'eter Winnen bundelt verzameld werk Venray gaat weer muzikaal uit haar dak Dartsafdeling SKV presenteert 'Retour verwegistan' li/innen signeert Open huis Kimee hemadag Schuttersveld Concert LUDIEKE HEROPENINGS STUNT ALCHSI Aanhouding vernieler ycrtJJ - Honderddrieëntwintigste jaargang - week 26 - donderdag 27 juni 2002 EN MAAS Ilse start' tweede boek oud-wielrenner Zesde editie Venray Muzikaal Totaal tmaal geen boekpresentatie in het Theehuis, weinig ruchtbaarheid en amper publiciteit. Vrijwel geruisloos ligt sinds deze week 'Valse start' e winkels. Het is het tweede van oud-Töur de jlcerenner Peter Winnen. De raynaar bundelt in deze nieu- uitgave eerder verschenen i, artikelen en enkele lan- verhalen. 'ee jaar geleden, eveneens voor de start van de Tour de verscheen 'Van Santander Santander'. Het was een auto matisch werk waarin Peter zijn wielrencarrière {hrijft. Het werd een bestsel- rant er zijn inmiddels 12.000 iplaren over de toonbank lan. Momenteel is de vierde te koop in een mid-price edi- lie ruim vijf euro goedkoper lortuitgeverij Thomas Rap uit iterdam kwam met het idee een verzamelwerk. Zoals dat lorbeeld ook met de columns an Mulder gebeurt. In januari in Peter Winnen met het uit en en verzamelen voor 'Valse dat als subtitel jrtstukken' draagt. Er staan in die eerder in NRC lelsblad en het tijdschrift zijn verschenen. Over zijn :ocht door Tibet, waarvan bewerkte versie in De tskrant heeft gestaan, is een de langere verhalen. Op een [ziefestival in Amsterdam las T Winnen ooit het gedicht 'De limming van Lahoung Leh' r. Het werd daarna gepubli- rd in Panorama en is nu ook ig te vinden in Valse Start, mins die hij in het verleden in blad de Limburger schreef tij- s de Tour de France hebben plek gekregen in het boek. gens Winnen stonden deze njfsels te dicht bij de actuali- waardoor de ze nu, een paar later, moeilijker te volgen De ex-wielrenner heeft van schrijven inmiddels zijn pro- ie gemaakt. Iedere dinsdag schijnt een column in het rtkatern van NRC idelsblad. Volgende maand tij- s de Tour de France zelfs drie r per week. Daarnaast is hij umnist bij de bladen Fiets en ray. Bovendien wordt hij lmatig benaderd voor tal van ie opdrachten. Zo schreef hij een onderwijs- en een eeskundig tijdschrift. oor een uitgave van het minis- e van Verkeer en waterstaat en en boek dat verscheen bij 750- g bestaan van de stad Breda, meeste opdrachten kan ik nemen. Maar ik moet ook wel s iets afwijzen. Ik moet wel kunnen met het onderwerp." er Winnen is zorgvuldig te rk gegaan bij het selecteren ir zijn nieuwe boek. "Het is lukraak gebeurd. Alhoewel onderwerpen heel gevarieerd Ze gaan wel allemaal over irt. Over schaatsen, de 'mpische spelen, uiteraard ilrennen en ook over voetbal oewel ik daar weinig vanaf :t. Schrijven over wielrennen och het gemakkelijkste. Dan ik putten uit eigen ervaring, tie dit boek als een verzame- postzegels. De columns zijn maal miniatuurtjes die samen geheel vormen," Het onder- rp doping komt ook ter spra- Maar wel op een bespiegelen- en ook sarcastische manier, aldus de schrijver. TUSSENBALANS Hij vindt Valse Start een soort tussenbalans. "Het was mooi om gemaakt te hebben. Maar het hoeft niet uitbundig gevierd te worden. Bij de vorige keer was het anders want dat was mijn eer ste werk." Er verschijnt nog een nieuw boek. Wanneer dat durft hij niet te zeggen. "Ik heb wel een hele rits ideeën en de grote lijnen in gedachte. Het wordt fictie en geen autobiografisch werk want dat kun je maar een keer doen. Het moet zich ontwikkelen want ik schaaf graag en veel aan mijn werk. Het is het zoeken naar een stylistisch evenwicht tussen het onderweg:» en het woord. Maar ik moet er ook de rust voor vinden. En daar heeft het in het afgelopen jaar aan ontbroken. Het was nogal rommelig met veel freelance werk en een verbouwing thuis. Ik had daardoor niet de regelmaat om me