Op de Töffel Ingezonden Maashees viert 625-jarig bestaan Bedplaza in Bakel: Specialisten in slaapcomfort. Zomerkermis in Heide Geen waterbespaarders voor alle Limburgers - hennepplantages opgerold Iflooienmarkt n Oirlo Grote belangstelling tentoonstelling aatste 'raatcafe van iet seizoen Wandelen door de piistorische Peel Omroep Venray Kennedymars Melderslo 25- jarig bestaan OJC Iduna Geslaagd Uitwisselings concert Henseniusplein promotion verrast de vaders Regionaal kabaal ia 1 lEEL EN MAAS De politie heeft woensdagmor- ;en in twee kelderruimten onder ien flatgebouw aan de Zuidsingel nee hennepkwekerijen ontman- cld. In totaal werden ongeveer 50 hennepplanten aangetroffen. )e planten en de apparatuur wer- len in beslag genomen. De 'stroom werd niet illegaal afgetapt maar er was sprake van een ondeugdelijke electriciteitsvoor- ziening. Volgens deskundigen was hierdoor sprake van een brandgevaarlijke situatie voor onder meer de bovenliggende flat woningen. De traditionele vlooienmarkt in )irlo werd vorig jaar uitgesteld in erband met de MKZ-crisis. Mede laardoor is er komende zondag ;anaf 13.00 uur een ruime sorte- ing aan spulletjes te verkrijgen, n en rondom gemeenschaphuis )e Linde aan de Hoofdstraat in )irlo staat alles weer keurig uitge- ;tald. Dit jaar zal joekskapel Op ried Muuj uit Castenray de vlooi enmarkt muzikaal opluisteren. De vlooienmarkt wordt gehouden loor muziekvereniging Ons Senoegen, bestaande uit een eugdorkest. drumband en fanfa- e. Daarnaast vormen een twintig- il leden de blaaskapel De Kelder- land. Sinds kort is er ook een juniorband actief. De ruim hon- lerd leden tellende vereniging ongeveer 10% van de inwoners) leeft jaarlijks veel geld nodig voor je aanschaf en het onderhoud ran nieuwe instrumenten. Door niddel van deze activiteit kan hier :en bijdrage aan geleverd wor- len. De verkoop eindigt om .00 uur. De tentoonstelling Merselo, ran Peeldorp naar woondorp', die van half maart tot begin juni in Museum 't Freulekeshuus te zien aas. mocht zich verheugen in een enorme belangstelling. In totaal Dezochten ongeveer '00 mensen leze expositie, at is ruim 50% meer als in dezelfde periode vorig jaar. Het museum is de werkgroep Merselo zeer erkentelijk voor de aithousiaste medewerking en het ruime aanbod aan interessant materiaal dat werd aangeleverd. Een flink aantal scholen kwam raar t Freulekeshuus en maakte jebruik van de speciaal voor deze entoonstelling ontworpen les brief. Fen kijkje in het gastenboek eerde dat het 'een geweldig sfeer beeld' opriep, dat het 'een goed jpgestelde, goed te begrijpen' entoonstelling was die boven dien biestig schón' en 'keigaaf Op zondag 16 juni komt ook de aatste Praatcafe van het seizoen veer rechtstreeks vanuit Theater café De Artiest. In deze live radio uitzending tan Omroep Venray treedt de Venrayse 3- mansformatie Pulsief Dp. Zij brengen veel eigen num mers in het dialect. De stijl noem het maar dialect Folkmu- tiek. Natuurlijk komen er ook nu veer actuele onderwerpen aan de Drde. Tm uiteraard is ook colum nist Jos Buddiger aanwezig met lijn, intussen bekende kijk op het Venrayse leven. Praatcafé is een radio uitzending waar publiek >ij aanwezig kan zijn, want De trtiest is gewoon open voor publiek. Praatcafé begint zondag 16 juni om 11.00 uur. Staatbosbeheer verzorgt zondag 16 juni een wandeling door Natio naal Park De Groote Peel. Deze dag staat in het teken van de Inter nationale dag van de