flip»' Kermis Venray de lucht in 'Venray knoeide met vergunning pelsdierhouderij' 'Lang leve de Cöte d'Azur' Helft gewassenvergoeding terug naar ministerie ^>s ^Gemeente laat openbaar onderwijs los Nieuwe directeur Maasziekenhuis KEIJSERS-MANDERS Daan Schuurmans zorgt voor vuurwerk Vanaf 1 januari 2003 stopt Je gemeente Venray met het pestuur over de drie openbare L-holen Flierefluit, De Keg en j)e Landweert. Het openbaar Liderwijs fuseert dan met de jesturen van het kathobek en ftfotestants-christelijk onder lijs. Er wordt een nieuwe dichting opgericht: Samen- (rerkingsbestuur Primair Onderwijs Venray. Van oudsher bestuurt de gemeente het openbaar onder wijs. Een recente wijziging in de Wet Primair Onderwijs maakt het mogelijk om deze band te verbre ken. Op 1 september 2001 sloten de besturen van de drie vormen van primair onderwijs al een intentieverklaring tot samenwer king wat op termijn moest leiden tot samenvoeging. In het afgelo pen schooljaar werd een fusierap port opgesteld. Het openbaar (900 leerlingen), protestants-christelijk (300 leerlin gen) en katholiek onderwijs (2900 leerlingen) zijn in de afgelo pen jaren steeds meer gaan samenwerken. Bij het personeels beleid. zorgadviesteam. studieda gen. computernetwerk en projec ten als 'Weer samen naar School'. Bestuurlijke verzelfstandiging en schaalvergroting bieden een bre dere financiële basis, een grotere mobiliteit van het personeel en voordelen door gezamenlijke inkoop van diensten en goederen. De bestuurslast vermindert en overheadkosten zullen dalen. De gemeente wordt nu verlost van haar dubbelrol. Het kan zich voortaan concentreren op de wet telijke toezichthoudende taak op het openbaar onderwijs en het lokale onderwijsbeleid. Hieronder vallen huisvesting, onderwijsach terstanden, talenonderwijs aan allochtonen, leerlingenvervoer en onderwijsbegeleiding. Het openbaar onderwijs krijgt twee zetels in de nieuwe bestuursstichting. Geen vuurwerk maar soap- Iter Daan Schuurmans die met fans op de foto gaat en handte keningen zet. Op kermisdins- 6 augustus komt de popu laire soapster, bekend van {v-programma's als Westen wind, Wodka Lime en de Bioscoopfilm Costa, naar Ven ray. Een unieke kans voor de ware fan om deze BN'er (Bekende Nederlander) na I0.OO uur een keer in levende ijve te ontmoeten. j De toppers op de Venrayse ker- fnis van dit jaar zijn de Euro Coas ter, Moviestar en Tango, die de bezoekers het luchtruim laten kie- «fn. Venray hanteert voor de Jjopattracties een maximale rit- )rijs van 1,50 euro en voor de kin- lérattracties maximaal 0,75 euro. De grootste kermis van Noord- [imburg wordt op vrijdag 2 lügustus op de Grote Markt offi cieel geopend door Trinus Dijks tra. voormalig gebiedsmentor cen trum van de politie Venray. De tennis is vrijdag geopend van 15.00 uur tot 01.00 uur en de ove- •jge dagen van 13 00 tot 01.00 pur. Na de openingshandeling naken diverse genodigden een ondgang over het kermisterrein, lat zich uitstrekt over het Raad- ruisplein. een gedeelte van de (aadhuisstraat. de Grote Markt, iet Henseniusplein en het ichouwburgplein. Liefst 53 attracties zorgen voor oldoende kermisvertier voor ong en oud. Eén van de toppers lit jaar is de Tango op het chouwburgplein. Deze attractie laat de echte durfal met een duize lingwekkende vaart alle hoeken van het- luchtruim zien. Op het Schouwburgplein staat nog een De Tango, een van de publiek strekkers van de Venrayse ker mis 2002. topattractie, namelijk het grootste rondreizende reuzenrad van Euro pa, de Moviestar. Op dit plein is ook de Saturno kindertwister en de Babysport te bewonderen. Op het Henseniusplein staat dit jaar het Lunapark en de Turbo Polyp. De Grote Markt biedt plaats aan de autoscooter en de Salto Mortale Jump. Verder kun nen kermisliefhebbers op dit plein meedoen aan het