[aja hoofdact op festival imnesty Venray Primeur met programma raszuivere Wagyu runderen "Wcdtkm Feestelijke opening Hans van Bree ikacties De Jelspeurders voorruit. GlasGarage aiB Unicef Sterretje in uw GRATIS Foutief parkeren I MAAS Donderdag 2 mei 2002 - Pagina 9 nesty Venray viert haar bestaan met een heus ^festival. Maar liefst vijf Egv cn en artiesten uit de komen het jubileumfeest [eren. Topper van de is Kaja, de band rond ngeressen Karlijn Sur- Ud denjanine Schell. Hun This Day scoorde vorig ten hit en stond weken- in de Mega Top 100. muziek is tegelijk stevig en Recensenten vergelijken ziek met die van K's Choi- ic Cranberries, Krezip en Z; [hing But The Girl. Naast (gitaar en zang) enjanine bestaat de band uit Piet ppelo (gitaar), Jack van de eyboards), Thieme Schip- jxofoon), Mischa Boshart n Collin Leijenaar (drums). Het feest vindt plaats op zaterdiig 22 juni op het schouwburgplein in Venray. Behalve Kaja betreedt een keur aan plaatselijke artiesten het podium. Op het programma staan Clover; Geert Pelzer; Harrie en de Rest; en. Luna. De cover band Clover bestaat uit muzikan ten uit Venray en de aangrenzen de kerkdorpen. Op eigen wijze laten zij bekende nummers uit de Top 100 uit de speakers schallen. Zanger Geert Pelzer is inmiddels een goede bekende in de regio Venray. Hij zingt alles, van smart lap tot rock. Wellicht zal hij voor deze gelegenheid enkele num mers spelen, samen met de lokale bluesband Harrie en de Rest. De Venrayse groep Luna brengt wereldmuziek in verschillende stijlen. Zo combineren ze blues en jazz met een behoorlijke dosis Keltische invloeden. Onlangs bracht Luna de CD No Grip waar op zangeres Nelleke Rijs en de rest van de band een mystieke sfeer wisten neer te zetten. Voor afgaand aan het muziekfestival organiseert Amnesty Venray een gezinsmiddag met tal van activitei ten voor jong en oud. Voor de kinderen is er een poppenkast, een springkussen en een echte clown. Voor de volwassenen laat Amnesty Venray het spel Twee voor Twaalf opbouwen. Een spel, bekend van tv, waarbij voor de gelegenheid de kennis over men senrechten van prominente Ven- raynaren wordt getoetst. De wereldwijde organisatie Amnesty International bestond vorig jaar 40 jaar. Nog steeds is er geen einde gekomen aan het schenden van mensenrechten. Een jubi leumviering is voor Amnesty- leden dan ook een tegenstrijdige aangelegenheid. Het feit dat vrij willigers zich in Venray in een onafgebroken periode van 25 jaar hebben willen inzetten voor de mensenrechten, is echter wel. degelijk reden tot feest. Als onderafdeling van Amnesty Inter national werkt de Venrayse afde ling nauw samen met andere regionale Amnestygroepen en met het landelijk secretariaat in Amsterdam. Met tal van acties brengt Amnesty Venray mensen rechtenschendingen en vooral de strijd daartegen onder de aan dacht van de inwoners van de gemeente Venray. Daarnaast zet de groep zich actief in voor gewe tensgevangenen en het behoud van mensenrechten overal ter wereld. iting Dc Peelspeurders uit aAj heeft afgelopen zaterdag i; ntal prikacties gehouden, pj jrikacties werden op drie s gehouden, twee waren en één 's avonds. erste prikactie was rondom tald's Venray. Vanaf de rcgovergang t/m restaurant lust, van McDonald's t/m graafplaats en langs de eg werd al het zwerfvuil ehaakl. Dit werd door door ingens en meisjes van de bouw (7 t/m 11 jaar) en tiding uitgevoerd. Zelfs een [ouders deden mee. Na deze :iie werden nog frietjes ll in het restaurant. Deze tn niet weggegooid, maar iten. Samen met een ham- De tweede prikactie was militaire basis van Groep lc Wapens in Vredepeel. hier ging het niet om een mstratie. maar om het het inhouden van het festivitei- errein. Hiervoor waren 36 ins meisjes van de boven in t/m 17 jaar) in touw. met hun begeleiding heb- Je bijzonder goed hun taak i'oerd. Ook hier bleek dat je het leuk kan hebben als je aan het werk bent. De derde prikactie was 's avonds. Tijdens de maande lijkse bijeenkomst voor kader en oudste jeugd werden een aantal kaderleden het nieuwe Scouting De Peelspeurders insigne opge speld of uitgereikt. Vanaf nu krijgt elk kaderlid een uniek insigne. Deze is speciaal ontworpen om de