edragsregels voor integer gemeentebestuur toertochten dertig historische auto's Sieb Nijssen voorzitter dorpsradenoverleg Welstandscommissie nog slechts een duo Jagers maken geen gebruik van ontheffing Voordracht raadsgriffier Venray Bijzondere zelfportretten in boekvorm Start bouw woonboulevard Xenter in maart 2003 Niets! Wïï4/ecnt Straatracer opgepakt Bio Skin Jetting EN MAAS Donderdag 29 augustus 2002 - Pagina 5 De gemeente heeft een jedragscode opgesteld die de itegriteit van burgemeester, fethouders en raadsleden moet waarborgen. Volgens het pjeuwe duale stelsel zijn alle emeenten daartoe ook vóór iaart 2003 verplicht. 'De gemeentelijke overheid loet gezag uitstralen, gebaseerd p deskundigheid, gedrevenheid i zeker ook op integriteit van Édelen. Derhalve dient er voor estuurders, gelijk medewerkers de gemeente Venray, een tdragscode te worden vastge- eld". o schrijven B en W in het raadsvoorstel. Het zijn geen regels die rechtskracht hebben maar normen die vooral van bestuurlijk en politiek belang zijn. Bestuur ders zijn aanspreekbaar op de naleving van de gedragscodes. "Wanneer zij zich er niet aan hou den, kan dat gevolgen hebben voor hun functioneren en voor hun positie." Naast deze code zijn er ook voorschriften die wettelijk geregeld zijn zoals over fraude, valsheid in geschrifte en neven functies. Dienstbaarheid, functionaliteit, onafhankelijkheid. openheid, betrouwbaarheid en zorgvuldig heid zijn de zes begrippen waar het om draait. Het primaire richt snoer is het belang van de gemeente en daarmee in het ver lengde dat van de burgers. Bestuurlijke integriteit betekent verantwoordelijkheid aanvaarden en afleggen. Zowel intern aan col lega-bestuurders als extern aan burgers en organisaties. Betrouwbaarheid wil zeggen dat op de bestuurder gerekend kan worden en dat ie zich aan zijn afspraken houdt. Zorgvuldigheid houdt in dat alle burgers en orga nisaties op gelijke wijze en met respect bejegend worden en dat belangen van partijen op correcte wijze worden afgewogen. De gedragscode kent ook con crete regels. Over belangenverstr engeling, nevenfuncties, geheime of vertrouwelijke informatie, aan name van relatiegeschenken, uit gaven en declaraties, gebruik van gemeentelijke eigendommen of voorzieningen en buitenlandse reizen. Alle nevenfuncties, zowel bezoldigd als onbezoldigd, dienen gemeld te worden waarna de lijst openbaar gemaakt wordt. Een relatiegeschenk van een waarde van 75 euro of meer wordt als niet acceptabel beschouwd en moet gemeld worden aan de col lege. Kosten die al een andere wijze vergoed worden, mogen niet meer bij de gemeente gede clareerd worden. En bij een bui tenlandse reis mag de partner alleen kosteloos meereizen indien het belang van de gemeente daar mee gediend is. Op verzoek van John Ooster beek (fractievoorzitter WD) werd dit punt dinsdag van de raadsagenda gehaald omdat, door de vaknatieperiode, nog geen behandeling had plaatsgevonden in een commissie. Eerst zal de commissie Middelen een advies moeten geven alvorens de raad een besluit kan nemen. 