Idtimer Toertocht in Venray Ballonnen de lucht in voor War Child Oldtimers steunen goed doel 2 halen -1 betalen* Junior Kamer in actie voor weeshuis Roemenië Mega A&S INTER! Coen van Tilburg (11) loopt Vierdaagse moeiteloos uit GROOT ASSORTIMENT MERKSCHOENEN vanaf€10,-** Sale bij: Zware mishandeling nLcnsT ZOMER- VOORDEEL Bonnen Honderddrieëntwintigste jaargang - week 30 - donderdag 25 juli 2002 EN MAAS Ook dit jaar wordt de Venrayse Oldtimertoertocht jjveer verreden. De organisatie I van dit populaire evenement, vorig jaar namen ruim 300 oldtimers uit binnen- en bui tenland deel, is dit jaar in han- I den van de Stichting Venrayse I Oldtimertoertocht. De toer- I tocht vindt traditiegetrouw plaats op de zondag voor de Venrayse kermis, dit jaar op I zondag 28 juli. Afgaande op het succes van de afgelopen jaren zal dit evenement veer door een groot aantal men- len, auto's en toeschouwers jezocht worden. Deelname staat apen voor klassieke personen- tuto's met een bouwjaar van 1976 >f eerder. De traditionele rit heeft >ok dit jaar weer zijn start- en inishplaats op het Schouwburg- in Henseniusplein in Venray. De itart vindt plaats om 11.00 uur, naar vanaf 10.00 uur verzamelen je deelnemers zich al in hartje Venray. "Dit jaar hebben we geen raste route uitgestippeld, maar de jeelnemers ontvangen een land- taart met daarop een twintigtal )ezienswaardige punten in de regio Venray", vertelt voorzitter Henk Willems van de Stichting Venrayse Oldtimertoertocht. "De rijders kunnen dus zelf bepalen wat ze willen zien. De routes voe ren over B-wegen, de toeristische route, zodat de deelnemers kun nen genieten van de prachtige latuur en tal van leuke beziens waardigheden in de omgeving wan Venray." Donderdag 1 augustus vindt de Nationale Ballonnendag plaats op bijna tweehonderd recreatiebedrijven in Nederland. Om exact 19-00 uur zullen naar verwachting 75-000 ballonnen worden opgelaten. De volledige opbrengst van dit evenement is bestemd voor War Child. De ballonnendag wordt georga niseerd door Footzy, de website van de samenwerkende recreatie- bedrijven, in samenwerking met brancheorganisatie Recron en hoofdsponsor EnergyXS. Met dit evenement wil Footzy bereiken dat de vele kinderen die in Nederland vakantie vieren iets doen voor kinderen die het min der goed getroffen hebben. Naar verwachting zal 75.000 euro voor War Child worden inge zameld. In Limburg doen achttien recreatiebedrijven mee aan de bal lonnendag. Naar verwachting worden in de provincie op 1 augustus ruim 11.000 ballonnen opgelaten. Het Limburgse aandeel in de totale opbrengst voor War Child zou daarmee ruim 11.000 euro bedragen. De weken voorafgaand aan het evenement en op de dag zelf wor den de ballonnen voor 1 euro per stuk op de deelnemende recre atiebedrijven verkocht. De recre atiesector streeft niet alleen naar de inzameling van zoveel mogelijk geld voor War Child, maar ook naar het tegelijk oplaten van een record aantal ballonnen. Voor de eerste keer in Nederland nemen bijna tweehonderd bedrijven deel aan een gezamenlijk evenement van deze omvang. Zowel de eigenaren van de bal lonnen als de vinders maken kans op een prijs. Op 16 september wordt de einduitslag bekend gemaakt. Aan de ballonnen wordt een kaartje bevestigd met de gegevens van de eigenaar van de ballon. De vinder van de ballon wordt verzocht het kaartje terug te sturen naar Footzy. Via Foot'zy.nml wordt dagelijks bijge houden welke ballonnen zijn ont vangen en welke afstand deze hebben afgelegd. De ballonnen zijn gemaakt van latex dat op natuurlijke wijze gewonnen wordt uit rubberbo men. Er wordt hierbij geen per manente