Jart Peereboom int toernooi uitenlust Sabina Larmené gokt op zesde )laats Sportnieuws -info Open Venrays kampioenschap Legendary PSV tegenstander in jubileumduel ionkballers - ted Caps op dreef Emile Cox breekt arm ^|el en maas Biljarten dos rs ed Stars start opnieuw in eredivisie Fieke Rongen regiokampioene Mudhunters HSV De Roerdomp Landelijke petanque - jeu de boulesdag Veteranen SV Ysselsteyn bestaan 40 jaar AV Venray- Regio Donderdag 22 augustus 2002 - Paginal7 elke dag geopend tot 21:00 uur fcn zeer sterk spelende Bart Peere- iom (Heren A) heeft op overtuigen- vvijze het nationaal toernooi van jtenlust op zijn naam geschreven. Tilburgsc international, die uit- mtvoor 't Maatveld uit het Overijs- |sc Bornerbroek, was met 87 hole- igen superieur aan de rest van de 80 dgeigolfers die naar Venray waren komen om strijd te leveren in gen categorieën. De uitslagen: ;ren A: Bart Peereboom ('t Maat- |d/Bornerbroek) 87 holeslagen, Dames A: Mien Huisman (De Ploe gers/Voorthuizen) 106 holeslagen. Heren B: Eric van Geffen (Eindhoven) 113 holeslagen, Frits Weijermans (Zicht Nirve/Nuth) 115 en Evert van den Brink (Matchpointholers/Putten) 118 holeslagen, Dames B: Marij van Best (Zicht Nirve) 110 en Meta van de Brink (Matchpointholers) 123 holesla gen, Heren Senioren A: Hans van de Aa (Du Commerce/Leende) 91 hsl, Jan Engels (Buitenlust/Venray) 95 hsl na barrage, Wilbert van Helmond De honkbalsenioren van Red Caps mny versloegen de Hazenkamp 9-14. De softbalsenioren verloren Idanks enkele spectaculaire acties pi van Gemert met 10-9. In temperaturen die al snel oplie- en tot boven de 30 graden begon de igploeg van Red Caps Venray de rste inning in Nijmegen meteen ocd. Liefst vijf punten werden ges- oord waardoor Hazenkamp van ieet af aan onder druk kwam te aan In de opvolgende inningen irgden diverse vier wijd en honksla- n ervoor dat er voor Venray men- nop de honken kwamen. Door met ie doorgeschoten ballen en aan- llend honklopen werden de punten rziherd. In de vijfde inning kreeg pitcher van Red Caps Venray het ocilijk, maar gesteund door het veld on hij de inning, zij het met enkele kleerscheuren, afmaken. De Babi liever van Red Caps Venray had K>r de volgende inning aan negen allen genoeg om drie nullen te aken Hoewel de gastgevers nog rugkwamen met enkele fraaie honk- jgen (waaronder enkele twee- en ie-honkslagen) bleef het team ruim n Red Caps verwijderd De softbal- ers traden onder dezelfde tempera- n aan in Gemert. Ondanks enkele lie acties kon Gemert het volledi- puntenaantal bijschrijven. De wed- werd aanvankelijk gedomineerd lor Gemert; in de eerste inning lie pen de gastgevers uit naar een 5-0 voorsprong, onder andere door een veldfout van Venray. Halverwege de wedstrijd nam Venray het initiatief, gesteund door interne wissels. Red Caps Venray kwam in de vijfde inning terug tot een 8-8 stand. In de zesde innig wist Gemert de sterk pitchende Sanne Erps te breken en een 10-8 voorsprong te nemen. De beslissende zevende inning is er een om lang te herinneren. Met een loper op het tweede honk komt een van de sterke re slagvrouwen aan slag. Gemert besluit haar opzettelijk vier wijd te geven om zo en een slagvrouw uit te schakelen en een gedwongen loop situatie te creëren. Susan Willemsen is het daar niet mee eens en besluit zichzelf te trakteren op een verjaar dagscadeau. Dóór