Ik heb er ontzettend eel zin in" "Ambtenaren moeten betrokken zijn met Venray" Aanpak aterproblemen "Nu ook een verkopend makelaar in Venray" tnonts staat te popelen om als wethouder aan de slag te gaan Snelheids controles Collectanten gezocht 3VM Makelaars BV opent nieuw kantoor PEEL EN MAAS Petra Philipsen hoofdprijs Tuinpuzzel Pluimvee houderij Joep Krijnen neemt na ruim 38 jaar afscheid van gemeente Gordel Pag ïEL EN MAAS Woensdag 8 mei 2002 - Pagina 7 Op de Venrayseweg in Wans- sum zijn donderdag 241 automo bilisten bekeurd. De hoogst geme ten snelheid van de 3920 gecontroleerde voertuigen bedroeg 88 km/uur waar maxi maal 50 km/uur is toegestaan. Op de Maasheseweg in Venray zijn donderdag 392 automobilisten bekeurd. De hoogst gemeten snel heid van de 4320 gecontroleerde voertuigen bedroeg 95 km/uur waar maximaal 50 km/uur is toe gestaan. Dit levert een boete op van 245 euro. In de week van 20 mei wordt de jaarlijkse collecte voor het Astmafonds gehouden. Stan Ber- tijn organiseert in de wijk Land- weert de collecte en is door omstandigheden, een aantal col lectanten kan dit jaar niet lopen, met grote spoed op zoek naar vrij willigers die willen helpen bij het collecteren. Stan Bertijn, tel: 583474 of 06-13357227.d Per 1 april 2002 heeft 3VM Makelaars BV officieel haar kantoor geopend aan de Julia- nasingel 33b in Venray. Waar om Venray? 3VM Makelaars BV is een 'verkoop kantoor' van particulier en commercieel onroerend goed. Anders dan bij reguliere makelaars kanto ren is 3VM Makelaars alléén gespecialiseerd in verkoop van woningen en bedrijfspan den. Bij 3VM Makelaars BV werken uitsluitend topverko- pers en topmarketeers. Directeur en mede aandeelhou der de heer B.C.J, Röttgering ver telt dat de Venrayse markt behoef te had aan een verkopend makelaar. "Verkoop is een specia lisme, de meeste makelaars wor den goed opgeleid in de techni sche en juridische aspecten van het vak. Bij 3VM Makelaars BV ligt dei nadruk echter bij de verkoop kwaliteiten van onze mensen. Door ons te specialiseren in de verkoop van particulier en bedrijfsonroerendgoed zijn wij ook in staat met onze klanten prestatie afspraken te maken. We maken als het ware een verkoop plan per woning/object en han gen hieraan een aantal doelstellin- gen." Indien onverhoopt toch een doelstelling (prijs/ verkoopter mijn) niet mocht worden behaald stellen het bedrijf hier een tegen- prèstatie tegenover in de vorm van een courtagekorting. Op deze wijze wordt een maximale ver koopinspanning aan de klanten gegarandeerd. Óndanks een toch al 'drukke' makelaarsmarkt in Venray is 3VM Makelaars BV inmiddels één van de hoofdrolspelers geworden op de Venrayse woningmarkt. Om deze rol te behouden en verder uit te bouwen ontwikkeld 3VM Makelaars BV een aantal innova tieve producten voor de Venrayse vastgoedmarkt. Eén van deze pro ducten is de nieuwbouwwebsite www.debrabander.nl, welke medio september 2002 actief zal worden. In overleg met project ontwikkelaars, gemeentelijke instanties en overige belangheb bende wordt deze website dé nieuwbouwportal voor de komende jaren. Indien ook een woning of bedrijfsobject met resultaat wilt verkopen, neem dan voor een vrijblijvende kennisma king contact op met ons verkoop kantoor in Venray (dagelijks geo pend van 08.00 uur tot 18.00 uur). Telefoon: 0478-568030 [De gemeente Venray trekt "27.000 euro uit om de water- oblematiek in het plan torenmolen in Leunen aan te ken. Dat heeft het college B en W van de gemeente ray dinsdag besloten. Al vanaf de oplevering van de ^ringen kampen de bewoners '1 de Pascherhof en Porterhof net wateroverlast. Kruipruimten Honden vol met water en de mi nwaren maandenlang net moe- klakten. 