COI\ PAINT l/an Youp tot Brasil ^Tropical en Frans Bauer Gratis Kunst Cultuur 'Yvonne, Prinses van Bourgondië' Bijzonder concert bij De Waan Hardcore Impact bij Dingus Los Tontos on Tour De kleine vriend W/ij komen bij u langs Filmkring Venray uui OJC Gryphus Zes Dorpen Festival Expositie DEM in 't Podium persoonlijk rogramma Schouwburg Venray Er komen nog twee extra films voor drie euro per film. Abonne mentenverkoop 's avonds aan de balie van het Luxor of overdag aan de kassa van de Schouwburg. In het 39e jaar van haar bestaan biedt de Filmkring Venray in samenwerking met Luxor Theater u wederom een serie films van hoge kwaliteit in een programma vol variatie. Op 26 september wordt gestart met de film Huit Femmes. De tweede film. The Pledge, begint op donderdag 31 oktober. De verwachtingen voor dit jaar zijn weer hooggespannen. Met het programma van dit jaar kun nen alle records gebroken wor den. De prijs van vierentwintig euro voor zes films is niet echt duur te noemen. Paterslaan 7, 5801 AS Venray Tel.: 0478 - 58 28 10 pe schouwburgliefhebber poit de komende week volop ia zijn trekken in de Venray- H| cultuurtempel. Keltische iuziek met Celtic Woman. I ibaret met Youp van 't Hek, co tribute aan de Blues Brot- CfS, swingen in Brasil Tropi- jl en het Nederlandse levens- ed gezongen door Frans ;lUer. Schouwburg Venray i resenteert een gevarieerd - rogramma. Celtic Woman is een samenwer- ing tussen vrouwelijke song- f\ hrijvers en vocalisten die, bege- I id door een volwaardige band, en modern avondvullend pro- amma vol pop, rock. folkrock i ballads presenteren, geïnspi- 4cerd op de Celtische traditie. Cel- je Woman overschrijdt de muzi- 'P alt grenzen waarbij traditionele 0WQ lementen wo den afgewisseld m/v id en verwerkt tot moderne oni.emporary-, rock- en new age mziek; het moet uitmonden in cn levendige viering van de com- lexiteit van vrouwelijke creatie- krachten. Om dit te bewerk ing iclligen is er gekozen voor een mek concept: zowel Jenny Ehaub, Fiona Joyce alsook larian Bradfield zullen, tezamen iet West of Eden. gedurende de thele avond op het podium zijn. P®'1 fwisseling van bezetting, reper- oire cn vocalisten, onderlinge uppon en niet te vergeten gedo- certlc improvisatie zullen onge- nijfcld garant staan voor een hemic die alle betrokkenen )oven zichzelf zal doen uitstijgen. )c voorstelling op zondag 22 sep- fnibcr begint om 20.00 uur. Youp van 't Hek is dit keer met ieuwc theaterprogramma Youp >eelt Youp te zien in Venray. Het seen programma van ongeveer en uur, zonder pauze, waarin hij i is vertelt wat hem op dat loment bezig houdt, dwars zit en icm opwindt Of het om te ichen is: Wedden? De tekst en pel zijn van Youp van 't Hek: de muziek van Ton Scherpenzeel, het decor van Herman van Eltercn en de muzikale begeleiding wordt verzorgd door Rens van der Zalm en Ton Snijders. Van 'l Hek is op woensdag 25 september twee keer te zien. om 20.00 en 21.45 uur. Youp van 't Hek in de productie Youp speelt Youp (Foto: Anne Lucchiari) Frans van Deursen en Bob Fosko brengen dit theaterseizoen de legendarische Blues Brothers tot leven. Vanaf deze maand zijn zij te zien als Elwood en Jake Blues Het is voor het eerst dat de Kleuren kiezen en mate rialen combineren is heel leuk, maar niet altijd even makkelijk. Een van onze kleuradviseurs komt geheel vrijblijvend bij u thuis om samen met u een kleurenplan te maken. Op uw smaak geïnspireerd maakt één van onze adviseurs een compleet voorstel. Zij nemen hierbij één basiselement als uit gangspunt, zoals de kleur verf. Maar als u