Familie in caravan claimt nieuw adres Zoektocht naar explosieven uit WO II Redactie parochieblad opgestapt opruim- En verder: Venray 57 jaar /TetterVI Onze baas is op vakantie... kortingen U3E22 tot NEDERLAND leitCe PEEL EN MAAS Bandoetere dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! n Honderddrieëntwintigste jaargang - week 33 - donderdag 15 augustus 2002 EN MAAS Archeologisch onderzoek 5 Kunst Cultuur 9 Sport 14, 15 Gemeentelijke mededelingen 18 geleden Kerkelijke diensten 18 Grotestraat 23 -• 5801 BE Venray - SSANG YONG 4wd PERSONEN- EN BEDRIJFSAUTO VERKOOP NIEUWE- EN GEBRUIKTE AUTO'S VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE Officieel Servicedealer GoffiglSi LEUKE KOOPJES 1 uraszoden-Kweek DIRECT GAZON «a Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.directgozon nl 16 j.iWiiii'i'iir 0485 - 57 12 44 www.jettenautoverhuur.nl daarom deze week èxtra TAPIJTCENTRUM VENRAY Julianasingel 7 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Q Tel. 0478-581526 Bedrijfsautomatisering b.v. Pr. Bern hardst raat 15 5802 BL Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Het adres voor al uw automatiserings vraagstukken Uw adres voor al uw Feesten. Bruiloften, Partijen. Vergaderingen. Cafe-Zaal NU THEMA FEESTEN Kwatsavond €45.- p.p. Spooktochten €40.- p.p. Arrangementen all in vanaf €20. - p.p. Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet 't raspaardje van de horeca tot ziens in 't Veule" tel. 0478-581928 Vier van de vijf redactiele den van het Venrayse parochieblad Samen Kerk zijn tegelijkertijd opgestapt. Voor malig hoofredacteur Gerard Schütte spreekt de geruchten tegen als zou een interne ruzie de oorzaak zijn. Het voortbe staan van het gezamenlijke blad van de parochies Grote Kerk en Venray-Zuid (Paters kerk) komt ook niet in gevaar. "Het wordt tijd dat er een jon gere redactie aantreedt", zegt Schütte. "Ik ben zelf 77 jaar en we waren bijna allemaal oudjes. Maar er is echt geen sprake van ruzie." Naast Schütte zijn ook Wim Rambags, Paul van Els en Trudy Versteegen gestopt. Alleen Ton Mulders blijft als enige aan als redactielid. Hij is tevens webmas ter van de gezamenlijke site www.dekenaatvenray.nl. De bedoeling is altijd geweest dat de redactie zou worden samenge steld uit evenveel leden van de Paterskerk als van de Grote Kerk. In de praktijk kwam het gros uit de parochie Venray-Zuid. Want de vier opgestapte redactieleden behoorden tot de Paterskerk- Alleen Mulders vertegenwoordig de de Grote Kerk. Het parochieblad verschijnt zes keer per jaar. Volgens de terugge treden hoofdredacteur zal het vol gende nummer vlak voor Allerheiligen weer gewoon ver schijnen. Frans Hendriks, lid van het kerkbestuur Venray-Zuid, zegt dat hij inmiddels nieuwe redactiele den gevonden heeft. Wie en hoe veel dit er zijn wil hij nog niet kwijt. "Want dit is een interne kwestie." een abonnement waard Marléne Zohlandt, Helmut Holzappel en hun twee zonen van 9 en 22 jaar oud bivakke ren sinds vrijdag in een oude caravan aan de Plataanstraat in de Venrayse wijk Brukske. In de buurt van de caravan staat een opvallend houten bord met in zwarte letters de tekst 'Plataanstraat 15B'. De tekst 'Claim je eigendom' siert de oude caravan op, want de familie wil op dit adres blijven wonen. Volgens de gemeente Venray moeten Marléne en Helmut echter eerst een huur- of koopovereenkomst kunnen laten zien voordat ze op 'Pla taanstraat 15B' mogen blijven. Wat is hier aan de hand? Geen gas, water en elektriciteit. De koelkast en de broodtrommel zijn hartstikke leeg. Nee, het leven lacht Marléne en Helmut en hun twee zonen op dit moment absoluut niet toe. Een half jaar geleden woonde de familie nog in een comfortabe le woning aan de Handelstraat in JBrukske. Marléne vormde met haar twee zonen een eenouderge zin en zij kreeg keurig elke maand een uitkering van de sociale dienst. "Op het moment dat de jongste