Trapveldje Oirlo wijkt voor parkeerterrein erdem Brand verwoest De Witte Hoeve loods verkoop EMELVAARTSDAG Kleurrijk Venray in nieuw jasje DE GROOT B.V. Teak Garden Van Deursen D van 12.00 tot 17.00 uur Bandoetere En verder: Koninginnedag Venray Leunen op drempel nacompetitie dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! BP MEI X\ K- l.N (iKliKCIh IM1IG 0NDER1I01 D EN Rf Officieel Scrviccdcalcr ionvni|Q|: Nieuwe Opel Vectra www.opelghielen.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 4 s www.rongenvof.nl TEGELZETTERSBEDRIjF RONGEN AT 16^ Topkwaliteit tuimeubelen Bloemencentrum Koninginnedag geopend 10.00 - 17.00u Mooie Buxusbol 6,00 Grote Buxuspyramide 24,50 Veldstraat 5, Deume, 0493-312102 De Oirlose schoolkinderen vinden het niet erg dat hun trapveldje wordt verplaatst naar de Haalakker. Dit is tegenstelling tot enkele ouders die de nieuwe plek niet zo zien zitten. Ze vrezen dat er te wei nig toezicht is, dat het onveilig is en dat de jongste jeugd er niet zou durven te spelen. Het huidige trapveldje aan de Deputé Petersstraat moet wij ken voor een parkeerplaats van Saweco. Het verharde ter rein kan tevens gebruikt wor den voor dorpsfeesten zoals de kermis. Het bedrijf Saweco heeft meer plannen in de oosthoek van Oirlo. Zo is er al overeenstemming bereikt met de kermisexploitant die een subkampje heeft vlak langs de spoorlijn. De kermiswa gens verdwijnen uit het zicht en verhuizen naar de achterzijde van de fabriek van Saweco. Daardoor wordt het dorpsaanzicht aan de kant van Meerlo verfraaid. Saweco wil hier acht parkeer plaatsen aanleggen en wil De Oelderse Halte, de voormalige boerderij Kusters, uitbreiden. Twee jaar geleden kocht Saweco deze boerderij aan de overzijde van de Deputé Petersstraat om er kantoorruimte van te maken. De Oelderse Halte, de oude bena ming is weer in ere hersteld, is nu al te klein geworden. Bovendien kampt Saweco met een gebrek aan parkeerruimte voor personeel en bezoekers. De auto's staan nu dagelijks geparkeerd langs het trapveldje waar wel eens een bal over de omheining vliegt. DORPSRAAD Woensdagavond tijdens de dorpsraadvergadering lichtte Saweco-directeur Jan Janssen de plannen toe. Het-zaaltje van jon- gerensoos Watjang was bijna te klein om de zeventig dorpsbewo ners plaats te bieden. Janssen hield een diapresentatie over de plannen die het groeiende bedrijf heeft. De zaak kwam aan het rollen doordat de dorpsraad op zoek was naar een nieuwe locatie voor de kermis, Het terrein bij zaal De Ruif ligt te ver buiten de dorps kern. De dorpsraad liet haar oog vallen op het voorterrein van Saweco aan de Député Petersstraat. "We wilden ook de straat afzetten zodat de kermis weer een echt straatfeest wordt", zegt dorpsraadvoorzitter Patrick van der Broeck. Maar dat bleek niet haalbaar omdat het een door gaande weg is en de kermis de bedrijfsactiviteiten van Saweco zou belemmeren. Tijdens de gesprekken ontstond het idee om van het trapveldje een evenemen ten- en parkeerterrein te maken. Saweco wil de kosten voor zijn rekening nemen om het terrein te verharden en er 52 parkeervak ken aan te brengen. Het trapveld je zou dan moeten verhuizen naar de Haalakker. Daar ligt al een jeu de boulesbaan en een korfbalvel^- je. Alleen de volkstuintjes komen dan tussen de twee speelterreinen in te liggen. "En dat is niet wense lijk. Die moeten er tussenuit", vindt Van der Broeck. De dorps raadvoorzitter denkt dat dit geen problemen oplevert omdat ernaast nog een terrein voor volkstuintjes ligt dat niet gebruikt wordt. Saweco-directeur Janssen had het telkens over een win-wih-situ- atie waarvan zowel het dorp als het bedrijf zou profiteren. Maar daar waren lang niet alle Oirlonaren het mee eens. Ze meenden dat Saweco er de groot ste belangen bij heeft. Anderzijds was er ook sympathie voor de plannen. Vooral het verdwijnen van de kermiswagens bij de dorp sentree kon op bijval rekenen. Over de nieuwe plek van het trapveldje, dat eigendom van de gemeente is, waren de meningen verdeeld. Het terrein ligt te dicht tegen de spoorlijn aan en het zou teveel uit het zicht liggen. Jan Janssen stelde voor een deskundig bureau in te schakelen die de vei ligheid gaat onderzoeken. Ook vonden dorpsbewoners het jam mer dat een stuk groen aan de Deputé Petersstraat gaat verdwij nen. Enkele kinderen hebben in Oirlo een handtekeningenactie gehouden voor behoud van hun trap-, en speelveldje. Directeur Janssen: "We zijn er niet op uit om het trapveldje in te palmen. We zoeken naar een