Anita Bijvoet zingt gedichten van Aafjes Senioren ongerust over sluiting Rabobanken Raadselige Roos, raadselige geest Ingezonden Basisscholen gratis naar musea Petrus'Bandenkerk iedere dag open Disney-concert in Ysselsteyn Jong talent maakt opwachting in Mariakapel Pubers met problemen Verward PEEL EN MAAS BEZORGEN? In het Theehuis Venray Peel en Maas en Pinksteren Gewonde eel en maas Donderdag 16 mei 2002 - Pagina 9 In de rubriek ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te niileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het dit voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie- wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en res worden niet geplaatst. ie Waan Naar aanleiding van publicaties een ingezonden brief in Peel Maas van donderdag 8 mei jl. Et volgende: Doordat er wat commotie is jtstaan over het 'kerkhof' op ;n van de rotondes in Venray, il ik graag het een en ander toe- iliten. Belangrijk is te weten dat het crkhof geen kerkhof is maar n monument. Dat is een wezen- fc verschil. Niet iedere willekeu- je verzameling kruizen is een :rkhof. Wie de moeite neemt par het monument te gaan kijken het St. Annaterrein, zal zien l de opstelling van de kruizen wijkt van het normale kerkhof, c dicht bij elkaar geplaatste krui- :n roepen veel meer het beeld van een leger, een volk. Een uep mensen die opstaat, pstaan uit de anonimiteit. Daar dit werk ook voor bedoeld. Om ns te herinneren aan al die men- n die naamloos tussen ons Ven- ynaren zijn begraven. Geruis- os zijn verdwenen, zonder veel phef. Het projectbureau 'De aan' en alle deelnemende kun- enaars vinden dat we met ons len iets goed te maken hebben, iet in de vorm van een verwijt. ;ker niet aan het Vincent van och Instituut of de inwoners van :nray. De oorzaak van de gang in zaken heeft te maken met het jdsbeeld en veranderende izichten. Een monument wordt iet opgericht om de omgeving ip te leuken', een monument :eft tot doel ons te herinneren in wat er is misgegaan, wat niet id moeten gebeuren, waar we lijt van hebben of waar we trots izijn. Als er ooit een monument geweest om zoiets te realiseren is het nu Ter afsluiting van ;n periode van 100 jaar psychia- ne in Venray, want daar komt nu einde aan. Het monument, .staande uit 100 kruizen (voor der jaar één), is slechts een nderdeel van het totaalconcept, lp acht rotondes zal het voor een zo gesloten instituut binnen- e buiten gekeerd worden. Mar- inte delen van gebouwen, iviljoens, zullen op zeven roton- sgeplaatst worden. St. Anna en Servaas was meer dan gebou- en. We zijn altijd trots geweest die gebouwen en ook nu aken we ons druk om zoveel logelijk te behouden. Waar we iter moeite mee hebben zijn de ewoners van deze gebouwen, en fatsoenlijk volk kan zich niet emitteren zich alleen maar op winden over de buitenkant. Verder wil ik even reageren op ingezonden brief van dhr. Ger- rd Remmers in de Peel en Maas in 8 mei jl. Best heer Remmers. U schrijft it u het buitengewoon walgelijk indt dat voormalige patiënten op rote billboards langs de weg ten- oongesteld worden. Beste heer emmers: geen van de afgebeelde lensen hebben ooit iets te taken gehad met psychiatrie. Het lijn vrienden, familie en kennis- cn van de fotograaf. Ik maak mij mstig zorgen. Wie is hier nou ek? Joop Wismans Projectbureau De Waan, De Waan II Graag wil ik reageren op het Jukje 'Kerkhof moet op rotonde'. IsVenrayse burger weet ik niet eter dat St. Servaas en St. Anna Ij Venray hoort. Als kind zag ik mensen alleen of in een lange jdoor het dorp lopen. In veel winnen was het toen normaal 1st een patiënt hen hielp in het uishouden of in de tuin. Veel Jensen uit Venray waren werk- tttm op een van de locaties. Ook Ie winkeliers hadden hun rela tes met het instituut. Jaren later «n ik als verpleegkundige gaan terken op het toenmalige PCV. t herinner me nog goed dat er en grote wagen kwam van een mot modehuis uit Venray