(unst en muziek omarmen ,ilkaar Jlieuw dansseizoen bij Janssen Harold ISi LENSSEN Kunst Cultuur Columniste Annette Heffels te gast Vrijwilligersdag 't Freulekeshuus Feestmuziek in Merselo Inschrijven peuterspeelzalen Cursus EHBO Grote interesse scholen voor museumbezoek Bijzonder concert Ons Genoegen Pelican Bay (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum Grote Clubactie Zin in zingen? Opanka Koning- schieten -fcEL EN MAAS Donderdag 29 augustus 2002 - Pagina ission Art and Music in café Hannes Overloon ons Café Hannes in Overloon at komend weekend in het ien van kunst en creativi- t. Diverse uitingsvormen ervan ontmoeten elkaar op terdag 31 augustus en zon- g 1 september tijdens ssion Art and Music. Hjdens de paasdagen van dit pond Mission Art and Music al iats in café De Evenaar in nray. In de tweede editie is het i de beurt aan Overloon." ierdag 31 augustus opent Joep n Leeuwen de avond. Joep. gegroeid in een theatrale en izikale omgeving', kreeg z'n ste lessen van ome Theo, tno-docent. Z'n improvisatie- rmogen, behoefte om zelf te en werden in de loop der jaren irikkeld door veel factoren. Hij eigen nummers en covers spe lt 'Lekker speule' is Joep's otto. Ook zal hij kroegdichter Inaan Wilemsz ondersteunen het voorlezen van zijn gedich- i De samenballing van woor- n in zijn gedichten bied ruimte n een vaak melancholieke en der de oppervlakte gravende lotie De muziek wordt die jnd verzorgd door dj Adrie. Zondag 1 september wordt de ond opnieuw geopend door cp van Leeuwen met aanslui- ad de cd-presentatie van blues- arist Bas de Beer. Daarna is het beurt aan zanger/gitarist ïrey. De muzikant is bekend n onder andere Paganini, Island Major League. Muziek is bij firey met de paplepel ingego- n Hij komt uit een zeer muzika- familie. waardoor hij al vroeg gon met zingen en gitaar spe- i Hij is sinds 1991 beroepsmu- us. maar het schrijven en ten hore brengen van eigen num- :rs is zijn grootste passie In fe Hannes zal hij unplugged' wel eigen nummers als covers elen. Momenteel speelt Jeffrey Senza. een modern allround o bestaande uit drie doorgewin- rde muzikanten met liefde voor uziek. Met het nodige perfectio- sme brengen zij voor u een hele lede vertolking van originele miners Rond de klok van 20.00 riser een eenmalige bluesband treden met Bas de Beer. Rob Rievmersdal, Jeffry van iven Van Staerling, Martien Kolaris en Koen Pots Het wordt een blues jamsessie die alle kan ten op kan gaan KUNST Naast veel muziek is er tijdens Mission Art and Musis veel aan dacht voor kunst Kunstenares Evelien Melis probeert met haar figuratieve beelden een brug tus sen klassieke en moderne beeld houwkunst te leggen. Door slechts een lichaamsdeel of een stuk lichaam te laten zien wordt het lichaam op een abstracter niveau gebracht .Je krijgt een close-up, de kijker mag de scene zelf. indien, gewenst, compleet maken. De belangrijkste inspira tiebron is de worsteling van de mens zelf, ten opzichte van ande ren en zijn leefomgeving. Verdwaald in de speeltuin die de wereld heet. Het werk van Lobke Burgers is ontroerend, grappig, ingenieus en vernieuwend met materialen en gebruiksvoorwer pen van alle dag. Nu communica tie hoogtij viert en we overspoeld worden met andermans ellende, is het een verademing om weer eens kind te zijn en je te laten entertainen, spelen en dromen. Het werk van fotograaf Peter Arts kenmerkt zich in de observa tie van de mens binnen zijn leef omgeving. Dan weer is de mens in zijn fotografie een object, dan weer is de omgeving gecreëerd als tekens van het menselijk ego. Peter