Thei en Nelly van den Bekerom vijftig jaar samen 'Jongeren, helpen jongeren' UITVERKOOP 2 halen ^betalen* A&SVINTERSPORT Tropisch regenwoud, bosnegerdorp en hangmatten Summer Sale bij: Bedevaart naar Sint Gerardus in Wittem Waarschuwing voor neppistolen VAKANTIE PAKKET 3-PAK KODAKFILM M.CAST Thei van den Bekerom zag töelly Wijnen voor het eerst op de dansvloer in Horst. Tijdens de plaatselijke kermis vroeg de jeugdige Venraynaar de jonge Melderslose ten dans en die dag keken ze elkaar ongetwijfeld voor de eerste keer met een verliefde blik in de ogen. Ruim vijftig jaar later zijn Thei en Nelly nog altijd gelukkig met elkaar, en samen met hun zeven kinderen, der tien kleinkinderen en tal van vrienden en bekenden gaan ze op vrijdag 19 juli hun gouden huwelijksfeest uitgebreid vie ren. Het gouden huwelijksfeest begint op vrijdag 19 juli om 13-30 uur met een mis in de kapel van het St.-Elisabethziekenhuis. Van 18.30 tot 19 30 uur kan iedereen het echtpaar komen feliciteren in zaal 't Anker in Merselo. "En daar na feesten we nog even door met een aantal genodigden", vertelt Nelly. "Tja, we laten hel maar allemaal op ons afkomen. Van de kinderen hebben we te horen gekregen dat we ons nergens druk over hoefden te maken. Na hun huwelijksdag van vijftig jaar geleden, betrok het jonge echtpaar een huis in Melderslo. waar ze bijna vijf jaar woonden Daarna vertrokken Nelly en Thei naar Venray. "We hebben in- Venray onder andere in de Arkstraat en de Nieuwlandstraat gewoond", zegt Thei. "En nu heb ben we alweer negen jaar een bovenwoning aan de Gouden Leeuw. Lekker in het centrum, met de voorzieningen om de hoek." Al heeft het wonen in hartje Venray ook nadelen, zegt Nelly. "Na het verruimen van de ope ningstijden van de horeca hebben we veel meer overlast van geluid, ht tegenstelling tot wat gezegd wordt, is de situatie alleen maar erger geworden. De hele nacht is het in de omgeving vaak een her rie van jewelste. Vroeger was het in het weekend eerder stil, zodat je beter in slaap kon komen. Soms is het echt te gek voor woorden. We klagen niet graag, zeker niet. Maar het lijkt wel of de jongeren en de uitbaters soms geen reke ning willen houden met hun naas te omgeving." Maar verder hebben ze het prima naar hun zin in Venray, zo blijkt. Veel vrienden, bekenden en familieleden komen bij het echtpaar over de vloer. Geen wonder ook. want Nelly en Thei zijn erg actief in het vrijwilligers werk. Zo gaan ze samen al vijftien jaar lang s woensdags bij De Wendel in Horst op bezoek bij twee gehandicapte senioren. Erg dankbaar werk om te doen. Die jongens beginnen al te stralen als ze ons zien aankomenzegt Nelly. Daarnaast is Thei al jaren penningmeester van het Buurtbusproject Venray. gaat Nellv graag volksdansen en zin gen in het koor van het zieken huis. Thei is verder een groot lief hebber van biljarten en daarbij stappen ze samen ook nog regel matig op de fiets. Ook de Fietsvierdaagse Venray mag zich jaarlijks in hun warme belangstel ling verheugen. "Als de zon maar even begint de schijnen, gaan we fietsen", lacht Nelly. "De fietsvier daagse is een prachtig evene ment. lekker fietsen en kletsen met vrienden en bekenden. Ja. ook dit jaar zijn we zeker weer van de partij." Daarnaast hebben Nellv en Thei zes dochters en één zoon, en krioelt het in huize Van den Bekerom regelmatig van de klein kinderen. "Dertien in getal. En daar hebben we ook maar druk mee", lacht Thei, die in zijn werk zame leven onder andere dertig jaar in de melkfabriek in Venray werkte. "Oppassen, spelen. En de kleinkinderen leren opa bijvoor beeld ook hoe hij het beste met de computer kan werken. Ongelofelijk wat die kinderen al weten van programma's en derge lijke. Ja, gelukkig komen onze kin deren en kleinkinderen graag bij ons op bezoek." Uitwisselingsprogramma Rode Kruis met Bulgarije Jongeren, helpen jongeren' is de slogan van een uitwisse lingsprogramma tussen jonge ren van het Nederlandse en Bulgaarse Rode Kruis in de aankomende zomervakantie. Deze uitwisseling is tot stand gekomen omdat drie Nederlandse Rode Kruis-dis- tricten, zijnde noordelijke Noord-Limburg, Hoeksche Waard en Dordrecht- IJsselmonde, een tehuis voor zwerfkinderen in Ruse (Bulgarije) voor een periode van drie jaar financieel heb ben geadopteerd. Zij hebben zich gezamenlijk garant gesteld voor een bedrag van 92.798 euro. Om nader tot elkaar te komen is gekozen voor een uitwisseling met leeftijdsgenoten van het Bulgaarse Rode Kruis. Onder de noemer Jongeren, helpen jonge ren' hopen de districten dat de jongeren