>SS'18 voetbalt liet tegen Leunen Ysselsteyn -info Hitte was vijand voor verstandelijk gehandicapten Maria en Marie-Louise Nederlands kampioen trina Harrie Lenssen in topvorm Honkballers nemen revanche Ysselsteyn wint ileumtoernooi iolfkampioenschap Aatchplay De Piëlhaas Ook op zondag! olthees en Merselo treffen weer Limburgse jgenstanders SV Ysselsteyn SVV veteranen Biljarten HSV 't Alvertje Atletiekavond bij AV Venray-Regio Elke dag geopend van 12.00 tot 21 ISS'18 loopt komend seizoen de rby's tegen Leunen en Yssel- ai j'n mis. De Overloonse voetbal- «ib is ingedeeld in de vierde G. Waarin het tegenstan- fs treft uit Brabant en de kop b i Noord-Limburg. Leunen en selsteyn zijn de meest noorde- e clubs in poule 4F. n de competitie-indeling voor het e|oen 2002/03 tellen alle klassen twaalf teams en er geldt geen E sterkte degradatieregeling meer. l de komst van Volharding (Vier- !si isbeek), Vitesse (Gennep) en Roer- 0l nd is de tweede klasse H een stuk iressanter geworden voor Venray. ploeg van de nieuwe trainer Ijjdré Koolhof ziet komend seizoen bekende ploegen terug: Blauw I, Blerick. Helden, Oss'20, Ofc2000, en VOS. Uit de derde klasse ij nen de kampioenen RKVB uit ia xem (3C) en Margriet uit Oss (3D) \'itesse'08 (3D) dat via de nacom- rj itie promoveerde. Venray en Mar- ,,J t, twee mammoetverenigingen, 'j fl'en elkaar al eerder toen ze beide j hoofdklasser waren.Uit de eerste sse daalden Volharding en Roer- ,S( nd af. )e vierde klasse F van afgelopen loen is in twee helften geknipt. De irdelijke helft (Achates, Heijen, C en SSS'18) komt uit in 4G waarin degradant Milsbeek en de promo- idi Olympia'18 en Toxandria spe- Leunen en Ysselsteyn zien in 4F en nog FCV, Meterik en RKDSO oude bekenden terug. Uit de vier- klasse E stapten Egchcl, HBSV, C' 19, RKMSV en Kessel over. De de klasse F wordt gecompleteerd de degradanten SVEB (3D) en )EV (3C) die voor Leunen en ilsteyn geen onbekenden zijn, nen ziet komend seizoen drie oud- ners terug. Gé Ummenthun (Kes- Lei Keijzers (RKDEV) en Mart ijsdonk (Ysselsteyn). pk de vijfde klasse F is flink door elkaar geschud en telt nu vijf Brabant se en zeven Limburgse clubs. Oos trum en SVOC'Ol treffen zes nieuwe tegenstanders. Alleen EWC, Excel lent, Stormvogels en Wanssum zijn overgebleven. Uit 5H komen De Zwa luw uit Oeffeit en Hapse Boys (Haps) over. Uit de zesde klasse G promo veerden kampioen DSV uit St. Antho- nis en nacompetitiewinnaar Constan- tia uit Wanroy. Meerlo en Hegelsom degradeerden uit de vierde klasse. Holthees en Merselo zijn na een moeilijk jaar weer verlost van hun Brabantse opponenten. In de zesde klasse E treffen ze nu louter Limburg se •tegenstanders. America, Kronen berg, Lottum en TOP stonden afgelo pen seizoen al in deze poule. BW'27, GFC, Melderslo, Resia, Swolgense Boys en VCH degradeerden allen uit de vijfde klasse. Met nieuwkomer AC VW telt 6E dertien clubs. Dit is een Turkse voetbalclub uit Venlo die pas twee jaar geleden is opgericht met zowel een zaal- als een veldvoetbalaf- deling. Vorig jaar speelde het eerste team van AC VW in de vijfde reserve klasse en heeft nu de overstap gemaakt naar de prestatieve afdeling. Dit in tegenstelling tot RKBVC uit Boekend dat de omgekeerde weg bewandelde en voortaan in de recre atieve klassen