LENSSEN Ingezonden Maurice Verschuuren certificaat Slagerij van het Jaar Regiokalender 2 ~l Officiële opening Ollie -5S Opj ,v7 Oude foto Weekend diensten Niets! Stichting Oirlo leeft Yoga voor volwassenen COMFORTABEL 19 WONEN (EL I PEEL EN MAAS Donderdag 15 augustus 2002 - Pagina HUISARTSENDIENSTEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse Huis- ArtsenPosten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt. ZIEKE NVERVOER TeL 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 APOTHEKEN VENRAY Openingstijden van Apotheek St. Oda, Apotheek De Monnikskap en Apotheek Antoniusveld Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag en zon dag is Apotheek Antoniusveld tevens geopend van 17.00 tot 18.00 uur. Stationsweg 60d, tel. 584877 Apotheek Veltum dagelijks van 08.00-12.30 uur en van 13-30- 17.00 uur. Buiten deze tijden, uitsluitend voor spoedgevallen kunt u bij Apotheek Antoniusveld terecht via het dienstluik. TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMEKT, tel. 580700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedgevallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en M. Theu- nissen M. THEUNISSEN en R. GOEDEGEBUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 DIERENAMBULANCE NOORDLIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 077-3522088 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19-30 tot maandag 07.30 uur L. SPAN, tel. O6-2292215I WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskun dige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargenomen door: R. v.d. REIS en L. SPAN, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tus sen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09-00-17.30 uur MELDPUNT ALGEMENE HULPDIENST VENRAY Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Buiten deze tijd is het meldpunt via voice-mail bereikbaar voor hulpvragen van de Algemene Hulpdienst en het Geh andicaptenplatform VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06-55790271 SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en don derdag van 10.00-12.00 uur Ven ray tel. 0478-565155 BUREAU VOOR RECHTSHULP Venlo-Venray, gratis spreekuur op afspraak, tel. 077-3209191 Tijdens een landelijke prestigieuze wedstrijd heeft keurslagerij Maurice Verschuuren uit Venray het certifi caat Slagerij van het Jaar 2002 in ont vangst mogen nemen Door een vak kundige jury werd de Venrayse slagerij beoordeeld met een gemiddel de van 8,00. De verkiezing Slagerij van het Jaar is een initiatief van het vakblad Slagerswereld van Elsevier Food. De 75 deelnemende ambachte lijke slagerijen zijn allemaal door een vakkundige jury bezocht De jury nam de gehele bedrijfsvoering van de sla gerijen onder de loep: van assorti ment tot presentatie, van hygiëne tot personeelsbeleid. In totaal werden meer dan honderd punten beoor deeld. Dagelijks worden bij Keursla gerij Maurice Verschuuren vele verse vleesproducten en vleeswaren met de meeste zorg en aandacht gemaakt. Trots zijn op zijn vak, liefde voor de producten en een sfeervolle winkel vormen de basis voor deze onder scheiden slager. Deze creatieve vak man oogstte met zijn gemiddelde van 8,00 punten waardering en bewonde ring van zijn collega's in deze landelij ke, prestigieuze prijs. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Burgerlijke onge- hoorzaamheia Stel: je bent een asielzoekersgezin uit een "gevaarlijk'land en hebt in Nederland de hele procedure doorlo pen. Je krijgt op zekere dag te horen, dat in Venray een plaats is om te gaan bouwen aan een nieuwe toekomst. Er staat een huis voor je klaar, maar dat is helemaal leeg. Zelfs de lamp aan het plafond ontbreekt.Uiteraard staat dat huis in een straat met de allerlaag ste huurprijzen, wat niet bevorderlijk is voor een snelle inburgering, maar alia, dat even terzijde Nadat alle zaken en formulieren zijn geregeld op het gemeentehuis, huurcontract, bank, verzekering, huisarts enzovoort en nog héél veel meer!, kan je met garantie van diezelfde gemeente een lening afsluiten om de meest elemen taire zaken aan te schaffen. Je moet tenslotte eten, slapen, wassen: kort om alles wat nodig is om te leven en je nieuwe bestaan op te bouwen. Ver der moet je gezin zien rond te komen van de bijstand totdat voor een eigen inkomen kan worden gezorgd De lening moet binnen drie jaar zijn terugbetaald; dit even om een wijd verspreid misverstand te weer leggen. De tijden van "die mensen kunnen alles aanschaffen op kosten van de gemeenschap" zijn allang voorbij. Als je verstandig bent, en dat zijn de meeste, ga je uiterst voorzich tig om met dat geld. Je kijkt goed rond waar de zaken het voordeligst worden aangeboden en bezoekt ook de winkel van "de Cirkel" voor goede tweedehands spullen. Uiteraard lukt het niet om alles ineens aan te schaf- PEEL EN MAAS een abonnement waard Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenemen ten en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactio nele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 16 augustus: Hans Fingerhut verzorgt in het kader van de paranormale avonden in Neer kant een bijeenkomst over handlezen. De avond vindt plaats aan de Ericaweg 3 in Neerkant Zaterdag 17 augustus In Meterik vindt het populaire popfestival Knorpop plaats. Van 14.00 tot 01.00 uur is er live-muziek op twee podia. Van de partij op dit door het Mete- rikse jongerencentrum op touw gezette festival zijn onder andere Right Direc tion, Lianan Shee, Of No Avail. Let's Quit en Linked. Voorverkoopadressen: Mikro Shop Horst en Van Leest Venray. Zaterdag 17 en zondag 18 augustus: In dit weekend speelt een tiental draaiorgels in het meest veelzijdige bloe men- en plantenpark van Europa, de Kasteeltuinen in Arcen. Het park is op beide dagen tussen 10.00 en 18 00 uur open. Zondag 18 augustus: Streekmuseum De Locht in Melderslo staat in het teken van de bonsai-plan ten. De familie Janssen uit Grashoek verzorgt enkele workshops. Het museum is open van 11.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 20 augustus: In het gebouw van de Volksuniversiteit aan de Leutherweg 8 in Venlo is vanaf 13 30 uur een voorlichtingsbijeenkomst van het Arbeidsongeschikten Platform Limburg. Woensdag 21 augustus: In Landhorst vindt voor de twintigste keer de Staatsbosloop Landhorst plaats. Inschrijven voor deze trimJoop (3. 5,5 en 10 kilometer) kan vanaf 18.00 uur in de kantine van W Menos, Voor meer informatie: telefoon (0485)478461 of 478462. fen; dat is ook niet zo verstandig. Dus blijft een deel van dat geleende geld op de bankrekening staan. Niets mis mee tot nu toe. Als Nederland hebben wij er op democratische wijze voor gekozen.dat alle Nederlanders gelijke rechten hebben, dus ook de nieuwe burgers. Dat betekent onder meer, dat je als cliënt van de sociale dienst, het recht bezit om kwijtschelding aan te vragen van de gemeentelijke belas tingen Dat gebeurt: de aanvraag wordt ingediend met een kopie van het laatste banksaldo. Daarop staat nog dat restant van de lening, met mogelijk de net ontvangen kinderbij slag. Ik noem maar wat. Het verzoek wordt door de afdeling financiën afgewezen. Reden van de afwijzing: uw saldo is dusdanig, dat u in staat bent de aanslag te betalen. Je tekent in een brief bezwaar aan tegen de beslissing en