interesse heeft, hebben wij ook ideeën voor raamdecoratie, behang, gordijnen of tapijt. Kies voor een frisse kijk op uw interieur en bel nu voor een afspraak. ,-v theatershow van The Blues Brot hers in een Nederlandse musical productie te zien is. Grote hits als Everybody needs somebody to love, In the midnight hour. Giulty. Think en Soul Man, worden in de oorspronkelijke Engelstalige ver sie gezongen. Alle dialogen zijn echter in het Nederlands. De bewerking van de oorspronkelij ke Engelse theatershow is van de hand van Frans van Deursen. De voorstelling op donderdag 26 sep tember begint om 20.00 uur. Brasil Tropical honderd pro cent theater, vertolkt door beto verend mooie mulatten, danseres sen en acrobatische dansers met hun spectaculaire sprongen. Gebracht met een enthousiasme die als een vonk va het toneel op de zaal over springt. Mede dooi de spetterende sfeer, opgeroepen door de vele schitterende en kleurrijke kostuums en de opzwe pende muziek en zang. zijn toneel en zaal aan het slot van de voor stelling één feestend geheel. Op muzikaal gebied valt er veel te genieten wanneer met een demonstratie geeft van verschil lende samba-instrumenten als de cuica. tamburin en de pandeiro surdo. De sprankelende exotische show van Brasil Tropical trekt nog steeds volle zalen met een enthousiast publiek. Brasil Tropi cal swingt op vrijdag 27 septem ber in de schouwburg Venray, aanvang 20.00 uur. Frans Bauer gaat opnieuw de show stelen met zijn productie: Live in Concert V. Sinds zijn megahit Als de sterren aan de hemel staan, breekt hij het ene record na het andere. De talloze gouden-, zilveren- en platina pla ten zijn niet meer te tellen, even als andere publieks- en vakprij zen. Dit najaar komt zijn vervolg op het succesvolle Live in Con cert tournee, waarmee hij de afge lopen vier jaar overal in Neder land furore heeft gemaakt. Live in Concert V is een ruim twee uur durend spektakel, die wervelt van de eerste tot de laatste minuut. Bauer zingt op zaterdag 28 sep tember in de Venrayse cultuur tempel, aanvang eveneens 20.00 uur. Donderdag 19 september 2002 - Pagina 13 Uitslapen, mooi weer. zonnige stranden en slapen in een tentje Al dat moois van de zomervakan tie is weer voorbij en het normale leven begint weer. Dus op tijd naar bed. wekker om zeven uur. op tijd op school zijn. vervelende leraren, huiswerk en ga zo "maar door. Boring! dus. of misschien toch niet? Om het leed wat te ver zachten zijn er dit jaar ook weer elke maand activiteiten georgani seerd door 'Teenz De activitei ten zijn bedoeld voor middelbare schooljongeren t/m 16 jaar uit Vierlingsbeek en omstreken. Als je de Teenz nog niet kent, dan hier een paar activiteiten van vorig jaar: karten, dropping, laser- quest en nog veel meer. Dit jaar zal er ook weer elke maand een activiteit georgani seerd worden. Om het zomerge- voel een beetje te behouden en elkaar beter te leren kennen is er 21 september een bbq met dance night. Dus lekker genieten van een hapje, drankje en je favoriete beats. Het thema is white! So dress white, be white en think white. Wil je ook komen? Het kost 5 Euro en begint om 20.00 uur en eindigt om 0.30 uur. De bbq vindt plaats in het Gryphus gebouw, Grotestraat 18a in Vier lingsbeek. Je kunt je opgeven door een mailtje te sturen naar: mail2teenz@yahoo.com ofte bel len: 06-20358680! Xije dan Bring Friends! Zes dorpen presenteren een nieuw evenement: Zes Dorpen Festival op zondag 6 oktober. Dit festival wordt georganiseerd door zes blaaskapellen uit Oost-Brabant en Noord-Limburg: De Kelder band uit Oirlo, Die