Markante zomereik moet verdwijnen "Ik mis de kinderen nu al" Contactlenzen? 'Wcaiktn («LOV: positie handhaven en uitbouwen American Car Meeting in Kronenberg CAI Venray steunt projecten Start nieuwe seizoen Senioren Sport Synthese Carillon Vredeskerk buiten gebruik CONTACTLENZEN Vijf jagers aangehouden s maandag gesloten Eindstraat 12. tel. 581553 i 4. [olanda van den Heuvel uit ay verbleef de afgelopen nden voor een stage in imaribo (Suriname). De •jarige Venrayse, studente •ogiek aan de Fontys togescholen in Tilburg, liep ir stage bij de Stichting voor iet Kind, een instelling die ienfcch richt op kinderen die sek- I fueel misbruikt zijn. Tijdens ia?r stageperiode leverde [olanda bijdragen voor Peel en 'laas over haar activiteiten in jet weeshuis en haar ervarin- gen in Suriname. Deze week het laatste verslag van _Jolanda, die weer terug is in Venray. jfj "Inmiddels ben ik alweer een paar weken in Nederland. Op het iJfioment dat ik naar huis toe ging ïliferheugde ik me er echt weer om B Haarhuis toe te gaan. Maar nu ik "ifenmaal thuis ben, mis ik Surina me toch wel! Toen ik weer thuis 'pas, was alles direct weer bij het Pude. Ik heb eigenlijk geen tijd )- nodig gehad om te wennen. Het 'Sc Cnige vervelende was dat ik het de eerste week alleen maar koud heb gehad. Anderzijds was dat erg prettig want ik kon eindelijk weer heerlijk onder een dekbed krui- lt. pen, wat ik een half jaar heb moe- ten missen. CI Maar omdat alles zo snel weer i'gewoon' was, ben ik toch wel een aantal dingen gaan missen -"j Zoals het weer, de vriendelijkheid tde mensen, de rust en het ntiegevoel. Want zeker de te weken in Suriname heb ik n maar trips gemaakt naar het enland. Ik was toen echt op ntie en nu zal ik toch weer ,j jen tiele tijd moeten wachten. Nu dat ik een poosje weer in Nederland ben kan ik zeggen dat ik een erg leerzame tijd heb gehad in Suriname. Ik heb veel geleerd over de Surinaamse cultuur, de mensen en over het land in het algemeen. Ik ben blij dat ik een tijd binnen de Surinaamse cultuur heb gewerkt. Op deze manier heb ik de mensen echt leren kennen zoals ze zijn. Door een vakantie van een aantal weken was mij dit niet gelukt. Wel denk ik dat er nog ontzettend veel niet tot mij is doorgedrongen van de afgelopen maanden. Nu ik terug ben is het net of ik uit een mooie droom ben gestapt en het voelt helemaal niet als een half jaar. Ik denk dat ik over een paar jaar pas echt duide lijk voor ogen heb hoe ik alles heb ervaren en wat ik er allemaal van heb geleerd. Ik moet nu echt nog alles rustig op me in laten wer ken. Ondertussen ben ik druk met het schrijven van mijn verslag voor school. Hierdoor zie ik heel goed het verschil tussen het begin van mijn stage en het verloop hiervan. Ik kende de weg in de stad nog niet goed. Het links fiet sen en het Surinaamse accent waren vooral dingen die mij bezig hielden. Terwijl ik na een paar maanden de hele stad kende. En nu moet ik nog steeds zelfs af en toe opletten dat ik niet links fiets. Ook mis ik de kinderen van de stichting. In die maanden heb ik heel intensief met hen gewerkt. En hierdoor heb ik achteraf gezien een sterkere band opge bouwd dan dat ik verwacht had. Dit realiseerde ik mij bij het afscheid nemen van de kinderen. Alle kinderen stonden sip, sommi ge huilend, toe te kijken hoe ik samen met mijn vriendin voor het laatst bij de stichting wegreed. Dit heeft mij toen ook erg aangegre pen. Ik wist dat het moeilijk zou zijn maar toch was het zo vreemd toen ik mij realiseerde dat ik daar nooit meer terug zou komen. En dat ik al die kinderen nooit meer terug zou zien. Nu zie ik gelukkig al in dat het allemaal een erg mooie herinnering is voor mij en dat misschien ooit nog wel eens terug zal gaan naar Suriname om te genieten van het mooie land. Nu moet ik mij alweer gaan richten op de volgende stage. Deze begint in september en gaat 10 maanden duren. Op dit moment zit ik met mijn hoofd nog bij de stage