xy H LENSSEN "Laten zien dat we er zijn" Ingezonden Fietsvierdaagse zet gouden bruidspaar in het zonnetje Collectie Rode Kruis Op reis door de Oude Peel Parkeerplaats feestelijk geopend Topdrukte op jaarmarkt SSS Ofi4 (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum Kindervoorstelling Zomer Piëlhaas foto-actie Jongens aangehouden Jongentje overleden Wandeling Staatsbosbeheer Niets! Donderdag 25 juli 2002 - Pagina 7 KEUKENINRICHTING uitsluitend op afspraak, ook 's avonds In de rubriek Ingezonden krijg!' O als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich h§t recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Ingezonden Franciscanerpoort Vorige week las ik in een artikel in de Peel en Maas dat de bewor ners van het nieuwe appartemen tencomplex in de Franciscaner poort zich uitspraken over een aantal zaken in de buurt. De meeste problemen zullen door vrijwel iedereen onderkend worden: te kleine speel- en trap veldjes voor de jeugd, overlast door hondenpoep, parkeerover last en sluipverkeer zijn zaken waarop de gemeente al tijdens de voorbereidingen van het plan is gewezen. Desondanks is het plan toch ontwikkeld en uitgevoerd zoals het er nu ligt. Er moest immers een minimaal aantal woningen worden gebouwd om het plan betaalbaar te maken. De problemen komen dan later wel. Het verzoek aan de gemeente om een einde te maken aan de grootste Nederlandse ergernis (hondenpoep) ondersteun ik van harte. Wat mij echter ergert is het feit dat er vanuit de bewoners van het appartementencomplex oplossin gen worden aangedragen voor het sluipverkeer en parkeerover last waarvan zij zelf geen enkele last hebben. Zij hebben immers hun eigen gereserveerde parkeer plaatsen en een uitrit vlak bij de Leunseweg. Afsluiten van de doorgang naar de Kruisstraat levert nieuwe pro blemen op. Mensen die verderop in de wijk wonen en met name in de oude St. Antoniusstraat zijn nu nog bereikbaar en hebben zelf de mogelijkheid hun straat te verla ten via Kruisstraat en Mgr. Verriet- straat. Zeker op momenten dat de scholen beginnen en uitgaan is de uitgang via de Kruisstraat een stuk veiliger dan de andere mogelijk heid. Tijdens de voorlichtingsavon den over het plan Franciscaner- poort heeft de gemeente steeds aangegeven dat de doorgang via de Kruisstraat gewaarborgd zou blijven. Ik ga ervan uit dat de gemeente deze belofte ook zal houden. Peter Wijnen St .Antoniusstraat Dingus 3 Van een constructieve bijdrage aan de schier eindeloze discussie rond OJC Dingus was met de open brief van Wijkplatform Ven ray Centrum in de Peel en Maas van 27 juni j.l. natuurlijk geen sprake en al helemaal niet van een neutrale bijdrage, zoals Paul de Mulder beweert in zijn soortgelij ke bijdrage, die dus op haar beurt weer perfect inhaakt op die van het Wijkplatform Venray Centrum - en die dan dus ook onder dezelf de "categorie van bijdragen", zoals die al jaren vanuit een bepaalde niet- of zelfs anti-Dingus hoek worden geleverd, moet worden gerangschikt. Ongeveer sinds eind 1999/begin 2000 gebeurt dit, vooral zogenaamd dan ten behoe ve van de jeugd (12-16 jaar) die in Venray Centrum inderdaad ook al jaren in de kou staat! Kijk Paul, de zaken liggen heel simpel. Wij bij Dingus wisten dit natuurlijk al jarenlang, gelukkig zién ook steeds meer andere mensen het wel in. Dingus als jongerencen trum moet eerst worden afge schaft als organisatie. Dingus-jon- geren passen nu eenmaal niet in het gewenste profiel van de meer derheid van politiek Venray. Het politiek heel hete probleem was voor de anderen uiteindelijk veel te lastig om, tegen de in gedach ten bekrompen denkenden, op te kunnen treden. De oplossing is toen verzonnen, maar met zijn allen voor een jeugdcentrum, te vestigen in het gebouw Dingus te gaan. Het bestuur van Dingus had het dan altijd maar gedaan, als de problemen tussen de gemeente en Dingus maar niet opgelost kon den worden. In de afgelopen twaalf jaren zijn er al ontzettend veel goed bedoelende (voor onzë eigen doelgroep) zich vrijwillj» inzettende mensen, als bestuur der van Dingus