Cultuurhisto- ie (turfstekersverhalentochten); Euroga 2002+De tochten starten Dm 13.00, 14.00 en 15.009 uur ranaf het bezoekerscentrum Mijl Dp Zeven. Ze worden begeleid door Peelgidsen die het vroegere even van turfsteken hebben mee gemaakt of uil verhalen kennen. Deelname kost 1,59 euro voor volwassenen en 1,13 euro voor kinderen. Vooraf aanmelden bij iet bezoekerscentrum Mijl op Zeven is noodzakelijk, tel. 0495- <91497. Peelgidsen die een speciale band hebben met De Groote Peel vertellen u verhalen over vroeger. leven van een turfsteker was fivaar. Hij moest hard werken om rijn gezin te onderhouden. Oude re Peelgidsen weten dit vaak uit eigen ervaring of uit verhalen van familieleden. Tijdens een wande ling in het prachtige nationale park De Groote Peel vertellen ze mooie verhalen en anekdotes die zullen raken. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Ook voor kinderen is het interessant om te horen hoe het leven vroe ger in de Peel was. Het bezoekerscentrum Mijl op Zeven is geopend van dinsdag tot tn met zondag van 10.00-17.00 bür. Het centrum ligt aan de Moostdijk 15 in Ospel, tel. 0495- 611497. De toegang is gratis. In Waar zijn de Troubadours gebleven? zijn Eric en Lily Kolen uit Geldrop donderdag tussen 21.00 en 22.00 uur te gast. Zij hebben van alles te maken met het programma Brabants Üurke dat iedere zondagmiddag van 13.00 tot 14.00 uur te beluisteren is bij Omroep Brabant. Zij bren gen hun eigen muziekkeuze mee, waarbij het lang niet allemaal dia lect zal zijn. Vanwege de 300e uitzending van Gèr Gedaon en Waar zijn de Troubadours gebleven? zullen op 20 juni de programma's vanuit de Evenaar komen. Zeker is dat dan op zullen treden Hub Betrand uit Valkenburg en Marleen (Mols) uit Schinveld. U kunt gratis de uitzen ding bijwonen. Komende zaterdag opent Klojo Radio weer haar deuren voor een uur KlojoCafe. Tussen H.00 - 18.00 uur kun je weer mee zingen met de bekende feestnummers. In Love music time iedere zon dag genieten van de meest roman tische muziek met aandacht voor mooie gedichten. Ook jouw gedicht op de radio voor je vriend(in) Stuur deze dan naar: Omroep Venray Postbus 915800 AB Venray. Elke zondag tussen 20.00-21 00 uur In Als het maar duits klinkt veel lekkere Duitse klanken: vocaal en instrumentaal van groepen en kapellen uil o.a. Duitsland Tsje chië en Limburg. Elke week staat er een groep kapel in 'de schijn werpers waar dan meerdere num mers of versie 's van gedraaid worden om ongeveer 19.30 uur. Elke donderdag tussen 19.00- 20.00 uur. In het derde weekend van augustus is er weer de Kennedy mars in Melderslo, met onder meer fietstochten van 40 en 70 km, en wandeltochten van 10. 40 en 80 km. Op vrijdagavond is er een Luikse Markt met aansluitend Country Line dansen met een live optreden van Deep Creek Luke. Voor informatie en de voorin schrijvingen kan men terecht bij: Inge v.d. Lisdonk, St. Odastraat 14a, 5962 AW Melderslo. Tel.nr./Faxnr.: 077-39875^7. E- mail: mkm@surf.to Website: http//surf.to/mkm Aankomend weekend is het alweer 25 jaar geleden dat OJC Iduna, de jongerensoos in Oos trum. is opgericht. Dit willen ze niet zomaar voorbij laten gaan en hebben daarom geprobeerd een mooi programma in elkaar te zetten:vrijdag 20.00 uur Jeopardy entree3 euro; zaterdag 20.00 DJ Henry entree vrij; zondag 15.00 ondermeer Clover. Reflexye en April Fools, entree 2euro. Sofie Alaerds uit Venray is op 3 juni 2002 afgestudeerd aan de Katholieke