kikkerspel en eendjes vangen. Vanuit de Hofstraat de Raad huisstraat oplopend, komen de bezoekers bij de traditionele draaimolen aan. Langs de spelle tjes- en eetzaken lopend hebben ze een fraai zicht op de altijd weer spectaculaire Breakdance. Het Raadhuisplein biedt plaats aan de Euro Coaster, een hangen- De Parajump is met name voor de kleineren een zeer leuke en spannende attractie. Foto: H. Messemaekers de achtbaan waarin liefhebbers een rit kunnen maken met de benen vrij in de lucht. Het spook huis, de Parajump en de Disco very zijn ook te vinden op het Raadhuisplein. Op het traditione le kinderpleintje, op het Raadhuis plein voor het gemeenthuis, staan dit jaar de Aqua Blast, Babyflug en de bootjesmolen. Ook een nieu we kinderattractie, Jungle Ride, is op deze plek geplaatst. Over het hele kermisterrein ver spreid staan naast vele vermaak- en kinderzaken, sfeervolle terras jes, diverse eetzaken, balspelen, behendigheids- en gokzaken. Kortom: genoeg volksvermaak voor jong en oud. PROMOTIE Op maandagmiddag is evenals voorgaande jaren van 12.00 tot 16.00 uur de kermismarkt op de Julianasingl. Van 13-00 tot 16.00 uur zijn de kabouters Plop, Kweb bel en Klus op het kermisterrein aanwezig. Dé gelegenheid voor kinderen om de kabouters de hand te komen schudden. Tijdens hun rondgang over de diverse ker misterreinen delen de kabouters ook een lekkere traktatie uit. Op dinsdagmiddag kunnen de kinderen van 14.00 tot 18.00 uur op de hoek Julianasingel/Hof- straat een ritje maken op een echte kameel. Alle kermisexploitanten delen dit jaar weer, zolang de voorraad strekt, gratis loten uit voor de ker- misloterij. De trekking van deze loterij vindt plaats op woensdag 7 augustus om 20.30 uur bij de ingang van het gemeentehuis. De hoofdprijs: een reis voor twee personen. Daarnaast worden nog tal van andere prijzen verloot, zoals een kleurentelevisie, magne tron, miniset en een cd-speler. Hartenbreker Daan Schuur mans bezoekt de kermis in Ven ray. Foto: Govert de Roos Door een kantoortje in een woonhuis, komt het woonge deelte op een grotere afstand van de nertsenhokken. De hokken mogen dus een paar meter 'opschuiven' in de rich ting van het huis. Dat is het standpunt van de gemeente Venray in de zaak die de Vereniging Milieu-Offensief heeft aangespannen bij de Raad van State in Den Haag. Milieu- Offensief maakt bezwaar tegen de vergunning die D. Hooglugt heeft gekregen voor het houden van 1.500 nertsen. De pelsdierhouderij van vee houder Hooglugt ligt aan de Moostdijk in Ysselsteyn. Het bedrijf veroorzaakt volgens Milieu-Offensief te veel stank. Woordvoerder V. Wösten meent dat er is geknoeid met de afstand tot het woonhuis: "Venray laat toe dat de hokken een paar meter langer worden, omdat er een kan toor in het woonhuis is geves tigd." Het woonhuis zelf komt verder van de dieren af te staan, zo redeneert de gemeente, dus er is minder stank. Wösten: "Venray levert prutswerk. Een vergunning is plaatsgebonden en kan niet zomaar worden verschoven over het terrein van het bedrijf." Milieu-Offensief maakt ook bezwaar tegen het feit dat het bedrijf niet binnen -de vereiste drie jaar alle hokken heeft gebouwd. Bovendien is een deel van de wel gebouwde hokken niet volgens richtlijnen van de vergunning neergezet. "Een deel van de dieren wordt dus illegaal gehouden," voegt Wösten toe. "En dat alles in een al overbelaste situ atie." De gemeente Venray blijft bij haar standpunt dat de vergunning prima in orde is. Woordvoerster A. Backbier. "De afstand tot het woonhuis is in orde. Dat hebben we nagemeten. Ook is er geen sprake van een overbelaste situ atie." Over het bouwen van te weinig hokken zegt Backbier: "Het is veel efficiënter om de die ren bij elkaar te houden. De 1.500 dieren hebben alleen minder ruimte ter beschikking. Pas als de