iarin Bloemen, Cor lakker en Hans Liberg 1 Van Dorrestein nieuwe koning ursussen voor rijwilligers populair Kinderhulp hoopt op extra hoge opbrengst Veel interesse expositie Mariakapel ZON Sierteelt boekt records Torens van stilte ic: ir Bijenwacht Venray Met Gryphus naar Pinkpop Op De Töffel Receptie Euterpe Schuttersfeest Letsel Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Poging tot overval op winkel Boekrecensie in Peel en Maas Jina EN MAAS Woensdag 8 mei 2002 - Pagina- 3ouwburg Venray in het teken van muziek en humor Karin Bloemen en Cor Bakker in 'de Diva en de Divan'. Foto: La Bloemen Productions, Erwin Olaf. arin Bloemen, Cor Bakker Hans Liberg staan deze :k op de planken van de "louwburg Venray. Twee bij- ilere voorstellingen vol iek en humor die bij het iliek ongetwijfeld goed in laak zullen vallen, het voorjaar van 1999 begon :en onverwacht moment tij- ihet 'Gala van het Nederland- ed' de samenwerking tussen n Bloemen en Cor Bakker, quote uit de Telegraaf: 'Van- eeen plotselinge afzegging, ft d Karin Bloemen vlak voor de ending gevraagd of zij Het van Wim Sonneveld zou wil- tingen Ze zong onvoorbereid .'ii in de pauze de juiste toon- gezocht bij de piano- en voor alle zekerheid met de uilgeschre ven tekst zichtbaar in de buurt. Dit bleek ze echter niet nodig te hebben, tekst en melodie kwa men als vanzelf over haar lippen en heel even leek zij, terwijl de zaal en het orkest de adem inhiel den, te zweven op de akkoorden en het toucher van Cor Bakker'. Het bleek een schot in de roos: de volgende dagen werd deze spontane versie van Het Dorp veelvuldig gedraaid op de radio en de platenmaatschappij bracht het lied op single uit. Na deze inspirerende samen werking besloten Karin en Cor de uitdaging aan te gaan en samen een theaterprogramma te maken, volledig met z'n tweeën: Karin zonder haar La Bloemen Band, Cor zonder Co. Met 'de Diva en de Divan' zul len zij een virtuoos, avondvullend programma brengen, waarin zij beiden hun specifieke kwaliteiten etaleren, in elk genre en in elke toonsoort. Als u Karin Bloemen en Cor Bakker kent (wie niet?), zult u begrijpen dat dit een erg bijzondere avond zal opleveren die niet gemist mag worden. Vrij dag 10 mei, 20.00 uur. HANS LIBERG Hans Liberg is Nederlands enige vleugelkomiek die ook internationaal grote zalen aan het lachen krijgt. Hij won belangrijke internationale prijzen: een eervol le vermelding op het Gouden Roos Festival van Montreux, Zwit serland; een nominatie voor de Rockie Award van het Banff Tele vision Festival in Montreal, Cana da en een internationale Emmy Award (Popular Arts) in New York, USA. In november 1998 mocht Hans Liberg zelfs het Emmy Award Gala in New York presenteren, in de plaats van Sir Peter Ustinov. In zijn show 'Nieuwe Show' (repri se) is Liberg weer een andere weg ingeslagen. Hij is vrijer dan ooit, betrekt het publiek voortdurend bij de voorstelling en de show is voor een groot gedeelte op improvisatie gebaseerd. Een show vol energie en grote muzikaliteit, met een erg hoog lachgehalte. Dinsdag en woensdag 14 en 15 mei, 20.00 uur. egin dit jaar peilde de neente Venray de behoefte een aantal cursussen voor MUigers onder vrijwilli- sorganisaties en instellin- die naast professionals kmet vrijwilligers werken. cursussen worden laid door de gemeente Ven en dus gratis aangeboden, respons was enorm, toor de besturen van 65 orga- ties werden meer dan 450 'miële deelnemers aange- pl. De Vrijwilligerscentrale project van Synthese, unit 'ay, is verantwoordelijk voor [Organisatie, De volgende cur- 'n zullen (soms als onderdeel een cursus) voor of na de iervakantie worden gegeven: pnflicthantering en onderhan- .pn (26 deelnemers), Secretari- ■en effectief vergaderen (39 formers), Financiële adminis- ie(30 deelnemers), Bestuurlij- pardigheden (38 deelnemers), tiale hygiëne (54 deelnemers), Irtictic Verantwoord Alcohol- 'fnik (IVA) 85 deelnemers), ®aan met eenzaamheid, verlies Rouwverwerking (22 deelne- Empatisch communiceren felnemers), Wijk- en buurt- Sht samenwerken en gemeen