Fröhlichen Rubensammler uit Leunen, De Smeleblaozers uit Ysselsteyn, Eikenhofkapel uit Oostrum. Freunde Echo uit Overloon en Stevenslander uit Stevensbeek Dit muziekfeest is omgezet in samen werking met muziekkapellen uit zes dorpen te weten Oirlo, Oos trum, Leunen. Overloon, Stevens beek en Ysselsteyn. Dit muziekspektakel vindt plaats in de feesttent nabij de vroegere jeugdsoos 't Kelderke aan het Boddenbroek in Oirlo. Aan iedere kapel is gevraagd een speciaal programma in te stude ren met een spectaculair hoogte punt. Tussen de optredens door is er een rode draad waarin het publiek zich van zijn beste kant kan laten zien. Verder zullen er de hele middag ruimschoots activitei ten georganiseerd worden voor de kinderen. Zo is er een clown aanwezig, er zal geschminckt worden, er is video, poppenkast en een knutsel- hoek waar bijvoorbeeld papieren muziekinstrumentjes gemaakt kunnen worden. De entree is vanaf 13-00u etris gratis. Alle reden dus om deze dag vrij te houden en er een gezellig dagje uit van te maken dicht bij huis. Zondag 29 september Stichting Educatief Theater (seth) presenteert in het kader van De Waan de première van haar nieuwe jeugdvoorstel ling: 'Yvonne, Prinses van Bourgondië'. Het is een sprookje over schoonheid, eerlijkheid en echte liefde. Maar het is ook een absurdistisch stuk dat door haar vorm en inhoud volledig past in de thematiek van de Waan. De publieks- voorstelling op 29 september is eenmalig. Daarna zal de voorstelling alleen toeganke lijk zijn voor leerlingen van de basisschool. Het stuk is oorspronkelijk van de Poolse schrijver Witold Gom- browicz en staat onder de regie van Bart van der Schaaf. 'Yvonne, Prinses van Bourgondië' stuk gaat over een vorstelijk huwelijk en de problemen die kunnen ontstaan door onaangepast gedrag: Ergens is er een koninklijke hof houding met een prins die troon opvolger is en die zich ergert aan het decadente sfeertje aan het Hof, waar alles voorspelbaar is en oninteressant. Hij verveelt zich en wil een daad stellen door niet met een mooie, rijke prinses te trou wen. maar met het lelijkste meisje dat hij kan vinden. Seth is een jonge Maastrichtse theatergroep die bestaat uit afge studeerden van de toneelacade mie in Maastricht. Zij maakt voor stellingen vanuit een kritische blik op het 'moderne leven'. Zo maakte zij de afgelopen seizoenen bijzondere jeugd- en jongeren- voorstellingen als De Naburen (over racisme) en Klapstuk (over pesten). De voorstelling 'Yvonne, Prinses van Bourgondië' gaat in de maand oktober op tournee door Noord-Limburg met een aantal schoolvoorstellingen en zal in 2003 elders te zien zijn. De première en enige publieke voorstelling vindt plaats op 29 september, om 15.00 uur in het theater van het St. Annaterrein in Venray aan de Noordsingel 39. RESERVEREN Reserveren kunt u via seth, bereikbaar via 043-3219033 3466511 of via het Projectbureau van De Waan, donderdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur, via 0478-569126. Toegang 3 euro voor jeugd en 5 euro voor volwassenen. De voorstelling van Seth vindt plaats in het kader van De Waan. Deze grootse manifesta tie over kunst en psychiatrie en is tot 1 oktober 2002 te bezoeken in Venray en Noord-Limburg. INTERNATIONAAL Kern is een internationale beel- dende-kunsttentoonstelling met een rijke randprogrammering van concerten, theater- en dansvoor stellingen, film en fotografie, art brute en literaire happenings. Alle activiteiten zijn geïnspireerd op de relatie tussen de menselijke geest en de kunst. De Waan wordt financieel mogelijk