en vak dat blijft boeien' annenkoeken in liddeleeuwse sferen ^etra den Hartog wint jioofdprijs Fixet Presentatie cd Hookerman Omarming van kunst, poëzie en waan Grando Keukens Horst helemaal vernieuwd Rozenthema bij Intratuin Willem van Genk exposeert in Odapark Mini Play Back Show Wereldwinkel Venray Verkeer Oud papier Vrijwil ligers- centrale Ontbijt- wandeling voor vaders Omroep Venray Loterij Merselo Grenzeloos Bijenwacht Venray I, EN MAAS Donderdag 6 Juni 2002 - Pagina 11 jnhuis Venray tweede slijter van Nederland ze week is door de Slij- J Unie voor de vierde keer Slijter van het jaar lemd. Wijnhuis Venray een van de zes genomi- den en greep net langs de die naar een colle- it Eindhoven ging. Deson- is is Joost Wilders zeer en Lden met die tweede plek. int aan de nominatie gaal heel traject aan vooraf. De lje (enindustrie en de slijterijen derland bepalen uiteindelijk bedrijven genomineerd Jen. Wijnhuis Venray was al er genomineerd geweest nog nooit eerder bij de eer- :es bedrijven geëindigd. "Na bezoek van een mysterie- i, kreeg ik te horen dat Wijn- Venrav genomineerd was. olgens is er een gesprek eest met enkele mensen van lijters Unie en hebben zij bij de zaak bekeken. Daarbij liet om organisatie, klant- idelijkheid. kennis van zaken iistraling. De slijterijen die bij ;ta latste zes eindigen, werden week in de Kabrinus kelder leineken in Den Bosch voor- ekl waarna de winnaar end werd gemaakt, Saillant il, de winnende slijter. Wijn- Eindhoven. is twee jaar gele- gestart, waarbij Joost Wilders v betrokken is geweest met opstarten' van deze zaak. ii e slijterijen maken overigens uit van De Wijnproevers, organisatie van slijterijen die imenlijk inkopen doen. Zo dt de wijn die bij deze slijters c winkel ligt, door deze orga- lie voor 95% zelf in het bui- and ingekocht. Wilders is voorzitter van deze vereniging en de ondernemers gaan gemiddeld twee keer per jaar naar het bui tenland om wijn te keuren en te kopen. "Het is nu voor de tweede keer dat een ondernemer uit onze organisatie de winnaar is van deze prijs" aldus Wilders. Wijnhuis Venray bestaat bijna twaalf jaar. Wijders zelf zit al acht tien jaar in de branche en is gedi plomeerd vinoloog en liquorist. Vooral de kennis van de mede werkers en het assortiment vindt Wilders belangrijk. "Wij hebben op dit moment drie vinologen in onze zaak, dat kom je bijna ner gens tegen. Daarnaast willen we als bedrijf positief overkomen bij de klanten. Een glimlach op het gezicht is daarbij onontbeerlijk", Toch is het aanpakken in de drankenbranche. De marges zijn klein en de overheid weet telkens weer met heffingen te komen die het er niet gemakkelijker op maken. Wilders kan zich wel vin den in het anti alcohol beleid van de regering maar er zijn volgens hem grenzen. "Ik mag de klant in de winkel geen wijn meer laten proeven. Dat zou drankmisbruik in de hand werken en dat is eigen lijk van de zotte. Maar laten we eerlijk zijn. het blijft een boeiend vak. Neem nu de wijn, elke wijn is anders, elk jaar is anders en iedere keer kom je weer iets nieuws tegen. Dat is toch mooi, of niet soms?" 0 inds half april is in Over- n, op de grens met Oploo, pannenkoekenburchtboer- KCnj Duyvenburcht geopend. |y i restaurant, nabij camping fvenbosch, wordt gerund tir het echtpaar Wouden- g en hun twee dochters, jy wilder is dat het restaurant sfeer van de middeleeuwen straalt en dat jong en oud ir ongedwongen kunnen 'icbe Woudenberg zit al ruim mig jaar in de horeca, voorna- lijk in het westen van het land, J ar hij meerdere bedrijven 1 I lersteunde met opstarten. "Nu id ik het tijd om eens iets voor Ni telf te starten. Het huidige ld lag "op zijn kont" en ik had ir wel ideeën over. Die werden U afgelopen maanden verwezen- IHet interieur werd geheel in stijl heringericht l