Ultralight-treffen in Veulen Harold öf LENSSEN Rabobank Nieuwsbrief Rondleiding op Vak-O Boschhuizen Integriteitsprotocol voor leveranciers Nijsen/Granico Ouders van pubers met problemen Groei opleidingen voor bedrijven en particulieren Nieuwe manager veiling ZON O (0478) 539020 Stayerhofweg 2b Wanssum Veltumse Dagen Extra inzet bus Slagersprijs Vandalisme Rabobank Venray Meerlo-Wanssum 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Horeca helemaal niet duur tijdens kermis. EN MAAS Donderdag 2002 - Pagina Bezoekers kunnen in het vliegtuig stappen De Stichting MLA Limburg houdt in het weekend van 30 augustus tot en met 1 septem ber wederom het nationaal MLA-treffen in Veulen. Vorig jaar stonden de Limburg se vliegers al in het middelpunt van de belangstelling. Ook dit jaar laten de piloten van de Stichting MLA Limburg, die samen over zo'n zestien moderne vliegtuigen beschikken, het Limburgse publiek kennis maken met deze populaire lak van de vliegsport. Bezoekers kunnen een proefvlucht maken in een ultralight vliegtuig Een MLA-vliegtuig of ultralight vliegtuig is een volwaardig twee persoons sportvliegtuig met een maximaal gewicht van 290 kilo gram. Een MLA-vliegtuig is ont wikkeld met de modernste tech nieken en materialen, is milieuvriendelijk op het gebied van geluid en brandstofgebruik (50% minder dan een gemiddelde auto), relatief goedkoop in aan schaf en onderhoud. Ook heeft een MLA-vliegtuig een groot zweefvermogen en lage landings snelheid, terwijl de moderne MLA ook een hoge reissnelheid heeft. Zuidelijk van het dorp Veulen is voor dit vliegweekend een com pleet vliegveld aangelegd met een landingsbaan van 800 meter, windzak, radiomast, havenmees ter, etc. Ook het publiek kan meegenie ten van deze meeting, en kan overal langs cle diverse soorten vliegtuigen wandelen en ze bewonderen. Ook kunnen de bezoekers, zit tend op het terras, de vaardighe den van de piloten van dichtbij bekijken. Mensen die zelf eens echt de stuurknuppel ter hand willen nemen,-kunnen een proefvlucht maken van circa twintig minuten. Kosten: 60 euro. Twee dagen lang staan er zes vliegtuigen met instructeurs klaar om de bezoekers de vlucht van hun leven te laten maken. In verband met de te verwach ten interesse voor de proefvlucht- lessen, heeft de stichting MLA Limburg de mogelijkheid om extra vliegtuigen in te zetten, zodat niemand bang hoeft te zijn om niet aan de beurt te komen. Het is niet mogelijk om vooraf een vlucht te reserveren. In het dorp Veulen bruist het volgend weekend van festiviteiten: MLA- treffen, kermis en carjumpen. ZON Verkoopdiensten B.V., de marketing- en verkooporganisatie voor groenten en fruit van ZON, heeft per 21 augustus aanstaande een interim manager: de heer Hotze Dijkstra. De heer Dijkstra, 55 jaar. heeft een brede (leiding gevende) ervaring in de agrari sche sector. Overeengekomen is dat de heer Dijkstra op 21 augus tus voor een periode van vier aanden begint als interim manager van ZON Verkoopdien- ten, I lij gaat zich hier voorname lijk bezighouden met de operatio nele aansturing. De directie wordt edurende deze periode gevoerd anuit ZON Holding. Op 1 oktober aanstaande begint Rutger Lorrimerse in zijn functie van vestigingsmanager van Flora- olland vestiging ZON. Lommer- op het moment nog Districts- panager (zuid) plantenziektekundige Dienst, is jaar en is zowel in opleiding als loopbaan altijd verbonden eweest met de tuinbouwsector. jHij is woonachtig in Someren. Bij haar ontstaan per 1 januari iheeft FloraHolland gekozen voor een meervestigingenstrategie. Dit oudt in dat de coöperatie in de langrijke productie- en afzetge- eden van Nederland marktplaat- n instandhoudt en ontwikkelt. oraHoIland vestiging ZON is 'n marktplaats en is sinds ljuli nderdeel van FloraHolland. De vestiging is een regionale veiling midden in het belangrijke Zuid- Nederlandse productie- en afzet gebied, gericht op de regionale groot- en detailhandel, en de lan delijk werkende exporteurs en commissionairs. Vestiging ZON is gevestigd in ZON Fresh Park te Venlo. De vestiging ZON zal zich rich ten