Stichting LEO viert eerste lustrum Nieuwsbrief Nieuwbouw De Keg nu al te klein reacties op iting EHBO 'De mensen maken Peel en Maas' 00 Lenteconcert gaat toch door erdag 11 mei Komend weekend feest in Leunen Bejaarde man overvallen EN MAAS Donderdag 2 mei 2002 - Pagina 7 Vereniging van Patiënten- uinentenorganisaties in Lim- PCL) houdt tot eind mei lidactie over spoedhulpver- in de regio Venray. Aanlei- iervoor is de sluiting van de in Venray. Iedereen die in fegio met. spoed hulp nodig gehad, kan zijn mening weten. Zij willen weten of tevreden zijn over de |en hulp en of mensen snel gde juiste plek bereiken, tldactie heeft tot doel even- luielpunten voor patiënten de aandacht te brengen bij rantwoordelijken. Sinds de ijn zo'n 45 reacties binnen- lien. Uit deze reacties blijkt o kwart van de hulpzoekers jen is en een kwart ontevre- De rest noemt zowel posi- als negatieve ervaringen, ai uiten hun waardering bij- leeld over vriendelijkheid, van deskundigheid, een goede afstemming en vlotte door stroom. Maar diezelfde zaken zijn ook vaak reden tot ontevreden heid. Veelgenoemde negatieve ervaringen gaan over wachttijden en afstand in aantal kilometers. Niet iedereen kan gemakkelijk benodigd vervoer regelen. Vooral in de avond, nacht en het week end verloopt spoedhulpverlening niet altijd optimaal. Veel mensen uiten hun zorg over de beschik baarheid van hulp als iedere seconde telt. Tot zover een tus senbalans. Tot eind mei kunt u uw ervaringen en klachten mel den bij het Informatie- en Klach tenbureau Gezondheidszorg (IKG) van PCL. Het IKG is telefo nisch bereikbaar van maandag t/m donderdag: 046 - 420 80 79 b.g.g. 046 - 420 81 11, uitgezon derd meifeestdagen. Ook kunt u per e-mail een meidformulier aan vragen: ikg@pcllimburg.nl o.v.v. meidactie Venray. k de historie van Ven- Op zaterdag 11 mei kun de deelnemers vanaf Huur op de fiets stappen nderweg kennis maken veel bezienswaardighe- onderweg, er is volop ;iding en gelegenheid om I stappen. Dit jaar staat de B/VW Landelijke Fiets- in het teken van 'De rijke irlevan dorp en stad'. begint in Venray de oorlogs- umroute bij de ANWB/WV iy. Gedurende deze 34 km fietsroute maken de deelne- kennis met de rijke historie enray, Overloon en Merselo, jbijyoorbeeld het oorlogsmu- Onderweg is er van alles te xn te zien. Al fietsend passe de fietsers tal van beziens- llgheden, zoals bijvoorbeeld Petrus Banden kerk, de Bal- ilbossen en het St. Odapark, jrweg is er volop gelegen- om af te stappen en een kijk- nemen, want de Landelijke is geen wedstrijd. Op ion van de afgestempelde 11 beschrijving krijgt u tot uur bij het eindpunt een ille als aandenken. ,2t STARTPUNTEN irsj vengenoemde route is op zaterdag 11 mei tussen 09.30 en 13-00 uur voor 2,30 euro per stuk te koop bij de VW/ANWB Ven ray. Vanaf 22 april zijn de routebe schrijvingen in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VW/ANWB Venray. Voor meer informatie over routes van de Landelijke Fietsdag in Venray kunnen de fietsliefhebbers contact opnemen met de VW/ANWB Venray, Hen- seniusplein 13, tel. 0478-510505. Informatie over startpunten in de rest van Nederland is telefonisch op te vragen bij de Landelijke Fietsdag Infolijn: 070-3141460. Meer informatie vindt ,u ook op internet: www.landelijkefiets- dag.nl Initiatiefnemer Toerisme Recre atie Nederland (TRN) organiseert de ANWB/WV Landelijke Fiets dag in samenwerking met Project bureau Duurzame Energie en de LTO-campagne 