de beleidsbeïnvloeding (10 I dnemers). Vrijwilligersbeleid i den en bindend 3 declne- fö). Meetlat vrijwilligersbeleid deelnemers), Imago-opbouw, '(18 deelnemers), Belastingen 1 verzekeringen (10 deelne- R), Telefoontraining 9 deel- fcfs) Samenwerken met anderen (12 deelnemers), Kleur in de sport, de wijk, de zorg (3 deelnemers), Allochtonen en vrij willigerswerk (9 deelnemers). Programmering activiteiten (9 deelnemers), Creatief denken en motiveren van vrijwilligers (11 deelnemers), Omgaan met dementie depressieve ouderen (16 deelnemers), Het voeren van een tweegesprek (18 deelne mers). Verder nog door enkele organi saties aangegeven: EHBO-cursus, reanimatie, netwerkbeheer/ sys teembeheer computer, geheugen training, bedrijfshulpverlening, eenvoudig omgaan met compu ter, spreken in het openbaar en interculturele communicatie. Daar waar mogelijk worden deze wensen binnen het aanbod geho noreerd. Waar dat niet mogelijk is wordt zo mogelijk een alternatief geboden. Op dit moment wordt er gewerkt aan de verdere invulling van het programma dat wil zeg gen keuze docenten, accommoda ties, data, plaats en tijd. Zoals in het cursusaanbod aan de organisa ties al aangegeven is deelname beperkt tot ongeveer vijftien deel nemers per cursus. Overige potentiële deelnemers worden op een wachtlijst geplaatst. Afhankelijk van de financiële mogelijkheden zullen zij dan later een uitnodiging ontvangen of bericht dat de cursus onverhoopt geen doorgang vindt. De organisa ties die zich voor een van de cur sussen aanmelden ontvangen een dezer dagen een bevestiging. Het Nationaal Fonds Kinder hulp ziet de matige stand van zaken in de economie als een mogelijke bedreiging voor het werk van instellingen in de jeugdhulpverlening. De vrees bestaat dat deze instellingen te maken zullen krijgen met ver dere bezuinigingen. Om de kwaliteit van hun zorg dan toch te kunnen handhaven, zullen zij gedwongen zijn vakaer een beroep op Kinder hulp te doen. Daarom hoopt het fonds nog nadrukkelijker dan andere jaren op een hoge opbrengst tijdens de jaarlijkse nationale collecteweek, van 12 tot en met 18 mei 2002. Kinderhulp zet zich in voor tienduizenden kinderen in Neder land die niet in een 'normale' thuissituatie kunnen opgroeien. Via instellingen voor jeugdhulp verlening probeert het fonds wat meer kleur te brengen 'in het bestaan van.deze kinderen. Vol gens drs. J. Wezendonk, directeur van Kinderhulp, is de vrees voor de gevolgen van de huidige eco nomische situatie niet ongegrond: 'Ook toen het nog goed ging met de economie, merkten we ieder jaar toch dat het aantal aanvragen voor financiële ondersteuning bleef stijgen. Veel instellingen redden het gewoon niet helemaal op eigen kracht. En met een zwakke economie wordt dat er zeker niet beter op'. In Zuid-Limburg doen onder meer Stichting Frentrop (de Wid- donck) in Heibloem, Stichting BGO in Heerlen en de Stichting Xonar in Maastricht regelmatig een beroep op Kinderhulp. Zo kregen zij in de loop van 2001 respectievelijk bijdragen voor een (kampeer-)vakantie van 101 kin deren, een familiedag en een bij drage voor Alleenstaande Minder jarige Asielzoekers (AMA's). Zoals ieder jaar zal ook in 2002 de Bijenwacht paraat zijn om bij overlast van een bijenzwerm en/of hommelnestje in b.v. een nestkastje, zich hierover te ontfer men. Het gaat alléén om vrijhan- gende bijenzwermen; dus niet in de spouwmuur e.d.! Bij overlast van wespen (en bijen op andere plaatsen) dient men zich te wenden tot een erkend bestrijdingsbedrijf. Dit is het gevolg van de nieuwe wet op toepassing van bestrijdingsmidde len; hierdoor mag de imkerver eniging deze middelen niet meer toepassen. Beschikbaar zijn: voor Venray: Ad van Meurs, tel. 512537, Leu nen: Jan Weys, tel. 585806 (tus sen 12.00 en 13-00 uur en na 18.00 uur); Ysselsteyn: Piet Michels, tel. 0493-529511 en Oos trum: Wim Jacobs, tel. 585652 (na 18.00 uur). Tijdens het Pinksterweekeinde vindt in het Zuid-Limburgse Land graaf de 33e editie van het Pink pop-festival plaats. Op maandag 20 mei "(2e pinksterdag) wordt