kaderleden, die zeer veel vrije tijd opofferen om jeugdleden het Scoutingspel te laten spelen, extra te onderscheiden. Het kan gezien worden als een groei-insig- ne. Met iedere vijf jaar die men, aks actief kaderlid, aan de vereni ging verbonden is, groeit het insigne met een onderschildje. Zo kreeg Hugo Magnée een 'kale' (0 t/m 4 jaar) en Hans Vermeulen er een met vier onderschildjes 20 t/m 24 jaar) wegens 22 jaar trou we dienst. Dit voorjaar presenteert Unicef een nieuwe collectie kaarten en cadeaus vervaardigd door kunste naars uit alle windstreken. Zoals het Unicef betaamt, wordt er volop aandacht besteed aan multi culturele ontwerpen die gemaakt zijn in gemeenschapsprojecten wereldwijd. Deze ontwerpen zijn gebruikt voor wenskaarten, bekers en bureauartikelen. De col lectie bevat verder een eigentijdse lijn t-shirts, cadeaupapier en speelgoed. Met elke aankoop wordt Unicef gesteund in zijn belangrijk werk ten bate van kin deren overal ter wereld. Verkoop in Venray is op vrijdag 3 mei Intra- tuin 14.00 - 17.00 uur; vrij dag 10 mei Hema 9-00 - 21.00 uur; zaterdag 11 mei Hema 9-00 - 17.00. Indien u op deze dagen niet in staat bent om Unicefartike- len te kopen, dan kunt u terecht bij de Wereldwinkel in Venray en bij het Unicef verkooppunt: mevrouw A. Mutsaers Strubenlaan 3, telefoon 0478-584189. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Voorkom scheuren! Kom snel langs voor Reparatie!!!* 'Vanaf standaard WA-extra verzekering In Venray hebben agenten maandag toezicht gehouden op de verkeerssituatie. Er werden twee bonnen uitge schreven voor het foutief parke ren op een laad- en losplaats en inrijden in verboden richting in de Patersstraat., Bewoners van de Patersstraat vertelden overlast te ondervinden van fietsers en brom fietsers op het voetpad in het eer ste gedeelte van de straat. OOSTRUM-VEN RAY Stationsweg 183 Tel. 0478-568226 www.glasgarage.nl Aan alle geweldige vrienden, colle ga's. buurtbewoners, gasten, leden van onze verenigingen, horecavrien- den, leveranciers, gemeente Venray, bewoners van de Laterije (in het bij zonder) en verder iedereen die wij in de hectiek rond deze eerste dagen na de enorme brand die onze hoeve trof onbedoeld zouden vergeten. Het is met geen mogelijkheid onder woorden te brengen hoe wij uw bemoedigende woorden, attenties, reeds geboden hulp en toegezegde steun hebben ervaren. Enerzijds zijn wij er nogal door in verlegenheid gebracht, anderzijds vormt dit de adrenaline die ons erbo venop gaat helpen. Wanneer ook de spreekwoordelijke 'rook' zal zijn opgetrokken, zuilen wij iedereen hier persoonlijk voor dank zeggen. Nu heeft het goed regelen van bij ons besproken evenementen en bijeenkomsten voor onze verenigin gen en het vinden van behoorlijke oplossingen voor onze verenigingen de eerste prioriteit. Ook hiérbij is het begrip wat onze gasten voor de ontsta ne situatie hebben hartverwarmend. Wij gaan met man en macht probe ren onze nieuwe zaal die nauwelijks iets geleden heeft op dc kortst moge lijke termijn weer 'feestgereed' te maken. Door uw meer dan fantasti sche steun wordt dal streven in alle opzichten enorm gestimuleerd. We'll be back! Namens Team De Witte Hoeve, NenVosse Tel: 0478-581626, 0478-630583, 06- 50695224. Fax: 0478-630723- E-mail: info@dewittehoeve.cont In 1988 startte Hans van Bree zijn muziekzaak in Ven ray. In die tijd was hij actief muzikant als drummer bij de internationale popcountry band Tulsa. Naast de vele optredens in binnen- en bui tenland begon Hans met de verkoop van muziekinstru menten aan de Patersstraat nr. 8. In 15 jaar tijd groeide de zaak uit tot een begrip in de regio en werd het pand waar in hij gevestigd was veel te klein. Even verderop, aan de Patersstraat nr. 4, vond Hans de mogelijkheid om de zaak in een uitgebreide vorm, voort te zetten. Na een intensieve verbouwing is de nieuwe winkel van Hans van Bree helemaal aangepast aan de eisen van deze tijd. De nieuwe winkel heeft een verkoopopper vlakte van 250 m2, waar een meer dan compleet assortiment muziekinstrumenten wordt gepresenteerd. Kort gezegd bestaat het assorti ment onder andere uit: snaarinstrumenten slagins trumenten keyboards synthesi zers digitale piano's