met hurin allemaal kleding waaruit de Jensen hun keuze konden token. Voor elektrische appara- tor t.v., radio, wasmachines el werd en wordt er gebruik emaakt van een zaak. Met andere morden: de Venrayse midden- tond is mede groot geworden '°or deze instellingen. En nu lees dat men niet geconfronteerd *11 worden met de kruizen van al 'Ie onbekende gestorven patiën- £nen de winkeliers zijn bang dat IUn imago mogelijk wordt fschaad. Laat me niet lachen Jeannette Poels, Venray. Dodenherdeking: 'mei? De burgemeester van Venray, R' J. Waals, heeft vier jaar gele- fn behoorlijk zijn nek uitgesto- en; hij nodigde de Duitse ambas- JJileur uit bij de doden herdenking van 4 mei. Ook afge ven 4 mei was de nieuwe Duit se ambassadeur Duckwitz bij de dodenherdenking in Venray. Een geweldig initiatief vind ik. Als je hoort, waar de bezinnin gen bij de dodenherdenking over gaan, dan sluit dit meestal naad loos hier bij aan. De bezinningen gaan meestal over het feit dat toen, maar helaal ook nu nog, mensen hun leven geven voor de vrijheid. Vrijheid heeft zijn (hoge) prijs. En we doener terecht alles aan om ook de jonge jeugd te overtuigen van de waarde van vrijheid, van het nut om te blijven gedenken, óók als een oproep om 'de tirannie (te) verdrijven die mij mijn hart verwondt'. Ik vraag me af of we niet nog een stap verder moeten gaan. Er zijn in Nederland nog heel wat mensen die maar moeilijk met Duitsers door een deur kunnen, en niet alleen de ouderen die de laatste wereldoorlog bewust heb ben meegemaakt! Van die laatste groep kun je dat nog begrijpen. Maar jongeren, vaak decennia na 1945 geboren, met zo n animosi teit, dat is voor mij onbegrijpelijk. En ik vraag me afheeft dat wel licht ook met die Dodenherden king van 4 mei te maken? Dan wordt immers toch steeds weer gerefereerd aan de toenmalige Duitse bezetter en er wordt dan nauwelijks onderscheid gemaakt tussen Nazi's en andere Duitsers. En ik stel mezelf, en nu ook u!, de vraag: zou het niet goed zijn om de Dodenherdenking los te maken van de bevrijdingsdag op 5 mei? Zou het niet beter zijn een 'Dag van Droefheid' bijvoorbeeld in te stellen in plaats van de Dodenherdenking, een dag waar op we alle slachtoffers herdenken die vielen in de strijd voor de vrij heid, de eeuwen door? Want uit eindelijk hebben we onze vrijheid ook bevochten op bijvoorbeeld de Spanjaarden, de Oostenrijkers, de Fransen en de Engelsen, alleen wat langer geleden. En wellicht komt dat onze verhouding met onze Oosterburen zeer ten goede! J. Coenen, pastoor-deken. Een zeer verwarde vrouw heeft vorige week vrijdag rond 22.50 uur het treinverkeer richting Nij megen volledig stilgelegd. Kort nadat de trein vanuit de richting Nijmegen langs de overweg aan de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum was gepasseerd nam zij plaats op de rails. Gelukkig had de machi nist van de passerende trein bange voorgevoelens en waar schuwde zijn collega die enkele ogenblikken later zijn trein in beweging zou zetten om richting Nijmegen te gaan Enkele meters voor de overweg kwam deze trein tot stilstand. Het NS-personeel kreeg de vrouw niet zover dat zij van de rails zou weggaan. De poli tie werd gewaarschuwd en die nam de vrouw mee. Het treinver keer had een vertraging van onge veer 35 minuten. Wil jij of andere bladen Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray In het kader van de manifes tatie De Waan verzorgt het Literair Café Venray-regio zon dag 26 mei een speciaal pro gramma waarin de in 1993 in Swolgen overleden dichter Bertus Aafjes centraal staat. Mezzosopraan Anita Bijvoet uit Maashees zingt gedichten van Aafjes, getoonzet door de Venlose componist Piet King- ma. Door haar werk als ergothera peute bij het Vincent van Gogh Instituut in Venray heeft Anita een sterke band met de psychia trie. Zij wordt op piano begeleid door de in Nederland woonachti ge Italiaanse Lucia Marrucci. De liederen