iito's straatracers in beslag genomen Van akker tot bakker' él Auto in brand i Wervelende Werk iiA/eek Randstad Venrayse zaak in Venlo Verhaag viert eeuwfeest Wijnhuis mag logo gemeente niet gebruiken "Venray hoort niet bij woonlastentoppers Sponsorloop De Toverbal levert 2000 euro op Ruim vier ton voordeel door niet uitgevoerd werk Liedjesfestival bijna uitverkocht Bio Skin Jetting Aanstaande ouders i Dorpsraad Merselo Agressieve gsm-dieven Arbeidsongeval Gewonde Controle Bekeuringen Wel en maas Donderdag 12 september 2002 - Pagina 9 I De politie heeft afgelopen zon- 5 drie arrestaties verricht en izoveel auto's in beslag geno- n tijdens illegale wegraces op e locaties in Venray. Hen 18-jarige automobilist uit jen werd aangehouden nadat lij niet hoge snelheden over de rkterweg was gereden en a in botsing kwam met enkele sers. De automobilist haalde jc fietsers in en moest door een :nligger weer aan de kant. rbij kwamen de fietsers in de [jicrm terecht. Zijn auto werd in beslag genomen en zijn rijbewijs werd ingevorderd. Een 25-jarige automobilist uit Swartbroek werd aangehouden nadat hij op de Macroweg met piepende banden over de weg reed terwijl er veel mensen op die weg aanwezig waren. Ook van deze verdachte werd de alito in beslag genomen en het rijbewijs ingevorderd. Van een 20-jarige automobilist uit Mortel werd eveneens de auto in beslag genomen en het rijbe wijs ingevorderd nadat hij had deelgenomen aan wegraces op de Maasheseweg. Naar een andere automobilist wordt nog nader onderzoek ingesteld in verband met deelname aan wegraces. Hij wist zich aan een controle te ont trekken. Alle verdachten werden na ver hoor weer in vrijheid gesteld. Tegen hen zal proces-verbaal wor den opgemaakt waarna justitie het vervolg zal bepalen alsmede wat er met de in beslag genomen auto's dient te gebeuren. Een bromfietser kreeg een bekeuring omdat zijn voertuig teveel vermo gen had en zijn passagier kreeg een bekeuring omdat hij geen helm droeg. Verder werd een automobilist op de bon geslingerd omdat hij niet de juiste verlichting voerde. De politie Limburg-Noord treedt zoals eerder gemeld pro jectmatig op tegen wegraces. Zondagavond werden 18 politie mensen ingezet. Volgens de poli tie was er veel publiek op de been. De politieacties blijven de komende tijd doorgaan. üC De veilige methode voor natuurlijke rimpelcorrectie Rimpels corrigeren met snel zichtbaar en langdurig resultaat. Zonder inspuiting. Informatie: Mariëtte Lenssen, Esthé Schoonheidssalon Rosmolenweg 3, 5807 EM Oostrum tel. 0478-582494, internet: www.rimpelloos.nl 'r Bio Skin Jetting Aromatherapie Eiectrisch ontharen Monique Hendriks uit Venray is c winnares van een rcischeque gaarde van 250 euro. De Ven- 75- jayse won de tweede prijs door ielandelijke puzzel 'Van akker tot akker' van meelleverancier inks Meel waarin de voedsel- 7.955 veiligheid centraal stond, goed op te lossen. Vrijdagmorgen kreeg de geluk kige winnares de cheque van Locs van Gassel van bakkerij Van Gas- sel overhandigd, én een bosje bloemen. 8.0M 8.50c Randstad Venray houdt van tot en met 14 september de ^Wervelende Werk Week. De ^^Pervelende Werk Week wordt zaterdag 14 september jesloten met een open dag. 2S Dan zijn alle 320 vestigingen ■1S tan Randstad in Nederland 5® tan 10.00 tot 16.00 uur open. 6.95fl' Op dit moment heeft Randstad 3-8s] 15.329 leuke banen beschik baar. Bezoekers kunnen gedu rende de Wervelende Werk 1 Week deelnemen aan bedrijfs- bezoeken. Er is de Randstad 4K Interessetest en er zijn twee 950 workshops: 'Solliciteren is 2™ jezelf verkopen' en 'een goed 750 curriculum vitae'. Bel voor 453 meer informatie met Randstad Venray. tel. 