krijgt de gelegenheid om in een hoorzitting je mening opnieuw uiteen te zetten voor het college van B W... Als dan na enige tijd wachten het antwoord komt is het opnieuw nee. Citaat uit de brief van de afdeling financiën van de gemeente Venray: "Deze beslissing werd genomen met inachtneming van het bepaalde in artikel 26 van de Invorderingswet 1990 en de daarbij behorende Uitvoe ringsregeling Invorderingswet 1990, alsmede de door de gemeenteraad vastgestelde Leidraad Invordering 1990." Hallo zeg, wij zijn nieuw in Nederland en gaan s avonds naar school om ook dit soort geheimtaal te kunnen ontcijferen. Zonder pardon wordt voorbijge gaan aan het feit dat het restant bedoeld is om heel zorgvuldig mee om te springen. Er is geen sprake van vermogen, want tegenover het bank saldo staat een lening, die in elk geval uit hogere cijfers bestaat. Zuinig beheer wordt op deze manier gestraft. Natuurlijk heeft de betreffen de ambtenaar gelijk, maar is het niet zo, dat de wet niet alleen moet wor den toegepast, maar ook zo af en toe moet worden geïnterpreteerd Dit is natuurlijk niet het op de juiste wijze interpreteren van de regels. Hiervoor is maar één oplossing mogelijk: Bur gerlijke ongehoorzaamheid. Elke Nederlander, die met een der gelijk geval te maken krijgt cn ëen opgave moet doen van zijn laatste banksaldo, zou eigenlijk ervoor moe ten zorgen om eerst zijn rekening leeg te halen. Terug naar de oude sok of een plek onder de matras. Ook dat is natuurlijk tegen de regels. Maar zolang een ambtenaar alleen maar in staat blijkt om strikt volgens de regels een beslissing te nemen en het men selijk aspect negeert, is dit de enige oplossing. Will de Groot, asielzoekersbegeleider. Franciscanerpoort (2) Reactie van de Vereniging van Eige naren Franciscanerpoort op het inge zonden stuk van dhr Peter Wijnen in Peel en Maas (d.d. 25 juli). De intentie van onze brief aan de gemeente Ven ray was om een aantal zaken aan te kaarten die naar de mening van de bewoners van voornoemd apparte mentencomplex door de gemeente Venray te laconiek afgewerkt worden met betrekking tot de afwikkeling en de ontwikkeling van het nieuwe gebied rondom het Franciscanerpark. Zo is de aanleg van het park zeer slecht gebeurd en is een hondenuit- laatstrook niet opgenomen. Dit bevor dert niet het optimaal gebruik van het park waarvoor het toch bedoeld is (wandelpark en speelgebied voor de kinderen). Waar het ons om gaat is het algemeen belang voor ons allen binnen de gehele wijk. Binnen het algemeen belang is er de veiligheid. De lieer Wijnen ergert zich aan het feit dat wij oplossingen aandragen 'voor het sluipverkeer en parkeer- keeroverlast waarvan zij zelf geen last hebben'. Het parkeerprobleem bin nen het gebied is in eerste instantie geen probleem voor ons als apparte mentbewoners Het zogenaamde sluipverkeer is dat echter zeker wel Met name in de weekenden is er regelmatig geluidsoverlast, als juist de oudere jeugd tracht een soort straat- races te houden door de straten van het Franciscanerpark. Die geluids overlast treft ons als appartementbe woners wel zeer zeker. Daarnaast is de veiligheid van de kinderen binnen onze wijk een zaak van iedereen, den ken wij. Daarom ook hebben wij dit punt meegenomen in onze brief rich ting gemeente Venray, en hebben als mogelijke oplossing de in het allereer ste plan voorkomende afsluiting bij de Kruisstraat aangegeven. Overleg hierover met de individuele bewo ners van de grondgebonden wonin gen is voor onze vereniging ondoen lijk. Indien nu de bewoners van de grondgebonden woningen ook een eigen (buurt)vereniging zouden opstarten, kunnen we wellicht in de