worden ingeleid door Anton Kroft, oud-directeur van het Psychiatrisch Centrum Ven ray, vriend van Bertus Aafjes en kenner van zijn werken. Deze lite- rair-muzikale bijeenkomst vindt plaats in het Theehuis in het Ven rayse Odapark op zondag 26 mei en begint om 11.30 uur. De entree bedraagt 8 euro, donateurs krijgen de gebruikelijke korting. Bertus Aafjes is een van Neder lands grootste dichters en schrij vers. Hij werd op 12 mei 1914 in Amsterdam geboren en is op 22 april 1993 in het Noord-Limburg- se kerkdorp Swolgen overleden. De gedichtenliederen werden voor het eerst in 1989 uitgevoerd in besloten gezelschap in Venray ter gelegenheid van de 75e ver jaardag van Aafjes. Vijf jaar na het overlijden van de dichter zong Anita Bijvoet de liederen tijdens een speciale door het Literair Café Venray-regio georganiseerde her denkingsdienst in Swolgen, Aafjes laatste woonplaats. Zangeres Mezzosopraan Anita Bijvoet sloot haar zangstudio aan de muziekschool in Luik cum laude af. Verder studeerde ze aan het Conservatorium in Maastricht bij Lode de Vos en heeft ze haar zangstudie vervolgd bij bekende zangpedagogen als Erna Spooren- berg en Aafje Heijnis. Ze wordt regelmatig gevraagd om te zingen in de Mattheus Passion, de Johan nes Passion. Elias en andere religi euze composities. Onlangs werd ze nog tweede op het muziekcon cours Prix Dominique te Venlo en sinds 1999 is Anita Bijvoet vaste zangeres van het Artemisia Ensemble. Anita Bijvoet wordt op de piano begeleid door de Italiaanse Lucia Marrucci. Zij voltooide haar stu die piano en muziekdidactiek aan het Conservatorium in haar geboortestad Florence. Ze stu deerde voorts in Antwerpen en Toronto en gaf concerten in veel Italiaanse steden. Ze won samen met M. Galli het pianoconcours F. Schubert in Turijn en het Agora 89-concours in Rome. Ze woont inmiddels zes jaar in Nederland en is actief als pianiste en pianodo cente. Sinds vier jaar treedt ze regelmatig op in ons land met een Italiaans gezelschap met de voor stelling 'II poeta sa 'di diverte' (Intaliaanse poëzie met muzikale begeleiding) en is ze de oprichter van het Artemisia Ensemble. Aafjes Aafjes behoort tot de veelgele zen auteurs in ons land. Hij wilde aanvankelijk priester worden maar breekt deze opleiding in 1936 af en maakt dan een voetreis naar Rome. In het bevrijdingsjaar publiceert hij afzonderlijk en met groot succes gedeeltes van de Voetreis zoals In het atrium der Vestalinnen. Deze publicatie werd bekroond met de Rademae- ker Schorerprijs. In 1946 wordt "Een voetreis naar Rome" als geheel gepubliceerd en dat leidt tot grote opschudding in katholie ke kringen. "Een voetreis naar Rome", behaalde een voor die tijd, en voor de poëzie nog steeds, onwaarschijnlijk hoge verkoop, van vele tienduizenden exempla ren. De dichtkunst van Aafjes viel al meteen op bij het verschijnen van zijn eerste bundel in 1940 "Het gevecht met de muze". Deze bundel werd door het literaire publiek ervaren als een belangrij ke vernieuwing van de poëzie. In 1952 kwam Aafjes naar Limburg, waar hij zijn intrek nam in een van de torentjes van kasteel Hoensbroek. Twintig jaar later koos hij voor de rust van de Swol- gense Heide in het Meerlo-Wans- sumse kerkdorp Swolgen. Hier schreef hij nog veel (reisverha len, gedichten en sprookjes. In Noord-Limburg was hij een graag geziene gast bij talrijke culturele evenementen. De Seniorenraad Venray uit in een brief aan de directie van de Raobank Venray Meer- lo-Wanssum haar grote onge rustheid over de sluiting van de kantoren in Blitterswijck, Meerlo, Mérselo, Oirlo en Oos- trum in de loop van dit jaar. Ook de opheffing van de twee wekelijkse zitting in bejaar dencentrum Den Oever (Schuttersveld) in Venray en het verdwijnen van de geldau tomaten in Oirlo en Merselo is de Seniorenraad een doorn in het oog. Volgens de Seniorenraad leiden de veranderingen tot een vermin dering vim de dienstverlening aan particulieren