'raditierit PAC in Venray De Pionier-Automobielen Club (PAC) rijdt in het week einde van vrijdag 30 augustus ot en met zondag 1 september ijn 47ste Traditierit. IJitvals- lasis voor deze Traditierit is lotel Asteria in Venray. De Pionier-Automobielen Club de PAC) is de oudste oldtimerver- van Nederland. Als zoda- lig is de PAC ook medeoprichter de International Federation of ïeteran Car Clubs. De PAC stelt ich ten doel om antieke en histo- ische automobielen in rijdende staat te houden. Tot de vereniging worden leden toegelaten met auto's van een bouwjaar tot en met 1940. De PAC tracht deze doelstelling te bereiken door het organiseren van evenementen voor antieke en historische auto's zoals toertochten. Jaarlijks wor den circa acht ritten gereden. Daarnaast het houden van bijeen komsten, die bijdragen tot het vergroten van kennis omtrent de antieke en historische automobie len en het behoud daarvan in een rijdende staat. Ook het verzame len van technische en historische documentatie betreffende de automobielen en hun gebruik en samenwerking met instellingen in binnen en buitenland, die hetzelf de doel nastreven, behoren tot de activiteiten van de PAC. De circa dertig auto's die deelnemen heb ben een bouwjaar tussen 1904 en 1940. Het zwaartepunt van de leeftijden ligt rond 1930. De her komst van deze auto's is zeer divers maar ervaring leert, dat er altijd een grote deelname van auto's uit Frankrijk en uit de Ver enigde Staten zal zijn. Het pro gramma ziet er als volgt uit. Na aankomst en een verzorgde lunch op vrijdag wordt om circa 14.00 uur vertrokken voor een kort mid dagrit naar streekmuseum de Locht in Melderslo. Zaterdag 31 augustus vertrekken zij voor een fraaie tocht, die langs de oostkant van de Maas (langs de Duitse grens maar niet over de grens) voert. Zaterdagavond ^vordt het traditionele diner dansant gehou den. Dit heeft vanzelfsprekend een besloten verenigingskarakter. Zondag 1 september wordt er om 9.30 uur gestart voor een korte ochiendrit waarbij een bezoek wor<Jt gebracht aan de Kasteeltui nen in Arcen. Om 12.00 uur wordt de terugweg genomen naar het hotel, waar ter afsluiting van het evenement een lunch wordt aangeboden. Voor diegenen die geïnteresseerd zijn in antieke auto's en voor eigenaren van auto's uit de leeftijd categorie, die contact zoeken met de PAC, bestaat gelegenheid de deelne mende auto's nader te bekijken en contact op te nemen met leden van het bestuur van de PAC op het de tussenstops en op het eindpunt van de routes. De provincie Limburg heeft in de Wildbeheereenheid enray een' ontheffing ver- tnd om vossen te mogen Ten. Dat heeft Leo Swinkels, :retaris van de Wildbeheer- aiheid Venray, deze week te toren gekregen. Swinkels ver- amelde in de afgelopen weken meer dan veertig klach ten over de vos in de gemeen- jte Venray. Toch is Leo Swinkels niet tevre- kn, want de Wildbeheereenheid Venray kan vooralsnog geen lebmik maken van de ontheffing. "Met de voorwaarden in de ont leding valt niet te werken. Cor recte uitvoering van de regels is 'ijna onmogelijk", verzucht Swin- cels. De eigenaren van kippen, gan zen, eenden en konijnen moeten namelijk eerst een aantal maatre gelen treffen, voordat de jagers Van de ontheffing gebruik mogen maken. "Ze moeten de dieren deugdelijk ophokken en een vos- senwerend hekwerk plaatsen. En niet zomaar een hekwerkje, maar een hekwerk dat voldoet aan spe cificaties van het Brussels insti tuut voor Milieubeheer. Om zo'n metershoog hekwerk te mogen Plaatsen moet je dan ook nog een advies bij de Welstandscommissie Van de gemeente indienen. Het is [gewoon te gek voor woorden." Hebben de eigenaren aan deze vcrplichtigen voldaan, dan zou den de jagers de vossen mogen doden. Maar dan komt volgens de secretaris van de Wildbeheereen heid een volgend probleem om de hoek kijken. "Want het afschot mag slechts overdag tussen zons opgang en zonsondergang plaats vinden. Terwijl de vos juist zijn prooi zoekt in de nachtelijke uren." Leo Swinkels heeft zijn laatste hoop gevestigd op de plaatselijke politiek, die