heeft zijn opleiding gevolgt aan de Academie voor Schone Kunsten in Mol. De verwondering over het leven 'zelf en het visuali- Fotograaf Peter Arts maakte deze sfeervolle foto van de stad Antwerpen. seren van een oneindige zoek tocht naar zichzelf, is zichtbaar aanwezig in de kunst van Adalbert Gans. Zijn schilderijen, zo sferisch en zonder nadrukkelijke vorm, getuigen van een mytisch en per soonlijk religieusbesef. Een kunst die in al zijn verstilling een baken is van rust en eenvoud in een schreeuwend druk tijdperk. De levensweg, die deze uit Oostenrijk afkomstige kunstenaar aflegt, is internationaal. Na zijn opleiding als kunstfotograaf in Oostenrijk werkte hij in New York, Bulgarije. Cran Canaria en Berlijn. Thans heeft hij zijn stand plaats gevonden in België om hier verder zijn kunst te beoefenen. ng. Hei nieuwe dansseizoen staat deur en zoals gebruikelijk csenteert Crea Danscentrum ossen zich in vol ornaat tijdens ii van de open huis-dagen met lop demonstraties die binnen- Ïlop het programma staan, i een wereld die enerzijds :ds meer beheerst wordt door rkdruk, stress, maar ook tech- ogieën die juist arbeid verdrin- :n en veel vrije tijd oplevert, ont lat steeds meer behoefte aan ezierig en zinvol bezig zijn, en an goede relaties tussen mensen, insen biedt daartoe grote moge- kheden. Dansen is ëen totaalge- :uren waarin lichaamsbewe- lichaamsbeheersing, imantiek, mode eji modern yen elk een eigen rol spelen, iljoenen mensen over de hele ereld beleven wekelijks plezier to deze vorm van ontspanning. Van jong tot oud kan men wekelijks terecht in een swingen- c omgeving. Nieuwe trends die ich aankondigen worden zo snel g logelijk in de programma's ver- E 'edT Ook de technische ontwik- ding staat niet stil. Dit is terug te cn in de manier waarop dansen jangeleerd' wordt. Ook de leef- I jdsgrens schuift steeds verder aar beneden. Tegenwoordig 'ordt er dan ook al volop [cdanstdoor kinderen vanaf 2 lar! Een gedegen professionele pleiding en voortdurende bij- doling van de dansinstructeurs 'erkzaam in Danscentrum tossen maakt het mogelijk om up to date bezig te zijn met een van de gezeUigste vormen van geeste lijke en lichamelijke ontspanning: Dansen. Het cursusaanbod strekt zich uit over een totale doelgroep van kinderen vanaf 2 jaar tot actieve senioren waarbij het cursuspro gramma natuurlijk afgestemd is op de leeftijd. Zo zijn er mogelijk heden voor Mini Kids, Kids, Jeugd, Jongeren, Paren, Single s en Senioren. Een van de trends die zeer actu eel zijn is de Salsa. Vanaf dit sei zoen is er een instructeur uit de Dominicaanse Republiek werk zaam bij Danscentrum Janssen, die een gedeelte van de Salsa- en Merenque-instructies voor zijn rekening gaat nemen. Tijdens het open huis op zondag 8 september tussen 14.00 en 17.00 uur zal hier van zeker een voorproefje te zien zijn. Streetdance is een vorm van dansen met een mix tussen jazz, funk en hip hop, bekend uit o.a. MTV-clips, is naast het stijldansen voor de jeugd zeer populair. Logisch dat je dit bij Danscentrum Janssen kunt leren. En een part ner heb je niet nodig. Je hebt niet zo n goede conditie? Daar wordt gelijk wat aan gedaan. Ook arobics wordt al jaren ver zorgt in Danscentrum Janssen (tegenwoordig weiness training genoemd). Voortdurende ontwik kelingen op dit gebied worden nauwgezet gevolgd door de gedi plomeerde instructrice. Kinderen tussen 8 en 12 jaar leren op speelse wijze de basis van zowel streetdance en een stukje stijldansen. Talent wordt vroeg ontdekt! Tijdens de specia le open dag voor Kids op woens dag 4 september van 14.00 