Sportnieuws -info Ysselsteyns trio moet Nederlandse eer hooghouden Angèl Koenen vijfde op NK HVGAIustema treft drie nieuwe tegenstanders C-meisjes AV Venray in landelijke finale Midgetgolfer Gerrit Janssen op dreef Bridge BDZ Venray wint Memorial Cup Ropa Tennistoernooi Vijfde plaats voor Maarten van de Aa Rick Janssen kringkampioen PC Jumpers naar LK in Sevenum 19 irirt HSV 't Alvertje De Roerdomp HBV Diana DC De Piëlhaas SVV Veteranen Op WK handboog voor studenten in Thailand Schuurtje uitgebrand Ook op zondag! I PEEL EN MAAS Donderdag 4 juli 2002 - Pagina 18 Afgelopen zondag werd Angèl Koenen op de Nationale Speedo zwemkom- pioenscbappen in Dordrecht vijfde op de 100 meter nigslag ineen tijd van 1.27.36 en zesde op de 50 meter vlinderslag in 39-95. Tijdens de voorrondes bad zij zich weten te plaatsen bij de 24 snelste van Nederland. Op de 100 meter vrije slag werd ze vijftiende in 1.19-98. Aangezien deze wedstrijden worden gezwommen in een vijftig meter bad was bet geen gemakkelijke opgave om een persoonlijk record te zwemmendaar de meeste wedstrijden en trainingen in een vijfentwintig meter bad zijn. Voor trainingen in een vijftig meter bad moet worden uitgeweken naar Nijmegen of Eindhoven waarin dien er plaats is, alle verenigingen van zuid-oost Nederland gebruik van kunnen maken. In de directe omgeving is er geen enkel vijftig meter bad waar getraind kan worden. Uitslagen: vierde Lentekoning Korte Hengels: 1. Dieter Wagner 2. Toon van Oven, 3. Rene Wijnhoven, 4. Math Houwen. 5. Peter Beelen. Pic- kercompetitie, vijfde wedstrijd: A- klasse, 1. Pieter Kunen, 2. Toon San ders. 3. Henk Theeuwen B-klasse: 1. Ton Deenen, 2. Sjaak Theeuwen, 3- Wil Schwachofer. Karperwedstrijd: 1. Hay Linders, 2. Jill Janssen, 3. Huub van Houdt, 4. Joep Achten, 5. Barrv Keith. Programma: zaterdag 6 juli vijfde len tekoning aan de visvijver "Het Wans- sums Ven. Zaterdag 6 juli vrije kop pelwedstrijd te Afferden. Zondag 7 juli. zesde wedstrijd van de Picker- competitie Opgeven en info bij Pie ter Kunen. Burg. van Kempenstr. 26, 59" 1 AC Grubbenvorst. telefoon 0"~- 3662920 Voor vergunningen voor Het Wans- sums Ven kunt U terecht bij v. Groot- el Hengelsport, Stationsweg 21 in Venray, bij V/d Ligt Allicht aan de Brugstraat en bij Harry Theeuwen de Houskuilstraat 38 en het Shell tanksta tion in Wanssum, alledrie in Wans- sum tevens ook bij Marco Jans in Well. Verdere inlichtingen bij de secretaris H. Lenssen, telefoon (0478)587606. Tijdens de Limburgse persoonlijke handboogkampioenschappen in Sittard waren er successen voor handboog sportvereniging Diana. Jac Dekkers en Robert Thijssen wisten een plaats in de middenmoot te bemachtigen. Meita Barents werd tweede bij de veteranen en Rick Philipsen behaalde een eerste plaats bij de junioren tot 16 jaar. Voor het Limburgs team dat twee wedstrijden verschiet tegen de Limburgers uit Belgie wisten M. Thijssen, H. Willems A. Thijs sen en R Philipsen zich te plaatsen. Zon dag 7 juli korpskampioenschappen in Sittard. Dinsdag 9 juli is er een ledenver gadering, aanvang 20 00 uur. Donder dag 11 juli is de tweede wedstrijd twe- gen de Schutroe uit Horst, vertrek 19.00 uur. Programma jeugd: 5 juli vissen voor de H. v/d Heuvel beker. Bijeenkomst 18.00 uur. vissen van 18.30 tot 20.30 uur, er wordt gevist aan de BaUonzuil. Uitslagen senioren: op een wedstrijd in Gennep wist het koppel A.de Klein met Henk Hendriks zich in de prijzen te vissen. Uilslag achtste zomer avondwedstrijd: 1. A. van Mill, 2. Sj. Philipsen; 3-J- Tunnissen; 