HÉL ijsuitreiking :hijn werper WC-tandem /aagt overstap iternationaal OP-A toernooi V Venray aar Venray Sportnieuws -info Leunen op weg naar finale VV Wanssum bereikt mijlpaal VV Oostrum SV Ysselsteyn SV Merselo SVOC'01 SV Leunen S~ Venray Inalfa laws vast SVV veteranen EL EN MAAS EZORGEN? AV Venray Regio SVV veteranen Familietoernooi SSS'18 Invaller Ronald Weijs scoort op valreep winnende treffer Niets! Pa EN MAAS Donderdag 23 mei 2002 - Pagina 17 Met als grote trekpleisters Big Benny en oud-PSV met onder meer Hans van Breukelcn, de gebroeders v.d. Kerkhof, Stan Valckx, Berry van Aerie, Edward Linskens en Ernie Brandts in de gelede ren, gaat de voetbalvereniging Wans sum het 75-jarig jubileum op gepaste wijze vieren. Maar er is nog veel meer te beleven tijdens het driedaagse fees tweekend op 24, 25 mei en 26 mei. In het voorjaar van 2002 - om precies te zijn op 27 maart jongstleden - bestond de voetbalvereniging in Wanssum 75 jaar. Onder de toenmalige naam RKW Juliana wilde men het Rooms Katholie ke karakter en de betrokkenheid bij het Koninklijk Huis in de clubnaam tot uit drukking laten komen. De oprichters van destijds waren L. Litjens, P. Wijn hoven en H. Beterams. Absoluut hoog tepunt in de historie der blauw-witten vormt tot op heden het verblijf in de tweede klasse van de KNVB in de sei zoenen ^962-1963 tot en met 1965- 1966. Het meest recente succes dateert al weer van acht jaar geleden toen het eerste elftal er in 1994 in slaagde pro motie naar de derde klasse van de KNVB te bewerkstelligen. Momenteel speelt de hoofdmacht van Wanssum in de vijfde klasse van de KNVB. Een tweede en derde team vormen samen met de veteranen het seniorengedeelte van de club, De E- en F- jeugd bestaat uit louter Wanssumse talenten, terwijl vanaf de D tot en metde A wordt samengespeeld in een combinatie met Meerlo. Het eerder genoemde promo tie-elftal speelt op de eerste dag van het feestweekeinde - vrijdag 24 mei - om 18.00 uur'een wedstrijd tegen het hui dige eerste elftal, 's Middags daaraan voorafgaand is sportpark De Broek- berg, waar alle festiviteiten zullen plaatsvinden, omgetoverd in een levend ganzenbord voor de kinderen van de basisschool. Vanaf 20.00 uur recipieert de jubilaris in de feesttent op locatie en vinden er huldigingen plaats. Het Puppies Huisorkest voorziet de rest van deze avond van een toepasse lijk feesttintje. Op zaterdag 25 mei staan er maar liefst twee toernooien op het programma, De E-jeugd neemt het in Wanssum vanaf 10.00 uur tegen elkaar op in het kader van de Maasdor- pencup, terwijl de veteranen 's mid dags in het strijdperk treden in het kader van het traditionele Mewa-toer- nooi. Diezelfde veteranen recipiëren vanaf 18.30 uur in de feesttent in ver band met het 40-jarig bestaan, waarna Huup Holland Huup en - later op de avond - BIG BENNY de zaterdag een meer dan passend vervolg gaan geven. Op de slotdag van de driedaagse wordt er om 10.30 uur een Heilige Mis in de feesttent opgedragen m.m.v. het Gemengd Koor en de kopergróep, waarna de ochtend naadloos in de mid dag overloopt middels het alom beken de fruhshoppen en een brunch voor alle leden, oud-leden en de hele verde re Wanssumse gemeenschap. Als klap op de vuurpijl zal oud-PSV om 14.30 uur in Wanssum aantreden tegen een team bestaande uit spelers van het eer ste, tweede, derde en veteranen-elftal. Hans van