OPRUIMING berdem Asielzoekerscentrum mogelijk van de baan I I Deken Coenen: aandacht voor asielzoekers Meer parkeerplaatsen bij De Hommel OPRUIMING dameskleding herenkleding kinderkleding Totale zomercollectie flink afgeprijsd Gehandicapten en kunst bij De Waan Handboogtrio naar WK En verder: Grafschennis Venray krijgt Burgemeester Scholsstraat PEEL EN MAAS ION Geeft uw software voldoende informatie? Bandoetere KWATSAVOND PART-TIME MEDEWERKERS GEZOCHT m/v tempo-team 1kerknet GoiSSÉsi dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 Honderddrieëntwintigste jaargang - week 27 - donderdag 4 ju MAAS Beslag op oude raadhuis 3 Kunst Cultuur 11 Sport 18-19 Gemeentelijke mededelingen 20 Kerkelijke diensten 22 Het gezegde 'van uitstel komt afstel' kan wel eens van toepassing worden op het Venrayse asielzoekerscen trum. Dat liet Robert van Lanschot, regioconsulent van het COA, blijken in de verga dering van de klankbord groep. "Ik kan niet uitsluiten dat het hier niet doorgaat", zei hij. Door allerlei oorzaken neemt het aantal asielzoekers in Nederland drastisch af. Volgens Van Lanschot zal de nieuwe rege ring het asielbeleid nog verder aanscherpen. "Ik ben niet opti mistisch. Het signaal is duidelijk. Er komt een vermindering van de opvangcapaciteit. Maar het is nog te vroeg om te zeggen welke gevolgen dit heeft. De komende tijd moeten we dit intern in beeld brengen. Daarna gaan we overleg gen met het ministerie van justi tie." Door de nieuwe Vreem delingenwet, die op 1 april 2001 van kracht werd, zijn de procedu res rond een asielaanvraag ver sneld en de beroepsmogelijkhe den beperkt. Toegelaten asielzoekers kunnen nog slechts rekenen op een tijdelijke verblijfs vergunning van drie jaar. Afgewezen asielzoekers, de zoge heten Dublin-claimanten, mogen hun hoger beroep niet meer afwachten en moeten binnen 28 dagen Nederland hebben verla ten. Daarbij is de instroom van asiel zoekers in de afgelopen tijd behoorlijk gedaald. Bij de aan meldcentra wordt binnen 48 uur een beslissing genomen. ."Eerst werd vijf procent van de asielzoe kers niet toegelaten. Terwijl nu veertig procent geen toegang krijgt tot de procedures en opvang", vertelde Van Lanschot. De gemeente Venray gaat er vooralsnog vanuit dat het AZC er gewoon komt. Weliswaar met bijna twee jaar vertraging want volgens de allereerste plannen was de opening gepland in okto ber 2001. Na een paar keer uitstel kan het AZC nu op zijn vroegst in juli 2003 opengaan. Het afgelo pen jaar heeft alles stilgelegen. De klankbordgroep ging in april 2001 niet akkoord met het voorstel om het AZC in tweeën te splitsen. Het kwam met een alternatief om het centrum toch op een aaneen gesloten locatie in de wijk de Brabander te realiseren. Daarvoor moest een perceel grond van de familie Derckx verworven wor den. De onderhandelaar van de gemeente bereikte eind 2001 inderdaad een akkoord met Derckx. Het college van B en W blies daarna de grondaankoop om onduidelijke redenen af. Zowel wethouder Mathieu Emonts als projectleider Henk Verstegen wil den niet verder op de kwestie ingaan. Klankbordgroeplid Jac Bastiaans vond het onbegrijpelijk. "Er was overeenstemming tussen Derckx en de gemeente en dan wordt dit later door B en W afge schoten. Wat was de positie van degene die namens de gemeente onderhandeld heeft? Dit bevreemdt me en het gaat heel Diner en theater in Hotel Asteria Hotel Asteria venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reseveringen: Tel. 0478-511466 veel extra geld kosten." Emonts: "Het eindresultaat is dat er geen overeenstemming is bereikt. We zijn er niet uitgekomen. Dat vind ik ook erg jammer." Verstegen: "Het college heeft de grondaan koop inderdaad teruggefloten. Het is goed afgewogen maar het ging een stap te ver. En dan houdt het op." Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft op 30 mei 2002 wel een akkoord kun nen bereiken met de familie Derckx. De gemeente kan het bewuste perceel aan de Broekweg nu voor vijf jaar huren. Lees verder op p. 3 Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON Wf. Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel 0478-54 50 28 Rouwkullenweg 11Ysselsteyn www.directgozon.nl Het is nog niet duidelijk of de grafschennis in Venray een ge richte actie is geweest tegen bur gemeester Jos Waals. Dit stelt de politie Limburg-Noord naar aan leiding van het voorval afgelopen weekend waarbij het houten kruis vanaf het graf van de vrouw van Waals werd gehaald. Het kruis werd in de periode tussen zaterdagmiddag en zondagmor gen van het graf gehaald. Ook werden plantjes op het graf omgewoeld. Het kruis werd maandag teruggevonden bij het gemeentehuis in het zicht van de werkkamer van Waals. De politie heeft een onderzoek ingesteld of het gaat om een wraakactie of dat het louter toeval is. Het hou ten kruis is inmiddels terugge plaatst op het graf. Burgemeester jos Waals wilde niet reageren op de daad. De gemeente gaat een straat noemen naar oud-burgemeester Frans Schols. De weg komt te lig gen op het terrein van het voor malige schoolgebouw Marianum aan de Mgr. Nolensstraat. Op dit terrein worden 22 woningen gebouwd en er komt een nieuwe weg die Burgemeester Schols straat gaat heten, zo heeft het col lege besloten. Frans Schols was van 1968 tot 1973 burgemeester van Venray. Daarna stapte hij over naar Den Haag waar hij landelijke bekendheid verwierf. Hij over leed op 24 januari 2000. In de buurt liggen al veel straten die genoemd zijn naar personen uit de geestelijke en politieke wereld. Zoals Minister Charles Ruysstraat, Kardinaal van Rossumstraat en Dr. Poelsstraat. Veldeke, de vereni ging die adviseert over straat- naamgeving, kan zich er volledig in vinden. Ook heeft ambtenaar Mathieu Rutten contact gezocht met de weduwe van de oud-bur gemeester die reageerde blij en verrast'. de ite lat tal Er lo- Is- te ik- een abonnement waard -Xt*CE79> Deken Coenen vroeg in de klankbordgroep AZC aandacht voor afgewezen asielzoekers. Deze zogeheten Dublin-claiman ten hebben geen recht meer op opvang ook al gaan ze in hoger beroep tegen hun afwijzing. "Deze mensen kloppen dan vaak bij de kerken aan voor huisves ting. Dat gaat hier ook gebeuren. Hoe gaan we hier straks in Venray mee om? Want als het grote groe pen asielzoekers zijn dan kunnen de kerken het niet redden. Dit wordt een serieus probleem", waarschuwde Coenen die hoopte dat de overheid voor een humane oplossing zorgt. Robert van Lanschot (COA) bevestigde dat de afgewezen asielzoekers uit de centra worden gezet. "Dat is in opdracht van de politiek onder druk van de beperkte capaciteit. Binnen 28 dagen moeten deze asielzoekers Nederland hebben verlaten. Het klinkt hard maar ze worden dan ook uil het AZC gezet." Van Lanschot sprak van 'schrijnende gevallen' en 'niet humanitair'. 'Maar de regering heeft harde signalen afgegeven. De gemeente zal hierin ook heel zuiver en duidelijk moeten zijn. Een belangrijke factor is hoe het nieuwe kabinet met het asielbe leid en migratie zal omgaan." Nooftfwhot 8 Poïtbyj 68 S800 A8 Venray T <047» 5118 81 F (0478)5143 81 E mloOdlqnlori.fit I www tliqo Advies - lrcipleiTi<tntaii<* - K,intoor«utom.Ttisermq - Trainingen Webttte» Internetapplicaties TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN B«»m«»nröS!Sa Onveilige verkeerssituatie rond snelgroeiende school blijft bestaan Laag Verbaasd, ongeloof en woede. Dat was mijn eerste reactie toen ik vernam dat onbekenden het graf van Birgit Waals, de in okto ber vorig jaar overleden echtge note van onze burgemeester, hebben geschonden. Erger nog, het tijdelijk kruis van het graf werd vlak bij de werkkamer van de burgemeester in een prieeltje gehangen. Het is bekend, dat Jos Waals niet bij iedereen even geliefd is. Uitspraken van hem worden niet altijd in dank afgenomen. Dat piag iemand genist kenbaar faaken, maar wel op een manier die fair en open is, zoals Waals zelf dat ook altijd is. Een meer dan lage streek is het dan ook, om de burgemeester in zijn hart te treffen. Zijn echtge note is nog niet zo lang overle den en de wond van het verlies is nog vers. Om daar met een der gelijke actie zout in te strooien