Harold ISL LENSSEN Grote internationale oefening op De Peel ^Gemeente schrapt feestjes van WVG-pot Venrayse drumband winnaar in Almere VVD wil kosten Dingus-procedures weten CDA-commissielid hekelt brief van gemeente isrlH Eén nieuwe naam voor twee ziekenhuizen Presentatie toekomstplannen St. Annaterrein Niets! Manders én Nijsen Granico vangen bot Alarm Op aandringen van fractie Van de Vorle en PvdA zijn de feestjes voor medewerkers an de gemeentelijke afdeling ociale Zaken en het Regio naal Indicatie Orgaan (RIO) Tan de baan. Dat meldde wet- 'rije houder Emonts (PvdA) in de ommissie Maatschappelijke jiensten. "Ik wil de indruk erfflijden dat er gefeest wordt van de WVG-pot. Want dat geld bestemd voor de cliënten." Sinds 1 maart van dit jaar werkt Ie gemeente Venray samen met iet RIO Noord-Limburg in Horst. zit organisatie beoordeelt en Jyiseert over WVG (Wet Voor- tiening Gehandicapten)-aanvra- €S cn die bij de gemeente binnen omen. Het kan gaan over rolstoe pEEL EN MAAS Donderdag 12 september 2002 - Pagina 7 [ritiek op functioneren Regionaal Indicatie Orgaan len, aanpassingen van de woning, verzorging en verpleging aan huis, warme maaltijden en ver pleeghuiszorg. Voorheen liep de toekenning van WVG-voorzienin- gen via Boncura die 30% goedko per was. Dit contract liep begin 2002 af en van rijkswege wordt aangedrongen op aansluiting bij RIO's die door subsidies voor een betere kwaliteit moeten zorgen. In de overeenkomst met het RIO was een bonus-malus rege ling opgenomen. De gemeente organiseert feestjes voor de RIO- medewerkers indien de aanvra gen tijdig worden afgehandeld. Lukt dit niet dan zijn er feestjes voor de afdeling Sociale Zaken omdat zij dan met meer ontevre den cliënten van doen krijgen. Dit kan oplopen tot vier fuiven per jaar. Voor aanvang van de commis sievergadering uitte Piet Molmans van de Gehandicapten Organisa tie Venray eveneens zijn ongenoe gen over de regeling. Temeer omdat het RIO niet naar behoren schijnt te functioneren. "Aanvra gen moeten binnen acht tot tien weken zijn afgehandeld. Maar het duurt soms wel acht maanden", wist Molmans. Mathieu Emonts legde uit dat de bonus-malus regeling ervoor moet zorgen 'dat medewerkers binnen de keten goed met elkaar communiceren'. "Het zijn ook geen feesten maar feestelijke bij eenkomsten om het contact goed te houden. Dit hoort bij de inter ne bedrijfsvoering. Het komt de zorg vanuit de WVG ten goede. Zo'n bijeenkomst kan bijvoor beeld een keer per jaar gehouden worden." Tiny Grebenjak (fractie Van de Vorle) reageerde verheugd dat de feestjes geschrapt worden. "Want ik heb geen goed woord over voor het RIO. Dat werkt zo mini maal. Ze zitten daar alleen maar bezwaarschriften te schrijven. De cliënt wordt er de dupe van. Ter wijl we mogen venvachten dat mensen hun werk goed doen. We waren voorheen bij Boncura wel verwend." Ook Henk van Egmond (PvdA) hekelde het RIO! "Wie heeft dit toch kunnen uitvinden. Het is een schandalig iets dat ons door het rijk wordt opgedrongen." Zijn partijgenoot EUy van Dijck reageerde gematigder. "Het loopt nog geen jaar. We moeten het ook de gelegenheid geven iets op te bouwen." Commissievoorzitter Ton Teeu- wen-Peeters wees erop dat er een evaluatie komt. "Dan kunnen we de discussie voeren of we het contract verlengen." De overeen komst tussen RIO en gemeente loopt 22 maanden, tot 1 januari 2004. Wethouder Emonts: "Ik hoor kritische geluiden en ontzetting over het disfunctioneren. Het zou daarom goed zijn om meer voor lichting te geven over de werkwij ze van het RIO. Want het functio neert in mijn ogen redelijk." Tiny Grebenjak deed het voor stel om directeur W. Seegers van het RIO een keer