tot 16.00 uur kunt u deze talentjes aan het werk zien. Een speciale plaats nemen de Single s in het danscentrum in. Door de speciale aanpak van deze clubs, waarbij uitsluitend alleen staanden vanaf 21 jaar toegelaten worden, kan men in een onge dwongen sfeer danservaring opdoen. Doordat hierdoor een belangrijke drempel weggeno men wordt heeft deze aanpak in de wijde omtrek zijn vruchten reeds afgeworpen. Country Line Dance was al jaren voordat het een echte hit werd aanwezig als extra toege voegde waarde tijdens de regulie re danslessen. Tegenwoordig beleven velen dit wekelijks in clubverband onder professionele leiding met de aUemieuwste dan sen. Daarnaast is er elke drie weken een speciale gratis toegankelijke Danceranch-avond waarbij de voetjes doorlopend van de vloer kunnen. Over conditie gespro ken! Dansen leren op latere leef tijd hoeft geen opgave tij zijn; in tegendeel, het is een goede thera pie voor lichaam en geest. Behalve een gezellig wekelijks uitje is het een aangename onder breking waarbij ontspanning de boventoon voert. KEUKENINRICHTING uitsluitend op afspraak, ook 's avonds Binnenkort start de verkoop van de Grote Clubactieloten weer. Overal in Nederland gaan de lotenverkopers weer langs de deuren om het voor hun ver eniging mogelijk te maken om eens wat extra's te kunnen doen, zoals deelnemen aan een toernooi of een uitstapje organiseren. Een opknapbeurt voor het club huis kan soms ook hard nodig zijn. De contributie die de clubs ont vangen is vaak net niet genoeg om dat te verwezenlijken en veel verenigingen vullen hun clubkas dan ook aan door mee te doen aan de Grote Clubactie. Een Grote Clubactie-lol kost nu slechts 2,50 euro. Zing mee zonder zorgen. Zo zal het ook zondag 1 september zijn. Alle reden voor om naar de Witte Hoeve te komen aan de Heuvelstraat in Venray om met z'n allen uit het dak te gaan tij dens Zin in Zingen De zaal is open om 19.00 uur. aanvang 20.00 uur. PEEL EN MAAS een abonnement waard Op zaterdag 31 augustus 2002 vindt de jaarlijkse vrijwilligersdag van museum 't Freulekeshuus plaats. Op deze dag worden alle vrij willigers, die zich het hele jaar ingespannen hebben op verschil lende gebieden in het museum, in het zonnetje gezet. Het museum is zaterdag gesloten voor het publiek. Op zondag 1 september is het museum wel weer gewoon geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Bezoekers zijn dan van harte wel kom om de vaste collectie of de tentoonstelling 'Van de Peel naar de Sawah's en terug' te bezoe ken. Deze tentoonstelling loopt nog tot en met 15 september 2002. Als u wilt genieten van een avondje echte feestmuziek, dan moet u zaterdag 14 september vrij houden, want in Merselo komen in café D n Tommes Die Fidelen Rosentaler uit Merselo en de Rooval City Band uit Venray bij een. Die Fidelen Rosentaler heb ben een erg afw isselend repertoi re opgebouwd, waarmee ze een breed publiek weten te bereiken en hen ook hiermee in de juiste stemming kunnen brengen. Deze rasmuzikanten staan garant voor een entertainmentavond. Dé Rooyal City Band speelt een ander genre muziek. Deze band, voor heen bekend als de Rooyse Hofkapel, zorgt op hun manier voor stemmingsmuziek, waarbij het moeilijk zal zijn om stil te blij ven staan. Het is de bedoeling om dan dit gebeuren een jaarlijks eve nement te maken. De bands zullen om en om optreden zodat er ook een afwis selend repertoire te horen zal zijn. De Vrienden van Die Fidelen Rosentaler, dit zijn enthousiaste fans die zich verenigd hebben, zullen zich ook presenteren en hopen dat ze er deze avond nog