uitkomt. EEV uit Everts- oord en Geysteren namen al eerder deze stap. Tweede klasse H Blauw Geel Blerick Helden Margriet Oss'20 RKVB Roermond SVC2000 Venray Vitesse'08 Volharding VOS Vierde klasse F Egchel FCV HBSV Kessel Leunen Meterik MVC19 RKDEV RKDSO RKMSV SVEB Ysselsteyn Vierde klasse G Achates Boekei Sport Erp HBV Heijen HRC'27 Milsbeek Odiliapeel Olympia'18 SES SSS'18 Toxandria Vijfde klasse F Constantia De Zwaluw DSV EWC Excellent Hapse Boys Hegelsom Meerlo Oostrum Stormvogels SVOC'Ol Wanssum Zesde klasse E AC VW America BW'27 GFC'33 Holthees Kronenberg Lottum Melderslo Merselo Resia Swolgense Boys TÓP'27 VCH Veteranen Uitslag: toernooi Venray le Wedstrijd 22 juni: Wanssum-Ysseisteyn a. 17.00 v. 16.15 spelers: allemaal, terrein de Steeg. Programma zaterdag 29 juni: SW-GFC 17.00 Alle spelers worden verwacht. Afmel dingen uiterlijk donderdagavond bij E. van Mill tel. 582346, Attentie week- endgangers: vrijdag de 21e uiterlijk om 15.30 bij de kantine! DOS Vanavond is de afsluitende avond van de finale van de clubkampioenschap pen libre. Aanvang 19.00 uur. Uitslagen bandstootcompetitie: DOS A2 - De Peel 3-4 Wiel Vermeulen wist als enige zijn partij te winnen in 4,66 gemiddeld en een hoogste serie van 18. DOS BI - VOP 2-5 Standvastig als altijd werd voor de 10e keer slechts een partij gewonnen; dit keer door joyce Voesten (gem. 2,34) DOS B3 - KOT 5-2 Frits van der Waerden en Theo Mer- tens waren hun tegenstanders de baas. KOT - DOS C2 2-5 Piet Gommans (1,59) en Wim Schil lings (1,50) wisten DOS aan de zege te helpen. Uitslagen jeugd: derde Jeugdkonings- wedstrijd: 1 Leon Brauer, 2 Martijn Favier, 3 Dominique Wagner, 4 Martijn Klisters, 5 Stephan Mulders, Uitslagen senioren: Tweede Lenteko ning Korte Hengels; 1 Dieter Wagner, 2 Herman Mulders, 3 Wil Berden, 4 Rene Wijnhoven, 5 Sjaak Theeuwen. Picker- competitie, tweede wedstrijd: A-klasse, 1 Pieter Kunen, 2 Henk Theeuwen, 3 Rene Wijnhoven. B-klasse, 1 Wil Schwachofer, 2 Toon Langenkamp, 3 Jos Hermans. Programma: jeugd zaterdag 22 juni vier de jeugdkoningswedstrijd aan de visvij ver "Het Wanssums Ven" Zaterdag 22 juni derde lentekoning aan de visvijver "Het Wanssums Ven. Zondag 23 juni, vierde wedstrijd van de Picker- competitie. Opgeven en info bij Pieter Kunen, Burg. van Kempenstr. 26, 5971 AC Grubbenvorst, telefoon 077-3662920. Verdere inlichtingen bij de secretaris H. Lenssen, telefoon (0478)587606. Donderdag 2U juni 20U2 - Pagina Door de vele inhaalwedstrijden heb ben er enkele verschuivingen plaats gevonden in het klassement, Zo slaag de Harrie Lenssen er in door met mime 6 - 0 overwinningen en de 'scores 64 (seizoenrecord) en 68 zich bij de top drie te spelen. Hij passeerde daarmee de nummers twee Oan Engels) en drie (Henk van Leeuwen), die er in hun onderlinge confrontatie een bijzonder spannende en gelijkopgaandc wed strijd speelden, hetgeen leidde tot een 3 - 3 (72 - 73) gelijkspel. Koplo per Huub Straatman (11 punten uit 9) maakte geen fout en won eveneens met 6 - 0 en blijft met 11 punten aan de leiding, maar moet nu Harrie Lens sen (11 punten uit 10) Jan Engels (12 puntenis nu derde. Het kwartet ach tervolgers Henk van Leeuwen (13 pt), Gerrii Vermeulen (13 pt), de verras sende Theo Litjens (14 pt) en Gerrit Janssen (15 pt) hebben