Wandeling door Het Gesticht" Met Hart en Ziel Hoe verder na een hersenletsel? Albanië dankt Venray Nieuwe rolstoelen poliklinieken Klachtenservice ZON van start Extra aandacht voor seniorenhonden 15 Bekendmakingen gemeente Venray IRKX VAN SOEST Raads- vergaderin Stichting Stadspark Venray (57) MÊ Kerkbanken in armste land van Europa TAXATIES PEEL EN MAAS Donderdag 23 mei 2002 - PajET Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het uitbreiden van het pand aan de Brugpas 21 te Veulen tnv A.G.Smets, Brugpas 21; - het vergroten van de woning aan de Annie Romeinstraat 54 te Venray tnv L.M.T.E.M. Steijns, Annie Romeinstraat 54; - het herbouwen van de woning aan de Haag 50 te Merselo tnv C. Hermans-Pluk, Haag 50; - het bouwen van een tuinhuis je aan de Timmermannsweg 18 te Ysselsteyn tnv H.H.R. Wismans, Timmermanns weg 18; - het bouwen kinderopvangcen trum aan de Wilgenstraat te Venray tnv Sl Samenwer kende Kinderopvang, Post bus 5088 te Venray; - het bouwen van een plateau voor de schouwburg aan het Schouwburgplein te Venray tnv Gemeente Ven ray, Raadhuisstraat I te Venray; - het veranderen vakantiehuisje aan de Veldstraat 36 te Merselo tnv Fam. Van Bronswijk-Rutgers, Graafse- weg 208 te Nijmegen. Ingekomen sloopaanvragen Onderstaand treft u aan een overzicht van de in de afgelo pen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingeko men sloopaanvragen. - het slopen van een bijgebouw met bijkomende werken aan de Spurkterweg te Venray tnv Nijbod Consultancy, postbus 7904 te Eindhoven; - het slopen van een woning aan de Pater Tulpstraat 11 te Ysselsteyn tnv G. Cox, Veenmos 31 te Ysselsteyn; - het slopen van schuurtjes aan de Testerik 3 te Venray tnv Gemeente Venray, Raad huisstraat I te Venray; - het slopen van schuurtjes aan de Beekweg 42 te Venray tnv Gemeente Venray, Raadhuisstraat I te Venray; - het slopen van schuurtjes aan de Beekweg 26 te Venray tnv Gemeente Venray, Raadhuisstraat I te Venray; - het slopen van eèn varkensstal aan de Meerselsepeel 5a te Ysselsteyn tnv J.P.A. Poels, Meerselsepeel 5a. Bouwtoestemming op bouwmelding Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmelding bouwtoestem ming afgegeven. - het plaatsen van een dakkapel aan de Steegse Peelweg 33 te Leunen tnv G.M.G. Ach ten, Steegse Peelweg 33. Zij die menen door de afgifte van deze bouwtoestemming rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. - het bouwen van kantoren met bedrijfsruimte aan de Spurlct I, la en Ib te Venray tnv Van der Horst Vastgoed B.V., Graafschedijk 63 te Escharen; - het gedeeltelijk vernieuwen kerkgebouw aan de Hor- sterweg 55 te Castenray tnv R.K. Parochie H. Matthias, Castenrayseweg 54 te Cas tenray; - het bouwen van een loods aan de Blakterweg 4a te Oirlo tnv Pluimveebedrijf Colbers B.V., Blakterweg 4a; - het veranderen bedrijfsge bouw aan het Keizersvela 8 te Venray tnv Van Lipzig Aluminium Systemen, Kei- zersveld 8; - het plaatsen van een tuinhuis aan de Molenhofweg I te Leunen tnv G.M.M. Flinsen- berg, Molenhofweg I; - het veranderen pand aan de Grotestraat 40 te Venray tnv Expl. Mij. Sanders Ven ray B.V., Postbus 48 te Oss. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschik king is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Publicatie Wet Geluidhinder Burgemeester en wethouders maken bekend, dat Gedepu teerde Staten van Limburg bij besluit, van 26 april 2002 een hogerev grenswaarde in het kader van de Wet geluidhinder hebben vastgesteld ten behoeve van de bouw van een tweede bedrijfswoning aan de Kleindorp in Merselo. De vastgestelde hogere grenswaarde bedraagt maximaal 55 dB(A), inclusief correctie ex artikel 103 Wet geluidhinder ten gevolge van de weg Klein dorp. Belanghebbenden kunnen door het indienen van een gemotiveerd bezwaarschrift bin nen zes weken na de dag, waar op deze beschikking bekend is gemaakt, bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Lim burg, t.a.v. Awb-secretariaat, Afdeling AJZ, Postbus 5700, 6202 MA Maastricht. De stukken kunnen worden ingezien bij de gemeente tijdens de gebruikelijke openstellingstij den. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de volgende ingekomen bouw- meldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15. 17, 19.1, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewer king te verlenen. - het vestigen van een natuur- steenbedrijf aan het Keizers- veld 8 te Venray tnv Man- ders Drieshen Natuursteenbedrijf VOF, Dopheide 19 te Deurne; - het vergroten van de woning aan de Laurahof 7 te Venray tnv L.G.E. Schaeffers, Zan- dakker 25 te Venray; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Matterhornlaan 41 te Venray tnv H.G.J.J.A. Vroomen, Matterhornlaan 41; - het vergroten van de woning aan de Kruidenlaan 221 te Venray tnv J.M.J. Verstegen, Kruidenlaan 221. De op de verzoeken betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 24 mei 2002 gedurende 4 weken voor eenie der ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kun nen eventuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 23 mei 2002 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. De genoemde aanvragen en meldingen en alle op de aan vragen en meldingen betrek king hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip wor den ingezien. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat er krachtens arti kel 8.40 van de Wet milieube heer A.M.v.B.-meldingen zijn binnengekomen van; - Maatschap Rutten, Vennen- weg I te Oostrum voor het oprichten van een inrich ting ingevolge het Besluit opslag propaan milieube heer, gelegen aan De Zomp I te Oostrum. De meldingen kunnen wor den ingezien van 23 mei 2002 tot en met 6 juni 2002 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 23 mei 2002 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Taxaties Advies Te koop Venray op industrieterrein de Brier een bedrijfspand met inpandige kantoor ruimte en bedrijfsruimte (945 m*) gelegen op een perceel van 3000 mJ. Perfecte omsluiting. Koopsom: €522.000,- k.k. Te koop - Vlakwater nog slechts 5 bouwkavels, gelegen op het mooiste plekje van Venray. Nabij centrum en bossen. Bestemd voor vrijstaande woningbouw. Per celen vanaf 1320 m!. Koopsom: €250,- per m! rc T LMV lld "rvT Via kantoor Venray 0478- 586408 Te huur - Venray Een praktijk c.q. kantoorruimte gelegen aan de Langstraat 106 bestaande uit o.a. 2 ruime spreek kamers. 2 behandelkamers en ruime wachtruimte Totale oppervl. 115 m' Huursom: €858,- per maand Et De gemeenteraad vergai op dinsdag 28 mei 2002, aan 19.00 uur, in het gemeente van Venray. Belangsteller zijn van harte welkom. ONDERDEEL A I. Opening. 2. Mededelinj 3. Spreekrecht publiel Vaststelling van de agent' Notulen van de openbare dering van de raad der gei te Venray, gehouden op dir 23 april 2002. 6. Ingekt stukken. ONDERDEEL B 7. Vaststelling reglement Orde van de gemeenteraad Venray. 8. Vaststelling van verordening op de raadsctmot missies. 9. Benoeming van foef (plv-)voorzitters en (plv-)le Van van de raadscommissies. 10. informatie rapport "Beter \ia Venray" voortgangsverslag (de Elisabeth Ziekenhuis. I I. In dn, tiefvoorstel Fraktie Van s Vorle met betrekking tot ters Regionaal Bedrijfsbureau Ges BN sidieerde Arbeid. 12. ToekcfcC stige huisvesting regiodiens: tot 13. Schrijven van burgemees 22 en wethouders van Venray 23 april 2002 met betrekking het circuit "De Peel". ONDERDEEL C 14. Beslissing op bezwajf schrift planschadeverzoek Meyel, Wilhelminastraat Venray. 15. Instemmen met ontwerp-jaarrekening 2001 ontwerp-begroting 2003 NLW-bedrijven. 16. Facili Bureau Regiodiensten. 