gesneuveld. Tegen hen we& binnen de algemene anti-campag ne gericht tegen Dingus dan oqk nog eens in het bijzonder eóh extra openbare hetze gevoerd. Nu heeft eindelijk de rechter gespro ken! Nu hopen wij maar dat de gemeente wijs geworden is. en dat ze aan Dingus en dus aan ons (de jongeren van Dingus) gedft wat hun toekomt! Ons geboufz dus, gerenoveerd zoals het d($- tijds werd afgesproken. Verder vinden wij dat er nu ook e^i echte oplossing voor de jeujjl (12-16) moet gaan komen, mair niet ten koste van ons! Wij zulleii ons ook voor hun belangen m gaan zetten. Alle slachtoffers van dit wanbeleid van dè gemeente (in vooral Venray Centrum) heb ben elkaar ondertussen wèl gevonden, reken daar maar op! Wij zijn ons bestuur - vooral onze voorzitter Pieter Gijsbers (waöt die heeft er heel veel voor gedaan en daardoor van de "wat andefs willenden" wel heel veel onvï- diend en onbeschoft te verdurtin gehad) - en verdér al die andefc mensen die zich voor onze - (*h dus Dingus - zijn belangen hebben ingezet, in een gemeente waér meedogenloos met ons en zulke goede mensen wordt omgegaan. Met medelijden denken we op deze plaats ook aan de lotgenoten die destijds, onlangs en nu nóg steeds bij de schouwburg-ellende of de kunstwerken van de Waa'n zijn of waren betrokken. Eén ding nog: het is nou net het Din- gus-bestuur dat voor ons gevoch ten heeft voor het principe "voor en door jongeren". Wij bepalen dus - binnen de financiële moge? lijkheden en de regels die er nij eenmaal moeten zijn, en dat is du$ de taak van het bestuur - wat er gebeurd". Daar ging en gaat het dan ook vooral, toch! Wist je niet meer? Wat wij het lulligste nog vinden is dat jij over zaken schrijft zonder aan wie dan ook bij Din gus, ook maar iets te vragen. Da( deed Joep Gielens, die wij trou wens nooit een eikel hebben genoemd, dat doe jij nu voor de eerste keer, toen ook al niet. Ook toen zijn wij in de pen geklomt men, om het voor ons Dingus eri ons bestuur op te nemen, Dat jij kritiek op jouw of Joep zijn verhal len een emmer stront noemt dié nu over je heen wordt gegooid, is dan jouw zaak. Het is wel erg gemakkelijk je van te voren maar vast in te dekken tegen de eventu ele gevolgen van je handelen. Trouwens wij zijn van mening dat die emmer stront, zoals jij het ziet.in geen enkele verhouding staat tot die hele optochten aan giertonnen die in de afgelopen jaren over Dingus, haar achterban en vooral haar bestuurders zijn uitgestort. En door de daardoor veroorzaakte ondraaglijke stank Is inderdaad de (atmo)sfeer waarin wij ons allen bij Dingus hebben moeten bewegen, danig verpest geraakt! De tijden dat allerlei anderen menen bij ons te kunnen bepalen wat er wel of niet metons zelf moet gaan gebeuren of hier op invloed uit te menen te oefe nen, bij voorkeur dan ook nog eens bij uitsluiting van onszelf, zijn wat ons betreft voorgoed voorbij! Namens ook heel veel andere vrijwilligers van OJC Dingus. Martijn Timermans (leunen). Pim van Hoek (Venray), Koen Schrooten (Venray), Josh Verrei- jdt (Oostrum). Bob Kuypers (Cas ten ray), Anri Kirkoryan (Venray), Roel Bos (Leunen), Robbert Gos- sens (Venray). PEEL EN MAAS een abonnement waard Hebben jullie je ook wel eens afgevraagd waar wij vandaan komen en hoe iets uit niets kan ontstaan? Het lijkt wel een sprookje maar het kan echt Op vrijdag 9 augustus wordt dit in de door de Bron van Levend Water Gemeente, op vakantie in Ysselsteyn, op touw gezette musical 'Ik zie wat jij niet ziet' zichtbaar gemaakt. Deze gemeente houdt jaarlijks een kinder- en jeugdkamp voor de eigen kinderen, maar ook kinderen van buitenaf mogen aan dit kamp deelnemen en de voorstelling komen bekijken. De voorstelling, die te zien is bij De Peelhaas aan de Timmermansweg 95 in Ysselstevn, is geschikt voor kinderen in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar (ouders mogen ook komen kijken). Aanvang: 14.00 uur. PEEL EN MAAS Agribusinessgroep Venray bestaat vijf jaar Ultramoderne blikopeners, supersonische poetsdoekjes, de nieuwste autoclcaner: de markt- koopmensen presenteerden maandag tijdens