Ingezonden 'Kunstbus' promoot cultuur Comfortabel Wonen opent in Heide jzondere jdrage Venrayse unstenaars Dubbel succes voor Dizzy Jazzdance 't Plekske ben dag frijwilligerscentrale ilose with Pop e Harold ISL LENSSEN naam JOP in Castenray Kunstwerk voor dorpsplein PEEL EN MAAS Publiekswandeling Meerlo Jongerenbus in Venray (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum giiEN MAAS Donderdag 6 juni 2002 - Pagina 9 Na een geslaagde pilot heb ben GS groen licht gegeven voor een driejarig project, waarbij een speciale 'Kunst- kickbus' wordt ingezet ter pro motie van de doelstellingen van het Actieprogramma Cul- tuurbereik in de provincie. Met deze bus presenteert de provincie Limburg haar subsidie mogelijkheden op het gebied van kunst en cultuur. De opvallend beschilderde bus is ingericht als informatie-centrum en radio/TV- studio. De bus kan dienen als mobiel ontmoetingspunt en kan ook voor onderzoek op locatie worden ingezet. GS verwachten dat ze de Kunst kick-promotiebus ongeveer veer tig keer per jaar kunnen inzetten bij culturele activiteiten. De pilot tot nu toe laat zien dat dit een realistisch getal is. De geraamde kosten van deze inzet zijn 34.000,00 op jaarbasis. Aandacht voor woningaanpassing senioren/minder-validen Op vrijdag 7 juni opent wet houder Heidens de gloednieu we showroom van Comforta bel Wonen aan de Heidseweg 33 in Heide. Comfortabel Wonen is gespecialiseerd in sanitair, -aanbouwkeukens, wand- en tegelvloeren. Daar naast is, en dat is uniek in Nederland, is een groot deel van de showroom ingeruimd ten behoeve van woningaan passingen voor senioren of mindervaliden. Comfortabel Wonen is een ini tiatief van De Aanpak bv uit Heide. Dit bedrijf, met ruim 25 medewerkers is gespecialiseerd in de meest uiteenlopende renova tie- en onderhoudswerken. Een van die specialiteiten is het aan passen van woningen voor senio ren en minder-validen. Een en ander gebeurt volgens de richtlij nen die de Wet Voorziening Gehandicapten (WVG) voor schrijft. Zo treft U een keur aan handgrepen, antislip voorzienin gen, douchezitjes, aangepaste wastafels, verhoogde toiletpotten en andere voorzieningen aan, die het mogelijk maken dat ouderen of minder-validen langer zelfstan dig kunnen wonen. U zult zien dat op het gebied van sanitair, douches en badka mers, wastafels, kranen en keu kens de mogelijkheden enorm zijn. Comfortabel Wonen richt zich echter niet alleen op senio ren en minder-validen. In de showroom treft u een keur aan mogelijkheden op het gebied van sanitair, keukens en tegels. Vooral in het luxe segment zoals stoom cabines, inlfaroodcabines, whirl pools, kookeilanden en keuken, is er volop keus. Kortom, een bezoek aan Comfortabel Wonen is de moeite meer dan waard. Op zaterdag 8 juni houdt Comforta bel Wonen open huis en kunt u zichzelf overtuigen, een abonnement waard ns de expositie Kunst en hersenen in Den Haag Dizzy Jazzdance heeft met suc ces deelgenomen aan de Demogy- ade in Vught. Dit is een Jazzdans demonstratiedag waaraan jazdan- cegroepen van alle leeftijden en nivo's kunnen deelnemen. Er worden zo'n twintig demonstra- tiedagen gehouden in heel Neder land. Per dag zijn er gemiddeld veertig dansen. De meest opval lende dansen worden geselec teerd voor de theater demogyade en de alermooiste voor de lande lijke demogyade. De danseressen van Dizzy werden maar liefst twee geselecteerd. De jeugdselec- tie mag op zaterdag 15 juni hun Mindfield nog een keer opvoeren tijdens de theater demogyade te Capelle aan de IJssel. Het demo team is geselecteerd voor de lan delijke demogyade in Apeldoorn. Zij mogen daar op 6 oktober Hel i's Angels Angels from Hell pre senteren tijdens deze