'n_/toar aanleiding van klachten IHjiaii de bewoners heeft de iniecnte de grond laten onder den. Daaruit is gebleken dat er de ondergrond een ondoorlaat bare laag zit. Bovendien was de teeltaarde waarmee de kavels zijn opgehoogd van slechte kwaliteit. De gemeente heeft inmiddels het terrein opgehoogd met zand en de waterdoorlaatbaarheid verbe terd. Bovendien wordt op een aantal plaatsen drainage aange legd. De kosten van de uit te voe ren maatregelen worden geraamd op 120.000 euro en de voorberei- dingskosten op 7000 euro. De werkzaamheden zijn eind april gestart. een abonnement waard Petra Philipsen uit Venray heeft de tuinpuzzelwedstrijd van Fixet gewonnen. De hoofdprijs, een compleet verzorgde reis voor twee personen naar de Tuinen van Normandië, wordt uitgereikt door Frank en Alice van Gaal van Fixet Venray. Ruim 150 Fixet doe-het-zelf zaken in Nederland organiseerden in april een tuinpuzzelwedstrijd. Uit ruim zesduizend inzendingen werd de oplossing van Petra Phi lipsen gekozen als winnende. Op 14 mei a.s. ontvangt zij uit handen van Frank en Alice van Gaal de reischeque. De prijsuitreiking vindt plaats om 13.30 uur bij Fixet Venray gevestigd aan de Zuidsin gel 16 in Venray. De algemene jaarververgade ring van de vakgroep leg- en Pluim veeshouderij LLTB gaat woensdagavond ondanks het overlijden van politicus Pim For- tuyn door. Dat laat secretaris Frans Claessens desgevraagd weten. Mevrouw Schreijer-Pierik (kamerlid van het CDA) en de heer Ger Koopmans (kandidaat kamerlid CDA) komen niet, omdat alle campagneactiviteiten van de politieke partijen zijn opgeschort. Zij zouden met de leden komen discussiëren over de thema's welzijn, milieu, voedsel veiligheid, mineralen en recon structie. De vergadering begint om 20.00 uur in zaal Roelanzia in Ysselsteyn. Belangstellenden zijn echter van harte welkom. Aan de orde komen tal van onderwerpen op het gebied van de pluimvee houderij. Toen de ledenvergadering in de PvdA hem in novem- tr aanwees als wethouder- andidaat meldde Mathieu monts dat direct bij zijn erkgever. De Venraynaar is 111' anager zorg bij verpleeg- uis Elzenhorst in Horst, pgi aarna volgde een onzekere jd, Want zou de PvdA wel of iet in het college komen? monts is blij en ook opge- icht dat de kogel nu door de erk is en dat hij komende insdag als wethouder, met portefeuille Maatschappe- jke Diensten, aan de slag sa gaan.. "Vooral de weken na de verkie- Qgen waren moeilijk. Je werd eeds heen en weer geslingerd, c verkiezingsuitslag maakte dui- elijk dat het college CDA-PvdA- VD niet verder kon. Er moest us iets nieuws komen en het ras onzeker of de PvdA daar bij du horen. Ik had ambities en 'jj ilde heel erg graag. Maar met ier zetels had de PvdA het niet ior het zeggen. Ik had moeite iet die onzekere tijd, want ik cpaal het liever zelf." Maar uiteindelijk werden de iik en Mathieu Emonts op hun enken bediend. Alhoewel het DA eveneens Maatschappelijke 9 liensten claimde, kwam de por- feuille geheel in handen van de idA, Wat voorheen versnipperd •q as over vier wethouders komt m allemaal bij Emonts terecht. Felzijn, dorps- en wijkraden, cul- uur, onderwijs, sport, sociale [6H iken en volksgezondheid, monts is erg tevreden met dit akket. "Geweldig leuk want dit n' ceft mijn interesse. Ik kreeg ook «vertrouwen van het CDA en actie Van de Vorle voor deze el„l lost. De overweging was dat de este kwaliteit op de beste plek recht moest komen. Als het een mdere portefeuille was gewor- 'en, dan had ik het ook gedaan. Pant een wethouder hoeft niet Itijd een inhoudelijke deskundi ge zijn. Maar deze portefeuille leeft mijn grote voorkeur. Ik heb irontzettend veel zin in." EERSTE WERKDAG 14 mei wordt zijn eerste werk- fag op het gemeentehuis, maar loor zijn opzegtermijn blijft hij $11011 juli twee dagen per week )0I> 