Gemeente stopt ophalen KCA Venray least ondergrondse afvalcontainers egisseren bioscoopfilm droom an Jean-Marc van Rijswick Witte Hoeve verplicht tot geluidbegrenzers Regio Venlo voortuin Europa Aankoop De Kolk nu rond Nieuwe gemeentegids Provincie wijst de weg Provincie steunt vernieuwing A&rA Samen sterk deskundige partner fEELENMAAS Donderdag 18 juli 2002 - Pagina 5 GROEP ACCOUNTANTS EN ADVISEURS ACCOUNTANCY - BEDRIJFSKUNDIGE ADVISERING - FISCAAL ADVIES - JURIDISCH ADVIES - LOONSERV1CE - PZ-CONSULTANCY AUTOMATISERING REGIOKANTOOR VENRAY LEU\SE\VEGSI, POSTBUS 60, 5800 AB VENRAY. TEL (0478) SI 72 90. FAX (0478) 51 IS 66 Limburgs grootste! j Met ingang van het volgend I iar stopt de gemeente Venray iet het huis aan huis inzame- •n van Klein Chemisch Afval vCA). Het contract met ssent loopt dit jaar af en zal iet worden verlengd. Uit onderzoek van de gemeente blijkt dat 90% van het KCA dat in Venray wordt ingezameld, op het milieustation wordt afgegeven. Slechts 10% wordt ingeleverd tij dens de inzamelrondes, die twee keer per jaar plaats vinden. Verder bleek, uit telefonische meldingen van burgers en uit eigen waarnemingen, dat de inza- melauto, die volgens een vast schema alle wijken en dorpen van Venray bezoekt, niet of niet op tijd verscheen op een aantal aan biedersplaatsen. Verder is de hoeveelheid KCA die wordt aangeboden, sterk ver minderd omdat de regelgeving sinds vorig jaar is veranderd waar door minder producten onder KCA vallen. Voor de gemeente Venray reden genoeg om met het actief inzamelen van KCA te stoppen. Voor de gemeente betekent dit besluit een kostenbesparing van ruim 16.000 euro. De gemeente zal de burgers rond de jaarwisseling hierover extra voorlichten. Venray heeft ongeveer vijftien jaar KCA actief ingezameld. Het project Diftar van de gemeente Venray staat aan de vooravond van zijn voltooiing. Alle bestaande en toekomstige hoog- en stapelbouw in Ven ray wordt in 2002 aangesloten op het systeem van het onder gronds inzamelen van restaf val. De gemeente gaat een full- service overeenkomst aan voor alle ondergrondse restaf- valcontainers, zowel alle nieuw te plaatsen als alle bestaande, in een leasecon structie met een externe par tij. Deze partij, HLC Milieu techniek uit Venray, neemt alle (bestaande) ondergrondse inzamelvoorzieningen over. Met deze overeenkomst ver wacht de gemeente een finan cieel voordeel te behalen van 260.000 euro. Uit de ervaringen van de afgelo pen jaren is volgens de gemeente Venray gebleken dat er veel partij en betrokken zijn bij het plaatsen, beheren en onderhouden van de ondergrondse inzamelvoorzienin gen. in de praktijk betekent dit dat er veel afstemming en daar mee ook overleg is om ervoor te zorgeen dat iedere partij doet waarvoor ze is gecontracteerd. Het grijze gebied dat er altijd in dergelijke contractuele situaties ontstaat, zorgt met enige regel maat voor onduidelijkheid ten aanzien van de aspecten verant woordelijkheid en aansprakelijk heid', laat de gemeente Venray weten. De gemeente Venray kiest daar om voor de optie om de volledige verantwoordelijkheid (met uit zondering van de locatiekeuze) voor het aanschaffen, plaatsen, onderhouden en beheren van alle ondergrondse voorzieningen bij één deskundige externe partij neer te leggen. In een zogeheten fullservice overeenkomst leggen de partijen de afspraken en randvoorwaarden formeel vast. Dit betekent dat de gemeente Venray niet meer zelf gaat investeren in de voorzienin gen, maar dat dit gebeurt door middel van een leaseconstructie met HLC Milieutechniek BV uit Venray. Het is de bedoeling om ook de bestaande ondergrondse voorzieningen voor de inzameling van