Jieuw theaterprogramma eeft internationale allure Inbreng patiënten onmisbaar bij verbeteren zorg" Rabobank Nieuwsbrief Red het regenwoud ijdrage voor De Zandhoek ins Bauer, The Corrz, Fire of Dance, Aïda, Brasil Tropical Flyers senkijkdag priis Nieuwe wethouders in Praatcafé PEEL EN MAAS Cliëntenraad VvGI viert 25-jarig jubileum ff PEEL EN MAAS N.EN maas Donderdag 16 mei 2002 - Pagina 7 het festival Uit de Kunst It op zondag 8 september jfficiële startschot gege- van het theaterseizoen 2003- Deze 'open dag', Hdeheel in het teken staat de amateurkunst, wordt Schouwburg Venray I n met het Kunstencen- Jeruzalem op touw gezet. \t week is ook de nieuwe I trbrochure van de schouw- verspreid. Peter de Neef, leur van de schouwburg, ook dit jaar weer tal van oale en internationale top- en nieuwe talenten, met uit het populaire cabaret, te strikken. ilrukkelijker dan andere heeft De Neef zich bij het nstellen van het theaterpro- ma begeven 0J3 de internatio- markt. Zelfs uit Tibet heeft .j houwburgdirecteur een bij- k »r indrukwekkende voorstel- Y Sacred Tibet, kunnen halen. Tibetaanse monniken komen Nederland om de bezoekers rijde te maken van het heilig- in het Tibetaanse heilige. In d Tibet brengen ze rehgieu- insen, offer-ceremonies en theaterseizoen in Venray een ijzersterke opening, op zaterdag 14 september de populaire, Engelse band iorrz op de planken. In Enge- is deze formatie, afkomstig eeds, een echte hype. Com- met strijkers en dansers jen zij een geweldige show iet volledige repertoire van I(ierddberoemde Ierse band Corrs. De verschillen zijn Ijk te zien en te horen. Muziekliefhebbers en uiteraard de vele fans van The Corrs krijgen een onvergetelijke avond. Ook zijn er in het theatersei zoen 2002-2003 optredens van onder andere Youp van 't Hek, Frans Bauer, Tineke Schouten, Paul van Vliet, Erik van Muiswin kel en Diederik van Vleuten, Kabouter Plop, Hans Liberg, Guus Meewis, Hans Klok en Rob de Erik van Muiswinkel (rechts) en Diederik van Vleuten zijn op don derdag 15 mei en 16 mei 2003 met hun voorstelling 'Mannen van de wereld' in de schouwburg te bewonderen. Foto: Katinka Krijgsman. Nijs. Theaterliefhebbers kunnen ver der genieten van internationale topvoorstellingen: Celtic Woman (Ierland), Brasil Tropical (Brazi lië), Tosca (Tsjechië), Paul Moroc co (VS), School for Tools (Rus land), Fire of Dance (VS), Kervan (Turkije), Spirit of Dance (Ier land), Aïda (Polen), Yamato (Japan), William Shakespeare Company (GB), Kiev Koor (Rus land), Jesus Christ Superstar (Engeland) en de opera Aïda (Polen). Via een bestelformulier kunnen de theaterliefhebbers vooraf kaar ten bestellen voor voorstellingen. Voor de samenstelling ervan kun nen ze vrij kiezen uit het brede aanbod aan theater- en concert voorstellingen. Dit kan ook wan neer ze maar één voorstelling wil len bezoeken. Vanaf maandag 2 september start de vrije verkoop. een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites |-commerce iroviderdiensten wnèinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie interne communicatie kan beter? behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen, ijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Qtdorp 89 - 5815 AN Merselo :0478-546293 - Algemeen@flyers.nl jpeerden van fietsendiefstal in de gemeente Venray kunnen op lag 18 mei een andere fiets kopen. De fietsenverkoop vindt 5op de binnenplaats van het politiebureau aan de Leunseweg 4 in iv. Tussen 11.00 uur en 12.00 kan er gekeken worden of de eigen ten fiets er tussen zit, om 12.00 uur begint de fietsenverkoop per id. Er kan een fiets gekocht worden per aangifte fietsendiefstal, éne die een fiets wil kopen moet in het bezit zijn van een aangifte ■adiefstal eii hij/zij moet een geldig lëgitimatiebewijs laten zien. meer informatie kan men contact opnemen met de politie