is nog lager dan laag bij de grond. Ik heb altijd gedacht dat je zoiets je ergste vijand niet gunt maar kennelijk lopen er, helaas ook in Venray, a-sociale figuren rond die zo n actie wel normaal vinden. Triest maar waar. De vraag wie voor deze actie verantwoordelijk is, zal moeilijk te beantwoorden zijn. Zou(den) de dader(s) gepakt worden, zou ik voor herinvoering van de schandpaal op de Grote Markt pleiten Een aantal dagen 'en plain public' en dergelijke gasten durven zich nergens meer te laten zien. Maar dan nog is het leed al geleden en is de pijn onuitwisbaar. Christ CAR-CITY VEIURAY stel van de plannen voor een rotonde op de Oostsingel en de reconstructie van de Henri Dunantstraat zijn de verkeers problemen steeds op de lange baan geschoven. Omdat de situatie steeds nijpender wordt gaat de gemeente bin nenkort 32 nieuwe parkeer plaatsen aanleggen. De Hommel is de laatste jaren sterk gegroeid. Het leerlingenaan tal is inmiddels opgelopen tot 350. Het aantal leslokalen is twee jaar geleden uitgebreid van acht naar elf. Al vanaf 1992 vraagt de school aan de gemeente om een oplossing van de verkeers- en par- keerproblematiek. De Hommel ligt aan een doodlopende zijstraat van de Oostsingel. Aan deze weg liggen ook de Volksuniversiteit, Cafe-Zaal 't 1/ade 3-gangen diner in siijl mei optredens van: diverse nationale topbimttereedners ïfefiöl een bandparodisl Nr Inclusief onbeperkt drinken tot 01.00 uur!! €45.-p.p. Bei voor informatie: 0478-581928 de Opmaat en clubgebouw het Peppelhuus. Voor de school en de speel plaats liggen achttien parkeervak ken die tevens door het personeel gebruikt worden. Aan de overzij de van de weg, langs het sportter rein van St. Servatius, zijn nog zes parkeerplaatsen. "We hebben geen wijkfunctie", zegt schooldi recteur j. Brouwer. "Onze kinde ren komen uit heel Venray en ook nog uit de kerkdorpen. Iedere dag komen er zestig tot tachtig auto's naar de school." De ouders die de kinderen brengen en halen moe ten veelal op de weg stoppen en draaien. Voor en na schooltijd fietsen en lopen de kinderen tus sen de auto's door wat tot chaoti sche taferelen leidt. "Het pro bleem is ook dat het een doodlopende weg is. Er is daar door geen doorstroming van het verkeer. Omdat de auto's ook moet keren verdubbelt het pro bleem zich", aldus Brouwer. Vooruitlopend op een definitie ve oplossing van de infrastructuur rond De Hommel Iaat de gemeen te 32 nieuwe parkeerplaatsen aan- leggeii. Vier voor het schoolge bouw en 28 aan de overzijde over de gehele lengte van de weg. Het Vincent van Gogh Instituut is eigenaar van deze strook grond Voor een kunststofverwerkend bedrijf in Venray zijn wij op zoek naar part-time medewerkers voor het afwerken en inpakken van kunststof produkten. Het werk is voor lange tijd met vast contract. Werktijden: 05:45 - 10:15 uur 10:15 - 14:45 uur 14:45 - 19:15 uur 19:15 - 23:45 uur Schoutenstraatje 4, 5801 BS Venray, Tel.: 0478-541888 en heeft geen bezwaar tegen de plannen, De kosten van de 32 parkeer vakken met klinkerbestrating, die direct na de zomervakantie wor den aangelegd, bedraagt 30.000 euro. Directeur Brouwer is voor lopig tevreden met deze tussen oplossing. Het wachten is op de ontwikkelingen op het Vincent van Gogh Instituut. De Hommel wordt meegenomen in de plan nen van het Servaas-terrein waar een nieuwe woonwijk gereali seerd wordt. De gevaarlijke ver keerssituatie op de drukke Oostsingel blijft. "De kinderen kunnen het fietspad niet apart oversteken. Dit is echt een heel gevaarlijk en onoverzichtelijk punt. Hier moet ook dringend iets aan gebeuren. Want een nieuwe entree via het Vincent van Gogh Instituut laat nog op zich wach ten." Chrysler Jeep Dodge kdcM De Hommel, de enige prote stants-christelijke basisschool in Venray, klaagt al jarenlang over de onveilige verkeerssitu atie bij de school. Door het uit- Mannenmode voor elke dag vakkundig adviseren. Venray Grotestraat 27, teb 0478 583938 Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray Tel: (0478) 55 04 10 mviv. rongenvof. n l

Peel en Maas | 2002 | | pagina 1