KRA|I Kaja gaat unplugged tijdens Amnesty-jubileum Waardige onthulling herdenkingspaneeltjes Promotie van de Taxihopper aand van het annende boek Uitslag Avondvierdaagse Venray strijdtoneel voor finale schutterscombinatie 'Koopman van het Jaar' jwilligerscentrale Synthese ctificatie Naar Japan MAAS Donderdag 13 juni 2002 - Pagina 9 guyen, Hakan Eris, Silvia Denise Conor (zie foto) winnaars van de verkeers- m de Jongeren Infotheek av. In de maand mei stond geren Infotheek in het an het verkeer. De mede gaven de jeugdige bezoe- der andere informatie over verkeer, het Centraal Rijvaardigheid (CBR), de llende rijschoolhouders in spoedcursussen van de ANWB en een lijst met alle moge lijke verkeersboetes. Aan de ver- keersactie was tevens een prijs vraag verbonden voor jongeren in de leeftijd van 15 tot 2-1 jaar, die in de infotheek, een onderdeel van welzijnsorganisatie Synthese. To Nguyen won een praktijkles en Hakan Eris het theorie-examen voor de auto. De twee andere winnaars, Silvia Spies en Denise Conor, wonnen een theorie-exa men voor de brommer. Wethouders informeren bewoners In de gemeente Boxmeer wordt komende zaterdag de Taxihopper gepromoot in alle elf de dorpskernen van deze gemeente. De wethouders Emile Roemer en Jos de Graaf doen die dag elke kern aan om de bewoners te informeren over de vele voordelen die de Taxihopper kent. De Taxihopper is een populair woord voor Collectief Vraagaf hankelijk Vervoer. Iedereen in de gemeente Bernheze, Boekei, Box meer, Cuijk, Grave, Landerd, Lith, Maasdonk, Mill, Oss, Ravenstein, St. Oëdenrode, St. Anthonis, Uden en Veghel kan er sinds 1 juni gebruik van maken. Het vervoer heeft als belangrijk ste voordeel dat de chauffeur rei zigers ophaalt en brengt waar zij willen. Met de promotietour van komende zaterdag wil de gemeen te de voordelen van de Taxihop per nogmaals onder de aandacht van de bewoners brengen. De Taxihopperbus met het promotie team, waaronder de wethouders, bevindt zich ongeveer een half uur in elke kern en vertrekt er informatie aan geïnteresseerden. Ondermeer de volgende plaatsen worden aangedaan: Boxmeer 11.30 uur; Vierlingsbeek 14.45 uur; Overloon 15.30 uur; Holt- hees 16.15 uur en Maashees 17.00 uur. Bewoners kunnen de promo tiebus in elke kern in de buurt van de kerk vinden. In Boxmeer staat de bus op het Weijerplein. De Taxihopper is vervoer voor iedereen, dus voor de scholier om naar school te gaan, de zakenman met een vergadering in het cen trum, de forens die iedere dag naar het station met en de moeder die met de kinderwagen wil gaan winkelen. De Taxihopper is toegankelijk voor rolstoel, scootmobiel, rolla- tor en kinderwagen. De Taxihop per vervoert iedereen van deur tot deur, naar een bushalte of een NS-station en omgekeerd. maand juni is traditiege- maand van het spannende Op de jeugd, jongeren en senafdeling staat een uitge- selectie van de spannende uitgestald. Met de per- ke Top 5 van auteurs van ;nde-boeken, samengesteld Lrnoud Bruijns, directeur Bibliotheek. Zijn favorie ten zijn: Michael Connelly, René Appel, Walter Mosley, Donna Leon, Michael Dibdin. De Onder nemers van Nature hebben in de bibliotheek een etalage en een hoekje ingericht met allerlei streekproducten. Hiermee kun nen de bezoekers alvast kennis maken met wat de ondernemers op een zo verantwoord mogelijke manier produceren. Deze produc ten kunnen worden bekeken, geproefd en gekocht op vrijdag 21 juni van 13.00-21.00 uur op de Grote Markt in Venray. De uitslag van de Unicef Raad het land quiz is binnen. Het was voor de 55 deelnemers een pittige klus om te raden uit welke landen de kinde ren afkomstig waren. Twee win naars zijn uit de bus gekomen, die beiden acht van de tien foto's goed hebben