4. H. Cop- pus; 5. G. Robben. Programma senioren: 6 juli Vrije kop pelwedstrijd te Afferden, vissen van 10.00 tot 15.00 uur op de maas. 7 juli tweede Venray-Vierlingsbeek op de Maas vissen van 08.00 tot 11.30 uur. Dit is een vrije wedstrijd. Opgeven wedstrijden:H.Hendriks Tel:0478-582994.Voor donderdags 19.00 uur. Nieuwe vergunningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Groot- el Stationsweg 21 te Venray en bij secretaris H.Hendriks Pastoor v/d. Gaetstraat 48 Venray.Tel.0478- 582994.Hier zijn ook dag en week vergunningen te verkrijgen voor vis vijver De Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor verdere inlichtingen. In café de Piëlhaas wordt aantaande vrijdag om 20.30 de derde wedstrijd voor de zomeravondcompetitie gehouden. In totaal zijn het negen avonden en een finale, daarvan moet u er 5 deelgenomen hebben om kans te maken op plaatsing in de finale. Er zijn nog wedstrijden op 19 juli, 9, 16 en 30 augustus en 6 en 20 september. De finale is op 28 september. Ieder een kan aan deze wedstrijden deelne men, inschrijven kan tot 20.15, ook telefonisch op nummer 582187. De Bull Eyes zijn gepromoveerd naar de eredivisie van de Pcelland dartcompe titie. Programmazaterdag 6 juli: afgelast geen tegenstander De indeling voor het seizoen 2002/03 kent niet veel verrassin gen voor HVC/Alustema. De Ven- rayse zaalvoetbalclub ontmoet drie nieuwe tegenstanders. SPP/Tonny Freriks dat uit de ere divisie degradeerde en de kam pioenen uit de hoofdklassen R&R/Cibatax en 't Kesjotje. Van de drie nieuwelingen is R&R/Cibatax volslagen onbekend voor de Venraynaren. Deze zaalvoet balclub uit Den Bosch werd met over macht, dertien punten voorsprong, kampioen in de hoofdklasse van het district Zuid I. R&R/Cibatax wordt gecoacht door ex-prof Jos Dijkstra en had in Mimoun Saoudi met 26 treffers zijn clubtopscorer. De kampioen van de hoofdklasse uit het district Zuid II 't Kesjotje is daarëntegen geen onbekende tegen stander. Voor de fusie tot HVC/Alus- tcma in 1999 vochten zowel 't Huuks- ke als Veronica veel verbeten duels uit met de ploeg uit Swalmen. 't Kesjotje is al jarenlang een toonaange vende club in de Limburgse hoofd klasse. Afgelopen seizoen werd de ploeg van coach Michel Stevens met vier punten voorsprong op Fermonia Boys 2 kampioen. De vereniging uit Swalmen maakt nu zijn debuut op lan delijk zaalvoetbalniveau. SPP/Tonny Freriks moet na een éénjarig verblijf in de ere divisie weer een stapje terug doen. De club uit Eindhoven werd in 2001 kampioen in de eerste divisie. HVC/Alustema was toen de enige ploeg waarvan SPP/Tonny Freriks niet wist te winnen. De Venraynaren hiel den de kampioen twee keer op een gelijkspel (5-5 en 1-1). Van de tegenstanders van afgelo pen seizoen ziet HVC/Alustema JSB/Peters en IFCV/Old Dutch niet meer terug. JSB/Peters eindigde gelijk met Graus Bouw op de eerste plaats. De Dordtenaren wonnen het kam pioensduel met 4-2 en promoveren naar de ere divisie. IFCV/Dutch ein digde op de laatste en dertiende plaats eh degradeert naar de hoofd klasse. Met de komst van drie nieuwe lingen bestaat de eerste divisie C weer uit veertien ploegen. Zeven uit Brabant, zes uit Limburg en een uit Zuid-Holland. Eerste divisie C ADL/Bunga Melati 2 (Tilburg) ESZW Totelos (Eindhoven) Graus Bouw (Brunssum) Hans Mol Sports (Dordrecht) Heerlerheide (Heerlen) HVC/Alustema (Venray) 't Kesjotje (Swalmen) De Kilo (Berg en Terblijt) KW/Peter Langhout (Veldhoven) Lions/Chip memory (Geldrop) Meyers Geleen R&R/Cibatax (Den Bosch) SK/Konica (Goirle) SPP/Tonny