de leiders echter in het vizier Bij de dames kon Riet Lemmens (18,5 punten) haar lei derspositie makkelijk verdedigen, omdat de naaste belager Bets Wilms (31 pt) nogal flink onderruit ging. Daarvan kon Fieke van Ham (27 pt) profiteren en staat nu op de derde plaats achter Truus van Dijk met 23 punten. Buitenkist 1 tweede in Leende Ondanks het grote aantal Venrayse deelnemers is er niemand individueel in geslaagd een plaatsje op het podi um te veroveren. Gerrit Vermeulen (110 holeslagen) in de heren senio renklasse met 110 slagen nog het dichtste bij. Maar in de barrage moest hij zich gewonnen geven tegen de thuisspelende Ad van de Schoot. Winnaar werd torenhoge favoriet en international Hans van der Aa (Leen de) met een sublieme score van 86 holeslagen. Zij teamgenoot John Ver beek werd met 108 slagen tweede. Harrie Lenssen wist zich als vijfde te klasseren met 111 slagen. Gerrit Jans sen en Jan van Dijk deelden samen de achtste plaats en Huub Straatman werd tiende. Bij de dames senioren was Riet Lem mens Venrayse beste met 139 holesla gen. Winnares werd Mieke Koenen (Leende) met 123 slagen. Jo Litjens, Annie Litjens, Bets Wilms en Truus van Dijk eindigden allen binnen de toptien, namelijk respectievelijk van de zevende tot en met de tiende plaats. Bij teams verging het onze club beter. Hier werd namelijk beslag gelegd op de tweede plaats met 460 slagen achter winnaar Du Commerce (430), maar vóór Heeze met 469 sla gen. Komend weekend zullen Jan Engels en Harrie Lenssen deelnemen aan de Nederlandse kariipioenschap- pen, die zaterdag in Drachten en zon dag in Leeuwarden gespeeld wor den.. De honkbalsenioren van Red Caps vereffenden een nog openstaande rekening tegen de Starlights uit Schijndel door de gasten met 15-5 te verslaan. Al in de eerste inning nam Red Caps door diverse honkslagen en agressief honklopen een ongehoorde voorsprong van negen punten. Helaas verzwakte de concentratie enkele inningen later, waardoor de gasten eveneens in één inning vijf punten konden scoren. Gelukkig pareerde de slagploeg van Venray door de opvolgende slag beurt enkele punten te scoren en zo redelijk uit het bereik van de Star lights te blijven. De uitgebalanceerde slagvolgorde van Red Caps bleek dit keer in de achtste inning wederom te sterk voor de verdediging van de gas ten. Met liefst vier punten in dezelfde inning werd de grens van tien punten verschil bereikt en boekte Red Caps wederom een overwinning. De soft- balsters van Red Caps Venray moes ten met 3-14 hun meerdere erkennen in de Bullfighters uit Cuyk. De eerste inningen bleef de verdediging van Red Caps Venray nog goed overeind, maar na enkele inningen in de wed strijd bleek het warme weer zijn tol te eisen ten opzichte van de motivatie van de Venrayse softbalsters. Diverse fouten zorgden ervoor, dat de gasten relatief eenvoudig konden scoren. Gestaag nam de voorsprong voor Cuyk toe; pas in de 5e inning zag Red Caps de gelegenheid om zelf enkele punten te scoren. De 6e inning liep de achterstand op de gasten op naar elf punten. Helaas lukte het Red Caps niet om hiervan in de opvolgende slagbeurt iets af te halen. De eind stand 3-14 was dan ook een verdiende voor de Bullfighters. Overige uitslagen: Junioren-Sittard Condors 9-10 Aspiranten-Mustangs 5-12 Programma 22 juni: Pup -Mustangs 2 a 11.00 Asp.