Breukelen, Stan Valckx, Willy en Rene v.d. Kerkhof, Edward Lins kens, Ernie Brandts en Berrie van Aerle zullen dan in Wanssum te bewonderen zijn. Uitslagen Sw. Boys El-Oostrum E3 0-4 (E3 kampioen) Sparta F5-Oostrum F2 2-2 Zaterdag 25 mei Al toernooi in Oostrum a. 10,15 E2 toernooi in Venray v. 10.30 E4 toernooi in Venray v. 10.45 F1 toernooi in Someren v. 8.00 Zondag 26 mei Al toernooi in Oostrum C2 toernooi Quick Boys Venlo v. 9.15 F2 toernooi in Venray vertrek 10.30 Maandag 27 mei Ledenvergadering Aanvang: 20.00 uur Opgeven voor de barbecue van 30 mei kan tot 23 mei bij Herman Lens- sen. Veteranen Uitslag: Gemert-Ysselsteyn 2-2 Programma donderdag 23 mei: minimixtoemooi Ysselsteyn a. 19.00 Programma zaterdag 1 juni: Toernooi te America Veteranen zaterdag 25 mei 2002 Merselo - SW 16.30 u Programma jeugd zondag 26 mei Toernooi in Meterik Dl vertrek 10.45 u El en E2 vertrek 08.45 u Fl, F2 en F3 vertrek 13-15 u Programma jeugd vrijdag 31 mei /zaterdag 1 juni Voetbalweekend voor D, E en F gezamenlijk met SSS '18. Aanmelding leden voetbal en korfbal Nieuwe leden kunnen zich rechtst reeks aanmelden bij Peter Bouten, Haag 12, tel 0478-546681. Ook voor informatie over de vereniging kunt u hier terecht. Veteranen Uitslagen SVCB-SVOC B 9-3 Programma zaterdag 25 mei SSST8-SVOC 01 A a. 17.00 SVOC B-Holthees a. 17.00 De Dl. E3 en Fl zijn kampioen geworden. Maandag 3 juni, jeugdleidersvergade ring. Aanvang 20:00 uur in de kanti ne. Verdere gegevens krijg je nog. Uitslagen: Leunen 1-RKMSV 1 3-0 Leunen 1-FCV 1 1-0 Programma senioren donder dag 23 mei: FCVl-Leunen 1 19:00 Bij gelijkspel of winst staat Leunen zondag in de finale voor promotie naar de 3e klasse. Dit wordt op neu traal terrein gespeeld. Programma jeugd zaterdag 25 mei. Al toernooi bij Oostrum. 24 en 25 mei Cl en C2 toernooi bij RKDSO D2 toernooi bijVitesse. El. E2, Fl en F2 toernooi bij Some ren Progamma veteranen zaterdag 25 mei: Leunen-SVCB 17:00 Programma veteranen zaterdag 8 juni: Toernooi bij Beekse Boys Leden Business Club: Hoofdsponsor: Inalla Industries Kledingsponsor. A S Inlersporl Golden Members: Inalfa Industries B V, Bouwmij Janssen B.V. Drukkerij van den Munckhot B V van Haren Automobielbedrijven B.V Manders Machines B V Nelipak Thermoforming B.V SNS Bank Limburg Xerox Manufacturing (Nederland) Hamburg Mannheimer (L'dam) i Insurance Group BV nk Venray van der Male/Renokas B V NLW-bedrijven. Venray Notariskantoor Mathiissen Weijs Party Cateringservice Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Gerard Reijnders Schilderwerken B.V Rocom Telecommunicatie. Venray Rongen Tegels Sanitair Rühl Haegens Van Aar Accountants Thermaalbad Arcen B.V. Turning Technic B.V. Taxi Verstraaten B.V. Verhoeven Groen B.V. Partycentrum De Witte Hoeve Jeugd Programma vrijdag 24 mei: Venray D2-Venrav D2sen. a. 18,00 Venray Dcomb.-trainen a. 18.30 3 FC Kelagkamten trainen a. 9.00 FC Kelagkamten trainen a. 18.00 Programma zaterdag 25 mei: Venray Al-toernooi Venray a. 10.15 Venray C7-toemooi Erp v. 8.00 Venray D5-toernooi Vitesse v, 9.15 Venray Ml-toemooi RKDEV v. 12.00 Venray Venray Venray Venray Venray Venray Venray Venray Venray Venray Venray Venray Venrav 13.15 M2-toernooi RKDEV v. E2-toernooi Geldrop v. E3-toernooi Someren v. E4-toernooi Gemert v. E5-toernooi JVC v E7-toernooi Venray a. E8-toernooi Venray a. E9-toernooi UDI' 19 v, El0-toernooi