toekomst onze gezamenlijke belan gen nog beter bij die instanties depo neren daar waar ze thuis horen Als de heer Wijnen andere mogelijkhe den ziet, om het sluipverkeer tegen te gaan, horen wij dat graag Namens de Vereniging van Eige naars, Tli Janssen (voorzitter). Wethouder In een reactie o|) de ingezonden brief van G. Land (Peel en Maas, 1 augustus) zijn we als fractie Van de Vorle blij met alerte burgers die ook volgen wat er aan woningbouw wordt gerealiseerd. De hartekreet om vooral betaalbare woningen te bou wen tot aan de huursubsidiegrens wordt door onze fractie, inclusief wethouder Frits Ruyten, spontaan onderschreven. In het artikel in Fan- ray over Jerusalem Noord is dit ook verwoord, ook al gaat het hier om een project dat grotendeels door de vorige gemeenteraad is gerealiseerd. De duurdere woningen moeten daar bij financiële ruimte verschaffen om betaalbare woningen te bouwen voor ouderen en alleenstaanden, maar ook voor gezinnen tot aan de grens van de middeninkomens. Dat in de vorige raadsperiode te weinig gebouwd is voor deze doelgroep wordt onder kend en het streven is er op gericht om naast een betere doorstroming in de huidige raadsperiode meer betaal bare woningbouwprojecten tc reali seren. Door de buitenproportioneel gestegen woningprijzen neemt de druk op het bouwen van betaalbare woningen steeds meer toe en is het de hoogste tijd dat er plannen hier toe, ook in en rondom het centrum verwezenlijkt gaan worden. Met name de woningbouwvereniging zal de spiraal van stijgende kosten moe ten doorbreken waar projectontwik kelaars (die gericht zijn op winstge vendheid) het laten afweten. Nieuw,bouwproductie, gematigde grondprijzen, snelle en eenvoudiger vergunningprocedures moeten de basis vormen om betaalbaarheid van het grondrecht wonen te realiseren. De fraktie Van de Vorle heeft zich deze doelstelling voor de komende raadsperiode gesteld, waarbij de steun van de bevolking als maatschap pelijk draagvlak nodig is om dit te realiseren. U bent, evenals de brief schrijver cn de woningbouwvereni ging, welkom op het wekelijkse spreekuur op de markt. Op maandag 2 september is ook de wethouder aanwezig op dit spreekuur. Fraktie van de Vorle Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Stichting Oirlo leeft en SEP Peeters Uitzendorganisatie organiseren op zaterdag 1" en zondag 18 augustus voor de derde maal een spektakel waar weer volop gezelligheid en ver tier te vinden zal zijn. Dit jaar staat het evenement in het teken van 'Country and Western'. Zoals ook voorgaande jaren wordt dit evene ment gehouden in de feesttent op het parkeerterrein van zaal De Ruif Voor de eerste keer zal het festijn al op de zaterdagmiddag losbarden. De jeugd zal alvast een voorproefje krij gen van wat er zondagmiddag voor de 'ouderen' te beleven is. Zij zullen ver schillende spellen voor hun kiezen krijgen, geheel in country and wes tern stijl. Deze middag is georgani seerd in samenwerking met Soos OJC Watjang. Op zaterdagavond worden alle teams en vooral teamcaptains om 20.00 uur verwacht in de feesttent De avond zal geopend worden met een ludiek spel Na deze lachsessies zullen de beentjes van de vloer gaan, want dan zal de 'rock-cover' band NOAH u vermaken met een daverend optreden voor jong en oud. De entree voor deze avond is 3.50 euro De zondag staat weer geheel in het teken van vermaak voor een ieder Voor de kleintjes van de basisschool is er o.a. een springkussen. Vanaf 13-00 uur zullen 200 Oirlonaren (of aanverwant) deelnemen aan diverse bijzondere spellen. Zij zullen gaan strijden om de fel begeerde...??? Deze middag wordt muzikaal opgeluisterd door de