"Uitstekende promotie voor de regio" Routes en sfeer het belangrijkste Mei donk aan de sponsoren Programma Fietsvierdaagse Venray Editie 2002. Rabobank Het Soede oei PEUGEOT Vrijwilligers kloppend hart Inschrijven Fiets vierdaagse industries DAGBLAD M LIMBURGER PEEL EN MAAS Donderdag 18 juli 2002 - Pagina 14] Fietsvierdaagse Venray in de startblokken Nog enkele dagen en dan kan de fietsliefhebber zijn sta len ros weer voor de dag tove ren. Op dinsdag 23 juli gaat namelijk de zesde Fietsvier daagse Venray van start, een evenement dat niet meer weg te denken valt uit Noord-Lim burg en Brabant. Vorig jaar beklommen maar liefst 4200 fietslustigen het stalen ros. Ook dit jaar verwacht de Stichting Fietsvierdaagse, die het evenement sinds achttien jaar op poten zet, weer enkele duizenden sportievelingen. Het succes is vol gens voorzitter Jan Kreuts niet alleen te danken aan de zorgvul dig uitgestippelde fietsroutes. "We hebben ook een belangrij ke commissie die zich bezighoudt met het randgebeuren. Er staan marktkramen waarin hobbyisten hun waren kunnen uitstallen, er is een Rad van Fortuin, quizzen voor jong en oud, smakelijk hapjes en drankjes, live muziek, en er zijn vele uiteenlopende presentaties. Ruim 130 vrijwilligers zijn vier dagen in de weer zodat de Fiets vierdaagse Venray 2002 ook weer vlotjes zal verlopen We staan te popelen om te beginnen." De opening van de Fietsvier daagse Venray op dinsdag 23 juli om 9 00 uur wordt verricht door wethouder Mathieu Emonts. die daarbij muzikaal wordt onder steund door zangeres Mirjam Aarts die het lid 'Hoj hoj hoje wor' ten gehore zal brengen. Speciale aandacht binnen de organisatie verdient het werk van de routecommissie die tijdrovend maar onmisbaar werk verricht. "En dat wordt gewaardeerd door de deelnemers", zegt bestuurslid Anne Beuving. "Er komen fietsers uit heel Nederland en zelfs uit Bel gië en Duitsland naar Venray. Een uitstekende promotie voor de regio." Dit jaar kunnen de deelnemers kiezen uit routes met een afstand van 25,45 of 60 kilometer. Routes die onder meer voeren door Ven ray. Well, Sint Anthonis, Horst en Bakel. "Deze plaatsen koppelen diverse evenementen aan de Fiets vierdaagse Venray. zodat er bij een tussenstop ook voldoende te beleven valt, naast het gebruikelij ke natje en droogje op de terras sen', zegt Kreutz. Zo is de kunstmanifestatie de Waan op het voormalige terrein van St. Anna in Venray speciaal opgenomen in deze editie van de vierdaagse, "s Woensdags kun nen de fietsers een kijkje nemen bij deze fantastische manifestatie, die landelijke belangstelling trekt. Vervelen is er dit jaar ook zeker niet bij." Natuurlijk vormen de routes de basis van het evenement. "Ze moeten gevarieerd zijn en er moet wat te zien zijn", ratelt Kreutz verder. "Daarom hebben we de controleposten ook altijd bij interessante plekken. Dat kan bij een aardbeienteler zijn, een kaasboerderij of een wijnboerde rij. Maar er is altijd iets bijzonders te zien. We hopen dat we veel fietsers de komende dagen in Venray mogen begroeten." Sporthal De Wetteling vormt ook dit jaar weer de uitvalsbasis van de Fietsvierdaagse Venray. Om de fietsvierdaagse in goede banen te leiden, doet de organisa tie een beroep op 135 vrijwilli gers die elke ochtend om een uur of vijf uit de veren komen om rou tes uit te pijlen, controleposten te bemannen, materialen te onder houden, een bakkie koffie te zet ten en hapjes te verzorgen. "Die medewerking is onmisbaar", ver telt pr-man Johan Philipsen. "Ook medewerking van allerlei instan ties is noodzakelijk om van de fietsvierdaagse een succes te maken. Politie, gemeentes waar door de routes lopen en plaatselij ke VW's dragen een belangrijk steentje bij." Zoals ieder jaar stelt