Gemert v. El 1-toernooi FC Steyl v. E13-toernooiHBSV v El4M-toemooi HBSV E15M-toemooi UDI'19 v 12.00 Venray FI-toernooi Geldrop v. 8.30 12.30 Venray F2-toemooi Geldrop v. 8.30 13-00 Venray F3-toernooi Someren v. 8.30 13-00 Venray F4-toernooi Someren v. 8.30 8.00 Venray F10-toernooi Gemert v. 8.00 11.00 Venray F12-foernooi FC Steyl v. 10.15 11.00 Venray F13-toernooi UDI' 19 v. 8.15 12.45 Programma zondag 26 mei: 13.15 Venray A 1-toernooi Venray a. 10.30 13.00 Venray C2-toernooi HBSV v, 9 45 8.45 Venray D2-toernooi HBSV v. 8.45 r. 9.00 Venray D3-toernooi Geldrop v. 9.00 Venray D4-toernooi Geldrop v. 9.00 Venray. F7-toernooi Venray a. 11.00 Venray F8-toernooi Venray a. 11.00 Programma dinsdag 29 mei: Venray C2-Venray Da a. 19.00 Uitslag: Venray-SVEB 0-3 Programma zaterdag 25 mei: Maashees-Venray 16.30 Afmeldingen uiterlijk donderdag avond bij Ben Lenssen, tel. 587812 of 06-53228355. poot') bijkomt.De nieuwe aanwinsten zijn allen jong, vooriian in de twintig, maar geen echte grote namen. "Dat past ook niel binnen ons beleid zegt Keijzers. "Wij zoeken jonge spelers uit de omgeving van Venray die pas sen binnen onze mogelijkheden, Met een goede trainer erbij hopen we deze jongens beter te maken. We hebben zelf een jonge selectie van gemiddeld 23 jaar. Met de nieuwelin gen zijn we er in de breedte sterker op geworden." Het doel van SV Venray is nog altijd om op termijn terug te keren naar de hoofdklasse. Sjef Keijzers: "Maar we spelen nu nog tweede klasse. We moeten onze plaats weten en gaan geen gekke dingen doen door met zakken geld te strooien. We zoeken spelers die passen binnen binnen onze club en die het een uitdaging vinden om in de tweede klasse te spe len." De SW-preses denkt dat de hoofdmacht genoeg kwaliteit heeft om komend seizoen promotie naar de eerste klasse te bewerkstelligen. In de afgelopen voetbaljaargang eindigde Venray op de vierde plaats en liep deelname aan de nacompetitie net mis. "Als we straks op een hoger niveau spelen dan wordt het ook gemakkelijker om goede spelers aan te trekken", denkt Keijzers. "Vooral als we naar de hoofdklasse gaan. Dan gaan we uit een ander vaatje tappen. Onze aantrekkingskracht is dan veel groter dan nu in de tweede klasse." fenray heeft twee talentvol- Iballers van EWC aangetrok- lanicl Peters en Sjoerd van leien wagen de overstap van Ilse vijfdeklasser naar Ven- idrie niveaus hoger speelt. Biy-voorzitter Sjef Keijzers zag Je nieuwe aanwinsten afgelo- teekcinde voetballen in de Wil jij if andere bladen zoals S3 JOURNAAL fEEKENDLOOP IE TELEGRAAF dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 oorderhof 6 Venray nacompetitie die EWC afsloot met een 1-3 nederlaag tegen Toxandria. Daniël Peters speelde als aanvallen de middenvelder en Sjoerd van der Coelen vlak achter hem als verdedi gend ingestelde middenvelder. Peters keerde drie jaar geleden van VW 2 terug op het oude nest. In Well ont popte hij zich tot een bepalende en veel scorende speler. Ook Van der Coelen heeft een VW-verleden. EWC-penningmeester Ton van Gooi weet formeel nog van niets. Beide spelers hebben nog geen over schrijvingsformulier opgehaald. "Ze hebben zich donderdag bij trainer Peter Groenen afgemeld. Alhoewel ze het bij EWC goed naar hun zin heb ben, denken ze dat ze meer in hun mars hebben dan het spelen in de vijf de klasse. Ze willen deze kans grijpen om