meer vrienden bij zullen krijgen. De avond begint op 14 september om 20.30 uur en de entree is gra- Donderdag 29 augustus is er weer gelegenheid om op de peu terspeelzalen in Venray uw peu ter aan te melden. U kunt uw peu ter inschrijven vanaf de leeftijd vanaf 2 jaar. Vanaf 2,5 jaar wor den de peuters geplaatst op de peuterspeelzaal. Inschrijven kan bij: peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a van 19.00 tot 20.00 uur; peuter speelzaal De Mierenhoop, Hubenhof 67 van 16.00 tot 1" 00 uur en peuterspeelzaal De Blokkendoos, Kruidenlaan 161 van 19.30-20.30 uur. Peuter speelzaal de Paddestoel is tijdelijk gehuisvest in de speelzaal van basisschool Coninxhof. Daarom moet u uw kind opgeven voor peuterspeelzaal de Paddestoel, Bergweg 4 (de Clockert) van 19 00-20.00 uur op het kantoor van de Stichting Peuterspeelzalen Venray. Peuterspeelzaal De Kiosk (Kiosk 116) is bedoeld voor peu ters die onvoldoende Nederlandstalig zijn. Daar kunt u uw kind aanmelden iedere don derdag tussen 12.00 en 12.30 uur. De Eerste Hulp Bij Ongelukken is een ingeburgerde term in de samenleving. Niettemin beperkt deze term zich tot de eerste hulp aan ongevalsslachtoffers, terwijl eerste hulp zowel kwalitatief als kwantitatief voor meer slacht offers in aanmerking komt. Binnen de afdeling Venray wordt aan de opleiding, bijscholing en uitrusting in deze vernieuwende aanpak zeer veel aandacht besteed. De herhalingslessen worden omgezet in vervolgoplei dingen specialisaties. Ook wor den de vrijwilligers die bereid zijn assistentie te verlenen bij calami teiten en evenementen niet alleen speciaal getraind maar ook toege rust met de beschikbare moderne middelen. In de toekomst zal men bij risicodragende inzetten bij de eerstehulpverlener dan ook de First Responder Externe Defibrillator in zijn bagage te zien zijn. In partycentrum De Witte Hoeve wordt de 'Fred en het Bumshield dat gebruikt w ordt bij brandwonden op dinsdag 3 sep tember vanaf 20.00 uur gedemon streerd. De toegang is voor ieder een vrij en gratis. Voor inlichtingen/informatie: G. Schoonderbeek, telefoon 516575. Zondagochtend 1 september in Theehuis De bekende Limburgse psy chologe, schrijfster en colum niste Annette Heffels komt naar Venray op uitnodiging van het Literair Café Venray- regio om een schrijversoch tend te verzorgen in het kader van de kunstmanifestatie De Waan. De bijeenkomst vindt plaats op zondagmorgen 1 september vanaf 11.30 uur in de sfeervolle ambian ce van het Theehuis in het Venrayse Odapark. Annette Heffels zal verhalen over haar ervaringen in haar praktijk, columns voordragen en in discus sie gaan met het publiek. Ze wordt vocaal begeleid door haar dochter Sophie Heffels. De 21-jari ge Sophie studeert zang en jazz aan het conservatorium van Amsterdam. Annette Heffels is bij een groot, vooral vrouwelijk. publiek bekend door onder meer haar wekelijkse column in het vrou wenblad Margriet. Daarnaast schrijft zij over psychologische onderwerpen artikelen in Margriet en andere bladen. Het is niet de eerste keer dat zij in Venray te gast is. Vier jaar geleden verleende ze haar medewerking aan het boekje 'Panorama Limburg', uitgegeven door het Literair Café Venrav- regio. Daarvoor schreef ze het verhaal 'Mannen van de heuvels'. Annette Heffels gaat in op het thema 'de waan' en verhaalt over haar praktijkervaringen. Drs. Annette Heffels studeerde in 1970 af als psycholoog aan de universiteit van Utrecht. Ze spe cialiseerde zich als psychothera peut, werkte bijna twintig jaar op verschillende afdelingen van het Riagg cn is sinds 1990 