negen jaar werd, moest ik echter door de invoering van een nieuwe regeling een baan zoeken en gaan werken", vertelt Marléne. "In die periode leerde ik Helmut kennen en we besloten te gaan samenwonen. Beide inkomens werden nu echter bij elkaar opge teld, waardoor ik voortaan geen huursubsidie meer ontving. Daardoor werd mijn huur als het ware verdubbeld! GESLOTEN DEUR Het gebeurde volgens moeder Marléne regelmatig dat de jongste zoon van de familie voor een gesloten deur kwam te staan, omdat moeder nog aan het werk was. En het joch kreeg steeds meer problemen, onder andere op school. Bijkomend probleem was dat het salaris van Helmut niet van dien aard was dat hij het hele gezin financieel kon onderhou den, en daarbij: het gezin viel al onder de schuldsanering. Het ene na het andere probleem kreeg de familie voor de kiezen en de huur schuld werd steeds forser. Om verder op de uitgaven te bezuini gen, besloot de familie de huur op te zeggen en zich, na enige tijd bij een dochter onderdak te hebben gevonden, in de zomerperiode tij delijk op een camping in het Brabantse Handel te vestigen. VENRAY Vrijdag besloot het viertal ech ter weer terug te keren naar Venray, en meldden Helmut en Marléne zich bij de woningstich ting en de gemeente Venray. "We stonden echter niet meer ingeschreven in de burgerlijke registers en dus hebben we beslo ten om ons te laten inschrijven op het niet bestaande adres Plataanstraat 15B", vertelt Marléne. Op dit adres plaatsten ze een oude caravan die zij van oude kennissen kregen. Volgens de familie kan de gemeente Venray niet onder dit vreemde adres uit. want ze ontvingen immers een computeruitdraai met hun nieu we adres: Plataanstraat 15B. "We moeten nu even de post afwach ten om de definitieve inschrijving te ontvangen", meent Marléne. "De woningstichting gaf ons nul op het rekest", zegt Helmut. "Ze zouden deze week wel een deurwaarder sturen voor het innen van nog achterstallige huur. Nou, voor deze oude caravan? De politie is in het weekend twee keer komen kijken. De tweede keer kwame,n de agenten toch maar even informeren wat hier allemaal gebeurde. Ze snapten er niets van. Ze kunnen ons niets maken, want officieel wonen wij hier. Ze zouden het navragen bij de gemeente, maar tot nu toe heb ben we nog steeds niets van de gemeente Venray gehoord." Voorlopig zit de familie nog wel even in de caravan, denkt Marléne. "Ik zou niet weten waar we anders naartoe kunnen. Misschien een kraakpand, maar Venray heeft amper leegstaande panden die gekraakt kunnen wor den. Volgende week begint de school weer voor de jongens. We boffen dat enkele vrienden en bekenden ons nog steunen. Ze brengen af en toe wat spulletjes, iets te eten en een sigaretje." De woordvoerster van de gemeente Venray, die spreekt van een schrijnend geval' laat weten dat de familie binnenkort een brief ontvangt, waarin de gemeen te Marléne en Helmut vraagt om een officieel huur- of koopcon tract aan de gemeente te komen overleggen. "Waarschijnlijk heb ben ze dat niet, maar we wachten in eerste instantie af. Is er geen officiële overeenkomst, dan zal de afdeling Bouw- en Milieu van de gemeente Venray de zaak verder onderzoeken en mogelijke oploss ingen gaan bekijken." Voorlopig kunnen Marléne en Helmut dus nog even in de caravan blijven Mariene en Helmut hopen op dit adres te mogen blijven. Attractie(f) Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reseveringen. Tel. 0478-511466 vakkundig adviseren. De kermis hebben wé weer achter de rug Meestal voldoende kof om na te praten. Onze ker- niiswethouder deed dat vorige week woensdag al. Een van zijn conclusies was dat de kermïsgan- ger dit jaar duur uit was. Niet alleen vanwege de euro, want de gemeente had de prijzen van de attracties tot 1 euro 50 weten te peperken. Nee, de horeca kreeg dc schuld. Want onze wethou der vond twee horecamunten yoor een icetea wel erg