*50% Ook Helden in de ban van De Waan TOTALE ZOMERCOLLECTIE "W ror WEL... VENRAY GROTESTRAAT 49 TEL. 0478 - 64 09 89 "Het afscheid zal wel moeilijk worden" Weer of geen weer, Venray blijft muzikaal basics lDifoou I VAKANTIE PAKKET 3-PAK KODAKFILM mcnsT 5®?° IT'S TIME TO SAY... GOOOBIIYf Honderddrieëntwintigste jaargang - week 27 - donderdag 4 juli 2002 c MAAS EN "W - KORTING POINT^BREAK< deklas pumn^ prince KENNEX VOOR DE EXACTE ADRESSEN ZIE WWW.HELDERMANSPORT.Ni DRUK- EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN!!! 2002 IrlL&l Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl VOOR DE PRIJS VAN 2! SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY is. Dit hebben we opgelost door bij iedereen een grote 'L' en 'R' op handen en voeten de tekenen. De kinderen, de leidsters en ik hebben echt genoten van die dag. Het spel wordt waarschijnlijk nog heel vaak gebruikt, denk ik." VERWEND "En toen was het ineens 26 mei en moest ik naar Zanderij om mijn ouders op te halen. Een paar dagen daarvoor had ik in de krant gelezen dat het balkon, dat uit kijkt op de landingsbaan, gesloten zou zijn vanwege werkzaamhe den. Daar baalde ik ontzettend van want daar had ik me juist zo op verheugd. Het is zo leuk als je in het vliegtuig zit en je wordt toegewuifd vanaf het balkon door allemaal mensen. Anderzijds kwam het goed uit want nu hoef de ik niet drie uur te wachten op het vliegveld voordat ik ze einde lijk zou ontmoeten. In de tijd dat ik hier zit heb ik een paar contac ten opgedaan en toevallig moest een van hen diezelfde dag ook naar Zanderij om iemand op te halen. En dus kon ik meerijden. Ik kon alleen mee heen en niet mee terug vanwege plaatsgebrek in de auto. En tevens omdat hij niet hoefde te wachten op de Economy Class. De persoon die hij moest ophalen vlooog Business Class. Wat natuurlijk ont zettend veel tijd scheelt bij de douane. Maar goed het was geen punt want de taxi voor de terug reis was al geregeld en het was het wachten waard! Eenmaal daargekomen heeft hij even een babbeltje gemaakt en had hij inmiddels een andere auto gere geld en toen zei hij: kom stap in dan gaan we je ouders ook bij het vliegtuig halen. Ik kon geen woord uitbrengen en stapte in. Stond ik daar onder aan het vlieg tuig papa en mama op te wach ten! Het heeft in totaal twee uur qua tijd gescheeld. We hoefden namelijk niet te wachten bij de douane, meteen door de pas poortcontrole en snel op weg naar huis. De tijd dat mijn ouders hier waren is voorbij gevlogen. We zijn wakker geworden in de jung le met het geluid van apen op de achtergrond. Op televisie geweest bij het dagelijkse WK journaal en natuurlijk lekker gezwommen bij hotel Torarica. Heerlijk om een weekje lekker verwend te wor den. Dat had ik inmiddels ook wel verdiend vind ik zelf!" Ook Helden is in de ban van de Venrayse kunstmanifestatie De Waan. In de Noord- limburgse gemeente vinden diverse activiteiten plaats in het kader van De Waan. Al ruim 500 schoolkinderen uit de gemeente hebben De Waan in Venray bezocht en op 4 juli wordt het hoofdonderdeel van de Heidense Waan offi cieel geopend: twee exposities en een kun^troute. Na de exposities vinden in septem ber en oktober allerlei activi teiten plaats op het gebied van literatuur, muziek en film. Onder de naam Toon je kunst: buitengewoon bijzonder! wordt op 4 juli in de Gallery in Panningen het unieke project offi cieel geopend. Het project bestaat uit: een kunstroute door de gemeente Helden; een expositie van 43 kunstwerken op schuttin gen rondom een bouwterrein: en een gecombineerde expositie van werken van verstandelijk gehandi capten en leden van de fotoclub Helden-Panningen. Na het succes van Toon je kunst van vorig jaar besloot de gemeente Helden in samenwerking met De Waan aan dacht te besteden aan het thema psychiatrie. Samen met de zorgin