op een aantal belangrijke aan dachtspunten. Daaronder valt het vergroten van de afzetmogelijkhe den voor haar aanvoerders uit de ZON-regio, het tweede glastuin bouw gebied in Nederland. Ver der het ohtwikkelen en uitbrei den van vestiging ZON als handelscentrum voor de sierteelt daardoor het koperspotentieel jiitgebreid kan worden. Daarbij hoon ook het nieuw te ontwikke len cash carrvcentrum op de vestiging. Het strategisch benut ten van de logistieke mogelijkhe den van ZON voor FloraHolland is .eveneens een speerpunt. KEUKENINRICHTING uitsluitend op afspraak, ook 's avonds Er kan nog ingeschreven wor den op onderstaande activiteiten: 30 augustus, 19.00-21.00 uur: (voet-)volleytournooi (jeugd 12- 15 jaar) Informatie, tel: 587007 of 510611; 31 augustus, 13.30-17.00 uur: Jeugdzeskamp (6-9 en 10-12 jaar) Informatie tel: 511193; 31 augustus, 17.15-19-30 uur: Play- backshow (6 t/m 13 jaar) Informa tie, tel: 510869: 1 september 12.00-17.00 uur: Grote Zeskamp (buurt- vriendenteams vanaf 16 jaar) Informatie, tel: 510426. Zonder inschrijving kan daar naast deelgenomen worden aan de jeugdrommelmarkt op zondag 1 september vanaf 10.30 uur en het individueel spelcircuit (6-12 jaar) vanaf 14.00 uur. Wie wil de organisatie meehelpen bij de diverse werkzaamheden, tentop- bouw/inrichting, horeca, spelop- bouw/begeleiding. Aanmelden bij Jos Bouten, tel. 586423. Vanaf 25 augustus wordt er tij delijk op een deel van de busrou te van lijn 28 een extra busje inge zet. Lijn 28 loopt dagelijks veel vertraging op door snelheidsver- tragende maatregelen zoals ver keersdrempels en 30-km-zones. Om de overlast en vertraging voor onze reizigers zo veel mogelijk te beperken wordt er een extra busje ingezet op het traject Ven ray busstation - Brukske - NS Sta tion Venray vice versa. Maurice Verschuuren van de gelijknamige keurslagerij in Venray ontving de afgelopen dagen tal van felicitaties voor het behalen van bet certificaat Slagerij van het Jaar 2002. "Maar het behalen van dat cer tificaat wil niet zeggen dat Verschuuren de beste slager van Nederland is. Ik wil daar toch enige nuance in aanbrengen. Zelfs van burgemees ter Waals heb ik een felicitatiebrief ontvangen. Natuurlijk zijn we erg blij met de eervolle onderscheiding, maar de beste slager van Neder land is Verschuuren niet", aldus Maurice Verschuuren. De Castenrayse dorpsraad heeft in de afgelopen week bij de poli tie aangifte gedaan van vandalis me. Vandalen hebben de afgelo pen weken namelijk diverse vernielingen aangericht in het dorp. Volgens de dorpsraad zijn drie lantaarnpalen, houten gelei- depalen en verkeerswaarschu- wingsborden door de onbekende vandalen vernield. De dorpsraad roept de inwo ners van het dorp op om goed op te letten en mee te doen aan buurtpreventie om het vandalis me op die manier snel een halt toe te roepen. Vak-O is het oudste deel van het kerkhof bij de St. Petrus'Banden- kerk. Indertijd zijn de graven van vak-O overgebracht naar de begraafplaats Boschhuizen. Veel van Venravs historie en cultuur vindt zijn oorsprong bij de men sen die hun rust vonden in vak-O. Nogal wat graven zijn opgemaakt met monumentale grafstenen. Veldeke-Venray organiseert op zaterdag 7 september een rondlei ding met toelichting in vak-O. Toon den Brok, historicus, heeft ons in 2001 op een Veldeke-zit ting - middels een lezing met dia's - laten kennismaken met de gra ven van Vak-O. Op die dag wordt het verhaal van Toon aan de hand van de grafstenen in vak-O nog concreter gemaakt. Voor Veldeke leden en andere belangstellenden een bijzondere bijeenkomst op een wei zeer bijzondere plek. Om 10.30 uur begint de rondleiding bij de entree van De Boschhuizen. 