OPRUIMING Van de Vorle overweegt uit PNL te stappen Ooievaar maakt overuren Thuiszorg definitief in Vredeskerk Coen jongste deelnemer Vierdaagse dameskleding herenkleding kinderkleding Totale zomercollectie EXTRA AFGEPRIJSD Franciscanerpoort wil doodlopende weg Q En verder: Fietsvierdaagse klaar voor de start Paul Kronenberg in Tibet Bandoetere dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! m-TH'IHIH r\ Inbreker betrapt 41 ION Email en Internet op iedere werkplek -< Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN De lokale partijen in Noord- Limburg zijn ontevreden over de koers van de PNL. De Partij Nieuw Limburg bezet zes zetels in de Provinciale Staten en is een samenwerkingsver band van lokale partijen. Fractie Van de Vorle uit Venray heeft haar lidmaat schap voorlopig opgeschort. Helden Initiatief heeft zich inmiddels bedankt als lid. Dit overwegen ook de lokale fracties uit Venlo, Belfeld, Tegelen en Venray te doen. "In september komen we als noordelijk district weer bij elkaar. Dan zal er meer duidelijkheid komen zegt Joost van de Vorle die vanaf de oprich ting in september 1986 bij PNL betrokken is geweest. Ruim 12,5 jaar zat de Venraynaar in het hoofdbestuur van de partij. Momenteel is Van de Vorle nog lid van het districtsbestuur. In het verleden kende PNL voor de statenverkiezingen in de vijf Limburgse districten vijf aparte lijsten. Dat aantal is nu terugge bracht tot twee. Eind juni werd in een ledenvergadering besloten dat Fons Zinken in beide distric ten de lijsttrekker wordt voor de Provinciale verkiezingen die op dinsdag 11 maart 2003 worden gehouden. De partij wil met één herkenbaar gezicht de verkie zingscampagne ingaan. Fractie Van de Vorle ('er was voetbal op tv') en de andere noordelijke par tijen lieten verstek gaan. Want ze zijn ontevreden over de koers van PNL. Vooral fractieleider Fons Zinken ligt niet goed in Noord- Limburg. "Zinken heeft geen cha risma en ook geen uitstraling. Er zijn wel betere kandidaten voor het lijsttrekkerschap", oordeelt Van de Vorle. Ook de flirt van Zinken met het Leefbaar Nederland van wijlen Pim Fortuyn werd hem niet in dank afgeno men. "Wij willen onafhankelijk blijven. Bovendien moeten er meer kandidaten uit Noord- Limburg op de lijst staan. De par tij moet dichter bij de burgers komen. We wilden ook een eigen lijsttrekker maar de ledenvergade ring heeft in juni anders beslist." Joost van de Vorle heeft vanaf de oprichting van PNL als stem- mentrekker voor Venray aan de provinciale verkiezingen meege daan. Frits Timmermans uit Maasbree is de enige Noord- Limburgse afgevaardigde van PNL in de Staten. De noordelijke ach terban verwijt de partij dat het zich teveel op Zuid-Limburg richt. Van de Vorle zou echter een breuk met PNL betreuren. "Want we krijgen via hen informatie van uit de provincie over wat er in Venray speelt. Bijvoorbeeld over het ziekenhuis. Het heeft toch zijn voordelen als je direct con tact hebt met een provinciale par tij." Graszoden-Kvveekbedrijf DIRECT GAZON Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.dlrectgozon.nl Bedrijfsautomatisering b.v. Pr. Bernhardstraat 15 5802 BL Venray tel. 0478-585457 email: info@Jds.nlwww.jds.nl Het adres voor al uw automatiserings- vraagstukhen CAR-CITY VENRAY Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Honderddrieëntwintigste jaargang - week 29 - donderdag 8 juli 2002 EN MAAS Boer is trots 7 Kunst Cultuur 9 Sport 15 Gemeentelijke mededelingen 16 Kerkelijke diensten 18 De nieuwbouwwijk Francis canerpark moet vanaf de Kruisstraat bij café 't Podium worden afgesloten. Dit om sluipverkeer van en naar de Leunseweg en parkeeroverlast op vrijdagavond en zaterdag tegen te gaan. Dat vraagt de vereniging van