lansen, zwaarden, schilden, adelaars en fraaie muurschilde- gen. Allemaal ingrediënten ar de bezoekers in een onge- ongen sfeer kunnen eten. "Dat het leuke van de pannenkoe- ibranche. Gezinnen kunnen rontspannen eten. Bovendien bben we een speelhoek inge- In waar kinderen zich kunnen rkleden als ridder inclusief har- w i? aldus Wiebe Woudenberg zichzelf meteen maar de titel :csierpannenkoekenbakkcr heelt opgespeld. Naast het restaurant beschikt Duyvenburcht ook over een feest zaal voor bruiloften, kinderfeest jes en partijen. "We willen vooral middeleeuwse themafeesten orga niseren" aldus Woudenberg "inclusief buffet, middeleeuwse muziek en spellen Woudenberg heeft bewust voor de middeleeu wen gekozen. "De meeste pan nenkoekenhuisjes ademen een sprookjessfeer uit waarmee je eigenlijk je mogelijkheden beperkt. Pannenkoeken blijven echter het hoofdgerecht, maar er zijn ook andere gerechten mogelijk. "We maken een eerlijk product met zoveel mogelijk verse ingre diënten. Ook het beslag maken we zelf volgens een eigen recept" aldus Woudenberg. Dat vooral kinderen welkom zijn blijkt ook uit het feit dat het speeltuintje langs de weg geheel is opgeknapt. Verder worden ook samen met de camping diverse activiteiten gere geld en is Duyvenburcht een prima start en finishplek voor fietstochten in de bosrijke omge ving van Overloon en Venray. Voor meer informatie: Duvven- burcht, tel. 0485-381827. Onlangs werd aan Petra den tog de hoofdprijs van de Fixet ipuzzel overhandigd. Een ipleet verzorgde tuin reis voor Ie personen naar de Tuinen Normandie. Ruim 150 Fixet het zelf zaken in Nederland ihiseerde in april een tuinpuz- lwedstrijd. Uit de ruim zesdui- nd inzendingen werd de oplos* ig van Petra den Hartog kozen al de winnende. Op de 4B> wordt de prijs uitgereikt door Bink van Fixet Retail Neder- jvifld en Frank van Gaal van Fixet aan Petra den Hartog en tfir vriend, de heer Philipsen. Enkele weken geleden stond er lovende recensie in de krant de band Hookerman die een niwe cd op de markt hadden bracht. Reden genoeg om de ip ind met in hun midden 'l'ejo Ver- bppen (oorspronkelijk uit Leu- •n), uit te nodigen voor een 'treden in 'de Evenaar' in Ven- Hij vertelde over de cd pre fatie in Aken het volgende: fcn onvergetelijke avond met 'vende kritieken in de Duitse frs." In 1995 werd de band öokerman in Aken géboren, iïnspireerd door jazz, blues, bar- fó, tango, maar bovenal Tom 'Hts, ontwikkelde zij hun eigen repertoire. In de omgeving van Aken en Maastricht werden het graag geziene gasten. Ze maakten hun eerste cd Between August and July. Na wat wisselingen in de bezetting was het tijd te gaan wer ken aan een opvolger. Vooral Cripo componeerde veel songs. Inmiddels ligt de tweede cd van Hookerman in de winkels. De titel van de nieuwe cd is Absolutely Maybe. Flookerman is er weer met een sterker repertoire dan ooit:. Een avond lyriek, melancho lie maar ook dada en bijna surre alistische nummers die bol staan van sfeer. It's just an invitation to the blues.... Hookerman is Te jo Verstappen - vocals, Hartmuth Heil - upright bass, Joonas Lorenz - keyboards and piano, Jan Schneider - drums en Cripo - saxen, bassclarinet and other weird sounds. Het optreden van Hookerman in de Evenaar vindt plaats op zaterdag 8 juni. De zaal is open vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt drie euro. Is er een. beter onderwerp denkbaar om beeldende kunst en poëzie nader tot elkaar te brengen dan het thema 'waan'? Het ant woord: nee. Kunstobjecten en poëzie verbeelden immers op eigenaardige wijze de werkelijk heid of ze roepen een andere wer kelijkheid op. Beeldende kunst, poëzie en 'gekte' hebben elkaar vaker omarmd. En telkens was het resultaat verrassend, uitdagend en inspirerend. De kunstmanifestatie De Waan in Venray onderstreept dat en ook