'erkzaam in Elzenhorst. Daarna (®y' bn hij zich geheel storten op wt hij zelf 'een late roeping' Doemt. rooy waar ik straatfestivals mee organiseerde. Ik volgde de poli tiek wel maar ik had vanaf 1990 intensief gestudeerd en had ner gens tijd voor. Vroeger stemde ik PSP of PPR en later Groen Links. Sinds een jaar of tien is dat PvdA geworden." In 1998 deed hij voor het eerst mee aan de raadsverkiezingen. Hij stond zevende op de PvdA- lijst en werd met voorkeurstem men gekozen. "In het eerste jaar heb ik moeten wennen aan mijn rol. Ik heb veel geleerd door goed rond te kijken. Daarna heeft het zich verder ontwikkeld. Het gaat steeds gemakkelijker want je hebt alles al een keer meege maakt. Vooral het laatste jaar was heel intensief maar ook leuk. Toen Xruus. Kemmelings Bert Kersten verving als wethouder bléven we nog maar met zijn tweeën in de fractie over. Maar dat ging perfect met Bert Lins- kens. Hij is echt een kei." Mathieu Emonts heeft een jaar geleden serieus overwogen om de zieke Bert Kersten te vervan gen. Hij wilde wel maar de onze kerheid was hem toch te groot. Na een opzegtermijn van drie maanden bleef er nog een half jaar wethouderschap over. Plus het risico dat Kersten nog tussen tijds zou terugkeren op zijn post. "Ik nam toen wel het besluit om van de politiek mijn vak te maken. Alhoewel ik een prachti ge baan heb. Ik heb er veel moei te mee om dit nu op te geven. Vooral omdat er nieuwe ontwik kelingen in gang zijn gezet die de patiënten ten goede komen. Toen ik in 1996 van baan veran derde merkte ik pas hoe vastge roest ik was. Ik kwam in een totaal nieuwe omgeving waar ik veel moest vragen. Dat zal me nu ook weer overkomen." Was het wethouderschap onverhoopt niet doorgegaan dan was er toch iets veranderd. Of bij zijn werk of in de politiek. "Ik heb een baan van meer dan veer tig uur. De combinatie met het raadswerk werd me teveel. Dat had ik geen vier jaar meer volge houden. Dan was ik dit jaar gaan nadenken om iets te veranderen. Het sociale leven leidde er ook teveel onder. En het is moeilijk om op twee terreinen heel inten sief met 'je kop bezig te zijn'." Aan enkele onzekere weken is nu een einde gekomen. Emonts noemt de coalitie met CDA en fractie Van de Vorle achteraf de beste oplossing. Maar onlangs in de raadsvergadering haalde hij nog fel uit naar Van de Vorle die de raad in diskrediet zou bren gen. "Dan heb ik het over hun gedrag. En als ze weer dergelijke opmerkingen maken dan zal ik ze opnieuw aanpakken. Maar qua programma staat Van de Vorle niet ver van ons af. Ik ben heel tevreden over de politieke kleur. Dit is het meest sociale college. Want fractie Van de Vorle toont evenals de PvdA een sterk sociaal gezicht." DINGUS Het in het slop geraakte jeugd- en jongerenbeleid komt ter spra ke. Aan Emonts nu de taak om het weer vlot te trekken. Plotse ling wordt hij fel als het over Din gus gaat. Het. jongerencentrum zit in een zwaar verpauperd pand en ligt al jaren in de clinch met de gemeente. "Ik ben heel teleur gesteld over wat er voor jeugd en jongeren bereikt is. Maar Dingus is absoluut teleurstellend. Ik voel een grote onmacht zowel bij de politiek, inclusief mijzelf, als bij Dingus. Het is een ramp, ver schrikkelijk en schandalig. Ik wil het heel graag oplossen en daar zal ik mijn best voor doen. Maar ik besef dat het een lastig verhaal is. Ik kan geen uitspraken doen over de juridische procedures. Wat ik wel beloof is dat er over vier jaar een jeugd- en jongeren beleid zal zijn dat klinkt als een klok." Als hij op 1 juli de deur van zijn kantoor in het Horster verpleeg huis achter zich dichttrekt dan weet hij dat het definitief is. Het onzekere wethoudersbestaan wacht, "Ik heb deze kans gegre pen en daarbij horen risico's. Maar daar