-PSV2 a 13.30 Jun.-Maastricht a 11.00 Programma 23 juni: Softball: Red Caps-Starlightsa 1100 en 1330 Honkbal 1 Red Caps-DVS a 14.00 Honkbal 2: Red Caps-Mustangs a 10.30 Programma 26 juni:Recreanten: Gemert-Red Caps De hitte dinsdagavond, 37 gra den, was de spelbreker om een record aantal deelnemers aan de start te krijgen tijdens de atletiek avond in Venray. De G-atleten waren, met 20 deelnemers(-sters), sterker vertegenwoordigd als de 15 valide atleten die voor het eerst deelnamen aan deze atle tiekavond bij AV Venray-Regio. Ondanks 'de afkoelende tempera tuur zagen veel atleten het voor gezien en alleen de echte doorbijters waagden het om aan de start te ver schijnen. De vermoeienissen van de warmte van overdag was duidelijk herkenbaar bij alle deelnemende atle ten. Bij de G-atleten kon Roy in 't Zandt, Scopias Tegelen, de titel bij de jongens boven 16 jaar in de wacht sle pen door met overmacht (4076 pnt.) van Joep FIendriks(2360 pnt.), Bek kershof, te winnen. Met maarliefst 1700 punten verschil toonde hij aan de sterkste te zijn in de meerkamp die de nummers 60 meter sprint, speer werpen, verspringen, kogelstoten en de 400 meter behelsde. Derde werd Arie Groen, Bekkers hof, met 1367 punten en Jos v.d. Goor werd vierde, Bij de meisjes onder 16 jaar werd Paulien Camps, AWenray-Regio, met 1733 punten eerste in dezelfde meerkamp. De spanning wie er kampioen mocht worden in deze groep bleef tot de prijsuitreiking bestaan. Paulien (1.46.9) werd namelijk totaal onver wacht op de 400 meter verslagen door haar clubgenote Marleen Ste vens (1.46.0). Marleen werd uitste kend tweede met een totaal van 1559 punten. Mieke Thijssen, eveneens van AV Venray-Regio, kon óndanks haar overwinning bij het verspringen niet meer als 1286 punten behalen. De warmte beviel haar slecht, maar lachend gaf zij aan het volgend jaar weer terug te komen. Bij de meisjes boven 16 jaar kon Anouk van Stay, Scopias Tegelen, de titel op haar naam schrijven. Met ruime voorsprong, 1985 punten, wist zij het Venrayse duo, Loes van Mill, 1162 punten, en Loes Hanssen, 1158 puntëri, op afstand te houden. Anouk presteerde met name op de loopnum mers. Zij wist de 60 meter sprint in 10.5 sec. af te leggen en op de 400 meter was zij goed voor een mooie 1.31.6 min, ZOMERLOPEN Tussen de sportieve prestaties van de G-atleten in werden de 3 en 5 kilo meter gelopen. Ondanks de warmte van overdag kwamen er toch nog vijf dames en tien heren aan de start voor deze lange afstanden. Bij de dames wist de Overloonse, Gerda Top, de 3 kilometer op haar naam te schrijven in de mooie tijd van 12.02.5. Angeli- que Lensen, AV Venray-Regio, werd tweede in 12.27.4 en Jacomijn Plui- mers uit Geysteren werd derde in 13 32.4 min. Nel Classens en Gerda Peeters werden vierde en vijfde. Bij de heren was het Herman Jak- obs die het volledige veld van AWen- ray atleten van zich afschüdde. Hij werd eerste met meer dan een volle minuut (18.01.2 min.) voorsprong op de nummer twee, Ger Litjens (19.27.3 niin.). Clubgenoot John Weijs xverd uitstekend derde in 19.52.6 min.. AWenray-Regio hoopt het volgend jaar deze lopen nogmaals te kunnen organiseren onder betere tempera tuur omstandigheden, waardoor meer atleten deze uitdaging