glas, blik en textiel te voor zien van een fullservice overeen komst. VOORDEEL Bij deze overeenkomst is er vol gens de gemeente Venray voor deel te boeken bij 'onverwachte' nieuwe hoogbouwlocaties, denk hierbij bijvoorbeeld aan het bouwplan Boncura. Door de leaseconstructie is het dan niet meer nodig om een investerings krediet beschikbaar te stellen. Verder kan er ook bespaard wor den op de interne ambtelijke voorbereidingskosten voor deze kredietaanvraag. De gemeente Venray verwacht hiermee een financieel voordeel te grootte van 260.000 euro te behalen. Ze neemt dit bedrag mee in de con ceptbegroting 2003 en de vast stelling van de tarieven afval stoffenheffing 2003- In 1998 heeft het college van B en \V besloten om de hoog- en stapelbouw in de gemeente Venray voor de inzame ling van het restafval aan te slui ten op een ondergrondse inzamel- voorziening. Ook deze ondergrondse voor zieningen zijn dus aangesloten op de diftarsystematiek. De burger betaalt daarbij een vast bedrag voor iedere keer dat er gebruik gemaakt wordt van deze voorzie ning. De muziekinstallaties van zalencomplex De Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray moeten voorlopig worden voorzien van geluidbegren zers. Volgens de Raad van State kan beheerder J. Piels uit Rosmalen namelijk niet bewij zen dat er geluidwerende voorzieningen zijn aange bracht. Toch behaalde Piels ook een overwinning. De gemeente eist dat de muziek overdag en s avonds niet harder mag staan dan 's nachts is toegestaan. Omdat de geluidbegrenzer maar op een zendniveau kan worden afgesteld, wordt de nachtperiode als maat gevend beschouwd, zo berede neert de gemeente. Maar de Raad van State heeft die eis voorlopig vernietigd. Vol gens voorzitter). Donner heeft de gemeente nagelaten te onderzoe ken of een geluidbegrenzer op meerdere niveaus kan worden afgesteld. Totdat de kwestie door de Raad van State definitief wordt behandeld, heeft de gemeente de tijd om te onderzoeken of de geluidbegrenzer aangepast kan worden. Venray neemt deel aan regionaal project Woensdag presenteerde Regio Venlo zijn strategische agenda aan een vertegenwoor diging van de landelijke poli tiek en pers in Perscentrum Nieuwspoort in Den Haag. De regio onderstreept hiermee zijn belangrijkste positie als voor tuin van Europa. Regio Venlo, met de nabijgelegen Duitse regio's, is één van de meest perspectiefrijke groeicentra van de EU. Burge meester Schrijen van Venlo over handigde namens Regio Venlo het eerste exemplaar aan mevrouw Maria van der Hoeven, vice-frac- tievoorzitter van het CDA. Regio Venlo is een initiatief van de gemeenten van Noord-Limburg zelf. Venlo, Venray. Helden en Horst aan de Maas hebben de han- Op de foto overhandigen de burgemeesters Schrijen (Venlo), Kleijngeld (Helden), Frissen (Horst aan de Maas) en wethou der Heidens (Venray) het mani fest aan toekomstig minister van Onderwijs Maria van der Hoe ven. den ineengeslagen om zodoende meer samenwerking te bewerk stelligen op met name econo misch gebied. Regio Venlo ligt middenin de Euregio. Eén van de speerpunten van de woensdag aangeboden agenda pleit dan ook voor meer grensoverschrijdende samenwerking. "Den Haag moet meer over de grens kijken. Zowel over de grens van de Randstad als over de grens van .Nederland als geheel", aldus burgemeester Sch rijen van Venlo. De regio Venlo vormt het kruis punt van twee assen: de economi sche oost-west as tussen de havens van Rotterdam en Antwer pen en het Rijn-Ruhrgebied en de ecologische noord-zuid as langs de Maas en de Peel. Een unieke geografische positie die ertoe heeft geleid dat de regio Venlo een cruciale rol speelt in de distri