open Een mensenleven is heel kort" Een theatershow boordevol zang en dans Kindervakantiewerk gaat definitief door "Op Hollandse wijze" ongerenviering Jonge Garde Koor Rollebol in Venray Zes Dorpen Festival geef vader een zeiljacht record jackpot ruim €9.5 miljoen! onge dievegge angehouden M.CAST VS-r *ra* Trekking 18 juni voorheen ƒ21 miljoen Sigarenhuis Jansen Grote Markt 22 Venray Graszoden-KweekBedrijf DIRECT GAZON Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.directgazon.nl De kogel is door de kerk. Dit jaar kunnen alle aangemelde kin deren meé doen aan alweer het 51ste jaar van Kindervakantie werk Venray. Deze jaarlijkse zomerse activi teit vindt dit jaar plaats van maan dag 8 tot en met vrijdag 12 juli. "Zonder de hulp van de vele ouders en andere vrijwilligers die zich aan hebben gemeld hadden we het niet gered", volgens Erik van de Leur, de tevreden secreta ris van Kindervakantiewerk. "Wij draaien namelijk volledig op de vrijwillige inzet van deze mensen". Dit jaar is het thema van Kindervakantiewerk Circus en dus zullen de Venrayse kinderen die zich aan hebben gemeld de hele week bezig zijn met allerlei activiteiten rondom dit thema. De organisatie zoekt nog naar men sen die goed zijn in goochelen. Mocht je dit kunnen of iemand kennen die kan goochelen, neem dan contact op met Kindervakantiewerk via telefoon nummer 0478-584687. De inschrijving is gesloten en de inschrijfgelden worden op dit moment van de rekening afge schreven. De aangemelde vrijwilligers krijgen op korte termijn bericht van de organisatie. In de week zelf begint het programma dage lijks om 9:00 uur en eindigt het programma om 15:45 uur. Om 16:00 uur is de organisatie al weer bezig met de voorbereidingen voor de volgende dag en niet meer op het terrein aanwezig. Het is dus belangrijk dat de kinderen tijdig worden opgehaald, daar de organisatie geen opvang verzorgt na 15:45 uur. Voor meer informatie kunt de u de website www.kvw-venray.nl bezoeken. In de week wordt deze website dagelijks bijgewerkt met de laatste nieuwtjes, maar ook nu is er al volop informatie te vinden. Midzomernachtfeest in Mariakapel Holthees: Voor de derde achtereenvol gende keer vindt op de langste dag van het jaar, op 21 juni 2002, het midzomernachtfeest plaats in de Mariakapel in Holthees. En tra ditiegetrouw zal ook dit jaar het feest over het middernachtelijk uur heen gaan, zodat alle aanwezi gen in een buitengewoon vrolijke stemming de start van de zomer mee zullen maken. Die midzomer nacht duurt maar kon, dus is het niet zo'n opgave om die nacht feestelijk door te komen. Het mid- zomemachtfeest begint om 21.00 uur, en de eindtijd is niet precies aan te geven. Het eerste midzomernachtfeest stond in het teken van Ierland, met Ierse muziek, vorig jaar stond Italië op het programma met muziek van "La Passione". Dit jaar zoeken we het dichter bij huis. Het midzomernachtfeest draagt dit jaar als ondertitel mee: "Op Hollandse wijze". De muziek wordt verzorgd door twee gezelschappen met de naam "Troost en zo" en Mannewerk. Troost en zo is een nooit te ver geten vrouwenkoor, een tiental dames, begeleid op accordeon, dat zingt over het leven met een lach en een traan. "Smart met een knipoog" wordt haar voordracht ook wel genoemd, want haar act is het leven zelf, met die prachti ge, zwierige kleding, haar uitstra ling, de intens gemeende teksten, de aandacht naar het publiek en de verzorging van de zangkwali teiten. Mannewerk zorgt met zijn repertoire, bestaande uit zelfge schreven Limburgse liederen, die a capella ten gehore worden gebracht, voor een perfecte balans. 