in het kloosterdorp Steyl is een boeiende setting gecreëerd waarin kunst, poëzie en waan op een aantrekkelijke wijze met elkaar zijn verbonden. Van ogen op steeltjes' tot zaad- mannekes met waanzaad', van 'goedkleurige stenen' tot 'lichaamsdelen van dekenmateri aal'. Steyl 2 Poëzie duurt tot 1 sep tember. Steyl is voor de tweede maal het decor van een kunst- en poëzieroute. Het pittoreske kloos terdorp aan de Maas is drie maan den lang aangekleed met kunst en poëzie, geïnspireerd door het thema 'waan'. Daarmee sluit Poë zie 2 Steyl aan bij de internationa le kunstmanifestatie De Waan in Venray, die in het teken staat van psychiatrie en duurt tot 1 okto ber. Liefst twaalf kunstenaars en dichters geven Poëzie 2 Steyl dit jaar kleur. Zij zijn voorgedragen door de kunstenaars die het afge lopen jaar de eerste editie van de manifestatie gestalte gaven. "We hebben niet met een selectiecom missie gewerkt", vertelt Willem Kurstjens, die zelf vorig jaar ook van de partij was. "Uitgangspunt is dat de kunstenaars goed met elkaar kunnen samenwerken. Het moet klikken tussen de dichters en beeldend kunstenaars, ze moe ten elkaar kunnen inspireren en motiveren. Dat lukte ons vorig jaar en daar zijn we ook dit jaar met een grotere groep kunste naars in geslaagd. Het resultaat is er naar: een boeiende manifesta tie." De kunstenaars verrassen de toeschouwer met hun kijk op waan Sommigen grijpen rechtst reeks terug op versregels van bekende dichters, anderen pre senteren een eigen gedicht of lyri sche tekst. Een aantal kunstwer ken heeft een poëtische uitstraling. De kunstwerken wor den geëxposeerd in de Botani sche Tuin Jochum-Hof, in de tui nen achter het Missiehuis en op andere locaties in de omgeving van de Maashoek. De route start in de Jochum-Hof. De entree (inclusief routebeschrijving) bedraagt 3.50. De openingstij den: dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Het pro gramma vermeldt verder twee klapstoelconcerten, op de zonda gen 16 en 23 juni om 16,00 uur in de tuinen achter het Missiehuis. Plaatselijke ensembles musiceren tijdens de klapstoelconcerten. PEEL EN MAAS een abonnement waard Grando Keukens in Horst, spe ciaalzaak op het gebied van keu kens en'gevestigd in het pand van InterChalet in Horst, langs de A73, heeft de laatste weken een compleet nieuwe showroom gemaakt. Dat wil zeggen dat de indeling en lay-out van de grote showroom is gewijzigd en dat alle bestaande keukens zijn vervangen door een volledig vernieuwd assortiment. Onder het motto, betaalbare keukens met de nieuw ste trends biedt Grando een opzienbarende collectie keukens waarin voor iedere beurs en in verschillende stijlen volop te kie zen valt. Iedereen die toe is aan een nieuwe keuken of zich wil oriënteren ontkomt er eigenlijk niet aan om de nieuwste keukens in de Grando showroom te gaan bekijken. Wanneer men dan meer informatie wil of advies wil dan staat een ervaren keukenadviseur voor u klaar. Letterlijk met raad en daad om samen met u te zoe ken naar de beste oplossingen. Daarin heeft Grando veel te bie den. Men maakt samen met u een gedetailleerd plan, een sluitende budgetafspraak zonder vervelen de verrassingen achteraf. Uiter aard wordt uw nieuwe keuken vakkundig geplaatst. Daarnaast biedt Grando de mogelijkheid om de hele aanloop, zoals leiding- werk aanleggen, stukadoren, tege- len, enz. te laten verzorgen." Het maakt niet uit welke stijl of smaak u wilt, in het assortiment van Grando Keuken in Horst treft u ongetwijfeld uw keuze. Of dat trendy of modern is, design of wat meer klassiek En. met veel mogelijkheden bij het toepassen van comfortabele opbergruimte, apparaten en vernuftige keuken oplossingen. Over kwaliteit behoeft men zich geen enkele zorg te maken Alle keukens zijn in de Duitse fabrieken van Grando Keukens gemaakt