een dure veldfout komt Susan op het derde honk en is Red Caps één punt verwijderd van een gelijkspel. De volgende slag vrouw krijgt de bal echter niet goed op de knuppel, waardoor de laatste uit op een gemaakt kan worden. Programma 24 augustus Pup: Mustangs-Red Caps 13-00 Adsp: vrij Jun. Sittard Condors-Red Caps 14.00 Programma 25 augustus Sb: Red Caps-Samacols (dubbel in Kerkrade) 10.00/12.15 Hb 1: Knuppelaars-Red Caps a. 14.30 Hb 2: Boosters-Red Caps a. 14.30 28/8 recr Starlights-Red Caps (Duno/Doorwerth) 95 hsl na barrage. Harrie Lenssen (Buitenlust) bezette met 97 slagen de vierde plaats. Dames senioren A: Mieke Koenen (Du Com merce) 111 holeslagen, Annie van Beek (Heeze) 118 hsl na barrage en Bep Hendriksen (De Putters/Ede) 118 hsl na barrage. Heren Senioren B: Een Venrays onderonsje met Gerrit Ver meulen als winnaar na barrage met Henk van Leeuwen (beiden 99 hole slagen). Eveneens na barrage resp. Huub Straatman, Leo Wilms en Jan van Dijk, allen met 101 holeslagen. Dames Senioren B: Toos Weijermans (Zicht Nirve) met 116, Truus Arts (Buitenlust) met 120 en Riet Lem- mens (Buitenlust) met 121 holesla gen. Bij de junioren jongens werd Kevin Weijermans (Zicht Nirve) win naar met 118 slagen vóór Peter van den Bergh (Eindhoven) met 137 hole slagen. Bij de teams won Buitenlust 1, bestaande uit Jan Engels, Henk van Leeuwen. Harrie Lenssen en Gërrit Vermeulen, de wisseltrofee met 391 hsl vóór Du Commerce/Leende (419 hsl) en het verrassende Buitenlust 2 (Jan van Dijk, Jan Litjens, Leo Wilms en Huub Straatman) met 431 holesla gen. Buitenlust 3 werd zevende (476 hsl) en Buitenlust 4 negende met 494 holeslagen. Onderlinge competitie per 15 aug.: Stand heren: 1. Gerrit Janssen 7 pt uit 19 wedstrijden. 2. Gerrit Vermeulen 8 punten uit 20 wedstrijden en 3- Henk van Leeuwen met 9 punten uit 17 wedstrijden. Stand dames: 1Riet Lemmens 18,5 pt uit 19 wedstrijden, 2 Truus van Dijk 21 pt uit 20 wedstrijden en Fieke van Ham 27 pt uit 18 wedstrijden Komend weekend gaan ze op toer nooi in Heeze. De vertrektijden wor den donderdag bekendgemaakt. Tijdens de uitwisseling tussen DOS en De Ketsers uit Castenray. bleek dat de DOS-spelers iets beter getraind hadden dan de spe lers uit Castenray. Van de tien par tijen won DOS er zeven. Programma VBB: Donderdag 29 aug.: DOS 1-LBC; DOS 2-Podium 1; DOS 4-DOS 5; Bos en Berg -DOS 3 onze ijskaart is naar 24 verschillende ijscoupes Afgelopen zondag werden de regio- kampioenschappen voor pony's van de provincie Limburg in Kronenberg- Sevenum gehouden. Tijdens deze kampioenschappen werd Fieke Ron gen van ruiterclub De Eendracht Cas- tenray/Oirlo met haar pony Naomie in de klasse EM2 dressuur regiokam pioene en behaalde ze bij het sprin gen EL een derde prijs Fieke mag met haar pony deelnemen aan de KNHS Hippiade in Ermelo. Imke Jacobs behaalde bij het springen DB met haar pony Solaica een zesde prijs. Variatie is bij de Mudhunters een bekend iets. De ene keer is het vlak en de andere keer gaat het berg op en af. Afgelopen zondag hebben ze van alles gehad. Af en toe een stukje los zand en soms ging het pittig omhoog en omlaag. Jammer dat er dan maar tien mensen komen. Komend week end tijdens de clubkampioenschap pen verwachten ze meer mensen. Voor het afsluitende eten aanmelden bij de kok, telefoon 510588. Planning 25 augustus clubkampioenschappen vertrek 9.00 