in Suriname maar ik denk dat ik straks ook weer zin heb om met de kinderen in Nederland te werken. En dan gaan mij denk ik heel veel dingen opvallen die hier totaal anders zijn dan in Suriname. Ik heb er dan ook bewust voor gekozen om in een soort gelijke instelling te gaan werken als in Suriname. Hierdoor krijg ik straks een heel duidelijk beeld over de verschillen in Suri name en in Nederland. Het avontuur is nu definitief afgelopen. Ik heb er heel erg van genoten en ik kan het iedereen alleen maar aanraden als de moge lijkheid er is om voor een langere tijd alleen naar het buitenland te gaan!" Het carillon van de Vredes kerk is sinds vorige week uit geschakeld in verband met de verbouwing van de kerk tot regiokantoor van de Stichting Thuiszorg. Door de start van de verbouw- werkzaamheden voor de Stichting Thuiszorg, starten ook de werk zaamheden aan het vredesmonu- ment. Het monument bestaat uit de klokkentoren met carillon, de gedenkzuilen en de gedenkplaten die nu nog aan de kerk bevestigd zijn. Naast het uitschakelen van het carillon betekent dit dat de gedenkplaten zorgvuldig verwij derd en elders opgeslagen wor den voordat de verbouwwerk- zaamheden aan de kerk beginnen. De platen worden straks op een nieuwe plaats bij de gedenkzuilen herplaatst. Medio volgend jaar wordt het carillon weer aangeslo ten en zullen de ktokkentoren, de gedenkzuilen en de gedenkplaten een grondige opknapbeurt heb ben ondergaan. Venray is dan een gemeentelijk monument rijker. PEEL EN MAAS een abonnement waard Op het evenemententerrein in Kronenberg vindt zaterdag 24 en zondag 25 augustus de American Car Meeting plaats. Er zijn vele bijzondere auto's te bewonderen, zoals muscle cars, sprinters, van's, cabrio's, pick-ups en hot rods van 1930 tot heden. Veel auto's hebben een speciaal karakter doordat de vele eigena ren hun auto's aangepast hebben zodat het echt hun auto is gewor den. Voor de bezoekers bieden beide dagen vele activiteiten. Zo zijn er bijvoorbeeld sprintwed strijden en burn-out wedstrijden. Bij dit laatste onderdeel gaat het er om wie er het eerste in slaagt door middel van gas te geven de banden te laten klappen. Ook vanuit de lucht kunnen de bezoekers dit evenement bekij ken want er vliegt een helikopter boven het terrein. Tenslotte is er een Amerikaanse markt en brade rie met westernkleding en -artike len en ander 'American Stuff'. Ook aan de kinderen is gedacht. Zij kunnen ponyrijden, zich laten schminken en zich uitleven op een luchtkussen. Zaterdagavond is er een groot feest met optredens van paal- en stripteasedanseressen. Ook kun nen de bezoekers genieten van een topless show. De entree bedraagt 7,50 euro per auto per dag en 15 euro per auto voor het hele weekend. Bezoekers betalen zes gulden entree (tot 12 jaar gra tis). De American Car Meeting begint zaterdag om 10.00 uur en wordt zondag rond 16.00 uur afgesloten met de prijsuitreiking van de mooiste auto's. Meer informatie, www.mee- tingkronenberg.nl of via telefoon nummer 0486471111. Donderdag 22 augustus 2002 - Pagina 5 Wij hebben ruime ervaring en hoog opgeleide contactlensspecialisten VENRAY - NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 Vanaf 1 oktober 2002 is de centrale computer van Open bare Bibliotheek Venray na een testperiode van ongeveer een maand bereikbaar voor alle internetgebruikers. Ook zijn daarin dan de gegevens van de Mediatheek van het Raayland College opgenomen. De leerlingen van het Raayland College kunnen dus voortaan van uit school en thuis nagaan welke boeken en tijdschriften beschik baar zijn. Reserveren is ook moge lijk. Bovendien kunnen de leerlin gen van het Raayland College via de nieuwe verbinding gebruik maken van de enorme hoeveel heid gegevens in Kennisnet. Dat is voor een middelbare school in Nederland uniek. Het project is mogelijk gemaakt met een finan ciële bijdrage van Stichting CAI Venray. Stichting CAI steunt dit project met een bedrag