de jaarmarkt hun nieuwste snufjes op allerhande gebied. Dikke rijen mensen schui felden in een lekker zonnetje voetje voor voetje door de Ven- rayse winkelstraten, op zoek naar een leuk cadeau, een lekker hapje en/of handig gebruiksvoorwerp. De kinderen konden genieten van tal van kinderattracties, die her en der opgesteld waren. Uiter aard openden ook de winkeliers van Venray Centraal de deuren van hun winkels. Venray stond Vastelaovcsvereniging De Piël haas is ook in de zomermaanden actief. Voor alle wetenswaardig heden over de vereniging kun je terecht op www pielhaas.nl. Een van de acties is een foto wedstrijd. Die piëlhaas of piëlha- zin die éen toepasselijke (vastelao- vend- of piëlhaasgerichte) vakantiefoto aanbiedt voor publi catie op de website maakt kans op een fantastische prijs, nl. een hazedincr voor twee bij de restau rant Buitenlust. De actie loopt tot 20 augustus. Ook kermisloto's dingen mee naar de prijs. De foto's moeten voorzien zijn van naam. adres, e-mailadres en een korte omschrijving. Stuur ze bij voorkeur naar Webmaster@Pielhaas.nl Heb je geen digitale versie, dan kun je ze inleveren op Klaproos 16, Ven ray. maandag in het teken van lekker markten en gezellig shoppen. De politie heeft zondagmiddag drie jongens van 14, 15 en 17 jaar uit Venray aangehouden op ver denking van inbraak in een leeg staande woning aan het Molen pad. Het bleek echter niet om inbrekers te gaan, maar om jon gens die op zoek waren naar een hangplek. Een getuige zag hoe de jongens een raam insloegen en waarschuwde de politie. Samen met die getuige konden de drie worden aangehouden. Een vierde is uitgenodigd zich te komen mel den. De politie overlegt met de officier van justitie wat er met de 'inbrekers' moet gebeuren. De negenjarige jongen uit Maas hees die op zondag 14 juli omst reeks 17.40 uur ernstig gewond raakte bij een aanrijding op de Monseigneur Geurtsstraat in Maashees, is vrijdag aan zijn ver wondingen bezweken. Het slacht offer stak vlak voor een passeren de auto de rijbaan over. Hierdoor kon de 46-jarige automobiliste uit Venray de aanrijding niet meer voorkomen. PEEL EN MAAS een abonnement waard Enigszins beduusd onder alle aandacht, arriveerden Thei en Nelly van den Beker- om-Wijnen bij de start van de Fietsvierdaagse Venray. De fietsliefhebbers, al jarenlang deelnemers aan het populaire evenement, vierden afgelopen vrijdag hun gouden huwelijks dag. Reden voor de organisatie van de Fietsvierdaagse Venray om Thei en Nelly dinsdagmor gen eens extra in het zonnetje te zetten. Het gouden bruidspaar werd in een prachtig versierde koets (met gouden kroon) van koetsier Joop Nabuurs uit Oostrum thuis opge haald en naar sporthal De Wette- ling gebracht. Voorzitter Jan Kreutz las twee weken geleden in Nieuwsblad Peel en Maas een interview met Thei en Nellv, waarin het gouden bruidspaar 'lovende woorden sprak over het fietsevenement. "Goede promotie voor ons, van daar dat we op dit ludieke idee kwamen. Jullie zijn trouwe deel nemers aan de fietsvierdaagse. Ik wens jullie ook dit jaar weer veel fietsplezier en voor de komende jaren: een goede gezondheid en tot ziens." Waarna Kreutz Thei en Nelly een knapzak met daarin vita minerijk voedsel en een drankje overhandigde. Op zaterdag 3 augustus orga niseert Staatsbosbeheer in het amfitheater van bezoekerscen trum Mijl op Zeven te Ospel vier lezingen die verzorgd worden door Theo Janssen. De lezingen duren een half uur en beginnen om 10.00, Ï1.00, 12.00 en 13-00 uur. De toegang tot de lezingen en het bezoekerscentrum is gratis. Het bezoekerscentrum ligt aan de Moostdijk 15 te Ospel. Dit is de derde serie van de vier delige lezingencyclus in het I bezoekerscentrum Mijl op Zeven. Theo Janssen is de auteur van het boek 'Reizen door De Oude Peel'. Hij was districtshoofd bij Staats bosbeheer en verzamelde ruim dertig jaar informatie over de his-, torische ontwikkelingen in De Peel. Door zijn werk in het Peel- üistrict kon hij als geen ander put ten uit vele bronnen. Theo Jans sen vindt het een eer hierover te mogen vertellen en