de Stich ting Fietsvierdaagse Venray een stichting of vereniging in de gelegenheid om geld in te zamelen voor een goed doel. Dit jaar is dat de Stichting Kruisen en Kapellen, een orga nisatie met zeventien vrijwilli gers en een eigen werkplaats, die zich inzet voor behoud en restauratie van veldkruisen en kapellen. Tijdens de Fietsvier daagse Venray draait het kans- spelletje Rad van Avontuur, waarbij leuke prijzen zijn te winnen. De opbrengst van onder andere dit spel is bestemd voor de kas van voor noemde stichting. Inschrijven voor de Fietsvier daagse Venray kan bij de VW-kan- toren in de regio en bij de spon sors van het evenement. Inschrijven is mogelijk tot aan de start. Alle verdere informatie vindt u in de ruim verspreide fol der, op de website www.tref nl/peel &maas/f4dv of bij de VW Venray, tel: 0478- 510505. Tijdens de fietsvierdaag- se kunt u deelnemen aan diverse quizzen met fraaie prijzen. Voor de routequiz beantwoordt u tij dens de tocht enkele vragen, waarmee u kans maakt op een cheque van Juwelier Verlinden. Met de veiligheidsquiz wordt uw kennis van de verkeersregels op de proef gesteld, met als hoofd prijs een reischeque ter waarde van 250 euro van Reisbureau Vice Versa. Op vrijdag 26 juli komt er met een feestelijke slotmanifestatie een einde aan de Fietsvierdaagse Venray. Zoals elke dag is er dan live-muziek te horen bij de aan- komstplaats en worden de prijs winnaars van de diverse quizzen bekendgemaakt. Voor overnachtingen kan men, naast de mogelijkheden via VW Venray, terecht bij de kampeer plaats van Atletiekvereniging Ven ray, direct bij de startlocatie. PEEL EN MAAS een abonnement waard Organisatie houdt rekening met structurele groei ff ff "Het lijkt wel een bedrijf" hoorde pr-man Johan Philip sen onlangs iemand roepen. Zijn reactie: "Dat schiet al aar dig op". En zo is het ook, want de organisatie van de Fiets vierdaagse Venray is twaalf maanden per jaar actief bezig om alles in goede banen te lei den. Ook lange termijnplan nen horen daarbij. De gemiddelde leeftijd van de Nederlandse bevolking gaat fors omhoog en binnen nu en enkele jaren bestaat een wel heel erg groot gedeelte van Nederland uit mensen in de leeftijdscategorie tussen 50 en 60 jaar. "En laat dit nou net de categorie fietsers zijn die het meest aan de fietsvierdaagse deelneemt", zegt Philipsen. "Zaak voor het bestuur om daar eens goed over na te den ken. Wat te doen als het deelne mersveld zich explosief uitbreidt? Meer folders, meer of dubbele routes, medailles, ontvangst- en vertrekaccomodaties. aantal con troleposten, meer vrijwilligers, verdelen van de drukte, de pre sentatie ten opzichte van de over heden zoals gemeenten, het bedrijfsleven en het binnenhalen van de benodigde financiële mid delen etc. etc." Eén van de allerbelangrijkste zaken is volgens de pr-man het uitstippelen van routes of zelfs meerdere routes, zodat het zeker niet te druk wordt. "Deelnemers willen in alle rust van de omge ving kunnen genieten. Ook voor de toekomstplannen van de fiets vierdaagse moeten we daar dus rekening mee houden.Daarnaast is het natuurlijk van groot belang om de gezelligheid en sfeer te kunnen blijven handhaven. De Fietsvierdaagse Venray heeft voor al daarmee een goede naam opge bouwd. Prioriteit dus, ook als het groter en groter wordt." Dit jaar zal volgens Philipsen al een goede graadmeter zijn of de groei structureel te noemen is Vorig jaar namen al 4 200 mensen deel, enkele jaren daarvoor waren dat er circa 1.000 minder. Een groei van circa 30% in een tijdsbe stek van een paar jaar. "Dat is niet niks. Gelukkig is de organisatie daar nog steeds goed op inge steld. Bij een structurele groei is bijsturen echter noodzakelijk. Maar. zoals gezegd, de