voor de verdere toe komst een band zullen opbouwen met de Bulgaarse jongeren. Vanuit de afdeling Venray gaan vijf jongeren en twee begeleiders mee en vanuit de afdeling Arcen- Lomm-Velden gaat één jongere mee. De overige deelnemers komen uit het district Hoeksche Waard. De Nederlandse jongeren ver trekken op vrijdag 13 juli en komen op zaterdag 20 juli terug. Van deze unieke reis zal een ver slag worden gemaakt dat in de plaatselijke en regionale bladen zal worden gepubliceerd. De jeugd uit Ruse zal een tegenbe zoek brengen in de periode 10 tot en met 19 augustus. Zij verblijven hiervan drie dagen in noordelijk Noord-Limburg met als stand plaats Venray. De Bulgaarse jonge ren zal een afwisselend program ma worden aangeboden waarin zij kennis maken met de omge ving/streek, cultuur, Rode Kruis- activiteiten en het verenigingsle ven. Scoutingvereniging De Peelspeurders uit Venray stelt hun scoutinggebouw gratis ter beschikking voor de opvang van de Bulgaarse jeugd. A&S Intersport, Schoutenstraatje 27, 5801 BS Venray A&S Buitensport, Langstraat 49, 5801 AB Venray A&S Intersport, Steenweg 18, 5707 CG Helmond *Het goedkoopste artikel is gratis Graszoden-Kweekb DIRECT GAZON v.o) Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.directgazon.nl Met de buitenlandse vakan tieweken in aantocht waar schuwt de politie voor de invoer van nepvuurwapens in Nederland. Het bezit ervan is strafbaar. Nepvuurwapens zijn vrij te verkrijgen in winkels, op markten en kermissen in landen zoals Frankrijk, Spanje en Griekenland. Ook in Italië en Turkije zijn deze namaak wapens te koop. De wapens zijn niet van echt te onderscheiden. De politie waar schuwt derhalve dat niet alleen het bezit ervan strafbaar is, maar dat de wapens in het publiek domein grote onrust en angst teweeg kunnen brengen. Met de kogeltjes kan ernstig oogletsel worden aangebracht, terwijl de wapens ook voor bedreiging geschikt kunnen zijn. Ook agen ten die geconfronteerd worden met een verdachte die in het bezit is van een dergelijk wapen, zou den als een reactie daarop kunnen handelen conform hun eigen wapenvoorschriften Jenniskens^ i n s t a I I a t i verwarming ventilatie airconditioning elektro sanitair Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441. fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl De jaarlijkse bedevaart naar Sint Gerardus in Wittem vindt plaats op zondag 4 augustus 2002. Het is de zestigste keer dat deze bedevaart gehouden wordt. Het jaarthema is 'Bevrijdende ontmoetingen'. Het vertrek vanuit Venray is bij de bushalte van zorgcen trum het Schuttersveld om 8.15 uur. De bussen vanuit Noord- Limburg verzamelen zich bij het Amerikaans kerkhof in Margraten waarna gezamenlijk naar Wittem gereden wordt. De aankomst is er uiterlijk om 11.45 uur. Om 12.00 uur is er een extra pelgrimsvie- VOOR DE PRIJS VAN 2! SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY ring in de Gerarduskapel. Na deze eucharistieviering is het mogelijk de plaatselijke horeca te bezoe ken en inkopen te doen in de win keltjes die voor deze gelegenheid op zondag open zijn. Bezoek als u wilt ook de oude barokkerk. Er is om 14.15 uur een videotentoon stelling in zaal 2 van het klooster. Ook kunt u de boekhandel van het klooster bezoeken en eventu eel aankopen doen. In de hal van het klooster kunt u terecht voor informatie over de bedevaart, boekjes en natuurlijk de oude ver trouwde Gerardus scheurkalen der. Om 15.00 uur is de middag- dienst en processie door de kloostertuin. Vanwege het ver plaatsen van deze middagdienst vervalt de afscheidsdienst. Om 16.30 uur vertrekt de bus weer richting Venray waar de reizigers Ramen Deuren Serres rond 19.30 uur zullen arriveren. Zorgt u voor een natje en droogje tijdens de reis. De bede vaartsorganisatie heeft besloten na de eucharistieviering de turn zaal open te stellen zodat de pel grims daar hun boterhammen kunnen opeten. Er wordt geen lunch aangeboden maar er is wel koffie en thee verkrijgbaar. De kosten voor de reis bedra gen 12 euro, te voldoen bij ver trek in de bus. Kinderen onder twaalf jaar mogen gratis mee. Informatie en opgave bij Myce Surminski telefoon 06-48115795. Opgave is mogelijk tot en met zondag 28 juli. PEEL EN MAAS een abonnement waard Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Gouden bruidspaar geniet volop van het leven Jolanda van den Heuvel stagiaire in weeshuis Suriname Jolanda van den Heuvel uit Venray verblijft voor een sta geperiode van vijf maanden in Paramaribo (Suriname). De 22-jarige Venrayse, studente