hetgeen betekent dat men kan rekenen op maatvast heid en het gebruik van de beste materialen. Eigenlijk gezegd gewoon Duitse topkwaliteit. Dat men 'daarvoor een in verhouding met het geboden product een zeer budgetvriendelijke prijs betaalt is het gevolg van de spe ciale Grando aanpak waarbij in het groot en centraal wordt inge kocht. Dat voordeel geeft men bij Grando Keukens graag aan de klant door. Grando biedt vijf jaar echte en volledige garantie op dé gehele keuken, dus ook op de apparatuur. Grando Keukens weet wat service verlenen is, bij het plaatsen, maar zeker ook, indien nodig, jaren daarna, zodat u zonder problemen van onze keuken kunt blijven genieten. Grando is aangesloten bij de belangenvereniging CBW en het ANVK. Vanaf deze week is de nieuwe showroom met meer dan 40 showroommodellen weer voor het grote publiek geopend en al deze keukenpracht staat klaar om bewonderd te worden. Overbo dig te zeggen dat iedereen bij deze is uitgenodigd om kennis te komen maken met de nieuwe showroom van Grando Keukens in Horst. Vrijdag 28 juni 2002 staat Ven ray Muzikaal Totaal weer gepland; een feest voor en door Venrayse muzikanten. De winkels zijn dan geopend tot 23.00 uur wat voor extra gezelligheid zorgt. Ook aan de jeugd is gedacht; voor de zesde achtereenvolgende keer wordt er op de Grote Markt een Mini Play Back Show georganiseerd. De inschrijfformulieren hiervoor zijn via de basisscholen verspreid, maar je kunt je deze week ook zelf opgeven. Dus. heb je zin om alleen of met een paar vrienden of vriendinnen iets leuks te imiteren en op een echt podium met echt publiek op te treden; geef je dan snel op. Voor de winnaars liggen kaartjes klaar van Warner Bros Movieworld. Voor meer informatie kun je bellen met Maja Kateman-van Opbergen, tel.nr. 0478-515155 of 0478-516890. Grijp je kans en doe mee! De komende weken staat Intra tuin Venray geheel in het teken van rozen. Rozen in alle soorten, maten, kleuren en geuren. Gedu rende het rozenthema heeft Intra tuin Venray een extra ruim assor timent rozen en uiteraard diverse interessante aanbiedingen. Zo heeft de tuinafdeling een grote diversiteit op het gebied van tuin- rozen. Op de sfeerafdeling ziet u diverse accessoires.en hebbedin getjes met rozenprint, kussens en kleden met rozendesign en heer lijke rozengeur olie. In de Intra tuin snijbloemenshop ziet u prachtige aparte decoratieve snij- rozen. Uiteraard heft de bloe- menshop ook diverse leuke acties en aanbiedingen. De kamerplan tenafdeling heeft rozen voor bin nen met mooie bijpassende potte- rie. De iuinwinkel heeft alles in huis om uw rozen prachtig te laten groeien en bloeien. De medewerk(st)ers kunnen u hel pen met alle benodigde gereed schappen, meststoffen, gewasbe scherming en de juiste grondkeuze. Op de zaterdagen 8 en 15 juni zal er een rozenspecialist aanwe zig zijn, die u kan informeren op rozengebied, zoals occuleren, doorbloei en groei en meststof fen. Op zaterdag 8 juni zal ook de Intratuin-dokter spreekuur hou den. U kunt hier terecht met al uw vragen en problemen op het gebied van groen. Neem gerust een takje of enkele blaadjes van uw (zieke) plant, boom of struik mee in een gesloten zakje. U kunt zich melden bij de klantenservice. Vaderdagtip: op zaterdag 8 juni vanaf 11.00 uur zal Intratuin Ven ray een barbecuedemonstratie houden. Speciaal voor vaderdag heeft Intratuin Venray diverse bar becueaanbiedingen maar ook op het gebied van tuingereedschap pen, tuinmeubels, tuinplanten, tuinornamenten, tuinhaarden of een sfeervol vaderdagboeket wordt er aan alle vaders gedacht. Als u echt geen keuze kunt maken uit al dit moois, dan is er de kado- bon van Intratuin Venray. Speciaal voor de kinderen zal er zaterdag 15 juni een minituintje gemaakt worden voor vaderdag. Die ochtend kunnen kinderen vanafvier