in de commissie uit te nodigen. De Venrayse drumband van Schutterij 't Zandakker Gilde €11| Sintjan uit Venray heeft afge lopen zondag tijdens de Mars Show 2-daagse Almere 2002 gigantisch toegeslagen. Na de €11) eindoverwinning in 1999 in Ie Amsterdamse Jordaan, €11 werd opnieuw het muziekfes tival gewonnen. De korpsen €9(jHollandia uit Bolsward en het uit Nieuwkuijk, beiden €11 éeeinemers aan de Taptoe in Breda, werd het nakijken €111 gegeven. Om 12.00 uur opende de Ven- tavse drumband van de schutterij het festival door het deelnemen jan een défilé en natuurlijk viel de 'enrayse vereniging op door het óont itvoeren van de klassieke exerci tie. zoals dat behoort bij een ichutterij. Daarna was er een fan- pstisch optreden in de arena in 1 hlmere. De muziekstukken wer- Jen vrijwel vlekkeloos ten gehore gebracht. Publiek, tegenstanders u muziekvrienden, waren alom pvend over de schitterende pres sie. Het concertwerk oogstte illeen maar bewondering, al (paren de eigen leden er minder usitief over Tijdens met marche- ïnd werk kreeg de Venrayse Inimband het publiek volledig op zijn hand, applaus klonk volop en het officiële werk werd ver- (ocht om nog één rondje te evK baken om het publiek optimaal t kunnen vermaken met een chitterend stuk muziek, dat ten ehore werd gebracht. Na dit pireden volgden nog optredens an diverse grootheden binnen de muziekwereld, zoals de Show band Hollandia uit Bolsward, jarenlang een vaste deelnemer aan de Taptoe in Breda en Show band Nieuwkuijk, een korps dat ook hoge ogen gooit tijdens de vele taptoes. Met name deze korp sen lijken een maatje te groot voor de Venrayse drumband Ook het optreden van het korps 'Door Wilskracht Sterk' uit Doetinchem tn Drumband 'Abcouder Harmo nie' uit Abcoude leken een zware dobber te gaan worden, om deze te verslaan. Met een recordaantal van 147 won de Venrayse drum band uiteindelijk de wedstrijd. Het feest werd kompleet toen de eerste prijs voor het mooiste défilé ook mee ging naar de Ven rayse schutterij en de tamboer- maïtre, Toon van Opbergen, een derde prijs behaalde. De drumband van Schutterij 't Zandakker Gilde Sintjan Venray staat al jaren onder leiding van Toon van Opbergen, die het korps vele jaren geleden probeer de nieuw leven in te blazen. Het Venrayse korps, bestaande uit Giel Krijnen, Paseal de Klein, Hans van Rliee, Ron Linders, Bian- ca Krijnen-de Klein, Peter Hens- sen, Bianca van Dorrestein, Jean- net Krijnen, Ria de Klein-Peters, Arie Jacobs en Patrick de Klein, boekte langzaam goede resulta ten. De promotie van de derde naar de tweede divisie werd bewerkstelligd cn diverse con coursen werden er gewonnen. Een doelstelling dit jaar was het goed presteren op het concours in Almere, maar dat er met een verschil van vijftien punten werd gewonnen, was een droom, die nu echter is uitgekomen. Natuur lijk wil de Venrayse schutterij ver der en streven naar het nog hoge re. Het huidige korps is een prachtig, ingespeeld korps, ech ter beseft eenieder dat een korps altijd zal moeten groeien, zonder aanwas van nieuwe leden, wordt het moeilijk om een drumband op een hoog niveau te krijgen en te houden. De drumband zoekt voortdurend naar nieuwe verster kingen, die actief met de drum band bezig willen zijn. Ook nieu we personen, welke actief willen zijn in een drumband, zijn van harte welkom. Onlangs is er intern begonnen met het oplei den van een tweetal nieuwe leden. Iedereen kan vrijblijvend een repetitieavond meemaken. De drumband oefent iedere dins dag van 20.00 uur tot 21.30 uur in het muziekgebouw het Trumke (Oostsingel, langs het scoutings- gebouw). Indien U eventueel informatie wilt, kunt u contact opnemen met de