uur 1 september keuze uit Houffalize ver trek 7.00 uur en Mierlo vertrek 8.00 uur. Iedere dinsdagavond om 19 00 uur training. Vooral geschikt voor nieuwe leden. Ze vertrekken altijd vanaf zwembad de Sprank. Voor informatie bel je met Piet Dupont op 0478- 589880 of kom gewoon een keer naar één van de trainingen of tochten. Uitslagen: Op de wedstrijd te Rosmalen was er een vijfde plaats voor A.Gooren, en bij een wedstrijd te Heruwaarde was er een achtste plaats voor het koppel G. Robben metM. v.d. Ven. Programma: 31 augustus NK vissen op uitnodiging na plaatsing voor het NK. 31 augustus koppel wedstrijd in Horst op de vijver, vissen van 12 00 tot 16.00 uur. 1 september tweede maaskoning vis sen van 08.00 tot 12.00 uur Opgeven wedstrijden: H.Hendriks, telefoon (0478)582994 (voor donder dag 19.00 uur). Nieuwe vergunningen zijn ver krijgbaar bij Faunaland van Grootel Stationsweg 21 in Venray en bij secre taris H. Hendriks Pastoor v/d. Gaet- straat 48 Venray.Tel.0478-582994. Hier zijn ook dag en week vergunnin gen te verkrijgen voor visvijver De Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor verdere inlichtin gen. Tijdens MON-jeugdwedstrijden in Etten-Leur was Emile Cox uit Wans- sum in de 85cc A klasse de grootste pechvol door al in het begin van de eerste manche zijn spaakbeentje in de onderarm te breken. Daardoor komt zijn zeker lijkende Nederlandse titel in deze klasse ernstig in gevaar. En dat terwijl hij de wedstrijd ervoor, ook in Etten-Leur, beide manches met overmacht wist te winnen. Afgelopen zaterdag was er voor de jeugdcrossers een wedstrijd op het circuit Den Hoek in Groesbeek, waar bij Bryan Kersten bij de 65 automaten de twaalfde plaats veilig stelde. Gemma Lindner schreef op de zeer snelle baan de zeventiende plaats bij de quads 51 t/m 80cc op haar naam Een twaalfde plaats bij de 85 hoog Kevin Gielens was in Groesbeek met zijn torenhoge jumps één van de smaakmakers werd in de wacht gesleept door Nicky de Bnivn. Bij de veteranen schreef Andre Cox de veertiende plaats op zijn naam en werd Rob Munsters zeventiende. Tijdens de motorcrosswedstrijd van zondag in Groesbeek bezette Maarten van de Aa de vijfde plaats in de daguitslag bij de Inters 500cc, een dertiende plaats bij de 500 senioren werd veilig gesteld door Roel Hermsen. Bij de 125 senio ren viel Ad Coenen met een elfde plaats net buiten de top. Komende weekend zijn er wedstrijden in Asten- Heusden met als hoofdmoot zondag de EK 125cc. 0 Het damesteam van tafeltennis- ereniging Red Stars start imend weekend aan een nieuw eizoen in de eredivisie. Het ver taal is de afgelopen jaren steeds lezelfdc geweest: na degradatie lit de eredivisie volgt steevast nnotie naar diezelfde eredivi- Dit najaar volgt een nieuwe «Men grotere) kans op handhaving 15 met wellicht een nieuwe kop- vrouw Na het sterke kampioenschap in de terste divisie afgelopen voorjaar is iet team op één plaats gewijzigd. Vanja Santic heeft haar batje aan de wilgen gehangen en voor haar in de tLiats is Marijn Verburg overgekomen ran Fürst Kantoors/Heerlen. Zij speelt foor het eerst in de eredivisie. Voor ie 15-jarige Kelly Willems zal het de tweede kennismaking zijn met de ere divisie. De meeste ogen (en verwach tingen) zullen echter gericht zijn op Poels en Sabina Larmené. heeft reeds te kennen gegeven pieer elke wedstrijd te willen Dat brengt