Universiteit Nijmegen, studierichting Rechtsgeleerdheid. Harmonie St. Catharina Leunen- Veulen-Heide verzorgt op zater dag 15 juni een uitwisselingscon- cert met Fanfare Berg en Dal uit Slenaken. Het programma bestaat voornamelijk uit licht populaire muziek en varieert van Rock and Roll, Beatles tot Musicals. Het concert begint om 20.00 uur in Gemeenschaphuis De Brink te Leunen. De entrée is gratis. Na afloop zorgt de Blaaskapel "Die Frölichen Rubensammler" voor gezellige blaasmuziek. Op 16 juni is het vaderdag en op die dag worden meerdere vaders verrast met een ontbijt op bed. Bijaankopen die u doet bij de winkels en de minimarkt op het Henseniusplein krijgt u stempels op een stempelkaart. Een volle kaart geeft kans op een ontbijt op bed. Volle kaarten kunnen tot vrij dag 14 juni ingeleverd worden bij de deelnemende leden. "Vergaande service bij een van de grootste slaapspeciaalzaken in uw regio" Met vijftienhonderd vierkante meter en een bijzonder ruim assortiment is Bedplaza in Bakel een van de grootste speciaalzaken in de omgeving. De zaak van Eugene van den Bosch en Paul Hageman is sinds eind januari open en heeft in die korte tijd al bewezen een aanwinst te zijn voor de regio. Specialisten in slaapcomfort is de ondertitel die de twee uit Uden afkomstige ondernemers aan hun zaak mee gaven. En terecht, gezien de ruime ervaring die het tweetal in de afgelopen jaren hebben opge daan. Van den Bosch en Hageman wilden met hun gezamenlijke ervaring van meer dan dertig jaar in de branche graag terug naar hel eigen ondernemersschap. In Bakel kregen zij de kans zich te vestigen in een pand waar 10 jaar lang een slaapkamerzaak actief is geweest. Wij denken dat dit voor ons een prima basis is Bovendien hebben wij hier zoveel plaats dat er voldoende ruimte is voor een zeer breed assortiment. In dat assortiment ligt het accent op het middensegment. Met uit- sapjes naar beide uitersten. Dus men heeft ook producten voor mensen met een kleinere beurs en voor mensen die topproducten zoeken. In het assortiment van Bedplaza vindt u ondermeer de merken Ubica. Pullman. Eastborn en Avek.Bedden zijn er in alle soorten en maten, van de meest eenvoudige latten- en spiraalbo dem tot viermotorige en afstand- bediende systemen. "Daarnaast hebben we veel keuze in kastsys- lemen en mag je zeggen dat we specialist zijn in boxsprings aldus van den Bosch. De ondernemers hechte veel waarde aan persoonlijk contact. Hageman: We vinden het belangrijk dat we de klanten in het natraject dezelfde service en aandacht kunnen geven als in de winkel. Vaak stopt de service op het moment dat de koöp gesloten is. Zo willen wij zeker niet wer ken. Een snelle levering en goede service staan bij ons hoog in het vaandel." Als specialisten in slaapcomfort hebben de ondernemers van Bed plaza alles in huis voor een goede en gezonde nachtrust. Zoals de vision schotelbodem, een revolu tionaire bedbodem. Deze bedbo- dem past in vrijwel ieder ledikant en past zich volledig aan de lichaamshouding aan. De innova tieve schotelelementen kunnen in alle richtingen bewegen en onder steunen. Toepassing van zeer duurzame materialen waarborgt dat de elementen blijvend veer krachtig zullen zijn, Het bijzonde re van de vision schotelbodem is dat de drukbelasting wordt weg genomen door spreiding van de schotels. De wervelkolom krijgt optimale ondersteuning, spieren en gewrichten worden minimaal belast. Lichaam, hoofd, rug