fietsvier daagse zou de fietsvierdaagse niet zijn als daar al goed over nage dacht is." Zo zijn er ook nog wel wat andere activiteiten aan vernieu wing toe. "Wat dat betreft blijft de Fietsvierdaagse Venray natuurlijk als organisatie alert en zal ze hier op zeker inspelen. Maar de princi piële opzet van de Fietsvierdaagse Venray blijft zoals ze is. Het bestuur wil in ieder geval de sfeer en de goede, overzichtelijke rou tes blijven presenteren, vernieu wen of verbeteren." Een groot voordeel is volgens Philipsen het aanbod van natuur schoon rondom Venray, dat erg gevariëerd is. "Daarnaast komen er steeds meer fietspaden en fiets routes bij en wordt Noord-Lim burg en Zuidoost-Brabant steeds meer gepromoot als vakantiege- bied. Denk maar eens aan de ont wikkeling van het nieuwste natio naal park de Maasduinen, het alom geroemde gebied de Peel, de Maasvallei zelf en de op stapel staande samenwerking tussen het Peel&Maas-gebied en het prachti ge Duitse grensgebied met de plaatsen Kevelaer, Walbeek, Sons- beck en Xanten. Volgens recre atiedeskundigen kan dit gebied veel meer toeristen herbergen dan tot nu toe het geval is." BICYCLES JL. ■vNiieYeis AUTOBEDRIJVEN- Venray Meerlo-Wanssum van den munckhof bv drukkerij uitgeverij peel en maas boek- en kantoorboekhandel kalbekrant venray Tl Diepvrieshuis Blij met een ei Tasty Tom Plus(Supermarkt Landweert Venray) Gezamenlijke Varkenshouders Juwelier Verlinden Brand Bier Reisbureau Vice Versa Dixons (de Bleek Venray) Gunhoek Groenvoorziening Oirlo Primafoon Maessen Ysselsteyn Gemeente Venray Xerox Venray Bakkerij van Gassel Ysselsteyn Verspreidingsburo Periodiek Venray Jos van Katwijk\Sportcafé de Wetteling Met dank aan: alle deelnemers alle vrijwillige medewerkers de regionale VVV-kantoren de regionale Politiekorpsen de gemeenten in de regio de EHBO vrijwilligers de tietsreparateurs 't mooie weer iedereen die op welke manier dan ook heeft bijgedragen aan de organisatie en 't welslagen van de Fietsvierdaagse Venray Dinsdag 23 Juli 2002: 9.00 uur officiële opening door wethouder Mathieu Emonts Mirjam Aarts zingt openingslied Routes leiden vandaag richting Well Live-muziek en hobby-kraampjes in "de Wetteling" Rad van Avontuur en loterij t.b.v. Stichting Kruisen en Kapellen Diverse verrassingen en activiteiten onderweg Let op I! Er kan alle dagen alleen maar gestart worden: in Venray "de Wetteling' Woensdag 24 Juli 2002: de routes leiden vandaag richting St. Anthonis Vertrektijden elke dag: 25 km tussen 10.00 -13 00 uur Vertrektijden elke dag: 45 en 60 km tussen 9.00 -12.00 uur Sluiting eindcontrole elke dag: 17.00 uur Controlepost en bezoek aan kunstmanifestatie'De Waan" in Venray op het St. Annaterrein Live-muziek en hobby-kraampjes in en bij "de Wetteling" Rad van Avontuur en loterij t.b.v. Stichting Kruisen en Kapellen Diverse verrassingen en activiteiten onderweg Donderdag 25 Juli 2002: de routes leiden richting Horst Hoofdcontrole en Brocant-Markt in Horst Live muziek en hobbykraampjes in "de Wetteling" Elke dag ook voor de kinderen diverse leuke activiteiten Rad van Avontuur en loterij t.b.v. Stichting Kruisen en Kapellen Diverse verrassingen en activiteiten onderweg Vrijdag 26 Juli 2002: slotdag, de routes leiden vandaag richting Bakel Diverse verrassingen en activiteiten onderweg Spectaculaire slotmiddag in en bij "sporthal de Wetteling" met Live muziek Uitgebreide braderie Uitslagen en prijsuitreikingen diverse quizzen Verloting van de fiets onder de voorinschrijvers Rad van Avontuur en loterij t.b.v. Stichting Kruisen en Kapellen Uitreiking van diverse andere, extra, prijzen (verrasssing Diverse spectaculaire activiteiten Ca. 18.00 uur sluiting.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 14