0478-531122 of lkijkopwww.randstad.nl juist nu. na de vakantie, is het yjoment om opnieuw toekomst- plannen te gaan maken. Wat wil je gaan doen met je toekomst? Spreekt je baan je nog wel aan? Welke kwaliteiten heb ik? Wer ken via Randstad is dan een hele .tige goed optie. Of je nu schoolverla ter bent of al jaren een baan hebt. tijdens de Randstad Wervelende Werk Week kun je zowel jezelf als de arbeidsmarkt ontdekken. Met behulp van de Randstad Interessetest kun je er achter komen wat je leuk vindt en welk beroep het beste bij je past. De uitslag wordt vervolgens met een van hun intercedenten bespro ken. Tevens wordt er dan geke ken welke mogelijkheden zij je te bieden hebben. Tijdens de Randstad Wervelen de Werk Week is het ook moge lijk deel te nemen aan twee workshops. Zo is er de werkshop 'Solliciteren is jezelf verkopen!' en de workshop 'Een goed curricu lum vitae'. Het programma van de workshops bevat nuttige sollicita- tietips. Hoe presenteer je jezelf? Hoe ga je gekleed naar een sollici tatiegesprek? Maar ook een sollici tatiegesprek oefenen behoort tot de mogelijkheid. Een Randstad- intercedent geeft vervolgens ach teraf feedback. Dinsdag 17 september verzor gen Zorggroep Noord-Limburg, de eerstelijns verloskundigen Ven- |ny/Venlo en de Ziekenhuizen Noord-Limburg weer een voor- ichtingsavond over zwanger schap en bevalling. Deze vindt plaats in het personeelsrestaurant fan het St. Elisabeth Ziekenhuis ên is bedoeld voor alle aanstaande ouders, ongeacht waar zijn in ibchandeling zijn. De toegang is gratis. Op het programma, dat om 19.30 uur begint, staan presenta ties van een diëtist, een fysiothe rapeut, een verloskundig, een gynaecoloog, een verpleegkundi ge van de kraamafdeling en een verpleegkundige van de dienst kraamzorg. Vanaf 19.00 uur is een informa- tiemarkt te bezoeken met diverse stands: onder andere van Groene Kruis Kraamzorg, de thuiszorg- winkel, de afdelingen diëtiek, kraam en couveuse, de vereniging Moeders voor Moeders, Borstvoe ding Natuurlijk en een leverancier van kinderproducten. Ook zijn er stands met informatie over zwan- gerschapszwemmen en kinderop vang Belangstellenden worden ver zocht zich van tevoren op te geven. Dit kan op werkdagen bij: Dienst Groene Kruis Kraamzorg Noord-Limburg, tel. 077-3247000 (tussen 10.00-12.00 uur); Polikli niek gynaecologie/verloskunde St. Elisabeth Ziekenhuis, tel. 0478- 522436 (tussen 09.00-11.00 uur). Hier kunt u ook terecht voor meer informatie. Zondagmiddag bemerkte een 64-jarige inwoner van Heide dat er rook uit het motorgedeelte van zijn auto kwam. Op het moment dat hij de wagen in de Geeststraat in Oostrum aan de kant zette, sloegen de vlammen al uit de wagen. De Venrayse brandweer kwam eraan te pas om de brand te blussen. De wagen ging geheel verloren. Het Venrayse echtpaar Marco en Jessie Hendriks hebben maan dag in Venlo aan de Parade een nieuwe daghorecazaak geopend. Onder de naam Cosi is in een his torisch pandje een tapasbar en lunchproeverij geopend. Marco heeft al ruime ervaring in de horeca. Al lang koesterde hij de wens om een eigen zaak te beginnen, ('iteindelijk stuitte hij in Venlo op een fraaie locatie. "De afgelopen weken hebben we heel hard gewerkt" aldus Marco. "In het pand had ook een horecazaak gezeten maar de inrichting en de keukenapparatuur voldeden niet aan onze wensen. Ook qua aan kleding moest er veel gebeuren. Maar we hadden maandag alles op tijd klaar voor de officiële ope ning". Cosi is een daghorecazaak. "We gaan 's morgens om tien uur open en sluiten rond acht uur 's avonds". Hendriks heeft er alle vertrouwen in dat de zaak in Venlo gaat lopen. "En wie weet, openen