duur. Nu ben ik de wethouder met de ker mis wel tegengekomen, maar ik heb hem geen icetea zien drin ken, wel een attractief pilske, wat volgens horecavoorzitter Betty Bradley, slechts een hore- ctmunt kost. Bovendien ben ik Krgcns een zaak tegengekomen waar de icetea inderdaad twee munten kost. Nu vind ik het van de wethou der niet juist om de beschuldi gende vinger naar de horeca te wijzen. Een horecamuntje is immers nog steeds goedkoper als een keer in welke attractie dan ook. Nu kun je een bezoekje aan de kermis zo duur maken als je zelf wilt. En wanneer je de kermis met een horecabezoek combi neert, ben je in de regel iets meer frwijt. j Wat ik vreemd vind is dat de Wethouder met de vaste attractie- prijzen schermt, Oké, die zijn nétjes aan de prijs, zeker als je hét met grotere kermissen verge lijkt, waar je het vier- of vijfvoudi ge moet betalen. 7*Maar niet alle attracties zijn phjsgebonden. Nu heb ik de prij zen niet exact bij de hand, maar wanneer je je kinderen wilt laten touwtrekken, kikkerslaan en bus- sengooien, dan vliegt het geld letterlijk uit de knip. Daar lijkt het bijna alsof elke kikker, bal of touw een attractie op zich is. En wat krijgen ze ervoor terug? "Enne kloeétpries" zoals ze op het Venrays zeggen. Wanneer de wethouder wil pleiten voor een betaalbare ker mis, zal hij ook aan deze "attrac ties" een attractieve prijs moe ten koppelen. Christ In opdracht van de gemeen te Venray verricht het Amster damse bedrijf T&A Survey momenteel een historisch onderzoek naar de aanwezig heid van niet-gesprongen explosieven uit de Tweede Wereldoorlog, de zogenaamde blindgangers. Ook wordt onderzoek gedaan naar de lig ging van verdedigingswerken tijdens de Tweede Wereld oorlog, zoals loopgraven en luchtafweergeschut. Doel van het onderzoek is om de risico's tijdens herinrichtings werkzaamheden op de locatie Sint Anna te verkleinen en vertra ging tijdens de werkzaamheden te voorkomen. Het bedrijf is daarom op zoek naar personen die infor matie kunnen geven over de bom bardementen op Venray in 1944 en de locaties van eventuele ver dedigingswerken. Deze informa tie kan van pas komen bij het lokaliseren van niet-gesprongen explosieven op of nabij Sint Anna. Gedurende de Tweede Wereldoorlog heeft Venray enige tijd in de frontlinie tussen geal lieerde en Duitse troepen gele gen, waarbij zware gevechten in en rond Venray hebben plaatsge vonden. Ook is Venray tenminste twee keer het doelwit geweest van geallieerde luchtaanvallen, op 12 en 14 oktober 1944. De eerste aanval was gericht op het spoorwegknooppunt waarbij per ongeluk het doel werd gemist en een deel van de bommen in het centrum van Venray beland de. De tweede aanval was ter ondersteuning van de nabij gele gen geallieerde grondtroepen, gericht op een Duitse uitkijkpost in de Sint Petrus toren in het cen trum van Venray. Naar schatting is 15% van de afgeworpen bommen als blind ganger verdwenen in de grond. T&A zoekt nu informatie, via oog getuigeverslagen en dagboeken, die bij kan dragen aan het lokalise ren van de niet-geëxplodecrde bommen op of nabij het terrein van Sint Anna. Ook informatie over de aanwezigheid van verde digingswerken, zoals loopgraven, anti-tankgrachten en luchtafweer geschut komt bij de zoektocht van pas. Als het onderzoek is afge rond kan T&A beoordelen waar eventueel nader onderzoek nodig is. Als ook dit is gebeurd, zal de gemeente Venray zonder risico kunnen starten met de werkzaam heden op de genoemde locatie. Indien u informatie heeft over de bombardementen op Venray in 1944, of u heeft andere infor matie die van pas zou kunnen komen bij dit onderzoek, dan kunt u contact opnemen met T&A Survey BV in Amsterdam. U kunt vragen naar Harm Janssen of Mark van der Gulik, tel: 020- 6651368. Diner en theater in Hotel Asteria Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 mviv. rongenvof. n l

Peel en Maas | 2002 | | pagina 1