jongen geworpen worden, is er meer ruimte nodig op een bedrijf. Het is normaal dat hokken een deel van het jaar leegstaan." Wösten is verontwaardigd over de handelwijze van de gemeente. Na afloop van de zitting reageert hij op het betoog van de gemeen te. "Venray heeft maar wat gedaan. Er klopt gewoonweg niets van de vergunning." Kijk uw ogen uit in onze Sanidrome showroom Keijsers - Manders zorgt voor water, licht en warmte in één handomdraai. Keijsers-Manders Sanidrome Keizersveld Venray Installatiebedrijf Keijsers-Manders Agrobaan 9 5813 EB Ysselsteyn Tel.: 0478 - 54 42 00 info@keijsersmanders.nl Verhoeven schrijft over misdaadpraktijken in Zuid-Frankrijk De zon van de Cote d'Azur wordt duur betaald. Dat blijkt weer eens uit een nieuw boek van Arnold Verhoeven. Het succes van zijn eerste boek: 'Gek van de Cöte d'Azur', dat pas november jongstleden verscheen, inspireerde de oud-leerling van het Bosch- veld College in Venray om nu, een half jaar later, al een twee de boek, met de titel 'Lang leve de Cöte d'Azur', uit te geven. Ook in dit tweede boekje ver telt Verhoeven in korte, gemakke lijke leesbare verhalen, over hun soms bizarre ervaringen als Nederlandse ondernemers tussen en met de Fransen. Boegbeeld van de Nederlanders in Zuid-Frankrijk: Willem Duys. was zo enthousiast over beide boeken dat hij op de achterzijde van dit boek een per soonlijke noot heeft geschreven. Zijn relatie met Venray is duide lijk: Verhoeven (47) was korte tijd leerling op het Boschveld College onder leiding van rector Gussen, nadat de directie van het Canisius College in Nijmegen vond dat hij maar beter ergens anders zijn heil kon gaan zoeken. "Ik zat op het internaat Eimarville in Stevens beek en moest elke dag met de bus naar Venray. Vreselijk verliefd ben ik geweest op Hanneke Wiertz, wiens vader scheikunde leraar was, maar dat was een hopeloze liefde", laat Verhoeven weten. De onverschrokken onderne mer komt oorspronkelijk uit Uden en was 22 jaar dansleraar. "Ik heb drie jaar, in de jaren 1984 tot 1987, voor de AVRO de danstest en een aantal internationale kam pioenschappen gepresenteerd. Arnold Verhoeven, oud-leer ling van het Boschveld College in Venray, doet opnieuw een boek je open over de misdaadpraktij ken aan de Cöte d' Azur Uiteindelijk was ik eigenaar van zeven bedrijven, zoals partycen tra, dansscholen en een hotel in onder andere Rosmalen en Veghel met ruim vierhonderd medewer kers. Na mijn echtscheiding in 1993 en een vijftal moeilijke jaren ben ik in Frankrijk een nieuw leven begonnen. Dat ging echter niet zonder slag of stoot. Vandaar dat eerste boekje en nu dus het tweede." AFPERSING In het eerste boek schreef Ver hoeven naast amusante verhalen ook over afpersing door een plaat selijke politieagent, die ter onder steuning van zijn eis niet schroomde zijn pistool te pakken en daadwerkelijk te schieten en de dagelijkse bedreiging en chan- tagepraktijken van overheidsfunc tionarissen, collega's of medewer kers. In dit tweede boek wordt het nog spannender. Zelfs Yeslam Bin Laden, de broer van Osama, komt voorbij. Ook nu dus weer een hele reeks opzienbarende beleve nissen, aangevuld met leuke en verbazingwekkende anekdotes over gasten, medewerkers, bus chauffeurs, beroemde personen, leuke bezienswaardigheden en natuurlijk die rare Fransen. Het geeft een indrukwekkend beeld van het dagelijks leven aan de Cöte d'Azur en hoe het Neder landse gezin zich daar staande houdt. De heer drs. H.J.B. Janssen is benoemd tot directeur van het Maaszickenhuis Pantein in Boxmeer. De heer Janssen zal zijn werkzaamheden formeel starten op 1 oktober 2002, maar is vanaf 5 augustus gemiddeld al twee dagen per week werkzaam in het Maas ziekenhuis. De heer Janssen werkte vier jaar als divisiemanager Staf diensten van de St. Anna Zorg groep Geldrop. Deze