en voeten krijgen precies de juiste tegendruk. De vision schotelbo dem garandeert een jarenlange optimale nachtrust. De garantie termijn bedraagt tien jaar. Het revolutionaire traagschuim- matras heeft zijn oorsprong gevonden in samenwerking met NASA. Door middel van de bijzon dere eigenschappen van het vision slowfoammatras ontstaat een perfecte drukverdeling die het totale ligcomfort verbetert. Rug-. Spier- en gewrichtspijnen zullen sterk verminderen. Traagschuimmatrassen worden veelal gebruikt in ziekenhuizen en revalidatiecentra en worden aan bevolen door medici en therapeu ten. Bedplaza is specialist in box springs, de verende bedbodem. Een boxspring bestaat uit een ste vige boven en onderlaag met daar tussen een binnenvering die over het gehele oppervlak van het bed is aangebracht. Deze verende bed bodem maakt de boxspring. zeker in combinatie met een goede matras, zeer comfortabel. Box springs zijn er in velerlei uitvoe ringen en van vlak tot volledig elektrische met afstandbediening. De boven en onderlaag van de boxspring zijn volledig gestoffeerd, in diverse kleuren en dessins. Bedplaza is een specialist in boxsprings en heeft ze in alle prijsklassen. Opgeruimd staat netjes. Onder dit motto vindt men bij Bedplaza een zeer ruime collectie aan slaap- kamerkasten en opbergsystemen. Komende weken kunt u £ij Bed plaza terecht voor een aantal zeer speciale aanbiedingen waaronder een schitterende matrasseninruil- actie. Op de diverse aanbiedingen ontvangt de klant 50 euro extra korting bij inlevering van het oude matras. Verder zijn er aan biedingen met electrische latten- bodems met een gratis pocketver- enmatras. Kortom, het is altijd de moeite waard om een bezoek te brengen aan Bedplaza in Bakel. Met meer dan honderd slaapkamer en een ruime sortering aan tienerkamers, kasten, bodems en matrassen en boxsprings kan Bedplaza zich met recht een specialist in slaapcom fort noemen. Bedplaza vindt u aan De Brakken 1 in Bakel en beschikt over voldoende gratis parkeergej legenheid. Telefoonnummer: 0492-340505 Het Vierlingsbeekse Vrijthof is voor het tiende achtereen volgende jaar het toneel voor het enige openluchtfestival dat het dorp rijk is: Op De Tóf- fel. Op zondag 23 juni zijn er weer diverse muzikanten en theatermakers actief op het dorpsplein. De entree voor Op De Töffel 2002 is geheel gratis. De band Stoosh. afkomstig uit Asten, Vlierden en Lierop. staat om 14.30 uur als eerste op het podium op het Vrijthof. Stoosh werd met haar frisse poprock uit geroepen tot winnaar van Op Ut Tuffelke, een open podium voor regionale bands in het Vierlings beekse jongerencentrum Gryp- hus, en mag derhalve het spits afbijten van Op De Töffel 2002. De Haarlemse singer/songwri ter Kirsten leverde begin dit jaar met The Chick Singer een mooi en bezield debuutalbum af. Gloed volle folkrock, gevoelig en stoer, naar het voorbeeld van Bob Dylan. Jeff Buckley en Ani DiFran- co. De jonge folkie oogstte loven de kritieken en is deze zomer met haar band op vele festivals te bewonderen, zoals bijvoorbeeld op Parkpop en op Lowlands. Maar eerst staat Kirsten Op De Töffel. De coolste en meest ranzige rock 'n roll komt al sinds jaar en dag uit Eindhoven. Zo was dit Detroit van de Lage Landen de bakermat van heftige bands als 7Zuma7 en Peter Pan Speedrock. De jongste telgen uit Eindhoven Rockcity zijn The Spades. Met hun debuut Learnin' The Hard Way leverden deze vijf 'sleazy bas