maak ik me geen zor gen over. Ik kom wel weer ergens aan de bak. Wie dan leeft, wie dan zorgt. Ik weet dat ik als wethouder meer publiek bezit zal zijn. Maar ik zal mijn eigen leven blijven leiden en zal de grenzen aangeven." Wat hij als eerste wil verande ren is het herstel van het vertrou wen in de politiek. "Ik wil de taal van de mensen spreken. Er gebeurt toch nog veel achter de coulissen. Ik wil beslissingen nemen in overleg met de burgers. Dat betekent veel praten en ook goed luisteren. Ik wil dingen uit leggen en durf ni'n fouten toe te geven." Het zit Joep Krijnen niet mee. De 60-jarige gemeen teambtenaar ligt thuis in de woonkamer aan het ziekbed gekluisterd. Een maand gele den maakte hij een pijnlijke val toen hij het clubgebouw van 'zijn' schutterij 't Zandak- ker aan het opschilderen was. De ladder schoot weg en Krij nen maakte een smak van vier meter. Gevolg: één gebroken en twee gekneusde ruggen- wervels. Na een weekje zie kenhuis herstelt hij nu voor spoedig. "Ik heb nog geluk gehad. Het had veel erger kun nen zijn", realiseert hij zich. Maar op donderdag 16 mei is hij present, want dan neemt hij afscheid van de gemeente Venray. Per 1 juli treedt hij officieel ver vroegd uit. Vanaf 1 april hoefde hij al niet meer naar zijn baas toe vanwege zijn tegoed aan verlofu ren. Hij heeft slechts tien dagen echt kunnen genieten van zijn vervroegde vakantie. In plaats van met de caravan aan het strand in Veere ligt Krijnen nu op bed. Op 1 maart 1964 begon hij bij de gemeente Venray. "Ik ben op één na het langste in dienst. Her man Stevens was mij net voor. Hij is iets jonger en is een maand eer der bij de gemeente begonnen." Joep Krijnen is afkomstig uit Bus- sum ('het Gooise matras'). Begin jaren zestig was er de woning nood hoog. Hij was leerling teke naar bij de gemeente Hilversum. Totdat hij een advertentie in de krant zag van de gemeente Venlo. Daar boden ze bij de vacature tevens woonruimte aan. Dertien maanden heeft hij het in Venlo volgehouden. De beloofde woon ruimte kwam er niet. Hij het moest stellen met een kosthuis. Een vacature bij de gemeente Venray bracht uitkomst. Daar kreeg hij wel de beloofde woning. Hij betrok met zijn vrouw een huis in de Pastoor van de Gaet- straat. "Ik kan me het sollicitatie gesprek nog goed herinneren. Das was nog in het oude raadhuis op de Grote Markt. Er was een bode die stokdoof was. Gemeen tesecretaris Henk Vorst en burge meester Custers lieten zich ook bij het gesprek zien." De ambtenaren werkten toen op allerlei verschillende plekken rondom de Grote Markt. Zo zat de afdeling sociale zaken op de plek waar nu koffiehuys Zowyzo is. Ook was er een afdeling onderge bracht in de Latijnse school, nu Mathieu Emonts (48) is de jongste telg uit een gezin van der tien kinderen. Hij is geboren en getogen in Merselo. Zijn vader Teng had er een pluimveebedrijf en was ook politiek actief. Van 1958 tot 1974 zat hij in de gemeenteraad voor de kerkdor penfractie. "Mijn vader was KVP'er. Hij was een socialist met een christelijke inslag." Mathieu koos voor de verple ging en volgde de opleiding tot psychiatrisch verpleegkundige. Al snel groeide hij door naar een leidinggevende functie op het Vincent van Gogh Instituut. Hij deed de PIBO-opleiding inrich tingswerk en was ondermeer hoofd van een opnameafdeling, afdeling dagbehandeling en team leider van de PAAZ (Psychiatri sche Afdeling Algemeen Zieken huis). "In 1989 kwamen Fransien en ik tot de ontdekking dat we geen kinderen konden krijgen. Dat betekende nogal wat voor ons. Want kinderen betekenen toch een andere levensinvulling." Hij kwam in die tijd in aanmer king voor een opleidingstraject bij het VvGI. Dat betekende een universitaire studie verplegings wetenschappen volgen aan