geraden. De prijs winnaars krijgen schriftelijk bericht. Vanaf 24 juni tot 5 augus tus wordt de uitleentermijn van de boeken tijdelijk gewijzigd in vier weken. De bibliotheek is gedurende de zomermaanden gewoon open. De openingstijden van de bibliotheek zijn dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Tijdens de vorige week gehou den avondvierdaagse hebben ruim 2900 wandelaars deelgeno men. De uitslagen van de groepen die werden gejureerd voor de prij zen zijn als volgt: 3 km onderbouw: 1. De Stappertjes Meerlo; 2. Basisschool De Kruudwis; 3 Basisschool St. Oda Ysselsteyn; 4. Basisschool De Foekepot; 5. Basis school De Kruudwis. 5 km onderbouw: 1. Basis school De Vlas wei groep 3; 2. Basisschool Maria Óirlo groep 2; 3. Basisschool De Foekepot groep 1-1 Sandra; 4. Basisschool De Meent Leunen groep 3b; 5. Basisschool De Landweert groep 1-1 abce. 5 km middenbouw: 1. Basis school De Meent Leunen groep 4; 2. Basisschool De Foekepot groep 4-5: 3. Basisschool De Kruudwis groep 4; 4. Basisschool De Land weert groep 4-5: 5. Basisschool St. Oda Ysselsteyn groep Annema- 5 km gelegenheidsgroepen: 1 Gymnastiekvereniging Wanssum; 2. Scouting Oirlo; 3. Kleine Jeugd Castenray; 4. Natuurvrienden Merselo. 10 km middenbouw: 1. Basis school De Bongerd groep 5; 2. Basisschool De Meent Leunen groep 5; 3. Basisschool De Vlas wei groep 5; 4. Basisschool St. Petrusbanden groep 5; 5. De Stap pertjes Meerlo. 10 km bovenbouw: 1. Basis school De Hei groep 6-7-8; 2. Basisschool De Foekepot groep 6- 7-8; 3- Basisschool De Kruudwis groep 6; 4. Basisschool De Meent Leunen groep 7-8; 5. Basisschool De Bongerd groep 6. 10 km gelegenheidsgroepen: 1. Gymnastiekvereniging Wanssum; 2. Scouting Oirlo; 3- Scouting Oirlo De Scouts; 4. Natuurvrien den Merselo; 5. De Spykids. 15 km bovenbouw: 1. Basis school St. Petrusbanden groep 7- 8; 2. Basisschool De Kruudwis groep 7; 3- Basisschool De Vlas wei groep 7; 4. De Stappertjes meerlo; 5. Basisschool De Foeke pot groep 7-8. 10 km gelegen heidsgroepen: 1. Scouting De Peelspeurders. [y |eans oilily kiekieboe i.k.k.s company M vanaf vrijdag 14 juni BA»/-*®»-™»® HORST Kerkstraat 30. tel. (077) 398 74 17 BOXMEER Steenstraat 116. tel. (0485) 57 24 71 VENRAY Wilhelminastraat Ic, tel. (0478) 568876 (bij parkeergarage van Schaijik.) rde Venrayse Vrouwenraad wordt een nieuwe secretaris /resse ulist(e) gezocht. De werkzaamheden vinden plaats in Venray, ir informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Ven- 0478-516995, e-mail: vwcvenray@synthese.nl. 't artikel over racecn'cuit De Peel van donderdag 30 mei 2002 is ievelijk een fout geslopen. In het bewuste verslag van de svergadering, waarin onder andere over de sluiting van De Peel t't onderzoek naar een nieuwe locatie van het circuit gesproken L wordt wethouder Frits Ruyten ih Peel en Maas geciteerd. niet helemaal correct. Het gaat om de laatste zin. In plaats van een inspanningsverplichting om het circuit alsnog op De Peel te eren' had er moeten staan 'er is een inspanningsverplichting om rzoek te doen naar andere locaties'. Onze excuses hiervoor, ictie Peel en Maas Schutterij 't Zandakker Gilde Sintjan Venray heeft zondag 16 juni de eer om de finale van de Schutterscombinatie Noord-Limburg voor het schuttersseizoen 2002 te mogen organiseren. De finale is vanaf 14.00 uur op de Ven rayse schuttersweide aan de Loonsedijk in Merselo. In de A-klasse is de strijd volop in beweging. Sint Lambert us Hel den leidt met een ongeslagen sta tus, echter heeft nog een wed strijd in te halen, Sint Antonius en Sint Petrus Baarlo en 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray zijn even eens nog ongeslagen en zullen dus alles op alles zetten om hun vereniging deze beker te