'Kunnen we ondanks de goede certificering door mid del van GMP/HACCP nog meer doen om ook in de toekomst niet verzeild te raken in een affaire als MPA?' Deze vraag stelde het managementteam van Nijsen/Granico zichzelf. Het bedrijf in Veulen is actief in de productie van diervoe der en de recycling van rests tromen uit de levensmiddele nindustrie. De MPA affaire analyserend kwam Nijsen/Granico tot de con clusie dat de betrouwbaarheid van de leverancier en het hebben van een één op één relatie met Op woensdag 4 september wordt er een gespreksavond gehouden van 20.00 tot 22.00 uur in restaurant Tambourin (op het terrein van het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg in Venray) voor ouders van pubers en adolescenten met problemen in de GGZ-sfeer (zoals AD(H)D, PDD-NOS en aanverwante stoor nissen). Doel van deze avond is om deze ouders ruim in de gele genheid te stellen om met elkaar ervaringen te delen en informatie uit te wisselen. Naast een infor meel gedeelte is er aandacht voor het thema begeleiding in het voortgezet onderwijs. Uit voor gaande avonden is gebleken dat zij tegemoet komen aan een dui delijke behoefte. Er werden vele ervaringen uitgewisseld en de ouders herkenden veel in eikaars verhalen. Behalve de avond op 4 september is er ook nog een avond, gepland op 6 november. De initiatiefnemers, zelf ouders van pubers met een GGZ-pro- bleem, krijgen ondersteuning van de stichting BALANS (voor kinde ren met ADHD, PDD-NOS en dys- lectie en het CAB (Cliëntenadvies bureau Noord- en Midden-Limburg). De avond heeft een informeel karakter; u hoeft niets en u moet niets; het is aan u wat u kwijt wilt. De toegang is vrij dus, behoort u tot de doelgroep, dan bent u van harte welkom. Voor meer informatie kunt u bel len: telefoon 06-14682564, 0478- 588119 of 0478-516061. e-mail: redactie© vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS die leverancier een belangrijke toegevoegde waarde levert aan de huidige GMP-certificering. Hoofd verkoop Peter Scheres:"Daarom zijn wij met directe ingang een integriteitsprotocol gaan invoeren voor leveranciers. We zijn begon nen bij de nieuwe leveranciers en diegenen die recentelijk onze leveranciers zijn geworden. Uit eindelijk zullen alle leveranciers gescreend worden op punten als nakomen afspraken, inzet bij ver beteringsvoorstellen inzake certi ficering en kwaliteit en houding ten aanzien van reststromen. Maar ook punten als orde, netheid,* hygiëne, uitstraling, correctheid, maatschappelijke betrokkenheid komen in het protocol aan de orde." Nijsen/Granico heeft tevens haar eigen tracking en tra cing systeem verder aangescherpt door vanaf 1 juli alle palletboxen die worden aangevoerd, te sticke ren op leverancierscode. Ook pro ducten die in andere opslagvor- men worden aangeleverd, worden gemerkt. Het belang van goede één op één relaties heeft zich tijdens de MPA-affaire voor Nijsen/Granico al dubbel en dik bewezen. Het bedrijf verwerkt al anderhalf jaar snoepsiroop waar van de grondstoffen rechtstreeks afkomstig zijn uit de levensmidde lenindustrie/Pure suikerstromen geschikt voor menselijke con sumptie, die vrijkomen bij de pro ductie van suikerwaren. Door deze toepassing bleef het voer van Nijsen/Granico MPA-vrij. Peter Scheres: "Met ons integri teitsprotocol proberen wij de kans op een voedingsaffaire nog verder te verkleinen. Er zullen echter altijd mensen blijven die uit zijn op snel winstbejag. Daar helpt geen protocol of certifice ringsysteem tegen. Je kunt dan alleen proberen deze mensen niet tot je relatiekring te laten beho- .ren." Onze kantoren te Blitterswijck, Merselo en Oirlo worden per 1 september gesloten. Onze kantoren te Meerlo en Oostrum sluiten per 15 september. Voor al uw bankzaken kunt u terecht op een van onze andere kantoren te Leunen, Wanssum, Ysselsteyn en Venray. Openingstijden per 16 september 2002 Leunen, Albionstraat 26 Maandag 13.00 Dinsdag t/m vrijdag 09.00 17.00 uur 12.00 uur en 13.00 - 17.00 uur Wanssum, Pastoorstraat 23 Maandag 13.00 - 17.00 uur Dinsdag t/m vrijdag 09.00 - 12.00 uur en 13.00 - 17.00 uur (N.B.: openingstijd vrijdag is gewijzigd) Ysselsteyn, Lovinckplein 7 Maandag 13.00 - 17.00 uur Dinsdag t/m vrijdag 09.00 - 12.00 uur en 13.00 - 17.00 uur (N.B.: openingstijd vrijdag is gewijzigd) Kantoor Venray, Schouwburgplein 13 Maandag 12.00 - 18.00 uur Dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 18.00 uur Zaterdag 10.00 - 13.00 uur Handig om te weten Vreemde valuta en travellercheques moeten 