zou moeten pleiten voor versoepeling van de regels in de Flora- en Faunawet. "Ze moe ten eens kijken naar onze buurlan den. De vos kan in België en Duitsland zonder vergunning gedood worden als het dier scha de aanricht. Wij willen echt niet alle vossen doden, maar popula- tiebeheer is gewoon hard nodig. Anders zullen zéér binnenkort veel loslopende kippen, ganzen en eenden uit het buitengebied verdwenen zijn en zullen veel mensen hun hobby vaarwel moe ten zeggen." De fractievoorzitters van CDA, Fractie van de Vorle, Samenwerking Venray. PvdA en VVD dragen uiterlijk in december Koos van Eekeren voor als raadsgriffier van de gemeente Venray. De raads griffier is de eerste adviseur van de raad en commissies en ondersteunt en faciliteert de raad en commissies in hun werk. De heer van Eekeren zal uiterlijk per 1 januari 2003 zijn taak als griffier fulltime vervullen De selectieprocedure en het Tot 1 oktober vormt het St. Annaterrein van het psychiatrisch centrum van het Vincent van Gogh Instituut in Venray het decor voor De Waan, een interna tionale kunstmanifestatie met als thema psychiatrie. Zeventien vooraanstaande beeldend kunste naars uit verschillende landen ver beelden een eeuw psychiatrische zorg. Momenteel hebben zo'n 30.000 bezoekers deze tentoon stelling bezocht. Ulay, een van de kunstenaars aan de internationale tentoonstelling heeft binnen zijn project zich ten doel gesteld om de psychiatrische cliënt een gezicht te geven met de titel 'Ik ben een ander'. Het zijn zelfpor tretten van mensen die actief zijn op de Kunst Werk Plaats. De patiënten hebben zichzelf een maand lang gefotografeerd. Het werk heeft een plaats gevonden op een speciale plek op het ten toonstellingsterrein. Deze bijzon dere portretten, steeds met de titel 'Ik ben een ander', is in boek vorm uitgegeven met tekst van auteur Kees de Boer. Het boek wordt op vrijdag 20 september gepresenteerd aan een publiek afkomstig uit de wereld van kunst en psychiatrie. Op diezelfde dag wordt tevens de Kunst Werk Plaats officieel geopend door gedeputeerde Eurlings van de provincie Limburg. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS functieprofiel van raadsgriffier zijn door de selectiecommissie vastgesteld. Deze commissie bestaat uit de fractievoorzitters van de raad. Zij w ordt in de pro cedure geadviseerd door de adviescommissie bestaande uit de burgemeester, de gemeentesecre taris en de medewerker bestuurlij ke verhouddingen. Van de kandi daten die intern of via het mobiliteitsbureau op de vacature hebben gereageerd, zijn uiteinde lijk twee kandidaten doorgeleid naar de selectieprocedure. Zowel de selectiecommissie als de adviescommissie hebben gesprek ken gevoerd met deze kandida ten. Op basis hiervan is de selec tiecommissie gekomen tot een unaniem besluit om de heer van Eekeren voor te dragen als raads griffier. Koos van Eekeren vervult momenteel als gemeentejurist onder andere een strategische functie binnen de gemeente Ven ray en Meerlo-Wanssum als secre taris van de commissie voor bezwaar-, beroep- en klachtschrif ten. Het seniorenconvent heeft er bewust voor gekozen hem pas voor te dragen als griffier als zijn huidige functie is ingevuld. Zo ondervinden de burgers van Ven ray en Meerlo-Wanssum geen ver traging in de afhandeling van hun bezwaar-, beroep- en klachtschrif ten. De gemeente Venray streeft ernaar de vacature uiterlijk 1 janu ari 2003 in te vullen. ENTRUM g BOXMEER - Provincialeweg 5 BEUNINGEN - Claudiuslaan 60 Koopavond op donderdag en vrijdag De politie heeft zondagavond de