Hardcore en Mixed-up festival in Dingus Kunst Cultuur Jubileum Amnesty daverend succes Koningsschieten in Overloon De roos een dienende rol Omroep Venray Kermis in Ysselsteyn Luikse markt in Wanssum Op reis door de Oude Peel Vakantieboeken in Jeugdbibliotheek De keizer van Ocean Park I Veltumse dagen Startplaats Fietsvierdaagse Vrijwiiligers- centrale Geslaagd Jongeren Infotheek PEEL EN MAAS BEZORGEN? Boekrecensie in Peel en Maas KEIZER VAN OCEAN PARK PEEL EN MAAS Donderdag 4 juli 2002 - Pagina 11 Het komende weekend staat jongerencentrum Dingus in Venray in het teken van het Hardcore Impact festival (zaterdag 6 juli) en het Mixed- up festival (zondag 7 juli). Het is alweer de zevende editie van Hardcore Impact, Culty wit hin the limits, in zeven maanden tijd. Er wordt zaterdag om 21.00 uur gestart tot vroeg in de mor gen. De entree is vijf euro en je moet 16 jaar of ouder zijn (legiti matie verplicht!). De Dj's Die- Mon, Basseweiler, Yesheads en Ruff Ryder draaien en als speciale gast is DJ Devestator binnenge haald. Op zondag begint om 15.00 uur het Mixed-up festival. De entree is vier euro en ook hier geldt de leeftijdslimiet van 16 jaar. Dit wordt de eerste, en als het aan Dingus ligt zeker niet de laatste, versie van een Mixed-up festival dat verschillende soorten muziek combineert, van reggae tot punk en van soul tot metal. Drie bands zullen optreden, te weten Mind of my own (Momo style). Operation Irie (punk/ska met veel reggae) en Mytholic (experimentele jsymphonische rock met metal invloeden). Mind of my own is een vijfkop pige band uit Venray en Venlo. en is opgericht in september 1994. Ze zijn begonnen met coveren van de bands waardoor ze beïn vloed zijn. Vorig jaar maart kwam hun eerste cd, in eigen beheer, uit tijdens het Headache festival in Dingus. Hun stijl is te omschrijven als een mix tussen rock. metal, hardrock, ska. hardcore, punk en pop, kortweg uitmondend in een stevig gevarieerd eigen sound, de Momo style Operation Irie is afgeleid van de Amerikaanse band Operation Ivv, die slechts een (te) korte periode bestond en de uitvinders waren van de uitstekende mix van punk en ska met een vleugje reggae. Dat vonden ook de bandleden van Operation Irie, dat eigenlijk na een eenmalig optreden uit elkaar 'dreigde te vallen, maar toen liep het uit de hand.... De telefoon stond niet stil, en èr bleven ver zoeken binnenkomen voor optre dens en dus toert Operation Irie nog steeds langs de podia. Mytholic vloeit voort uit Inoxia en is in maart 2000 opgericht. Toetsenist Etienne Reijnders en gitarist Peter Derks werden toen aangevuld met drummer Huub Crijns en gitarist Tim Oehlen, ondersteudn door geluidsman Boris Eikelenboom. In juni 2002 werd de band gecompleteerd door zanger Willy van de Kaa. Deze vijf metal-liefhebbers wilden geen metal maken, maar iets nieuws bedenken en zo ontwik kelden zij een nieuwe originele Operation Irie, zondag in Din- gus. muziekstijl die omschreven kan worden als experimentele Symp- honische rock met metal invloe den. Amnesty Venray vierde het 25- jarig jubileum met een vol Schouwburgplein. Het muziekfes- tival mocht zich verheugen in zevenhonderd tot negenhonderd bezoekers. De grote belangstelling vertaal de zich in maar liefst 205 handte keningen. Na afloop bleek zich in de collectebus maar liefst 335 euro te hebben verzameld. Ook de opbrengst van de wandelvier daagse, een week voor het festijn. is het jubileumfeest ten goede gekomen Winnaars kleurwed- strijd Amnesty Venray: categorie 1 2-4 jaar: 1Sten Silvrants. Kessel; 2. Sofie van Hoek, Horst; 3- Stijn Valckx. Bergen. Troostprijzen waren er voor Margriet van Hoek. Horst en Ylva Manders uit Venray. Categorie 5-8 jaar: 1. Jarno Bur gers, Mcterik; 2 Saynnc Smole- naars, Kessel; 3- Dennis Thiessen, Venlo. Troostprijzen waren er voor Kim Peeters, Meterik