3 werkdagen vantevoren besteld worden. Contant geld vanaf een bedrag van 4.500,- moet 3 werkdagen vante voren besteld worden. - Met gebruik van uw pinpas kunt u bij de geldautomaat 1.250,- per week pinnen. - Met uw pinpas kunt u voor een bedrag van 5.000,- per week betalen. Heeft u nog vragen, dan horen wij dat graag van u. Bel voor het maken van een afspraak met een van onze adviseurs met: (0478) 530 300 Wist u dat u ook veel bankzaken per telefoon kunt afhandelen? Js je maar genoeg pilsjes op hebt dan begint s lies vanzelf te draaien en als je van Driessen droomt dan denk je dat je in_het epookjiyie bent Gilde-BT Contracting Limburgs grootste cursusinstituut "Onze organisatie is de afge lopen jaren binnen al haar productgroepen sterk gegroeid. We zijn in de Zuid- Nederlandse markt de groot ste aanbieder van trainingen en opleidingsproducten. Afge lopen jaar heeft dit er toe geleid dat we ook uit ons gebouw zijn gegroeid. Een tweede locatie op de Venrayse- weg in Venlo is daardoor het nieuwe onderkomen gewor den voor de afdelingen bedrijfstrainingen en cursus sen. Vanuit deze locatie zijn we volop in staat om de groei beheerst te laten plaatsvin den." Aan het woord is Frank van den Essen, manager individuele cur sussen bij Gilde-BT Contracting en in die hoedanigheid verant woordelijk met zijn team voor inschrijving, verwerking en kwali tatief hoogwaardige uitvoering van de cursussen. Per jaar schrij ven duizenden cursisten zich in voor onze individuele cursussen op de gebieden Administratie, Automatisering, Management, Techniek, Arbo Veiligheid en Kwaliteit. De uitvoering geschiedt in het gebied Zuid Oost Neder land, tussen Nijmegen, Eindhoven en Maastricht. Vaak worden de 22 locaties van onze uitvoeringspart ner Gilde Opleidingen benut voor de avondtrainingen maar ook de locaties van de Technische Oplei- dings Centra (TOC's) in Venlo, Venray en Ween waarin Gilde-BT Contracting participeert, worden hiervoor ingezet. Frank van den Essen "Door het leveren van een kwa liteitsproduct waarbij de klant centraal staat zijn onze cursussen de laatste jaren zowel qua diversi teit gegroeid als in aantal cursis ten. Onze filosofie kenmerkt zich door aan te sluiten bij de wensen van de klant. Dit doen we zowel voor de individuele particuliere cursist als voor de bedrijven die cursisten inschrijven. We zorgen er voor dat de lesstof toegankelijk is en praktisch van aard, dat de docenten cq trainers het vakge bied waarin zij trainen volledig beheersen en dat zij hedendaagse voorbeelden in hun programma opnemen en behandelen. Daar naast vinden wij het belangrijk dat cursisten de trainingen ook als prettig ervaren en het niet als een ballast zien. Dit betekent dat docenten de cursist ook vaak extra individueel begeleiden waardoor de aansluiting met de groep gewaarborgd blijft. Het stemt mij zeer tevreden, zo vervolgt Van den Essen, dat bij de laatste landelijke evaluaties is gebleken dat de slagingspercenta ges van onze cursisten ver boven de landelijke normen uitkomen. Dit betekent dat de cursist direct de kwaliteit beleeft "Binnen mijn verantwoordelijk- heidsgebied is het groeitarget voor mijn afdeling voor dit jaar benoemd op een groei van het aantal cursisten van 15%. Dit gaan we bereiken door onze bestaande markt nog beter bekend te maken met ons instituut, maar tevens gaan wij het gebied waar onzel cursussen uitgevoerd worden ver groten. Kwaliteit blijft daarbij uit gangspunt nummer 1. Hierop zul-| len we nooit concessies doen. Door het leveren van kwaliteit zijn we namelijk ook geworden wat we nu zijn en dat willen we zeker zo behouden en waar mogelijk en gewenst alleen maai uitbreiden Gilde-BT Contracting verzorgt: ju Cursussen voor bedrijven enH particulieren; Bedrijfstrainingen j techniek en organisatiegerichn Beroeps Begeleidende Leerwegffl trajecten (BBL) voor bedrijven: j Reïntegratietrajecten Voor verdere informatie kunt t: contact opnemen met Gilde-Bl Contracting, telefoon 077 3202000; fax 077-3202001 ol bezoek de website www.Gilde BT.nl

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7