voorzitter van de muziekafdeling, Giel Krijnen, telefoon (0478)516336. De WD wil nu wel eens weten wat het al jaren voort slepende conflict met OJC Dingus de gemeente allemaal gekost heeft. Niet alleen de rekeningen .van huisadvocaat Holland Van Gijzen maar ook alle ambtelijke uren die ermee gemoeid zijn. Die vraag stelde Leonie Cals donderdag in de commissie Maat schappelijke Diensten. "We wil len dat ter illustratie wel eens weten." Wethouder Mathieu Emonts (PvdA) stond er niet op te springen om deze gegevens boven tafel te halen. "Ik verzoek de WD deze vraag te heroverwe gen. Want is het alle moeite wel waard als het alleen ter illustratie is", stelde Emonts. De WD kreeg de coalitiepartijen over zich "heen, "We hebben al een tekort aan mankracht op het gemeentehuis", zei EUy van Dijck (PvdA). "Daar om moeten dit soort vragen als eerste geschrapt worden." Ook voor het CDA en fractie Van de Vorle hoefde niet aan het verzoek van de WD te worden voldaan. "Want we moeten naar de toekomst kijken." Samenwer king Venray wilde daarentegen ook wel eens weten wat de Din- gus-affaire gekost heeft "Al is het maar om ervan te leren. Want het stel dat het enkele tonnen is geweest", zei Martin Wijnhoven. Volgens Frits Vossen, hoofd Welzijn, zijn de facturen van de advocaat eenvoudig op te sporen "Bij de interne uren is dat veel las tiger. Maar we kunnen wel probe ren een indicatie te geven." Ondanks de druk van coalitie en wethouder bleef Leonie Cals bij haar verzoek, "Al is het maar een indicatie. We willen die cij fers toch graag zien." Wethouder Emónts meldde tevens dat de gemeente in beroep gaat tegen de uitspraak van de rechtbank. De-, rechter had het verzoek afgewezen om de huur overeenkomst met het jongeren centrum te mogen ontbinden. "Maar de bereidheid om met Din gus weer in gesprek te gaan is er niet minder om", verzekerde Emonts. De commissie drong aan op een snelle oplossing van het slepende conflict. Op vrijdag 20 september gaan vertegenwoordi gers van de gemeente en Dingus aan de onderhandelingstafel tafel zitten. "Dit is geen visitekaartje" Ton Ederveen, CDA-lid van de commissie Maatschappelij ke Diensten, was niet te spre ken over de brief die de gemeente naar Essent Kabel- com heeft gestuurd. "De brief is taalkundig niet goed, ondui delijk en de vormgeving is niet mooi. Dit is geen visite kaartje voor de gemeente", vindt Ederveen. De brief gaat over het verdwij nen van de zender TVE van het Venrayse kabelnet. De Spaanse gemeenschap heeft hier veel moeite mee. Daarom verzoekt de gemeente in haar brief, die is ondertekend door hoofd Welzijn Frits Vossen, om op het besluit terug te komen. Het CDA-commissielid las ter illustratie twee zinnen voor. 'Wij hechten eraan u te laten herinne ren dat...' kan volgens Ederveen vervangen worden door 'Wij her inneren u eraan'. En de lange zin 'Aangezien tech nologische mogelijkheden van een zodanig niveau zijn. begrijpen wij niet dat er geen technische oplossing voorhanden is' had vol gens de CDA'er simpel vervangen kunnen worden door 'Is hier geen technische oplossing voor'. Overigens heeft de gemeente een negatief antwoord terug gekregen. Omdat TVE voortaan digitaal wordt doorgegeven vergt dit. volgens Essent, forse investe ringen in de apparatuur. Waar door het tarief zou moeten stij gen. Het kabelbedrijf noemt dit niet reëel omdat TVE in Limburg nog slechts in twee gemeenten (Geleen en Venray) te ontvangen was. In de toekomst zal TVE via de betaalzender TVhome worden doorgegeven. Abonnees moeten dan wel extra betalen voor de Spaanstalige zender. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS f? De problemen tussen het meng voeder- en recylingbedrijf en de familie Manders aan de Veulense- weg zijn nog niet opgelost. De Raad van State in Den Haag heeft zowel de klacht van F. Manders als de klacht van Nijsen Granico Mengvoederbedrijf ongegrond verklaard. Het mengvoederbedrijf heeft van de provincie Limburg onlangs een nieuwe vergunning gekregen. Het bedrijf meent dat de vergunning veel te streng is. F. Manders klaagt juist dat die ver gunning het bedrijf teveel ruimte biedt om geluidshinder en stank overlast te veroorzaken. Zoals uit de nieuwe vergunning blijkt, is ook de provincie van mening dat het bedrijf teveel geluid maakt. Limburg eist dat het bedrijf maat regelen treft. De mengvoederfa briek moet voorzien worden van extra gevelbeplating. Kosten: 1,1 miljoen gulden. Nijsen Granico is het daar zeer mee oneens. Vol gens de eigenaar heeft het zestig jaar oude bedrijf nooit geluids overlast veroorzaakt. Hij heeft al voor 800.000 gulden geïnvesteerd in milieubeschermende voorzie ningen. Hij vindt de geluidswal tussen beide percelen.50 meter lang en 5 meter hoog, afdoende. De Raad van State heeft de ver gunning overeind gelaten cn geen van de twistende partijen gelijk gegeven. De Voorzitter vindt de provinciale eis tot het aanbrengen van gevelplaten redelijk. De geluid- en stankoverlast zullen daardoor verdwijnen, oordeelt de Voorzitten De vrees van F. Man ders dat de vergunning daarin niet voorziet, acht de Raad van State dan ook ongegrond. PEEL EN MAAS een abonnement waard Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING (0478)539020 advies aan huis, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Bij een eenzijdig ongeval in Wellerlooi is woensdag een echt paar uit Duiven gewond geraakt. De auto waarin zij reden, raakte na een botsing met enkele bomen van de weg en kwam in een lager gelegen bosperceel tot stilstand De auto van de 78-jarige bestuur der raakte door onbekende oor zaak van de Rijksweg Zuid af en ramde een afrastering langs een perceel. Vervolgens botste de auto tegen enkele bomen en reed het talud af om in het lager gele gen bosperceel tot stilstand te komen. Een aan de overkant van de weg op het fietspad passeren de 15-jarige scholier uit Venray sloeg alarm toen hij de auto plot seling van de weg af het bos in zag schieten. Beide slachtoffers zijn per ambulance overgebracht naar het Radboutziekenhuis in Nijmegen. Militairen uit VS en Duitsland bezoeken luchtmachtbasis De Koninklijke Luchtmacht houdt op luchtmachtbasis De Peel in Vredepeel van donder dag 12 september tot en met vrijdag 20 september 2002 een grote internationale oefening in het opsporen en vernieti gen van aanvallende raketten, kruisvluchtwapens en vlieg tuigen, genaamd 'Joint Project Optic Windmill' (jPOW-VH). Mede in het kader van de toene mende dreiging op het gebied van terrorisme en de multinationale samenwerking ter bestrijding hierv an, neemt deze oefening nog steeds in belang toe. De basis wordt voor deze oefening tijdelijk met 500 militairen uit onder meer de Verenigde Staten en Duitsland uitgebreid. De oefening die dit jaar voor de zevende maal wordt gehouden, is wereldwijd toonaan gevend voor het ontwikkelen van samenwerking op het gebied van luchtverdediging. In Europa is JPOW de enige oefening op dit gebied. JPOW-VÜ is een mix van computersimulatie en werkelijkheid. Tijdens JPOW-VII worden alle aspecten van de luchtverdediging tegen ballistische raketten beoe fend. Aanvallen moeten tijdig ont dekt worden, waarschuwingen worden verstuurd, aanvallende raketten zo snel mogelijk uit de lucht geschoten, lanceerinrichtin- gen opgespoord en vernietigd door offensieve eenheden, zoals bijvoorbeeld een Nederlandse F16 straaljager. Voor