berden De Witte Hoeve mag snel herbouwen Vliegende Venraynaar étS Dingus wil weer praten met gemeente HALVE PRIJS Nijsen/Granico en buurt niet blij met vergunning Venray op glad ijs ALLES NU: Bijzondere oldtimer tourtocht Veel bekervoetbal En verder: MAGAZIJN-UITVERKOOP WINTERKLEDING iandoetere Misschien rs dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken.' Jongeren op kerkhof Kunst Cultuur Sport 16 Gemeentelijke mededelingen Kerkelijke diensten en restanten zomerkleding Grotestraat 35, Venray (voormalig pand It's) Naijstart donderdag 29 augustus om 9.30 uur kinderkleding jacks pantalons truien blouses jeans babykleding „herenkleding dameskleding jacks truien T-shirts pantalons blouses lingerie badkleding ALLE KLEDING IS MERK KLEDING van gerenommeerde merklabels kostuums kolberts jacks pantalons overhemden truien Omwonenden vrezen toename parkeeroverlast De Witte Hoeve werd op 26 april 2002 getroffen door brand en voor een groot gedeelte in de as gelegd. Het party- en conferentiecentrum wil het getroffen complex zo snel mogelijk herbouwen. De gemeente werkt mee aan een spoedige afhandeling van de bouwaanvraag. Maar buurtbe woners zijn er niet gerust op. Zij vrezen een toename van parkeer- en geluidsoverlast. Voor de raadsvergadering maakte buurtbewoner Maarten Houba gebruik van het spreek recht. Hij voerde het woord namens een tiental omwonenden. Hij wees erop dat het aantal gas tenkamers weliswaar niet wordt uitgebreid maar dat het nu twec- persoonskamers worden waar mee de bezetting kan worden ver dubbeld. "Er komen voortaan meerdaagse conferentiegangers waardoor ook 's avonds parkeer plaatsen bezet worden. Ik ver zoek dringend om meer parkeer gelegenheid". aldus Houba die tevens wees op de geluidsoverlast van bierwagens en het laden en lossen van geluidsapparatuur. Een half jaar voordat de brand uitbrak diende De Witte Hoeve een verzoek bij de gemeente in voor uitbreiding van de serre en het vergroten van de gastenka mers. Alhoewel na een brand alleen herbouw mag plaatsvinden volgens de calamiteitenbepaling van het bestemmingsplan, wil de gemeente de verbouwing van de serre en de gastenkamers toch honoreren in de nieuwe bouw aanvraag. Het afgebrande gedeel te wordt gedeeltelijk gewijzigd opgebouwd. De serre op de begane grond wordt verbreed. Daardoor wordt het complex beter toegankelijk en veiliger Tevens zou de geluids overlast voor de omgeving ver minderen. Omdat het aantal kamers niet wordt vergroot zal de parkeerbehoefte ook niet toene men, zo denkt de gemeente. Het bouwplan voldoet echter niet aan het bestemmingsplan. Want doordat de Raad van State het bestemmingsplan Jerusalem heeft vernietigd, vanwege een tekort aan parkeergelegenheid, geldt nog steeds het oude bestem mingsplan Centrum. Het college wil de herbouw van De Witte Hoeve niet laten wachten totdat het nieuwe bestemmingsplan Jerusalem klaar is. Vandaar dat tot een vrijstellingsprocedure vol gens artikel 19 lid 1 WRO beslo ten is. Ton Teeuwen (CDA) vond dat niet alleen de gemeente maar ook de eigenaar van De Witte Hoeve zich van zijn goede kant moest laten zien. "We moeten nu de situ atie aangrijpen om aan de eisen van de omwonenden te voldoen. Vooral het laden en lossen, vaak laat in de nacht, op een plek van een groenvoorziening moet goed geregeld worden." Victorine Derks (fractie Van de Vorie) denkt eveneens dat De Witte Hoeve na de herbouw meer bezoekers zal trekken met meer parkeer- en geluidsoverlast. Gerrit Verkoeijen (Samen werking) wil dat de wensen van De Witte Hoeve en de bewroners op elkaar worden afgestemd. Wethouder Ruyten (fractie Van de Vorle) zegde toe met de