van 75.000 euro. Victor Weijs, voorzitter van de Stichting CAI Venray: "Omdat we daarmee bijdragen aan de ontwik keling van snelle communicatie via de kabel en daarmee informa tie voor een breed publiek toe gankelijk maken. Van belang is in dit geval ook dat we de afstand tussen de wat oudere jeugd en bibliotheek op deze manier klei ner maken. De ervaring leert dat lezen onder jonge kinderen nog populair is maar op een gegeven moment uit beeld raakt. De gedachte van bibliotheek en Raay land College is dat wat oudere kinderen vaak en vanzelfsprekend de computer gebruiken en dat je de drempel verlaagt door via internet inzicht te geven in hoe je aan informatie kunt komen. Weet je dat eenmaal dan ben je ook sneller geneigd tot het lezen ervan. Dat maken wij dan graag mogelijk." MEERWAARDE Dat betekent dat de Stichting CAI vaker projecten in de sfeer van kabelverbindingen, telecom municatie en internet steunt? Victor Weijs: "Dat is wel de bedoeling. En zeker als je er aan toonbaar mee bijdraagt aan verbe tering en versterking van techni sche voorzieningen met een meerwaarde voor de communica tie tussen inwoners van Venray en de hun omringende wereld. Zo hebben we in het verleden al eens de helpende hand geboden aan de Lokale Omroep Venray. En op 24 augustus aanstaande doen we dat weer. Dan overhandigen we aan de lokale omroep, die dan haar 12,5-jarig bestaan viert, een cheque van 67.600 euro voor de aanschaf van hard- en software die het mogelijk maakt de zendap paratuur geprogrammeerd aan te sturen. Dan kan de omroep meer uitzenduren maken en dus ook meer aantrekkelijke reclametijd, met name in de ochtend, aanbie den. Daarmee wordt de financiële basis onder de omroep sterker. Ook daarmee investeren we in de intensivering en de kwaliteit van de communicatie tussen le.den van de Venrayse gemeenschap." De gemeente Venray dient over te gaan tot de velling van een eik in het gemeenteplat- soen aan de Aronskelk. De eik staat te dicht op een erfgrens en geeft overlast voor de aan grenzende bewoners. Dat is het oordeel van de rechtbank in Roermond. De gemeente Venray betreurt het verlies van de markante boom in het openbare groen van Land- weert. Gelet op het duidelijke vonnis legt ze zich neer bij het vonnis van de rechtbank en zal ze niet in appél gaan. De gemeente zal uiterlijk op 30 augustus de boom vellen. Op verzoek van een bewoner van de Aronskelk heeft de recht bank in Roermond geoordeeld dat de zomereik aan de Aronskelk dient te worden geveld. Deze boom staat in het gemeenteplat- soen tussen Aronskelk en het fietspad Fluitekruid op een afstand van circa één meter uit de tuingrens. De standplaats van de boom is strijdig met de afstandgrens die in het burgerlijk wetboek is opgeno men. De boom is tenminste 45 jaar oud, heeft een hoogte van 16 meter en een kroondoorsnede van 12,5 tot 16 meter. De zomer eik is bij de bouw van de wonin gen aan de Aronskelk gespaard gebleven. De gemeente Venray heeft tegenover de rechtbank verklaard dat in 1986 bij de bouw van de woningen de boom is gehand haafd met toestemming van de huidige bewoners. De boom is als één van de weinige oude bomen in de wijk van belang voor het karakter van het openbaar groen. De gemeente Venray kan naar oordeel van de rechtbank geen beroep doen op deze toestem ming omdat de bewoner in 1986 als leek niet kon inschatten in welke mate de boom overlast zal gaan veroorzaken. Daarbij komt dat de bewoner nu visueel gehan dicapt is waardoor de hinder ver sterkt wordt. In september zijn om en nabij 2400 deelnemers aan Senioren Sport Synthese weer op allerlei sport- en spelgebie- den actief. Het betreft 550 deelnemers in Venray, 900 in Horst aan de Maas, 230 in Sevenum 200 in Meerlo- Wanssum, 280 in Bergen en 200 in de gemeente Arcen en Velden. De spel- en sportactiviteiten waar men actief in is betreffen voor de gemeente Venray gym nastiek, countryline, internatio naal dansen en yoga (energie