akoestische piano's geluids apparatuur dj-gear orkestver lichting blaasinstrumenten bladmu ziek accessoires etc. Hans van Bree start ook een professionele (bas)gitaar-, drum- en keyboardopleiding. Als aanvulling op het bestaande reguliere muziekonderwijs bestaat nu de mogelijkheid om muzieklessen te volgen, waarbij rekening gehouden wordt met ieders individuele wensen en muzikale voorkeur. De lessen worden gegeven door docenten met een ruime praktijkervaring in zowel het muzikant zijn als docent.Op 9 mei, Hemelvaarts dag, wordt om 12.00 uur de nieu we zaak van Flans van Bree, aan de Patersstraat 4, geopend. Deze dag is uitermate geschikt om eens kennis te maken met het totale aanbod van instrumenten en accessoires. De tijd na de ope ning zullen bij Hans van Bree diverse activiteiten op muzikaal gebied zijn. Zo is er op zaterdag 10 mei een wervelende muziek dag. Op deze dag presenteren diverse topmerken, zoals Lem Yamaha Fostex en Lineó hun producten. Tevens zal Yamaha-demonstrateur Michel Vonken demo's geven op de diverse nieuwe modellen keyboards, synthesizers en piano's. Op zaterdag 11 mei is er een Swingende Gitarendag. Joost Vergoossen van de Ilse de Lange Band demon streert Yamaha-gitaren, verster kers en effecten. Op zaterdag 18 mei is er een Spetterende Slagwerkdag. Deze dag zal Pearl-demonstrateur René Barthen spetterende drumshows geven.Er is dus de komende.tijd genoeg te beleven bij Hans van Bree Muziekinstrumenten. Hans van Bree Muziekinstru menten, Patersstraat 4, Venray. Telefoon 0478 58 62 46 Bezoek ook eens de internetpresentatie van Flans van Bree op www.hans- vanbree.nl I sjetr yclk toen m cat mat tri cl cd yclk kk. V" Bij Kien van Mierlo Tuinen kunt u plaats neren in een van de neest exclusieve series zitmeubelen voer tuin of serre. Alle modellen zijn niet de hand gevlochten. Het resultaat is verbluffend. Zeer exclusief design vcor tuiten ei binnen, carförtabel, absoluut ueerbesteniig, kleurvast ei s£e=rvol Tuinmeubelen zcmer en v/inter buiten? vteathercraft aluniniisn net vinyl is het antvroord. Bij Kien van Mierlo. Rien v i Mierlo geeft t 1 eei eigen signatuur Tel. 0493 31459 3 Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl Zon drie jaar geleden brachten Jeanne en Jan Slan gen, eigenaren van de in Veu- len-Venray gevestigde zuivel- boerderij St. Joseph Hoeve, met veel succes hum ambach telijk/industrieel geproduceer de St. Josephs Witte op de markt. Het assortiment witte kaasjes omvat blokjes kaas in zonnebloemolie met uitgele zen kruiden en kaasblokjes in verschillende doorsneden. De 100% vegetarische St. Josephs Witte wist zich als Limburgs streekproduct een goede marktpositie te verwerven in zowel het supermarkt-kanaal alsook in het hogere horeca segment. Jan Slangen: 'Wij gaan onze contacten in de culinaire branche over enkele jaren opnieuw verras sen; ditmaal ook als producent/leverancier van Wagyu rundvlees dat ook wel Kobe Beef wordt genoemd. Ingewijden weten'dan waar zij over praten: rundvlees dat om zijn exquise smaak met geen enkele andere soort rundvlees valt te vergelij ken. Wagyu vlees is dan ook de 'buitencategorie' voor echte gas tronomen die graag wat meer betalen voor het beste van het beste'. WAGYU: OOIT ALLÉÉN VOOR DE KEIZER Flet Japanse woord Wagyu staat voor Japanse runderen (Wa betekent Japans en Gvu betekent runderen). Wagyu runderen werden oorspronkelijk uitsluitend als trekvee gebruikt op het Japanse platteland. Tot aan de tweede helft van de 19e eeuw was er geen sprake van dat Wagyu runderen werden gefokt,voor de vleesproductie. Immers, de sterke invloed van het Boeddhisme zorgde er lange rijd voor dat de vleesconsumptie in Japan nauwelijks naam mocht hebben. De Japanners waren dan ook overwegend viseter of vegetariër. De shoguns (de veldheren van de kroon die tot in 1868 in plaats van de keizer regeerden) ontdekten als eersten dat soldaten groter en krachtiger werden door Wagyu vlees te consumeren. Aanvankelijk was het consumeren van Wagyu vlees alleen voorbehouden aan het hof van de keizer. Pas in de tweede helft van de 19e eeuw begon de vleesconsumptie bij de Japanse bevolking schoorvoetend op gang te komen. In het begin van de 19e