grote finale. In Castenray is afgelopen week end officieel de jongeren ontmoe tingsplaats 0OP) geopend. Dorps raadvoorzitter Louis Vroemen verrichtte de openingshandeling waarna de naam van de JOP bekend werd gemaakt: 't Plekske. De naam werd bedacht door Sven Emonts die daarvoor een VW waardebon kreeg. De opening werd door veel jongeren, maar ook ouderen uit Castenray, bijge woond. dingen die de Hersenstichting ontving. Deze selectie werd gemaakt door een vakkundige jury onder voorzitterschap van de Haagse wethouder Jetta Klijnsma, die de expositie ook opende. In het centrum van de tentoonstel lingsruimte is een object getiteld Durf meer te zien opgesteld, gemaakt door de Venrayse kunste naars Peerke Kooien en Anne- miek Koolen-Linders. Het stelt een vrouwfiguur in keramiek voor, die als het ware omsloten is in een kijkdoos' van glas in lood. Door de verschillende kleuren glas en door de lichtinval die iede re keer anders is, ziet de kijker tel kens een ander aspect van de vrouw belicht en ziet hij haar 'meer' en met een andere blik. Het glas in lood is vervaardigd door Peerke Kooien, het kera miek door Annemiek Koolen-Lin ders. De tentoonstelling is te bezichtigen tot 22 juni en vrij toe- gankel. )p zaterdag 15 juni geeft Close rmony Group Confetti uit Ven- in samenwerking met de iren Just for Fun uit Helmond en ightly uit Uden, een concert in aula van het Raayland College IVenray. Het concert zal Close ih Pop als thema hebben. Dit cft al direct het karakter aan n het concert. Hetgeen wat zal irden gebracht, zal gemakkelijk het gehoor liggen. Alledrie de oepen staan daarbij garant voor nhoge kwaliteit. Sinds de oprichting in 1990 ut Confetti onder de bezielende ding van Gertie Cremers. Tij- os de wekelijkse repetities )rdt door de twintig zangers en ngeressen enthousiast gewerkt p n een modern, grotendeels 1 igelstalig populair repertoire, e jdens de concerten wordt dan ik een uitgebreid aanbod uit het pertoire ten gehore gebracht ct muziek uit de jaren 50, 60, i 180 en 90 en variërend van luis- fmuziek, musical, disco tot pop- uziek. De voorkeur gaat echter ch uit naar het close harmony pertiore. Daarbij wordt a capel- gezongen of onder begeleiding jn een eigen combo. Confetti il proberen om de wijze van i esentatie bij concerten aan te 'ssen aan de muziek die zij ten hore brengen, zodat het optre- n een lust voor het oog en oor Voor liefhebbers van zang en ow zijn de concerten van Conf- d dus een echte aanrader. Sprightly is vijftien jaar geleden opgericht door een paar enthou siaste mensen die graag wilden zingen maar iets anders zochten dan een operette- of kerkkoor. Het koor bestaat uit ruim 40 men sen en wordt begeleid door een eigen combo, bestaande uit gitaar, piano, synthesizer en drums. Het repertoire van het koor bestaat uit populaire muziek vanaf de jaren 60 tot nu. Ook wor den nummers uit musicals gezon gen. Sprightly staat onder leiding van Sonja van Elzen. Just for Fun is een zanggroep met 40 enthousiaste leden. Het koor bestaat negen jaar en staat onder leiding van Philip van Vler ken. Liet koor wordt tijdens optre dens begeleid door een band die bestaat uit piano, drums, percus sie, basgitaar, synthesizer, gitaar en saxofoon. Band en zangers zor gen daarbij voor een swingend geheel met een repertoire bestaande uit o.a. medleys uit musicals, rock-and-rollnummers, gospel- en popsongs uit de jaren 60, 70 en 80. Bij optredens ver zorgt de groep, in gepast tenue gestoken, tevens voor een passen de choreografie. Het concert begint 20.15 uur, terwijl de zaal om 19.30 uur open zal zijn voor ontvangst met koffie. De entree bedraagt vijf euro. Voor meer informatie kunt u zich wen den tot de secretaris: Henk Mijn- ster, tel. (0478) 51 20 82. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. het Atrium van het Haag- ladhuis werd afgelopen ndag de tentoonstelling st en hersenen geopend, expositie met een opval- e inbreng van de Venray- uistenaars Peerke Kooien anemiek Koolen-Linders. imeravondconcert Confetti 7 iK tb°e uer XZm'oiu otrcg t&SMe"teie mx ixoPtie<is A uier Naamsverandering school Oostrum Oostrum is trots op het feit dat het al 650 jaar een Maria bede vaartplaats is. Dit was onlangs nog te lezen in een artikel in Peel en Maas en het Oostrums weekblad, betreffende de Mariaprocessie. Een naam voor een basisschool die een historische achtergrond of betrokkenheid met Oostrum heeft is dan toch wel Mariaschool! Ik vind het bedroevend dat waar schijnlijk deze naam van tie school gaat verdwijnen. Wat betreft de feestelijke dag: zou het niet toepasseüjk en vanzelfspre kend zijn voor een katholieke school om deze dag met een H. Mis te beginnen en daarna een ontbijt in de gangen van de school? Hoe katholiek is onze Mariaschol van Oostrum nog? O. Janssen-Jeuken Wiikinfopunt Veltum Er is in het verleden in de wijk Veltum een wijk-infopunt opge richt. Dit wordt onderhouden door Synthese wijkconsulente. Wonen Venray, politie Venray, een wijkmentor, en belangen groep Leefbaar Veltum. Hun voor naamste doelstelling is de wijk leefbaarder te maken door middel van belangenbehartiging, knel punten in de wijk te signaleren en door de juiste instantie op de laten lossen. Tijdens het bestaan van deze (belangenbehartigers) is er zichtbaar weinig concreets gebeurt. Het woongenot van een bepaalde groep bewoners is de laatste jaren flink afgenomen door middel van geluidsoverlast, geen gedegen afstemmingsbeleid ten opzichte van het verspreiden van verschillende bewonersgroepen. normen en waarden, het veilig heidsgevoel enz. Illegaal storten en geen waardebesef tonen voor gezamenlijke en persoonlijke eigendommen. Dit wijt ik toe aan het feit dan onder andere Wonen Venray het (woonbeleid) vrijelijk hanteert wanneer het hen te pas en onpas uitkomt. Zij laat hei vooral afweten en probeert door het afhandelen van futiliteiten en het afzwakken en halfslachtig uit voeren van plannen haar deelna me hoog te houden. De wijkcon sulente van Synthese reagecri alsof ze de wijsheid in pacht heeft en voert zaken en belangen uit als een betuttelende schooljuf die tegen beter weten in de wijk kan verbeteren. Ik vraag mij af of ze elders ook successen geboekt heeft? De politie heeft geen middelen en bevoegdheden om daadwerke lijk op te treden en heeft vooral een bemiddelende rol, pappen en nathouden. Klachten van overlast melden kan de bewoners behoor lijk in de kosten jagen omdat er een 0900-nummer gebeld moet worden. En dan moet men nog maar afwachten of de klacht wordt overgebracht laat staan dat er iets mee gedaan kan worden omdat er te weinig mankracht is. prioriteiten enz., het bekende ver haal. En als men dan wel de over last kan natrekken, is er op juridi sche gronden het niet mogelijk is iets te ondernemen, omdat gebrek aan bewijs, privacy rede nen, gedogen, vermoeden van belangenverstrengeling enz. De Belangengroep Leefbaar Veltum heeft te weinig of geen mensen in huis die voldoende in staat zijn de wijk te vertegenwoordigen. Het signaleren van futiliteiten is hun belangrijkste verdienste. Zaken die men wil organiseren stranden telkens op gebrek aan belangstel ling omdat ze hun organisatie plannen niet voldoende uitspit ten. Om belangstelling te krijgen moet je hem eerst kweken. Onlangs was bij mij de maat vol. Men had een barbecue geor ganiseerd voor flat 2, 3 en 6 om de bewoners met elkaar