van de Rabobank en is er veel ongenoegen ontstaan, natuurlijk ook en vooral onder ouderen en gehandicapten. Ver der is de Seniorenraad teleurge steld in het feit dat de directie voorbij is gegaan aan de rol van de raad, als vertegenwoordigend orgaan voor alle senioren in Ven ray, en haar niet van te voren heeft ingelicht over de voorgeno men veranderingen. De Senioren raad kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat er zich in de (nabije) toekomst nog meer ver anderingen zullen aandienen die niet in het belang van haar achter ban zijn. De mededeling dat de kantoren Leunen, Venray, Wans- sum en Ysselsteyn worden verbe terd en optimaal voor de cliënten worden ingericht, stelt de Senio renraad niet gerust. Honderd jaar psychiatrie in Venray, tien jaar Literair Café Venray-regio. Dat neemt met verschillende literaire projec ten deel aan De Waan, de manifestatie over kunst en psychiatrie. Met schrijversbij eenkomsten, poëtische kun stuitingen van onder anderen Raayland-jongeren en een schrijfwedstrijd. Een landelijke wedstrijd over uiteraard het thema psy chiatrie in het jaar dat tevens de tiende wedstrijd om de Venrayse literaire prijs 'De Raadselige Roos' op het pro gramma staat. In het kader van De Waan laat een reizende tentoonstelling in de herfst zien dat vele auteurs de bekende uitdrukking 'te gek voor woorden' letterlijk hebben gelo genstraft. Amateurschrijvers kun nen dat ook. In (maximaal drie) gedichten en/of een kort verhaal, waarmee ze kunnen deelnemen aan de themawedstrijd 'Hoe raad- selig de geest'. Voorwaarde is dat de inzendingen gaan over de raad sels van de geest. Over alles wat met de psyche te maken heeft. Behalve deze landelijke thema wedstrijd organiseert het Literair Café Venray-regio de jaarlijkse, inmiddels tiende wedstrijd om 'De Raadselige Roos'. Aan deze jubileumwedstrijd kunnen zoals steeds alleen deelnemen amateur- schrijvers uit Zuid-Nederland en Belgisch Limburg, die een gedicht en/of kort verhaal over een onder werp naar keuze mogen insturen. Zuiderlingen kunnen dus aan beide wedstrijden deelnemen. Het inschrijfgeld bedraagt 8.50 euro voor 'de Raadselige Roos', 10 euro voor 'Hoe raadselig de geest' en 14 euro voor deelname aan beide wedstrijden. Aan de winnaars worden de ING-Roostro- fee en een kunstwerkje uitgereikt, vervaardigd in het kader van De Waan. Schrijvers hebben voor 'Hoe raadselig de geest' de tijd tot 1 september; voor 'De Raadselige Roos' sluit de inzendtermijn 1 oktober. De prijsuitreikingen met uitgave van een bundel met bekroonde en anderszins geselec teerde inzendingen zijn op 15 december en 19 januari. Informa tie en de reglementen van de beide schrijfwedstrijden zijn te vinden op de website www.Iite- rair-cafe-venray.nl. De reglemen ten worden toegestuurd wanneer men een gefrankeerde, aan zich zelf geadresseerde envelop stuurt naar secr. schrijfwedstrijden Ven ray, Isabellahof 25, 5801 LD Ven- Leerlingen van Limburgse basisscholen kunnen, in basis schoolverband, in het najaar van 2002 gratis een bezoek brengen aan de drie Limburg se musea. De dag kan door de basisschool zelf worden geko zen. De inkomstenderving voor de musea wordt gecompenseerd door de provincie Limburg. Gede puteerde Staten hebben dit voor stel aan Provinciale Staten voorge legd. In totaliteit is hiervoor een bedrag gereserveerd van 45.455 euro. Daarnaast hebben GS aange geven 15.000 euro te willen bij dragen in vervoerskosten van scholen naar musea. Omdat het een experiment betreft en het budget gelimiteerd is, geldt voor scholen 'wie het eerst komt, wie het eerst maalt'. Het provinciale voorstel kan worden gezien als een experi ment en voorloper op mogelijk nieuw landelijk beleid. Het pro jectbureau Actieprogramma Cul- tuurbereik verzorgt de uitvoering van het experiment. Na afloop van het experiment wordt samen met de provinciale musea en het projectbureau een evaluatie opge steld. Op basis