'Boeren en Tuin ders, Ondernemers van Nature', Milner en de Rabobank. Jaarlijks trekt het tweewielerevenement zo'n 200.000 deelnemers,. Een deel van de opbrengst van de routeverkoop is bestemd voor de Nederlandse Hartstichting. Zij financiert met deze opbrengst een onderzoek naar Hartfalen en voorlichting over Hartfalen. d VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Helmond, Breda, Roosendaal, Boxmeer, Oss regio op de toeristisch kaart geplaatst. De implementatie van de regiovisie komt tot stand door innige samenwerking binnen de regio. De regio daagt partijen uit om mee te doen en met plannen te komen. De regio wil gezamen lijk invulling geven aan de ontwik keling. Hierbij is het van groot belang dat Peel en Maas bij de keuze van projecten scherpe prio riteiten legt. Alle initiatieven wor den getoetst aan de verwachte bij drage aan de groei, de mate van regionale spreiding en aan de gemeenschappelijke strategie. Het Limburgs Bureau voor Toeris me is aanspreekpunt voor zowel overheden als toeristisch bedrijfs leven. Hier kan men terecht voor verder advies en ondersteuning. De Regio WV Noord en Midden Limburg is met name verantwoor delijk voor de promotie en marke ting van de regio. Een 82-jarige inwoner van Ven ray is zaterdagmorgen omstreeks 12.30 uur in zijn woning door twee onbekende mannen overval len. De mannen drongen het huis van het slachtoffer binnen en bedreigden hem met een vuurwa pen. Ze knevelden hun slacht offer en eisten geld. Ze vertrok ken met medeneming van een gering geldbedrag en lieten hun slachtoffer.gebonden achter. Het slachtoffer kon niet zeggen op welke manier en in welke richting beide mannen zijn vertrokken. De politie heeft inmiddels uitgebreid technisch onderzoek gedaan in en om de woning. Ook zal verder buurtonderzoek worden uitge voerd. itrandlaken cadeau bij actie Vakantiegeld "lanten die voor 1 juli minimaal €750 op hun spaarrekening I® torten, krijgen een tegoedbon voor een door Jan des Bouvrie ntworpen strandiaken. Meer informatie vind u binnenkort via fin bijsluiter bij uw rekeningafschrift. Verder verschijnt er infor- J latie in ledenmagazine U. tabobank Groenste Bank in stroomverbruik ie Rabobank is doorgedrongen tot de top-3 van grootste ifnemers van groene energie in Nederland. Alleen het Ministerie fin Defensie en de NS nemen momenteel meer groene stroom if. De Rabobank werkt hiervoor samen met energieleverancier temu. te doelstelling van de bank om in 2002 10% van het totale mergieverbruik 'groen in te kopen', zal hiermee naar /erwachting ruimschoots worden gehaald. De Rabobank treeft ernaar om in 2005 25% minder energie per rrV te lebruiken dan in 1995. letalingsopdrachten iet komt nog dagelijks voor dat betalingsopdrachten in guldens •orden aangeleverd. Deze opdrachten worden niet meer ver kerkt en worden teruggestuurd. Vanaf 1 april worden namelijk alleen nog de gele euro-overschrijfformulieren en euro-acceptgi- o's geaccepteerd. Hemelvaartsdag teze kantoren zijn op Hemelvaartsdag gesloten. Maar uw bank- fiken hoeven niet te blijven liggen. Via de telefoon en internet lent u 24 uur per dag uw saldo checken, betalingen doen en teleggen. Interessant? Kijk op www.rabobank.nl Of bel de Rabofoon. Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Innovatieprijs 2002 tee mee met de Innovatieprijs 2002 en laak kans op €7.000! (ijk voor informatie op www.innovatieprijs.nl Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Nog voordat de leerlingen hun intrek hebben genomen is de nieuwbouw van basis school De Keg in Venray nu al te klein. Het nieuwe schoolge bouw wordt in het najaar in twee fasen opgeleverd. In augustus nemen de eerste groepen van De Keg intrek in het nieuwe gebouw, in okto ber volgen de overige leerlin gen. De Keg telt vólgend schooljaar dertien groepen, bij de nieuw bouw is uitgegaan van twaalf groepen leerlingen. "Er zijn ver schillende opties om het pro bleem op te lossen", zegt Cor van Hout. bovenschoolse directeur van het openbaar onderwijs. "Zo zijn lokalen van de Coninxhof, waar we nu ook al gebruik van maken, een mogelijkheid. Maar het kan ook dat we besluiten om aan de nieuwbouw al een stuk aan te bouwen." Basisschool De Zondag 5 mei verzorgt Harmo nie-Orkest Noord Limburg een 'bevrijdend' lenteconcert in de foyer van Schouwburg Venray. Dit concert stond oorspronkelijk gepland in conferentie- en party centrum De Witte Floeve, dat zoals bekend, afgelopen week helaas getroffen werd door een grote brand. Het orkest werd opgericht in 1991 en bestaat uit ca. 50 muzi kanten afkomstig van. de hele regio. Het repertoire bestaat uit licht-klassieke en populaire wer ken die een zo breed mogelijk publiek aanpreken. Zo staan er zondag o.a. werken op het pro gramma van Johan Strauss, Franz Lehar, Robert Stoltz, J.P. Sousa, Abba en Glenn Miller. Énkele wer ken worden gezongen door onze zangsolisten met begeleiding van het orkest. Het concert begint om 15 uur. Entree vijf euro (donateurs gratis). Keg vierde vorige week overigens het bereiken van het hoogste punt van de nieuwbouw met een klein feestje. Bij de bouwplaats werden door kinderen van de school drie vlag gen gehesen, een lied gezongen en vervolgens kregen de leerlin gen een beloning in de vorm van een ijsje. Gewoon Jansen zet zaterdagavond met haar ludieke .show Leunen op de kop (Foto Nol Kiefte) Stichting Leunse evenemen ten organisatie (LEO) viert komend weekend het eerste lustrum met een tweedaags feestprogramma. Vrijdag 3 mei is er een vrijwilligers reü nie voor alle (oud) vrijwilli gers van Stichting LEO. Zater dag 4 mei nodigen ze iedereen uit om het eerste lustrum te komen vieren. Op deze avond is er een 'pullenavond' en heb ben ze feestband Gewoon Jan sen op het podium staan om er een echt feest van te maken. De zaal is open vanaf 19.00 uur. "Stichting LEO is ontstaan toen de pub bij De Steeg wegviel door een verbouwing. Op dat moment was er geen plaats meer om bij elkaar te komen, om gezellig wat te drinken, om van daaruit verder te gaan stappen. Een groep jonge ren is toen op het idee gekomen om zelf iets te gaan organiseren. Het resultaat is de oprichting van Stichting LEO. Op 3 mei 1997 opende Stichting LEO het weke lijks terugkerende zaterdagavond café1", aldus voorzitter Martin Pee- ters over het ontstaan van de Leunse stichting. Peeters: "Het hoofddoel van de stichting is het organiseren van het zaterdag avondcafé in het cafégedeelte van gemeenschapshuis de Brink in Leunen. Het café is op een norma le zaterdag geopend van 19.00 tot 23 00 uur en wordt dan bezocht door ongeveer 80 bezoekers." Nieuw is vanaf begin april 'LEO laat', Iedere eerste zaterdag van de maand is het café dan geopend tot 01.00 uur. Stichting LEO orga niseert niet alleen het zaterdag avondcafé maar ook tijdens de kermis in Leunen het matinee op dinsdag, optredens van bands, voetbalwedstrijden op grootbeeld en kroegentocht met bussen. "Daarnaast