en bewegen). De gemeente Horst aan de Maas: gymnastiek, Beweeg Bewust, yoga, tai chi, countryline, internationaal dansen, stijldansen, fitness en zwemmen. De gemeente Meerlo-Wanssum: gymnastiek, internationaal dan sen, stijldansen, Beweeg Bewust, zwemmen De gemeente Sevenum: gym nastiek, internationaal dansen en countrylinedansen. De gemeente Bergen: gymnas tiek, internationaal dansen, yoga en zwemmen. De gemeente Arcen en Velden: gymnastiek, internationaal dansen Op de openingsdag van de eenden jacht heeft de politie vijf jagers aangehouden in verband met het overtreden van de jachtwet De vijf mannen waren bij de Spurkt aan het jagen op eenden. In strijd met de voorschriften bevonden zij zich binnen de straal van 200 meter van de voederplek. De vijf mannen, achtereenvolgens 32, 37, 44, 61 en 64 jaar oud en allen afkomstig uit Overloon, zijn door de politie aangehouden. Bij de aanhouding zijn drie gescho ten eenden in beslag genomen evenals de vijf geweren en 384 hagelpatronen. Dq controle werd uitgevoerd door een politieman uit Venray in samenwerking met een medewerker van de Algeme ne Inspectiedienst. Bij de aanhou ding werd assistentie verleend door een politiepatrouille. en zwemmen. Fitness kent een groeiende belangstelling. In het Weinesscen trum ANCO houden wekelijks 48 senioren als deelnemer van Senio ren Sport Synthese hun conditie bij door gebruikmaking van fit- ness-apparatuur onder leiding van sport instructeurs van ANCO. Daarnaast heeft men nog de gelegenheid om een baantje te trekken in het zwembad van ANCO en/of te ontspannen in de sauna. Senioren Sport Synthese is ook in gesprek met Den Assel- donk in de gemeente Bergen om hier ook fitnessgroepen voor seni oren op te gaan starten. ENERGIE EN BEWEGEN Het afgelopen seizoen heeft Senioren Sport Synthese zes countrylinedansen opgestart. In de hele regio, te weten de gemeente Sevenum, Horst aan de Maas en Venray. Countrylinedan sen van Senioren Sport Synthese kent inmiddels 120 enthousiaste deelnemers. In Venray werd na een experi ment van tien bijeenkomsten een groep 'energie en bewegen' in het programma opgenomen. Energie en bewegen is een pro gramma voor ouderen, dat als een totaalprogramma kan worden gezien. Het is een bewegingsles waarbij aandacht voor lichaam en geest. Het programma levert een bijdrage aan het evenwicht van de gehele mens. Het gaat ervan uit dat iedereen nog volop kansen en mogelijkheden heeft en kan benutten, ieder naar eigen vermo gen. De Nederlandse Hartstichting, de Nederlandse kankerbestrijding en NOCNSF gingen vorig jaar de strijd aan met de bewegingsar moede in Nederland onder de naam 'Nederland in Beweging!'. Ook de 55-plussers vormen daar bij een belangrijke doelgroep. Senioren Sport Synthese kent drie inschrijfmomenten te weten begin september, begin januari en begin april. Degenen die zich dan opgeven voor een van de activitei ten betalen dan de deelnemersbij dragen voor de termijn die dan ingaat. Senioren Sport Synthese heeft een informatieboekje met als inhoud een korte omschrijving van het aanbod en een totaalover zicht met tijden en accommoda- ties van alle activiteiten in de regio. Dit boekje kunt u telefo nisch aanvragen, tel: 0478- 517317. foe sfeer ran tven ik een mderiaal yak kk: Bij Rien van Mierlo Tuinen kunt u plaats nemen in een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin of serre. Alle modellen zijn met de hand gevlochten. Het resultaat is verbluffend. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weerbestendig, kleurvast en sfeervol. Tuinmeubelen zomer en winter buiten? Weathercraft, aluminium met vinyl is het antwoord. Bij Rien van Mierlo. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur igirwEL EN MAAS Gerard de Beijer is een jukkig man. Als voorzitter n Lokale Omroep Venray 0V) neemt hij tijdens de jen dag van LOV op 24 igustus 2002 een cheque ter lu** aarde van 67.600 euro in iorp jtvangst. Het geld komt van •and - stichting CAI. "Die donatie ac^i eit 0ns in staat vanaf 1 janu- 700 i 2003 nog beter aan de weg timmeren. Van het geld jpen we apparatuur en pro- .uijrammatuur waarmee we het n dijidament van de omroep li^ezenlijk versterken." toile jkei Met de apparatuur kunnen de tpkj edewerkers onder andere snel- /hol ren vooral ook meer radiominu- n maken. "Dat is belangrijk", gt De Beijer, "omdat meer minu- e n per dag ook meer ruimte voor dame oplevert en omdat met in idlere apparatuur voor de vrij- eel illigers meer tijd voor ander im®f rerk ontstaat. We slaan daarmee lder een financiële slag én kunnen nog meer investeren in kwaliteit." De Beijer verwacht dat Lokale Omroep Venray na een survival- tocht van 12,5 jaar in rustiger vaarwater terechtkomt. "Het is ontzettend frustrerend als je voortdurend bezig bent met het hoofd boven water te houden en zelden vaste grond onder de voe ten voelt. We hebben dan ook de grootste bewondering voor alle vrijwilligers die tijdens die overle vingstocht vaak dag in dag uit en helemaal belangeloos hun bijdra gen hebben geleverd." En de voorzitter is blij dat er toch altijd weer mensen en ver enigingen waren die ook finan cieel iets voor de omroep wilden doen. "We hebben ermee kunnen bereiken dat steeds meer mensen zien dat een lokale omroep echt iets toevoegt aan het dagelijkse leven in een gemeenschap als Venray. Het is een bindmiddel voor iedereen die om wat reden ook niet aan een krant toekomt en niet meer bij allerlei evene menten en gebeurtenissen aanwe zig kan zijn." Om een paar voorbeelden te noemen. Lokale radiomakers zijn in staat om allerlei informatie in een geipakkelijk herkenbare en daarom ook meer geaccepteerde vorm naar de mensen te brengen. 'We gaan nu een heel nieuwe fase in. Natuurlijk zullen we wel altijd op zoek moeten blijven naar geld. Ik heb niet de illusie dat het ons zo maar in de schoot gaat vallen. Maar we kunnen nu wel fondsen werven en geld verdienen vanuit een stevige positie waar we overi gens hard voor hebben moeten knokken. We kunnen nu zeggen dat w» klaar zijn voor een volgen de periode van 12,5 jaar waarin de prioriteit niet meer ligt bij puur overleven maar bij consoli deren: onze verworven positie handhaven en verder uitbouwen." Daar zullen bestuur en medewer kers zich volgens De Beijer op concentreren "De financiële bij drage van Stichting CAI komt pre cies op het goede moment. Er ontstaat nu meer rust omdat we nu technisch heel goed vooruit kunnen en tegelijkertijd geeft juist die wetenschap een extra impuls die bij onze vrijwilligers nieuw enthousiasme losmaakt. Dat leidt weer tot meer creativiteit en daar zullen de luisteraars weer van pro fiteren. We hebben dus alle reden om feest te vieren. Enerzijds omdat we 12,5 jaar overleefd heb ben en anderzijds omdat we een fantastisch cadeau krijgen dat ons in staat stelt vol vertrouwen aan de volgende 12,5 jaar te begin nen." Vernieuwend Vanuit de Stichting CAI is voor al Hans Schaeffers betrokken geweest bij het proces, dat heeft geleid tot de beslissing het de lokale omroep mogelijk te maken het produceren en uitzenden van programma's vergaand te automa tiseren. Schaeffers: "We staan als Stich ting CAI open voor aanvragen als die van de lokale omroep. Die aanvraag past goed binnen onze donatieregels. Het gaat om een zaak waar Venrayse burgers of de Venrayse gemeenschap mee gediend zijn. Het is een voorzie ning die er nog niet is en de voor ziening is vernieuwend, brengt verandering en zet zaken in bewe ging. De LOV heeft bovendien geen winstoogmerk. Het maat schappelijk belang van de omroep is groot. Als andere aan vragen ook aan die voorwaarden voldoen dan kunnen ze op onze serieuze aandacht rekenen. Ik wil trouwens wel even zeggen dat het nemen van beslissingen over de aanvragen die we krijgen niet altijd even gemakkelijk maar wel heel uitdagend is." olanda van den Heuvel terug in Venray

Peel en Maas | 2002 | | pagina 5