en Jilke Ver- blakt uit Venray. Categorie 9-12 jaar: 1. Robert Hermans, Maas- bree; 2. Anouk Vullings, Leu nen: 3 Gerrie van de Munckhof, Meterik. Troostprijzen voor: Marijke Teeuwen uit Tegelen en Yvette Valckx uit Well. Prijswin naars die afgelopen zaterdag niet in de gelegenheid waren hun prijs in ontvangst te nemen, kunnen deze afhalen bij Stip-Drogist Huberthie in winkelcentrum t Brukske. Kiosk 20 in Venrav. Het Overloonse St. Theobaldus- I gilde houdt zondag 7 juli weer het koningsschieten. De dag begint voor het St. Theobaldusgilde al vroeg, want om zes uur 's mor gens wordt op diverse plaatsen in het dorp de reveille geblazen ten teken dat die dag weer het koningsschieten plaats zal vinden. Om kwart over acht staan de gil- debroeders in volle paraatheid om het koningspaar af te halen. De gildebroeders die ook aan deze route liggen worden dan ook opgehaald. Vervolgens gaat men naar de kerk waar een heilige mis met gildeheer wordt opgedragen en waar de kerkelijke en wereld lijke overheden worden overven- deld. LoGeKo zal samen met een koor uit Luxemburg en de drum- en showband de H. Mis muzikaal opluisteren. Voordat met gaat schieten zul len eerst enkele leden gehuldigd worden. Dit zijn: Wiel Meijer, die veertig jaar lid is van de drum- en showband. Hij zal het verguld draaginsigne krijgen met de bijbe horende oorkonde van de Federa- tie van Muziekbonden in Neder- land. Geert Jacobs, hoofdvc-ndeldrager van het gilde, krijgt de zilveren speld met bijbe- horende oorkonde voor zijn 25- jarig lidmaatschap van het gilde. Verder zullen ook de diploma's van de muziekschool worden uit gereikt aan Chantal Arts voor trompet A, Sjors Loonen voor saxofoon B en Lieke van Osch voor saxofoon B. - Om 13 00 uur stellen de gilde- i broeders en de drum- en show band zich op om te gaan schieten op de bomen die geplaatst zijn bij het Gildehuus aan de Stevens- beekseweg. Hierna zal de voorzit ter de koning ontdoen van het koningszilver en zullen de 'heren scheuten' plaatsvinden dor de beschermvrouwe mevrouw Bouwmans-Maas, burgemeester Boumans. Pastoor Tolbom, de titelverdediger Herman Kroef, erevoorzitter Jan Jacobs en voor zitter Bas van Wieringen. Onge veer vijfentwintig gildebroeders staan dan gereed om een felle strijd te leveren. Naast dit koningsschieten is er zoals elk jaar gebruikelijk is, ook een publieksvogel geplaatst, iedereen kan dan kennis maken met de schietsport. Er zal eveneens een jeugdvogel geplaatst worden. Nadat de nieuwe koning bekend is gaat men naar de Lin- denboom in het dorp waar de tra ditionele schoten zullen klinken ten teken dat er weer een nieuwe koning is. Hier na wordt de konin gin afgehaald en wordt de nieuwe koning gehuldigd en geïnstal leerd. waarna hem de erewijn aangeboden zal worden in het gil dehuus. waarna een gezellig avond zal volgen. De repetities na de zomervakan tie starten weer op 11 augustus in het Gildehuus. Er kunnen nog nieuwe slagwerkers en majorettes geplaatst worden. Ook mensen die interesse hebben in het vende len, geweer- of kruisboogschieten kunnen zich melden bij het Gilde huus, waar elke maandagavond geoefend wordt. In galerie Pictura in Aijen (gemeente Bergen) zijn van 4 oktober tot 16 november schilde rijen en bronzen beelden van de kunstenares Tushie Nicolasen te bezichtigen. De galerie is te vin den aan de Aijenseweg 16b in Aijen en is geopend op dinsdag tot en met zaterdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Tushi Nicolasen werkte tien jaar in Tanzania. Sterke vrouwen heeft ze daar leren kennen: moe ders van grote gezinnen, die met veel inventiviteit hun gezin draai end houden; in de steek gelaten vrouwen, die niet bij de pakken neer gingen zitten maar hun opge legde vrijheid exploiteerden; jonge meiden, die tegen de stam tradities in niet bereid ware de bijna-slavemij