Fikse ruzie binnen de VVD Veilig spelen op straat, Ik kan nog niet geloven dat hij de moordenaar is Op zoek naar tegels? DE GROOT B.V. adviseur (m/v) Louis Rutten overleden Geen promotie SV Leunen idoetere ff En verder: Bedrijfsinbraak Bouw - Tegels Sanitair ongen dé specialist Voor tegels, sanitair en tegelwerken.' alléén donderdag, vrijdag en zaterdag personeelszaken Honderddrieëntwintigste jaargang - week 22 - donderdag 30 mei 2002 MAAS btestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 Venrayse afdeling wil Gerard Thijssen royeren Er is een ernstig conflict ontstaan bij de WD. Een meerderheid van de Venrayse afdeling wil dat coryfee Gerard Thijssen, een van de machtigste WD-leden, uit de partij wordt gezet. Aanleiding is dat Thijssen zich kandidaat heeft gesteld als wethouder. Dat hij vervolgens op eigen houtje campagne heeft gevoerd voor de raadsverkie zingen is totaal verkeerd gevallen bij enkele WD'ers. Onlangs werd op een bijzonde re ledenvergadering met het voor stel van fractieleider John Oosterbeek, om Thijssen uit de partij te zetten, ingestemd. Met zestien stemmen voor en tien tegen. Omdat een plaatselijke afdeling geen leden kan royeren moet het landelijke bestuur in Den Haag een oordeel vellen. Gerard Thijssen (65) is al vanaf begin jaren zeventig lid van de WD. Hij zat in de gemeenteraad en was ook jarenlang provinciaal voorzitter. De afgelopen drie jaar was hij vice-voorzitter van de Venrayse afdeling. "Ik maak me nergens druk om. Ik heb op de ledenvergadering deze opstandige lieden 'kippen zonder kop' genoemd. Het is bovendien een slecht geleid gezelschap", laat Thijssen weten. Voor de verkiezingscampagne had de WD twee wethouderskan didaten. De zittende wethouder Jan Houba was voor twee jaar beschikbaar. Terwijl Gerard Thijssen voor de volle periode van vier jaar wilde gaan. Hij pre senteerde zich in een advertentie in Peel en Maas als 'onze wethou derskandidaat voor de le én 2e helft'.-Bovendien zei hij 'voor de duvel niet bang te zijn' en 'het CDA rauw te lusten". Lijsttrekker John Oosterbeek: "Wij hadden een PR-team dat de campagne zou voeren. Thijssen heeft dit gepasseerd en op eigen houtje een advertentie geplaatst. Daarin hakt hij bovendien in op een andere partij. En dat past niet", zegt Oosterbeek die verder geen commentaar wenst te geven, Jan Houba reageert: "Ik vind het niet kunnen wat Thijssen heeft gedaan. "Gerard Thijssen beweert echter dat in augustus 2001 Houba wilde kappen als wethouder omdat 'het zijn strot uitkwam'. Toenmalig fractieleider Frans van Hooft en oud-raadslid Leo Janssen waren evenmin beschikbaar. "Omdat we toch de campagne moesten ingaan met een wethouder heb ik me kandi daat gesteld. Maar enkele weken later komt Houba op zijn besluit terug. Voor zijn eigen centjes wilde hij nog twee jaar aan de bak. Zodat hij helemaal een onbe zorgde oude dag had. Dit is bene den alle peil", vindt Thijssen. "De hele campagne ben ik genegeerd. Mijn kandidatuur was zeer serieus bedoeld. Maar ze heb ben geprobeerd dit steeds verbor gen te houden. Houba werd naar voren geschoven als eerste kandi daat. Vandaar dat ik zelf een advertentie geplaatst heb. Want de partij is groter dan alleen de fractie. Het bestuur had ook de voorkeur voor een wethouder die voor vier jaar beschikbaar was. Maar de fractie die volhardde in zijn ego-tripperij." Uiteindelijk kwam de WD niet in de coalitie en het hoefde dus ook geen wethouder te leveren. Het geruzie heeft de partij in twee kampen gespleten. Gerard Thijssen zegt de confrontatie het het hoofdbestuur aan te gaan. Hij peinst er niet