buurt bewoners te gaan praten over de parkeerproblematiek. "En de groenvoorziening is niet verhard en mag dus ook niet als losplaats gebruikt worden", stelde Ruyten. Richard de la Roy (fractie Van de Vorle) stemde als enig raadslid tegen. Hij heeft vlakbij De Witte Hoeve een isolatiebedrijf "Voor mij persoonlijk is dit onvoldoen de. Ik ben ertegen." Misschien is het nog niet zo rkeerd dat de gemeente nray door het Rijk onder cura- ic is gesteld om eindelijk eens n keer haar bestemmingsplan- n op orde te krijgen. Want is i niet zo dat de gemeente de tste vijftien jaar niets anders looft dan dat de bestem mi ngs- oncn misschien wel volgend klaar zijn. En telkens werd de alisatie vooruit geschoven. Ikens kwamen er andere din- to tussen. Artikel 12, varkens- Si, Keerpunt., om maar een ur zaken te noemen. Oké. deze zaken hadden inder- td invloed op het functioneren nnen het gemeentehuis. Maar n het vooruitschuiven van de oblemen. werden deze alleen Ir groter Bovendien moest de meente meer en meer een oep doen op externe bureaus ide zaken binnen het gemeen- huis draaiende te houden. Die ehuurde krachten kwamen de irijfscontinuïteit niet altijd ten oede let is nu zaak om de afdeling iratelijke ordening en volks- ösvesting (of hoe de afdeling mag heten), voldoende Bnand te krijgen met mensen aarvan de gemeente op aan in dat ze een aantal jaren blij- 'en, en zich sec bezig gaan hou- to met de bestemmingsplan- en Misschien dat die dan wel Heller klaar zijn als vooraf edaclit werd. Christ Wij zijn op zoek naar gemotiveerde Montage medewerkers Ben je op zoek naar een uitdagende baan met vooruitzicht op een vast contract en bereid om in 3 ploegendienst te werken? Reageer dan snel. 0478-541888 of 077-3873531 Gijs Janssen verzorgt vliegshow in Venio Kapitein Gijs Janssen (30) uit Venray is niet zomaar een vlieger. Nee, hij is een echte luchtacrobaat. Gaat als demonstratievlieger van het Pilatus PC-7 team even makke lijk loodrecht omlaag als steil naar boven. De Vliegende Venraynaar verzorgt samen met de overige leden van het team, waaronder Meerlonaar Roel Hendriks (29), in het weekend van 7 en 8 septem ber een vliegshow ter gelegen heid van het zeventigjarig jubileum van de Venlose Zweefvlieg Club (VZC). Op beide dagen komt Gijs Janssen om 14.30 uur in actie. Tijdens dit jubileumweekend kunnen de bezoekers naast de vliegshow van het Pilatus PC-7 demoteam onder andere ook genieten van een fly-in van oldti mers (zweefvliegtuigen) en diver se andere activiteiten. Verder zijn er 's middags op de Grote Heide in Venio ook demonstraties te zien van Apache-helikopters en Bölkow-helikopters. "Het is hartstikke leuk om te vliegen in Venio, en mijn oude vrienden weer eens te ontmoe ten", zegt de Venraynaar "Ik heb heel wat van de wereld gezien, maar naar dit jubileumweekend kijk ik met veel plezier uit. Bij de Venlose Zweefvlieg Club heb ik toch mijn eerste stappen als vlie ger gezet." Gijs Janssen, geboren en geto gen in Venray, zit inmiddels dik over de 2000 vlieguren. Met zijn dertig jaar heeft de demonstratie- Clirysler Jeep Dodge de Wit GgavgêÊs vlieger al ruime ervaring opge daan met zowel vliegtuigen als helikopters. Sinds 1999 is hij, als vliegin- structeur op de Pilatus PC-"*, bij het 131 Elementaire Militaire Vlieger Opleidingen Squadron geplaatst. Zijn standplaats is Woensdrecht. Het Pilatus PC-7 demoteam vertegenwoordigt de Koninklijke Luchtmacht op talrij ke nationale en internationale vliegshows. De Pilatus PC-7 Turbo trainer is een lesvliegtuig dat wordt gebruikt voor de basisop leiding van alle Nederlandse mili taire vliegers, inclusief de marine. Gijs Janssen beheerst