van het huwelijk te accepteren maar hun eigen keu zes maakten. De roos is het universele sym bool van schoonheid en geluk en zowel in het rijke westen als in arme Afrika kent men de kracht van deze bloem, de uitstraling van de bloem die hoort bij een krach tige vrouw. Door de eeuwen heen heeft de roos een dienende rol gehad. De rozenbottels, het rozenwater, rozenblaadjes met wijn, versierin gen met rozen, rozenparfum, rozenolie, rozen als medicijn en meer rollen waren weggelegd voor de roos. Rozen zijn een onderdeel van het huidendaagse thema van de vrouwenschilderij en van Tushi en ze roepen beel den op die enerzijds de zeggings kracht van de vrouwengestalte versterken en anderzijds daaraan een opponerende dimensie geven. In ons denkpatroon asso ciëren wij rozen met het symbool van het vurige, de schoonheid, de vreugde, de liefde en ook het onverdiende lijden, het martelaar schap. Dit aanvoelen is westers en niet Afrikaans. Door de techniek van verschil lende lagenverf over elkaar wordt het effect opgeroepen van de harde uitgedroogde aarde; een termietenheuvel, die ogenschijn lijk droog en levenloos dient als een schuurpaal voor generaties buffels en neushoorns maar van binnen een perfect airconditio ned leefmilieu biedt aan zoiets kwetsbaars als blinde naakte ter mieten. Zo bouwen die lagen verf een suggestie van kleur, die niet bereikt kan worden door simpel weg kleuren te mengen op een pallet. De werken van Tushi zijn niet opvallend groot, maar wel altijd dominant aanwezig. Op deze manier dient de expressivi teit van de kleurstelling en de techniek van materiaalbehande ling de uitdrukking die de vrou wen uit willen dragen. In de filosofie van Tushi lijkt dat ook een volkomen logische gang van zaken: kleur, techniek, mate riaal dienstbaar aan haar uitdruk king van wat ze gezien en meege maakt heeft en waaraan zij ons deelgenoot wil maken. In Waar zijn de Troubadours gebleven? is Frank v.d. Heuvel uit Wvchen donderdag te gast van 21.00 tot 22.00 uur. Van hem verscheen de cd Blijf altijd bij me. Zaterdag 6 juli zal tussen 17.00 -18.00 uur de websi te van het infotainmentprogramma Klojo Radio worden gepresenteerd. De makers van het programma heb ben hun uiterste best gedaan om het zo leesbaar en overzichtelijk moge lijk te maken. Vanaf die datum kun je niet alleen luisteren maar ook kijken naar Klojo radio. Het adres is www.omroepvenray.nl/klojoradio Maandagavond 8 juli is het Rodeo Country Duo te gast in het country programma PeelGrass. Aanleiding voor htm bezoek is de geboorte van hun tweede cd Time for Rodeo die het levenslicht zag in Neerpelt, Bel gië. Het gesprek, afgewisseld met muziek van hun nieuwe cd, zal plaatsvinden tussen 20.00 en 21.00 uur. In de maanden juli en augustus is er bij de omroep ook een kleine zomerstop. Het betreft hier de pro gramma's Praatcafe en Stopwatch. Beide programma's komen in deze maanden te vervallen. De uitzendin gen van de Weekendkalender zijn gehalveerd. Frans is nu tussen 12.00- 13 00 uur te beluisteren. Op zondag 11 augustus zenden zij de Zomerse Top 50 uit. De 50 popu lairste zomerhits van de afgelopen jaren. Ook jij kan hier aan mee doen! Stuur jouw favoriete top 5 naar zomersetop50@omroepvenray.nl De uitzendingen van Moments to Remember staan iedere zondag van 8.00 tot 9.00 uur in de maand augus tus in het teken van de oorlogsjaren '40-'45. Originele opnames van muziek uit de bezettings- en bevrijdingsperiode zullen dan aangevuld met nieuwsfei ten, de revue passeren. De Ysselsteynse kermis is een echte dorpskermis in de regio, die zich voor de jeugd in de feesttent, die geplaatst is achter Roelanzia en Forest, afspeelt. Vrijdag 5 juli begint het feest met optredens van Commotion en Geert Pelzer. Zaterdag 6 juli is het de beurt aan Clover. Zondag 7 juli is er voor de tweede maal een