Meerlo-Wanssum :Een klein autopakketje {Acties kinderhuis Chilian Roel Boom exposeert Chileense foto's in Meerlo Genoeglijk genieten van herfst en winter Schoolplein verdient geen schoonheidsprijs' Actie voor MIVA-auto !5! peel en maas 'Hoofdstraat is racebaan' Snelheidscontroles OJC Merlin Expositie Rode Kruis Vogelmarkt 'Fietspaden slecht' Verloskundigen Donderdag 12 september 2002 - Pagina 11 Genoeglijk genieten van herfst en winter. Dat is de titel van de nieuwe najaarsbrochure van VW Noord- en Midden-Limburg. De brochure geeft alle informatie die u nodig heeft om eens lekker te kunnen genieten van het najaar, champignons, paddestoelen en wild. En dat natuurlijk allemaal in Noord- en Midden-Limburg! In de brochure vindt u enkele van de lekkerste champignonrecepten. In de?e regio is de champignon teelt namelijk sterk vertegen woordigd en komt u vele soorten paddestoelen in het wild tegen. In het najaar kunt u er heerlijk wan delen want er zijn maar liefst drie Nationale Parken. De vertrekpun ten voor paaltjeswandelingen en Het Verkeershandhavingsteam heeft dinsdag bij verkeerscontro les op de Maasheseweg in Venray 26l bekeuringen uitgeschreven. De hoogst gemeten snelheid van de 3190 gecontroleerde voertui gen bedroeg 90 km/uur waar maximaal 50 km/uur is toege staan. Op de Stationsstraat in Horst zijn dinsdag 69 bekeuringen uitge schreven. De bekeuringen zijn opgemaakt voor het niet dragen van de autogordel (33) en te hard rijden (36). Op de Venrayseweg zijn dinsdag 1" bekeuringen uit geschreven. De hoogst gemeten snelheid van de 1420 gecontro leerde voertuigen bedroeg 80 een overzicht van de leukste geor- ganiseerde wandelingen vanuit deze Nationale Parken vindt u ook in de brochure. Daarnaast bevat de brochure een groot aantal culi naire arrangementen, sommige slechts voor een avondje en ande re voor wel 3 dagen culinair genot! U kunt de brochure 'genoeglijk genieten van herfst en winter' opvragen bij de VW i Noord- en Midden-Limburg tel 0900-20 25 588 of via info@regiovw.nl. De brochure 1 wordt dan gratis naar u toege- 1 stuurd. Onder alle aanvragers van de brochure worden 3 'lekker genie ten weekendjes' in Noord- en Mid- den-Limburg verloot! km/uur waar maximaal 50 km/uur is toegestaan. Op de Wanssumseweg in Oos trum zijn dinsdag 107 bekeurin gen uitgeschreven. De hoogst gemeten snelheid van de 4240 gecontroleerde .voertuigen bedroeg 112 km/uur waar maxi maal 80 km/uur is toegestaan. PEEL EN MAAS een abonnement waard Het verkeer gebruikt de Hoofdstraat in Meerlo regelmatig als race baan. Dat liet Meerlonaar Koch maandagavond tijdens de raadsverga dering van de gemeente Meerlo-Wanssum de politieke partijen weten. "De politie zou vaker tijdens de spitsuren op snelheid moeten con troleren. Tussen 7.00 en 8.30 uur en 16.00 en 18.00 uur wordt er het hardst gereden over dc Hoofdstraat. Ik woon nu vier jaar in de straat, maar er wordt nog steeds veel te hard gereden. Ik zou het college van B en W willen vragen om strenger te controleren." Burgemeester Hahn beloofde het probleem aan te kaarten bij het eerstvolgende overleg met de politie. "Dit is een aspect dat ook terugkomt in het werkplan van de politie. Maar het is duidelijk dat mensen dit belang- rijk vinden." SOS Meerlo-Wanssum geeft startsein In het gemeentehuis van Meer lo-Wanssum wordt woensdag avond 18 september te 20.00 uur een Chili-expositie geopend. Deze expositie wordt gehouden in het kader van de acties van de Stichting Ontwikkelingssamen