van de evaluatie en in samenhang met landelijke ont wikkelingen wordt gekeken of het experiment vervolgens in een permanente regeling kan worden omgezet. In de pinksterweek verschijnt weekblad Peel en Maas normaal op donderdag 23 mei. In verband met de kortere werkweek dienen sport- en verenigingsberichten uiterlijk zaterdag 18 mei om 17.00 uur ingeleverd te zijn.Eventuele wedstrijdverslagen van dat weekend kunnen tot maandag avond 18.00 uur ingeleverd worden. Advertenties kunnen normaal tot dinsdagavond aangele verd worden. De St. Petrus'Bandenkerk is ook dit jaar weer iedere tussen 14.00 en 16.00 uur opengesteld. Twee leden van het suppoostengilde zit ten klaar om de bezoekers te ont vangen en te woord te staan. Het is beslist de moeite waard om even deze gewijde, mysterieuze ruimte te betreden, hetzij voor een moment van stilte en bezin ning, hetzij voor een wandeling langs de prachtige beeldengalerij, die onze kerk rijk is. Uit alle windstreken komen er bezoekers alleen al om de rijke beeldenschat te bewonderen. Venray bezit een kerk met een unieke beelden schat die in heel Nederland niet te vinden is. Door de beeldenstorm van 1566 zijn in praktisch alle ker ken in Nederland de middeleeuw se beelden verhield. In Venray is wonder boven wonder de hele ris altaren mét de beelden bewaard gebleven. En dat waren er zestien met op elk wel drie verschillende beelden Daarnaast bezit de kerk een reeks Apostelbeelden van onbekende herkomst en een Marianum en een unieke lezenaar en nog tal van andere kostbaarhe den. Iedereen kan om een rond leiding vragen: van scholen, ver enigingen en buurten tot familiebijeenkomsten, vrienden kringen en bedrijven. Overigens kan de groep suppoosten nog mensen gebruiken en zoekt men vrijwilligers die de zorg op zich willen nemen om het terrein, onmiddellijk rond de kerk. schoon en netjes te maken en te houden. Voor meer informatie: Toon den Brok, telefoon 569222. Op zondag, 26 mei verzorgt fan fare De Peelklank in Ysselsteyn een bijzonder concert. Het optre den staat namelijk geheel in het teken van Walt Disney. Uit een zevental van de meest bekende Disney-tekenfilms zal door de fan fare de muziek ten gehore wor den gebracht maar het bijzondere daarbij is, dat tegelijkertijd op een groot beeldscherm de bijbehoren de fragmenten uit de betreffende films worden getoond. Het gaat hierbij om de muziek uit de vol gende films: De klokkenluider van de Notre Dame, Tarzan, Hercules, De kleine zeemeermin, Belle en het beest, Pocahontas en De Leeu wenkoning. Dit concert is speci aal bedoeld voor de jeugd vanaf zeer jonge leeftijd en natuurlijk ook voor de ouders. Door de spe ciale effecten op het grote scherm kan de jeugd ervaren, hoe de muziek de beelden op het scherm begeleidt en ze 'zullen de muziek zeker kennen en herkennen. Het concert begint om 14.00 uur en wordt gehouden in het gemeen schapshuis De Smelehof in Yssel steyn. Dit gemeenschapshuis zal op die dag omgetoverd worden in een disney-studio waarbij enkele levensechte disney-figuren de sfeer mee zullen bepalen. Op deze wijze hoopt de fanfare de jeugd op een bijzondere manier kennis te laten maken met de blaasmuziek en hen tegelijker tijd te laten genieten van de disney- films. De kinderen van de basis school hebben o.a. mee kunnen doen aan een tekenwedstrijd en de prijsuitreiking daarvan zal tevens plaatsvinden tijdens dit concert. De toegang voor het con cert is geheel gratis en de Fanfare- De Peelklank nodigt iedereen dan ook van harte uit om dit concert mee te beleven. Op zondag 26 mei biedt de Mariakapel in Holthees traditiege trouw aan jong muzikaal talent de mogelijkheid om zich aan het grote publiek te presenteren. Dit jaar zullen optreden de sopraan Deirdre Angenent, op piano bege leid door Andrew Wolters, en de gitarist Quentin Jonckheere op klassieke gitaar. Flet concert begint om 15 30 uur. Deirdre Angenent is een jong zangtalent van 