bewoners van appartementencomplex Fran ciscanerpoort in een brief aan het college. Door bij het kantoor van make laar Katja de Geus de weg af te sluiten wordt de Pastoor Wijnhovenstraat een doodlopen de weg. Het Franciscanerpark is dan alleen nog bereikbaar vanaf de Leunseweg en St. Franciscuslaan. Het sluipverkeer door de wijk is wel afgenomen sinds dat er niet meer aan de wegen in de omgeving gewerkt wordt. De parkeeroverlast is het ergste op vrijdagavond en zater dag. Tal van auto's staan dan in de smalle straten en buiten de par keervakken geparkeerd. Dit levert een gevaarlijke situatie op. De bewoners van Franciscanerpoort hebben zich verenigd in 'Vereniging van eige naars Leunseweg'. Zij verzoeken het college ook om hondenuitlaat- stroken aan de leggen. Want het pastoor Wijnhovenpark schijnt een openbaar hondentoilet te zijn. "Dit is bar en boos", zegt secretaris Harrie Francken. "Het is voor de kinderen echt geen pretje om hier te spelen." Tevens zijn er bij het bewerken van de grasmat veel stenen en beton naar boven gekomen. Coen van Tilburg uit Merselo is met zijn elf jaar de jongste deelne mer aan de Vierdaagse in Nijmegen. Dat kreeg de jeugdige wandelaar voor aanvang van het populaire wandelevenement, 39-657 wandelaars uit zestig lan den trekken vier dagen lang de stoute schoenen aan, officieel te horen. Samen met 36 andere leden van wandelvereniging De Natuur vrienden uit Merselo hoopt Coen vrijdag gezond en wel (en zonder blaren) de finishlijn in Nijmegen te bereiken. De oudste deelnemer is G. Timmer uit Rotterdam. Hij is 89 jaar en loopt de tocht voor de 37ste keer. De oudste vrouw die meeloopt is de 87-jarige mevrouw Berkhout uit Voorburg. Zij loopt dit jaar voor da 66ste keer mee en is daarmee absoluut recordhoud ster. Coen heefr dus nog wel wat jaartjes voor de boeg Hotel Asteria Venray Maashese weg 80a. 5804 AD Venray Inl. en reseveringen: Tel. 0478-511466 Leuke dingen Bijna heb ik 'm vol, mijn KCA- box. En dan krijg je ie horen dat ze 'in niet meer komen leegha len. In het kader van meer ver antwoording bij de burger mag ik au. naar eigen believen, zelf naar het milieustation om mijn batte rijen, verfresten etc. op een milieuvriendelijke wijze af te voeren. Ik weet nog goed, hoe een trotse wethouder Claessens zo n vijftien jaar geleden in Veltum de eerste KCA-box ging overhandi gen Venray ging wat aan het doen. KCA was de eerste st:ip naar gescheiden afvalinza meling. Nu weten we niet beter, alhoewel in deze zomermaanden de GFT-bak vaak angstvallig gemeden wordt. Het leuke van de KCA-inzame- ling is toch wel de box. Behalve als opslagdoos voor batterijen, vcrfafval en andere chemische vuiligheden, werd de box door de-Vcnrayse burger multifunctio neel ingezet. Zo ken ik iemand die de box gebruikt bij het vis sen. Netjes alle spulletjes in een riante box en je kunt 'm ook nog als stoeltje gebruiken. Of dat familielid, die dé box met enige aanpassingen heeft omgebouwd tot koelbox die het op vakanties nog altijd goed doet. Ook als Lego-opslagdoos en naaidoos doet ie prima. Als beautycase heb ik 'm nog niet gezien maar met een ander kleurtje zou de box ook daar geschikt voor kun nen zijn. Wat dat betreft hoop ik wel dat de gemeente nieuwe woningen van een KCA box blijft voorzien. Voor het milieu, maar ook voor al die andere leuke dingen. Christ jaarmarkt 10 UUR OPEN AT H De geboortekaartjes gingen ook in de afgelopen dagen weer als warme broodjes over de toonbank bij drukkerij Van den Munckhof. De reden: een ware babyboom in de maand juli. Net als vorige week, toen de ooievaar zeker negen keer ergens in de gemeente Venray zijn opwachting maakte, was het ook deze week met het verschijnen van (minimaal) elf jonge hummeltjes weer