vrijgeves tigd psychotherapeut. Zij verzorgt opleidingen en deed daarnaast een aantal grote onderzoeken (zoals seksualiteit en relaties, eet stoornissen, kinderen in stiefge zinnen. de babyboomgeneratie en werkende vrouwen), waarover zij publiceerde Ze heeft al meer dan dertien boeken op haar naam staan. Van het in 2000 verschenen boek 'Pralen met je partner gingen in recordtijd 12.000 exemplaren over de toonbank. Haar jongste boek 'Ik ben drie moeders' bevat een aantal columns, die onder meer geba seerd zijn op de ervaringen met haar eigen zoontje. Heffels verleende zowat bij alle televisieomroepen medewerking aan programma's als: Gedragstherapie. Stoppen met roken (Teleac), Service Salon (AVRO). In Therapie, Liever de Lusten, Min of Meer Macho (KRO), De Vijf- uurshow. Catherine en Het over komt altijd een ander (RTL 4). De entree bedraagt 8 euro. Donateurs en leden van de Rabobank Venray, Meerlo- Wanssum krijgen een reductie van 2 euro. De interesse bij basisscho len om een bezoek te brengen aan een provinciaal museum is groot. Dit najaar zullen in ieder geval leerlingen van 145 scholen en hun begeleiders een bezoek brengen aan één van de drie provinciale Limburgse musea. Daarmee is het beschikbare budget van 75.455 euro op. Als de provincie alle aanvragen zou heb ben gehonoreerd, zouden 41.548 leerlingen en 4036 begeleiders dit najaar een bezoek brengen aan een provinciaal museum. Om aan deze overweldigende belangstel ling tegemoet te komen gaan Gedeputeerde Staten het experi ment uitbreiden. Er wordt geke ken naar aanvullende financiële middelen binnen het cultuurbud get. Inmiddels hebben 286 basis scholen in totaal 470 aanvragen ingediend. Er zouden 1024 bus sen nodig zijn om alle aanvragen te honoreren. Dit najaar zullen in ieder geval de leerlingen van 145 basisscho len naar een provinciaal museum gaan. Het Limburgs Museum in Venlo wordt door 64 basisscholen bezocht. 46 basisscholen gaan naar het Bonnefantenmuseum in Maastricht en 35 scholen brengen een bezoek aan het Industrion in Kerkrade. De aanvraag van 141 andere scholen wrordt (voorals nog) afgewezen. Voor deze scho len wordt nu gekeken naar aan vullende financiële middelen en de bezoekerscapaciteit van de musea. Het uitgangspunt is om zoveel mogelijk aanvragen van scholen voor een museumbezoek te honoreren. Bij Opanka in Venray gaan de lessen Kidsdance en Streetdance weer van start. De cursus Kidsdance wordt gegeven in twee leeftijdsgroepen, op maandagmiddag, om 15.15 uur voor kinderen van groep 1 t/m 4, en om 16.00 uur voor kinderen vanaf groep 5. De lessen vinden plaats in basis school De Vlaswei in de wijk Landweert. Ze hebben de leef tijdsgrens tussen beide groepen veranderd om meer tegemoet te kunnen komen aan de wensen en interesses van de oudere basis- schooljeugd. De cursus bestaat uit vijftien lessen en start op maan dag 2 september. Er is nog plaats voor nieuwe cursisten. Verder is er de cursus Streetdance, waar de jeugd van 12 - 18 jaar kan leren dansen zoals in videoclips. Deze cursus bestaat uit vijftien lessen en begint op maandag 2 september van 18.15 - 19.15 uur in wijkcentrum Veltum. Ook voor deze cursus kun je je nog aanmelden. AJle cursussen worden in opdracht van Opanka gegeven door dansleidster Josta Veldhuis, die enkele jaren geleden is afge studeerd aan de dansacademie in Tilburg. Nadere informatie is te verkrijgen bij ïolanda laspers, tel.: 0478-510995. Op zondag 1 september houdt het St. Joris en St. Anthoniusgilde uit Maashees, in samenwerking met het gilde van Groeningen, het gemeentelijk koningschieten