tards' een ongegeneerd ronkend ramrock-album af. Of zoals muziektijdschrift OOR het zei 'The Spades zijn de natte droom van zowel liefhebbers van ener gieke New Yorkse seventiespunk als van het oorlogsgerommel van het door-en-door Britse Motör- head.' Luie Hond was vorig jaar één van de verrassingen van festivals als Noorderslag. Metropolis en Lowlands. Het Leeuwarder collec tief grossiert in onweerstaanbaar lekker groovende ska en reggae met een hoge hitpotentie. Vrolijk stuiterend, catchy en relaxed. Momenteel bestormt de single Voedoe de hitlijsten. De manier waarop de Duitser Mambo Kurt andermans liedjes interpreteert op een ouderwets huiskamerorgel kent zijn gelijke niet. Als 'Alleinunterhalter speelt hij de wonderlijkste covers van Modern Talking tot AC/DC en van Elton John tot Guns N' Roses. 'Der Orgelgott' zoals onze Ooster buren hem liefkozend noemen mag de leden van Machine Head, Biohazard en Rammstein tot zijn grootste fans rekenen. 16 Down leverde vorig jaar met Headrush een meesterlijk debuut af. De hedendaagse popmuziek van het Zwolse trio doet bij vla gen denken aan die van Coldplay, Smashing Pumpkins, Eels en Radiohead, maar is vooral zich zelf: scherp én gevoelig, dyna misch, vernieuwend en eigenzin nig. 16 Down speelde veelvuldig in de vaderlandse clubcircuit, stond op vele festivals (Noorder slag, Pepsi Pop. Lowlands) en scoorde grote radiohits met Subt le Movements en Heaven Still Cries. Ook was de band rond Marco Hovius veelvuldig te gast in televisie-specials als Twee Meter XL. Hccren Van Amstel Live en Paradisolife. In april jl. deed 16 Down een Marlboro Flashback to Radiohead-tour. Een van de feestelijkste en opwindendste live-bands van dit moment is zonder twijfel Def P Beatbusters. Osdorp Posse-voor- man Def P en skaband The Beat busters vonden elkaar zo n drie jaar geleden voor enkele gelegen heidsoptredens maar inmiddels heeft het samenwerkingsproject geleid tot een een heuse volwaar dige cd Aangenaam. De van het album getrokken single (Chillen In Een) Bubbelbad was een enor me hit en Def P Beatbusters waren onlangs nog een van de smaakmakers van Pinkpop. Voor waar een mooie afsluiter van een jubilerend Op De Töffel! Tijdens Op De Töffel 2002 zul len er ook theatermakers actief zijn. Bern Knapen speelt een aan tal absurde straatanimaties en Theater Van De Verloren Tijd brengt de voorstelling Instant d'Amour. Daarnaast zal in de avonduren dj Wizard het danslus- tige publiek trakteren op en por tie Celtic Dance Beats: Keltische folk. fluitjes, fiddles en doedelzak ken gemidden van vette beats. De presentatie van Op De Töffel 2002 is in handen van cabaretier Guido Weijers. Op De Töffel 2002 wordt mede mogelijk gemaakt door het Nationaal Pop Instituut. Informatie over Op De Töffel 2002 is ook te vinden op internet wwwopdetoffelnl Er is onlangs gestart met de werving van bands voor Regio naal kabaal. Bands met eigen werk kunnen zich vanaf heden inschrijven voor dit popconcours. Het concours wordt georgani seerd door de jongerenorganisa ties in het Land van Cuijk en vindt dit jaar voor de vijfde keer plaats. Uit de inschrijvingen worden een 20-tal bands geselecteerd die het tijdens de voorronden, vanaf oktober dit jaar. tegen elkaar gaan opnemen Tegen kerst vindt de finale plaats. Natuurlijk zijn er allerlei prijzen te verdelen en heb ben de bands door deelname de mogelijkheid zich in de picture te spelen. Voorronden en finale vinden