de universiteit in Maastricht en tege lijkertijd stage lopen binnen het VvGI dat de opleiding geheel ver goedde. In 1990 begon hij aan die klus en eind 1994 studeerde hij af als doctorandus. "Dat heeft mijn leven veranderd. Ik had negen jaar niks meer aan studie gedaan en was inmiddels 37. Ik moest een scriptie schrijven, maar ik kon niet typen en niet met een computer overweg. Iedere avond sleepte ik me om half zeven naar boven om te stu deren. Het vergde nogal wat. Vlak voordat in afstudeerde ben ik met Fransien eerst zes weken naar Indonesië geweest om stoom af te blazen." Hij zocht een management functie of iets in de beleidsonder steuning. Maar het VvGI zat toen al in een afslankingsoperatie. Van de tien managers mochten en slechts vier overblijven. Zijn eer ste externe sollicitatie was direct raak. In april 1996 ging hij aan de slag bij verpleeghuis Elzenhorst. Vrijwel tegelijkertijd werd hij politiek actief. Hij meldde zich aan bij de PvdA en nam zitting in de commissie Stedelijk Beheer. "Ik was voorheen actief in het culturele léven. Zoals bij Cultu- café de Klokkenluider. Joep Krij nen kwam te werken in een kan toor aan de Marktstraat waar nu de vrijwilligerscentrale gehuisvest is. "Ik werd tekenaar bij Ruimtelij ke Ordening. Ik heb de steden bouwkundige plannen uitgewerkt voor veel nieuwe wijken. Ik zat bovenop zolder. Met Frans Beks ben ik er laatst nog een keer gaan kijken. Alles was er nog precies hetzelfde als toen." Later verhuis de zijn afdeling naar het voormali ge Lyceum aan de Leunseweg. Totdat in 1976 het huidige gemeentehuis in gebruik werd genomen. "We zaten daar eerst in een grote kantoortuin. Planten bakken waren de enige afschei dingen. Omdat dat te rumoerig was kwamen er half hoge schot ten. En toen de herrie bleef kwa men er aparte kantoren. De wer kruimtes werden vanzelf kleiner omdat er ook een gang bijkwam. In het begin was dat niet zo erg. We zaten maar met twee of drie personen op een kamer. Dat wer den er steeds meer omdat het aan tal ambtenaren misschien wel ver dubbeld is. In dezelfde ruimte wérken nu vijf of zes mensen. En dat zijn er veel te veel." Joep Krij nen vindt het voormalige Jerusa- lemklooster ongeschikt als kan toor. "Er was ooit sprake van om op het Wilhelminaplein, waar nu electro Van Schaijik zit, een nieu we kantoorflat te bouwen. Dat plan hadden ze moeten doorzet ten. Want de ambtenaren zitten nu als haringen in een ton. Je gaat je ergeren aan elkaar want je hoort alle telefoontjes. Dat komt de arbeidsvreugde en prestaties niet ten goede. Met het gemeente huis zou hetzelfde moeten gebeu ren als met De Witte Hoeve..." Toen hij ruim 38 jaar geleden in Venray begon had hij nooit kun nen vermoeden dat dit zijn eind station zou worden. "Ik was jong en ik dacht ik blijf hier een paar jaar en kijk dan verder. Ik heb ook gesolliciteerd maar toen bleek dat de ambtenaren in Venray goed betaald kregen. Dat kon ik elders niet verdienen. De kinderen groeiden op en langzamerhand raakte ik gehecht aan Venray. Eerst werd ik lid van de hand- boogschutterij in café Volleberg aan de Henseniusstraat. Via Harrie Volleberg ben ik bij de schutterij terecht gekomen. En dat is mijn lust en mijn leven geworden. Ik ben 26 jaar voorzitter geweest en heb 16 jaar in het bestuur van de Limburgse bond gezeten. Ik was ken hoge tarieven op maar ze mis sen de betrokkenheid met Ven- j ray. En dat levert ook frustratie op bij de vaste ambtenaren. Er zijn twee kampen. De bezuinigings operatie Keerpunt is daar de oor zaak van. Toen zijn er veel goéde mensen gaan lopen. Door het per soneelstekort dat ontstond zitten we nu met al die externen. De gemeente Venray is een door gangshuis geworden. Mensen werken er hooguit een of twee jaar en dan zijn ze