werking (SOS) Meerló-Wanssum voor een kindertehuis in de Chi leense stad Chilian. Dankzij de bereidwilligheid van veel Chile- nen die in Limburg en Noord-Bra bant wonen heeft de werkgroep expositie van SOS Meerlo-Wans sum een zeer gevarieerde ten toonstelling kunnen samenstel len. Zo heeft de stichting tal van gebruiksvoorwerpen in bruikleen gekregen zoals aardewerk, sie raden, houten schalen, koper vak werk, gelukspotjes en munten. Er zijn ook fragmenten van gedich ten te lezen van de bekende Chi leense schrijvers Isabelle Allende, Pablo Nerula en Gabriela Mistral. Naast informatie over het kinder tehuis wordt veel aandacht geschonken aan het land Chili, de cultuur, de muziek en de econo mie. Er komt ook een speciaal hoekje van slijterij Lindehof uit Wanssum die Chileense wijnen presenteert. Ook wordt aandacht geschonken aan de periode dat dictator Pinochet aan de macht kwam en de vele Chilenen die destijds het land moesten uit vluchten. De Venlose fotograaf Paul Boom exposeert zwart-wit en kleurenfoto's die hij enkele jaren geleden in de woestijn van Chili heeft gemaakt (zie artikel hierboven.). De expositie is de hele maand september en oktober te bezichti gen tijdens de openingsuren van het gemeentehuis van Meerlo. Van maandag tot en met vrijdag dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. De entree is gratis. In de raadzaal van het Meer- lo-Wanssumse gemeentehuis nordt op woensdag 18 sep tember door de Stichting Ont wikkelingssamenwerking (SOS) Meerlo-Wanssum op feestelijke wijze het startsein gegeven voor de drie jaren durende acties voor het nieu we project: het kindertehuis Hogar Espenranza (Huis van Hoop) in de Chileense stad Chilian. .Daarvoor komt speciaal naar :rlo-Wanssum de Belgische iter Lucienne Hardy die het iject in Chili leidt en de consul teraal van Chili in ons land de jerjuan Angolu. Drie jaar lang Meerlo-Wanssum in het teken jaan van het kinderproject in ihillan en het land Chili. Na de :esvolle acties voor de boeren cn gehandicapten op Sulawesi hebben de twintig vrijwilligers van SOS Meerlo-Wanssum uit twaalf ingediende projecten het kindertehuis in Chilian gekozen. Dat project is ingediend door de uit Meerlo afkomstige familie Denissen die in het verleden via dit project twee Chileense kinde ren heeft geadopteerd. Het kin- Iertehuis wordt geleid door de iO-jarige Belgische zuster Lucien- ie Hardy. Het gaat de Meerlo- [anssumse organisatie niet alleen om geld in te zamelen voor het project maar ook om de inwoners je informeren en te confronteren De Venlose amateurfoto graaf Roel Boom exposeert in de hal van het Meerlo-Wans- sumse raadhuis foto's die hij in Chili heeft gemaakt. De foto's maken deel uit van een grotere expositie van de Stich ting Ontwikkelingssamenwer king Meerlo-Wanssum die in het teken staat van de acties in die gemeente voor een kinder tehuis in Chili. Boom expo seert in Meerlo zwart wit en kleurenfoto's. De foto's van Roel Boom heb ben als thema de woestijn. De fotograaf verbleef enkele jaren geleden in Chili. "Door mijn fasci natie voor woestijn koos ik voor de Atacama Desert; een van de droogste gebieden ter wereld", legt Boom uit. "Het is niet wat veel mensen zouden verwachten van een woestijn: alleen maar zand. Het is één van de mooiste gebieden die ik ooit heb gezien." Doordat er veel mineralen in de bodem van Chili zitten heeft het landschap allerlei vreemde en prachtige kleuren gekregen. Vroe- De brandweer Meerlo-Wans sum lukte het zaterdag om 'de