aan zullen gaan. Het jubilerende ISBV Venray e.o kan terugkijken op geslaagde Neder landse kampioenschappen tafeltennis voor gehandicapten in sporthal De Wetteling. De beste gehandicapte tafeltennissers van maar liefst 23 ver enigingen uit heel Nederland gingen met elkaar de strijd aan om het Neder lands kampioenschap te behalen in het enkel- en dubbelspel in de ver schillende klassen. Er waren boven dien aparte poules voor staanden en rolstoelgebruikers. De voorrondes brachten de eerste schifting aan in het deelnemersveld. De besten mochten uiteindelijk in de halve finales aantonen wie in de finale tegenover elkaar zouden staan om de felbegeerde nationale titels in de wacht te slepen. Dat de leden van de ISBV Venray e.o. daarbij niet onder hebben hoeven te doen voor de ove rige deelnemers blijkt wel uit de klin kende resultaten. Omdat de vereni ging geen rolstoelgebruikers heeft, zijn er alleen prijzen gewonnen in de klassen voor staanden, In het enkel spel behaalde Maria Wilmsen een fraaie tweede plaats in de klasse 4 achter Peter Bouten van TTV Red Stars en werd Hendra van Sinderen derde in de klasse 5. Bij de dubbels waren nog betere resultaten. Jan van Gerven werd samen met zijn partner tweede in de klasse 3. Peter Verhaegen en Jan Theeuwen werden derde in diezelfde klasse. Het beste werd echter voor het laatste bewaard. Maria Wilmsen en Marie-Louise Theeuwen zijn Neder lands Kampioen in de klasse 4 staan- den-dubbelspel. Wethouder Mathieu Emonts van Sportzaken van de gemeente Venray nam de prijsuitreiking voor zijn reke ning. Allereerst feliciteerde hij de ISBV Venray e.o. met dit bijzondere 40-jari- ge jubileum. Een vereniging die een dergelijk jubileum viert toont volgens hem daarmee aan bestaansrecht te hebben en te voorzien in een duidelij ke behoefte. Hij gaf te kennen dat hij genoten had van zeer spannende finalewed strijden. Het meest had hij genoten van die deelnemers die ondanks hun handicap soms wel haast onmogelijk geachte prestaties neerzetten. Dit w as ware topsport, alleen mogelijk door veel en intensieve training en veel wilskracht. Maar hij kon aan idle deel nemers zien. dat plezier in de sport bij hen voorop stond. Nadat de wethouder de vele gou den. zilveren en bronzen verschillen de medailles had uitgereikt en de kampioenen een flinke bos bloemen en een gesponsorde sporttas hadden ontvangen, galmde het Wilhelmus door De Wetteling De organisatie van het evenement kreeg veel hulp van Huub Thijssen en zijn medewer kers van TTV Red Stars die samen met de ISBV Venray e.o garant stonden voor een perfecte dag. Daarbij had den zij assistentie van elf arbiters van de Nederlandse Tafel Tennis Bond. jeugdleden yan Gymnastiekvereni ging St. Christoffel uit Venray en leden van het Rode Kruis. Zaterdag 22 juni is in zaal 't Veulen in Veulen het volgende onderdeel van het jubileum. Dan worden ongeveer 100 sjoclers uit heel Limburg ver wacht. Er zal dan menige steen geschoven worden. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur. 