stellingen Daelzicht en De Wendel, beide instellingen voor verstandelijk gehandicapten, besloot men het thema iets bre der neer te zetten. De naam Toon je kunst: buitengewoon bijzonder werd geboren. Vanaf het begin was het duidelijk dat de kunst van de verstandelijk gehandicapten centraal zou staan in het project. Daar omheen werd een uitge breid programma opgesteld. Deze zomer komt het programma volle dig tot bloei en zal het project uit groeien tot een heuse happening. Negen deelnemers van Krea- Kunst, het atelier van De Wendel, en dertien deelnemers van Atelier Maasbree, van Daelzicht-Noord, hebben twintig panelen gemaakt. Leerlingen van de basisscholen in Helden en Kessel hebben nog eens twintig panelen beschilderd. De veertig werken vormen samen een kunstroute door de gemeente Helden-Panningen. Een foldertje over de route en de werken is te krijgen bij de Gallery. Rond het bouwterrein van de Pit in het cen trum van Panningen is een schut ting geplaatst. 43 Kleurrijke wer ken fleuren die schutting op. De 43 schilderijen zijn gemaakt door leerlingen van het BBC. De Horizon, De Pas, De Merwijck, De Springplank, De Wissel, Onderse Veld, Panningen-Noord, St. Josephschool, De Regenboog, leden van Jong Nederland Panningen en JC Metro. EXPOSITIE In de Gallery wordt een exposi tie gehouden met werk van ver standelijk gehandicapte kunste naars van de Wendel en Daelzicht-Noord, gecombineerd met een foto-expositie door leden van fotoclub Helden-Panningen. In het kader van Toon je kunst; buitengewoon bijzonder! maakte een aantal leden van de fotoclub een fotoserie: Uitdrukkingen en bewegingen van de kunstenaars in actie, gezichten en emoties. Op de tweede verdieping van de gale rie is er een aantal weekenden sprake van 'kunst in uitvoering': het publiek wordt uitgedaagd haar kunst te tonen of een indruk in woord of beeld achter te laten. Op 4 juli wordt om 14.00 uur Toon je kunst: buitengewoon bij zonder! geopend in de Gallery Kerkstraat 3 in Panningen. Na een aantal toespraken zal er een korte wandeling zijn naar 'de Pitwaar de 43 kleurrijke panelen te bezichtigen zijn. Daarna wordt in de Gallery de tentoonstelling offi cieel geopend. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Het orkest van Savelberg'. bestaande uit verstandelijk gehan dicapten. Toon je kunst: buitenge woon bijzonder! duurt tot en met oktober 2002 en vindt plaats in het kader van De Waan. De Waan is een grootse manifestatie over kunst en psychiatrie en is tot 1 oktober 2002 te bezoeken in Venray en Noord-Limburg. Kern is een internationale beeldende kunsttentoonstelling met een rijke randprogrammering van con certen, theater- en dansvoorstel lingen, film en fotografie, art brute en literaire happenings. Alle activiteiten zijn geïnspireerd op de relatie tussen de menselijke geest en de kunst. De Waan wordt financieel mogelijk gemaakt door: gemeente Venray, provincie Limburg, Vincent van Gogh Instituut, Mondriaan Stichting en Euroga 2002+ Jolanda van den Heuvel stagiaire in weeshuis Suriname Subside Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl naars waren dit jaar Gabrielle Wijier, Janneke Kooien en Manon Jacobs met Afrika tot in Amerika van K3. gevolgd door Michelle Robben, Elza, Nienke, Lotte. Lynn en Jora met Summernight uit Grease en Elianne Wijier met Stronger van Britney Spears. En wat de organisatie betreft. Volgend jaar is er weer een Jolanda van den Heuvel uit Venray verblijft voor een sta geperiode van vijf maanden in Paramaribo (Suriname). De 22-jarige Venrayse, studente Pedagogiek aan de Fontys Hogescholen in Tilburg, loopt daar stage bij de Stichting voor het Kind, een instelling die zich richt op kinderen die sek sueel misbruikt zijn. Tijdens haar stageperiode levert Jolanda bijdragen voor Peel en Maas over haar activiteiten in het weeshuis en haar ervarin gen