in »y via het algemene politienummer: 0900-8844. Zoo Pare Overloon is afgelopen dinsdag samen met elf andere die rentuinen die zijn aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Dierentuinen de campagne voor het behoud van het Braziliaanse regenwoud: Mata Atlantica. Door het kappen van bomen, onder andere voor landbouw en wegen, is dit regenwoud enorm verkleind en versnipperd. Hierdoor balance ren een heleboel zeldzame die ren, die alleen in dit regenwoud voorkomen, op het randje van uit sterven. De Nederlandse dieren tuinen hebben zich verenigd en zamelen geld in om natuurbe schermingsprojecten in Mata Atlantica te steunen. Mata Atlantica is de naam voor het regenwoud langs de oostkust van Brazilië. Oorspronkelijk was dit woud zo groot als West-Euro pa, maar tegenwoordig bestaat nog maar zeven procent van het oorspronkelijke Mata Atlantica uit bos. In deze restanten vind je nog veel dieren en planten die verder nergens ter wereld voorko men; het gouden leeuwaapje is hiervan het bekendste voorbeeld. In Zoo Pare Overloon zijn ook een aantal dieren te bewonderen die in Mata Atlantica voorkomen, zoals neusberen, witpluimoeisti- ties en zwartpluimoeistities. Doordat Mata Atlantica nu uit talloze losse stukjes bos bestaat, kunnen de dieren vaak niet van het ene stuk bos in het andere komen. Doordat ze hun soortge noten niet of slecht kunnen berei ken, dreigt een aantal prachtige diersoorten uit te sterven. Met het geld dat onder andere in Zoo Pare Overloon wordt ingezameld, wor den stukken grond tussen deze 'bos-fragmenten' aangekocht en beplant. Zo ontstaan 'groene bruggen' die er voor moeten zor gen dat de dieren elkaar weer kunnen bereiken. Zo wil Zoo Pare Overloon helpen te voorkomen dat een diersoort als het gouden leeuwaapje uitsterft. Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Innovatieprijs 2002 Inschrijving in volle gang s~\ De inschrijving voor deelname aan de Inno- W vatieprijs 2002 is volop aan de gang. Met deze prijs wil de bank haar leden 'V -ondernemers en andere ondernemende (j mensen- stimuleren om vernieuwend bezig te blijven. Inschrijven kan nog tot en met vrijdag 31 mei. innovatie Rabobank Venray Meerlo-Wanssum nodigt met r f?, alleen ondernemers, maar ook andere leden met innovatieve ideeën nadrukkelijk uit zich in te schrijven. Want ook een slimme uitvinding die thuis aan de keukentafel of werkbank is uitgeknobbeld, een bijzonder plan voor een vereniging of een vernieuwende toepassing voor de pc kan goed zijn voor toekenning van de Innovatieprijs. Er is een speciaal aanmeldingsformulier voor deelname. Dat is, net als het reglement, af te halen bij de kantoren van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum. Downloaden via de website www.innovatieDriis.nl kan ook. De adviseurs van de bank zijn desgewenst behulpzaam bij het invullen van het formulier. 1.250 euro voor de winnaars! Na 31 mei gaat een deskundige en betrokken jury aan het werk. Daarin hebben zitting Harry Loozen, directeur Kamer van Koop handel Noord- en Midden Limburg, Rob Smits, directeur BituRec en winnaar van de Innovatieprijs 2000, Liesbeth Rutten, beeldend kunstenaar, mr. Joep Hahn, burgemeester van Meerlo-Wanssum en drs. Jos Waals, burgemeester van Venray. Vóór 1 augustus 2002 maken zij bekend wie de drie genomineerden voor de innovatieprijzen zijn. Het zijn echter de leden van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum die bepalen wie van de genomineerden uiteindelijk met de prijzen van respectievelijk 7.000, 3.500 en 1.250 euro naar huis mogen. Dat doen zij tijdens hun jaarvergadering op donderdag 10 oktober. De drie genomineerden presenteren dan hun innovatie aan hun collega-leden. Stelling Meer informatie over de Innovatieprijs 2002 vindt u op de website www.innovatiepriis.nl. Discussieer mee met het