eeuw werd door de Japanse overheid een selectie- en registratieprogramma voor Wagyu runderen geïntroduceerd. Flierdoor werd de kwaliteit van bet vlees steeds verder verbeterd en verfijnd tot op het niveau dat heden ten dage het Wagyu vlees zijn enorme faam bezorgt. Om te voorkomen dat het Wagyu ras door rasvermenging zijn unieke, eigenschappen en kwaliteiten zou kunnen kwijtraken, werd door de Japanse overheid een exportverbod voor levende dieren, sperma en embryo's uitgevaardigd. Een verbod dat nog Jan Slangen is trots op de geboorte van het eerste Wagyu-kalf Josephien 801 Michifuku. altijd van toepassing is. WAGYU: VLEES VAN SUPERIEURE KWALITEIT Wagyu rundvlees wordt geken merkt door een fijne structuur van het spierweefsel. Flet zachte en glanzende, intramusculaire vet laat een uitgesproken graad van 'marmering' zien, die zorgt voor de malsheid en sappigheid van het vlees en daarnaast voor de zeer karakteristieke smaak. De bij zonder verfijnde smaak van Wagyu vlees wordt met name toe geschreven aan het feit dat de sui kers die in het vet voorkomen bij het bakken van het vlees caramel- liscren. Onderzoek van de Was hington State University heeft uit gewezen dar Wagyu vlees zelfs tot 30% meer enkelvoudig onverza digde vetzuren bevat dan het veel geroemde Agnus-rund. Wagyu vlees past daarom uitstekend in cholesterolverlagende diëten. Flet vlees laat zich -net als biefstuk snel om en om bakken. De'smaak van naturel gebakken Wagyu is formidabel. In tegenstelling tot bij normaal' rundvlees hoeven bij Wagyu vlees geen sauzen te wor den toegevoegd (die immers voor al het gebrek aan natuurlijke smaak moeten maskeren en corri geren). VERTROETELD MET BIER BODYMASSAGES Tijdens het opfokken van de Wagyu's wordt ervoor gezorgd dat gegarandeerd zuivere granen .worden gevoederd en een 'eiwi- tarm dieet. Dit om te bereiken dat het vlees zijn optimale smaakka- rakteristiek krijgt. De mythe luidt dat de Japanners hun Wagyu's dagelijks tevens een biertje laten drinken en hun dieren zelfs regel matig massagebehandelingen geven om het verzuren en verstij ven van de spieren tegen te gaan. Jan Slangen: 'Bij dat laatste kan ik me wel iets voorstellen. Maar dat dagelijkse biertje beschouw ik niet als een vertroetelactie, maar als een effectieve methode om de eetlust op te wekken, voöral als het erg warm is'. EMBRYO'S UIT SEATTLE EN AUSTRALIË Jan Slangen: 'Mijn vrouw Jean ne en ik hebben de afgelopen paar jaar alle informatie dié we over Wagyu runderen konden opsporen, uitvoerig bestudeerd. Naarmate we meer aan de weet kwamen over de eigenschappen van deze dieren, werden wij als maar enthousiaster. En op een bepaald moment hebben wij de stoute schoenen aangetrokken en besloten wij te gaan rondkijken op Wagyu-fokkerijen in de Ver enigde Staten en in Australië. Dit om te zien of we tot zaken zou den kunnen komen over de aan koop van embryo's van geselec teerde. topgenetische Wagyu's met de bedoeling deze in Neder landse stamboekkoeien (in de rol van draagmoeder) te gaan implan teren, om aldus een start te kun nen maken met een eigen Wagyu- fokkerij op ons bedrijf. Op 17 maart jl. is het eerste Wagyu kalf op ons bedrijf geboren uit draag moeder Josephien 692. De natuurlijke vader en moeder van het kalf dat wij Josephien 801 Michifuku hebben 'gedoopt' waren Michifuku en Takazakura 9667 beide afkomstig van een top range uit Seattle in de VS, waar wij zo'n 400 Wagyu's hebben kunnen bekijken. In de loop van dit jaar zullen nog embryo's van evenwaardige topkwaliteit uit Australië worden geïmporteerd. Wij streven ernaar over ca. 3 jaar wekelijks continu twee karkassen te kunnen leveren aan het top hoek segment en dit op termijn te kunuen uitbouwen tot continu vier karkassen. Om dat quotum permanent te kunnen leveren zul len we dan over een veestapel van ca. 300 Wagyu runderen die nen te beschikken. Voor het opfokken van de Wagyu-kalveren zullen wij vermoedelijk samen werkingsverbanden aangaan met collega-veehouders in Nederland. En in samenwerking met Syntens wordt momenteel een markt-stu- die verricht naar de optimale methode om het Wagyuvlees in de markt te gaan zetten'.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9