"Ik ben nog nooit zo dicht ij de wereldtitel geweest Meerlo-Wanssum 't Brugeind in een nieuw jasje Bewerking kippenmest ter discussie lerlin swingt terug in de tijd Expositie Rode Kruis een succes Buikschuiven in Blitterswijck Meerlose jongen overlijdt aan nekkramp Service rubriek Gewonde JEL EN MAAS Donderdag 19 september 2002 - Pagina 11 oogschutter Twan Cleven wint zilver op WK De tentoonstelling van de afde- fog sociale activiteiten (voorheen arewerk) van het Rode Kruis ding Meerlo-Wanssum/Broek- zen. zondag in het diensten- ntrum in Tienray. heeft circa '100 euro opgeleverd. De ten- nstelling liet werkstukken die door de deelnemers van de afdeling sociale activiteiten waren gemaakt. Tijdens de expositie konden de bezoekers ook meedoen aan een loterij, enveloppe trekken en wafels kopen, activiteiten waar van de opbrengst ten goede komt aan de afdeling sociale activiteiten van het Rode Kruis. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren. Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon. Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder- dag. Huisartsenpraktijk Meerio. Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerio. tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la. 5864 AG Meer io, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur. za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- tcn: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerw eg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum. Constantijnstraat 7. 5864 BI Meerio. tel: 691~26, fax: 692626. e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15. 5866 CG. Swolgen, tel: 692532. e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg. Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerio Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerio, tel: 692755. Secretaris: C. Cruijsberg. Hanna van de Voortplein 7, 5865 BH Tienray. tel: 692039- Tandartsen: S. H. Tan. De Kievit 8a. 5864 BX Meerio. tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08004)432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo. tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Bij een eenzijdig ongeval op de Spoorstraat in Tjenray is maandag morgen een 38-jarige man uit Ber gen gewond geraakt. Hij is met onbekend letsel naar het zieken huis gebracht. Door nog onbeken de oorzaak raakte de man met zijn auto links van de weg, schampte daar een boom en botste vervol gens frontaal tegen de volgende. Door de klap van de aanrijding raakte de man in het wrak bekneld. De brandweer heeft het slachtoffer uit de auto gehaald. PEEL EN MAAS een abonnement waard Afgelopen zaterdag vond er in Merlin in Mecr- tweede editie van de 80's plaats. Een grootse happe- lie jaarlijks wordt georgani- door het Meerlose Jonge- Een maandenlange was er voor Hans van Rijswick die de organisatie voor het deel in handen hadden, het feest in goede banen te lei- Met behulp van multimediale interaktieve beeld en geluids- ;menten gaven de twee Mccr- 'oaren een professioneel tintje Mn de quiz. Veel soos-veteranen berden uitgenodigd voor deze ayond om vervolgens deel te kun- De 14-jarige Hans Jenneskens uit Meerio is maandagavond aan nekkramp overleden. De derde jaars student aan het Dendroncol- lege in Horst was besmet met de meningokok C-bacterie. De jon gen werd maandagavond met spoed overgebracht naar het zie kenhuis waar hij later in die nacht overleed. Volgens GGD-mede- werkster K. Baeten is de bacterie die de Meerlonaar bij zich droeg niet besmettelijk voor anderen. Reden voor de GGD om geen maatregelen te treffen. De school in Horst en de ouders van mede leerlingen zijn inmiddels wel door de GGD ingelicht door middel van een brief hoe de ziekte kan ontstaan en wat hiervan de gevol gen kunnen zijn. De GGD in Noord- en Midden-Limburg is dit jaar. in het kader