panel en reageer op de stelling: Innoveren is noodzakelijk, want je product van vandaag is morgen verouderd. Pinksteren Onze kantoren zijn op 2e Pinksterdag gesloten. Maar uw bankzaken hoeven niet te blijven liggen. Via de telefoon en internet kunt u 24 uur per dag uw saldo checken, betalingen doen en beleggen. Interessant? Kijk op www.rabobank.nl rv\ Of bel de Rabofoon. K Rabobank Venray Meerlo-Wanssum tjuliana Welzijn Fonds heeft euro toegekend aan de ilieke Bond voor Ouderen in >urg, afdeling St. Leonardus ium te Wanssum. De bijdra- bestemd voor de inrichting de nieuwe zaal in De Zand- Juliana Welzijn Fonds vindt belangrijk dat mensen zelf- blijven, zich kunnen red- in de samenleving en in staat laaraan deel te nemen: jonge- te hun draai moeten vinden samenleving, mensen die landig in hun eigen huis en tving oud willen worden, nbewoners, die de handen slaan en zich inzetten voor lefbare buurt, dak- en thuis- een kans geven op een 'aardig bestaan, werklozen 'ere uitkeringsgerechtigden bun recht laten komen in de inleving. Waar het in al die nies om gaat, is dat mensen volwaardig lid van de samen- "1!< kunnen zijn, dat ze erbij horen. In 2001 verstrekte het Fonds ruim 1700 bijdragen voor ruim 15 miljoen euro. Bijdragen voor bij voorbeeld tijdelijke personeels kosten, investeringen in inventa ris en gebouwen, voorlichtingsprojecten, deskun digheidsbevordering, werkver- nieuwing en de start van een orga nisatie. Het Juliana Welzijn Fonds is een onafhankelijk fonds dat zijn geld krijgt uit onder andere de BankGiroLoterij, De Lotto en gif ten van particulieren en bedrij ven. Afgelopen dinsdag zijn in Ven ray vier wethouders officieel benoemd in Kün functie. In het radioprogramma Praatcafévan Omroep Venray op zondag 19 mei zullen zij të gast zijn aan de tafel bij Ruben de Jong. Jan Dries- sen en Lei Heidens van het CDA waren in de afgelopen periode al wethouder maar weten Mathieu Emonts ,PvdA, en Frits Ruyten, FvdV, waar zij aan beginnen? En hoe kijkt dit viertal aan tegen de komende vier jaar? Wat zijn de ambities? Hoe gaan zij om met het nieuwe duale systeem? De muziek wordt verzorgd door de akoesti sche formatie Flinck, dit is een driemansformatie uit Venlo. En ook is columnist Jos Buddiger weer terug van vakantie. Praat café is een radioprogramma met publiek. U kunt de uitzending gra tis bijwonen in theatercafé De Artiest, aanvang 11.00 uur. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in De cliëntenraad vaflThet Vin cent van Gogh Instituut (VvGI) viert op vrijdag 17 mei haar 25-jarig jubileum. Van 15-30 tot 18.00 uur is er in de Tam- bourin, locatie Stationsweg 46, een feestelijk receptie, waarbij iedereen van harte welkom is. De redactie van Peel en Maas ging met voorzitter Jan van de Kerkhof, Ben Roeien en Ger Hoeymakers aan tafel zitten en sprak kort over het werk van de cliëntenraad. "Het belang van de cliënt moet ook binnen het Vincent van Gogh Instituut altijd centraal blijven staan", begint voorzitter Jan van de Kerkhof het gesprek. "In onze ogen worden er vaak de mooiste plannen uitgedacht, maar wordt er niet altijd goed over de gevol gen daarvan voor de patiënt nage dacht. Ook tussen ons en de Raad van Bestuur van het Vincent van Gogh Instituut heeft het de afgelo pen jaren wel eens stevig gebotst, maar tegenwoordig worden we tenminste wel als een volwaardi ge gesprekspartner gezien." En dat is jarenlang anders geweest, weet Ger Hoeymakers uit eigen ervaring. "In de loop der jaren zijn we steeds mondiger geworden. Wij zijn nu niet meer zo bang om flink van ons af te bij ten als dat nodig is. De invloed van cliënten is overigens ook in allerlei wetten vastgelegd en daar mee moeilijk te omzeilen. Geluk kig worden we nu ook steeds meer bij de ontwikkeling van nieuwe plannen betrokken. Er is binnen het Vincent van Gogh