in con tact te brengen (een goede zaak)> in verband met verschillende mul ticulturele eetgewoontes en kos tenaspect werd er verzocht zelf voor het vlees te zorgen. Afgelo pen zaterdag 1 juni zou deze bar becue plaatsvinden. Om dat er maar 16 aanmeldingen waren had men veertien dagen geleden besloten het festijn af te blazen. Vier personen, wonend in flat 6, wisten in ieder geval dat het niet door zou gaan, maar men is ken nelijk vergeten de overige deelne mers in kennis te stellen. Na een boos telefoontje mijnerzijds werd er alsnog snel een overhaast geschreven pamflet (vol spellings fouten) in de hal gedeponeerd. Een hele middag heb ik met frus traties rondgelopen temeer ook dat na persoonlijke ervaringen met de BLV en het Wijk Infopunt Veltum bij mij de laatste druppel was die de emmer deed overlo pen. Wanneer wordt er nu eens echt geluisterd naar bewoners en worden ze nou eens echt serieus genomen door de gevestigde orde? Cuijpers, Veltum. expositie is een initiatief van ersenstichting Nederland, die aarnee wil aangeven dat ook sen met een hersenaandoe- in staat zijn tot bijzondere iieke prestaties. Op 17 juni ll het Nederlands Hersende- ium. Hersenwerk 2002, afge- n9' n. Met de tentoonstelling wil °P ersenstichting op een positie- lanier benadrukken dat het e van Hersen-werk 2002 niet einde betekent van aandacht r 'mensen met een hersenaan- n(jf ling. De tentoonstelling - met r dan honderd schilderijen, dhouwwerken en gedichten - n selectie van de vele inzen- (terdag 8 juni is de Vrijwilli- scentrale Venray geopend van tot 20.00 uur in het kader de multiculturele manifestatie rrijk Venray II. Degenen die jezoek brengen aan de Vrij- jerscentrale kunnen informa- krijgen over openstaande vaca- m es, informatie over cursussen algemene informatie het vrij- ligerswerk betreffende. Ook ianisaties die vrijwilligersvaca- tures willen plaatsen zijn van harte welkom. De koffie staat klaar. Ook voor degenen die vrij blijvend kennis wil maken met de Vrijwilligerscentrale staat de deur open. Er ligt een presentje klaar voor elke bezoeker (zolang de voorraad strekt). Vrijwilligerscen trale Venray, Markstraat 8, tele foon 516995. email vwcvenray@synthese.nl Skate-jonqeren in kraakpand Het ÏVN Geysteren-Venray houdt aanstaande zondag om 10.00 uur een publiekswandeling in de omgeving van Meerlo. De start is bij de kerk in Meerlo. Tij dens de wandeling kan er geno ten worden van de vele planten en bomen die gepasseerd worden en van het wisselende landschap, langs hoge droge gronden en langs vochtige beekoevers. De wandeling voert langs kikkerpoe len en wildsingels, zelfs een heuse grafheuvel wordt voorbijgelopen, en ook een oude kapel en een Ben jij tussen de 12 en 21 jaar? Kom dan naar de jongerenbus. In de bus is van alles te doen; tafel voetbal, computers, tijdschriften, lekker kletsen, spelletjes doen, tv- kijken, een kopje koffie, thee of soep drinken, en er ligt informatie over diverse onderwerpen om te lezen. Op zaterdag 8 juni op de Grote Markt in Venray (14,00 -20.00 uur. Kleurrijk Venray), maandag 10 juni op het Lovinckplein in Ysselstcyn (19.30-21.30 uur), dinsdag 11 juni bij de C-1000 in Brukske (19.30-21.30 uur), dins dag 18 juni bij de Wetteling in Venray (19.30-21.30 uur). zandvang liggen op de route. Ver der voert de wandeling langs het kasteel van Meerlo, waarna de toch weer eindigt bij de kerk. De wandeling gaat zeker twee uur in beslag nemen. Indien het de komende dagen voor de wande ling erg nat is, is het raadzaam om laarzen of hoge waterdichte schoenen te dragen. Commissie Ouderen huisvesting Met genoegen constateren wij in Peel en Maas van vorige week dat de onderwerpen, die op de