plaats in de diverse standplaatsen van de jongerenorganisaties, waaronder in het Jeugdhuus in Beugen. OJC De Box in Boxmeer, OJC De Wissel in Mill, jongerenor ganisatie Free Stone in Oploo, jeugd- en jongerenwerk in Grave en OJC Gryphus in Vierlingsbeek. Inschrijven kan tot en met 31 augustus, door het sturen van een demo, biografie en foto naar Regionaal Kabaal, Weijerstraat 1, 5831 JV in Boxmeer. Voor meer info kunt u terecht bij Catheleine Verstraten, tel. 0485-571250 of surfen naar www. regionaal kabaai.nl De 'Hedse kermis' begint dit jaar tegelijk met de zomer en opnieuw is er een gevarieerd pro gramma samengesteld. Op vrijdag 21 juni start men om 20.30 uur met de bekende band Trade-Mark. Drie jaar gelden was hun optre den in de tent een groot succes en zij zorgen nu wederom voor een spectaculaire show. Op zaterdagavond is het podi um vanaf 21.00 uur voor de Wans- sumse formatie On Diep, eerder bekend onder de naam Diep Sjit. Hun muziek van de nieuwste cd Hemel op Aarde, bestaat ook uit een mix van Limburgse folk, een vleugje tex mex. Ierse folk en country. Ook nummers met een gevoelige snaar worden niet gemeden. Op zondag 23 juni zal Going La Paz vanaf 19.00 uur de sfeermaker zijn, de tent is dan open vanaf 16.00 uur. Zij spelen vele bekende hits op hun eigen wijze, maar ook diverse muziek genres waaronder Chicago blues en soul zullen langskomen. Op maandag wordt de kermis in de tent om 19.30 uur afgeslo ten door Time Less. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Louis Rutten Een gedreven mens is dood. Een mens, die niet tegen onrecht vaardigheid, onjuistheid en dom heid kon. En die daartegen soms ten strijde kon trekken als waren het windmolens. E?n markant mens is dood. Een mens die blij was met de successen en over winningen, die hij wist te beha len door zijn ontdekkingen in archieven of in de historische grond van Venray. Uit ons mid den is een karaktervol mens weg genomen, die over Venray alleen maar in hoofdletters kon denken. En wee degene, die met dat kost bare Venrayse erfgoed slordig omging. Die kon een oorlogsver klaring verwachten en dan kwam het nooit, maar dan ook nooit meer goed. Louis Rutten heeft de contouren van Venray scherper getekend. Door zijn niet aflatende speurzin en zijn enorme kennis heeft hij de geschiedenis van Ven ray fundamenteel verrijkt. En met al zijn artikelen heeft hij ons een schat van gegevens nagelaten. Hij heeft, mede door de vondst van de fibula, het historisch perspec tief verdiept. Hij daagde uit door controversiële stellingen te betrekken en knokkend zijn gelijk te halen, de opponent nogal eens in het ongewisse latend of hij seri eus was of niet. Louis was de eer ste Swaen, toen wij samen de Orde van het Silveren Swaentje nog moesten oprichten. En hij was er trots op, want hij heeft hem verdiend. Dubbel en dwars. Dag vriend. Wim H.M. Thomassen. Louis Rutten II Afgelopen week hebben we voor de laatste keer mogen genie ten van een historisch stuk dat onze lieve pap schreef voor Peel en Maas. Een prachtig welverdien de afsluiting. Graag willen wij alle medewerkers van 'dizze Roojse' krant bedanken dat ze pap zo vaak de mogelijkheid, en de ruim te hebben geboden om zijn infor matie door te geven aan de Roojse laezer.... De trotse kiender van Louis Architecten Graag een korte reactie op het artikel over de architecten die hun vak niet verstaan volgens de Welstandscommissie van de gemeente Venray. Ik