17. V stelling instructie raadsgriff' 18. Sluiting. kl NI ':oi De cultuurhistorische wan deling over het terrein van de psychiatrisch inrichting Sint Anna geniet een grote belang stelling. Vele bezoekers com bineren "Wandeling door Het Gesticht" met de kunstroute van De Waan. Voor menigeen is dit bezoek een ware beleve nis en van diverse kanten hebben ons bedankjes en complimenten bereikt. We zijn daar blij mee, want het is een teken dat we in onze opzet zijn geslaagd, namelijk, meer bekendheid geven aan deze grootse en monumentale cul turele erfenis. Ook de presen tatie op zondag 12 mei was zeer geslaagd. Veel belangstel lenden gaven acte de presence waaronder een grote deputatie van de Zusters van Liefde uit Eindhoven die na tien jaar weer even "thuis" waren. Zondag 26 mei is er weer een rondwandeling onder leiding van Twan van Els. De wandeling begint om 14.30 uur en start bij de portiersloge aan de ingang van het inrichtingsterrein. Hier is ook de informatiebalie van De Waan gevestigd waar u alle inlichtingen kunt krijgen over de manifestatie. Ook is hier verkrijgbaar het boek je "Wandeling door Het Gesticht". Hierin staat de cultuurhistorische wandelroute uitvoerig beschre ven met tal van foto's. Het boekje heeft een handzaam formaat en telt 64-pagina's. De prijs is uitzon derlijk laag en bedraagt 3,00 euro. Het boekje met uitvouwbare wan- delkaart is behalve bij de informa tiebalie van De Waan ook te koop in de Venrayse boekhandel, het VW kantoor, museum 't Freulek- eshuus en bij Stichting Stadspark. De wandeling staat voor iedereen open en kan geheel op eigen gele genheid worden gemaakt, De route is gemarkeerd. Duur van de wandeling: plusminus 1,5 uur, maar inkorten is mogelijk. Wande lingen onder leiding van een gids worden tijdig bekend gemaakt.Desgewenst kunnen voor specifieke groepen aange paste programma's worden gemaakt. Informatie kunt u ver krijgen bij Stichting Stadspark Venray, Jerusalem 53. 5801 ML Venray, telefoon 0478-581191. e- mail; tw.els@wxs.nl Als men getroffen wordt door een hersenletsel, bijvoorbeeld door een beroerte, een kortere of langere bewusteloosheid na een ongeval, hersentumor of hersen vliesontsteking, dan blijven er na herstel vaak blijvende zichtbare en niet-zichtbare stoornissen over die het leven na het hersenletsel ingrijpend kunnen veranderen voor de getroffene en zijn of haar directe omgeving. Voor de zichtbare handicaps zoals bewegingshandicaps, lopen en pakken, problemen met spraak, gezicht en gehoor zijn er soms via fysiotherapie, logopedie etc. nog aanzienlijke verbeterin gen te verkrijgen. De niet-zichtbare reststoornis- sen die kunnen optreden zijn bij voorbeeld extreme vermoeidheid, geheugenvermindering, verlies van emotiebeheersing, karakter verandering, verminderd oriënta tievermogen, traagheid in denken en doen, geen twee dingen meer gelijk kunnen doen, geen drukte kunnen verdragen enz. Voor deze problemen zijn geen kant en klare oplossingen en er is nog zeer weinig of geen professio nele hulp. Getroffenen en part ners moeten vaak zelf hiermee klaar zien te komen door een geheel nieuwe manier van leven op te bouwen waarbij rekening wordt gehouden met deze handi caps. Daarbij komt vaak nog het verlies van werk (WAO), minder financiën, problemen met dagbe steding, verlies van sociale con tacten waardoor de berg van pro blemen voor vele onoverkomelijk wordt. De vereniging Cerebraal, vereniging voor mensen met niet- aangeboren hersenletsel en de direct betrokkenen, tracht hierin te helpen door het organiseren van lotgenotenbijeenkomsten waar getroffenen en partners/ ouders /kinderen de mogelijkheid hebben om steun te vinden bij elkaar en van elkaar praktische oplossingen te horen voor de diverse lastige problemen die men dagelijks tegenkomt. Ook kan men er brochures en informa tiemateriaal krijgen over stoornis sen, hoe er mee om te gaan en adressen van hulpverleningsin stanties waar men gebruik van kan maken. De eerstvolgende bij eenkomst in Venray is op donder dag 6 juni om 14.15 uur in de ver gaderruimte 2 van liet St. Elisabethziekenhuis, Merselose- weg 130 in Venray. Getroffenen en partners zijn hier van harte welkom. Er wordt 1,50 euro eigen bijdrage gevraagd per per soon. Informatie en" opgave bij Hans Hessels, tel. 0464494518 of Leon Evers, tel. 0495-641663- Op vrijdag 7 juni wordt de ten toonstelling