het kopvrouw- voor Larmené weer een stuk Sabina ziet het vooruit nummer één te zijn met gemengde gevoelens tegemoet: wil minder gaan spelen en zei tegen mij, dat ik langzaam aan moet gaan overnemen. Ik wel een beetje toen ze dat zei, zij is altijd mijn grote voorbeeld waaraan ik me kon optrek- Als ik de kar dadelijk alleen moet is dat wel een ander ver- Het afgelopen jaar is er voor Sabina eentje geweest van vallen en opstaan. In het voorjaar van 2001 kwam ze geheel niet aan spelen toe wegens een hardnekkige schouder blessure. Met doorzetting kwam ze sterker dan ooit terug, "Ik denk dat ik vooral op mentaal gebied sterker ben geworden en dichterbij de concur rentie ben gekomen Ik dicht me dan ook een grotere kans toe om van speelsters te winnen, waarvan ik voorheen net verloor Het enige waar Sabina voor op moet passen is. dat ze zichzelf niet teveel druk oplegt. "Dal wilde in het verleden weieens averechts werken. Ik heb ook moeten leren omgaan met hoe anderen mij zien. Ik heb een eigen stijl van spelen en dat komt op het publiek weieens verkeerd over, dat het leek alsof ik er niets voor doe. Dan had ik het daar best moeilijk mee. Nu heb ik me voorgenomen om gewoon te spelen voor wat ik waard ben, ongeacht wat anderen ervan zeg gen Ik doe er echt veel voor tijdens trainingen, terwijl het publiek alleen de wedstrijden ziet." Hier spreekt een speelster met maar één liefde in haar leven: tafeltennis. "Tafeltennis is alles voor me, het is m'n leven. Ik denk dat ik goed kan worden... zolang ik er alles voor doe." Het belooft in ieder geval een inte ressante competitie te worden met wellicht grotere kansen dan voor heen. Voor het eerst sinds jaren speelt ook Hoonhorst tegelijkertijd in de eredivisie. De club wisselde altijd stuivertje met Red Stars: degradeerde Red Stars, dan promoveerde Hoon horst en andersom. Daarnaast is Furst Kantoors danig verzwakt wat moge lijkheden biedt. Sabina: "Ik wil heel graag eens van een topper winnen. Melissa Muller bijvoorbeeld, van Fürst Kantoors. Ik ben ervan overtuigd, dat ik van haar kan winnen." Over de ver wachtingen is Sabina voorzichtig. "De punten zullen vooral van Daniëlle en mij moeten komen en dat maakt het lastig. Met name voor Daniëlle die op nummer één staat en altijd tegen de sterke buitenlandse speelsters moet aantreden, nou, oké dan. heel voor zichtig... de zesde plaats!" PROGRAMMA Het wedstrijdschema voor de dames van Red Stars ziet er als volgt uit: zo 25 aug: Henk ten Hoor/DTK-Red Stars za 31 aug: Red Stars-Arboned Westa za 14 sep; Red Stars-TTV Varese za 28 sep: Hoonhorst-Red Stars za 05 okt: Red Stars-NAK/Den Helder za 19 okt: Red Stars-Fürst Kantoors/ Heerlen za 02 nov: DOV/Klaver Lelie-Red Stars Vervolgwedstrijden: 09-10/11: le halve finale play-offs le ronde degradatie poule 16-17/11: 2e halve finale play-offs 2e ronde degradatie poule 23-24/11: le finale wedstrijd play offs 3e ronde degradatie poule 30/11.1/12: 2e finale wedstrijd play offs 07-08/12: 3e finale wedstrijd plav- offs nr. 7 ere - nr. 2 le div Legendary PSV met onder ande ren Berry van Aerie, Stan Valckx, Juul Ellerman, Anton Janssen, Rob Landsbergen, Andre van Ger- ven en de gebroeders Van de Kerkhof komt naar Ysselsteyn. De sterren van weleer spelen op zaterdag 31 augustus tegen het veteranenteam van het jubileren de SV Ysselsteyn. Op die dag vieren de