deze oefening zijn slechts enkele minuten beschikbaar, zodat zowel mensen als machines erg nauwkeurig op elkaar moeten worden afgestemd. Tijdens de oefening zijn de aan vallen met de raketten natuurlijk nep (hoewel ze door de appara tuur waar te nemen zijn). Binnen NAVO en Europa wordt aan de bestrijding van ballistische raket ten en kruisvluchtwapens grote prioriteit toegekend omdat met deze raketten massavernietigings wapens (chemisch, biologisch, nucleair) kunnen worden ver spreid. De Groep Geleide Wapens in Vredepeel heeft als taak luchtver dediging met Patriot-, Hawk- en Stingerraketten tegen vliegtuigen, raketten en kruisvluchtwapens waar ook ter wereld. De gehele eenheid behoort tot de 'High Readness Forces' van de NAVO. 'High Readness Forces' worden ingezet in geval van een bedrei ging van het NAVO-grondgebied. Bovendien is een deel toegewe zen aan de NAVO als 'High Reac tion Force 5' (gereed om te ver trekken binnen vijf dagen) en een ander deel als 'High Reaction Force' (gereed om te vertrekken binnen tien dagen). Zij zijn aangewezen om overal ter wereld te worden ingezet op verzoek van een internationale organisatie als de Verenigde Naties. Europese Unie of NAVO. Zoals de Golfoorlog aantoonde, neemt de verdediging tegen scud- achtige raketten in belang toe door de toename van het aantal landen dat over deze wapens beschikt en door de vergroting van het bereik van deze raketten. Nederlandse eenheden hielpen tijdens deze oorlog onder meer Jeruzalem, maar ook gebieden in Turkije, te verdedigen tegen luchtaanvallen door Irakese raket ten. De Nederlandse systemen zijn toonaangevend in Europa als het gaat om Theater Missile Defense (TMD: luchtverdediging tegen aanvallende raketten). Samen met de Verenigde Staten en Duitsland maakt Nederland deel uit van de 'Extended Air Defense Task Force', met een permanent hoofd kwartier in het Duitse Burbach voor het plannen, coördineren, oefenen en verbeteren van lucht verdediging. Samen verder als één organisatie op twee locaties Het st. Maartens Gasthuis in Venlo en het st. Elisabeth Zie kenhuis in Venray gaan samen verder onder één nieu we naam. De feestelijke ont hulling van de nieuwe naam en het logo is op maandag 16 september om 10.00 uur bij de hoofdingang van beide zie kenhuizen onder het toeziend oog van de medewerkers en relaties. De naamsverandering gaat gepaard met een aanpassing van het logo en de huisstijl. In visueel opzicht vormen beide ziekenhui zen dan weliswaar een eenheid, maar op veel andere gebieden is nog veel werk aan de winkel. De naamsverandering betekent vol gens de Raad van Bestuur dan ook het startsein voor een nieuw begin, een nieuwe identiteit. 'De organisatieverandering De Over steek, die zich richtte op één effi ciënte en effectieve, patiëntge richte organisatie, wordt hiermee als het ware afgerond. Nu kan ver der worden gebouwd op een ste vig fundament, waarbij beleidsuit gangspunten als patiëntvriendelijkheid, zorgpart- ner van en voor de bevolking, regionale regiefunctie en uitste kende medisch specialistische zorgverlening, hoge prioriteit krij gen'. Veel toekomstige activiteiten zullen met name in het teken staan van de klantgerichtheid, zowel naar de patiënten als naar de medewerkers toe Daarbij zal steeds de vraag 'Wordt de patiënt er beter van én wordt de zorg er leuker door?' centraal moeten staan. 