auto en het rijbewijs in beslag genomen van een 21-jarige man uit Nijmegen. De man wordt ver dacht van deelname aan straat- races, of gevaarlijk rijgedrag. Op de Spurkterweg, hoek Nieuwhuisweg, in Venray kwam de man rond 20.30 uur met zo'n hoge snelheid de bocht om dat hij op de verkeerde weghelft uit kwam en met piepende banden vlak voor een politieauto tot stil stand kwam. Tegen de man wordt proces verbaal opgemaakt en met de offi cier van justitie zal overlegd wor den wat er met het rijbewijs en de auto moet gebeuren. Sieb Nijssen wordt de opvol ger van Harrie Holtackers als voorzitter van het dorpsraden- overleg. Nijssen was al vice- voorzitter en hij wordt op maandag 2 september op het maandelijkse dorpsradenover leg voorgedragen om de hamer van Holtackers over te Maandag neemt tevens pen ningmeester Hay Heidens afscheid van het bestuur. Als nieu we leden zijn Joost Linskens (Oos trum) en Theo Zegers (voorzitter dorpsraad Merselo) verkiesbaar. Indien de verkiezing volgens plan verloopt, dan bestaat het dagelijks bestuur weer uit vijf leden. Voor zitter Sieb Nijssen (Ysselsteyn), secretaris Toon Ewals (Oirlo), Lei Pouwels (Heide) en de nieuwelin gen Joost Linskens en Theo Zegers. "We streven ernaar dat het dagelijks bestuur een afspiege ling is van zowel de grote als de kleine dorpen", zegt secretaris Ewals, die wellicht volgend jaar ook afscheid neemt. "Komende winter word ik 65 jaar. Ik heb altijd gezegd dat ik dan zou stop pen. Het is ook goed dat er op tijd doorstroming komt." In het dorpsradenoverleg zijn de tien Venrayse kerkdorpen met ieder twee leden vertegenwoor digd. Harrie Holtackers uit Oos trum heeft er al vanaf 1986 zitting in. In 1997 volgde hij Ysselsteyner Harrie Philipsen op als voorzitter. Holtackers kondigde een half jaar geleden zijn afscheid aan. Als voorzitter bij zowel het dorpsra denoverleg als de Oostrumse dorpsraad. Hay Heidens uit Leunen zit vanaf de oprichting in 1980 in het dorpsradenoverleg. Daarvoor bestond er de werkgroep 'kleine kernen'. Want niet ieder dorp beschikte toen al over een eigen dorpsraad. In 1978 kwam Hei dens in het kleine kernenoverleg In de eerste acht jaar functioneer de het dorpsradenoverleg nog onder de vlag van Synthese. De welzijnsinstelling voerde ook het secretariaat. Vanaf 1989 kreeg het dorpsradenoverleg een zelfstan dig bestuur. Vanaf het beging bekleedde Hay Heidens de functie van penningmeester. Uitbreiding met drie personen dringende noodzaak De gemeentelijke Welstands commissie bestaat al bijna een jaar uit slechts twee leden. Daardoor loopt de behande ling van bouwplannen grote vertraging op. De gemeente spreekt van een 'zeer onge wenste situatie'. De gemeente raad stemde dinsdag in met de benoeming van drie nieuwe leden met ingang van 1 sep tember. "In verband met ziekte, vakan tie en dergelijke is geen vervan ging aanwezig waardoor de behandeling van plannen in de commissie in gevaar komt", aldus de gemeente. Het is volgens de Woningwet verplicht om elk bouwplan voor advies voor te leg gen aan een onafhankelijke wel standscommissie. De commissie krijgt nu ook een breder werkter rein en heet voortaan adviescom missie Welstand, Monumenten en Architectuur. Want de beoorde ling van plannen voor monumen ten was ook danig in het slop geraakt. Na het vertrek op 1 oktober 2001 van mevrouw}. Slagter, zij moest terugtreden omdat haar wettelijke termijn verstreken was, werd de Welstandscommissie nog bemand door mevrouw M. Moons-Brouwer uit Waalwijk en de heer T. Bahler uit Eindhoven. Jaarlijks worden gemiddeld