hebben wc onze eigen spaarkasvereniging. Voor de tie ners uit Leunen, Veulen en Heide organiseert LEO daarnaast één keer in de drie weken een disco avond onder de naam LEOtien. In totaal zijn nu zo'n 40 vrijwilligers in de stichting aktief', zegt preses Peeters. Hoogtepunt van de lustrumvie ring is zaterdagavond het optre den van de feestband Gewoon Jansen. Hoeze 'Gewoon'? Jansen mag dan de meest voorkomende naam in Nederland zijn, de familie Jansen waar we het hier over heb ben is allerminst gewoon te noe men. In het kader van 'De Mooi Joh Toer 2002' brengen deze vijf exotisch geklede mannen en twee in sexy meisjesschoolkostuum gestoken dames dit jaar een ver nieuwde ludieke show vol smart lappen, rock en feestmuziek. Gewoon Jansen staat garant voor een flinke dosis humor, Neder landstalige levensliederen met een lach. een traan of knipoog en andere vrolijke onzinmuziék. De band speelt getransformeerde 'krakers' van André Hazes, Ronnie Tober en andere grootheden en wisselt deze af met eigen werk dat minstens zo leuk en jolig is. Titels van de kunstwerkjes van eigen hand zijn onder meer De Koe Zegt Boe, Het Stinkt Hier Naar Vis en Kijk Eens In Mijn Reet Of Het Theewater Kookt. Dat laat ste klinkt misschien wat onbegrij pelijk, maar blijkt tijdens de ludie ke show van de Jansens juist éen heel logisch liefdesliedje. Over de herenliefde trouwens... maar dat mag in de moderne tijd geen naam hebben, toch? Bovenal is Gewoon Jansen gewoon 'fout'. 'Goed fout' wel te verstaan. De band beklimt het podium met maar één doel: feest! En om dat te bereiken gaat ze werkelijk niets uit de weg... Met als resultaat dat de dames en heren Jansen, waar ze ook staan, elke keer weer weten ze te zorgen dat hun optre den inslaat als een bom. In de afgelopen maanden is hard gewerkt aan de toeristische visie voor het gebied Peel en Maas. Deze regiovisie is een geza menlijk product van de overheid, het toeristisch bedrijfsleven en de promotieorganisaties. Bij de samenstelling is gebruik gemaakt van de expertise van het bureau ZKA/De Bes van Nuland. De regiovisie heeft betrekking op de gemeenten Helden, Heythuysen, Horst aan de Maas, Hunsel, Kes- sel, Maasbree, Meerlo-Wanssum, Meijel, Nederweert, Roggel en Neer, Sevenum, Venray en Weert. Het eerste exemplaar van de regiovisie is overhandigdaan gedeputeerde H.Evers, portefeuil lehouder Toerisme en Recreatie en gedeputeerde G.Driessen, voorzitter Reconstructiecommis- sie. In de regiovisie wordt rich ting gegeven aan de verdere ont wikkeling van het toerisme in de regio Peel en Maas. Om de regio verder geschikter te maken voor toeristische exploitatie is gekozen voor een drietal strategieën. De eerste strategie gaat uit van het beter benutten van voorzieningen die er reeds in het gebied aanwe zig zijn. Door goede marketing programma's kunnen nieuwe markten aangeboord worden. De tweede strategie gaat uit van kwa liteitsinjecties voor bestaande toe ristische bedrijven. Werken aan verbetering van het product op basis van bestaande structuren. Om de concurrentie het hoofd te kunnen bieden moet gewerkt worden aan kwaliteitsverbetering én differentiatie. De laatste strate gie richt zich met name op het ontginnen van de regio. Door het versterken van de eigen identiteit, zowel in het erfgoed, op het plat teland als in de kernen, wordt de regio toeristisch aantrekkelijk en interessant. Hierdoor wordt de

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7