Zorg groep is een verbinding tussen een ziekenhuis en ver pleeg- en verzorgingshuizen in en rondom Geldrop. Daar voor was hij Hoofd Informatie Control van de Technische Universiteit Eindhoven, Con troller bij het Regionaal Bureau Arbeidsvoorziening Noordoost Brabant en bekleedde hij binnen het Phi lips-concern verscheidene bedrijfseconomische functies. Naast zijn werk vervult hij een aantal bestuursfuncties op het terrein van cultuur, sport en onderwijs. De heer Janssen volgt in deze functie de heer drs. A.H.M. Kessels op. De heer Kessels zal zich per 1 oktober volledig richten op zijn func tie van algemeen directeur van Pantein. Pantein bestaat uit drie bedrijfsonderdelen: Maas ziekenhuis Pantein, Pantein Verpleging Verzorging en Pantein Wonen. M. Classens en M. Leijssen uit Castenray moeten het ministerie van Landbouw IjjU AN\éVeis 's maandag gesloten Eindstraat 12, tel. 581553 17.000 gulden, de helft van hun gewassenschadevergoe- ding uit 1998, terugbetalen. Dat heeft de Raad van State in Den Haag bepaald. In 1998 werd het landbouwbe drijf van Classens en Leijssen getroffen door extreem zware regenval. De Wet tegemoetko ming schade bij rampen bepaalde dat hun bedrijf in aanmerking kwam voor een schadevergoe ding. De taxateur schatte de scha de in eerste instantie op 48.000 gulden. Later werd dat bedrag teruggebracht tot 35.000 gulden. Twee jaar later schreef het ministerie van Landbouw echter dat er een fout in de berekening was gemaakt. In plaats van 35 000 gulden, haddén Classen en Leijs sen slechts recht op 18.000 gul den. zo stelde Landbouw. De eigenaren van het land bouwbedrijf weigeren de 17.000 gulden terug te betalen. Ze heb ben naar eigen zeggen niets fout gedaan, omdat ze het schadefor mulier destijds correct hebben ingevuld en bovendien de juiste gegevens hebben verstrekt. Ook vinden ze dat de schadevergoe ding van 18.000 gulden veel te veel afwijkt van de eerder beloof de schadevergoeding van 48.000 gulden. De Raad van State meent ook ELTON JOHN Arnold en Debby Verhoeven exploiteren Hotel Thomas in Le Cannet, een lieflijk voorstadje van Cannes. Met hun enkele maanden oude dochtertje Sophie besloten ze, vjjf jaar geleden, in Frankrijk een nieuwe toekomst op te bou wen. Dat ging niet zonder slag of stoot. Een reeks van ongelooflijke gebeurtenissen volgden elkaar op. De laatste jaren is het wat rustiger geworden en het gezin, ondertus sen uitgebreid met dochtertje Romée, heeft haar plekje gevon den. Door de verschillende inter nationale congressen en het beroemde Filmfestival van Cannes ontmoetten ze verschillende grootheden zoals Elisabeth Tay lor, Elton John, Prins Albert van Monaco en vele anderen. Maar ook bekende Nederlan ders zoals Ruud Gullit, Michael Boogerd, Jan den Bouvrie en zan geres/ schilderes Thèrése Stein- metz. Ook al verloopt de accepta tie door de plaatselijke bevolking erg moeizaam, het Franse land heeft hun hart gestolen. Arnold en Debby zouden het leven aan de Cöte d'Azur niet meer willen missen! Het boek van Arnold Ver hoeven is binnenkort ook te koop in boekhandel Van den Munckhof in Venrav. dat Classens en Leijssen niet veel te verwijten valt. Toch stelt staats raad Loeb dat de twee agrariërs op de hoogte hadden moeten zijn van de fout in de schadebereke- ning. Ze konden daarom weten dat er een bedrag zou worden teruggevorderd. Tot slot vindt staatsraad Loeb dat Classen en Leijssen geen rechten kunnen ontlenen aan de eerste taxatie van 48.000 gulden. PEEL EN MAAS een abonnement waard PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-54 0916 e-mail: redactie@vandenrnunckhof.nl Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. peel en maas Donderdag 25 juli 2002 - Pagina 3 De sanitair - specialist Thuis in elke woning

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3