)e Venrayse Apotheken, ien profielschets ledisch Centrum Veltum opent zijn deuren lededelingen luisartsenpraktijk Huisartsenpraktijk Veltum 1=4. In Venray zijn drie fnbare apotheken: apo- j ek St. Oda, apotheek de nnikskap en apotheek 1 pniusveld. Vanaf deze and worden dit er vier: Op andag 27 mei opent apo- ek Veltum haar deuren! De a theken werken zeer nauw tten om een optimale zorg kunnen leveren. irknemers, Er werken J MentecI vijf apothekers, circa 'm assistentes (totaal 23 fte), orgers, administratief mede- ra tkers en interieurverzorgend peel. let verzorgingsgebied. Omvat kom van de gemeente Venray ile aangrenzende kerkdorpen. verder liggende kerkdorpen I? 'den mede door andere regio- fw apotheken en apotheekhou- huisartsen verzorgd. Onze Mprgers komen in deze hele fjpiten openingstijden. Apo- Antoniusveld is 24 uur per jj?»265 dagen per jaar minimaal een assistente aanwezig zodat in spoedgevallen steeds beroep op ons gedaan kan worden. Sinds juli vorig jaar is in Venray een huisart senpost geopend waar we nauw mee samen trachten te werken. Sinds die periode verleent apo theek Antoniusveld deze 'spoed'- service voor een groter verzor gingsgebied. Sterk in automatisering. Sinds eind van de 80er jaren zijn de computers van onze apotheken met elkaar gekoppeld. Ook heb ben we een computerkoppeling met elf van de veertien huisartsen en een internistenmaatschap in het ziekenhuis, Op deze manier kunnen wij de medicatie-begelei ding én zorgverlening voor onze patiënten verbeteren. Samenwerking met huisartsen. Het Farmaco Therapeutisch Over leg (FTO) met de huisartsen vindt gemiddeld zeven keer per jaar plaats en verloopt' in een open en prettige sfeer. Voorbereiding vindt bij toerbeurt plaats door een groepje van een apotheker en twee huisartsen. Samenwerking met de regio Noord-Limburg. Bijna alle apothe ken in Noord-Limburg zijn verte genwoordigd in de gelijknamige kwaliteitskring. Ca. 10 x per jaar komen de apothekers van deze apotheken bijeen. Diverse kwali teitsaspecten komen dan aan bod. Onze visie op verantwoorde far maceutische zorg Het team van onze apotheken streeft ernaar om farmaceutische patiëntenzorg in de dagelijkse werkzaamheden te integreren om zo de therapietrouw, de omgang met het ziektebeeld, de gezond heid en de levenskwaliteit van de patiënten te verbeteren. Ook besteden wij veel aandacht aan het voorkomen en signaleren van bijwerkingen. Hierbij is de attitude van het gehele team heel belangrijk. Wij streven ernaar om iedere patiënt als persoon met individuele behoeften te bejegenen en om nauw samen te werken met ande re zorgverleners, patiëntenvereni gingen en zorgverzekeraars. In deze samenwerking neemt de patiënt met zijn belangen de cen trale plek in. Wij zijn ons bewust van het spanningsveld tussen goede zorg verlening en de daaraan gerela teerde kosten. De apotheek draagt actiëf bij aan de bevorde ring van doelmatig geneesmiddel- gebruik, bijvoorbeeld door het begeleiden van patiënten bij hun gencesmiddelgebruik en het advi seren van de huisartsen bij het voorschrijven. Een continue ontwikkeling van de eigen professionele deskundig heid en gestructureerde verbete ringen in onze interne organisatie zijn noodzakelijk om dit alles te kunnen bewerkstelligen. Mede door de oprichting van apotheek Veltum hopen wij nog beter invulling te gaan geven aan bovenstaande uitgangspunten. Heeft u over het bovenstaande of anderszins over geneesmidde len een vraag? Dan bent u te allen tijde welkom in een van de Ven rayse apotheken. EN MAAS Donderdag 23 mei 2002 - Pagina 15 jtiatief van huisartsen- jk Veltum is Medisch im Veltum ontwikkeld. ;a ander heeft geresul- in een fraai, modern en (ioneel gebouw, statig aan de Langstraat 100. ndag 27 mei a.s. wordt :bouw in gebruik geno- 'nderstaand wordt de van planvorming tot :ring, in kort bestek ireven. tORBEREIDINGEN BOUW ds in 1997 heeft het eerste g plaatsgevonden met de a Elite om grond te verwerven ^1 'en nieuw te bouwen prak- imte in de wijk Veltum. Al iel het oog op een perceel De Hoebert. Dit kavel in aanmerking voor bebou- was gelegen aan de Langstraat, op zeer korte afstand van de bestaande praktijk. Een perfecte locatie dus voor vesti ging van Huisartsenpraktijk Vel tum. MEDISCH CENTRUM Al in een vroeg stadium is het plan ontwikkeld om een groter, multifunctioneel centrum te bou wen, waarin naast een huisartsen praktijk ook andere disciplines worden gehuisvest. Enerzijds wordt hiermede beter voldaan aan de eisen van de moderne gezondheidszorg, anderzijds past een dergelijk gebouw beter in de plannen van de gemeente. Con centratie van activiteiten ver hoogt verder de kwaliteit van de dienstverlening BOUWTEAM Architectenbureau van der Schoot uit Schijndel heeft het door de huisartsen gedefinieerde programma van eisen vertaald in een ontwerp voor een multifunc tioneel gebouw met een moderne uitstraling. In een vroeg stadium is bovendien samenwerking met aannemer Bouwmij Janssen gestart om de materiaalkeuze en detaillering verder te optimalise