we dan nog eens een soortgelijke zaak in Venray. Marco Hendriks mei Floor Min in de nieuwe dagzaak Cosi. bJ Een eeuw celeden beeon tie in de gemeentelijke en later wrir,it vHr,i<-r Vi Een eeuw geleden begon J Verhaag Parketvloeren ^jri Afbouwsystemen in Sevenum "als een klein timmerbedrijf. Vandaag de dag is het bedrijf uitgegroeid tot een gerenom meerd, regionaal opererend bedrijf voor kwalitatief hoog- waardige parketvloeren, ;'H bouwsystemen en plafonds. Verhaag viert het honderdja rig jubileum met een jubi leumactie met een spectaculai re hoofdprijs. Het is Ludovicus Verhaag die in 1902. samen met een knecht, een bedrijfje begint dat zich voorna melijk bezighoudt met allerhande tene timmerwerkzaamheden. In '936 komt zoon Piet in het bedrijf. Gedurende een periode Van 36 jaar runt Piel Verhaag een succesvolle onderneming. Hij ver eent zijn sporen in eerste instan tie in de gemeentelijke en later regionale bouwmarkt en heeft in die periode meestal 2 a 3 werkne mers in dienst. Eind 1972 gaat Piet met pensioen. Zijn zonen Joost en Hay zetten het bedrijf voort onder de naam Gebroeders Verhaag. Met een vooruitziende blik besluiten zij zich, naast het aannemersbedrijf, meer en meer te gaan toeleggen op de afbouwfa- ses in de bouw. Het accent van de werkzaamheden komt dan ook steeds meer te liggen op systeem plafonds, -wanden en parketvloe ren. Als Joost in 1996 te kennen geeft zich terug te willen trekken uit het bedrijf zetten Hay Verhaag, Henk Lucassen en Udo Verhaag (resp. schoonzoon en zoon van Joost Verhaag) vanaf 1997 het bedrijf voort onder de naam Ver haag Parketvloeren Afbouwsys temen. JDnder de nieuwe naam wordt verder gebouwd op de basis die in de voorafgaande jaren gelegd is. Anno 2002 beschikt Verhaag over een enkele jaren geleden gemoderniseerde en ver grote showroom met een uitge breide collectie topmerken. Daar in vinden zowel de particuliere klant, maar ook aannemers en architecten en hun klanten de passende oplossing voor elk inte rieur en voor elke trend. Verder zijn de aspecten kennis en kwali teit een steeds grotere rol gaan spelen, wat onder andere blijkt uit het feit dat Verhaag zich sinds 2000 zowel VGA* als ISO gecertifi ceerd mag noemen. Daarnaast is het bedrijf lid van het CBW en Rockfonshop. een van de circa 20 vooraanstaande plafond- en wand- montagebedrijven in Nederland. Met de slogan 'Klaar voor de trends van de toekomst' zijn de tien medewerkers en vijf meewer kende vennoten de 21e eeuw bin nengestapt; het honderdjarig jubi leum wordt dan ook gevierd in de wetenschap dat de naam Verhaag Parketvloeren Afbouwsystemen voor klanten in de regio en ook erbuiten synoniem staat voor kwaliteit, service en vertrouwen. Om het jubileumjaar een extra feestelijk tintje te geven houdt Verhaag een jubileumactie met als hoofdprijs een geheel verzorgde vliegreis van acht dagen naar Gran Canaria. Bezoek dus de ruim opgezette showroom en laat u informeren over deze spectaculai re actie. Openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag van 9:00-12:00 en 13:00-17:00 uur en op zaterdag morgen van 9:00-12:00. Een afspraak maken is niet nodig, er is altijd iemand aanwezig die u uit gebreid en deskundig kan infor meren en adviseren. Donderdag 12 september verga dert de Dorpsraad Merselo om 20.00 uur in De Lekkernij. Naast de gebruikelijk agendapunten staat ook het verslag van het dorpsradenoverleg, onderhoud van sloten en wegkanten en een voorstel voor herziening van de verdeling van het leefbaarheids budget van de gemeente Venray op de agenda Belangstellenden zijn van harte welkom. Een 38-jarige inwoner van Son is woensdag door twee jongens mishandeld