Freriks (Eindhoven) Naar aanleiding van de behaalde resultaten tijdens de competitiewed strijden en de gebiedsfinale heeft de meisjes C-ploeg van AV Venray-Regio de finale bereikt van de landelijke competitie. Van de 57 ploegen die landelijk deelnamen aan de gebiedsfi- nales, eindigde de meisjes C-ploeg op een zeer eervolle tiende plaats De finalewedstrijd tussen de beste lande lijke twaalf ploegen wordt op 21 sep tember gehouden in Heerenveen. De Open Venrayse atletickmeerkam- pen zijn zeer geslaagd verlopen. In totaal namen ruim 110 atleten van zestien verschillende verenigingen, waaronder twee Duitse verenigingen uit Leipzig, deel aan de diverse meer kampen. Onder gunstige weersom standigheden werd het koningsnum mer van de atletiek, namelijk de tienkamp voor mannen, gewonnen door Jacco de Ruijter, atleet van AV Haarlemmermeer. Bij de vrouwen was bij de zevenkamp de overwin ning voor de atlete van AV Wijchen. Femke van Loendersloot. Een uitste kende prestatie leverde Suzan van Dijck bij de zevenkamp voor meisjes. De talentvolle atlete van AV Venray- Regio behaalde een uitstekende eer ste plaats met 3865 punten en bleef slechts kort verwijderd van het clubrecord. Een verrassing was de eerste plaats van Geert Pel bij de jon gens B. Na acht onderdelen bedroeg zijn voorsprong op clubgenoot Akemi Salden slechts één punt maar dankzij een goede 1500 meter eindigde hij met bijna 150 punten voorsprong in de einduitslag. Goede prestaties lever den ook Pint Stevens die als derde ein digde bij de zevenkamp voor D-jon- gens. Bij de meisjes C eindigde Geeke Blenk en Garcia Stegen op een verdienstelij ke derde en vierde plaats. Bij de pupillen jongens A zette Erik Stevens zijn zegetocht van de afgelopen weken voort. Ook nu won hij de vier kamp met een prima puntentotaal van 2219 punten. Ook de tweede tot en met vierde plaats waren in deze categorie voor Venrayse atleten. De beloftevolle Gregory van de Ven, Bart Negrea en Don Keijzers streden voor de ereplaatsen. AV Venray - Regio kan terugzien op zeer geslaagde meer kampen waarin veel persoonlijke records werden gevestigd. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (sportpark De Wieën Telefoon tij dens trainingen: 58 55 22. Informatie: bij de trainers of tel. 58 82 17 Zie ook: www.av-venray.nl Ledenadmi nistratie: tel. 58 28 42 Iedere zaterdag is de papiercontainer van AV Venray - Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg kruising Veltum- se Kleffen, geopend van 09.00 tot 13.00 uur De in Eindhoven gehouden Districts kampioenschappen zijn voor Buiten- lust niet zo succesvol verlopen. Op deze pittige baan bleek Gerrit Janssen met 106 holeslagen Venrays beste speler te zijn in de Heren Senioren- klasse. Hij eindigde als vierde en moest nationaal kampioen Tiny Kla- renbeek (Geldrop), die de thuisspe- lende Jack Hugers in de barrage (bei den scoorden 98 slagen) versloeg en Maarten Berwers (Heeze) met 104 sla gen voor zich dulden. Gerrit Vermeu len en Jan Engels (beiden 111) eindig den ex-aequo op de zesde plaats, Harrie Lenssen (112) werd achtste en Huub Straatman tiende met 115 sla gen. Bij de Dames Senioren was Riet Lem- mens (127 slagen) met de zesde plek Venravs beste. To Litjens (131), Bets Wilms (137) en Truus Arts (139) finishten op de respectievelijk zeven de tot en met de negende plaats. Dis trictskampioene werd Gonny Kolste- ren (Geldrop) met 108 slagen, die Annemaric Verbeek (109) en Anny van Beek (116), beiden uit Heeze, voorbleef. Laatstgenoemde had daar wel een barrage