390 kilogram schoon aan de haak. 5 man sterk; gesneden uit het degelijke bronsgroene eikenhout; van een dreunende bas tot en met een aërodynami sche tenor. A capella zingend over, jawel, de liefde en ook over het dagelijks leven in het Kessels dialekt. Beide ensembles slagen er wonderwel in het plezier, waar mee zij muziek maken, over te doen slaan naar het publiek. Dit wordt een midzomer nachtfeest om nooit te vergeten. De optredens worden afgewis seld met pauzes waarin echte Hollandse hapjes geserveerd wor den, die geheel passen in de stijl van deze avond. Deze hapjes kun nen weggespoeld worden met een lekker drankje. De entree voor het midzomernachtfeest bedraagt 12,50 per persoon, daar zijn de Hollandse hapjes bij in begrepen. De drankjes komen voor eigen rekening. Kaarten zijn te bestellen via de website van de Mariakapel, www.mariakapel.nl, en bij de bekende voorverkoop adressen in Holthees, de fam. Ermers, Kapelstraat 3, tel. 0478 - 636480, en bij de fa. Wijenberg, Gildestraat 6, tel. 0478 - 636390. Voor zover er nog kaarten beschikbaar zijn, worden vanaf een half uur voor aanvang van het feest nog kaarten verkocht aan de ingang van de kapel. Maar wees er op tijd bij, vier de komst van de zomer, beleef de kortste nacht van het jaar in een feestelijke stemming met "Troost en zo". "Mannewerk" en met elkaar. Jenniskensj^^^ installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl WIJ ZIJN WEER VRIJDAG 14 JUNI SEE* EN Honderddrieëntwintigste jaargang - week 24 - donderdag 13 juni 2002 MAAS a Peeters-Heldens wordt honderd jaar Siska Peeters-Heldens geniet nog iedere dag van liet groen t Het Schuttersveld in Venray het woensdag 19 juni feest, rot feest want op die dag irdt Siska Peeters-Heldens pre- s honderd jaar. In besloten I ng wordt in het verzorgings- Is dit opmerkelijke feit gevierd t als stralend middelpunt de i honderdjarige die een heel nerkelijke uitspraak heeft: n mensenleven is maar heel t". lan tafel bij een bijna honderd- ge is wel heel bijzonder. Want rogelvlucht gaat een eeuw aan raorbij die in het teken stond ivooruitgang. De komst van de o, het vliegtuig, de eerste man de maan, de computertechno- ie, twee wereldoorlogen, zom- enkele feiten die de twintigste eeuw mede bepaald hebben. Als je dan teruggaat naar 19 juni 19Ó2, de dag dat Siska Heidens in het Horster kerkdorp Meterik wordt geboren, dan is het een wereld van verschil met hu. Voor de mensen in die tijd was het wel haast een cultuurschok toen ze. het eerste vliegtuig zagen. Vader en moeder Heidens runden een café en klein tuinbouwbedrijf in Meterik. Voor Siska was het café echter verboden terrein. "Alleen de jongens kregen op zondag het nette pak aan en gingen uit. De meisjes niet." Vader Heidens was streng, een knikje richting Siska was duidelijk dat zij in het café niet welkom was. Ze kan het niet meer met zoveel woorden zeg gen, maar het knikje van haar vader doet ze veelbetekend na. Siska was nog jong toen zij met het gezin Heidens naar Leunen verhuisde. Op een kermis leerde zij haar latere man Sjef Peeters kennen. Het jonge paar bouwde op De Hiept zelf een huis en start te een gemengd bedrijf. Uit het huwelijk kwamen vijf jongens en vier meisjes voort. Inmiddels is zij de trotse (overgrootmoeder van negentien kleinkinderen en 29 achterkleinkinderen. Het hoeft nauwelijks enig betoog dat het leven van Sjef en Siska Peeters in het teken stond van de opvoeding van de negen kinderen en hard werken. "Heel hard werken, ja", zegt ze met nadruk. In de tweede wereldoor log moest het gezin zelfs geëva cueerd worden. "Een zorgelijke tijd", noemt ze het. Siska werkte graag buiten, in de moestuin, zeker nadat in 1972 haar man Sjef stierf. Ze bleef nog twintig jaar op De Hiept wonen, in haar eentje, genietend van het leven in het groen. Iedere dag op de fiets naar de Grote Kerk in Venray en boodschappen doen. Veel lezen, het nieuws bijhouden, handwerken, ze had genoeg om handen om de tijd te verdrijven. In 1992 besloot ze zelf om te ver kassen naar Het Schuttersveld. Op de vierde etage van het verzor gingshuis kijkt ze nu nog iedere dag richting het westen uit op prachtig groen. Ze is altijd al een daadkrachtige vrouw, die de zaken goed weet te relativeren en op de juiste waarde weet te schat ten. Een vrouw met wilskracht en een sterkte persoonlijkheid. Als ze op 98-jarige leeftijd haar heup breekt, dwingt ze zichzelf ertoe om weer te kunnen lopen. Want ze weet wat het betekent als ze dat niet meer kan. Het lukt haar wonderwel. Ze is tevreden over haar leven dat ze ook in de juiste proporties ziet want