ren. Bijzondere aandacht is-hierbij geschonken aan de bereikbaar heid van het gebouw, logistiek in het gebouw, ontvangst en verblijf van de patiënten, geluidsisolatie van de spreek- en behandelka mers-en efficiency voor de artsen en assistentes. ONTWIKKELING Bij de start van het overleg met de gemeente was de bestemming van Plan De Hoebert nog niet geconcretiseerd. De situering, ontsluiting en de vorm van het centrum zijn dan ook in overleg met de gemeente gaandeweg nader uitgewerkt. Dit overleg heeft veel tijd en energie gekost en het plan is tijdens dat traject ook meerdere malen ingrijpend aangepast. Uiteindelijk is na toet sing door de Provincie medio 2001 het startsein gegeven voor de bouw. Op maandag 27 mei 2002 wordt het centrum in gebruik genomen. INDELING VAN HET GEBOUW Op de begane grond van het centrum is de huisartsenpraktijk en de apotheek gesitueerd. De huisartsenpraktijk biedt plaats aan een ruime ontvangst- en wacht ruimte met veel privacy voor de patiënten. De assistenten beschik ken over een zeer grote wer kruimte welke grenst aan een EHBO-ruimte. Er zijn vier spreek kamers met aangrenzende onder zoeksruimtes voorzien voor de huisartsen. Vanuit de centrale hal is een moderne apotheek bereik baar welke door Cantarus Archi tecten B.V. fraai en functioneel is ingericht. Op de eerste verdie ping beschikken apothekers en artsen over aanvullende vergader en werkruimten, teyens zijn er nog enkele ruimtes met pantry beschikbaar voor paramedische professies. Het perceel biedt vol doende parkeerruimte op eigen terrein, ontsluiting geschiedt van uit de Langstraat. BOUW De bouw is voorspoedig verlo pen. Hoewel er vele partijen betrokken waren bij de realisatie is de bouw een goed geordend proces gebleken. Ik dank de betrokken partijen dan ook voor hun inzet en enthousiasme. Het was prettig om met U samen te werken. ;en, 24 mei as is onze praktijk, vanwege de verhuizing, gesloten, iluitend voor spoedgevallen kunt u contact opnemen met Huisartsenprak- intoniusveld, tel.: 581465 of 585900. artsenpraktijk Veltum tstraat 100 1 AG Venray [openingstijden van Huisartsenpraktijk Veltum: 8.00-17.00u ;e assistenten: 12.30-13.OOu Ineen telefoonnummer (ook buiten kantoortijden): 583558 dnummer overdag: 502228 Willy, Renate en Els. Het moderne centrum met eigen parkeerfaciliteiten is gele gen aan de Langstraat 100. dus op steenworp afstand van de eerdere huisvesting van huisartsenpraktijk Veltum. De huisartsen wereld is volop in beweging, allerlei nieuwe ont wikkelingen doen hun intrede zoals differentiaties binnen het huisartsenwerk en praktijkonder- steuningsprojecten. Verder is er grote aandacht voor samenwer king binnen de eerste lijn en met de tweede lijn van de gezond heidszorg. Over en weer wordt in eikaars "keuken" gekeken en aan elkaar geadviseerd hoe een desbe treffende patiënt het beste gehol pen kan worden. Grote nadruk bestaat ook op nascholing. De huisartsen, als eerste binnen de gezondheidszorg kennen al gerui me tijd verplichte en gedegen nascholing Ook op het gebied van automatisering lopen wij als huisartsen binnen de artsenwe reld voorop. Het medisch dossier is geheel terug te vinden in de computer. Goede bereikbaarheid en duidelijkheid voor de patiënt is ook een van de belangrijkste speerpunten, zeker in deze soms hectische maatschappij. Om onze patiënten ook in deze tijd zo goed mogelijk van dienst te kunnen blijven zijn hebben wij reeds in 1997 besloten om onze huisartsenpraktijk in een nieuw medisch centrum onder te bren gen. In deze göed geoutilleerde huisartsenpraktijk kunnen wij onze toekomstvisie ten volle gestalte geven. Wat wij IJ bieden en in de toekomst kunnen gaan bieden in huisartsenpraktijk Vel tum is hieronder kort weergege ven. - Bovenaan staan goede bereik baarheid en beschikbaarheid voor de patiënt. - Praktijkondersteuning in de vorm van een verpleegkundige of gespecialiseerde doktersassis tenten. - Aparte spreekuren voor bepaal de patiëntengroepen zoals hoge- bloeddruk- patiënten, mensen met suikerziekte. - Patiënteneducatie. - Chirurgische ingrepen. - Plaatsen van spiraaltjes. - Opleidingsfaciliteit voor huisarts in opleiding. - Longfunctieonderzoek - Instellen op insuline. - Wrattenspreekuur. - Reizigersvaccinatie. - Tapen, - Injectietherapieën voor gewrichten. Wij zien er naar uit om L' in ons nieuwe gebouw nog beter van dienst te kunnen zijn. Mochten er vragen zijn staan wij altijd klaar om deze te beant woorden. Huisartsen Wittgen, van Casteren-van Gils, Bruins Op maandag 27 mei gaat het Medisch Centrum Veltum offi cieel van start. In dit ruim opgezette medisch centrum zijn een apotheek en een huis artsenpraktijk gevestigd, ver der is er ruimte voor andere disciplines zoals een psycho loog, maatschappelijk werker en anderp paramedische beroepen. De huisartsenmaatschap bestaat uit drs. J. Wittgen, drs. B. van Cas teren- van Gils, en drs. R. Bruins. In de huisartsenpraktijk zijn 3 doktersassistenten werkzaam,

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15