er dagelijks op te concen treren." Ook is hij van plan nog ooit een volgende verzamelbun del uit te brengen. Het interview vindt dinsdagmiddag plaats. De dag dat 's avonds zijn vaste column in avondkrant NRC ver schijnt. "Ik heb het vanmorgen nog geëmaild. Want ik had giste ren nog geen enkel idee. Ik wilde het eerst over Guus Hiddink heb ben maar daar wordt al zoveel over geschreven. Het gaat nu over de ronde van Zwitserland en de commercie in de sport. Met zo'n column loop ik meestal de hele week rond. Ik verzamel ook vanal- les van internet en stukken uit de krant die wellicht nog ooit van pas komen." Over anderhalve week start de Tour de France. Peter Winnen gaat niet naar Frankrijk toe maar volgt alles thuis voor buis. Ook de kranten en internet ontgaan hem tijdens die drie weken niet. "Als ik geen columns hoefde te schrijven dan zou ik ook kijken. Maar meer ach terover leunend vanuit de luie stoel. Nu volg ik het veel intensie ver en alerter. Ik ben op zoek naar n het kader van de presentatie van zijn nieuwe boek Valse start lere sportstukken houdt Peter Winnen voor en tijdens de Tour de mee - tot eind juli - een lezingentoemee. Valse start is een verzame- g sp'ortcolumns die eerder in NRC Handelsblad zijn verschenen. Hij ont zich in deze columns, evenals in zijn debuut, een begaafd en fgvuldig stilist, met een scherp oog voor details. Peter Winnen is dag 28 juni, tijdens de koopavond, te gast in boekhandel Van den inckhof aan de Grotestraat. Vanaf 19 30 uur zal hij zijn nieuwste ek in de Venrayse boekhandel signeren. >e activiteitenbegeleiding van Schuttersveld houdt op don- dag 27 juni een themadag met thema: Venray. let programma start om 10.00 met een dialectviering, met dewerking van het ouderen- ir Crescendo. Rond het mid- uur is er een Venrays diner, 's Idags is er een Venrayse markt [le tuin van het zorgcentrum, ondermeer de verkoop van irten, fruit, bloemen, kleding textiel. Ook is er die dag een ras met muziek. Bewoners kun- ombeurten een bezoekje mgen aan het Freulekeshuus. Het avondprogramma wordt ver zorgd door cle Flakkespits met afwisselend een klederdracht show. Ook zijn er een tweetal Venrayse liedjes te horen. ledrijf Graszoden-Kweek DIRECT GAZON v.oj Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.dlrectgazon.nl PEEL EN MAAS Harmonie Sub Matris Tutela houdt op maandag 1 juli om 19.30 uur een concert in het gemeen schapshuis in Oostrum. Deelgenomen wordt door het leerlingenorkest onder leiding van dirigente Betty Bartels; het tamboerkorps onder leiding van instructeur Piet Poels en het groot orkest onder leiding van dirigente Betty Bartels. VRIJDAG 28 JUNI 20.00 UUR SCHOOLSTRAAT5 5801 BN VENRAY Jenniskens^^^ installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Op vrijdag 28 juni, is het weer zover. Zo'n 800 muzikanten zul len dan weer op vijf podia in het centrum van Venray optreden in een gezellige zomerse ambiance. Venray Muzikaal Totaal wordt alweer voor de zesde keer met succes georganiseerd. Nog steeds is de animo van muzikanten uit Venray en omgeving, om aan dit muziekspectakel mee te mogen doen, erg groot. En naast luisteren naar muziek, kunt u die avond ook nog tot elf uur in de Venrayse winkels terecht waar tal van aan biedingen u als muziek in de oren zullen klinken. Het idee van Venray Muzikaal Totaal is ontstaan bij het vijftig jarig bestaan van de toenmalige WV in Venray. Het muziekfeest dat toen gegeven werd, stond aan de basis van wat nu in de regio een van de grootste muziekspec- takels is geworden. Elk jaar wor den muziekverenigingen, -groe pen, koren, bands etc. aangeschreven om mee te doen en elk jaar groeit het aanbod aan muzikanten. De organisatie, bestaande uit een groep fanatieke vrijwilligers, heeft dit jaar zelfs overwogen om Venray Muzikaal Totaal over twee dagen te sprei den, maar uit kostentechnisch oogpunt (het festival