zegt ze nog maals: "Een mensenleven is maar heel kort". k politie van Venlo heeft dins- imiddag een 17-jarig meisje uit iray aangehouden nadat ze in winkels spullen had gestolen, de laatste winkel op de esstraat liep ze tegen de lamp het stelen van een flesje olie. andere spullen waren een fot olijstje en enkele flesjes haarlak. Deze had het meisje gestolen.uit twee winkel op de Lomstraat, de totale waarde van de buit circa 25 euro. In overleg met justitie wordt bekeken of de jongedame voor een HALT-traject in aanmer king komt. Jonge Garde Koor in Oirlo it in 2002 het 20-jarig bestaan. I is een groep enthousiaste idea in de leeftijd van 11 tot en 127 jaar. lun bestaan is te danken aan üoor Lempens die in 1982 het Jr oprichtte. Dat verklaart ook binding die zij al twintig jaar hebben met de kerk in Oirlo. lijkt voor veel jongeren mis- licn een beetje saai, zingen in "kerkkoor maar zij bewijzen, de door de muziekkeuze, dat igen in de kerk helemaal niet i hoeft te zijn. let koor staat onder leiding van Voèsten en hij zorgt er voor ze de muziek kunnen zingen ze leuk vinden. Het 10-jarig ileum is groots gevierd maar leden wilden het dit keer ders doen. Daarom is gekozen voor een jongerenviering, iets wat niet zo vaak gedaan wordt in Oirlo. De leden zijn zelf maanden lang bezig geweest met het thema van de mis en het bij elkaar zoe ken van geschikte muziek, Het eindresultaat is een jongerenmis geworden met hel thema: 'AI is het moeilijk, durf kleur aan je leven te geven!' Rode draad in de mis is het opkomen voor de ander en het lef om tegen alles in voor je eigen mening uit durven komen. Door het jaar heen wordt het koor ondersteund door een piano maar speciaal voor deze mis wordt er ook een drumstel en een dwars fluit toegevoegd. Nieuwsgierig geworden? Iedereen is van harte welkom op zaterdag 15 juni om 19.00 uur in de kerk in Oirlo. Subsidie lot £3® UsvJctU y/m'oP he* 9 Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Concept nog steeds springlevend Een deel van de Noord- Limburgse jeugd is zaterdag 15 juni te vinden in Venray om deel te nemen aan Rollebol 2002. Ruim 300 kinderen, verdeeld over zes jeugdclubs, worden door gast- club De Springplank begroet. Voor hen is wordt deze negen tiende Rollebol gehouden. Wat in 1984 begon als een uitwisseling op kleine schaal, groeide Rollebol uit tot een hoogtepunt op het gebied van sport en spel. In al die jaren is er een draaiboek ontstaan, dat slechts weinig aan passing behoeft. De deelnemende clubs hebben binnen hun kader voldoende ervaring opgebouwd om van Rollebol een perfect lopend evenement te maken. De Verenigde Jeugdclubs Limburg (VJL) was destijds de ini tiatiefnemer van dit jeugdtreffen. Door de inzet van de VJL groeide de organisatie en konden veel taken, door de jeugdclubs zelf uit gevoerd worden. Nu is het zo dat Rollebol vrijwel geheel op eigen kracht draait. De VJL zorgt nog wel voor begeleiding op afstand. VJL is een koepelorganisatie waar jeugdclubs en kindervakan- tiewerkgroepen lid van kunnen worden. De scholing van plaatse lijke vrijwilligers staat centraal, maar het aanbod bevat ook docu mentatie, die te gebruiken is bij het programma-aanbod voor de wekelijkse clubavonden. Rollebol 2002 wordt gehouden bij de blok hut De Vier Uterste van Jong Nederland, gelegen aan de Kempweg in Venray. De deelne mende clubs zijn: Ador Oostrum, SJW Castenray, Jong Arcen, OJC De Hobbits Kessel, Sirene '99 Lomm en De Springplank Venray. Rollebol 2002 bestaat uit een circuit met 18 zeskampachtige spellen met onder andere water- verpompen, bal spuiten, spons- boksen, toren van Pisa enz. Verder een mega-ganzenborcl met 60 opdrachten emeen bosklasse- ment met zeven spellen onder weg. De opening, die vooraf wordt gegaan door een vlaggen- parade, wordt verricht door José Peeters bekend als presentatrice van Kinjerkraom, het kinderpro gramma van LI. De sluiting is om 16.30 uur, waarbij de prijzen wor den uitgereikt door Sjang Vollenberg, voorzitter van gast- club De Springplank. Zes dorpen presenteren een nieuw evenement Dit festival wordt georganiseerd door 6 