butie en logistiek van Nederland en de Euregio. Bovendien her bergt de regio Venlo zowel het tweede agribusiness-complex van Nederland als een omvangrijke kennisintensieve industrie en speelt zij een grote rol op het gebied van recreatie en toerisme. Het college van B en W van de gemeente Venray heeft dinsdag ingestemd met de aankoop van mavo De Kolk aan de Mr. Charles Ruysstraat 1 van het Raaylnnd CoUege. Zodra de koopovereen komst is gesloten, start bouwmaatschappij Verhoeven met de verbouw van het complex. Met de aankoop is een bedrag van 736.821 euro gemoeid. Na de verbouwing, die enkele maanden in beslag neemt, kan basisschool Petrus Banden zich in het pand vestigen. Ook biedt het schoolgebouw dan plaats aan buitenschoolse opvang (BSO). Een aangrenzend per ceel wordt aangekocht om als speelplaats te dienen. Het aankoopbedrag van 736.821 euro is overeengekomen op voorwaarde dat de gemeente de eerste tien jaar het gebouw alleen gebruikt voor het huisvesten van onderwijs. Bij een andere bestemming moet de gemeente een extra bedrag van 113.649 euro betalen. Het Raayland College heeft deze voorwaarde opge nomen naar aanleiding van een onderzoek naar de mogelijkheden voor gedeeltelijke verhuur van het gebouw aan een commerciële organisatie, w at uiteindelijk niet mogelijk bleek. Door de noodzakelijke aan passingen zou de huurprijs te hoog worden. Ook laat het bestemmingsplan commerciële verhuur niet toe. Het Raayland College wilde de verkoop van het-KTS- en Marianumterrein aan de projectontwikkelaars en de verkoop van het mavo-gebouw aan de gemeente op eenzelfde datum realiseren. Bij de start van het gehele traject in 1997 was het streven om de verkoop per 1 januari 2002 af te handelen. Door diverse vertragingen in de planontwikkeling van de terreinen bleek de streefdatum echter niet haalbaar, waardoor de verkoop van het mavo-gebouw werd opgeschort. De extra inspanning van de gemeente Venray om alle onroerend- goedtransacties alsnog op korte termijn te realiseren, heeft deze week geleid tot het maken van concrete afspraken over de aankoop van het mavogebouw. Het geleden renteverlies door de ontstane vertraging compenseert de gemeente Venray met een eenmalige bijdrage van 115.775 euro. /leerlonaar maakt naam in de wereld van de animatiefilm Jean-Marc van Rijswick: "Frankrijk staat als filmland erg goed aangeschreven. automerk Fiat. Maar nu Van Rijswick student-af is, wordt het tijd om op eigen benen te gaan staan. "Het is mijn droom om een echt grote bio scoopfilm te regisseren, met een langere speelduur. In Frankrijk draait op dit moment een korte animatiefilm, getiteld Canopée ('Groene gedeelte van het regen woud'), die ik met enkele andere mensen heb gemaakt. Die anima tiefilm is binnenkort misschien ook op de Franse Canal+ te zien." Verder heeft de Meerlonaar ook contacten met enkele geïnteres seerde bedrijven uit België en Frankrijk, die voor de Franse en Belgische televisie onder andere (animatie)films maken. "En verder ben ik in gesprek met een bedrijf uit Parijs, dat voor grote films uit Frankrijk en de Verenigde Staten de special effects verzorgt. Tja, ik moet eens kijken welke baan het beste bij me past," De nieuwe gemeentegids 2002-2003 zal in de loop van deze en volgende week weer huis-aan-huis verspreid wor den in de gemeente Venray. De gids omvat een actueel overzicht van instellingen, organisaties, verenigingen, clubs en belangengroeperin gen die in Venray actief zijn. Thema dit jaar is plattelandsver nieuwing. De gids is wederom tot stand gekomen in samenwerking met uitgeverij City Tourist Pro motions uit Kaatsheuvel. Ver spreidingsbureau Periodiek ver zorgt