veteranen van SV Ysselsteyn hun veertig jarig bestaan met een door hun zelf opge zet programma. Deze werkwijze typeert de veteranen van SV Yssel steyn, die altijd bereid zijn om de ver eniging een helpende hand toe te ste ken als er weer eens een klusje opgeknapt moet worden. Momenteel bestaan de veteranen uit twintig voet ballende en tien niet voetballende leden Veel zaterdagen per jaar zetten deze spelers met wisselend succes hun beste beentje voor tegen vooral tegenstanders uit de omgeving van Ysselsteyn Door de goede verstand houding binnen de groep die momen teel onder leiding staat van Harrie Lemmens en Jan Geurts is hgt spelen van de derde helft ook een veel bezochte aangelegenheid waar nog veel energie vrijkomt. Om het veertig bestaan te vieren werd er binnen de veteranen een jubileum comité opge richt bestaande uit Harrie Lemmens. Jan Geurts, Mart Verlijsdonk en Leo Janssen. Het feestprogramma ter gele genheid van het jubileum ziet er als volgt uit: 13.00 uur bijeenkomst genodigden op sportpark De Vlies in Ysselsteyn 15.00 uur wedstrijd tussen het hui dige veteranenteam en legendary PSV. tijdens deze wedstrijd zullen er loten verkocht worden, waarmee de gesigneerde wedstrijdbal te winnen is. De wedstrijd is entreevrij. 16.30 uur gezellig samenzijn met de oud PSV 'ers, hierbij zal de gesig neerde wedstrijdbal verloot worden. 20.00 tot 21.00 uur, receptie ter gelegenheid van het jubileum 21.00 tot 01.00 uur, feestavond voor ieder een met de muzikale omlijsting van Veteranen uit de rijke historie van SV Ysselsteyn DJ Gradje. De veteranen van SV Ysselsteyn hopen op zaterdag 31 augustus op sportpark De Vlies naast verenigingen en sportliefhebbers van binnen en buiten Ysselsteyn ook veel oud spe lers te mogen ontmoeten en natuur lijk ook veel oud tegenstanders zodat dit veertigjarig jubileum de boeken ingaat als een gezellig feest Hebt U nog vragen? Dan kunt U contact opnemen met Mart Verlijsdonk, tele foon (0478)541823. Zo maar een woensdagmiddag op het terrein van petanque ver eniging JBC Venray 80 op Vlakwa ter Venray. Het speelterrein en omgeving doen denken aan een zonnig vakantietafereel ergens in een Frans dorp. Een zonnige bos rijke omgeving, overal zitjes, vro lijke mensen van allerlei leeftij den die zich bezig houden met jeu de boules of zoals deze tak van jeu de boules heet: 'petanque'. Je kunt zien dat iedereen met volle teugen geniet. De spelers nemen deel aan het Kermistoernooi, georgani seerd door JBC Venray 80. Ze komen uit alle delen van Nederland, België en ook enkele teams uit Duitsland. Trainingen: Vanaf dinsdag 20 augustus zijn de trai ningen als volgt: Pupillen: dinsdag 18.30-19.30 uur; donderdag 18.30-19.30 uur. C/D junioren: dinsdag 18.45-20.30 uur; donderdag 19.00-20.30 uur. A/B junioren en senioren: dinsdag 19.15- 20.45 uur; donderdag 19 15- 20.45 uur. NSG-atleten: vrijdag 19.00-20.00 uur. Op dinsdag 1 oktober om 19.00 uur start de Lopersgroep van AV Venray- Regio weer met de jaarlijkse begin- nersgroep. De beginnersgroep is bedoeld voor dames en heren vanaf 18 jaar, die conditie opdoen of deze willen verbeteren door hardlopen in groepsverband onder ervaren begelei ding. Ook zal aandacht worden besteed aan schoeisel, kleding, voe ding e.d. Informatie en aanmelden kan geschieden: Wirn Crooijmans, te lef.. 0478-582842 of Roland Waaij- enberg, tel. 