heb wel enkele tips om een succesvolle tekening in te dienen. Ga eens kijken in Venray. bij de Paterskerk, bij het gemeentehuis, en de laatste nieuwbouw op het Antoniusveld en in Leunen. Daar wordt door de ontwerpers gewerkt volgens het PVL systeem: Plat, Vierkant en Lelijk. Dus heren architecten: willen jullie de welstandscommissie bekoren: Plat. Vierkant en Lelijk, en ook vooral geen dakpannen, en minachting voor de klant, de opdrachtgever, dan zijn jullie van succes verzekerd. H. Hellegers, Venray. Het College van Gedeputeer de Staten ziet geen reële moge lijkheid om uitvoering te geven aan een verzoek bij motie van Provinciale Staten, om aan alle huishoudens in deze provincie een waterbe spaarder ter beschikking te stellen. Naar het oordeel van GS wegen de kosten van zo'n actie niet op tegen de bespa ring die een doorstroombe- grenzer naar schatting ople vert, zo'n 4 m2 per huishouden per jaar. Gedeputeerde Staten wijzen Provinciale Staten er op dat het provinciale waterbeleid er al zeer geruime tijd op gericht is om waterbesparing te realiseren. Dit beleid heeft er toe geleid dat, vanaf de totstandkoming van het eerste Waterhuidhoudingsplan in 1992 tot nu, dertig miljoen kubie ke meter minder grondwater wordt onttrokken. Daarnaast vormt het waterbesparingsbeleid een speerpunt in het Provinciaal Omgevingsplan Limburg. Gedeputeerde Staten erkennen dat de waterbespaarder een bij drage kan leveren aan waterbe sparing. Op grond van verkregen informatie twijfelen GS aan de effectieve werking van de door de Staten bedoelde doorstroombe- grenzer, waardoor er minder water uit de kraan komt. Deze bespaarder kan daarnaast alleen gebruikt worden in waskamerta- felkranen en in de keukenkraan. Voor het vullen van een emmer water of bijvoorbeeld het bad zal toch dezelfde hoeveelheid water gebruikt worden. De besparing per gezin op jaarbasis wordt geschat op 4 m2. Ook worden er bij nieuwbouw, vernieuwbouw en restauratie van gebouwen al veel waterbesparende maatrege len genomen. Via DU(urzaam) BO(uwen>convenanten wordt dit gestimuleerd. Gedeputeerde Staten hebben overwogen dat de aanschaf en vooral erspreiding van deze waterbespaarder aanzienlijke kos ten tot een bedrag van 370.000 euro met zich meebrengt. Een tent van 20x40 meter, vervolgens een van 25x40 meter, uiteindelijk is het er een geworden van maar liefst 30x40 meter! 1200 m2 feest tent in het weekend van 22 en 23 juni bij de vijver aan de Vennenweg in Maashees. Zo groot blijkt het enthousiasme te zijn. Wat kan er nog mis gaan? Nou, eigenlijk heel veel bij een enorme happening als die Maashees over enkele weken te wachten staat maar een groot team van enthou siaste en ervaren feestvierders doet er alles aan om de immense organisatie van 625 jaar Maashees in goede banen te leiden. En dit is ook nodig want alleen al voor de Brabantse koffietafel op zondagmiddag hebben zich maar liefst 650 deelnemers ingeschre ven! En wat te denken van de meer dan duizend feestgangers die zaterdagavond op de reünie van oud-klasgenoten verwacht mogen worden. 