Met Hart en Ziel om 16.00 uur officieel geopend in de hal van het hoofdgebouw van Vin cent van Gogli in Venray met een aantal boeiende inleiders. De ten toonstelling Met Hart en Ziel is op deze wijze onderdeel van de Waan manifestatie. De Stichting Galatea, waarvoor Peder Eke- gardh en Jose Aerts werken zullen dit onderdeel voor hun rekening nemen. De tentoonstelling zal dagelijks te zien zijn gedurende kantoortijden, tot half augustus. Het was alweer tien jaar gele den dat in Psychiatrisch zieken huis Vijverdal in Maastricht een tentoonstelling werd georgani seerd van Outsider kunst. De Heer Peder Ekegardh, Voorzitter van de raad van toezicht benader de mij met de vraag of ik met hem samen een nieuwe tentoonstel ling wilde .organiseren. Maar de?e keer moest het wel een evene ment worden met een Euregiona- le uitstraling. Het woord Euregio- naal is een toverwoord hier in het zuiden van Nederland, waar zowel Belgie als Duitsland op steenworp afstand liggen. De opgave was om de werken van psychiatrisch patiënten naar bui ten te brengen en toegankelijk voor het 'normale' publiek. Daar- De kerkbanken van de Vredes- kerk zijn gearriveerd in Albanië, maar zijn nog niet in gebruik. Dat laat Venraynaar Harrie Fijneman desgevraagd weten. "De kerk in Adriatik was om financiële rede nen nog niet afgewerkt en daar om konden we de banken nog niet plaatsen. Ze zijn nu veilig opgeslagen in een metalen contai ner op het caritas-terrein in Tira na." In Adriatik verzorgt een Neder landse priester, Henri Veldkamp, de diensten, vertelt Fijneman. "Don Henri, zoals Veldkamp door de mensen wordt genoemd, heeft de sleutel van de container en zorgt ervoor dat de banken geplaatst worden zodra dat moge lijk is. Toen wij een mis in de kerk bijwoonden, heeft hij ons en alle mensen uit Venray bedankt voor hun bijdrage. 'Dat de kerkbanken nog veel jaren dienst mogen doen en dat de Albanese gebeden ook ten goede mogen komen aan de gelovigen van de Vredeskerk en aan heel de kerk in Nederland', liet hij ons in zijn dankbrief weten." Ook de 'knipcursus' van vrijwilligster Tiny van Goinga viel in goede aarde. "Tiny heeft les gegeven aan jonge meisjes in een afgelegen kerkdorp: Puke. Veel Albanezen hebben haar demon straties bijgewoond. Verder heeft Tiny nog kappersspullen, inclu sief vloeistoffen, afgeleverd bij een bestaande opleiding in het dorp Bushat. De mensen waren haar erg dankbaar." Ook vracht wagenchauffeur Toon van Ham maakte zich verdienstelijk in Alba nië. "Een gammele fiets in Tirana, een defectie stortbak in Durres, een lekkende auto in Skhoder. De technische vaardigheden van Toon kwamen tijdens onze reis erg goed van pas." Zoals altijd werd ook het minibusje van Har rie Fijneman, die al jaren actief is met het verzorgen van humanitai re hulp in onder andere Albanië, veelvuldig ingezet voor het ver voeren van boodschappen en mensen. "Dat gaat al jaren zo en het geeft de Zusters van Moeder Theresa, die de armen in Albanië helpen, meer tijd voor ander werk." De Venraynaren zijn tij dens hun reis door Albanië nog op een paar projecten gestoten die wel wat financiële steun kun nen gebruiken. "Een nieuw tehuis, een elektriciteitsvoorzie ning. Voorlopig blijft er nog genoeg werk aan de winkel. Onze solidariteit is nog hard nodig in Albanië, het armste land van Euro pa. Hulp is daarom nog steeds van harte welkom", weet Fijneman. Bijdragen zijn welkom op giro 3750990 t.n.v. Harrie Fijneman, onder vermelding van Albanië. Informatie, tel: 584578. Onlangs werden in het Venlose ziekenhuis twintig nieuwe rolstoe len in gebruik genomen voor patiënten die de poliklinieken bezoeken. Deze rolstoelen staan in de entree-ruimte bij de hoofdin gang van het ziekenhuis. De rol stoelen kunnen gemakkelijk in elkaar worden geschoven en zijn - net als de winkelwagentjes van de supermarkten- voorzien van een muntsysteem. Een munt van twee euro is nodig om deze rolstoel te gebruiken. Dit onderpand wordt geretourneerd wanneer de stoel