schade aan de bomen aangericht. De ballonnen zijn vol ledig biologisch afbreekbaar en vormen daardoor geen bedreiging voor de natuur en het milieu. A&S Intersport, Schoutenstraatje 27, 5801 BS Venray A&S Buitensport, Langstraat 49, 5801 AB Venray A&S Intersport, Steenweg 18, 5707 CG Helmond Het goedkoopste artikel is gratis deze actie is alleen geldig in ons filiaal aan d Schoutenstraat 27 te Venray "Als iedereen 100% achter het gekozen doel staat, dan is het verbazingwekkend om te zien hoe ontzettend actief iedereen kan zijn". Aan het woord is Pollyanne Zegers-Wennekes, voorzitter van de Junior Kamer in Venray. In het dagelijks leven dierenarts te Ysselsteyn en dit jaar voorzitter van Junior Kamer Venray, een ser viceclub van 'veertig minners'. "Junior Kamer Venray is onder deel van Junior Kamer Nederland en Junior Chamber wereldwijd. Relatief jonge mensen die onder de naam 'Entrepreneurs in Action' DUBBELPRINT 2 FOTO'S 10/15 CM VOOR 0,45 bij ontwikkelen en afdrukken en over twee dagen klaar W/r777777^n^?7f77P-» de schouders zetten onder maat schappelijke projecten. Onze kamer heeft dit jaar een giganti sche klus op haar schouders geno men door een weeshuis in Roemenië volledig te gaan ren overen. Niet nieuw, maar gezien de slechte omstandigheden daar, niet minder hard nodig", aldus Pollyanne. "Om ons doel te berei ken hebben we een aantal projec ten opgezet om fondsen te wer ven. Zo hadden we op 30 mei een wijnproefavond en zullen we onze, inmiddels befaamde, Tour of Taste in een speciaal jasje ste ken". Op locatie, in kasteeltje Hattem te Roermond, zal op 15 oktober een culinair spektakel plaatsvin den dat uniek is in de regio. "Naast de voortreffelijke gerech ten die door sterrenkok René Brienen en zijn brigade zullen worden geserveerd, zal er een heel bijzondere veiling plaatsvin den." Diverse bekende Nederlanders hebben hiervoor hun medewerking al toegezegd. "Daarnaast hebben we de ande re serviceclubs uit de regio Venray uitgedaagd om op 21 sep tember, in het Theehuis in het Odapark, de onderlinge strijd met elkaar aan te binden, middels het Wereld Handelsspel. Dit zeer bij zondere spel, dat geleidt wrordt door enkele getrainde spelleiders van Junior Kamer Venray, zal veel ondernemersgeest en inzicht in wereldhandel vragen van de deel nemers." Voor informatie of aanmeldin gen is er de website, www.tourof- taste.nl of belt u met 0478 - 64 14 00. Jenniskens^ installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl De politie heeft zondagmorgen een 20-jarige man uit Venray aan gehouden op verdenking van zware mishandeling van een 21- jarige man uit Horst. Het tweetal kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag om onbekende reden woorden ruzie op de Kruisstraat. Op een zeker moment gaf de ver dachte de man uit Horst een knietje en stompte hem vervol gens hard op zijn mond. Daardoor raakte verschillende tanden van de man los. Na de mishandeling vertrok de verdachte en moest het slachtoffer zich onder dok tersbehandeling stellen. De poli tie startte een onderzoek waarbij uiteindelijk op zondagmorgen de verdachte thuis kon worden aan gehouden. Na verhoor en het opmaken van een proces-verbaal is hij weer in vrijheid gesteld. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Het Vcrkeershandhavingsteam heeft bij verkeerscontroles in Venray en Vredepeel 176 bekeuringen uitgeschreven. Op de Noordsingel en de Langstraat zijn maandag 28 automobilisten bekeurd De bekeuringen zijn opgemaakt voor het niet dragen van de autogordel (26), niet handsfree bellen (1en te hard rijden (1). Op de Ripseweg in Vredepeel zijn maandag 148 bekeuringen uitgeschreven voor te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid van de 1120 gecon troleerde voertuigen bedroeg 121 km/uur waar maximaal 80 km/uur is toegestaan. Dit levert een boete op van 245 euro. Inschrijven (kosten 5 euro) kan iop 28 juli vanaf 10.00 uur op het Schouwburgplein). Een deskundige jury beslist welke trotse eigenaar de wisselbe- en originele oldtimer. Indien u over deze toertocht kunt u con- tel: 585140 of Henk Willems, tel: ker verdient voor de meest mooie nog aanvullende informatie wilt tact opnemen met Henk Achten, 586329. Vandaar dat de Stichting Oldtimertoertocht besloot, in nauwe samenwerking met café brasserie de Heeren van Aemstel in Venray, dat de oldtimertoer tocht sponsort, dit project als goede doel voor de editie van dit jaar aan te wijzen. De deelnemers aan de oldtimer toertocht konden vorig jaar een vrijwillige bijdrage in een potje doen. Dat bedrag is onlangs door de Heeren van Aemstel en de organisatie van de oldtimertoer tocht verder aangevuld tot 400 euro. Dit is het minimale bedrag dat zuster Raphael tegemoet kan zien, want komende zondag staat het project centraal tijdens de old timertoertocht in hartje Venray. Bij de stand van de organisatie kunnen belangstellen informatie vergaren over het project, en eventueel hun vrijwillige bijdrage in een collectebus deponeren. Voorzitter Henk Willems over handigt de cheque aan zuster Servaas-Hendnks De 11-jarige Coen van Tilburg was dit jaar de jongste deelnemer aan de Nijmeegse Vierdaagse. De jonge wande laar uit Merselo liep de dage lijkse tocht van dertig kilome ter moeiteloos uit. "Nee, ik heb helemaal geen last van blaren gehad. Ik denk dat ik volgend jaar weer meedoe." Coen komt uit een echte wand elfamilie. Samen met zijn twee jaar oudere zus Connie en moeder Hannie liep hij de Vierdaagse. Ze zijn alle drie lid van wandelvereni ging De Natuurvrienden uit Merselo. De jongsten lopen dertig kilometer. De minimumleeftijd is twaalf jaar, maar ook kinderen die dit jaar nog twaalf worden mogen al deelnemen. Iedere dag reden ze op en neer naar Nijmegen om 's ochtends voor acht uur aan de route te beginnen. "De tweede dag vond ik het moeilijkste", ver telt Coen. "Want die duurde het langste." De derde dag over de heuvels bij Groesbeek vond hij 'zwaar maar wel leuk'. Toch was hij blij dat hij vrijdag middag in hartje Nijmegen de eindstreep passeerde. "Het ging wel goed. Iedere avond heb ik mijn voeten met zalf ingesmeerd. En daarom heb ik ook geen last van blaren gehad." Ook Daan Jacobs (12) van De Natuurvrienden uit Merselo liep de Vierdaagse uit. Samen met zijn moeder en zus had Coen als voorbereiding de halve Kennedymars in Someren gelopen en vorige maand de wan delvierdaagse in Venray. Voorzitter Henk Willems van de Stichting Venrayse iOldtimertoertocht overhan digde donderdag een cheque ter waarde van 400 euro aan zuster Servaas-Hendriks van de Winkel van Sinkel in [Veijray. De cheque komt ten goede aan een project in het Indiase Bangalore, waar zuster Raphaël zich inzet voor de bouw van een nieuw onderko men voor een groep wees meisjes. Dit project wordt net als vele andere goede doelen al jaren ondersteund door de Winkel van Sinkel in Venray. In het weeshuis krijgen meisjes, in de leeftijd van twaalf tot achttien jaar, naast kost jen inwoning, tevens een oplei- ding om in hun eigen onderhoud te kunnen voorzien. De oude ibouw voldeed echter niet meer j aan de eisen van deze tijd. Zuster Raphaël is reeds met de nieuw bouw begonnen maar kan natuur lijk nog best wat steun voor haar project gebruiken.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11