vijf honderd aanvragen door de com missie behandeld. Op de begro ting is hiervoor een post van 115.000 euro ingeruimd. De drie nieuwe leden die vol gende maand aantreden zijn een onafhankelijk voorzitter, een bouwkundig vormgever en een plaatselijk lid. Voorzitter wordt N. Nelissen uit Nijmegen. Hij is hoogleraar bestuurskunde aan de Nijmeegse universiteit en geldt als een autoriteit op het gebied van welstands- en monumentenzorg, architectuur en stedenbouw in relatie tot de overheidstaak op deze gebieden. O. van Dijk uit Horssen vult de vacature van bouw kundig vormgever in. Hij is eigenaar/directeur van een archi tectenbureau en beschikt over ruime bouwkundige kennis en ervaring. B. Lerou wordt het plaatselijke lid. De voormalige architect is een geboren en getogen Venraynaar. Hij heeft veel ervaring met en kennis van architectuur(historie) en bouwkunst en is goed bekend met de Venrayse historie en archi tectuur. De politieke partijen reageer den positief op de voordracht. Nelissen kreeg 24 stemmen en Van Dijk en Lerou ieder 23 stem men. Er waren 24 raadsleden aan wezig. Gerda van Stelten (CDA) vroeg naast de kwaliteit van de gebouwen ook aandacht voor de kwantiteit. "Want de burgers moe ten wel kunnen blijven bouwen." Leonie Cals (WD) prees de des kundigheid van de drie nieuwe leden. Zij vroeg tevens om een kadernota architectuur. Wethou der Runen (fractie Van de Vorle) zegde toe dat de adviescommissie Welstand, Monumenten en Archi tectuur zich binnenkort zal pre senteren in de commissie Stedelij ke Ontwikkeling. Dan zal ook de werkwijze en de beoordeling van aanvragen aan bod komen. Tevens kondigde Ruyten een 'parapluplan' aan dat een beeld kwaliteitsplan voor de gehele gemeente Venray bevat. Projectontwikkelaar 3W Vastgoed zal in maart 2003 beginnen met de bouw van Xenter op bedrijventerrein De Hulst II. "Want binnen zes maanden na afgifte van de ver gunning moet de bouw star ten", zei wethouder Heidens (CDA) dinsdag in de raadsver gadering. De WD-fractie benutte het vra- ge'nuurtje om enkele voortslepen de bouwplannen (De Brabander, kerkdorpen, De Gouden Leeuw en De Hulst II) aan de kaak te stel len. Met ruim een jaar vertraging heeft de gemeente onlangs een bouwvergunning verleend voor woonboulevard Xenter op De Hulst II. Het renteverlies, 23.000 euro per maand, loopt in de ton nen. Heidens hield zich op de vlakte over de oorzaak van de ver traging. Dit ligt vooral in de vorm- De veilige methode voor 1 natuurlijke rimpelcorrectie Rimpels corrigeren met snel zichtbaar en langdurig resultaat. Zonder inspuiting. Informatie: Mariëtte Lenssen, Esthé Schoonheidssalon Rosmolenweg 3, 5807 EM Oostrum tel. (M78-582494, internet: www.rimpelloos.nl Rio Skin Jetting Aromatherapie Uectrisch ontharen geving van het gebouw dat in eer ste instantie door de Welstands commissie werd afgekeurd. De verplaatsing van de winkels Leenbakker en Praxis van De Gou den Leeuw naar de Hulst II is nog steeds niet rond. De WD wilde weten of daardoor de geplande woningbouw in De Gouden Leeuw in gevaar komt. Volgens wethouder Heidens is dit niet het geval omdat de locatie van beide winkels tot de tweede fase behoort die pas in het voorjaar van 2004 aan de beurt is. De eer ste fase van De Gouden Leeuw omvat de westkant, aan de achter zijde van de woningen aan de Kempweg. Hier komen apparte menten, een woontoren en een grote ondergrondse parkeergara ge. De bouw hiervan zal starten in mei 2003, aldus Lei Heidens. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS

Peel en Maas | 2002 | | pagina 5