100 meter verse worst zal door 70 man bedienend personeel over de deelnemers aan de koffietafel verdeeld worden. Voor het gehele weekend staan overigens maar liefst 100 Door het bisdom Roermond word jaarlijks een vormelingendag, ofwel Cbristoffeldaggehouden, met als thema 'in vuur en vlam'. Aan deze dag namen zo'n 600 kinderen deel. waaronder 33 kinde ren uit Venray en omgeving. Aan deze dag was ook een prijsvraag verbonden, en de groep uit Venray heeft deze prijsvraag gewonnen: een wisseltrofee in de vorm van een brozen beeld van St. Christiffel. Er werd tevens een oorkonde uitgereikt door Mgr. Everard de Jong, alle deelnemers kregen een medaille. man/vrouw personeel op de lijst die de organisatie van de diverse onderdelen in goede banen zullen leiden. Alleen het weer blijft een onzekere factor maar dat zal de organisatie er niet van weerhou den ook de voorbereidingen voor een spetterend programma voor de jeugd, inclusief optreden van een clown, tot een goed einde te brengen. Hetzelfde geldt voor een fototocht door het dorp die voor al ook in het teken staat van een hernieuwde kennismaking met Maashees van voormalige dorps bewoners die vaak al vele tiental len jaren uit het dorp weg zijn. Natuurlijk zal een warme zomer zon ook het vertrek van een lucht ballon nabij de feesttent op zon dag in de namiddag extra feestelijk maken. Het feestprogramma van de zondag zal geopend worden met een heilige mis in de tent. In de tijd die nodig is om de inrichting zodanig aan te passen dat er even later de Brabantse koffietafel kan plaatsvinden, zal de onthulling plaatsvinden van een kunstwerk. Het kunstvoorwerp dat een schepping is van de Rotterdamse kunstenaar Hans van der Ham, is een schenking van de RABO bank aan de dorpsgemeenschap bij gelegenheid van het sluiten van haar bankfiliaal in het dorp. De feestelijkheden in Maashees beslaan een heel jaar. Op 30 december van het vorig jaar werd het feestjaar geopend met een spetterend concert door de fanfa re St. Cecilia. Een gelegenheid waarbij zelfs voor de eerste keer het Maashese volkslied door een fanfare vertolkt werd. Ook na het weekend van 22 en 23 juni is het nog niet gedaan. Zo lopen de voorbereidingen voor een grote revue, op te voeren in november, op rolletjes. Alle scènes zijn inmiddels beschreven en vormen tezamen een reis door het Maas hese landschap door de eeuwen heen. Een team van 3 regisseurs met co-assistentie van nog eens drie mensen zorgt ervoor dat het oefenen voor de maar liefst 13 scènes op de diverse locaties goed op elkaar wordt afgestemd Met financiële injecties van het centrum voor amateurkunst N.Brabant en de firma Havens die optreden als hoofdsponsoren van dè revue, is de kwaliteit van de entourage rondom de revue ver zekerd. In haar stoutste dromen denkt de commissie aan vier opvoeringen. BOEK Ondertussen voegt Toon Rieter bladzijde na bladzijde toe aan de geschiedschrijving van Maashees. Vele honderden uren werk achter een beeldscherm zullen uiteinde lijk resulteren in een boekwerk van rond de 400 pagina's dat in geen enkele Maashese boekenkast mag ontbreken. Een veelvoud van die uren steekt in het brainstor men over de opzet, de inhoud en met name de research die gepleegd is om de veelheid van feiten en gebeurtenissen in de juiste historische context te plaat sen. In het boek zullen vele oude foto's verschijnen maar ook meer recente opnames zullen deze kleurendruk sieren. Met de uitgif te van het boek zal het feestjaar uiteindelijk afgesloten worden. In een tijd waarin, ook in een kleine kern als Maashees, de zor gen over het verdwijnen van steeds meer voorzieningen en het aan banden leggen van de woningbouw steeds meer toene men. laat de bevolking zien, dat het met de leefbaarheid in het- dorp, wel goed zit.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 19