laten overwinnen. Sint Jan Grubben- vorst en Sint Anna Maasbree lig gen met ééh verliespunt op de loer en zullen trachten om de aan sluiting te houden bij deze vereni gingen. Reglementair is het zo geregeld dat de B-klasse de door slag zal geven bij het gelijk eindi gen in de A-klasse. Sint Lambertus Helden is nog ongeslagen, maar dient nog één wedstrijd in te halen, 't Zandakker Gilde Sintjan Venray ligt met één misser op de loer en als Helden één of twee missers aantekent en het Venray se korps mist niet is de strijd om de titel helemaal open. Bij een misser zal er gekaveld gaan wor den tussen de twee verenigingen, in het geval van twee missers van Helden en een ongeslagen wed strijd van Venray, zal Venray voor de tweede keer in successie de Schutterscombinatie Noord-Lim burg zegevierend afsluiten. Sint Hubertus Beringe en Sint Anna Maasbree volgen op één punt en zullen de druk opvoeren. In de C- klasse strijden 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray Cl en Sint Jan Grubbenvorst Cl volop om de eerste prijs, beide teams hebben 141 punten en zondag zal dus de beslissing vallen. Sint Hubertus Beringe volgt op één punt, terwijl Sint Jan Grubbenvorst C2 daar weer één punt Achterstaat. Rond 18.00 uur zal waarschijnlijk het laatste allesbeslissende schot vol gen en de nieuwe winnaar van de Schutterscombinatie Noord-Lim burg bekend zijn. De toegang tot de schietwedstrijden is gratis. Zou je wel eens een jaartje naar het buitenland willen? Naarjapan bijvoorbeeld? Grijp dan nu je kans. In het kader van de lange handelsbetrekkingen tussen Japan en Nederland stelt de Japanse regering sinds 1996 elk jaar een aantal beurzen beschikbaar voor Nederlandse scholieren. Zij kun nen hiermee een schooljaar lang (bijna) gratis naar Japan, De wereldwijde uitwisselingsorgani satie YFU (Youth for Understan ding) organiseert deze uitwisse ling.Het vertrek is in maart 2003 en terugkeer in januari 2004. Inte resse? Vraag een inschrijvingsfor mulier aan bij YFU tel: 0297- 264850, of kijk op www.YFU.nl Speciaal voor het festival van Amnesty Venray verzorgt Kaja een volledig unplugged concert. Dit in navolging van een succesvol akoestisch optreden tijdens het TMF-café. Kaja treedt op tijdens het muziekfestival van Amnesty Venray op zaterdag 22 juni op het schouwburgplein in Ven ray. De band rond de zangeressen Karlijn Surminski en Janine Schell scoorde vorig jaar een hit met hun single This Day en stond wekenlang in de Mega Top 100. Evenals Kaja gaat ook Luna unplugged. De Venrayse band piet zangeres Nelleke Rijs laat hun wereldmuziek die avond akoe stisch over het plein schallen. Om 19.45 uur geeft Geert Pelzer de aftrap. Zijn genre varieert van smartlap tot rock. Voor de gele genheid speelt hij enkele num mers samen met de Harrie en de Rest. Voor Luna en Kaja van start gaan, brengt Harrie en de Rest een blokje stevige blues. Clover zal de avond afsluiten. Deze coverband met muzikanten uit Venray en omgeving sluit met een spetterend optreden de avond af. Het muziekfestival is onderdeel van een jubileumviering die al om 13.00 uur van start gaat met het loslaten van duiven. Vervolgens is er een gezinsmiddag met tal van activiteiten voor jong en oud, waaronder een poppenkast, tal van spellen en het showprogram ma Twee voor Twaalf. Flierin nemen Burgemeester Waals en Aartje Woltjer het op tegen Peter Winnen en Marlies de Loo. Pre sentator Robert Bouten zal het spel presenteren. Plet muziekge zelschap Adjambo zorgt voor een slotoptreden. Deze groep bestaat uit meer dan twintig personen en brengt voornamelijk Afrikaanse muziek ten gehore. Amnesty Ven ray is een onderafdeling van Amnesty International. De Ven rayse afdeling werkt nauw samen met andere