er in Landgraaf onder andere opge treden door Lenny Kravitz, Macy Gray, Gomez, Super Furry Ani mals, Kane, Starsailor, Daryll-Ann, Black Rebel Motorcycle Club, Five For Fighting, Muse, System Of A Down en Rammstein. Ook dit jaar organiseert het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus een busreis naar Pinkpop. Voor deze reis zijn nog enkele plaatsen a 72,50 euro (inclusief entree) beschikbaar. Voor meer informa tie of opgave kunnen geïnteres seerden bellen met 0478-631802 of 0478-630508 of surfen naar www:gryphus.nl. De band Stoosh is op zondag 21 april jl. winnaar geworden van Op Ut Tuffelke, een open podium voor regionale bands in jongeren centrum Gryphus te Vierlings beek. Het jonge combo uit Asten en omstreken verdiende met deze overwinning het openingsoptre den van Op De Tóffle 2002 en daarmee is het programma van dit gratis toegankelijke popfestival bekend. Naast Stoosh zullen tij dens de tiende editie van Op De Töffel optreden: Kirsten, The Spa des, Luie Hond, Mambo Kurt, dj Wizard, 16 Down en Fef P Beat- busters. Op De Töffel 2002 vindt plaats op zondag 23 juni op het Vrijthof in Vierlingsbeek. Meer informatie over op De Töffel is te vinden op internet www.opdetoffei.nl Koninklijke Harmonie Euterpe heeft zondag 21 april tijdens con certwedstrijden van de Brabantse Bond van Muziekverenigingen in Etten-Leur een eerste prijs met promotie naar de superieure afde ling. Een prestatie van formaat waardoor Euterpe weer is doorge drongen tot het hoogste niveau van de amateur-blaasmuziek. Op vrijdag 10 mei is er van 19.00 tot 21.00 uur een feestelijke receptie in het schouwburgrestaurant van het Vincent van Gogh Instituut, locatie Sint Anna aan de Noordsin gel in Venray. Aanstaande donderdag, Hemel vaartsdag, wordt er door de leden van Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan om 10.30 uur geoefend (in plaats van 19 30 uur). Zondag 12 mei 2002 wordt er om 10.30 uur geoefend op de schuttersweide. Zondag 26 mei 2002 neemt het gilde deel aan het eerste Bondsschuttersfeest van de Schuttersbond Juliana bij de Schutterij Ons Genoegen in Sie- bengewald. De koningsdelegatie zal om 12.30 uur worden ver wacht in het gemeentehuis van Nieuw-Bergen. VERTREK De gildeleden vertrekken vanaf ons Gildehuis café 'den Old Timer' om 12.45 uur. De vereni gingen dienen zich om 13-30 uur op te stellen op het sportterrein van Siebengewald. Om 13.45 uur begint de inspectie en om 14.00 uur de optocht. Na de optocht zal het muziekkorps meteen hun optreden afwerken en worden het koningspaar, de sappeurs en de marketentsters beoordeeld. Om 16.00 uur zullen de schiet wedstrijden aanvangen. Maandag 27 mei 2002 wordt de algemene ledenvergadering gehouden in het 'Trumke'. De aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur. Bij een aanrijding op de afrit van de A73 in Vierlingsbeek, net over de grens van Venray, donder dag omstreeks 16.20 uur, zijn een negenjarige jongen en een veer tigjarige uit Wanroij gewond geraakt. De ongelukkige man en zijn zoontje kregen geep voorrang van een 74-jarige automobiliste uit Venray. De bestuurder zat bekneld. In het ziekenhuis bleken de verwon dingen mee te vallen. De tentoonstelling in de Maria kapel in Holthees van het Frans- Nederlandse kunstenaarscollec tief Artenco mag zich verheugen in grote belangstelling van kunst liefhebbers, niet alleen hier uit de regio maar vanuit de verre omge ving, zoals Zuid-Holland en Bel gië. Dat mag ook wel voor zo'n schitterende expositie, met wer ken van hoog niveau. Het kunste naarscollectief bestaat uit vier schilders, vijf beeldhouwers en een ontwerpster van zeer bijzon dere sieraden. De schilders zijn Élisc Hansz, Francoise le Pa ui- mier, Christine Marin en Jean Luc- Roth, allen afkomstig uit Frank rijk. De groep beeldhouwers bestaat uit: Juul Camps, Els Kolff, Teun de Weger uit Nederland, en Danielle Jacquinot en Jean Franqois Laurent uit Frankrijk. De sieraden zijn van Clémence uit Frankrijk. De kunstenaars hebben ai vaker in wisselende samenstel-; ling zowel in Nederland