is volledig afhankelijk van sponsoring terwijl de muzikanten om niets optre den), bleek dat nog niet haalbaar. Uiteindelijk heeft de organisatie weer een programma op weten te stellen dat klinkt als een klok. Ook dit jaar wordt er weer op vijf podia opgetreden: De Bleek, de Grote Markt, het Schouwburgplein, bij café de Bonte Koe en bij café 't Podium. Het programma biedt ook dit jaar weer voor elk wat wils: koor zang, dans, feestmuziek, rock, big bands, easy listening, noem maar op, u komt het wel ergens op de pleinen tegen. Bij Venray Muzikaal Totaal kunt u dan ook zelf uw muzikale routing uitstip pelen om, onderweg naar een vol gend optreden, binnen te wippen bij de winkels in het centrum, die vrijdag 28 juni twee uur langer geopend zijn. Voor volledige informatie over de optredende artiesten, verwij zen wij u naar de speciale krant die in de regio in de bus is geval len. Helaas heeft de organisatie het programma iets moeten aan passen.Het definitieve program ma ziet er als volgt uit. PROGRAMMA VENRAY MUZIKAAL TOTAAL Schouwburgplein Artiesten Seniorenorkest Rad van Fortuin Ons Genoegen Oirlo MMSK Rad van Fortuin Smeleblaozers Rad van Fortuin Mixed Juezz Basement Band Grote Markt Minipiaybackshow onder het juryberaad een optreden van Los Rocieros MMSK St. Petrus Banden Cava Flavour Rooyall City Band Tijdstip 18.00-19.00 uur 19 00-19.15 uur 19.15-20.00 uur 20.00 20 10 uur 20.10-20.20 uur 20.20-21.45 uur 21,45-22.00 uur 22.00-23.30 uur 23.30-01.00 uur 17.00-20.00 uur 20.15-20.40 uur 20.40-22.00 uur 22.00-23.30 uur 23.30-01.00 uur De Bleek Joekskapel en Suzanne Keijzers 18.30-19.00 uur Fidelen Rosentaler 19.00-21.00 uur Tijdens pauze optreden van Ankie Jenneskens Kelderband 21,00-22.30 uur Close Formation 22.30-24.00 uur Kindercentrum Kimee aan de Peschweg la in Meerlo houdt komende zondag van 11.00 tot 13.00 uur open huis. Belangstellenden kunnen zich laten informeren en voor de kin deren zijn er wat leuke activitei ten. Kindercentrum Kimee maakt deel uit van SSK (Stichting Samenwerkende Kinderopvang) en biedt opvang aan kinderen van nul tot vier jaar en buitenschoolse opvang voor kinderen van vier tot twaalf jaar. In een kindvriendelijk ingerich te omgeving krijgen kinderen veel individuele aandacht en worden optimale ontwikkelingskansen geboden. Alle SSK kindercentra werken vanuit dezelfde pedagogi sche uitgangspunten waarbij elk kind als uniek wordt beschouwd en gestimuleerd wordt om vanuit eigen mogelijkheden zich opti maal te ontwikkelen. Kinderen worden aangemoe digd tot zelfstandigheid. SSK draagt bij aan het opvoeden tot sociaal vaardige kinderen. Voor meer informatie over de mogelijkheden van kinderopvang kunt u contact opnemen met Kimee, tel. 0478-517730. Bonte Koe Eikenhofkapel Harry de Rest April Fools Podium Jemmyn Undecided Cleech OO 49 20.00-21.30 uur 21.30-23.15 uur 23 15-01.00 uur 19.30-20.30 uur 20.30-22.00 uur 22.00-23.30 uur 23.30-01.00 uur Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl specifieke dingen. Want de columns moeten verrassend blij ven met absurde trekjes. Ik besteed er meestal veel tijd en zorg aan. Het zijn zeker geen vlug gertjes. Alhoewel het ook wel eens voorkomt dat ik snel iets tieerflans op papier. Daar hoef ik dan ook weinig meer aan te ver anderen. Het is dan wel een onderwerp dat dat kan verdra gen." Als wielerkenner tipt hij Lance Armstrong als de grote favoriet voor de eindoverwinning. Toch hoopt Winnen dat deze Tour de France anders verloopt dan de laatste edities. "Het is toch onvoorspelbaar. Want Armstrong moet wel drie weken lang goed blijven. Eén fatale dag kan al genoeg zijn. Die andere Amerikaan die bij Rabo rijdt (Levi Leipheimer, red.) kan verrassen. Dat is een complete jongen even als Sevilla die nog wel erg jong is. En de nummer drie van vorig jaar Beloki is ook sterk, vooral in tijd ritten." De politie heeft afgelopen