Instituut een cultuuromslag gaan de naar meer openheid. Belang rijk, want het woon-, werk- en behandelklimaat voor de patiënt moet goed zijn." DRUKKE JAREN De cliëntenraad, die bestaat uit zestien personen, heeft nog druk ke jaren voor de boeg. Bijvoor beeld omdat de locatie Stations weg van het Vincent van Gogh Instituut -het Servaasterrein- in Venray voor 65 miljoen op de schop gaat. Eind 2004 moet de woonwijk klaar zijn. Het ontwerp gaat uit van een mix van de huidi ge gebouwen en nieuwbouw, waar psychiatrische patiënten en 'gewone' mensen door elkaar komen te wonen. Ook is het de bedoeling dat bedrijven zich op het terrein gaan vestigen. De herinrichting van het terrein wordt zoveel mogelijk aangepast aan de huidige opvatting dat psy chiatrische patiënten zo zelfstan dig mogelijk moeten kunnen leven. "Een goede zaak, die ver maatschappelijking", vindt Ben Roeien, "maar we zullen het pro ces in de projectgroep Nieuw bouw toch op de voet blijven vol gen. Wij bekijken de plannen vanuit de patiënt en niet met een economisch plaatje in ons achter hoofd. Vraaggestuurde zorg klinkt prachtig, maar lang niet alle patiënten kunnen daar goed mee omgaan en durven om zorg te vra gen. Sommige hebben bijvoor beeld al hulp nodig bij het pinnen van geld. En zo zijn er nog tal van voorbeelden te benoemen. Wij houden goed in de gaten op wélke problemen de patiënten kunnen stuiten en adviseren hoe wij ze zouden oplossen. Een klachtenbureau voor individuen zijn we niet, wij kijken vooral naar het collectieve belang van alle patiënten." WERELD OP ZICH Voorzitter Jan van de Kerkhof kwam als patiënt in aanraking met Enkele leden van de cliëntenraad van het Vincent van Ciogh Instituut op de foto. de cliëntenraad van het instituut en werd al spoedig voorzitter. In die hoedanigheid kreeg hij ook te maken met het Cliëntenadviesbu reau, de vertegenwoordiger van alle GGZ-patiënten (geestelijke gezondsheidszorg) in de regio's Noord- en Midden-Limburg. Flet Cliëntenbureau is de overkoepe lende organisatie. Cliëntenraden en cliënten- en familieorganisatis zijn binnen de geestelijke gezond heidszorg de samenwerking aan gegaan in het Cliëntenadviesbu reau Noord- en Midden-Limburg. "In mijn werk kom ik niet alleen cliënten tegen, maar ook bestuurders, beleidsmedewer kers, managers en artsen. Voor mij is er een nieuwe wereld open gegaan, terwijl ik nota bene zelf een functie heb gehad in een alge meen ziekenhuis en dacht dat ik er heel wat vanaf wist." Het Vvgl is volgens de voorzit ter een wereldje op zich met een eigen cultuur en eigen wetmatig heden die door de buitenwereld niet altijd worden begrepen. In het afgelopen jaar heeft hij zich telkens verbaasd als het bij voorbeeld gaat om de concrete invulling van het belang van de patiënt, de sluiting van ontmoe tingsruimte de Kerkdijk, de stij ging van de waskosten, het inkrimpen van het winkeltje, de interpretatie van vraaggestuurde zorg, het wegvallen van de vrij etijdsactiviteiten, het verschralen van de zorg en de dreigende kos tenstijging van het bankieren. "Als ik nu, bij het 25-jarig jubi leum van de cliëntenraad, een schatting mag maken van de weg die we hebben afgelegd, dan denk ik dat yye pas 5% achter de mg hebben. Er is dus nog werk genoeg. Gélukkig heeft de raad veel actieve en hooggekwalifi ceerde mensen die zich met volle overgave op hun klus storten. Als cliëntenraad willen we ook in de toekomst blijven zorgen voor een goede communicatie naar onze achterban. De inbreng van patiën ten is onmisbaar bij het verbete ren van de zorg. Gelukkig wordt er steeds meer gebruik gemaakt van de ervaringsdeskundigheid van cliënten bij het bedenken en uitvoeren van plannen binnen de geestelijke gezondheidszorg." Nieuws uit Venray en omgeving leest U in r t l

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7