weer op zijn plek wordt terugge zet. Belangrijkste reden om over te gaan op dit systeem van nieuwe rolstoelen is het feit dat er veel rol stoelen her en der in het zieken huis werden geparkeerd, waar door er een tekort aan rolstoelen ontstond voor de patiënten die de polikliniek bezoeken en voor het transport van en naar de hoofdin gang. Groot voordeel voor de zie kenhuisorganisatie is dat de rol stoelen gratis zijn verkregen, omdat ze door een groot aantal bedrijven en instellingen* in de regio worden gesponsord. De Hoofddorpse firma Vitrinia heeft deze sponsoring verzorgd. Een reclamebord aan de zijkant van de rolstoel laat zien wie de bijdrage hebben geleverd. De nieuwe rol stoelen zijn uitsluitend bedoeld als transportstoel en mogen dan ook alleen worden gebruikt voor bezoek aan het ziekenhuis. Met ingang van 21 mei gaat de klachtenservice ZON van start. Een centraal punt, waar telers, handela ren en grootwinkelbedrijven terecht kunnen met klachten. Dit gezamenlijke meld- en registratie- punt brengt duidelijkheid en voor komt misverstanden. ZON vindt het belangrijk dat klachten serieus en zorgvuldig worden behandeld. Hierbij hoort een duidelijk aan spreekpunt. Om die reden hebben vier ZON werkmaatschappijen die zich bezig houden met voedings- tuinbouw samen met HenZON de handen ineen geslagen en een klachtenservice opgezet. Hier kun nen dan ook klachten worden gemeld die betrekking hebben op ZON Administratiediensten, ZON Kwaliteitsdiensten, ZON Verkoop diensten, ZON Verpakkingen en HenZON. De klachtenservice zorgt ervoor dat klachten op de juiste plaats terecht komen en adequaat binnen drie werkdagen worden afgehandeld. Klachtenservice ZON is tijdens werkdagen bereikbaar onder het gratis telefoonnummer 0800-3239510. In het kader van de week van het huisdier vindt zaterdag 25 mei van 13.00 tot 17.00 uur bij de Die renopvang Op De Smakterheide aan de St. Jozeflaan 2 in Smakt een open dag plaats bij de senio renhonden. De seniorenhonden worden dan in het zonnetje gezet omdat deze groep honden moeilij ker te herplaatsen zijn. De honden die daar zijn, verblij ven in groepen van vijf tot tien honden. Ze kunnen heerlijk op een oude bank gaan liggen als ze daar zin in hebben. Het overdekte buiten verblijf staat de gehele dag open, verder komen ze ook nog twee maal per dag op de speel weide. In de winter worden de kamers verwarmd met vloerverwarming. De gehele opzet is een initiatief van de Bond tot Bescherming van Honden. Ook kunnen mensen die zelf niet meer voor hun huis dier kunnen zorgen, hier hun hond laten genieten van zijn oude dag tegen een gereduceerd pen siontarief. Zo kunnen de eigena ren die opgenomen zijn in een bejaarden/verpleegtehuis op bepaalde tijden met hun trouwe viervoeter gaan wandelen in de bossen in de omgeving. Er bestaat de mogelijkheid om een hond te adopteren. Regelmatig komen de adoptanten een kijkje nemen naar hun hond of ze komen met de hond wandelen. Het asiel/opvang zal die middag niet open zijn omdat deze groep dieren met de werelddierendag al extra aan dacht krijgen. De koffie staat klaar. om werd gekozen voor een rei zende tentoonstelling die te zien zou zijn in de openbare ruimten van de drie deelnemende landen. Tenslotte is het voor het publiek altijd moeilijk een bezoek te bren gen aan een psychiatrische instel ling. Een galerie, museum of over heidsgebouw is toch laagdrempelig er. Een jaar gele den werden zes centra benaderd en wel Vijverdal Maastricht, De Mondriaan Zorggroep Heerlen, Petit Bourgogne Luik, Alexianer Krankenhuis Aken, Vincent van Gogh Venray en Ziekeren uit St. Truiden in Belgie. De creatief the rapeuten, die zowel in behande lingstrajecten als ook in het kader van vrije tijdsbesteding werken met cliënten waren erg enthou siast. In de zomer van 2001 verza melden wij meer dan 200 werken voor een selectie, onder voorzit terschap van mevrouw Elisabeth Reith, expert op het gebied van Outsiderkunst. De 160 geselec teerde werken, zowel