vertelt zijn verhaal vaak vanuit het perspec tief van een personage uit zijn boek. Tevens is er op die zaterdag in de activiteitenruimte van het bezoekerscentrum een kleine expositie ingericht met foto's over het thema van die dag. De lezingen op zaterdag 3 augustus zijn: van 10.00 tot 10.30 en van 11.00 tot 11.30; sporen van pest op kerkhoven in de Peel. Een rondje madonna's in de. Peel en hun bijzondere geschiedenis. van 12.00 tot 12.30 en van 13 00 tot 13-30; wolven in de Peel en de jacht op deze monsters. Wolvengehuil in de Vrede Peel op de kerstnacht van 1798. Een waar gebeurd verhaal hoe wolvenge huil een herder wekte en een dwaalgast redde van de bevrie- zingsdood. Het bezoekerscentrum Mijl op Zeven is geopend dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Het centrum ligt aan de Moost dijk 15 te Ospel, (gemeente Nederweert) tel. 0495 - 641 497. De toegang is gratis. In 1997 werd de Agribusi nessgroep Venray en omstre ken opgericht. Inmiddels zijn vijftig ondernemingen, die allen gerelateerd zijn aan de agrarische sector, lid van de vereniging die een erkende gesprekspartner is bij de ont wikkelingen op het platteland en in de sector. Voorzitter Jan Loonen wil de positie van de Agribusinessgroep verder ver sterken. "We claimen onze plek. We moeten laten zien dat we er zijn." Loonen nam twee jaar geleden de voorzittershamer over van medeoprichter Jan Houben. De Agribusinessgroep rekent de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum tot haar werkgebied. Alle bedrijven die op een of ande re manier met de agrarische sec tor verwant zijn kunnen lid wor den. Het ledenbestand telt onder meer aannemers, installatiebedrij ven, dierenartsen, adviesbureaus, banken, accountantskantoren, veevoerderleveranciers en trans portondernemingen. Het doel van de Agribusinessgroep is de krach ten te bundelen, zich positief te profileren en een gesprekspartner voor de overheid en andere instanties te zijn. Want een heel scala aan bedrijven levert goede ren of diensten aan de primaire Secretaris Herman Rutten Cr.) en voorzitter Jan Loonen van de Agribusinessgroep Venray e.o. willen de positie van de groep verder versterken. agrarische sector of verwerkt de producten ervan. Voor de oprichting in 1997 deed een student van de Hogere Agrarische School (HAS) een onderzoek. Daaruit bleek dat agri business in deze omgeving goed was voor een omzet van 450.000 euro per jaar en 1.6Q0 arbeids plaatsen. Circa 25 procent van de beroepsbevolking verdient er zijn brood. Dat was één van de rede nen om de Agribusinessgroep op te richten. Bij de viering van het eerste lus trum is het tijd voor een evaluatie. Twee studenten van de Hoge school Eindhoven doen komend najaar opnieuw onderzoek naar de aard en omvang van de agribu siness in Venray en Meerlo-Wans- sum. "Tevens worden de behoef ten gepeild, zowel bij leden als niet-leden", verduidelijkt Loonen. "We willen weten of we aan de verwachtingen voldoen en of we op koers liggen. En kijken wat er leeft bij de ondernemers en welke rol wij daarin kunnen spelen. Het rapport is aan het einde van het jaar klaar en het zal veel informa tie boven tafel brengen." Provin cie en gemeente betalen mee aan het onderzoek PIJLERS Kennisuitwisseling en belan genbehartiging zijn twee belang rijke pijlers van de Agribusines sgroep. De nog jonge ondernemersvereniging past in het rijtje van Business Vision Ven ray en de Industriële club Venray. In Horst is de club van onderne mers van oudsher van agrarische komaf. Want in tegenstelling tot Venray is de industrie in Horst grotendeels voortgekomen uit de agrarische sector. Twee keer per jaar is er een ledenvergadering die gekoppeld wordt aan een bedrijfsbezoek. Dit kan ook een niet-agrarische onderneming zijn. Zo zijn er excursies geweest bij Inalfa, Frans Maas, Hevec en Porldiof. Voor de aansluitende thema-avond wordt een gastspreker uitgenodigd. Recente sprekers waren burge meester Joep Hahn van Meerlo- Wanssum en ex-directeur Ron Mulders van Veiling ZON. "Bij een bedrijfsbezoek komt ook de ondememersvisie