van een landelij ke actie, gestart met een groot scheepse inentingscampagne tegen meningokokken C. Eerder dit jaar werden kinderen tot vijf jaar en jongeren vanaf 15 ingeënt Op dit moment is de tweede inen tingsfase bezig waarin ruim 55 000 jongeren in de leeftijd van 6 tot en met 14 jaar in Noord- en Midden-Limburg een vaccinatie krijgen. De jongeren in de gemeente Meerlo-Wanssum met die leeftijd worden op maandag 7 oktober ingeënt. Voor Hans Jen neskens is dit tragisch genoeg enkele weken te laat. Meningok- okkenziekte is een verzamelnaam voor ziekteverschijnselen die ver oorzaakt worden door de menin- gokokbacterie. Deze bacterie bevindt zich bij een groot aantal mensen als een onschuldige gast in de neus- en keelholte. Zolang de bacterie in de neus en keel zit. is er niets aan de hand: iemand die de bacterie bij zich draagt, bouwt hierdoor geleidelijk afweer op. Iemand kan ziek worden wan neer de bacterie kans ziet om door de beschermende slijmvlie- slaag in de neus- en keelholte heen te dringen. Dan kan een her senvliesontsteking (meningitis) ontstaan. In Nederland krijgen per jaar ongeveer zevenhonderd mensen verschijnselen van meningokokkenziekte. Meestal zijn dit kleine kinderen en jonge ren. Voor meer info over Menin gokokken wwviTggdnml.nl Officiële opening sport- en feestzalencomplex in Meerio Twan en Gertie Kleeren ran 't Brugeind zijn trots op bet spiksplin ternieuwe complex aan de Hoofdstraat in Meerio. Café-zaal 't Brugeind heeft een ware gedaanteverwisse ling ondergaan. Aan de Hoofd straat in Meerio is na maan den van plannen, slopen, bouwen en verbouwen name lijk een spiksplinternieuwe sporthal verrezen. Maar ook de vertrouwde zaal en het bekende café hebben een geheel eigentijds jasje gekre gen, van binnen én van bui ten. Op vrijdag 11 oktober om 17.00 uur wordt sport- en feestzalencomplex 't Brugeind officieel geopend. Twan en Gertie Kleeven zijn de eigenaren van het geheel ver nieuwde feestzalencomplex 't Brugeind. dat bestaat uit een gezellig café, 't Tumpke, en twee sfeerv olle zalen. "Een zaal voor kleine gezel schappen tot tachtig personen, de Bourgondiër, en een zaal voor gezelschappen met meer dan tachtig personen, de Vossenzaal". vertelt Twan Kleeven. Die zaal is uitermate geschikt voor bruilof ten en grote feestpartijen. En in ons café kunnen de mensen terecht voor een drankje en een hapje, want wij bieden ze een kleine kaart aan. Ook kunnen belangstellenden bij ons terecht voor afhaalmenu's." Lachend: "Ja. we hebben het er maar druk mee." Verder beheert het echtpaar de gloednieuwe sporthal die in de afgelopen negen maanden uit het niets is verrezen aan de Hoofd straat in Meerio. Circa zestig par keerplaatsen zorgen ervoor dat de sporters zonder problemen hun auto bij de moderne hal kunnen parkeren. "Vijf jaar geleden vroeg de gemeente ons of we wellicht inte resse hadden om een sporthal te gaan exploiteren zegt Gertie Kleeven. "Twan en ik hebben toen over dat plan goed nage dacht en uiteindelijk besloten we om het te doen. Het heeft alle maal wat langer geduurd dan gepland, maar in juli is de hele bouw eindelijk opgeleverd. We zijn nu acht jaar eigenaar van 't Brugeind en die jaren hebben eigenlijk alleen maar in het teken gestaan van bouwen en verbou wen. De realisatie van de nieuw bouw betekent ook voor ons weer een geheel nieuwe start." SPORTHAL Inmiddels hebben al tal van ver enigingen de weg naar de nieuwe sporthal gevonden. Volleybal, badminton, korfbal, zaalvoetbal, gymles voor de kinderen van de lagere school: de nieuwe hal is al menig uurtje volgeboekt. "De reacties van de mensen zijn erg positief", zegt Gertie Kleeven. 