'We zijn ons er echter van bewust dat het nog veel inspan ningen zal vergen van alle mede werkers en specialisten om de beoogde doelen daadwerkelijk te halen'. Zo zal locatie Venray moeten uitgroeien tot een plaats waar electieve ofwel geplande behan delingen plaatsvinden, waarbij de patiënt kan rekenen op een per fecte service. Op locatie Venlo ligt het accent op spoed- en com plexe zorgverlening en snelle behandeling. Intussen is een groot aantal ver betertrajecten, die passen binnen onze gewenste identiteit, in voor bereiding. Deze indentiteit berust volgens de Raad van Bestuur op aspecten als betrouwbaar, open. volwassen, toegewijd, warm, hel der, direct, respectvol en een voud. De verbetertrajacten rich ten zich met name op de verbetering van de zorgprocessen over de locaties Venlo en Venray heen, de terugdringing van de wachtlijsten en verkorten van toe gangstijden op de poliklinieken, de klantgerichtheid ofwel 'Kruip in de huid van de klant' en ook op de verbetering van de telefoni sche bereikbaarheid van de poli- 1 klinieken en het maken van afspraken via internet. Onder het motto De aard bewaard houdt Stichting Stad spark Venray op zondag 15 september een informatiebij eenkomst over de toekomst plannen voor het S.t Annater rein. Met het einde van De Waan in zicht, komt ook het einde van de psychiatrische inrichting Sint Anna snel naderbij. De monumen tale inrichting zal veranderen in een groene woonwijk. Stichting Stadspark Venray pleit voor behoud van het monumentale karakter van dit culturele erfgoed en zal een toelichting en haar visie geven op het totnogtoe vast gesteld stedenbouwkundige plan. Tijdens de informatiebijeenkomst zal ook worden ingegaan op de kansen en bedreigingen. Daar naast wordt gelegenheid geboden voor discussie en het stellen van vragen. De middag wordt muzi kaal opgeluisterd door het muziekgezelschap 'Blaos Um Op' en door de alom bekende 'Tren- nesetters', die voor deze gelegen heid een aangepast programma zullen brengen. De bijeenkomst vindt plaats in de grote zaal van het parktheater van Sint Anna en begint om 14.00 uur. De presenta tiemiddag is voor iedereen vrij toegankelijk. Na afloop van de bij eenkomst (rond 15.30 uur) is er gelegenheid om deel te nemen aan één van de vier korte begelei de themawandelingen die speci aal voor deze middag zijn uitge zet. Voor informatie kan men terecht bij Stichting Stadspark Venray, telefoon 0478-581191. Het vijfenveertig hectaren grote St. Annaterrein is een indrukwek kend park met prachtige bomen en monumentale gebouwen. Aan de oost- en westzijde wordt het gebied begrensd door bossen, aan de westkant bevindt zich een bebost stuifduingebied en aan de noordkant vormt het terrein een belangrijke ecologische verbin ding met het beekdallandschap van de Loobeek. Het samengaan van gebouwen en natuur is uniek en verleent dit stukje Venray een grote cultuurhistorische en ecolo gische waarde. Zeer terecht heb ben zowel Gemeente Venray als het Vincent van Gogh Instituut zich op het standpunt gesteld, dat het monumentale en unieke karakter van dit gebied bewaard moet blijven. Deze intenties zijn uitgangs punt geweest voor het thans vige rende stedenbouwkundig con cept, maar recente ontwikkelingen nopen tot bijstel ling van de voorlopige plannen en het lijkt er op of donkere wolken zich samenpakken boven het pro ject. Tijdens de bijeenkomst zal op nader deze zaken worden ingegaan. Naast allerlei voorlich tingsmateriaal wordt ook de maquette van het plan tentoonge steld, zodat de bezoekers zich een goed beeld kunnen vormen van de toekomstige herinrichting van terrein en gebouwen. De Aard bewaard maakt deel uit van het project "Wandeling door Het Gesticht", een initiatief van de Stichting Stadspark Venray dat uit gevoerd wordt onder auspiciën van het Lokaal Historisch Platform Venray. De activiteiten vinden plaats in het kader van De Waan. PEEL EN MAAS een abonnement waard

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7