de verspreiding van de gidsen. Alle huishoudens, bedrij ven en instellingen ontvangen een exemplaar. Ook huishoudens met een ja/nee of nee/nee-sticker op de brievenbus. Mocht u begin augustus onverhoopt nog geen nieuwe gemeentegids hebben ontvangen, dan kunt u een exem plaar afhalen bij de publieksbalie op het gemeentehuis. De provincie Limburg gaat beleid maken op het gebied van bewegwijzering. Nu ont breekt het nog aan provinciaal bewegwijzeringsbeleid. Met het nieuwe beleid wordt het een stuk eenvoudiger om aan vragen voor diverse borden en andere bewegwijzering te toet sen. Naast een beleidsvisie worden ook handboeken opgesteld voor utilitaire, toe ristische en overige bewegwij zering. Bewegwijzering geleidt ver keersstromen en ondersteunt ont wikkelingen in het verkeersbeleid en -regelgeving. Als wegbeheer- der van provinciale wegen geeft de provincie op dit moment uit voering aan de bewegwijzerings- taak zonder provinciaal vastge steld beleid. De provincie Lim burg heeft behoefte aan volledige en eenduidige richtlijnen waar mee plannen, aanvragen en bezwaren kunnen worden getoetst. Het ministerie van Ver keer en Waterstaat heeft eigen richtlijnen waarmee provincies en gemeenten niet helemaal uit de voeten kunnen. Daarom is eigen beleid op het gebied van beweg wijzering noodzakelijk. Met een vastgesteld beleidskader kunnen verzoeken in de toekomst sneller en meer helder afgehandeld wor den, en is ook het bestrijden van illegaal geplaatste borden beter en consequenter uit te voeren. Een onderscheid wordt door de provincie gemaakt tussen utilitai re, toeristische en overige beweg wijzering. Het reeds bestaande toeristische handboek en de nog op te stellen utilitaire en overige bewegwijzeringshandboeken gaan onderdeel uitmaken van het provinciale beleid. Vanuit het Provinciaal Ontwik kelingsplan Limburg (POL) wordt integraal beleid gevraagd. Dit is zeker ook op het gebied van bewegwijzering van toepassing. Het beleid raakt namelijk veel ver schillende thema's zoals verkeers veiligheid, mobiliteit, recreatie, ruimte en groen. Daarnaast zijn vaak verschillende provinciale verordeningen van toepassing. De ontwikkeling en uitvoering van het nieuwe bewegwijzerings beleid vragen dan ook om betrok kenheid van diverse afdelingen en een financiële dekking voor het nieuwe beleid. Na de zomerva kantie zullen een begeleidings- en werkgroep van start gaan. Gedeputeerde Staten hebben een bestedingsplan voor bibli otheken in gemeenten met minder dan 30.000 inwoners vastgesteld. Het gaat de komende jaren om een bedrag van 470.000 euro per jaar om de vernieuwing van bibliothe ken te stimuleren. Daarvan is ruim vier ton bestemd voor het versterken van de onder steunende diensten, de zoge heten backoffice-functies. Dit gebeurt door versterking van de regionale samenwerking en het bieden van ondersteu ning op centraal niveau. Bij de versterking van de regio nale samenwerking gaat het om zaken als gezamenlijke inkoop, personeelsbeleid, administratie en de bibliobus voor kleine kernen. De regio Noord- en Midden-Lim burg krijgt daarvoor jaarlijks 108.363 euro, de regio Maastricht en Mergelland 38.091 euro, de regio Westelijke Mijnstreek krijgt 35.683 per jaar, de regio Parkstad 20.797 euro en de gemeenten Bergen, Gennep en Mook en Mid delaar samen 15.980 euro. Naast de regionale budgetten wordt er per jaar 218.916 euro geïnvesteerd in centrale voorzie ningen waaronder ondersteuning op gebied van automatisering, het ontwikkelen van een digitale vraagbaak en kennisdatabank, managementontwikkeling en het verrichten van gebruikers- en marktonderzoek. Het verdeelplan is een uitwer king van het