situatie waar we allebei wat aan hebben. Want Oirlo is heilig voor ons. We willen geen gedonder met het dorp want dat is het ons niet waard." Dorpsraadvoorzitter Van der Broeck concludeerde dat het dorp positief tegenover de plan nen staat maar dat er nog goed naar de veiligheid gekeken moet worden. De dorpsraad blijft betrokken bij de plannen die Saweco met de gemeente maakt. Honderddrieëntwintigste jaargang - week 18 - donderdag 2 mei 2002 EN MAAS donderdag 9 mei zijn wij r id c Q 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 ,ete| Onze trouwe columnist geniet van een ïlvertliende vakantie. Daarom deze week geen Bandoetere! Multicultureel festival op zaterdag 8 juni De manifestatie Kleurrijk Venray vindt plaats op zater dag 8 juni van 14.00 tot 20.00 uur op de Bleek, het Schouwburgplein en de Grote Markt in Venray. De manifes tatie wordt op touw gezet door het Multicultureel Platform Venray (MCP) in samenwer king met de wijkraden. Bij het MCP zijn de Turkse, Marokkaanse en Spaanse organisaties in Venray, even als het Internationaal Vrouwencentrum, aangeslo ten. Het MCP stelt zich ten doel het behartigen van de belangen evenals integratie van minderheden in het Venrayse. Eind jaren negentig zijn in enke le wiijken van Venray feesten georganiseerd met als doel de integratie van allochtone wijkbe woners. Dit initiatief mondde in 2000 uit in een manifestatie in het centrum van Venray. Deze mani festatie had, evenals de voorgaan de feesten, ten doel de integratie van in Venray woonachtige allochtonen. Bezoekers, organisatie en gemeente Venray hebben de manifestatie als positief ervaren. De gemeente Venray en het MCP hebben in 2000 de afspraak gemaakt er een regelmatig terug kerende activiteit van te maken. In 2000 richtte de organisatie van Kleurrijk Venray zich op de pre sentatie van de in Venray woon achtige minderheidsgroepen aan bet brede publiek dat in het cen trum aanwezig is op zaterdag. In 2002 is de opzet verbreed. Er is samenwerking gezocht met de bibliotheek, de Vrije Academie en het jongerenwerk van de wel zijnsorganisatie Synthese. Kleurrijk Venray II vindt dit jaar tegelijkertijd plaats met de wan- delavondvierdaagse die veel bezoekers naar het centrum trekt. Het programma is met het organi seren van de avondvierdaagse afgestemd. Gezien het te ver wachten aantal bezoekers in de vroege avonduren is de manifesta tie Kleurrijk Venray in tijd ver lengd van 18.00 tot 20.00 uur. Tijdens de dag zijn op drie plei nen in het centrum van Venray muziek,dans en theateroptredens van vrijwillige en semi-professio- nele groepen. Op de Grote Markt is tevens een informatiemarkt waar diverse bevolkingsgroepen en organisaties aan deelnemen. Op de Grote Markt worden de bezoekers uitgenodigd voor het mede 'scheppen' van een multi cultureel kunstwerk. Op het podi um worden 'nieuwe Venraynaren' geïnterviewd over hun leven in Venray en hun (voor malige vaderland. Momenteel onderzoekt de organisatie nog of het haalbaar en wenselijk is om actuele thema's aan de orde te stellen zoals de geplande bijeen komst van een asielzoekerscen trum in Venray en de ontwikke ling van minderhedenbeleid in de gemeente. In de weken na Kleurrijk Venray besteedt de Openbare Bibliotheek aandacht aan allocht one auteurs. In de bibliotheek wordt een aparte hoek ingericht en er wordt een lijst met titels samengesteld. De extra aandacht voor jongeren is ingebouwd in de voorbereiding van de dag en het programma op het Schouwburgplein. De totale begroting voor de manifestatie Kleurrijk Venray is vastgesteld op 13-171,30 euro. De gemeente Venray neemt hiervan 8.168 euro voor haar rekening. De organisa toren van Kleurrijk Venray II hopen op een bijdrage van 500.0 euro vanuit het bedrijfsleven. Koninginnedag - 13 Kunst Cultuur 17 Sport 17, 19, 20 Gemeentelijke mededelingen 22 Kerkelijke diensten 22 Hotel Asteria venray Maasheseweg 80a, Venray Tel. i\ en Maas aflens de stdagen iÖmende weken zijn er i'crse feestdagen, die van zijn op de verschijning d en Maas. In verband met vaartsdag verschijnt Peel as al op woensdag 8 mei donderdag 9 mei. Voor teek geldt dat sport- en gingsberichten op maan- mei 12.00 uur ingeleverd zijn. Advertenties kun- maandag 6 mei 18.00 uur cverd worden. In de pink- :k verschijnt Peel en Maas lop donderdag 23 mei. In id met de kortere werk tenen sport- en vereni- itichten uiterlijk zaterdag 17,00 uur ingeleverd te Eventuele wedstrijdversla- dat weekend kunnen tot gavond 18.00 uur ingele- ivorden. Advertenties