jaar van 10.30 tot 11.30 samen met de Intratuin styliste een minituintje maken voor vaderdag. Men kan zich aanmel den bij de klantenservice. De kos ten bedragen 4,99 euro inclusief alle materialen. Voor informatie kunt u ook bellen met de klanten service, tel. 0478-588585. U bent van harte welkom bij Intratuin Venray, Langstraat 133 in Venray. De Wereldwinkel is een winkel die allerlei nieuwe producten ver koopt die door alternatieve han delsorganisaties rechtstreeks zijn ingekocht in ontwikkelingslanden en waarvoor een eerlijke prijs is betaald. Een eerlijke prijs wil zeg gen een prijs die aanmerkelijk hoger ligt dan die van de reguliere handel. Deze meerprijs zorgt ervoor dat de producent niet alleen uit zijn kosten komt maar dat er ook geld is voor sociale voorzieningen zoals onderwijs, medische zorg etc. De Wereld winkel is aangesloten bij de Lan delijke Vereniging van Wereld winkels. Om nu niet stil te staan maar om door te groeien zal er geprofessionaliseerd en het zal gestroomlijnd worden. Zeker öm de ideologie en bijbehorende acties beter tot hun recht te laten komen moet men duidelijke prio riteit stellen: verkopen en tegelijk actie voeren of de actie onder brengen bij plaatselijke- of lande lijke organisaties. Deze moeten er dan zorg voor dragen dat met name Europese netwerken ster ker worden en een vuist kunnen maken. Tenslotte is het Europese netwerk van Wereldwinkel met ruim 2600 winkels de grootste detailhandelsketen van Europa. Daarmee beschik je in principe over een gigantisch wapen ten gunste van de eerlijke handel. Deze bestaat uit de samenwerking van de volgende organisaties: de winkels, de producenten, de importeurs en de Keurmerken voor eerlijke handel. Gezien het grote belang van samenwerking is het te hopen dat dit proces in een stroomversnelling komt naar mate er meer waarde wordt gehecht aan actievoeren op de plekken war het er werkelijk toe doet: in de plaatselijke politiek, maar vooral op Europese en mon diaal niveau. En dat actievoeren voor de eerlijke handel ook thuis hoort waar het op zijn recht komt, in handen van mensen die weten wat ze doen, professioneel zijn. Het idee over de plaats die de wereldwinkelorganisatie in de samenleving kan en moet inne men is in Nederland al verder ont wikkelt dan in andere landen. Mar willen zij ooit samen iets bereiken dan is het zaak goed naar elkaar te luisteren, naar de producenten, naaf de professionals die hen voorgingen op verwante gebie den. Niet alleen de verkoop is belangrijk, maar ook zeker actie voeren, samen werken voor de eerlijke handel. (Bron: Europees Wereldwinkel congres Brussel, mei 2002.) Wereldwinkel Venray, Hensenius- straat 3a, tel. 588571 De afgelopen tijd heeft de Jon geren infotheek Venray aandacht besteed aan het thema, verkeer en verkeersopleidingen. Onderdeel hiervan was een prijsvraag waar bij enkele mooie prijzen te win nen vielen. De prijswinnaars zijn: Autotest: le prijs (praktijkles voor de auto): To Nguyen-Venlo; 2e prijs (theo rie examen): Hakan Eris-Venray. Brommertest: le prijs (theorie- examen): Silvia Spies-Blitterswij- ck: 2e prijs (theorie-examen): Denise Conor-Venray. Prijswin naars krijgen spoedig bericht. Wijk Zuid: tafeltennisvereniging Red Stars haalt vrijdag 7 juni tus sen 18.00 en 20.00 uur oud papier op in de wijk Zuid tussen Zuidsingel, Prins Bernhardstraat en Nassauplein. Zij verzoeken oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt u oud papier brengen bij de container van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeltennishal (nabij Foeke- pot), alwaar U eveneens (oude) spullen kwijt kunt t.b.v. de Luikse Markt. Openingstijd: dinsdags van 18.00 - 20.00 uur. Meer informatie: Jac Linders (tel.588411) of Peter Bouwmans (tel.589134).. Landweert I en II: woensdag avond 12 juni halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I+II. li kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goedgebundeld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewer- king. Voor het AZC in Stevensbeek worden twee mensen gezocht voor o.a. de speel-o-theek en iemand voor het begeleiden van kinderactiviteiten. De werkplek is het AZC in Stevensbeek. Voor de speel-o-theek zijn de werkzaamhe den op maandag, dinsdag en don derdagmiddag en voor de kinder activiteiten op woensdagmiddag van 13.00-16.00 uur Meer informatie: Vrijwilligers- centrale. Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995, e-mail: vwcvenray@synthese.nl. Op zondag 16 juni, vader dag, organiseert Staatsbosbe heer speciaal voor alle vaders een wandeling, met na afloop een stevig PeelontbijL De wan deling begint om 9-00 uur en zal een uur duren. De kosten zijn 12,71 euro voor volwassenen en 7,94 euro voor kinderen tot 12 jaar. Opgave vóór af is noodzakelijk. Adres: bezoe kerscentrum Mijl op Zeven, Moostdijk 15 te Ospel (gemeente Nederweert) Telefonisch kan ook op num mer 0495 -641497. Peelgidsen van Staatsbosbeheer nemen u mee voor deze wande ling en vertellen u allerlei wetenswaardigheden over dit bijzondere gebied. Kunstenaar Willem van Genk (Voorburg, 1927) lijdt aan schizofrenie, paranoia en een vorm van autisme. Door middel van zijn werk heeft hij een eigen wereld gecreëerd die hem moest beschermen tegen alle gevaren van buiten af waardoor hij zich steeds bedreigd voelde. Tijdens de kunstmanifestatie De Waan is werk van hem te zien in het Theehuis van het Odapark in Venray. De in Voorburg geboren kun stenaar blijkt als kind moeilijk contacten te kunnen leggen en niet bepaald uit te blinken op school. Hij brengt zijn-vrije tijd het liefst tekenend door. Wat ouder probeert hij zijn draai te vinden als electrotechnicus, teke naar voor een reclamebureau, typist en broodverkoper. Het liefst zou hij echter lezen, reizen en tekenen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog beleeft hij een trau matische ervaring die later zijn beeldend werk op vele manieren beïnvloed. Een inval van de Gesta po in zijn ouderlijk huis brengt hem erg in de war en maakt diepe indruk op hém. Dat is het moment waarop hij gefascineerd raakt door angst en achting voor machthebbers. Het werk van Willem van Genk is op te splitsen in.vier delen: zijn teken- en schilderwerk, zijn col lectie regenjassen, zijn verzame ling trolleybussen ert tot slot het interieur van zijn flat. Zijn teken en schilderwerk springt in het oog door de detailzucht. Zijn tekeningen en schilderijen zijn vaak collages waarbij rondom een centraal beeld banden te zien zijn met kleinere beelden. De over eenkomsten daartussen zijn nogal eens associatief van aard. Ze gaan terug op zijn eigen leven, zijn tal rijke reizen, en op, bijvoorbeeld zijn preoccupatie voor ideolo gieën en reclame. Hij is onder meer gefascineerd door treinen, bussen, boten vliegtuigen en zep pelins. Naast zijn gedetailleerde teke ningen bezit Van Genk een bizar re verzameling regenjassen. Het zijn lange, donkere bij voorkeur lederen of neplederen jassen. De behoefte om ze te verzamelen kan in verband worden gebracht met zijn tijdens de Tweede Wereld oorlog opgelopen trauma. Hij voorzag de jassen vervolgens van drukknopen om ze heel nauw aan te kunnen laten sluiten. Hij droeg ze uiteindelijk vaak maar één keer, Het derde onderdeel van Van Genks werk is zijn collectie trol leybussen die hij maakte van bouwplaten en afvalmateriaal. Ook in dit werk komt zijn fascina tie voor angst en macht terug. Samen met de tekens in zijn werk terugkerende locomotieven, vliegtuigen en tanks zijn zij een uiting van de kracht en de ondoorgrondelijkheid van de techniek. Tot slot is er een videopresenta: tie die Iaat zien