landelijke beleid. Dat is erop gericht dat de komende jaren de openbare bibliotheken in kleine gemeenten (met minder dan 30.000 inwoners) efficiënter en effectiever gaan werken. Bibli otheken moeten niet alleen boe ken uitlenen maar ook een cultu reel trefpunt vormen en zich ontwikkelen tot een digitaal infor matiecentrum dat inspeelt op de informatiebehoefte van burgers. In Limburg werken bibliothe ken van grote en kleine gemeen ten in vier regio's samen aan de herpositionering van de openbare bibliotheken. PEEL EN MAAS een abonnement waard Jean-Marc van Rijswick wilde eigenlijk striptekenaar worden, maar de in Meerlo 'eboren en getogen filmfreak, hij heeft in zijn kast honder den videofilms staan, is nu lelemaal in de ban van de driedimensionale animatie- ïlm. Na jaren van studeren, eren en uitproberen is de Meerlonaar onlangs in het Zuid-Franse Arlès in dit spe cialisme afgestudeerd. Een gesprek. J Jean-Marc van Rijswick (23) is al enkele jaren weg uit Meerlo. Na de lagere school in Meerlo en de havo in Venray met succes afge rond te hebben, ging de Meerlo naar naar de school voor reclame jen presentatie in het Brabantse Boxtel. "Ik wilde altijd graag strip tekenaar worden, maar op een gegeven moment kwam ik erach- ter dat strips tekenen me niet genoeg voldoening gaf. Als filmf reak ben ik me toen gaan richten op 3D, driedimensionale model len en animaties, beelden die diepte creëren. Tijdens zijn studieperiode in I Boxtel woonde en werkte Jean- iMarc van Rijswick onder meer enkele maanden in Londen en Brazilië. "Daarnaast heb ik bij- voorbeeld ook nog een week in Barcelona op een interactieve beurs gestaan. Op die manier heb ik bij diverse reclamebureaus de fijne kneepjes van het vak geleerd." De Meerlonaar wilde na zijn studietijd in Boxtel graag gaan stu deren aan de Filmacademie in Amsterdam, kwam bij de laatste vijftien uitverkorenen, maar werd op het laatste moment toch nog afgewezen. "Omdat ik te veel met de driedi mensionale animatiefilm bezig was. Van een Belgisch jurylid kreeg ik echter het prima advies om naar een vakschool in het Franse Valenciennes te gaan." Zo gezegd, zo gedaan en dus verkaste Van Rijswick naar Zuid- Frankrijk,, waar hij ook zijn huidi ge vriendin Claire ontmoette. "De afgelopen twee jaar heb ik me in Arlès, waar een dependance van de school is, verder ontwikkeld op het gebied van 3D-films en - reclames. Als klein jongetje vond ik het altijd al leuk om een verhaal te vertellen. Als striptekenaar doe je dat met een pen, en nu doe ik dat met behulp van de computer. Ja, Frankrijk staat als filmland erg goed aangeschreven." KASKRAKER Vooral de manier waarop in Frankrijk 3D-films worden gemaakt, spreekt de Meerlonaar erg aan. 'In de Verenigde Staten wordt vooral aandacht besteed aan de special effects, het verhaal is daar niet zo belangrijk. Natuur lijk is een film als Jurassic Park een enorme kaskraker, maar mijn manier van werken zou het niet zijn. Ik kijk liever eerst naar het verhaal en stem daar de special effects op af. In de VS maakt men als het ware eerst de special effects en daarna pas het verhaal. Om nog meer ervaring op te doen en de verschillende manie ren van werken van dichtbij mee te maken, verbleef de jonge film maker tijdens zijn Franse studie periode ook enige tijd in Los Angeles, Maleisië en Brazilië, waar hij onder andere meewerkte aan een reclamecampagne voor het Krachten worden gebundeld. bepaalt u de strategie. vnny Cl 1 PPPC WV kennen het spel, WJVJl. de regeis. Weten dat winnen of verliezen afhangt van een nauwe samenwerking. Het resultaat: uw bedrijf op voorsprong.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 5