op het moment dat zij werden ontdekt bij het stelen van de gsm-telefoon uit de auto van de man. De politie doet onder zoek en verzoekt getuigen om informatie omtrent de identiteit van de daders. Omstreeks 11.30 uur parkeerde de man uit Son zijn bestelwagen op de hoek van de Grotestraat en de Wilhelminas- traat. De achterdeur van de wagen liet hij van het slot af omdat hij pakjes moest bezorgen. Toen hij bij zijn auto terugkwam, zag hij een hem onbekende jon gen van ongeveer 20 jaar in de laadruimte van zijn auto zitten, die zijn gsm wilde wegnemen. De besteller sloot de achterdeuren van zijn auto en eiste dat de erin zittende jongen zijn telefoon teruggaf. Kort hierop kwam een tweede jongen van ongeveer 16 jaar bij de bestelwagen en bedreigde de besteller dat deze de jongen in de auto moest laten gaan. De man uit Son greep de dief nog vast, maar deze gaf de besteller een harde vuistslag in het gezicht zodat het slachtoffer ten val kwam. Ondanks het feit dat meerdere mensen op afstand de worsteling zagen gebeuren, was er niemand die het slacht offer te hulp kwam. Beide jon gens verdwenen per fiets in de richting van de Julianastraat Het hevig geëmotioneerde slachtoffer deed aangifte van de diefstal met geweld. Een werknemer van een bedrijf aan de Maasheseweg is zondag middag gewond geraakt bij een arbeidsongeval. De man is op een pallet gaan staan en werd met een stapelaar omhoog getild om een kabel los te halen. Vermoedelijk heeft het slachtoffer teveel aan een kant van de pallet gestaan waardoor de man van de stapelaar viel. De man kwam met zijn hoofd op de betonnen vloer terecht en kreeg vervolgens ook nog de pallet op zijn hoofd. Hij werd per ambulance naar het zie kenhuis gebracht, omtrent zijn toestand is momenteel niets bekend. De Arbeidsinspectie zal in kennis worden gesteld. Een 23-jarige automobiliste uit Venray raakte gewond toen zij met haar auto op de Deurnese- weg van de weg raakte en tegen de voorgevel van een woning bot ste. De vrouw schrok toen er iets over de weg rende en trok hierbij aan het stuur. Vervolgens raakte ze in een slip en verloor de macht over het stuur. Ze kwam in de berm terecht, sloeg over de kop en belandde tegen een woning- De vrouw w erd met rugletsel naar het ziekenhuis vervoerd. De auto raakte total loss, de woning liep eveneens schade op. Het verkeershandhavingsteam heeft donderdag bij een snelheids controle op de Puttenweg in Ysselsteyn 106 bekeuringen uitge schreven. Van de 1620 gecontro leerde voorbijgangers was de hoogstgemeten snelheid 114 km per uur, terwijl 80 km per uur is toegestaan. Bij een snelheidscontrole op de Ripseweg in Vredepeel zijn 87 bekeuringen uitgeschreven. Van de 1670 gecontroleerde voorbij gangers was de hoogstgemeten snelheid 117 km per uur, terwijl 80 km per uur is toegestaan. Het Verkeershandhavingsteam heeft bij verkeerscontroles bekeu ringen in Castenray en Oostrum uitgeschreven. Op de Horsterweg in Castenray zijn dinsdag 172 bekeuringen uit geschreven. De hoogstgemeten snelheid van de 890 gecontroleer de voertuigen bedroeg 97 km/uur waar maximaal 50 km/uur is toe gestaan. Dit levert een boete op van 273,00. Op de Wanssumseweg in Oos trum zijn 107 bekeuringen uitge schreven. De hoogstgemeten snelheid van de 4240 gecontro leerde voertuigen bedroeg 112 km/uur waar maximaal 80 km/uur is toegestaan. Dit levert een boete op van 187,00. Tijdens het liedjesfestival 2002 op zaterdag 14 september om 20.00 in De Witte Hoeve in Ven ray worden elf liedjes voor het publiek en de jury ten gehore gebracht. Dit liedjesfestival zal een bijzondere zware klus voor de jury worden, De liedjes zijn namelijk stuk voor stuk van