zon dag op de Julianasingel een 20- jarige man uit Venray aangehou den op verdenking van vernieling van een pinautomaat op de Poststraat met een steen. Hij werd overgebracht naar het politiebu reau waar hij voor verder onder zoek en verhoor werd ingesloten. De zaak zal worden afgehandeld door middel van snelrecht. De man werd in de loop van zondag middag in vrijheid gesteld. De dansafdeling van de Stichting Kunstzinnige Vorming (SKV) afdeling Venray presenteert op zaterdag 29 en zondag 30 juni de dansshow 'Retour vergewistan' in de Schouwburg Venray. Onder leiding van danslerares Myma v.d. Bosch laten 24 groepen in de leef tijd van 4 tot en met 50 jaar een wervelende show zien. Myrna v.d. Bosch heeft het deze dagen druk. De sympathieke danslerares holt van hot naar haar. De laatste puntjes voor de twee voorstellingen worden in deze laatste dagen op de i gezet. Het geraamte staat, .de finishing touch behoeft nog een enkele aanvulling of correctie. Zaterdag en zondag moet name lijk de show staan als een huis. Dan zit namelijk ook een jaar van voorbereiding er op. "In de zomer van 2001 ben ik begonnen met de eerste ideeën voor de show. De choreografieën bedenken, de keuze van de muziek die er bij hoort. Dat werk je verder uit, waarna ik vanaf januari van dit jaar met de groepen aan de slag ben gegaan om de uitvoering gestalte te geven", zegt Myrna. Alle leerlingen, van groot tot klein, zijn een lesuur per week met de show bezig. De fanatieksté groep meiden, die in 'Retour ver wegistan' enkele keren opdraaft, traint wel drie tot vier keer per week om de danselementen tot in de perfectie te beheersen. 'Retour verwegistan' is geba seerd op een sprookjesboek. De leerlingen nodigen het publiek uit om een reis rond de wereld te maken, waarbij ieder land zijn eigen sprookje heeft. Gouden appels uit Frankrijk, het konink rijk onder dc zee uit Japan, Koala uit Australië, maar ook heksen- nachten uit Amerika. Een bonte aaneenschakeling van sprookjes waarin ieder land zijn eigen muziek en kostuum heeft. Een kleurrijk en vrolijk dansspektakel voor jong en oud. Enkele dagen voor de première is Myrna v.d. Bosch blij dat het grootste deel van het 'werk' gedaan is. Enigzins gespannen, maar vol vertrouwen op een goede afloop, kijkt ze vooruit naar de twee uitvoeringen. Dan zijn ook de zware momenten van de afgelopen maanden vergeten. Want het is niet alleen les geven aan 24 groepen, ook alle andere randzaken komen voor haar reke ning. De kostuums vervaardigen, het decor en de posters maken, de publiciteit verzorgen."Soms denk ik wel eens 'waar ben ik aan begonnen'. Maar als ik komend weekend de groepen op het podi um zie, dan weet je weer waar je het allemaal voor doet. Dat is zo leuk. Het wordt na 'Welkom in Swentibold', de show van twee jaar geleden, mijn tweede show. Toen waren het beide voorstellin gen op een dag, ontzettend zwaar. Gelukkig zijn de shows nu verdeeld over twee dagen." Myrna v.d. Bosch benadrukt de steun die ze van alle kanten heeft gehad. Zo stond Piet Hermans van de Vrije Academie haar met raad en daad bij als het ging om de decors. De ouders van de leerlin gen krijgen van haar een dikke pluim op de hoed: "Die hebben veel werk verzet in het maken van de kostuums. En die zien er wer kelijk prachtig uit. Alleen voor de kostuums is het al de moeite waard om de voorstelling te bezoeken." De voorverkoop voor beide shows loopt als een trein. Stiekem hoopt ze op twee keer een volle bak met 550 mensen in de grote zaal. "Maar dat is niet zaligma kend. Het gaat er vooral om dat de leerlingen ontzettend veel ple zier hebben. Dat is het allerbe langrijkste." De voorstellingen zijn op zater dag 29 juni om 19.30 uur en zon dag 30 juni om 14.00 uur. Kaarten (vijf euro per stuk) zijn te koop een half uur voor aanvang in de Schouwburg Venray.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13