weer weg. Nu hoeven ze er ook niet zolang te blijven werken als ik. Maar na een jaar of vijf tot zeven vertrekken dat is ook goed voor de doorstro ming." Joep Krijnen bewaart ook veel leuke herinneringen aan zijn amb- tenarentijd. Hij moet nog lachen als hij denkt aan Elly de Bruijn die iedere maand met de loonzakjes rondkwam. Joep had in een onbe waakt ogenblik de doos met loon zakjes ontvreemd waarna bij Elly de paniek uitbrak. En dan de invoering van de koffiemuntjes. Omdat ambtenaren teveel koffie dronken kregen ze van hun chef voortaan drie muntjes per dag voor evenzoveel bekertjes. Met een schroevendraaier slaagden ambtenaren erin om onder het rantsoen uit te komen. "Het contact en het omgaan met mensen zal ik het meeste gaan missen. Mijn vrouw en ik wilden grote reizen maken als we uitgewerkt waren. Maar zij heeft de ziekte ME gekregen. Ze is de hele dag doodmoe. En ik heb last van atrose, een soort reuma. Dus dat zit er niet meer in. Ik heb wel een grotere caravan gekocht. Daarmee zitten we de hele zomer in Veere. En we zijn sinds een 1 week opa en oma geworden. We I zijn er gelukkig mee/' Het verkeershandhavingsteam heeft op donderdag 2 mei 21 automobilisten bekeurd omdat ze geen gordel droegen. Tijdens de controle op de Stationsweg zijn vrijdagmorgen zes personen bekeurd. Bij de middagcontrole op de Albionstraat trof de politie vijftien automobilisten die geen 1 gordel droegen. er de enige Hollander." Vorig jaar 10 op koninginnedag nog een lintje voor zijn grote verdien ste voor schutterij 't Zandakker en gilde St. Jan. Tot midden jaren negentig oefende Krijnen dezelfde functie uit qp het gemeentehuis. De opmars van de computer was niet aan hém besteed. "Ik heb wel cur sussen gevolgd maar ik kan niet met zo'n ding overweg. Ik heb er gewoon geen 'feeling' voor. Ik was glehecht aan het tekenen met de liniaal, driehoek en kleurtjes. Dat digitale is niets voor mij." OVERPLAATSING Noodgedwongen volgde toen de overplaatsing naar Openbare Werken. Daar was hij de afgelo pen zés jaar inspecteur. Een func tie in de buitendienst. "Daar heb ik een geweldige tijd gehad. Ik moest wegen, sloten en onder houd controleren ook bij de boe ren. En ik praat nogal graag dus die taak lag me wel. Ik vond het leuk qm met mensen om te gaan en om samen naar een oplossing te zoeken. En dat ging me, tot ieders tevredenheid, best goed af." Joep Krijnen heeft in de afgelo pen 38 jaar Venray groot zien worden. Menige nieuwe woning kreeg voor het eerst bij hem vorm op dé tekentafel. Hij heeft ook veel collega's zien gaan en komen. En de sfeer was lang niet altijd éven goed. "Er zijn op enke le afdelingen hele oorlogen gevoerd zegt hij lachend. Bij zijn afscheid wil hij niet de vuile was buiten hangen. Maar hij heeft ook slechtj functionerende leidingge venden en tal van interim-chefs meegemaakt. Een jaar of tien gele den raakte hij overspannen en zat al zeven maanden thuis zonder dat hij van iemand iets hoorde. Toen belde hij zelf maar eens op naar personeelszaken. "Goh, zit jij al zeven maanden ziek thuis. Dat wisten we helemaal niet", kreeg hij te horen. "Sinds dat gemeente secretaris De Bever weg is is er veel verbeterd. De managers gedragen zich nu veel menselijker dan vroeger. Ze nemen nu ook eens de tijd voor je. De sfeer was niet altijd plezierig. Dat heeft veel mensen de kop gekost. Door al dat vechten ontstond er onvrede en werden mensen ziek. Tegen woordig is het probleem dat er teveel ingehuurden zijn. Op mijn afdeling is dat bijna de helft. En dat werkt niet. Die mensen strij- Joep Krijnen werd vorig jaar vanwege zijn vele verdiensten voor Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan koninklijk onder scheiden.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7