kun- lormaal tot dinsdagavond teverd worden. SSANG YONG 4WD PERSONEN-EN BKDRUESALTO 0478 511466 worden. Maar de nazorg van onze klanten is op dit moment het belangrijkste." Nen Vosse noemt de reacties van collega-horecabedrijven, gas ten, omwonenden, verenigingen en anderen 'hartverwarmend. "Het is met geen mogelijkheid onder woorden te brengen hoe wij in de afgelopen dagen zijn gesteund. Bemoedigende woor den, attenties, steun van andere horecagelegenheden. Nu heeft het goed regelen van bij ons besproken evenementen en bij eenkomsten en het vinden van behoorlijke oplossingen voor onze verenigingen de eerste prio riteit. Wij gaan proberen om onze nieuwe zaal, die nauwelijks iets geleden heeft, op zo koit mogelij ke termijn weer 'feestgereed' te maken." De leiding is er volgens Vosse in geslaagd om de gezelschappen die de komende tijd een ruimte in het pand hadden geboekt, waaronder bruidsparen en hun gasten, voor het grootste deel elders onder te brengen. Het eigen personeel zal de feesten in de vervangende gelegenheden, zoals bijvoorbeeld Hotel Asteria en café-zaal De Evenaar, gaan verzorgen. 11.00 uur heerlijk BRUNCHEN €17,95 p.p. (kinderen 3 t/m 5 jr 7. 6 i/m 12 jr 9,-) In ons restaurant op beide pinkster dagen van 12 tot 22 uur zowel de normale a la carte-kaart als ook het 3 GANGEN KEUZE MENU voor maar €18,- p.p. Voor onze jonge gasten heerlijke kindermenu's en een leuke teken- hoek met boeiende tekenfilms. Tijdig reserveren aan te bevelen! OPEL GHÏELEN Verkoop van restantpartijen wand- en vloertegels - showroommodellen sanitair w.o. toiletten - wastafels - badmeubelen - douchebakken - baden - div. douchecabines - designradiatoren - accessoires enz. enz. Alles moet weg!!! Tegen sterk gereduceerde prijzen!!! (Alleen op vrijdag 3 mei van 9-21 uur en op zaterdag 4 mei van 9-17 uur) Een uitslaande brand heeft vrijdag congres- en partycom- plex De Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray gedeelte lijk verwoest. Het oude gedeelte van de accommoda tie brandde geheel uit. Op dat moment bevonden zich zo'n honderd mensen in het com plex, die allemaal tijdig het pand konden verlaten. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brand brak om circa 17.20 uur uit en drie uur later was de brandweer het vuur meester. Het complex bestaat uit twee gedeel tes. Het nieuwe deel bleef gespaard en het oude gedeelte is voor een groot deel verwoest door de brand. Vanwege de flin ke rookontwikkeling kregen de omwonenden het advies om hun ramen en deuren gesloten te hou den. Er werden bij de brand geen gevaarlijke stoffen gemeten die schadelijk zijn voor de volksge zondheid. Op het moment dat de brand uitbrak was er een feestelijke bij eenkomst (diploma-uitreiking) van de stichting Thuiszorg Noord-Limburg. De aanwezigen konden vrij snel op eigen gele genheid het pand verlaten en huiswaarts keren. In totaal zijn er zeventig hulp verleners actief geweest: tien politiemedewerkers en zestig leden van de brandweer. De brandweerkorpsen uit Venray, Meerlo-Wanssum en Horst waren betrokken bij de bestrijding van de brand. Ter ondersteuning werd aan het begin van de avond eveneens het Regionale Coördinatie Centrum operatio neel. Uit het sporenonderzoek is komen vast te staan dat de brand is ontstaan in het washok, waar schijnlijk als gevolg van kortslui ting in de wasdroger. De schade wordt geschat op circa 1 miljoen euro. Wanneer het nieuwbouw- gedeelte, dat door de brandweer is gered en slechts lichte roet- en waterschade kent, opengaat, is nog niet bekend. De bedrijfslei ding hoopt de deuren van het nieuwe gedeelte binnen enkele weken al weer te kunnen ope nen. De intentie van de bedrijfs leiding is om het oude gedeelte, waarin onder andere de biljart vereniging, de kynologenclub en de bridgeclub onderdak vonden en daarnaast elk weekeinde wel twee of drie bruiloften of doop feesten werden gehouden, op dezelfde plek te herbouwen. "Maar daarbij zijn we ook afhan kelijk van andere partijen zoals de gemeente Venray. Als het afge brande gedeelte wordt her bouwd kan dat pas over circa een jaar geopend worden", denkt bedrijfsleider Nen Vosse. "De komende weken zal er nog veel met deze en gene overlegd gaan vakkundig adviseren. Uw adres voor al uw leu, Bruiloften. Partijen. Vergaderingen, enz. Cafe-Zaal 1/ectCc tementen all in vanaf °20,-p. Ontvangst met vlaai 3 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffel l raspaard je van de horeca lot ziens in 't Veide tel. 0478-581928

Peel en Maas | 2002 | | pagina 1