hogerop te gaan", zegt Van Gooi die ontkent dat de overgang iets te maken heeft met Peter van Osch. Die is jeugdtrainer bij EWC en wordt komend seizoen de assistent van hoofdtrainer André Koolhof bij Ven ray. "We vinden het heel jammer dat ze bij ons weggaan. Maar het is ook weer geen ramp. Ik hoop dat ze het naar de zin hebben in Venray. En ik hoop ook, indien het hun tegenvalt, dat ze weer terugkomen naar EWC." Na Ivo van der Weerden (JVC Cuijk) heeft SV Venray met het EWC- duo in totaal drie nieuwe spelers aan getrokken. Sjef Keijzers meldt dat er nog een vierde speler ('een Iinks- ®end weekend, zaterdag 25 indag 26 mei, zal SV Venray de tweede keer in successie internationaal TOP-A toer- (H'ganiscren, waaraan de A- lies van een aantal betaald ml organisaties deelneemt. jaar is de vereniging hier- benaderd door Stichting Top 'Voetbal Noord-Limburg; in stichting nemen deel VW en lantal amateurverenigingen regio. toernooi zal officieel worden •fid door burgemeester Waals O.OO uur op zaterdagmorgen 'eet met volksliederen, tig jaar bestond het deelne- icid uit acht verenigingen, onder de Al van SV Vcnray;"de enters waren verdeeld over poules en de uiteindelijke win naar werd Club Brugge, dat na een zinderende finale met 4 -3 won van MSV Duisburg. SV Venray eindigde toen als vierde en was de best gekwalificeerde Nederlandse deel nemer en liet daarmee gerenom meerde BVO's als MW, VW, Roda JC en NEC achter zich. Ook dit jaar staat er weer een sterk aantal deel nemersveld, met maar liefst twaalf teams. Het internationaal deelnemers veld komt maar liefst uit vijf ver schillende landen, te weten België, Duitsland, Oostenrijk, Engeland en Nederland. De deelnemende teams zijn: KRC Genk, MSV Duisburg, FC UNION Berlin, Wolverhampton Wanderers, FC Karnten, VW, MW, NEC, Helmond Sport, FC Utrecht, Volharding en SV Venray. De toernooi-commissie is er trots op dat alle teams die vorig jaar heb ben deelgenomen ook dit jaar wc graag wilden komen; alleen Roda JC en Club Brugge hebben moeten afhaken omdat teveel spelers (eind)examen moesten doen en zij niet met een tweede selectie wilde komen, omdat daarvoor het niveau van het toernooi te hoog is. Geluk kig is diezelfde commissie er in geslaagd goede vervangers te vinden zoals onder andere Wolverhampton Wanderers, FC Union Berlin en FC Karnten. Zaterdag is de officiële opening om 10.00 uur en zal er vanaf 10.30 gestart worden met de poule-wedstrijden. Op zondag beginnen de afrondende poulewed strijden ook om 10.30 uur en begin nen de kruisfinales om 14.30 uur. Naast dit top-evenement worden ook nog tal van andere toernooien georganiseerd. De toegang tot sport park de Wieën is gratis. Swinkels van SV Leunen iterdagmorgen als winnaar rubriek 'De Schijnwerper in nieuwsblad Peel en Maas iden van Ger Schlooz van iak Olympic Sport een paar linternieuwe voetbalschoe- ontvangst mogen nemen, genaar van de sportzaak aan seniusplein stelde ook dit jaar ckelijks een bal beschikbaar voetballer die erin slaagt om die te verslaan bij het voor van de uitslagen van de com- i'edstrijden van amateurclubs rgio Venray. Swinkels wist van pelers de meeste punten, tien, en. Naast een paar voetbal en won hij ook een voetbal jeugdafdeling van zijn vereni- mdat hij de redactie van Peel sin een onderling duel wist te i. Naast Swinkels ontvingen rist-Jan Tissen (Ysselsteyn), i