regionale Amnesty- groepen en met het landelijk secretariaat in Amsterdam. Met tal van acties brengt Amnesty Venray mensenrechtenschendingen en vooral de strijd daartegen onder de aandacht van de inwoners van de gemeente Venray. Daarnaast zet de groep zich actief in voor gewetensgevangenen en het behoud van mensenrechten over al ter wereld. Het programma van deze jubi leumdag ziet er als volgt uit: op zaterdag vanaf 13-00 uur: opening van de gezinsmiddag met het los laten van postduiven met voor de kindere ondermeer een spring kussen, knutselen. Schminken en diverse spellen. Tussen. 13.30 uur en 15.00 uur is er een poppenkast voorstelling, om 15.30 uur de prijsuitreiking kleurwedstrijd; om 16.00 uur aanvang van het spel Twee voor Twaalf, gepresenteerd door Robert Bouten van LI TV. Team 1 bestaat uit Burgemeester Waals en Aartje Woltjer en team 2 uit Peter Winnen en Marlies de Loo. Om 17.00 uur is de afsluiting van het middagprogramma met een optreden van Adjambo. Tevens gedurende de gehele mid- dag aanwezig informatiestands van organisaties die lid zijn van Stichting Mondiaal Platform Ven ray. Om 19-45 uur start het muziek festival; met als presentator Rob van Lieshout, met de volgende artiesten en bands: Luna, Geert Pelzer, Harrie en de rest, Kaja en Clover. Verder aanwezig informa tiestand Amnesty-groep Venray met petities, SMS-actie en infor matie over Amnesty international en natuurlijk over Amnesty Ven ray zelf. Op donderdag 6 juni, D-day, zijn op twee locaties in Casten ray op waardige en stijlvolle, wijze paneeltjes onthuld, die* herinneren aan voorvallen uit de Tweede Wereldoorlog. Toen namelijk stortten op Cas- tenrayse bodem twee geal lieerde vliegtuigen neer, waar bij in totaal acht doden te betreuren vielen. De vliegtuigen waren neerge schoten door Duitse nachtjagers van de basis Venlo. Het plaatsen van de beide paneeltjes gebeurde op initiatief van de vorig jaar opgerichte Stichting Heemkundig Genootschap Castenray. Bijna 200 belangstellenden woonden de onthulling van het eerste paneel tje in Klein Oirlo bij. Onder hen een aantal leden van Santa Fé, die met tien uit de Tweede Wereld oorlog stammende geallieerde voertuigen acte de présence gaven. In zijn openingswoord refereerde de voorzitter van het Heemkundig Genootschap aan de oorlogen heden ten dage die in diverse landen om uiteenlopende redenen gevoerd worden, of drei gen gevoerd te gaan worden. Juist daarom is het goed de verschrik kingen van de Tweede Wereld oorlog onder de aandacht van met name de jeugd te brengen. Hij riep op tot tolerantie ten opzichte van onze medemensen, ongeacht afkomst, huidskleur of religie en stelde, naast het eerbetoon aan de gevallenen, de bijeenkomst heel duidelijk in het teken van vrede en vrijheid. De jongeren vroeg hij te bouwen aan een wereld,waarin het voor iedereen lijn leven is. Ook de voorzitter van de Casten- rayse Dorpsraad, Louis Vroemen, onderstreepte het belang van het appelleren aan de jeugd, om in vriendschap met elkaar door het leven te gaan. Opgegroeid op korte afstand van het Amerikaan se oorlogskerkhof te Margraten, werd hij al in zijn jeugd vrijwel dagelijks geconfronteerd met de verschrikkelijke gevolgen van de oorlog. En een dergelijke confron tatie blijft ook nu nog van belang, als waarschuwing aan de mens heid. De officiële onthulling van het herinneringspaneeltje in Klein Oirlo werd gedaan door Jan Mar tens en Ivan Maes, beiden woon achtig aan de Valkenberg. Mar tens als vertegenwoordiger van de generatie die de oorlog aan den lijve heeft ondervonden en die zich de vliegtuigcrash nog goed kan herinneren. Bij de ont ploffing van het toestel sneuvel den de ruiten van zijn geboorte huis, de boerderij Valkenberg. Ivan