als int Frankrijk geëxposeerd. Het hoge! professionele gehalte van deze) expositie nodigt uit om een! bezoek te brengen aan de Maria-j kapel, en er de tijd voor te nemen om het werk op je in te laten wer ken. Velen hebben dat inmiddels; al gedaan, en hebben hun waardé- ring voor deze-expositie kenbaar! gemaakt De tentoonstelling is nog te| bezichtigen op donderdag, vrij-! dag, zaterdag en zondag, 9, 10, 11 en 12 mei. iedere dag van 11.00' uur tot 17.00 uur. De entree is! gratis. Wie alvast een voorproefje; wil hebben van deze expositie; kan ook de website van de Maria-' kapel raadplegen, www.mariaka-, pel.nl, waar van sommige werken; afbeeldingen te zien zijn, en waar! nadere informatie over dezei expositie te vinden is. Harry van Dorrestein is de nieuwe koning van schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray. Van Dorrestein, tevens voorzitter van de Ven ray se schutterij, liet zich zon dag tot nieuwe koning van de vereniging kronen. De dag begon met het afhalen van de koning van 2001, Marco Kusters, aan zijn woonhuis, waar na in de Sint Petrus Bandenkerk de gildemis werd bijgewoond. Tij dens deze mis werd de koningsvo gel naar binnen gedragen en werd deze kerkelijk ingezegend, zodat de schutterij met de zegen van God, de goede koning mocht krij gen. Na het nuttigen van een brun ch, werden de eerste gasten ver welkomt, onder wie burgemees ter Waals. De schutterij marcheerde de Koningsweide op en even later werd Marco Kusters door burgemeester Waals en de heer Bloemen, beschermheer van de schutterij, ontdaan van zijn koningszilver. Het koningszilver was 'vacant' en de strijd om het koningschap kon beginnen. Ook de koning van ere, de zogenaam de publiekskoning, de heer Olde- Daalhuis, werd bedankt voor zijn bewezen diensten. Aan de strijd om de publieksko ning namen dit jaar 22 personen deel, waarbij uiteindelijk na 190 schoten het laatste stuk hout naar beneden werd geschoten door Gerrit Lemmens, fractievoorzitter van fractie Van de Vorle. Inmiddels begon de vogel bij de schutters ook al aardig te krim pen. Negentien schutters schoten de kogels op de houten vogel en rond 17.00 uur stond er nog slechts een klein blokje hout te wachten op het finaleschot. Sap peur en secretaris Piet van Lierop •nam plaats onder de buks, richtte en het blok wipte op de spijl omhoog. De meeste schutters wisten dat dit het teken was dat de houten vogel op barsten stond. De voorzitter, Harry van Dorres tein, nam plaats onder de buks. De schutters en het publiek waren stil, het schot klonk en de vogel barstte in tweeën en het houten blok viel naar beneden: de nieuwe schutterskoning was bekend. Harrv van Dorrestein zag op 18 mei 1955 het levenslicht. Hij is getrouwd met Adri van Dorres- tein-Hut, die het komende jaar de rechterhand van Harrv zal zijn en zij zijn de ouders van een dochter en een zoon. Reeds enkele jaren zijn ze woonachtig in Venray en na het bezoeken van enkele schuttersactiviteiten werd in 1997 besloten om lid te worden van deze vereniging. Na het vertrek van Joep Krij- nen als voorzitter, werd Harry van Dorrestein de nieuwe voorzitter en sedert 2001 vervult hij dezei functie. Naast Harry zijn ook zijn vrouw en dochter al enkele jaren lid van de vereniging. De Venray-1 se schutterij verwacht in Harry! van Dorrestein een waardige nieu- j we koning gevonden te hebben. Ook dit jaar houdt de Venrayse schutterij weer het verenigings- j schieten. Verenigingen kunnen; onder deskundige leiding ook een keer een buks ter hand nemen en hun schoten lossen op de hark. Belangstellenden (eenlingen, families, clubs, etc.) zijn van harte! welkom op zaterdag 22 juni vanaf; 14.00 uur op de Venrayse schut-! tersweide. Voor meer informatie, Giel Krijnen, tel: 516336, of Piet; van Lierop, tel: 580748. ZON Sierteelt heeft dinsdag twee records geboekt. Zij behaalde voor het eerst in haar historie een dagomzet van 1.139.187 euro. Daarnaast werden er in totaal 3661 karren product aangevoerd. Een unieke prestatie. Deze records zijn met name te danken aan de drukte voor