themamiddag van 27 mei van de Commissie Ouderenhuisvesting (COH) aan de orde kwamen, zodanig interessant waren, dat u er zelfs drie artikelen aan besteed de. Des te meer zijn wij verbaasd dat uw verslaggever in geen van de artikelen een woord gerept wordt, dat hij te gast is bij een themamiddag, georganiseerd door de COH. Tevens gaat hij voorbij aan het feit dat tijdens deze middag, zowel in de presen tatie van dhr. G. Versteegen van Wonen Venray, als bij de overige onderwerpen de functie en het belang van de COH aan de orde kwamen., bij een volgende keer rekenen wij op meer attentie uwerzijds. J.M.P. van Roy, secretaris COH Venray. 'Si KEUKENINRICHTING uitsluitend op afspraak, ook 's avonds Naar aanleiding van de kraak en de aankomende sloop van Kunst galerij Toro het volgende: het begon al jaren terug dat in de jeugddebatten duidelijk werd dat onze jongeren een eigen honk zochten. Door de gemeente en Synthese werd een skate-baan aangeboden als doekje voor het bloeden. De grootste wens van de jeugd en de jongeren is een open jongerencentrum en scholieren café maar dit werd genegeerd! Door overlast van bepaalde jonge ren bij de skate-baan werd door de politie (op last van de gemeen te) besloten om 10 uur 's avonds het licht uit te doen. Daar staan de Venrayse jongeren weer: in het donker, in weer en wind! Ger Last (gemeente Venray was al eerder op de hoogte gebracht van de leegstand van Galerie Toro. Aan hem was de suggestie geopperd om van dit pand een tij delijk jeugdonderkomen te maken. Vier weken geleden kraakten Venrayse jongeren het pand aan de Langeweg. Drie weken later ontdekte de gemeente Venray dat deze kunstgalerie gekraakt is door jongeren. Vrijwel direct daarna verlieten deze jongeren vrijwillig het pand. Het kwam de gemeente Venray blijkbaar erg goe duit dat rivaliserende jonge ren de ruiten van de kunstgalerie ingooiden. Op deze manier kon het pand ook niet meer door andere jongeren gebruikt wor den. Worden die baldadige jongeren nog gestraft? En die andere jonge ren: staan die nu weer op straat? (c.q. skate-baan?) Het begint erop te lijken dat vernieling zich loont in Venray en dat een onschuldig initiatief afgestraft wordt. Inmiddels heeft het 'Venrayse jeugdbeleid' verschillende aspec ten: het onderkomen gebouw Dingus, waarvan de capaciteit voor alle jongeren in Venray ontoereikend is; op vrijdagavond een jeugddisco die ongeveer 450 euro kost; een jongerenbus waar in ternauwernood enkele tiental len jongeren op een rijtje zouden kunnen zitten en waar bijna geen chauffeurs voor zijn (gezellig he?); op eigen initiatief: een gekraakte kunstgalerie. Dames en heren van de Com missie Welzijn en van Synthese speelt u niet onder een giganti sche giga-hoed ten koste van onze jongeren? Een ander gehuurd of (kraak) pand is altijd goedkoper can de 1800 euro die nu maande lijks naar discotheek De ''Steeg gaan. Een ander groter en goed onderhouden pand zou een ver bouwing van Dingus niet overbo dig maken en zou zeker voor de meerdere doelgroepen een uit komst zijn! Verontruste ouders, de families H. Derks, T. Jans, J. v.d. Hoek en D. Wijnhoven. Op het dorpsplein in Oostrum werd vorige week donderdag een nieuw kunstwerk geplaatst. Het kunstwerk bestaat uit drie kronke lende zuilen waarlangs vanuit ondergrondse bakken water omhoog gepompt wordt. Het is een verrijdbaar kunstwerk omdat de broers Regter, die de kermis sen in de kerkdorpen exploiteren, bezwaar hebben gemaakt tegen het kunstwerk. Zij willen de ker mis namelijk uitbreiden en dan zou de waterpartij in de weg staan. De verfraaiing van het plein wordt betaald uit het dorpen fonds.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9