Verhoeven (dames Venray) Maes (SVOC'01) een bal. André Swinkels ontvangt de voetbalschoenen van Ger Schlooz. Links Crist- Jan Tissen en rechts Yvonne Verhoeven. Uitslag: Inalfa Roof Systems-SW 2-5 SW-SV Deurne 4-2 Programma zaterdag 25 mei: Merselo-SW 15.45 vertrek vanaf de Evenaar. Denk aan receptie Wanssum. Alle spelers wor den verwacht. Afmeldingen uiterlijk donderdagavond bij E. van Mill, tel: 582346 Maandag 3 juni: tournooibespreking, iedereen moet komen, geen afmel ding mogelijk! Aanvang 19-30 u in de kantine. Voor de 19e keer organiseert voetbal vereniging SSS'18 uit Overloon het jaarlijkse familietoernooi Het toer nooi zal worden gehouden op zon dag. 26 mei. De aanvang is 12.00 uur. Er zal dit jaar door veertien teams aan dit toernooi worden deelgenomen welke verdeeld zijn in twee poules van zeven teams. Om 17.30 uur zal in de kantine op het sportpark de Raay de prijsuitreiking plaats vinden. Ook nu is er weer aan de kinderen gedacht. Zij kunnen zich de gehele dag vermaken een groot springlucht- kussen Limburgse kampioenschappen: datum en plaats van de Limburgse kampioenschappen voor pupillen zijn gewijzigd. Deze kampioenschappen worden nu gehouden op zaterdag 1 juni in Kerkradc. Oorspronkelijke datum zou dit kampioenschap op 15 september in Venray worden gehou den. Tweede competitiewedstrijden C/D junioren en pupillen: op zaterdag 25 mei wordt in Best de tweede compe titiewedstrijd voor de C/D junioren gehouden. Op zondag 26 mei wordt in Venray de tweede competitiewed strijd voor de pupillen gehouden. Na deze wedstrijden zal worden beslist welke verenigingen mogen deelne men aan de Finalewedstrijden. De baantrainingen in het zomersei zoen zijn als volgt: pupillen: dinsdag 18.30-19 30, donderdag 18.30-19.30. C/D junioren: dinsdag 18.45-20.30 en donderdag 19.00-20.30. A/B junioren: dinsdag 19.15-20.45 en donderdag 19-15-20.45. NSG atleten: vrijdag 19.00-20.00. Lopersgroep alle niveaus: dinsdag 19.00 baantraining donderdag (start atletiekbaan) 19.00 baan, bos of wegtraining. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden Sportpark De Wieën). Telefoon tijdens trainingen: 58 55 22. Informatie: bij de trainers of tel. 58 82 17. Zie ook: www.av-venray.nl Ledenadministratie: tel. 582842. Tedere zaterdag is de papiercontainer van A.V. Venray - Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg kruising Veltum- se Kleffen, geopend van 09 00-13 00 uur. Programma: 25 mei Best 2e C/D competitiewedstrijd; 26 mei Venray 2e competitiewedstrijd pupillen; 1 juni Kerkrade Limburgs kampioen schap pupillen; 2 juni Venlo Limburgs kampioenschap C/D junioren. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Leunen won nipt met 1-0 van FCV. en speelt donderdag (vanavond) de beslissingswedstrijd om door te kunnen naar de finaledie komende zondag gespeeld wordt. Leunen-FCV 1-0(0-0). Doelpunt: 90. Ronald Weijs 1-0. Scheidsrechter: Lebens (Born). Toeschouwers: 150. Gele kaart: Joris van Lierop (Leunen), Arno Boss en Gijs Roeven (FCV). Leunen: Van Dongen; A. Kuenen, Swinkels, Loenen en Wil- lems (80. Gommans); Holtackers, E. Berden, B. Litjens (67. Van Osch) en Van Lierop; M. Berden en K. Kuenen (76. Weijs). Vanavond (donderdag) heeft Leunen bij FCV aan een gelijkspel voldoende om de finale van de nacompetitie te bereiken. Die eindstrijd, met als inzet promotie naar de derde klasse, vindt