auto' van burgemeestersvrouw Hahn in 18 minuten en 15 seconden te slopen tot een pakketje van 55 centimeter. Deze ludieke actie was op touw gezet ter ere van het 60- Mevrouw Halm kijkt verbijsterd toe boe 'baar' auto in een tijd van 18.15 minuten in stukken word gezaagd jarig jubileum van de brand weer. Omdat Riny Hahn geen afscheid van haar eigen auto wilde nemen, zocht de brand weer naar eenzelfde wagen die werd gesloopt. De toeschouwers mochten voor een euro de tijd proberen te raden, wat twee mensen tot op de seconde lukte. Die kregen dan ook samen de helft van de opbrengst. De andere helft gaat naar een goed doel: de stichting Platform Voorzieningen Gehandi capten. Overigens schonken de winnaars het bedrag ook aan het goede doel. waardoor de totale schenking tweehonderd euro bedraagt. In totaal deden twee honderd mensen mee aan de wed denschap. De heer Tissen van GP'94 vroeg zich maandagavond tij dens de raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum af wie er verantwoordelijk is De afdeling sociale activiteiten |vh. welfarewerk) van het Rode afd. Meerlo-Wanssum 'roekhuizen organiseert voor de '3e keer een tentoonstelling in 't dienstencentrum in Tienray 'p zondag 15 september van [11.00 tot 16.00 uur. Deze ten- instelling laat werkstukken 'en, die door deelnemers van de pieling sociale activiteiten zijn ïmaakt. Deze werkstukken kun- [en door belangstellenden wor- ui gekocht. Tijdens de tentoon- telling vindt er ook een loterij, lam raden, enveloppe trekken Cn verkoop van wafels plaats. De 'brengst is voor de afdeling •ialc activiteiten van het Rode lis. De deelnemers vrijwilli gs van hel Rode KruiYnödigen lereen van harte uit voor een izoek aan deze tentoonstelling. De toegang is gratis. voor de erbarmelijke kwaliteit van het nieuwe schoolplein van basisschool de Peddepoel in Wanssum. "Het nieuwe schoolplein ligt er 'uitstekend' bij", zei Tissen sarcas tisch. "De tegels liggen ongelijk en steken omhoog en de putdek sels zijn scheef aangelegd. Ik vraag me af wie hier verantwoor delijk voor is? De school of de aannemer? Het is toch niet de bedoeling dat we over vijf jaar weer het hele schoolplein op de- schop moeten nemen. Dit ver dient echt geen schoonheids prijs." Het schoolplein van basisschool De Peddepoel in Wanssum werd in juni gerenoveerd. De gemeen teraad besloot hiervoor een subsi die van 37.500 euro beschikbaar te stellen. De oplevering van de nieuwe bestrating van het school plein leidde tot kritiek onder ouders en gemeenteraadsleden, omdat het plein er nog slechter bij zou liggen, dan voor de reno vatie. Wethouder Beterams (PK Meer lo-Wanssum) vertelde dat het schoolbestuur ('dat heeft wat uit te leggen') de eerste verantwoor delijk is voor de kwaliteit van het schoolplein, maar dat de gemeen te in deze ook haar verantwoorde lijkheid zal nemen. Hij beloofde te bemiddelen en contact op te nemen met het schoolbestuur, zodat het plein of door de school of de aannemer hersteld zal wor den. Vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 15 september weer de eerste vogelmarkt na de zomer stop. Op deze vogelmarkt worden door vogelliefhebbers allerlei vogels te koop worden aangebo den. Ook zullen er verschillende vogelhandelaren aanwezig zijn die naast vogels ook allerlei vogel benodigdheden te koop aanbie den en tevens vogels opkopen. Er worden ook allerlei soorten en maten voedertafels voor in de tuin aangeboden. Ook zijn weer aller lei vogelboeken en video's te leen. Ook