'En ten opzichte van de oude gymzaal is deze hal natuurlijk ook een enorme vooruitgang. Maar ook het feestzalencomplex vinden ze prachtig. Op vrijdag 11 oktober vindt om 1~.00 uur de officiële opening plaats van sport- en feestzalen complex 't Brugeind. Zaterdag 12 oktober kunnen belangstellenden vanaf 19 00 uur een kijkje komen nemen in het complex aan de Hoofdstraat 74 in Meerio. Omwonenden verzetten zich tegen de bewerking van kippenmest op het pluimvee- bedrijf aan de Keuterseweg in Meerio. Dat bleek onlangs tij dens een spoedzitting bij de Raad van State in Den Haag. Daar is gediscussieerd over de wijze waarop de gemeente Meerlo-Wanssum toestem ming heeft gegeven voor de nieuwe werkzaamheden. De milieuvergunning van het pluimveebedrijf staat het houden van 188.200 kippen en mestop- slag. maar geen mestbewerking toe. De gemeente heeft echter besloten daarop een uitzondering te maken. Dit, in verband met^ proeven van de energiecentrale van Nuon Power Buggenum, in de gemeente Haelen. om energie te winnen door de vergassing van onder andere vermalen kippen mest. "De mogelijkheid tot verma len ontbreekt bij de energiecen trale en de bedrijven waar de mest vandaan komt", vertelt W Gossens, woordvoerder van de gemeente. "Omdat de afzetmoge lijkheid van de in onze regio in grote hoeveelheden vrijkomende kippenmest van groot maatschap pelijk belang is, staan wij tijdelijke bewerking toe op het pluimvee- bedrijf." Om tijd te besparen deed de gemeente dit door middel van een gedoogbeschikking. in plaats van een nieuwe milieuvergun ning. Gedoogd wordt dat op het pluimveebedrijf tussen 1 juni en 31 december van dit jaar ruim 10.000 ton droge kippenmest wordt vermalen. Verschillende omwonenden van het bedrijf vin den de nieuwe werkzaamheden echter onwenselijk. Zij stellen meer last te hebben van vliegen, stank en stof als gevolg van de mestbewerking. "Er is een onaan vaardbare situatie ontstaan", aldus advocaat M. Verhagen Hij vraagt de Raad van State dan ook om ver malingsinstallatie stil te leggen, totdat de bezwaren ertegen zijn behandeld. De gemeente meent dat er geen sprake kan zijn van extra overlast, omdat uitsluitend droge mest wordt bewerkt. "Maar door te gedogen ontwijkt de gemeente een vergunningsproce dure die niet voor niets is vereist", stelt L. Berg. Voorzitter van de Raad van State. Hij laat weten dat een onjuiste gang van zaken te vinden en zich te zullen buigen over de noodzaak om de gedoog beschikking op te schorten. Uit- spraak volgt over enkele weken. Nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum leest U in PEEL EN MAAS I finnen is voor Twan Cle men uit Swolgen geen uitzon- ring meer. Op nationale en Internationale wedstrijden alt de 36-jarige boogschutter ;geld in de prijzen. Afgelo- weekend tijdens de eldkampioenschappen ischieten in Canberra hustralië) voegde hij weer Ben zilveren medaille toe aan pjn inmiddels indrukwekken- e prijzenverzameling. Win- Twan en Anita Cleven waren zeer succesvol tijdens het WK in Canberra nen is ook leuk, maar Cleven is vooral een liefhebber. En een sportman in hart en nie ren. Op de vraag naar zijn erelijst dreunt Twan Cleven zonder al te veel na te denken een rijtje presta ties op. Zilver op het WK in 1996 in Slovenië, goud op het EK in het Noorse Lillehammer in 1995, zil- ver tijdens het EK 199" in Italië en brons tijdens de laatste Europe se titelstrijd in 2001 in Tsjechië. De successen zijn hem echter niet komen aanwaaien. Als broekie van veertien jaar schoot hij de eer ste pijlen. Twee jaar later won hij al zijn eerste titel, het Limburgs kampioenschap. Na tien jaar free- style-schieten besloot hij tot een opmerkelijke move. Hij koos voor de barebow. een kale handboog zonder enig hulpmiddel zoals een vizier. Binnen een jaar schoot hij met de barebow net zo goed als met een handboog met vizier. "Dal was voor mij een enorme sti mulans om steeds maar beter te willen schieten. Al vrij snel behoorde ik bij de wereldtop van de barcbowschutters." Twaalf jaar maakt