hoe Van Genk des tijds woonde en leefde. Het interi eur en al zijn bezittingen vormen samen een 'Gesamtkunstwerk'. Deze tentoonstelling is gedu rende de manifestatie De Waan in de expositieruimte van het Thee huis in het Odapark te bezichti gen tot oktober dit jaar. Daar zul len onder andere Van Genks tekeningen, trolleybussen en een gedeelte van zijn jassen te zien zijn. Voor meer informatie: Stich ting Odapark. tel. 0478-51.3690 en/of Projecbureav De Waan Ven ray, tel. 0478-569126. In Waar zijn de Troubadours gebleven? zijn donderdagavond the Moonlights uit Groesbeek te gast van 21.00 tot 22.00 uur. Zij komen naar de studio vanwege hun cd Dromen komen uit. Van wege de 300e uitzending van Gèr Gedaon en Waar zijn de Trouba dours gebleven? zullen op 20 juni de programma's vanuit de Eve naar komen. Zekers is dat dan op zullen treden Hub Betrand uit Val kenburg en Marleen (Mols) uit Schinveld! U kunt gratis de uitzen ding bijwonen. Op zaterdag 8 juni is de Deurn- se Progressieve Symphonische Rock band Ricocher te gast in Prime-Time. Mario zal praten met de leden van Ricocher over het ontstaan van de band, de 2 cd's, de muziek en de toekomst. Ook waren ze op 31 mei te gast tijdens de cd presentatie waarvan sfeer opnames te horen zijn. Zaterdag tussen 15:00 uur en 17:00 uur. Zaterdag 15 juni opent Klojo Radio weer haar deuren voor een uur KlojoCafe. Tussen 17.00 - 18.00 uur kun je weer mee zingen met de bekende feestnummers. In Hitjingle hoort u wekelijks veel 'gouwe ouwe' afgewisseld met recente hits uit de diverse hit lijsten. Natuurlijk wordt u hele maal op de hoogte gehouden van informatie en achtergronden bij deze platen en uitvoerende artie sten. Rond 19.30 uur presenteert ,Daan van de Einden in dit pro gramma Daans dancemix. Een gezellig uurtje met bekende en minder bekende hits gepresen teerd. samengesteld en voorzien van informatie door Laurens 'Hit jungle' Beukers. Hitjungle dinsdags tussen 19-00 - 20.00 uur (behalve de laatste dinsdag v/d maand) Venray Actueel is een program ma met het belangrijkste nieuws items van de afgelopen week en aandacht voor de evenementen in het betreffende weekend gepre senteerd door Gerard Fokkens. Venray Actueel zaterdags tussen 13.00-15.00 uur. De eerste twee trekkingingen van de loterij tijdens Merselo Grenzenloos 2002 heeft inmid dels plaatsgevonden. De prijswin naars zijn: eerste trekking: kinde ren: le prijs 12044; 2e prijs 3040: 3e prijs 10932; 4e prijs 3006; 5e prijs 3467: 6e prijs 3320: 7e prijs 3336; 8c prijs 3340; 9e prijs .382. Volwassenen: le prijs 3430; 2e prijs 10924; 3e prijs 2298: 4e prijs 3032; 5e prijs 2206; 6e prijs 5048; 7e prijs 2293; 8e prijs 5098; 9e prijs 601. Tweede trekking: kinde ren: le prijs 10913; 2e prijs 11862; 3e prijs 11834; 4e prijs 11835; 5e prijs 12088; 6e prijs 120-34; 7e prijs 11911; Se prijs 7908; 9e prijs 11860. Volwasse nen: le prijs 3278: 2e prijs 2399; 3e prijs 2105; 4e prijs 3987: 5e prijs 2381; 6e prijs 3972; 7e prijs 2473: 8e prijs 2.307: 9e prijs 7284. Zoals ieder jaar zal ook in 2002 de Bijenwacht paraat zijn om bij overlast van een bijenzwerm en/of hommelnestje in b.v. een nestkastje, zich hierover te ontfer men. Het gaat alléén om vrijhan- gende bijenzwermen; dus niet in de spouwmuur e.d.! Bij overlast van wespen (en bijen op andere plaatsen) dient men zich te wenden tot een erkend bestrijdingsbedrijf. Dit is het gevolg van de nieuwe wet op toepassing van bestrijdingsmidde len; hierdoor mag de imkerver eniging deze middelen niet meer toepassen. Beschikbaar zijn: voor Venray: Ad van Meurs, tel. 512537, Leu nen: Jan Weys, tel. 585806 (Lus sen 12.00 en 13 00 uur en na 18.00 <uur); Ysselsteyn: Piet Michels, tel. 0493-529511 en Oos trum: Wim Jacobs, tel. 585652 (na 18.00 uur).

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11