perfect alle aerobatics (kunstvliegen) en is geregeld met het team te zien voor presentaties in binnen- en buitenland. De Koninklijke Luchtmacht heeft hiervoor twee demonstratieteams: de PC-7 Solo Display en de F-16 Solo Display. VRIENDEN Kapitein Roel Hendriks uit Meerlo is eveneens vlieginstruc- teur op de PC-7 en is tevens de coach van het team. Hij is verant woordelijk voor de veiligheid en logistieke aspecten rond de show. De Meerlonaar is zijn loopbaan als officier-vlieger bij de Koninklijke Luchtmacht in 1992 begonnen. Hij heeft ruime ervaring op zowel vliegtuigen als helikopters. Sinds 2001 is hij. als vlieginstructeur op de Pilatus PC", bij het 131 EMVO Squadron geplaatst. Zijn ervaring bedraagt ruim 2000 vlieguren. Verder maken nog drie techneu ten deel uit van het team. Zij hou den het vliegtuig 'in de lucht'. Gijs en Roel zijn al lang dikke vrienden die hun liefde voor het vliegen al samen ten uitvoer brachten op 15-jarige leeftijd bij de Venlose Zweefvlieg Club (VZC). Gijs is onder andere in Slovenië als instructeur werkzaam geweest oih de Sloveense lucht macht de fijne kneepjes van het vak te leren en Roel was jarenlang helikoptervlieger bij de SAR in Leeuwarden. Vliegenier Gijs Janssen uit Venrav bij zijn Pilatus Diner en theater in Hotel asteria Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a. 5804 AD Venray Inl. en reseveringen: Tel. 0478-511466 Met de nieuwe vergunning die de provincie Limburg aan meng voederfabriek Nijsen/Granico ver leende is niets mis, zo óórdeelde de Raad van State in een definitie ve uitspraak. Zowel de omwonen den als de fabriek zelf trekken daarmee aan het kortste eind. Beide partijen hebben bezwa ren tegen de nieuwe vergunning. Het probleem van de omwonen den is duidelijk: zij maken zich vooral zorgen over een toename van de geluids- en stankoverlast. Hun voornaamste verweer tegen het besluit van de provincie is dat zij de milieuvoorschriften in de nieuwe, vergunning niet streng genoeg vinden. Zij eisen onder meer dat er duurdere geluidsisola tie moet worden aangebracht en dat er meer actie moet worden ondernomen om de stankoverlast te beperken. De bezwaren van Nijssen/Granico betreffen het tegenovergestelde. Zij zijn van mening dat de milieuvoorschrif ten in de nieuwe vergunning te streng zijn. De fabriek ziet zich daardoor gedwongen om meer geld te investeren in geluids- en stankbeperkende middelen dan gewenst. Zo zijn zij ervan over tuigd dat geluidwerende bepla ting volgens de voorschriften in de nieuwe vergunning hen maar liefst 222.350 euro gaat kosten. Zelf menen zij hetzelfde effect op een veel goedkopere manier te kunnen bereiken. De conclusie van de Raad van State was echter duidelijk: de provincie Limburg heeft haar huiswerk goed gedaan. Dingus en de gemeente gaan binnenkort weer samen aan tafel zitten. Dat is het gevolg van een uitspraak van de kan tonrechter. Die stelde in juli de gemeente in het ongelijk. Dingus mag niet op straat worden gezet en de gemeente en het jongerencentrum moe ten weer verder praten over renovatie van het pand aan de Hoenderstraat. Sinds het mislukken van de vre despoging van juli 2000 zijn beide kemphanen al ruim anderhalf jaar niet meer 'on speaking terms'. Dingus moest verder zonder gemeentelijke subsidie. Het voert een strijd op leven en dood om het hoofd boven water te houden in het zwaar verpauperde pand. De kantonrechter geeft in zijn uit spraak beide partijen tot 16 okto ber de tijd om alsnog overeen stemming te bereiken over de noodzakelijke verbouwing. Dat was juist een van de hete hangij zers waarop het vredesakkoord destijds sneuvelde. Dingus zegt er begrip