Belgische drie-mans formatie Wild Fire. Zij zullen de sfeer er zeker inbrengen met hun echte country en western muziek. Dit mag u absoluut niet missen want zo'n band ziet men niet iedere dag dus dit is uw kans om het een keer mee te maken. Deze dag is entree vrij. De gehele spektakel is weer geor ganiseerd door Oirlonaren - voor Oir lonaren en staat geheel in het teken van gezelligheid, lol, plezier en leed vermaak voor jong en oud. Wij hopen u te mogen begroeten op het evene ment van het jaar waar naderhand nog veel over gesproken zal worden. Mis het niet!!! Yoga is een manier om een verbin ding te vinden tussen de geest: 'het denken' en het lichaam: 'het doen'. Dat kan positief werken op de gezondheid en het geestelijk welbe vinden. Yoga wordt over de hele wereld op veel verschillende manie ren beoefend. Yoga bevordert de gezondheid en kan kwaaltjes voorkomen. Daarnaast is yoga ook heel heilzaam voor men sen met lichamelijke of geestelijke klachten. Daarbij kunt u denken aan slapeloosheid, vermoeidheid, hoofd pijn of bijvoorbeeld rugklachten Yoga kan deze klachten verminderen door bepaalde oefeningen en ont spanning. Iedereen kan aan de cursus deelnemen. Het Groene Kruis start in week 35 de nieuwe cyclus cursussen yoga voor volwassenen. Meer informatie over deze cursus kunt u opvragen via de Klantenservi ce Groene Kruis, bereikbaar tijdens kantooruren via telefoonnummer 077-3209595. m L minder-valide aanpassingen keukens Biedt meer dan een doorsnee oplossing. De allernieuwste trends op badkamer- en keukengebied. Ook ruime keuze in minder- valide sanitair en keukens En natuurlijk deskundig advies! Voor als het qoed moet zijnl 1 VI VA OPI tegels Heldseweg 33, 5812 Heide-Venroy. tel. 0478 533000 Dag. geopend van 09.00-18.00 uur, za. van 09.00-16.00 uur I wwwcomfortabel - wonencom De heer L. Nelissen heeft afgelopen zaterdag de voorlopige vestiging van kinderdagverblijf Ollie aan de Sta tionsweg 94 officieel geopend. Nelis sen, de eerste eigenaar van het pand van BAM Nelissen van Egteren. nam de openingshandeling voor zijn reke ning. Kinderdagverblijf Ollie bestaat sinds 1 oktober 1995. Vanaf de start zaten ze in een kleine ruimte van een woonhuis aan de Lathyrus 51. Ruim 2,5 jaar is Ollie op zoek geweest naar een grotere locatie. In november van het vorig jaar kreeg Ollie de toezeg ging van de gemeente dat het kinder dagverblijf mag verhuizen naar de kleuterschool van de Petrus Banden aan de Dr. Poelsstraat. Aangezien de verhuizing van de basisschool nog steeds geen feit is, kon ook Ollie niet verkassen naar het nieuwe onderko men. Omdat inmiddels nieuwe kinde ren waren aangenomen is Ollie op zoek gegaan naar een tijdelijke locatie die werd gevonden in het lege kan toorpand van BAM Nelissen van Egte ren aan de Stationsweg. I KEUKENINRICHTING (0478)539020 uitsluitend op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Het is hartje zomer anno 1947. Drukke werkzaamheden bij de familie Van Kempen aan het Veulen. De oogsttijd is volop aan de gang. Het goud-gele koren op de akkers is grotendeels al gemaaid, tot schoven gebonden (gaest) en op het land gezet om tc drogen, om daarna met zorg opgestapeld te worden op mijten. Het was in die tijd dat op het veld staande graanschoven het landschap nog domineerde. Op deze foto's zien we de oogstwerkzaamheden bij de familie Van Kempen 0) op de Erica-hoeve aan het Veulen. De schoven worden met kar en paard opgc- haald en op mijten gezet (zie onderste foto). je Aan deze oogstwerkzaamheden werkte het hele gezin Van Kempen mee 0| o.a. Sjaak, Gerrit, Bets, Nelly, Piet en Jo. Jan van der Putten

Peel en Maas | 2002 | | pagina 16