514511. Aanmelden per e-mail: info@av-venray.nl Op zondag 13 oktober worden de clubkampioenschappen baan 2002 gehouden. Deze clubkampioenschap pen worden gehouden in de vorm van blokmeerkampen. Aanmelden voor 6 oktober bij het wedstrijdsecre tariaat. Lopersgroep/ alle niveaus: dinsdag 19 00 uur baantraining; donderdag (start atletiekbaan) 19.00 uur baan, bos of wegtraining. De baantrainin- gen worden op de kunststofatletiek baan gehouden Sportpark De Wieën). Telefoon tijdens trainingen: 585522. Informatie: bij de trainers of tel. 588217. Zie ook: www.av-venray.nl. Ledenadministratie: telefoon 582842. Iedere' zaterdag is de papiercontainer van A.V. Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg kruising Veltum- se Kleffen, geopend van 09 00-13.00 uur. Het meest valt op dat zowel meisjes, jongens, jongere en oudere dames en heren door elkaar en met elkaar genieten van hun sport Volgens voor zitter Eef Zeelen van JBC Venray 80 is petanque dan ook een van de meest sociale vormen van sport. "Iedereen kan en mag meespelen op basis van gelijkwaardigheid", aldus Zeelen. De bevestiging komt ais een team, bestaande uit twee mannen van rond de vijfendertig, na een lange en voor al spannende wedstrijd op het nipper tje verliezen van een zeer jeugdig team. Ook valt het op dat er op aller lei soorten terrein gespeeld wordt. Er worden wedstrijden gespeeld op een vrij gladde ondergrond, grindbanen en zelfs op ongelijke bospaden. De spelers verzekeren dat dit juist een van de aantrekkelijke kanten van petanque spelen is, een team uit Maastricht komt voor dit unieke varia bele terrein zelfs speciaal naar Venray om te spelen. Leo Timmermans is die dag scheidsrechter van de NJBB (Nederlandse Jeu de Boules Bond). "Ik heb het hier nooit druk. Mijn voor naamste taak bestaat hier altijd uit het verrichten van metingen. Op het gebied van spelregels zijn-er hier in Venray eigenlijk nooit problemen. De spelers die hier komen, genieten van hun sport en van een goede spannen de wedstrijd. Het gaat hier nooit om grote prijzen, de nadruk ligt hier meer op sportiviteit en gezelligheid Petanque is al lang geen specifiek Franse sport meer. In Nederland wordt deze vorm van jeu de boules veel gespeeld, zowel georganiseerd (NJBB) als wild. De NJBB houdt zich onder andere bezig met het organise ren van landelijke competities, kam pioenschappen, interlandwedstrijden (bijvoorbeeld het Vrijthoftoernooi in Maastricht). Verder leidt de NJBB trai ners, wedstrijdleiders en wedstrijd- spelers op en promoot ze hun tak van sport. Zondag 1 september is uitgeroepen tot landelijke petanque - jeu de bou lesdag. JBC Venray 80 organiseert die dag het open Venrays kampioen schap. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur. Aan dit toernooi kan ieder een deelnemen, er kan zelfs voor bou les worden gezorgd als dat wenselijk is. Verder kan iedereen die dat wil, vrijblijvend kennismaken met deze sport of hun vakantiekennismaking voortzetten. Voor aanmelding of meer informatie over het toernooi kunt u bellen met Frans van Erp. tele foon (04"8)581962 of Jos Janssen, telefoon (077)3984869. Op dinsdag avond en zondagmorgen bent u even eens welkom tijdens de clubaetivitei- ten van JBC Venray 80 op Vlakwater Venray (Kempweg, achter Jong Nedérland). Petanque is plezier voor jong en oud

Peel en Maas | 2002 | | pagina 17