blaaskapellen uit Oost- Brabant en Noord-Limburg: De Kelderband uit Oirlo; Die Fröhlichen Rubensammler uit Leunen; De Smeleblaozers uit Ysselsteyn; Eikenhofkapel uit Oostrum; Freunde Echo uit Overloon en Stevenslander uit Stevensbeek Dit jaar zal het als eerste plaats vinden in Oirlo en wel op zondag 6 oktober, elk jaar willen we dan een van de dorpen van de organiserende kapellen aandoen! In Oirlo zal alles plaats gaan vinden in een feesttent! Het programma deze dag zal er onge veer uit zien als volgt: s'morgens beginnen met een brunch, waar na iedere kapel drie kwartier zal optreden. In ieder optreden van iedere kapel zit een speciale act naar eigen invulling, dus elk optreden is weer een verrassing op zich! Verder zal er een aparte ruimte worden ingericht waar de kinderen bezig worden gehou den. Hou dus deze datum alvast vrij en hou de media in de gaten voor dit nieuwe evenement, de organisatie is vol in de weer om er iets moois van te maken! Zaterdag 15 juni Lynn's Finale Show Lynn Steverink sluit het seizoen van haar theaterschool traditio neel af met Lynn's Finale Show. In de Schouwburg Venray presen teert zij op zaterdag 15 juni een theatershow boordevol zang en Lynn Steverink verheugt zich enorm op de afsluiting van het seizoen in de grote zaal van de Schouwburg Venray. Tijdens Lynn's Finale Show kunnen haar leerlingen namelijk aan een groter publiek laten zien waar zij in het afgelopen jaar mee bezig zijn geweest. Voor de theatervrouw pur sang is de finaleshow dan ook het toetje van het seizoen: "Het wordt een zeer gevarieerde avond waaraan 36 leerlingen hun mede werking verlenen, Een show met zang en dans, met highlights uit de dinnershows en aangevuld met nieuwe acts. Het publiek zal zich zeker niet vervelen." Voor de pauze staan de 'serieu ze acts' op het programma. Lynn Steverink: "AI moet je dat serieuze niet al te letterlijk nemen. In ver gelijking met het tweede deel van de show zijn de nummers voor de pauze iets minder luchtig. Maar daarom niet minder mooi." De leerlingen van Lynn brengen onder andere nummers van en uit Cirque du Soleil, The West Side Story, Marlène Dietrich, Tsjechov, Fame, Don't Cry for me Argentina en een fantastisch duet uit Aïda. Als afsluiting van het eerste deel twee zeer bijzondere hoogtepun ten. De zoon van Lynn Steverink, Jesse Jacobs, en een collega-dan seres van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen, de Japanse Miho Akahane, voeren namelijk twee solodansen uit. Jesse Jacobs is al jaren werkzaam als balletdanser bij het Koninklijk Ballet van Vlaanderen en bezocht tal van lan den zoals Frankrijk, Italië, Engeland, Nederland en België, maar ook China, Japan en Amerika. Deze zomer is hij uitge nodigd om een solo te dansen op het beroemde balletfestival van Chicago. Hij zal daar live worden begeleid door het orkest van wij len Astor Piazzola, de man die de beroemde tango voor Maxima schreef. Lynn Steverink is zeer verheugd dat haar zoon zaterdag een bijdrage levert aan haar theatershow. "Hij zal de danssolo 'Buenos Aires', die door hem samen met choreograaf Mark Bogaarts is ontwikkeld, als try-out opvoeren." EXPRESSBELESSEN Na de pauze wordt het publiek getrakteerd op meer luchtige stukken met nummers van onder anderen Charles Aznavour (She), Ilse de Lange, Toon Hermans 'Vader gaat op stap' en Uncle Satchmo's Lullaby. De nummers worden met elkaar verbonden door korte aas. Om zoveel moge lijk aspecten van het theater te belichten, geeft Lynn Steverink nu ook expressielessen. "Dit doen we in de vorm van workshops. Door middel van improvisaties en oefeningen probeer ik de leerlin gen te laten reageren op datgene wat op het podium gebeurt. Alert zijn op het podium, zorgen dat je geestelijk erbij bent ook als je een bepaald moment niet zingt of danst. Ook dat is een belangrijk facet van de podiumkunst. De expressielessen worden door iedereen als heel leuk ervaren." Lynn's Finale Show begint zater dag om 20.00 uur. Kaarten a tien euro per persoon zijn te koop aan de kassa van de schouwburg.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13