gemaakt door: gemeente Venray, provincie Limburg, Vincent van Gogh Instituut. Mondriaan Stich ting en Euroga 2002+ In de polikliniekgangen en wachtruimten zijn het ziekenhuis in Venray is van 7 september tot 30 november werken van Wiel Houben te bewonderen. De 73-jarige Wiel Houben begon op het einde van zijn loop baan. als ontwerper van weefsels, stoffen en tapijten, pas echt met schilderen. In zijn werk leerde hij omgaan en gevoel krijgen voor kleuren en kleurstellingen. Met deze achtergrond ontplooide hij zich als een zeer verdienstelijk amateurschilder. Het genre is redelijk breed van opzet, maar vooral landschappen, stillevens en dorpse taferelen hebben zijn voorkeur. Olieverfschilderijen bieden hem de grootste voldoening, maar ook aquarellen schildert hij graag. In de expositie zijn diverse regio nale bezienswaardigheden ten toongesteld. zoals het St. Oda Kapelletje en de Geysterse Ros molen. DEM werd in 1994 opgericht door de gitaristen van de band. Dit werd DEM. Op de eerste plaats om hun favoriete muziek te kunnen spelen en op de tweede plaats om een gat in de cover- bandmarkt op te vullen: tussen alle top 100 en top 40 bands waren er weinig bands te vinden met een alternatieve rockbasis. Een drummers, bassist en zan ger waren snel gevonden en DEM ging aan de slag met covers van bands als Pearl Jam, Nirvana, Bush, Live en Smashing Pumpk ins. De formule bleek aan te slaan: binnen no-time werd DEM een graag gezien gast in cafés, jonge rencentra, festivals en op studen tenfeesten, met als hoogtepunt een tweede plaats bij Beste cover bands van Limburg in 199*7- Behalve de populair/alternatieve rock waarmee DEM haar naam heeft opgebouwd, zijn ook veel Nederlandse covers aan het DEM repertoire toegevoegd. Kern hier bij is de onderlinge vriendschap van de bandleden en hun liefde voor de muziek zie ze spelen. DEM is zaterdagavond vanaf 22.30 uur live te zien in café 't Podium in Venrav. Op zondag 22 september vindt in het kader van De Waan een bij zonder concert plaats. Een drietal koren zal iets van hun kunnen laten horen. Als eerste zal dames koor Contrast onder leiding van Ad Voesten optreden. Contrast is een enthousiast dameskoor dat werk zal zingen van Hugo Distier, Jurgen Golle, Karl jenkins en Aulis Sallinen. Na dit dameskoor zal het bekende koor Ars Musica een optreden verzorgen. Het programma is een verrassing, maar zal zeker van een hoog niveau zijn. Tenslotte zal de Aostrumse Zangkompeneej de middag afsluiten met een sterk afwisselend programma. Vooral veel goed in het gehoor liggende liederen als Kaljinkja en Nina zul len door de zaal klinken. Het con cert begint om 14.00 in de schouwburg op het St. Annater rein. De entreeprijs bedraagt 2,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij projectbureau De Waan, tel.: 0478 569126, of vanaf een half uur voor aanvang aan de zaal. Voor meer informatie kunt u ook contact opnemen met: Ko vim der Velpen, Muziekschool Venrav, 0478 585320. Het concert vindt plaats in het kader van De Waan. Deze grootse manifestatie over kunst en psychiatrie en is tot 1 oktober 2002 te bezoeken in Ven ray en Noord-Limburg. Zaterdag 21 september De tiende aflevering van het Hardcore Impact vindt zaterdag 21 september plaats bij Dingus in de Hoenderstraat in Venray. Na negen succesvolle eerdere ver sies, waarin wel bleek dat er geen ruimte was om alle liefhebbers toe te laten, mede door de aange scherpte normen. De leden van het Hardcore Impactteam zijn allen vrijwilligers bij OJC Dingus. Deze culty gabberparty start om 21.00 uur de zaal (én kassa) is open vanaf 19.00 uur. De entree bedraagt vijf euro per persoon. Dé leeftijdsgrens ligt op 16 jaar (legitimatie verplicht) maar ben wel op tijd. want vol is vol! Ondermeer de dj's Yessheads, Bassweiler, Ruff Ri der. Die-Moon, Devetator en Poelik zullen aantre den. DJ Bassweiler zal op de spe cial edition een aantal van zijn eigen (gesigneerde) cd's vanaf het podium het publiek ingooien. Vangen houden! DJ Yessheads zal deze avond de nodige hardco re classics laten horen. De (op alfabetische volgorde) Eindhoven-Oostrum-Venray-Wans- sum-Ysselstevnse band Los Ton tos met Oirlo als uitvalsbasis is langzaam maar zeker op weg een plaatsje te veroveren in het Noord-Limburgse popcircuit. Na eerdere optredens in onder andere Oirlo, Oostrum en Venray en na met Venrayse kermis twee keer café de Bonte Koe op stelten te hebben gezet, is Los Tontos komende zondag 22 september één van de bands op Nixpack in OJC Nix in Horst. Los Tontos brengt het publiek in beweging met hun aanstekelijke covers uit voornamelijk de jaren '80 van onder anderen Blondie. Nena en Plastic Bertrand. Niet de meest voor de hand liggende nummers worden gespeeld, maar juist die nummers die iedereen kent en weer eens leuk vind om te horen Dat de vijf bandleden daarbij veel plezier hebben, is te zien aan de energieke podiumpresentatie. Meeswingend publiek wordt beloond met de enige echte Los Tontos button. Na het optreden in Horst wordt op woensdag 25 september vrouwengevangenis de Peel in Evertsoord aangedaan, maar dit is begrijpelijkerwijs niet voor publiek toegankelijk. Op zaterdag 19 oktober zal Los Ton tos het benedenprogramma van Zomaarpop-festival van OJC Wat- jang in Oirlo verzorgen. Boekrecensie in Peel en Maas Onlangs verscheen bij uitge verij De Bezige Bij in Amster dam het boek 'De kleine vriend' van de bekende schrijfster Donna Tartt, die eerder naam maakte als auteur van het boek 'De Ver borgen geschiedenis'. In een kleine stad in Mississip pi groeit Harriet Cleve Dusfresnes op. geobsedeerd door de moord op haar negen jaar oudere broer tje, dat opgehangen aan een boom in een tuin werd gevonden toen Harriet nog een baby was. Robins moordenaar is nooit gevonden, en de familie heeft het verlies van Robin nooit kunnen verwerken. Met een vader die elders woont en een moeder die uitgeschakeld en verlamd is door verdriet, leeft Harriet grotendeels in de wereld van haar eigen ver beelding. eenzaam en alleen - zelfs in het gezelschap van haar oudere zusje, dat zich nooit meer voor de geest zou kunnen halen wat zij op die verschrikkelijke dag had gezien, en van haar oude tantes, voor wie de tragedie een fatale slag is geweest. Maar voor Harriet is Robin ook de schakel met de gelukkige tijd van vroeger, die ze uitsluitend van foto's en verhalen kent. en dus besluit ze in de zomer van haar twaalfde jaar zijn moorde naar te vinden en zich te wreken. Geladen met dezelfde zinde rende spanning als 'De verborgen geschiedenis' is 'De kleine vriend' een ambitieuze, adembenemen de roman over een verloren jeugd, die vlijmscherp de para doxen in onze moraal en de menselijke zwakheden blootlegt. 'De kleine vriend' vormt een nieuw en overtreffend bewijs van Donna Tartts briljante vertel kunst. Donna Tartt debuteerde op 29-jarige leeftijd met 'De ver borgen geschiedenis' en publi ceerde tien jaar later haar lang verwachte tweede roman. Dit boek. dat zeshonderd blad zijden telt, is ook te koop bij boekhandel van den Munckhof in de Grotestraat in Venray Prijs: 27,50 euro.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13