over de eer aan zichzelf te houden en te bedan ken als WD-lid. "Ik laat de WD niet vallen. Met dit gezelschap domme mensen durf ik de strijd gerust aan te gaan in Den Haag. Ik ken de wegen en de feiten als geen ander. Niemand zet mij uit de WD. Ook niet deze druktema kers die het allemaal zo ver willen VERKOOIWHEIWE- VAKKUNDIG O INDE RH PERSODEN EN BEDRIJFSAUTO lEBRl'IKTE AI TO'S D EN REPARATIE GËZEI.I.ENBAAN 8 5813-KA VSSF.I. 1 KLf 0478-541945 FAX; 0478-541876 E-mail; VAKGARAOE&GOMMANSENDEWIT.NI. .Internetsite: WWW.GOMMANSENDIXM T NI. doorvoeren." Oosterbeek en Houba verwijzen voor verder commentaar naar hun voorzitter John Niessen. Die erkent dat de meningen binnen zijn partij ver deeld zijn. "Over de vrijheid om een eigen campagne te voeren wordt verschillend gedacht. De Venrayse WD is een gemeleerd gezelschap dat hierover niet op één lijn zit. Maar dit is een interne zaak die we ook intern moeten oplossen." Voorzitter Niessen zegt dat het bestuur Thijssen niet heeft berispt voor .zijn eenmans actie. "Wij als afdeling kunnen ook niemand uit de partij zetten. Daarin heeft het landelijk bestuur de laatste stem." De Mon Babs Dagen donderdag 30 mei t/m zaterdag 8 juni Alle kindermode 30% korting Alle Babymode 20% korting Uitgezonderd dc mei-collectie van Tinus P Patersstraat 24, Venray Tel. 0478-533494 immer 203 reen die met Venray is, heeft zijn of haar vol over Venray-promotie. ede zaak, absoluut. Velen i zich daar dan dok met nergie voor in. Alleen valt (al deze gedachte met de ran allen. Een enkeling kan uwelijk verpesten. ook 'nummer 203' van de dijke parkeerwachters. W mam ken ik niet maar ken- is hij bij zijn werkgever ummcr, getuige zijn gedrag ipen zaterdag bij de uitvaart ftm Willemsen, een gere- eerd Venraynaar. Familie den en kennissen, uit iv maar ook van buitenaf, n hem zijn laatste eer bewij- II )e uitvaartonderneming had kaartjes gezorgd die bij het ten van de park'eerplaats worden ingenomen, de mensen zich achter dc ELIJllic aan konden sluiten om menlijk naar de begraaf- s te rijden. Dit gebeurt regel- j bij een uitvaart. Nu bleef ptfenisondernemer echter breke en stond er niemand slagboom. Ook was de uit- niet aangemeld bij het par- nireau. ünmer 203 had deze fout ten herstellen maar bleef itarrig weigeren, zelfs nadat Venraynaar aanbood behulp- ite zijn. Nummer 203 bleef bij zijn standpunt ondanks het hier om een begrafenis II'ij Enig menselijk gevoel viel bij nummer 203 te •uren. Het gevolg was een ine chaos op het parkeerter- en wat zeer triest is, men- lie van buitenaf kwamen, eerden uiteindelijk te laat op egraafplaats. egels zijn regels wordt er wel gezegd. Dat is ook Wel zo er zijn omstandigheden rbij de regels met enige soup- gehanteerd kunnen wor- Bij nummer 203, die akshalve voor klachten naar 'emeente verwees, leeft die ichtp. niet. Daar kan ik mij bij nummer uiteindelijk wel iets lorstellen. iirnmer 203 heeft met deze eigenlijk was het géén bij veel mensen die naar ray waren gekomen, een bit nasmaak achtergelaten. Wat doen om Venray positief te zetten wordt zo door inters als 203, wel heel snel gemaakt. En dat is triest, gezien de omstandigheden tin dit gebeurde. Het wordt dat 203 eens op zijn nummer dt gezet. Christ 134 JJ 0, rati t, Duizenden kinderen gingen woensdag veilig de straat op. In het kader van de Nationale Straatspeeldag werden vele straten in Nederland afgesloten voor het verkeer. De kinde ren konden volop genieten van hun vrijheid en ongedwongen met hun fietsen of andere vervoermiddelen spelen op straat. Hoepelen, krijten en ongedwongen rennen en spelle tjes doen; ook