regiodag, waar een aantal bands uit de regio aan treden. Syringe uit Venray, Apesjit uit Someren, Shunt uit Griendts- veen, No Wisdom uit Arcen en als afsluiting Rattlesnake Shake. Op maandag 8 juli staat Network in de feesttent met stevige rock/pop en op dinsdag 9 juli wordt de ker mis afgesloten met V-male. In Roelanzia is er voor de dans liefhebber op zaterdag een alleen- staandenbal met medewerking van Jersey, zondag muziek op het terras en op maandag en dinsdag ouderwets matinee, eveneens onder begeleiding van Jersey. Het wijkfeest Veltumse Dagen vindt dit jaar plaats in het week end van vrijdag 30 augustus tot en met zondag 1 september. De vrijdagavond is speciaal bedoeld voor de jeugd van 12 tot 15 jaar. Op het programma staat daarbij van 19.00 tot 21.00 uur een sportief voetvolley/volleybal- tournooi met aansluitend disco in de feesttent aan de Pettenmaker- straat. De jeugd die hieraan wil deel nemen (met teams van minimaal voer en maximaal zes personen, waarvan tenminste de helft uit de wijk Veltum) kan een inschrijffor mulier verkrijgen bij Hans Bete- rams Adelbertweg 16 (voor voet volley) en bij Peter Vullings Nicolaashof 5 (voor volleybal). Zaterdag volgen de activiteiten voor de wat jongere jeugd (van 6 tot 12 jaar), zoals de jeugdzes- kamp van 13.30 tot 17.00 uur, met aansluitend daarop een grote playbackshow in de feesttent onder leiding van Benny Buisman. In de avonduren staat weer een gezellige Veltumse Avond gepro grammeerd, waarbij de muziek dit jaar verzorgd zal worden door nie mand minder dan de Fidelen Rosenthaler uit Merselo. Op zondag 1 september kan de jeugd aan de slag op de rommel markt en een speciale waterat tractie. Vanaf 13 00 uur komen de grote zeskampteams in actie. Buurt- of vriendenteams (mini maal acht deelnemers, waarvan twee dames, minimale leeftijd 16 jaar en minimaal de helft uit Vel tum) kunnen voor info/aanmel ding bellen met Martin Wijnho ven 511193 of Ron Clevers 510426. Er is een misverstand over de startplaatsen van de Fietsvierdaag se Venray van 23 tot en met 26 juli. In tegenstelling tot voorgaan de edities kan er alleen maar gestart worden in Venray bij sporthal de Wetteling aan de Zuidsingel. Dit heeft alles te maken met een NTFU-voorschrift (dit is een landelijke overkoepe lende organisatie). Uiteraard wor den de plaatsen die in de folder staan tijdens de vier dagen wel aangedaan, maar daar kan met niet starten. Alleen in Venray dus. Voor het Kindervakantiewerk Venray worden nog diverse vrij willigers gezocht voor bestuurlij ke en organiserende activiteiten. Meer informatie: Vrijwilligerscen- trale, Marktstraat 8, 5801 BM Ven ray, tel. 0478-516995. Bart Pluk uit Oirlo voor de oplei ding MER aan de Fontys Hoge school Eindhoven. Anne Pluk uit Oirlo voor de opleiding Maat schappelijk Werk en Dienstverle ning Hogeschool Arnhem Nijme gen. Hans van Kempen voor VWO-Atheneum aan het ROC Ter AA Educatie in Helmond. Arnie van Vegchel uit Venray, cum laude, aan de Stichting Psycho sociale Opleidingen in Utrecht voor Psycho-Sociaal werk. Marly Janssen uit Venray voor HBÓ Commerciële Vormgeving in Nij megen en voor Post. HBO Multi media, Vormgeving en Realisatie in Eindhoven. Lonneke Arts uit Venray voor Sociaal Pedagogische Hulpverlening aan de Fontys Hogescholen in Eindhoven. Op zondag 7 juli wordt er in Wanssum de jaarlijkse Luikse Markt gehouden. Dit evenement, georganiseerd door de plaatselijke fanfare en voetbalclub, kan ieder jaar terugzien op een grote schare bezoekers uit de wijde omgeving. Reeds een vijftiental jaren vindt deze Luikse Markt plaats, op het plein in het centrum van Wans sum en gesitueerd rondom de kerk. Mede door deze pittoreske en gezellige entourage heeft dit evenement inmiddels naam opge bouwd als een van de grootste markten in de verre omtrek. Tra ditioneel trekt deze markt