met Roelie Manders (Woensel) voor nodig. Henk van Leeuwen (8 punten) heeft in de onderlinge competitie de lei ding heroverd op Huub Straatman (9 pt). Achter dit duo staat Gerrit Ver meulen (11 pt) nu als derde geklas seerd. Opvallend is de opmars van Ton Hendriks, die nu met 16 punten op de zesde plaats vertoeft. Bij de dames leidt Riet Lemmens (17 pt) nog altijd. Truus van Dijk (21,5 pt) is tweede en Fieke van Ham staat met 27 punten op de derde plaats. Annie Litjens is na een periode van blessure leed weer op de weg terug en is nu vierde met 30,5 punt. Bridgeclub Venray Het seizoen zit erop. Na vorige week wordt de tent een paar weken geslo ten voor clubleden, men kan gelukkig nog wel elke donderdagavond terecht in de Kiosk voor de zomerbridge. Begin augustus kunt u de stukken en het programma voor het komend sei zoen verwachten. Op de laatste clubavond waren de Ds. Jungslager-Verheijen goed op dreef en scoorden maar liefst 68.45% In hun lijn gevolgd door Hr. Bender-v. Gaal en Janssen-Jeurissen. In de andere lijn waren Hr. Lieshout-Manders eerste gevolgd door Ep. Boekholt en Mw. Baak-Hr. Merckx. Het zal nog enig rekenwerk vergen om de zomerkam- pioen te weten te komen maar op de jaarvergadering 29 augustus worden naast hen ook de andere kampioenen gehuldigd. U kunt wel al in de agenda noteren dat we op donderdag 22 augustus weer starten. Klavertje Vier Afgelopen donderdag was de laatste clubavond van dit seizoen. In de gele lijn eindigden de ds. v. Ham-Korsmit met 65% als eerste; tweede werden de ds. Buijssen-Michels met 62.08% en als derde de hr. Faas-Linders met 55.42%. In de groene lijn werden de ds. Faas-v. Goinga eerste met 64.17%, het ep. Kessels met 57.50% tweede en als derde de ds. Bistervels-v. Meijel met 56.25%. Het nieuwe seizoen start eind augustus. BC Doublet De uitslagen van de laatste bijeen komst van dit seizoen: Annie Cler- monts-Mia Koopman, Hanneke Mar- tens-Marij Reinhoud en Peter de Groot-Toon den Brok waren wel de besten met 59.03, 58.68 en 57.99 maar gingen toch niet met de prijzen naar huis omdat deze volgens vooraf bepaalde rangorde zouden worden verdeeld. Op donderdag 4 juli begint het zomer bridge dat door de gezamenlijke clubs wordt georganiseerd en waar ieder een die een kaartje wil leggen welkom is. BC Doublet begint het nieuwe sei zoen weer op woensdag 21 augustus met een openingsdrive. Op 28 augus tus vindt de algemene ledenvergade ring. Wie zich nog wil aansluiten bij de club wordt van harte uitgenodigd om de sfeer eens te komen proeven. BDZ Venray heeft vrijdag de Jos Schaminee Memorialcup gewon nen. Het zaalvoetbalteam van coach Peter Mooren won de beker na het nemen van strafschoppen. Doelman Ernst Voesenek was de held van de avond want hij stopte de beslissende penalty van Lake Valley 2. Vier ploegen hadden zich vrijdag avond voor de eindstrijd geplaatst. Lake Valley 2 bereikte ten koste van de hoofdmacht van Lake Valley de finale, BDZ Venray klopte verrassend titelverdediger ZVCBJ. Het werd een echte finale tussen BDZ Venray en Lake Valley 2 die onder leiding stond van de arbiters Leo Alaerds en .George Brenkman. Lake Valley nam al snel een 3-0 voor sprong. Met degelijk spel zette het geroutineerde BDZ Venray de tegen stander steeds meer onder druk. Nadat de 3-1 was gevallen stond het binnen korte tijd weer gelijk: 3-3. Lake Valley 2 had zonder veel tegenstand vrij probleemloos de fina le bereikt. Maar tegen BDZ Venray keek het favoriete team voor het eerst tegen een achterstand aan: 3-4. De spanning steeg