hoge kwaliteit en maken allemaal kans om op de nieuwe vastclaovescec- dee te komen. Ook bijzonder is dat het combo voor een andere bezetting heeft gekozen. Het meest opvallende hierbij is dat het altijd sterk spelende combo een Russische muzikant, een vir tuoos op de accordeon, in zijn gelederen heeft opgenomen. Het liedjesfestival is zo goed als uitver-, kocht. Er zijn nog maar ongeveer 30 toegangsbewijzen van zes euro per stuk te koop. Wilt u dit muzi kale festijn bijwonen? Ben er zaterdagavond dan als de kippen bij als om 19.11 uur de deuren van de Witte Hoeve open gaan. Het Venray's Wijnhuis mag het gemeentewapen van Venray niet als logo gaan gebruiken in het nieuwe briefhoofd. De Venrayse slijterij had hiertoe een verzoek ingediend bij de gemeente, maar dat is nu afgewezen. Het wapen is door de Kroon aan Venray ver leend en de gemeente heeft het exclusieve recht dit te voeren. Dit is voor Venray dan ook reden om het verzoek van het Venray's Wijnhuis af te wijzen. De gemeen te Venray heeft het besluit met name genomen omdat het om een drankhandel gaat. Volgens het Venrayse college van b en w is het algemeen bekend dat drank gebruik kan leiden tot drankmis bruik met alle gevolgen vandien. Venray vindt het dan ook niet pas sen dat een wapen van een over heidsorgaan wordt gebruikt door een drankhandel. De Vereniging Eigen Huis (VEH) stelde onlangs een top 40 op van gemeentelijke woonlastentoppers. Venray bezette op die lijst de 23e plaats van duurste gemeenten van Nederland. In de periode 2000 tot 2002 zouden de belas tingtarieven met 34,1% zijn gestegen, aldus de VEH die zich baseert op cijfers van het onderzoeksinstituut COELO. De gemeente is het absoluut niet met die berekening eens. Al eerder ageerde Venray tegen de gehanteerde rekenmethodes van COELO. Om alle vijfhonderd gemeenten onderling te kunnen vergelijken worden enkele aanna mes gedaan. En die pakken juist voor Venray nadelig uit waardoor de gemeente ten onrechte op zo'n hoge positie is beland. "De gemeente Venray wordt door het gebruik van onjuiste vergelijkin gen wederom in diskrediet gebracht", zo schrijven B en W in een brief aan de VEH. "Dit heeft, evenals bij de presentatie van de uitkomsten van COELO. weder om geleid tot negatieve publici teit." Waarna B en W verzoeken om Venray uit de top 40 van woonlastentoppers te verwijde ren. Volgens de gemeente bedraagt de stijging van het belastingtarief in de afgelopen drie jaar geen 34,1% maar slechts 14,1%. Het verschil wordt vooral veroorzaakt door de afvalstoffenheffing. De VEH gaat ervan uit dat een huis houden jaarlijks veertig keer de groene of grijze afvalcontainer aan de staat zet. In de gemeente Venray ligt dit met gemiddeld achttien ledigingen beduidend lager. De gemiddelde woonlasten voor een meerpersoonshuishou- den in Venray bedraagt dit jaar 644 euro, volgens de gemeente. De VEH komt uit op een lasten druk van 738 euro. De Vereniging Eigen Huis heeft met de woonlasten-top 40 bewust de publiciteit gezocht. De vereni ging zegt veel klachten van •woningbezitters te krijgen over de buitensporige stijging van de gemeentelijke woonlasten. De colleges van B en W van de veer tig 'boosdoeners' zijn door de VEH persoonlijk aangeschreven. "De burgers in uw gemeente zijn pechvogels. Ze kunnen immers niet zomaar voor een- andere gemeente kiezen." De VEH wijst het college op haar bijzondere verantwoordelijkheid omdat hel een monopoliepositie inneemt bij de vaststelling van woonlasten. In augustus heeft op basis school De Toverbal de afsluiting van de introductieweek plaatsge vonden. Team en ouders w ilden op deze w ijze samen met kinde ren en buurtbewoners