hij inmiddels deel uit van de allcrbesten in deze discipline. Op EK's, WK's en Worldgames is hij altijd terug te vinden in de top 8. De schutters in deze wedstrij den balanceren dan ook op een dun koord, want naast talent bepalen vooral de omstandighe den en ook een greintje geluk het verschil tussen goud, zilver, brons en de plaatsen naast het erepodi um "De verschillen in de top zijn klein. Als het op een toernooi meezit dan val je zo in de prijzen, zit het tegen dan ga je met lege handen naar huis." Tijdens het WK imponeerde Cleven met een 52-48 zege in de halve finale tegen de Italiaan Bellotti. In de finale moest hij zijn meerdere erkennen tegen de Zweed Martin Otteson (46-49). De score van 46 van de maximaal te behalen 60 punten lijkt op het eerste oog teleurstellend. "Maar iedere wed strijd is weer anders. Met andere doelen, andere omstandigheden. Je schiet in de natuur en de score zegt niet alles of je goed of slecht presteert In de finale in Canberra schoot ik op een parcours langs water, bovendien met veel wind. Dat bemoeilijkt het schieten aan zienlijk, waardoor je eerder op een lagere score uitkomt Maar juist dat schieten in de vrije natuur is ook het mooie aan deze sport." PLEZIER In Canberra was de Nederland se kernploeg veldschieten verte genwoordigd met zes schutters, waarvan drie van handboogschut terij t Trefpunt Tienray, de ver eniging waar Twan Cleven al vanaf zijn veertiende wekelijks traint. Ook zijn vrouw Anita was in Australië goed op dreef. Zij werd uiteindelijk vijfde in de damesklasse. Boogschieten bepaalt dan ook voor een groot deel het leven in huize Cleven. Trainen, wedstrijden schieten, veel van huis. En de zorg over twee kinderen van zes en acht jaar. "Het wordt steeds moeilijker. We zijn nu weer een week van huis geweest en bij thuiskomst laten de kinderen wel merken hoezeer ze ons gemist hebben", zegt de Swolgenaar. Of hij er vol gend jaar tijdens de EK in Frank rijk en over twee jaar op het WK in Kroatië nog bij is, is dan ook helemaal niet zeker. Ondanks dat een wereldtitel nog steeds ont breekt op zijn imposante erelijst. "Dichter bij de wereldtitel als afgelopen week kan ik niet zitten. Het blijft dan ook een enorme uit daging om die titel over twee jaar in de wacht te slepen. Maar van de andere kant. de thuissituatie wordt steeds meer een afweging hoe lang je nog op dit niveau kunt blijven schieten Een glanzende carrière zonder wereldtitel is ook geen schande. Want het plezier in de handboogsport telt net zo mee als de successen Ik pluk mijn vreugde uit deze hobby. Je wordt er niet rijk van. maar kunt er heel veel energie in steken. En dat is ook veel, heel veel waard." Daniel, Anke en Paul genoten tot laat in de avond. nen nemen aan de Quiz waarbij de vier deelnemende teams vra gen voor de kiezen kregen over de onvergetelijke popgroepen, artiesten enhits van de jaren '80. Na de één uur durende quiz werd er, geheel in stijl, tot in de late uurtjes gedanst door jong en oud en vonden er tussentijds een vijf tal playbackacts plaats van o.a. luv, The Dolly Dots en Destruc tion. Buiten een inbraak in een van de geparkeerde auto's die op de parkeerplaats voor het jonge rencentrum stond verliep de avond rustig. Carnavalsvereniging De Ruuk uit Bliiterswijk hield afgelopen zaterdag voor de eerste keer een buikschuifwedstrijd. Zo snel mogelijk over een met zeep geprepareerde baan schuiven om binnen zo kortst mogelijke tijd aan de bel te trekken en uiteinde lijk in een grote bak water terechtkomen. Winnaar van deze druk bezochte wedstrijd was een afvaardiging van de Raad van Elf. De Ruuk heeft met deze wedstrijd een startsein gegeven aan een actie om nieuwe kostuums aan te kunnen schaffen. De huidige kos tuums gaan al weer een dikke twaalf jaar mee. I I:

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11