twee- als drie dimensionaal, zijn inmiddels allemaal opgenomen in een prachtige full colour catalogus. KUNSTENAARS Ach, alweer een tentoonstelling denkt U misschien vermoeid. Er is zo veel te zien, waarom zou ik gaan kijken naar deze expositie? Als U bedenkt dat dit werk nooit buiten is geweest, is dat wellicht een goede reden. En U zult ver baasd zijn over het niveau. Neem bijvoorbeeld het werk van de Kunstwrerkplaats van het Vincent van Gogh Instituut. Wekelijks wordt daar met een groep deelne mers onder de bezielde leiding van Guus van Enckevort schitte rend werk geproduceerd, wat qua kwaliteit en uitstraling niet onder doet voor het werk van professio nele kunstenaars. Zij waren het er unaniem over eens dat de krijttekeningen van Susie Michael uit Heerlen een ongekende kwaliteit Hadden en Outsiderskunst pur sang zijn. Zij heeft een heel eigen beeldidioom. In krachtige lijnen en kleuren ver telt zij het verhaal van de vele Susie's in haar, die allen om de beurt of tegelijkertijd aan het woord zijn in haar hoofd. Haar werk wordt door ons als een ech ten ontdekking gezien en siert de omslag van de catalogus. De aquarellen van Mireille Jans- SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Di 1 ei Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 sen uit Maastricht in aardetin gi en blauw, doortrokken doorfi Oost-Indische inkt lijnen, la ons kennis maken met een levf^ verhaal van pijn en strijd, werk wat zij voltooid vind zijl stukje van haar eigen pin jjj terug. Misschien kan zij zich zo helen. Haar therapeut i Winands staat liefdevol naast I )ei en geeft haar alle creatieve n e te. diezelfde Erik verteld gloedvol over de inmiddels o ledeü Jef van Muiken, werk nog onlangs te Zi'eft'vW het Bonefanten museum.'Hij telt het verhaal van een man de mijn in ging om te werken er in zijn geest nooit meer Jj kwam. Daarom tekende hij ai lei bovengrondse situaties gangen onder de grond. Er gn en tulpen tussen de kolen en s Kerstmis fonkelen de kerststen n' aan de zwarte mijnschacht hen e Prachtige werken in minutit ingewikkelde balpointvlakl iü met een briljant koloriet. Juwf et tjes die ook al te zien waren in museum van Outsiderskunst Zwolle. Het werk van Joep pels uit Venray laat weinig raden over. Een kleine hulpek K vogel vliegt, opgestuwd dooft ventilator keer op keer stuk tq ?L de wanden van de gazen ko n' Het stuk touw, wat door een vt op spanning is gebracht langzaam uit, tot het uiteind» wij houden de adem in....) knaf Samen met een gewonde sc: ,j tel, de slangen en de trechter, je voeren of je wilt of niet en k ketel met het camping-gas, stoom afblaast, voldoende omi gevoel van beklemming te gen. De collages van Marian Rcj li uit Aken blijven je achtervolg met vragen. Wat zou die bezop 11 oom hebben gedaan? Waan) komt de clown keer op keer het werk voor? Is dit werk afleidingsmanoeuvre om niet te hoeven voelen of denfe aan dat andere...dat onzegbare. In Luik vinden we een echte sch in de vorm van oude dagboeke Blad na blad vol met bizarre aafl keningen en tekenwerk. Wie de vrouw met de bloemen» zijn? Wie de vrouw met de vl demeus? Wij kunnen dagen blad ren want er zijn er 180. douin Breiker gebrui krantenpapier om zijn cartoon! guren op te laten dansen. Dei eigenzinnige bevlogen nii beschikt over een heel eigensli die in de verte doet denken Keith Haring, de graffiti kunst naar. Zijn creaties spatten en ken, slaken kreten en lichten o; Een goed verstaander genoeg aan een enkele kreet. Op vrijdag 14 juni wordt ond leiding van beeldend kunsten® trainer Jose Aerts een boeieni praktische workshop gehoudt voor creatief therapeuten, verpl gers, behandelaars en student* HBO. Workshop brochures zijn aan vragen op e mail j.caerts@frd ler.nl Inschrijving geschiedt volgorde van binnenkomt. Ook Genk en St Truiden zal en wod hop worden gehouden. In St Tn den zal tevens een symposiu worden georganiseerd ter ting van de manifestatie in oktd ber 2002. na li het

Peel en Maas | 2002 | | pagina 20