voor te hebben dat gelet op de vakantie periode er nog geen gesprek heeft kunnen plaatsvinden. In een brief aan het college schrijft het Dingus-bestuur: "Dat de uitspraak van de kantonrechter nu juist de basis bij uitstek biedt om tot een werkelijk constructief overleg te komen." Maar Dingus heeft geleerd van het verleden. Het jongerencen trum eist dat ditmaal afspraken duidelijk worden vastgelegd, uit gevoerd en ook worden nageko men. Het wil een open en eerlijk overleg waarvoor een onpartijdi ge derde - een notaris of gerechts deurwaarder - moet worden inge schakeld. Want het wantrouwén zit bij Dingus heel diep gezien de gebeurtenissen in het verleden. Desondanks wil het jongerenr centrum snel met de gemeente aan tafel gaan zitten. "Want dit mag geen enkel overleg in de weg staan. Dingus verkeert zwaar in nood. Het is überhaupt nog een wonder dat Dingus dit alles nog overleefd heeft." Dit Klinkt als Muziek in je oren Hou je van muziek en wil je er graag werk van maken? Wij hebben een leuke baan in 3 ploegendienst bij een CD fabriek in Uden. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN tiraszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON W Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.directgozon.nl CAR-CITY VENRAY Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl De horecawerkgroep Event jes doet een beroep op het (plaatselijke) bedrijfsleven om bij te dragen in de kosten voor de aanleg van een ijsbaan op het Schouwburgplein. Rond de kerstdagen zou de baan hartje Venray moeten omtove ren in een winters landschap. Voordat Venray de schaatsen kan onderbinden, moet ech ter nog wel een financieel gat van circa 40.000 euro gedicht worden. Op maandag 2 september houdt de horecawerkgroep een bijeenkomst in café De Artiest. Aanvang: 20.00 uur. Tijdens die gelegenheid willen de initiatiefne mers met de genodigden van gedachte wisselen. Ook de heren Hoeks van Hoeks Ice Waterworld BV en Driessen, wet houder van de gemeente Venray. komen tijdens die bijeenkomst aan het woord. Eventjes wil de omgeving van de ijsbaan opvrolijken met kerst bomen, vuurkorven, oliebollen- kramen, schaatsenverhuur, kerst markt en een tent waarin optredens plaatsvinden en de Glühwein warm staat. Op de ijs baan zullen, naast schaatsen, tal van activiteiten plaatsvinden, zoals ijshockeywedstrijden, kin derdisco en een kelnerrace op schaatsen. De totale kosten voor de realisa tie van het plan worden door Eventjes geschat op "2.625 euro De grootste kostenpost is de huur van de mobiele ijsbaan: 39 000 euro. Eventjes bestaat uit de horeca gelegenheden Heeren van Aemstel, Hülsman, Frieties, De Koets, De Bonte Koe en koffie- huys Zowyzo. Met onder andere de verhuur van schaatsen en het innen van entreegelden verwacht Eventjes 30.000 euro binnen te slepen. De overige inkomsten willen de ini tiatiefnemers binnenhalen door sponsoring/ reclame van bedrij ven en acties van Venray Centraal. Ook de gemeente Venray stelt een substantieel bedrag beschik baar. Zonder financiële steun van het bedrijfsleven heeft dit project geen kans van slagen, laat de horecawerkgroep Eventjes het bedrijfsleven in een brief weten. Bedrijfsautomatisering b.v. Pr. Bernhardstraat 15 5802 BL Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Het adres voor al uw automatiserings vraagstukken Voor meer informatie kun je contact op nemen met 0478-541888 of 077-3873531 MEER NIEUWS vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl Honderddrieëntwintigste jaargang - week 35 - donderdag 29 augustus 2002 EN MAAS Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u

Peel en Maas | 2002 | | pagina 1