's maandag gesloten Eindstraat 12, tel. 581553 x m»Miv tve samenwerking met PGA Hol- I, op baan van de Golf- en Count- Geijsteren het Nederlands iipioenschap Matchplay voor pro- sionals georganiseerd, Na het suc- van vorig jaar zal naast het Kam- cnschap voor heren ook dit jaar er het Matchplay kampioenschap inl ir dames gehouden worden en wel i een verdubbeling van het aantaal ll Ine emster van acht naar zestien, lelangstellendcn die in een mooie geving de beste golf-pro's van Ierland willen zien spelen zijn van ie ie welkom. Gedurende alle dagen Ie entree gratis en is ook het club- s voor iedereen geopend. Het Jstijdprogramma ziet er als volgt woensdag 26 juni: voorronde ir 64 heren professionals op De :lse Golf in Sevenum. Donderdag - juni: vanaf 8.00 uur de start van de ronde door 32 heren; vanaf }0 uur de start van de tweede e door zestien heren en ook om I uur de start van de eerste ronde zestien dames. Vrijdag 8 juni: :8.30 uur start van de kwartfina- en heren; vanaf 1.3.30 uur halve finales dames en heren, Zaterdag 29 juni: rond 15.30 uur star ten de finales voor dames en heren. Om ongeveer 18.30 uur is de prijsuit reiking, Andere activiteiten rondom deze kampioenschappen zijn onder andere op vrijdag vanaf 12.00 uur een Putt van 500 euro, waaraan alle bezoekers kunnen deelnemen. Met een klein bedrag, bestemd voor een goed doel, kunt u die 500 euro win nen. Op zaterdag om 17.30 uur is de finale van de 500-euro putt. Op die zelfde zaterdag (29 juni) start om 10.30 uur een grote wedstrijd waarin 30 teams (telkens 1 professional en drie amateurs) strijden om de eer en de prijzen. Aan de Pro-Am nemen ook dit jaar weer prominente en bekende Nederlanders deel zoals Mr. Pieter van Vollenhoven, Freek de Jonge, Luc Nillis, Ivo Niehe en Beay van Erven Dorens. Om 16.00 uur het Golfblad Shoot- Out. Dit is een korte wedstrijd over drie holes met zes bekende Nederlan ders die het opnemen tegen drie pro fessionals. De Golf- en Countryclub Geijsteren is gelegen aan Het Spekt 2, 5862 AZ Geijsteren. Meer informatie is verkrijgbaar op tvww.matchplay-pro.nl. wedstrijd van de zomer competitie wordt gehouden op 1 juni. Er worden 9 dart-avon- een gehouden, Het inschrijf- persoon. is bestemd moet van de avonden vijf avonden gespeeld om in aanmerking te komen een plaats in de finale. De vol- wedstrijden zijn op 5 en 19 9 en 16 en 30 augustus en op 13 september. De finale is op 28 september. Iedereen kan aan deze wedstrijden deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur, dit kan ook telefonisch op nr. 582187, De wedstrijden beginnen telkens om 20.30 uur. Uitslagen van het levensmiddelen dar ten: winnaarsronde: 1. Hubert Jans sen, 2. Dave v. Eist, 3- Jos Linders, 4. Giel Ronken, 5. Gerard de Bruin, 6, Bart Thissen. Verliezersronde: 1. Peter Thissen, 2. Peter v.d. Berg, 3. Jos Heesen, 4. Mart Barents. 5. Gradje Jacobs en 6. Sjaak Verspay. is winnaar geworden jubileum voetbaltoernooi van Veteranen. Op de sportvelden rhet Vincent van Gogh Instituut afgelopen zaterdag acht teams dit toernooi ter gelegenheid [vijftig jaar SW Veteranen. In de 'e was SV Ysselsteyn-met 3-1 te voor Volharding, In de strijd om de derde en vierde plaats won SVOC'Ol met 2-0 van SV Merselo. De sportiviteitsbekcr ging ook naar de fusieclub uit Oirlo en Castenray. Het jubileumtoemooi was met hon derden toeschouwers druk bezocht. De organiserende vereniging over weegt dan ook om het evenement jaarlijks terug te laten keren.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15