in Suriname. Deze week vertelt zij over de dood van Pim Fortuin, Twister spelen met de kinderen en de komst van haar ouders naar Suriname. "Ik heb een paar hectische weken achter de rug. Op de eer ste plaats heb ik een aantal weken geleden dhr. Van Rens, ouddirec teur van het St. Elisabeth Ziekenhuis Venray, ontmoet in Paramaribo. Hij was hier in ver band van een uitwisselingsproject van ontwikkelingssamenwerking werkzaam in het AZ ziekenhuis in Paramaribo. Het was zo leuk iemand uit Venray te treffen! Dit had ik natuurlijk niet verwacht. Vervolgens kreeg ik het vreselijke nieuws te horen dat Pim Fortuin vermoord is. Dit heeft op mij heel veel indruk gemaakt. Ik denk dat nieuws als dit voor mij hier meer indruk heeft gemaakt dan wan neer ik ditzelfde nieuws in Nederland zou hebben gehoord. Gelukkig werden alle ontwikke lingen rechtstreeks uitgezonden op de televisie. Op dat moment was ik zo benieuwd naar de heers ende sfeer in Nederland. Als je zo ver weg zit en dit alles te horen krijgt lijkt het alsof Nederland helemaal op zijn kop staat. Zo werd ik hier door veel Surinamers gecondoleerd met het verlies van Pim. Dit vond ik een erg vreemde gewaarwording. Die week heb ik dan ook veel tijd voor de televisie doorgebracht. De weken daarna heb ik me gestort op mijn stage want eind mei zouden mijn ouders mij eindelijk op komen zoeken. En dan wilde ik natuurlijk veel tijd voor hen vrij houden. Ik heb doordat ik zoveel tijd op de stichting heb doorgebracht gemerkt dat ik een erg hechte band met de kinderen binnen de stichting heb gekregen. Voor de kinderen is dit heel fijn want ik neem altijd rustig de tijd voor ze ook al is het druk met andere din gen. Andere leidsters doen dit een stuk minder waardoor de kinde ren des te meer naar mij toe trok ken. Dit zal straks bij mijn afscheid wel moeilijk worden denk ik. Voor de Pinksterdagen heb ik samen met mijn vriendin hier activiteiten gepland. We heb ben onder andere het spel Twister met de kinderen gemaakt en uitgevoerd. Twee oude lakens hebben we aan elkaar genaaid en hierop hebben we met verschil lende kleuren alle cirkels op het laken geschilderd. We hebben tij dens het maken nog niet verteld wat we precies met het grote laken zouden gaan doen. Omdat niemand het spel kende heeft het best wel even geduurd voordat iedereen doorhad hoe het spel gaat. En tevens heeft het even geduurd voordat voor iedereen duidelijk was wat links en rechts Het heeft er alle schijn van dat de organisatie van Venray Muzikaal Totaal een conflict heeft met de weergoden. Ook dit jaar leek het erop alsof dit muzikale evenement in het water zou vallen. De voorspel lingen waren slecht maar de Volharding van de organisatie groot. Op een enkele regen druppel na bleef het droog en konden de bezoekers, die in grote getalen de frisse tempe ratuur trotseerden, genieten van veel muziek op vijf loca ties. Daarmee is toch wel aange toond dat Venray Muzikaal Totaal na zes edities een vast plekje heeft gekregen bij liefhebbers van muziek en gezelligheid. De vele honderden muzikanten die tijdens Venray Muzikaal Totaal optreden, doen dat met veel enthousiasme en zonder vergoeding. Dat maakt het evenement op zich al bijzon der. Ook de muzikale mLx lokt de muziekliefhebbers naar het cen trum. Voor elk genre wat wils is het motto van de organisatie en die formulie slaat aan. Het resul taat was goed gevulde pleinen en speellocaties (De Bonte Koe en 't Podium). Groot was de belangstelling voor de mini playback show wat traditioneel als startschot voor Venray Muzikaal Totaal fungeert. Meer dan 26 acts werden door de jeugd uit Venray en omgeving opgevoerd, vol inzet en met dezelfde pasjes zoals de echte artiesten dat doen. En de win- Venray Muzikaal Totaal, en wie weet, verspreid over twee dagen?

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13