en BDZ nam zelfs rui mer afstand: 3-5. Lake Valley zette daarna het slotoffensief in en wist de uitblinkende goalie Voesenek toch nog twee keer te passeren: 5-5. Strafschoppen moesten daarna een beslissing brengen. Van de serie van vijf penalty's wisten beide teams er drie te benutten. BDZ Venray schoot de eerste strafschop van de tweede ronde raak. Lake Valley moest toen ook scoren om in de race te blijven. Maar Ernst Voesenek bleek een te grote sta-in-de-weg en bezorgde zijn ploeg de cup. Eindstand: 1. BDZ Venrav, 2. Lake Valley 2. 3 ZVCBJ en 4. Laké Valley 1. Martijn Arts (21), Ron van der Hoff (24) en Mark Poels (21) vor men met z'n drieën de Nederland se ploeg op het WK voor studen ten in Thailand. Het trio is afkomstig uit Ysselsteyn en lid van Ons Genoegen. Een uniek prestatie van de succesvolle Yssel- steynse handboogsportvereni ging- Morgen (vrijdag) stappen ze in het vliegtuig naar Thailand. In het Zuid oost Aziatische land worden dit jaar de wereldkampioenschappen voor studenten gehouden. Vorige maand vonden in Asten de selectiewedstrij den plaats. Alleen de drie Ysselsteyn- se studenten slaagden erin een ticket te verdienen. "De limiet lag vrij hoog en je moest minstens een hbo-oplei- ding doen om deel te mogen nemen. Want het is toch een dure trip naar Thailand", vertelt Ron van der Hoff dinsdagochtend. Maandagavond keer de hij terug uit Turkije van een Grand Prix-wedstrijd in Antalya. Hij heeft slechts drie dagen om bij te komen in de ouderlijke woning aan de Pater Tulpstraat. Van der Hoff hoopt over een jaar af te studeren als werktuigbouwkundige aan de hts in Eindhoven. Mark Poels studeert aan de hogere laboratorium- school in Utrecht. En Martijn Arts, die onlangs naar Asten verhuisde, volgt bedrijfskunde aan de hts in Eindho ven. Vorig jaar moest Ron van der Hoff het studenten WK, dat toen in Madrid werd gehouden, nog laten schieten. De Ysselsteyner richt zich helemaal op de Olympische Spelen van 2004 in Athene. Ook dit jaar leek het studententoemooi weer aan zijn neus voorbij te gaan. Want het viel precies tussen twee belangrijke wed strijden in. De Grand Prix in Turkije en de EK Olympische afstand, over zeventig meter, dat later deze maand in Oulo in Finland wordt geschoten. "Vanwege de jetlag leek het eerst niet te kunnen. Maar nu heb ik toch genoeg dagen tussen alle evenemen ten in Bovendien krijg ik het in Thai land vrij rustig. We zijn tien dagen onderweg waarvan er slechts twee wedstrijddagen zijn. Het lijkt me heel leuk om hieraan mee te doen." Op maandag 15 juli keert de Nedcr- lands/Ysselsteynse equipe weer terug uit Thailand. Zes dagen daarna ver trekt Ron van der Hoff met de Neder landse ploeg naar Finland. "Dat is de belangrijkste wedstrijd van het jaar. Als we als team en ook ieder persoon lijk bij de eerste zes eindigen dan stelt met NOC/NSF geld beschikbaar voor de Olympische Spelen." De Ysselsteynse handboogschutter moet zich met het Nederlands team nog zien te kwalificeren voor Athene. Het WK dat volgend jaar zomer in New York wordt gehouden is een belangrijke graadmeter "Als we daar bij de eerste vijf of zes eindigen dan zijn wc er heel dichtbij. Want we moeten daarna nog wel vormbehoud tonen; Het EK in 2004 in Brussel is nog een belangrijke selectiewed strijd." Ron van der Hoff is met zijn hand- Afgelopen week zijn de Ropa-compu- ter clubkampioenschappen Jeugd Mix senioren gespeeld. In totaal 54 deelnemers bij de Jeugd en 46 deelne mers bij de senioren hebben gespeeld om het kampioenschap in hun klasse. Ondanks