goed raak. En dat betekende wederom drukte, nog net geen wachtrijen, op de geboortekaartjesafdeling. Een korte opsomming van de baby-agenda van deze week bij drukkerij Van den Munckhof: In Venray werden Benny Camps en Petra Heinsbroek de gelukkige vader en moeder van een tweeling, twee zonen: Niek en Micha (12 juli). Ook Orlando en Nathalie Salarbux uit Venray kregen een zoon: Delano (12 juli), Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl Het college van B en W van de gemeente Venray heeft deze week een bouwvergun ning verleend aan de Stichting Thuiszorg Noord-Limburg voor de verbouw van de voor malige Vredeskerk tot het nieuwe kantoor van de Thuiszorg. De gemeente Venray heeft de bouwvergunning verleend nadat zij van de provincie Limburg een verklaring van geen bezwaar ont ving. De totale verbouwing van de donkere, gesloten kerk tot een open, transparant kantoorgebouw start na de zomer en is naar ver wachting medio 2003 gereed. Het totale plan is tot stand gekomen na intensief overleg tus sen de Stichting Thuiszorg Noord- Limburg, architect Verheijen, aan nemer Van Nieuwenhuizen/Jongen, kerkbe stuur en gemeente Venray. Naast de verbouwing van de kerk tot kantoor, wordt de pastorie ver bouwd tot een woning met bedrijfsruimte en worden er twee woningen gerealiseerd aan het Molenpad. Het plan is op 14 janu ari 2002 tijdens een informatiebij eenkomst gepresenteerd. In het nieuwe kantoor van de Thuiszorg wordt het hoofd- en rayonkantoor ondergebracht. Vorig jaar onstond er grote onrust onder de Venrayse bevol king toen bleek dat de gemeente een sloopvergunning had afgege ven voor de Vredeskerk. Een belangengroep die opkwam voor het behoud van de kerk ver woordde het maatschappelijk protest tegen de voorgenomen sloop. Uiteindelijk werd de sloop uitgesteld omdat de Stichting Thuiszorg Noord-Limburg liet onderzoeken of de Vredeskerk geschikt was voor het onderbren gen van een nieuw kantoor. Diner en theater in Hotel Asteria Tegels-, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Benny Camps en Petra Heinsbroek zijn de gelukkige ouders van Niek (1900gram) en Micha (2500 gram). net als Anneke en Patrick Willems die Jesse (12 juli) en Myriam en Jos Coppis-Wilmsen die Rens (9. juli) mochten begroeten/ Stan (14 juli) is de zoon van Leon en Angelique Jeuken-Linders uit Venray en Elke (11 juli) de doch ter van Peter en Bianca Francken- Manders. Bij Paul en Conny Clephas-Thijssen was het ook raak, met de komst van dochter Anouk (10 juli). In Leunen wer den Jan en Bianca Janssen- Swinkels de gelukkige ouders van Victor (12 juli), in Ysselsteyn werd Brechje (13 juli) geboren, dochter van Rob en Lianne Teunissen-Custers en ook Marian Hendrix en John Lemmens uit Ysselsteyn kregen een zoon: Thijs (11 juli). In Veulen zag Michaëla (15 juli), dochter van Ton en Marinke Leijssen-Van der Zanden, het levenslicht. Ouders, zusjes, broertjes, opa's en oma's..namens Peel en Maas van harte 'gefeliciteerd De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 2.30 uur een 34-jarige man uit Venray aangehouden toen hij op heterdaad werd betrapt bij een inbraak in een kliniek aan de Wanssumseweg. De man werd aangehouden met een deel van de buit en inbrekers- gereedschap. De aanhouding was mede mogelijk dankzij kordaat optreden van het dienstdoende nachthoofd van de kliniek, die onmid dellijk de politie belde. De verdachte is ingesloten voor verhoor en zaterdag in de loop van de middag weer op vrije voeten gesteld, nadat proces-verbaal was opgemaakt. De ontvreemde goederen zijn weer teruggegeven aan de rechtmati ge eigenaar. AUTOMATISERING Advies - Implementatie KintoGrautcmitiserimj Trainingen - Websites - InternetappIkaO

Peel en Maas | 2002 | | pagina 1