moederdag. Ook de gunstige weersvoorspelling speelt hierin een rol. ZON Sierteelt verwacht dat deze drukte de komende week aanhoudt. Op dit moment zijn ZON Sierteelt en FloraHolland bezig met de uitwerking van de voorgenomen integratie. Het doel is om per 1 juli 2002 de sierteeltactiviteiten van ZON te integreren in de FloraHolland-organisatie, ervan uitgaande dat de algemene ledenvergadering van ZON en de besluitvormende organen bij FloraHolland in juni 2002 formeel hun goedkeuring geven aan de plannen. Met de integratie wordt ZON een van de vijf vestigingen van FloraHolland. ZON Sierteelt is een 100%- dochter van ZON Holding, een dienstverlenende organisatie van en voor professionele ondernemers in de tuinbouw. Ze levert aan ruim 1.500 tuinbouwproducenten - leden en niet-leden - diensten rondom de verkoop van groenten, fruit, bloemen en planten. Zo'n duizend klanten kopen hun verse producten bij ZON. Er zijn zo'n 400 medewerkers werkzaam bij de ZON-organisatie. De verkoopwaarde van de verse producten bedraagt ongeveer 318 miljoen euro. Een onbekende man heeft dins dagmorgen een poging gedaan tot een gewapende overval op een bakkerij aan de Timmermansweg. Hij bedreigde de 37-jarige eigena resse met een vuurwapen. Op het moment dat de vrouw haar man om hulp riep, verdween de indringer haastig in onbekende richting. De blanke man met korte blon de haren was gekleed in jeanskle- ding en heeft een slank, bijna mager postuur. Hij droeg een dikke wollen sjaal om zijn hals, die hij als masker gebruikte. De man zei geen woord en gedroeg zich erg zenuwachtig. Juist voordat de overvaller de win kel binnenkwam, had de vrouw een klant uit Ysselsteyn in de win kel. De politie vraagt deze man con tact met hen op te nemen, omdat hij mogelijk meer informatie kan geven omtrent de overvaller en zijn eventuele vervoermiddel. Ook andere mogelijke getuigen of passanten worden verzocht hun informatie door te geven op num mer 0900 - 88 44 (lokaal tarieQ. Inmiddels is de politie het onder zoek gestart, waarvan een buurt onderzoek deel uitmaakt. Onlangs verscheen het boek 'Torens van stilte' van de schrijver Philip Jolowicz. Dit boek is het debuut van bedrijfsjurist Jolowicz en is al voor het verschijnen betiteld als de Thriller van het Jaar en wordt als zodanig wereldwijd gelanceerd. 'Torens van stilte' is ook te koop in boekhandel Van den Munckhof in de Gro testraat in Venray. Fin Border, een Engelse advo caat in New York, wordt 's mor gens vroeg door zijn beste vriend gebeld, omdat deeze hem zijn nieuwe auto wil laten zien: een McLaren Fl, van zo'n 400.000 dol lar. Wanneer zijn vriend de auto wil uittesten, stort hij zich met 300 km per uur op de ondergelegen snelweg en neemt vijftien menen mee in zijn dood. Fin vraagt zich vertwijfeld af, waarom zijn vriend hem uitnodigde bij zijn zelf moordpoging en staat voor een raadsel wanneer blijkt, dat de McLaren met een lening op zijn naam staat en hij beschuldigd wordt van medeplichtigheid en aanzetten tot (zelf)moord. Binnen 24 uur is hij plotseling zonder geld, onder verdenking van de politie een aangeklaagd wegens de dood van vijftien onschuldi- gen. Zijn advocatenkantoor, dat ver wikkeld is in de fusiebesprekin- gen met het grootste Amerikaanse advocatenkantoor in New York, wil hem zo snel mogelijk uit de- weg hebben, eist dat hij al zijn lopende zaken overdraagt en stuurt hem het land uit, naar India, voor een kleinere overna- J me. Zijn ergste nachtmerrie wordt j werkelijkheid als zijn nieuwe bestemming Bombay blijkt te zijn, de stad waar zijn vader zelfmoord heeft gepleegd bij de Torens van Stilte, de heilige begraafplaats. Wanneer daar weer iemand uit Fins kring vermoord wordt, beseft hij, dat hij nog niet veilig is voor diegenen, die hem in New York in de val hadden gelokt. Hij realiseert zich, dat daar, tussen de stille torens van Manhattan, de oplossing ligt en het gevecht hem wacht. Torens van stilte Van Holkema W'arendorf ISBN: 9026982410/ NUGI 331 Prijs: 17,99 euro

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9