van alle gilden in de gemeente Boxmeer. Dit jaar zal deze jaarlijkse ver schieting plaatsvinden op het schietterrein in Groeningen. Alle acht gilden van de gemeen te zullen zich vanaf 14.30 uur ver zamelen bij de kapel in Groeningen, waarna op het schietterrein de wedstrijd om ongeveer 15.30 uur zal beginnen. De gildebroeders van de Boxmeerse gilden zullen vervol gens in een spannende strijd uit maken, welke van hen dit jaar de gelukkigste schutter is en deze eretitel binnenhaalt. Rond 17.30 uur is de nieuwe gemeentekoning van de gemeen te Boxmeer bekend, waarna deze op het schietterrein ingehuldigd wordt. Vervolgens de afmars naar de Zandpoort in Groeningen waar vanaf 18.00 uur de nieuwe koning gefeliciteerd kan worden en waar nog nagepraat kan worden. In het kader van de manifestatie De Waan vindt op zondag 1 sep tember een concert plaats door Fanfare Ons Genoegen uit Oirlo. Het thema van dit concert is 'dro men'. Het belooft een afwisselend programma te worden met klas sieke stukken maar ook filmmu ziek. Het programma laat zien dat het verschil tussen werkelijkheid, herinneringen, dromen en waan uiteindelijk heel klein is. Tijdens het concert zal het muziekwerk Waanmomenten worden uitge voerd. Dit stuk is speciaal geschreven voor deze manifestatie door Nard Reinders, bekend Limburgs musi cus onder ander van zijn instru mentale ondersteuning bij de optredens van Herman van Veen. Het werk Waanmomenten is oor spronkelijk geschreven voor het Nederlands Blazers Ensemble, maar voor deze gelegenheid aan gepast aan de bezetting van fanfa re Ons Genoegen. De naam van het stuk geeft al voldoende aan over de inhoud van het werk. Als men het muziekstuk hoort is de titel duide lijk. Fanfare Ons Genoegen is een enthousiaste vereniging die kwali teit van musiceren nadrukkelijk wil combineren met veel musi- ceerplezier en een hecht vereni gingsverband. De fanfare staat onder leiding van dirigent Sander Teepen. Het concert begint om 14.00 uur en vindt plaats in de schouwburg op het St. Annaterrein (het manifestatieter rein van de Waan). De entree bedraagt euro 2,50. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal vanaf een half uur voor aanvang en bij het bureau van De Waan (tel. 0478 569126). Boekrecensie in Peel en Maas Onlangs verscheen bij uitge verij Augustus het boek 'Pelican Bay' van de schrijfster Nelleke Noordervliet. Aan het einde-van de achttien de eeuw wordt op een Caribisch eiland een gruwelijke moord gepleegd. Het slachtoffer is de vrouw van suikerplanter en sla venhouder Jacob Rivers. Zijn nazaat Ada van de Wetering gaat ook op zoek naar haar verdwenen adoptiebrocr Antonio. Zijn aanwezigheid was in het gezin Van de Wetering een splijt zwam. Door de waarheid te zoe ken over Jacobs leven probeert Ada tegelijkertijd antwoord te krij gen op de vragen omtrent haar eigen leven die ze altijd heeft ont lopen. De waarheid van het verre his torische verleden is net zo com plex als de waarheid van Ada's persoonlijke leven. Het verhaal van Jacob heeft alles te maken met het verhaal van Ada. Alle levens worden geraakt door de koloniale geschiedenis van uitbui ting, onderdrukking en bevrij ding. De plaats waar je bent gebo ren bepaalt aan welke kant je staat. Hoe die voorbestemming te doorbreken? Lyrisch en nuchter, ironisch en ernstig, scherp en met mededo gen vertelt Nelleke Noorden liet de verhalen van Jacob en Ada, verwantschap over de tijden heen. Deze roman is ook te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 24.95 euro.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13