komende zondag plaats op neu traal terrein. De tegenstander is de winnaar van de ontmoeting tussen MVC en Veritas. Door de 1-0 thuisoverwinning op FCV staat Leunen met één been in de finale. De verdiende zege op de Ven- Ionaren kwam zondag heel laat tot stand. De negentig minuten waren al vers treken toen de thuisploeg een sublie me aanval opzette. Op aangeven van Joris van Lierop trok Marco Berden vanaf de linkerkant de bal strak voor het doel. Daar stond bij de tweede paal Ronald Weijs die de mooie aanval doeltreffend afrondde: 1-0. De match- winaar kwam pas een kwartier voor het einde binnen de lijnen toen hij Freddy Kuenen in de frontlinie aflos te. Arbiter Lebens liet na de enige treffer nog vijf minuten naspelen maar daarin wist Leunen moeiteloos de krappe voorsprong vast te hou den. Na het verlossende eindsignaal feli citeerden doelman Chris van Dongen en libero André Swinkels elkaar met gemengde gevoelens. Want dit was hun afscheidswedstrijd op sportpark 't Klaverblad. Meer dan tien jaar stre den ze samen in de Leunse hoofd macht. Maar beide dertigers hebben hun vertrek aangekondigd Voor aanvang van de wedstrijd tegen FCV werden Van Dongen (36) en Swinkels (31) door hun trainer Noud Janssep gehuldigd. Namens de spelersgroep kregen ze een bloemetje overhandigd. Want dit was de aller laatste wedstrijd voor eigen publiek. "Twee belangrijke mensen bij het eer ste elftal stoppen. Dat is ontzettend jammer zo liet Janssen zijn gevoel spreken. "Maar we willen het seizoen toch goed afmaken. Wat komt dat is een latere zorg". Waarmee Noud Jans sen duidelijk aangaf dat hij voor pro motie wil gaan. Tevens beseft hij dat, mocht Leunen komend seizoen inder daad in de derde klasse spelen, hij de beide steunpilaren nog zeker zal mis sen. In de competitie was Leunen vlak na FCV op de tweede plaats geëin digd. De thuisontmoeting in oktober won Leunen met 1-0. Maar een maand geleden werd in 't Ven een 3-0 neder laag geleden. De oranje-witte formatie had dus nog wat recht te zetten tegen FCV dat getraind wordt door Venray- naar John van der Wijst. FCV had de tweede ronde van de nacompetitie bereikt door na straf schoppen DESM uit Weert uit te scha kelen. Terwijl Leunen in twee ont moetingen (2-2 en 3-0) te sterk was voor RKMSV uit Meijel. De Venlona- ren hadden in de openingsfase het beste van het spel. Dat veranderde nadat halverwege de eerste helft voorstopper Daan Loenen uit een cor ner van Joris van Lierop op de paal kopte. Dat was voor de thuisploeg het sein het heft in handen te nemen. Leunen dook steeds gevaarlijker op voor het Venlose doel. Maar goalie Ververgaert wist schoten van de "broers Marco én Edwin Berden onschadelijk te maken. Ook na de hervatting was de FCV- keeper paraat op een uithaal van Edwin Berden. Zestien minuten voor tijd was aanvoerder André Swinkels heel dicht bij een doelpunt toen hij vanaf ruim dertig meter schitterend uithaalde. De bal ketste boven de kansloze doelman op de lat. Ronny Holtackers schoot nog in het zijnet maar gaandeweg leek het duel doel puntloos te eindigen. Waarmee FCV. met een een thuis wedstrijd in het vooruitzicht, uiterst blij zou zijn, Totdat Leunen op de val reep nog een prachtige aanval uit de hoge hoed toverde. En ditmaal was het wel raak en werd invaller Ronald Weijs de gevierde schutter.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 17