de mindere voorspellingen voor het weekend waren de weer somstandigheden prima. De finales werden, zoals dat bij een clubkam pioenschap hoort, gespeeld met scheidsrechters. De jeugd was ver deeld in twee groepen, namelijk de meisjes en jongens van de basisschool en de middelbare school. Bij de meis jes van de Basisschool was Fieke Koopmans de sterkste en bij de jon gens heeft Mark Romme net als vorig jaar de titel weer binnen gehaald. De strijd bij de meisjes werd eveneens door de winnaar van vorig jaar gewonnen namelijk Renate Peeters. Jeroen Gommers heeft na een prach tige wedstrijd, de titel bij de jongens van de middelbare school weten te winnen. In de Mix-senioren klasse B ging de winst na een spannende drie-setter naar Jan en José Jaspers. In de klasse A kon een van de halve finales geen doorgang vinden. De finale ging tussen Truus Kusters Wim de Wit en Daniella en Jan Altink. Zondagavond is een schuurtje bij een woning aan de Roet in Vierltngs- beek uugebrand, Rond 18.3(J bemerkte de bewoners dat de schuur in brand stond. De branch weer kon niet voorkomen dat de hele schuur verloren ging De oor zaak van de brand is nog onbekend. (Goed dat je er weer bij was, Jan). Voor het eerst in hun carrière wer den Wim en Truus clubkampioen in de Mix-klasse. De sponsor van dit toernooi, Roel Emonts, was aanwezig om de welverdiende bekers te over handigen. De uitslagen: Mix B: 1 José en Jan Jaspers; 2. Riek Heidens en Herman van Ass; 3. Elly en Leo de Wit en Gerda Martens en Fons Emonts. Mix A: 1. Truus Kusters en Wim de Wit; 2. Daniella en Jan Altink; 3- Annie Jansen en Twan van Osch en Lindsey Pouwels en Twan de Wit. Na afloop van de prijsuitreiking werd de uitloting van de prijzen van de loterij gehouden. De loten werden getrok ken door Jeu de Wit, sponsor van de hoofdprijs. De 1 minuut gratis tanken .werd gewonnen door Jan Jaspers. Uitslagen meisjes Basisschool: 1 Fieke Koopmans; 2 Selay Kakar; 3 Eefje de Wit; 4 Rian Litjens. Jongens Basis school: 1 Mark Romme; 2 Menno Heetkamp, 3 Joris Verheijen; 4 Rob Claessens. Meisjes Middelbare school: 1 Renate Peeters; 2 Tineke Vergeldt: 3 Marlon van Dijck; 4 Steffie de Wit. Jongens Middelbare school: 1 Jeroen Gommers; 2 Jelle van Hees; 3 Hans Spreeuwenberg; 4 Teun de Wit. Op 14 juli wordt voor de eerste keer een clubdag georganiseerd voor zowel de jeugd- als voor de senioren- leden. De bedoeling van deze dag is om gezellig samen bezig te zijn, zowel op de baan met tennis, als bui ten de baan met de andere activitei ten/ spellen voor jong en oud. Als je zin hebt om eens een partij te tennis sen samen met de senioren, om hen te laten zien wie over enkele jaren de tegenstanders zijn, geef je dan op bij Math Heetkamp 541225. Zij zullen een indeling maken samen met de senioren. Opgeven voor 7 juli bij Math Heetkamp, telefoon 541225. Elke dag geopend van 12.00 tot 21.00 uur. Ijss alon Tijdens een senioren wedstrijd in Mill werd Marc Josephs veertiende bij de 125 junioren, Bij de liefhebbers wist Dennis Kuenen nog net binnen de top te tien te eindigen. Bij de wedstrijd van zondags eindigde Maarten van de Aa bij de Inters 500cc op een vijfde plaats en wist Rob van Benthum beslag te leggen op een negentiende plaats na het rijden van de twee manches. Bij de Inters 125 kwam na een verbeten strijd de zeventiende plaats in handen van Op de verenigingskampioenschappen in Meerlo behaalden de pony's van St. Jan uit Merselo de derde prijs. De pony's hebben zich met deze uitslag geplaatst voor de regio-kampioenschappen. De