het einde van de vakantietijd. de echte start nieuwe schooljaar vieren. Alle toegangswegen tot school waren met toestemming ven gemeente en politie afgezet. De buurtbewoners waren tijdig tevo ren geïnformeerd over de mogelij ke tijdelijke overlast. Op het afge zet stuk weg waren lange tafels geplaatst voor het ontbijt van de kinderen, maar waren er ook gezellige zitjes gecreëerd voor de genodigde buurtbewoners en MP's. Toen het ontbijt afgelopen was, werd er gestart met diverse spel len die eveneens opgezet waren op een afgezet stuk straat of op het schoolplein. Je kon er spijker broekhangen, krokodilgooien, tennissen met waterballonnen, straatkrijten en nog veel meer. De ochtend werd afgesloten met een sponsorloop voor een school 1 voor gehandicapte kinderen in 1 Turkije en de renovatie van de speelplaats. Zij hebben in totaal 2038 euro opgehaald. Hiervan gaat 250 euro (als vaste jaarlijkse bijdrage aan het goede doel) naar Turkije en de rest gaat naar de speelplaats. Samenwerking: "Ondermijning geloofwaardigheid gemeente" De gemeente heeft in 2002 voor 17,7 miljoen euro aan investeringen en werkzaam heden op de rol staan. Maar zoals het er nu naar uitziet kan slechts 15,1 miljoen uitge voerd worden. Dat levert de gemeente een aardig voordeel op aan rente en kapitaalslas- ten van 442.000 euro. Dit eenmalige voordeel wordt toegevoegd aan de algemene reserve. Een welkom bedrag omdat de reserve niet op peil is. Maar woensdag in de commissie Middelen heerste er allesbehalve een hosanna-stemming. Want het opschuiven van werkzaamheden mag nu wel een voordeeltje ople veren, op termijn wanneer het werk toch uitgevoerd wordt, betekent het juist een financieel nadeel. Oppositiepartij Samen werking Venray uitte forse kri tiek. "Dit is een flinke ondermij ning van de geloofwaardigheid van de gemeente", vond Theo Mulders. "Want het ambitieniveau was al flink naar beneden bijge steld door veel projecten te schrappen. En nu komt nog eens 15% te vervallen. We raken zo steeds meer op achterstand." Het CDA steunde de lokale par tij. "Als we plannen maken voor 17 miljoen dan moeten we ook 17 miljoen uitvoeren en geen vijf tien", oordeelde Rein Dupont. "Het is nu een leuke financiële meevaller maar in hoeverre moe ten we hier blij mee zijn? Want voor burgers en bedrijven wordt weer niet alles gerealiseerd. Dit is een droevige constatering omdat tmmm vraag naar onze rolsteiger-aktie nu met 2 meter gratis. introductie nieuwe modellen altrex ladders en trappen vanaf september 2002 ook voor inspectie/certiticering kiimmatenaai BOUWBESLAG GEREEDSCHAPPEN MACHINES KEIZERSVELD 61 VENRAY TEL. 0478 - 55 33 55 het ambitieniveau al naar bene den was bijgesteld." René Francken (VVD) consta- teerde dat de grootste tegenval lers zitten bij automatisering en verkeer. Hij vroeg zich af of er in de komende jaren wel extra gein- 1 vesteerd kan worden. Wethouder Heidens (CDA) wuifde de kritiek weg. "Er is geen sprake van ach- terstanden. We zijn juist heel aar dig bezig om dingen waar te maken." De portefeuillehouder van financiën beloofde bij de begrotingsbehandeling in oktober terug te komen op het ambitie- niveau van het college. Ook Arnold van Kraaij, hoofd financiën, vond ook dat het alle maal best meeviel. "Want 15 van de 17,7 miljoen wordt wel gein- vesteerd. In het verleden zijn er wel grotere stuwmeren aan inves teringen geweest. We zitten nu aardig op koers." En alle werk zaamheden worden op een later tijdstip toch uitgevoerd. Tenzij de gemeenteraad anders beslist." Alle partijen stemden ermee in 442.000 euro toe te voegen aan de algemene reserve.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9