telken male grote aantallen kijkers en kopers. Ook dit jaar verwacht de organisatie 5 a 7-duizend bezoe kers te kunnen begroeten. Deels verscholen in het groen en in het voor overig verkeer afgesloten hart van het dorp is dit evene ment georganiseerd.Ruime par- keerfaciliteit is binnen korte loop afstand aanwezig. Naar het voorbeeld van Luik zullen er behalve veel gebruikte goederen, allerlei attracties zijn, zodat het goed toeven zal zijn op deze markt met ruim 200 kramen en standplaatsen. Wat mensen bewaard hebben, in de veronder stelling, dat het nog wel eens van pas zou kunnen komen, is onvoorstelbaar, een kolenhaard met mica glaasjes, koperen bed- dekruik, een oud fototoestel, een huls voor een kanonskogel, een zinken teil, allerlei bussen voor het bewaren van sigaren, koekjes of beschuit, een carbidlamp, een broodsnijmachine, een theekast je, koperen voordeurbel. Voor verzamelaars moet er iets te vin den zijn. Schilderijen met afbeel dingen van bijbelse taferelen, postzegels, beelden van heiligen, medailles, brillen, poezie-albums, sigarenbandjes, etc. Voor weinig geld kan men de eigenaar worden van nostalgische voorwerpen. Een paar oude schaatsen, een gehaakt kleedje voor een tafeltje, een pet van militair, een roestig bietensnijmachine, een handnaai machine, houten bloementafeltje. Wat er te koop zal zijn is niet te voorspellen. Wel is zeker, dat het een gezellige markt zal zijn. De bezoeker zal gauw geboeid wor den door de dingen die uitgestald zijn. En is hij moe dan kan hij bij komen op het terras, onder onder het genot van een drankje en muziek op de achtergrond. Aan de kinderen is natuurlijk ook gedacht. Die kunnen gratis in de draaimolen of op het luchtkussen. Ook de inwendige mens is niet vergeten, allerlei snacks en ver snaperingen zijn verkrijgbaar. De Luikse Markt in Wanssum duurt van 9.00 tot 17.00 uur. Inlichtin gen over deze markt zijn verkrijg baar onder telefoonnummmer: 0478-531293 bij Dhr.J.Rutten. Staatsbosbeheer houdt op zater dag 6 juli in het amfitheater van bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel vier lezingen die ver zorgd worden door Theo Janssen. De lezingen duren een half uur en beginnen om 10.00, 11.00, 12.00 en 13-00 uur. De toegang tot de lezingen en het bezoekerscentrum is gratis. Het bezoekerscentrum ligt aan de Moostdijk 15 in Ospel. Dit is de tweede serie lezingen in de lezin gencyclus in het bezoekerscen trum Mijl op Zeven. Theo Janssen is de auteur van het boek Reizen door De Oude Peel. Hij was districtshoofd bij Staatsbosbeheer en verzamelde ruim dertig jaar informatie over de historische ontwikkelingen in De Peel. Door zijn werk in het Peel- district kon hij als geen ander put ten uit vele bronnen. Theo Janssen vindt het een eer hierover te mogen vertellen en vertelt zijn verhaal vaak vanuit het perspectief van een personage uit zijn boek. Tevens is er op die zaterdag in de activiteitenruimte van het bezoekerscentrum een kleine expositie ingericht met foto's over het thema van die dag. Ook in de zomervakantie kun nen de Venrayse kinderen in de Jeugdbibliotheek boeken en ande re materialen lenen, want de bibli otheek is in de zomerperiode nor maal geopend. In verband met de schoolvakanties worden tot 5 augustus de boeken voor vier weken uitgeleend In de zomerva kantie hoeft er even niet allereerst gekozen te worden voor boeken voor spreekbeurten, werkstukken en spreekbeurten. De jeugdbibliotheek heeft voor iedere leeftijdscategorie een keur aan leesboeken, cd-roms, video's en dvd's. Kinderen.vanaf 9 jaar die van spannende boeken hou den kunnen een griezelboek uit de griezelkast of een detective kiezen uit de tentoongestelde ver zameling. De kinderen die informatie wil len over hun vakantieland kunnen materialen kiezen uit de kast Lan den en volkeren. Willen ze Engels, Frans of