18 jaar, die aan het begin staat van een veelbelovende carrière. Ze volgt het voorberei dend jaar conservatorium zang klassiek in Arnhem, en heeft les van Harry van Berne. Eerder volg de zij lessen bij zangpedagoge Dorien Verheijden. Het program ma dat Deirdre gaat uitvoeren bestaat uit een aantal klassieke aria's van onder meer W.A. Mozart en G.F. Handel, met daar naast een aantal liederen van meer hedendaagse componisten als Britten en Webber. Andrew Wolters is tweedejaars student piano, eveneens aan het conserva torium in Arnhem, en volgt zijn opleiding bij Frank Peters. Quentin Jonckheere is een 18- jarig talent op de klassieke gitaar, en afkomstig en nog steeds wonend in België. Twee maal nam hij deel aan een wedstrijd van de Franstalige televisie voor jonge solisten, en in 1991 kwam hij als winnaar uit de bus in zijn categorie. Hij sloot zijn 12-jarige cyclus muziekonderwijs af met grote onderscheiding (cum laude), en kreeg hiervoor ook erkenning van de gemeente Waterloo, zijn woonplaats. Op dit moment volgt hij zijn opleiding aan het Conservatoire Royal de Musique in Mons, en heeft als docent Odaïr Assad, geen onbe kende in de wereld van de gitaris ten. Quentin speelt een aantal werken van Spaanse componisten als Barrios Mangore en Francisco Tarrega, en ook van de beroemde Argentijnse musicus Astor Piazzo- la. Al met al belooft het een bij zonder stemmig concert te wor den. De entree voor dit concert bedraagt acht euro per persoon en de kaarten zijn te bestellen via de website van de Mariakapel, www.mariakapel.nl, en via de bekende voorverkoopadressen ,in Holthees, de fam. Ermers, Kapel straat 3, tel. 0478 - 636480, en bij de fa. Wijenberg, Gildestraat 6. tel. 0478 - 636390. Vanaf een half uur voor aanvang van het concert zijn kaarten ook verkrijgbaar bij de ingang van de kapel. Op woensdag 29 mei is er een informele gespreksavond in het restaurant de Tambourin (op het terrein van het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg in Venray) voor ouders van pubers en adolescenten met problemen in de GGZ-sfeer (zoals AD(H)D, PDD-NOS en aanverwante stoor nissen). De avond begint om 20.00 uur. Doel van deze avond is om deze ouders in de gelegenheid te stel len om met elkaar ervaringen te delen en informatie uit te wisse len. Naast een informeel gedeelte willen zij graag deze avond nog maals aandacht besteden aan het thema vrijetijdsbesteding voor de kinderen. Is er bijvoorbeeld behoefte aan het oprichten en/of organiseren van soos-activiteiten. Verder willen zij meer vertellen over PGB (Persoons Gebonden Budget). De eerste twee avonden is gebleken dat de avonden tege moet komen aan een duidelijke behoefte. Er werden vele ervarin gen uitgewisseld en de ouders herkenden veel in eikaars beleve nissen. Behalve op 29 mei zijn er nog twee avonden gepland, en wel op 4 september en 6 novem ber. De avonden zullen allen bestaan uit een thema- en een informeel gedeelte. De initiatief nemers, zelf ouders van pubers met een GGZ-probleem, krijgen ondersteuning van de stichtingen BALANS (voor kinderen met ADHD, PDD-NOS en dyslectie), NVA (voor autisme en aan autis me verwante stoornissen) en GAB (Clientenadviesbureau Noord- en Midden-Limburg). De avond heeft een informeel karakter en de toe gang is vrij. - Voor meer informatie kunt u bellen naar: tel.: 06-48085587, 0478-588119 of 0478-516061 Bij een verkeersongeval op de Beekweg is dinsdagavond een 46- jarige man uit Merselo gewond geraakt. Het slachtoffer was inzit tende van een personenauto die werd bestuurd door een 64-jarige man uit Merselo. Hij moest door de brandweer uit zijn benarde positie worden bevrijd waarna hij per ambulance werd overge bracht naar het ziekenhuis. Hij liep vermoedelijk nekletsel op. Door een voorrangsfout van de 64-jarige automobilist kwam deze in botsing met een 48-jarige auto mobilist uit Gemert.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9