Maes, die met zijn vriendin het huis van zijn grootouders pal tegenover het geplaatste paneel tje bewoont, vertegenwoordigde de jonge generatie, die de herin nering aan de oorlog en de vele slachtoffers levend moet houden. Door het verwijderen van een originele parachute werd het her inneringspaneeltje zichtbaar, dat behalve enige informatie over het tragische voorval ook de namen, nationaliteit, rang en leeftijden van de beide slachtoffers ver meldt. Bij de ceremonie had het Heemkundig Genootschap Cas tenray heel bewust de leerlingen van de hoogste groepen van de basisschool betrokken. Drie van hen droegen de nationale vlaggen van Australië, Groot Brittannië en Nederland, terwijl een vierde na de onthulling een bloemenhulde bracht aan de beide gesneuvelde militairen. Op school waren de kinderen reeds voorbereid mid dels een gastles van een van de leden van het Heemkundig Genootschap. Vervolgens schre ven ze gedichten over het thema Oorlog, vrede en vrijheid. Twee van deze gedichten werden door de kinderen voorgedragen, waar na met een gebed en het spelen van de Last Post het ceremonieel werd afgesloten. Vervolgens ging het in colonne, met de tien historische legervoer tuigen van Santa Fé voorop, naar de andere kant van Castenray, waar het tweede paneeltje ont huld werd bij het veldkapelletje aan de Oosterbosweg. Ook hier wapperde, evenals in Klein Oirlo, op de exacte locatie van de vlieg tuigcrash in het veld de Britse vlag aan een hoge mast. Op deze plek kwamen zes van de acht beman ningsleden om het leven. Wet houder Lei Pleldens van de gemeente Venray onderstreepte in zijn toespraak andermaal het belang van dergelijke oorlogsmo numentjes. Hij juichte het initia tief van het Castenrayse Heem kundig Genootschap dan ook ten zeerste toe en haalde enkele recente voorbeelden van zinloos geweld aan. Ook hij riep met name de jongeren op te bouwen aan een gemeenschap, waarin het voor iedereen fijn leven is. Met de vlaggen van Canada, Nederland en Groot Brittannië flankeerden enkele kinderen dit herinnering spaneeltje, dat onthuld werd door Jan Peeters als vertegenwoordiger van de oudere generatie en Jeroen Geerets namens de jongeren. Ook hier werd door kinderen een bloemenhulde gebracht en wer den zelfgeschreven gedichten voorgedragen. Het Castenrayse Dameskoor en het Kerkelijk Zang koor van de heren, die de beide ceremonie^ op voortreffelijke wijze opluisterden met toepasse lijke liederen, zongen ondermeer het Britse volkslied God save the Queen. Met een gebed en ander maal de door Jolanda Classens gespeelde Last Post werd ook deze ceremonie afgesloten, waar na er in het Castenrayse gemeen schapshuis De Wis voor iedereen gratis koffie of thee was. Ook kon daar een uitgebreide expositie over de beide vliegtuigongeluk ken bezichtigd worden. Hier werd de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray meer maals door de talrijke aanwezigen gecomplimenteerd voor de goed georganiseerde en stijlvolle ont hullingsceremonies. Jet, Carolien en Jaap Verbeeten en Dorien en Guus Cuijpers zijn de gelukkige prijswinnaars van de Koopman van het Jaar-verkie zing van Harmonie De Herleving in Vierlingsbeek. Deze vijf ver kooptalenten deden op zondag 28 april tijdens de voor jaarsfees ten in Vierlingsbeek mee aan de kinderbraderie en hun kraampje kreeg van de jury de meeste pun ten. De opbrengst van het vijftal ging naar een goed doel: Green peace. Mike, Anke en Erwin Weerts werden tweede, Naomi, Sara en Jonathan Kessler derde en Jelle en Jessie Leeyen vierde. Ruim tachtig kinderen deden aan de kinderbraderie mee. De prijswinnaars op de foto, samen met de juryleden Anne Ewals en Frank Willems

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9