Duits leren dan kunnen ze een boek of een talen cursus op cd-rom lenen. Recepten voor gerechten uit andere landen zijn te vinden in de diverse kook boeken voor kinderen in de kast Eten en drinken. Natuurlijk heeft de Jeugdbiblio theek ook volop boeken voor een actieve vakantie, zoals knutsel- boeken en boeken over allerlei sporten. Voor de natuurliefheb bers zijn er dierenboeken te leen. maar ook en boeken over het strand en de zee Kinderen die geen boeken willen lezen in de vakantie kunnen een keuze maken uit de collectie puzzels en lotto's, video's, dvd s en cd-roms en muzieked's. Kortom: kom ook in de zomervakantie naar de Jeugdbibliotheek! De openingstij den zijn dinsdag tot en met don derdag van 11.00-18.00 uur, vrij dag van 11.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. De Jongeren Infotheek is een winkel in het centrum van Ven; ray waar jongeren tussen de 12 en 25 jaar, met al hun vragen terechtkunnen. Ook ouders en andere volwassenen die veel met jeugd te maken hebben, kunnen bij hen een antwoord krijgen op al hun vragen. De Jongeren Info theek is gevestigd aan de School straat 16 in Venray. In de maan den juli en augustus zijn de openingstijden: maandag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 14.00 uur tot 21.00 uur. De Jongeren Infotheek is een onder deel van Synthese. Bij dringende vragen kunt u bij Synthese terecht. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Van de hand van Stephen Carter verscheen het De kei zer van Ocean Park. Het is een originele roman die een bevoorrechte Afro- Amerikaanse familie laat zien, die gedwongen de confronta tie aangaat met haar eigen misstappen en vergrijpen, maar laat de ervaringen van zwarte Amerikanen met trots zien. Een spannend verhaal van ambitie, wraak en familie, dat haarfijn laat zien hoe politieke kwesties, als het gaat om min derheden en macht, bedisseld wordt. Stephen L. King is hoogle raar Recht aan Yale Universi ty. Hij is ook de auteur van The culture of Disbelief en Reflections of an Affirmative Action Baby en expert op het terrein van de Amerikaanse grondwet. Carter woont met zijn gezin in de buurt van New Haven, Connecticut. De keizer van Ocean Park, zijn romande buut, zal door Warner Bros worden verfilmd. Een grootse, van spanning doordrenkte roman die getuigt van een scherp sociaal inzicht De Keize van Ocean Park speelt zich af in het milieu van zwarte upper- class-families aan de Oostkust, die de zomer doorbrengen in hun buitenhuisje in Martha's Vineyard, en de elitaire wereld van een top universiteit. De 'keizer' is Oliver Garland, een Afro-Amerikaanse rechter die onder verdachte omstandigheden sterft. Tijdens zijn carrière maakt Garland veel vijanden. Hij kreeg de grootste beloning die een rech ter zich maar kan wensen: een benoeming in het Supreme Court. DE STEPHEN C :ARTtR Door een smet op zijn verleden werd hij echter gedwongen zich terug te trekken en moest hij voor het oog van de camera en dat van zijn eigen gezin een diepe verne dering ondergaan. Het leidde tot een nationaal schandaal en een persoonlijk trau ma dat hij nooit te boven kwam. Nu, jaren later, brengt de dood van de rechter een nog grover schandaal aan het licht. Is Garland vermoord? Hij heeft een merkwaardig bericht achtergelaten voor zijn zoon Talcott, aan wie hij de afhan deling van een paar 'zaakjes' heeft toevertrouwd. Het blijkt te gaan om een mysterie dat alleen Tal kan oplossen, maar niet zonder zijn huwelijk, reputatie én zijn leven op het spel te zetten. Com plex, sarcastisch, fantastisch en vol humor: De Keizer van Ocean Park is een fascinerend en knap gecomponeerd verhaal, een mees terlijk mengsel van spanning en emotie. Het boek is te koop bij boek handel Van den Munckhof in Ven ray. ISBN: 90-234-105-0.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11