paarden eindigden op de vijfde plaats. Afgelopen zondag werd ook in Meerlo de tweede selectiewedstrijd en tevens kringkampioenschappen voor de pony's georganiseerd. De dressuur-uitslagen: Saskia Beerkens won de eerste prijs met Robby, klasse DB met 168 punten. Na afkamping werd zij nog vierde. Maart je Emons werd ook eerste in de klasse DB met Renaldo W. Zij kreeg een record aantal punten van 186. Aan het einde van de dag bleek dit het hoogste puntenaantal. Hiermee kwam Maartje in aanmerking voor de extra prijs in de vorm van een mooie ponydeken. Maartje mocht met Op de selectiewedstrijden in Meerlo is PC Jumpers geselecteerd voor de Limburgse Kringkampioenschappen op 18 augustus in Sevenum. Met 20 punten verschil met de twee de plaats werd Jumpers kampioen (Robin, Pearly, Denise en Jaleesa met dressuur en Esther, Iris, Katja en Denise met springen). Tijdens de kringkampioenschappen, tevens 2e selectiewedstrijd, werden 5 boog welhaast een wereldreiziger geworden Na terugkomst uit Finland, begin augustus, heeft hij nog net een weekje vakantie waarna hij zijn studie weer gaat oppakken. "Door alle wed strijden heb ik de opleiding niet regu lier kunnen volgen, Ik moet nu nog dingen uit het tweede, derde en vier de jaar doen. En eerst ga ik mijn stage nog afronden. Maar de combinatie van studeren en sport is best te doen. Als ik volgend jaar ben afgestudeerd dan begin ik een vervolgopleiding Indien Nederland een handboog sportploeg afvaardigt naar de Olympi sche Spelen dan is Van der Hoff wel haast verzekerd van een plek in de viermansformatie. In maart nam hij al deel aan een trainingsstage in Athene en kon hij alvast een beetje de Olym pische sfeer proeven. Volgend jaar gaat hij opnieuw naar Athene voor een 'testevent' waarvoor alle schut ters die kans maken op kwalificatie worden uitgenodigd. "De Olympi sche Spelen zijn het allerbelangrijk ste. Dat is mijn toch doel." Rob. Ruud Pijpers werd bij de 250 elfde. Bij de quads was er voor Joe Maessen pech in de eerste manche die hij wegens machine problemen vroegtijdig moest staken, maar in de tweede manche weer sterk terug kwam en als tweede over de streep kwam. Komende weekend is er een Internationaal quadweekend op het circuit de Peel in Venray en hebben de overige klassen een wedstrijd op het GP circuit de Nieuw Zevenbergen in Berghem. Renaldo ook aikampen en ook zij werd net als Saskia na afkamping vierde. De springuitslagen: Rick Janssen won met James Bond de eerste prijs in de klasse DZ. Hiermee mag Rick zich kringkampioen noemen in de spring- klasse D-zwaar. Zusje Veme won de tweede prijs met Zorro bij het springen BB. Susan Hendriks won een mooie tweede prijs bij het springen in de klas se DB. Samen met haar pony kreeg ze 50 punten voor de rijstijl. Tenslotte was het Rik Wilms die in de prijzen sprong. Hij werd zesde met Polleke eveneens in de klasse DB. Komend weekend staat er een wed strijd gepland in Grave voor pony's en paarden en voor de pony's staat zondag 7 juli alweer de laatste selectiewedstrijd van dit seizoen op het programma. Deze wedstrijd vindt plaats in Meterik. leden kampioen: Esther Jeurissen met Nodanna cat, EL; Iris Jeurissen met Presley cat. CL; Denise Camps met Yosha cat. EM. Met dressuur: Robin Stolk met Barinda cat. DL1; Pearly Stolk met Blacky cat. BL1. Met sprin gen werd Iris met Neon 5e in de cat. DL en Katja met Brammetje 6e in de cat. DL In de dressuur tenslotte was er nog een 2e plaats voor Jaleesa v.d. Hof met Bonito in de cat. DL1

Peel en Maas | 2002 | | pagina 18