in Merselo werd de nationale straatspeeldag gevierd. De plaatselijke Speel- o-Theek tekende voor de achtste keer voor de organisatie van dit jaarlijkse evenement. Venraynaren hadden totaal andere indruk van Van der G. Tot 1998 was de Vereniging Milieu-Offensief (VMO) uit Wageningen nog onbekend in deze regio. Toen het project het Zuivere Ei veel in de publi citeit verscheen, kregen ook Venrayse veehouderijen te maken met de milieuclub van Volkert van der G. Vooral voor pluimveehouders is de ver dachte moordenaar van Pim Fortuyn geen onbekende meer. Velen hebben de laatste jaren tegenover hem gestaan bij de Raad van State in Den Haag. Want het VMO vocht vrijwel alle uitbreidingsver gunningen aan. En met succes want: tachtig procent van de juridische procedures werd door de actiegroep van Volkert van der G. gewonnen. Dat leidde tot grote frustraties bij de agrarische bedrijven. Zij leden tonnen schade en zagen hun investeringen in duigen val len. Sommigen belandden zelfs in een faillissement. Een rondgang langs een aantal Venrayse pluim veehouders levert voorzichtige reacties op. Ze kennen Volkert van der G. wel maar ze durven er niet over te praten. Ze verwijzen door naar Toon van Rens uit Hegelsom. Hij is voorzitter en spreekbuis van de Nederlandse Organisatie Pluimveehouders (NOP). Lambert Janssen uit Oirlo vormt een uitzondering. Hij was in Limburg een van de dertig deelne mers aan het Zuivere Ei. Bij dit project investeerde de pluimvee houder in een mestverwerkingsin stallatie op eigen erf. De droge mest die geproduceerd werd kon direct geëxporteerd worden. Dit kwam het milieu ten goede en tevens kon ieder bedrijf dan uit breiden met zo'n 75.000 kippen. Het VMO heeft in Venray vrijwel alle initiatieven getoipedeerd. Lees verder op p. 3 Jongeren kraken kunstgalerie 7 Kunst Cultuur 13 Sport 17-23 Gemeentelijke mededelingen 24 Kerkelijke diensten 26 DINER EN THEATER IN HOTEL ASTERIA a. Op zaterdag 1 juni bent u welkom voor een ontspannen avond met zang en dans door mi professioneel theatergezelschap, zij serveren u een heerlijk vei rassingsdiner. Hotel. Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reseveringen: Tel. 0478-511466 i^5£ffi^|3?3ï}SF Afgelopen zaterdag werd er ingebroken in een bedrijf aan de Keizersveld waarbij enkele computers zijn gestolen. Door een ruit te vernielen aan de voorzijde werd de toegang tot het bedrijf verschaft. De waarde van de computers bedraagt enkele duizenden euro's. De politie sluit niet uit dat voorbijgangers mogelijks iets hebben gezien. Getuigen worden verzocht zich met hen in verbinding te stellen Voor in de woonkamer, op de badkamer of het toilet? In onze tegelshowroom vindt u alle gerenommeerde merken. We tonen u graag alle soorten, maten en materialen. De vakkundige tegel zetters van ons bouwbedrijf kunnen zelfs uw tegels zetten of leggen. (Groots ót utC&e* Ctt Kloosterstraat 18, Stevensbeek. Telefoon: (0485) 38 23 05 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u k.vakkundig adviseren. Svj. t: Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 U& www.roneenvof.nl OF THE ORIGINAL 1 JEANS Nu in de showroom de Nieuwe Opel Vectra OPEL GHÏELENJ www.opelghielen.nl 24 Sbotvrooms, dus scherp inkopen met oog voor kwaliteit VENRAY Julianasingel 7 www. Willems-Groep.nl/meedenkers Vestigingen m Venray 'en Boxmeer Rühl Haegens van Aar om kiezen bedrijven belastingadviseurs? Waar deze ::MP I Noorderhof 8. Postbus 68. 5800 AB Venray BEpSg-d I telefoon (0478) S8 43 33. fax (0478) 58 46 24 Cpg 1 e-mail info@rha.nl internet: www.rha.nl

Peel en Maas | 2002 | | pagina 1