niet-leden krijgen de gelegenheid vogelboeken of video's te lenen. De vogelmarkt is in De Zandhoek, St.Leonardsweg 1 in Wanssum en duurt van 9.30 tot 12.00 uur. De Stichting Ontwikkelingssa menwerking (SOS) Meerlo-Wans sum heeft het Chileense kinder huis Hogar Esperanza beloofd om actie te voeren voor de aanschaf van een lang gekoesterde bestel bus. Zuster Lucienne Hardy, de leidster van dit kinderhuis, heeft de bus hard nodig om kinderen van en naar school te brengen en de krottenwijken te bezoeken. Bovendien worden met dit busje vondelingen en verwaarloosde- kinderen in de regio opgehaald. "Een auto voor dit werk is onmis baar. Onze oude bus is totaal ver sleten". zegt de zuster. De aan schaf van het bestelbusje kost 10.949.000 Chileense pesos, omgerekend in Europese valuta Nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum leest U in PEEL EN MAAS 14.110 euro's. De SOS Meerlo- Wanssum heeft contact opgeno men met de Nederlandse organi satie MIVA (voor verkeersmiddelen in de Derde Wereld). Deze landelijke organisa tie heeft toegezegd de helft voor haar rekening te willen nemen als Meerlo-Wanssum voor de andere helft zorgt. De Stichting Ontwik kelingssamenwerking Meerlo- Wanssum heeft de inwoners en andere sympathisanten inmiddels opgeroepen om te helpen dit bedrag bij elkaar te krijgen. Lezers die daaraan willen meehelpen kunnen geld storten op bankreke ning 13.25.91.189 t.n.v. SOS Meerlo-Wanssum, auto Chili. Naast allerlei andere acties in de gemeente Meerlo-Wanssum heeft de stichting SOS Meerlo-Wanssum voor dit doel ook een beroep gedaan op de autobranche en taxi-wereld in Meerlo-Wanssum en omgeving. Op woensdag 18 september gaat de Chili-actie offi cieel van start in de raadzaal van het gemeentehuis van Meerlo- Wanssum. SOS Meerlo-Wanssum hoopt dan al voldoende bijeen te hebben gesprokkeld om de zuster symbolisch de bestelauto te kun nen overhandigen. Zaterdag 14 september vindt er voor de tweede maal een ultieme 70's en 80's Party plaats in OJC Merlin in Meerlo. Dit spektakel was vorig jaar zo'n succes dat een herhaling hiervan veel gevraagd was om terug te reizen in de tijd. Ten opzichte van jorig jaar zal deze avond worden afgewisseld met 70's stijlen waardoor de varia tie aan verkleedstijlen, muziek, playbackacts, spellen etc. nog groter zal zijn. Een happy hour van 20.00 tot 21.00 uur zal ook dit jaar het spektakel openen om de stemming van de 70- en 80'er jaren er goed in te krijgen. Voor een avond terug in de tijd en je jeugdsentiment weer op te halen zal The 70's 80's Party zaterdag in OJC Merlin beginnen om 20.00 uur op Peschweg 1 in Meerlo. Voor meer informatie: 0478- 691769. Mevrouw Gielens-Hagens (GP'94) vroeg maandagavond tij dens de raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum aan dacht voor de slechte toestand van de fietspaden tussen Tienray en Horst. "Zowel links als rechts zijn de fietspaden slecht. Honder den scholieren maken gebruik van deze fietspaden. Ik houd mijn hart vast, met de herfst en winter voor de deur, dat er wat gebeurt. Ik heb hierover al zoveel vragen van ouders gehad. Hele stukken pad zijn heel slecht." Wethouder Derikx (CDA) beloofde contact op te nemen met de gemeente Horst aan de Maas, omdat het overgrote deel van de fietspaden eigendom van die gemeente is en om te overleg gen over een gezamenlijke aan pak. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen (gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum) Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450. Voor het maken van afspraken kunt Uu het beste bellen op dinsdag, woens dagmorgen of donderdag op het zelfde telefoonnummer. sum die gemaakt is door twee Meerlo-Wanssumse jongeren. Marijn Poels en Wietsc van Dijk. Tijdens de startmanifestatie wordt door zes kinderen van dc zes basisscholen en de directeur van de scholen, de heer Jan Jen- niskens en SOS-voorzitter René Poels een convenant onderte kend. Daarin spreken SOS Meerlo- Wanssum en de scholen met elkaar af dat ze gedurende de actieperiode op school aandacht schenken aan Chili en het project en dat SOS Meerlo-Wanssum voor educatief materiaal zorgt. Verder bestaat de mogelijkheid dat SOS speciale excursies organiseert naar musea die iets laten zien over Chili. De werkgroep scholen pre senteert tijdens de ondertekening de nieuwe scholenmap over Chili waarin alle informatie te vinden is over het land en de bevolking. Deze mappen worden op de scholen gebruikt tijdens de les sen. De feestelijke opening wordt afgesloten met het heffen van een glas Chileense wijn aangeboden door de Wanssumse slijterij Linde- hof. De bijeenkomst in het gemeentehuis van Meerlo-Wans sum op woensdagavond 18 sep tember te 20.00 uur is voor ieder een toegankelijk. Het gemeentehuis is al om 19.30 uur open zodat iedereen in de gele genheid is de expositie al te bekij ken. Meer nieuws: www.sos- meerlowanssum.nl ger werden in dit deel van Chili veel mineralen en edelmetalen uit dc grond gehaald. De grootste kopermijn ter wereld ligt nog in dit gebied. "Onderweg kom je veel restanten tegen uit de hoog tijdagen van de mijnbouw. Enke le mijnstadjes uit die tijd zijn nu een nationaal monument. De ver weerde begraafplaatsen met de houten kruisen zijn dan ook een dankbaar onderwerp voor mijn foto's", vertelt de fotograaf. Roel Boom is al zo'n 10 jaar serieus met fotografie bezig. Vooral door verre reizen groeide deze hobby uit tot een passie. Het was ook die tijd dat hij lid werd van de foto club Blerick. Onlangs won Roel Boom de eerste prijs bij een regio nale fotowedstrijd Limburg-foto en enkele jaren geleden sleepte hij de eerste prijs in de wacht bij de landelijke dia-wedstrijd. Hij draagt zijn passie uit als docent fotograferen aan de Volksuniversi teit Venlo en Venray. De expositie in het gemeentehuis van Meerlo is te bezichtigen tijdens kantooru ren van maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 12.00 uur en don derdagavond van 17.00 tot 19-00 uur. met de geschiedenis van het land Chili, het volk, de cultuur, de muziek, de sport en dc politiek. De openingsmanifestatie in de raadszaal van het gemeentehuis belooft een bijzondere happening te worden. Het startsein wordt gegeven namens de ambassadeur van Chili door de consul generaal de heer Juan Angulo. Zuster Lucienne Hardy zal de gasten toe spreken en een expositie in de hal van het raadhuis over het project en het land Chili openen. Deze expositie is gedurende de maand oktober tijdens de openingstijden van het gemeentehuis te bezichti gen Alvero Pinto. Chileense vluchte ling en thans internationaal secre taris van de Partij van de Arbeid in ons land zal een inleiding houden over de situatie in zijn land terwijl het geheel muzikaal wordt opge luisterd door Jacqueline Castro Ravelo, de Chileense zangeres die in haar liederen de geschiedenis van haar land vertelt. Verder vindt de première plaats van een heuse videoclip over SOS Meerlo-Wans-

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11