Pedagogiek aan de Fontys Hogescholen in Tilburg, loop daar stage bij de Stichting voor het Kind, een instelling die zich richt op kinderen die sek sueel misbruikt zijn. Tijdens haar stageperiode levert Jolanda bijdragen voor Peel en Maas over haar activiteiten in het weeshuis en haar ervarin gen in Suriname. Deze week vertelt zij over het tropisch regenwoud. "Het bos zoals hier in Suriname het tropisch regenwoud genoemd wordt is bereikbaar met de bus, boot of met het vliegtuig. Binnen een uur of twee rijden vanuit Paramaribo kun je het bos al in. Toch wilde ik graag een week lang diep in het bos verblijven. Ik heb toen besloten naar Awaradam te vliegen en daar in een Saramacaans bosnegerdorp te ver blijven, Ik was op alles voorbereid voordat ik ging en had verwacht een week geen toilet of douche te zien. Ik dacht ik moet koken, afwassen, douchen en naar het toilet gaan in de rivier. Na een klein uurtje gevlogen te hebben met zo n eng vliegtuigje landden we op een erg natuurlij ke landingsbaan, een grasveld. Toen volgde de kennismaking met de gids en de groep. Ik ben met vijf bekenden van mij gegaan. En er bleken zich nog twee ande ren bij de groep aangesloten te hebben. Zij waren van een televi sieploeg uit Amsterdam en zij zijn met ons meegegaan om een aantal afleveringen over Suriname op te nemen. En hier hoorde het bin nenland van Suriname ook bij. Ze hebben werkelijk alles opgeno men. Van 's ochtends vroeg tot "s avonds laat stond de camera op ons gericht. Er was geen ontko men aan. Na vervolgens een half uur gevaren te hebben in een korjaal, een uitgeholde boomstam, dwars door het tropisch regenwoud kwamen we aan op Awaradam eiland. Van al mijn verwachtingen bleek niks te kloppen. Elke twee personen uit de groep hadden een eigen hut met bed. Dit is al een luxe op zich, want de meeste trips naar het binnenland slaap je in hangmatten. Verder had elke hut een eigen terrasje met twee hangmatten en het mooiste van alles was het uitzicht op rivier de Gran Rio. Ik vervolgde mijn tocht op het eiland op zoek naar eventuele sanitaire voorzieningen. En ja hoor, in een grote hut bleken vier douches en vier toiletten aanwe zig te zijn. Ze waren allen bete geld en wel. Mijn badkamer hier in Paramaribo kan daar niet eens aan tippen. Het avontuurlijke van douche en toilet was het feit dat ik elk moment van de dag alert moest zijn op giftige padden en vogelspinnen. Qua fasciliteiten kon deze week voor mij al niet meer stuk. Het toppunt van alles ervaarde ik na mijn eerste nacht. Er werd 's ochtends op de deur geklopt: Toomservice'ü! Ik stond met mijn oren te klapperen. Een dienblad met koffie en thee werd ons keu rig overhandigd. Overdag hebben we heerlijk vertoefd in de Gran Dam Sula (stroomversnelling), wandeltochten door de jungle gemaakt, gevist naar Piranha's en lekker gerelaxed op Awaradam eiland in onze hangmat. 's avonds zijn we er met een korjaal op uit getrokken op zoek naar kaaimannen. Na lang zoeken lichtten hun ogen op uit de duis ternis. Vanaf dat moment zat ik ineens een stuk minder op mijn bankje in de korjaal. We hebben ze mogen aanschouwen van een meter afstand. Toen we dichterbij kwamen doken ze snel in het water. Deze week is voor mij zo goed bevallen dat ik bij terugkomst meteen een hangmat heb gekocht om toch nog een beetje in de sfeer van Awaradam te blijven hangen. De afgelopen dagen realiseer ik me ineens dat de drukte die er in de stad heerst in het binnenland totaal onvoorstelbaar is. In het binnenland hoor je alleen het bruisende water van de sula's, het fluiten van de vogels en het knis peren van het brandende hout waarop gekookt wordt. Ook de geuren zijn totaal ver schillend! In de stad word ik af en toe bedwelmd door de uitlaatgas sen van auto's en bussen. Het gebruik van een katalisator is hier duidelijk niet verplicht. En op Awaradam rook ik liggen de in mijn hangmat alleen de gezonde lucht van het bos het hout van mijn hut en de heerlijke geuren die heel de dag door uit de keuken kwamen. Ik heb nog overwogen een paar dagen langer te blijven want die mogelijkheid was er. Maar voor 80 dollar per dag werd dat een erg dure grap. En zo zit ik hier nu dan weer in de drukte van Paramaribo. En realiseer ik me dat ik over een paar weken als ik weer terug ben in Nederland weer genoegen moet nemen met het 'bos' van Vlakwater." Jolanda van den Heuvel uit Venray verblijft nog enkele weken in Suriname. Honderddrieëntwintigste jaargang - week 28 - donderdag 11 juli 2002 MAAS

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13