terug. Zo leren we elkaar beter kennen en kun nen van en met elkaar leren", zegt secretaris Herman Rutten. De agribusiness is uiteraard sterk afhankelijk van de primaire sector. In Venray en Meerlo-Wans- sum is dit vooral de intensieve veehouderij. Terwijl de agribusi ness in Horst meer steunt op de tuinbouw en de champignonteelt. "De agrarische economie in Nederland loopt terug", weet Rut ten. "Maar deze regio ligt op een belangrijke plaats tussen Schiphol en het Ruhrgebied in. Ze kan daarom goed als doorgeefluik die nen. En als het de boeren goed gaat dan gaat het met ons ook goed." De Agribusinessgroep heeft zich destijds ook sterk gemaakt voor de komst van een agrarisch bedrijventerrein in Ysselsteyn. "Als belangenvereniging nemen we ook deel aan het BEO (Breed Economisch Overleg, red.) en aan de klankbordgroepen voor de reconstructie van het platteland en het bestemmingsplan buiten gebied", aldus Herman Rutten. Voorzitter Loonen benadrukt dat de Agribusinessgroep ook aan sluiting zoekt bij andere onderne mersverenigingen. "We zijn een specifieke groep die zijn geluid wil laten horen. We hebben flink aan de weg getimmerd en gaan nu na vijf jaar de balans opmaken." Agribusinessgroep Venray e.o. heeft een eigen website: www.agribizz-venray.nl. De jaarlijkse campagne van het Rode Kruis is ook dit jaar weer een succes geweest. Alhoewel niet alle wijken van Venray en zijn kerkdorpen gelopen zijn, is de opbrengst toch weer goed te noe men. De opbrengst in het jaar 2002 is: Venray- Kom 4523,01 euro, Ysselsteyn 549,08 euro. Leunen 506,77 euro. Oirlo 405,77 euro. Heide 232,05 euro, Castenray 236,11 euro, Veulen 130,54 euro Merselo 101,39 euro, Vrede- peel 90,35 euro, Smakt 72,03 euro. Totale opbrengst 6847,03 euro. Mensen, die het Nederlandse Rode Kruis volgend jaar geduren de een avond per jaar willen hel pen, kunnen zich aanmelden bij secretaris Hans Peeters. Hij is bereikbaar vanaf half negen in het Rode Kruisgebouw in de Clockert te Venrav.Tel: 0478- 583698. Op zondag 11 augustus houdt Staatsbosbeheer een wandeling, waarin een deskundige Peelgids de ontwikkeling van Staatsbosbe heer vanaf de oprichting in 1899 tol op heden schetst. Tevens gaat hij in op de kenmerken van de diverse gebieden, waar deze wan deling doorheen leidt. Al met al levert deze wandeling u een grote verscheidenheid aan landschap pen en informatie op. De wande- RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN 0478-511094 \jop Support dakwerken V.O.F/ Stationsweg 124B ,Venray-Oostrum ling duurt ongeveer drie uur, maar u krijgt dan ook heel wat te zien. Het is wel raadzaam om goede (wandel)schoenen mee te nemen. li kunt zich voor deze excursie aanmelden bij Bezoekerscentrum Mijl op Zeven, Moostdijk 15 te Ospel. Telefoon: 0495-641497. Kosten: Volwassenen 1,59 euro p.p. en kinderen tot 12 jaar 1,13 euro.Startpunt van de excursie is: Biologisch Station Mariapeel, Kooiweg 36a, Helenaveen. Start- tijd excursie: 13 30 uur. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS De parkeerplaats, die door col lega's van Venraynaar Toon Sens in de afgelopen weken is aange legd, is tiptop in orde. Zaterdag vond de officiële ingebruikname plaats van de parkeerplaats, speci aal voor de invalidenbus van de familie Sens. De zoon van de familie Sens, Dave, is zwaar invalide. Begin dit jaar kreeg de familie een bus zodat zij meer en eenvoudiger met zoonlief op stap zou kunnen. De familie Sens kampt sinds dien echter met een parkeerpro bleem in de Imkerstraat in Ven ray. Regelmatig kon Toon de spe ciale bus die. belangrijk is voor het vervoer van zijn zoon niet kwijt in de directe nabijheid van zijn huis. Een probleem dat opgelost moest worden, vonden de collega's van Toon, die bij Inalfa op de afdeling Verspaning werkzaam is. en dus besloten ze de handen uit de mouwen te steken voor het goede doel. Een aantal vrije zaterdagen werd aangewend om het parkeer probleem van de familie op te los sen Zaterdag was het dus feest in de Imkerstraat en werd het werk voltooid.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7