oninginnepop i de Evenaar Koninginnedag (oninginnedag in Venray Programma Koninginnedag 2002 Tweede Rooyse Koninginnenacht festival De Bonte Koe Koninginnedag activiteiten Jongeren Infotheek in teken van verkeer Smarlappen in De Bonte Koe Merlin Meerlo Koninginnedag in Venray Brand Pa ,EN MAAS Donderdag 25 april 2002 - Pagina 9 linginnedag kent vele tradi- [cii ervan is ondertussen ginnepop in de Evenaar in Plaatselijke bands uit Ven- de regio in de spotlights, lengeling van nieuw talent mds die hun sporen inmid- erdlend hebben. Een kans idiumervaring op te doen, ms je weer eens in het Ven- ie promoten maar bovenal igom te feesten en te genie- [Voor deze editie waren er anmeldingen, zodat er een gemaakt moest worden. cis zullen vanaf 16.00 uur iclen in de Evenaar. Blight is jd die de spits af bijt. Ont- in de muziekschool van en inmiddels op eigen [aan de weg aan het timme- 1 t speelden inmiddels al ver ende keren in kroegen en bij iep Venray. Blight speelt r andere muziek van Alanis sette, K's Choise en de Cran- jcs. Ook hebben ze inmiddels aantal eigen nummers die namelijk door Patricia Arts ireven worden. De band at uit Patricia Arts - gitaar, jJanssen - zang, Lidian de Ik n- bas en Nick van der Put- ||dnims. Rond 17.30 uur is de beurt. De band is uit America en omstre- Ze zijn begonnen met covers O.a, Neil Young, Cranberries s Choise. schrijven nu voornamelijk werk in het pop/rock De band bestaat uit Bram oning - gitaar, Jolien Theeu- drum, Ymke de Koning - Jos Peeters - gitaar en Els ip-zang. 18.45 uur staat Renée van berg op het podium. Dit lale talent zit nu nog op |6 maar gaat het volgende jaar beginnen aan een le opleiding. Haar grootse js zijn zingen en dansen. In |2001 heeft ze mee gedaan Soundmixshow als Celine en ze heeft hiermee de fina- ihaald. Ze treedt al enkele op als zangeres en danseres. 19.30 begint Los Tontos. hd is begonnen in juli 2001 staat uit mensen die al jaren- podiumervaring hebben met 11 onale bands als Grum en Itic. De band staat garant voor avondje herinneringen opha- uil een swingend verleden ibij vooral de muzikaal roeri- ichtiger jaren niet zijn vergc- ict de 'grootste hits komen bij, maar juist die nummers iedereen kent maar die je al niet meer gehoord hebt. Zo Icn zij onder meer een reper toire met nummers van artiesten, als Biondie. Nena, REM en The Clash, veelal in een meerstemmi ge uitvoering. Tijdens een optre den komt dan ook een mengel moes aan muziekstijlen voorbij. De band bestaat uit Myriam Koo nings - zang, Marcel Holtackers - drums, Sander Martens - gitaar en zang, Luc Dircks - gitaar en zang en Paul de Mulder - bas en zang. No Wisdom start om 20.45 uur. Deze band bestaat al vanaf 1997 en is een punkrockband uit Arcen. Eind 2000 namen ze de democd Just Testing op en ze treden nu met grote regelmaat op. Zo speel den ze o.a. in het voorprogramma- van de Heideroosjes. Eigen num mers in de 90 s style, melodieuze punkrock met af en toe een snel ska en reggae momentje er door heen. Een enkel omgezet covertje en je hebt 'No Wisdom'. Zie ook: www.nowisdom.nl De band bestaat uit Inge - zang, Dirk - drums, Roel - gitaar en zang en Glen- bas. 22.00 uur sluit Clover de dag. Deze band waren ook vorig jaar op koninginnepop aan wezig en zijn een waardige afslui ting van deze dag. Ze zijn momenteel bezig met opnames voor een cd. De band bestaat inmiddels vanaf 1999 en zijn zeer Renée van Wegberg. populair in de regio. Feesten, par tijen en in het voorprogramma van o.a. Van Dikhout, Osdorp Posse etc. Met een mengeling van covers en eigen werk zorgen ze voor een daverende afslui ting......Voor meer info zie: www.clover.be De band bestaat uit John Franssen - gitaar, Eddy Comelissen - gitaar, Karin Jennes- kens - zang. Jan Verheijen - bas en Noud v.d. Mortel - bas. Aanvang van Koninginnepop is 16.00 uur. De entree is gratis. De Evenaar ligt aan de Merseloseweg no. 96 te Venray. Vorig jaar vond in de Witte Hoeve voor de eerste keer het Rooyse Koninginnenachtfestival plaats. Van het begin tot het eind was het beregezellig en werd al snel een afspraak voor dit jaar gemaakt. Op zaterdag 27 april van 20.30 tot 03.00 uur zal voor de tweede keer in successie in Party center de Witte Hoeve het Rooyse Koninginnenachtfestival plaats vinden, het een en ander georga niseerd door Jack, Jan, Joris en Thei in samenwerking met de Witte Hoeve. Ook dit jaar is de organisatie er in geslaagd een elitekorps van artiesten naar het festival te halen, en zij zullen gezamenlijk met een professionele discotheek, een lek kere hap eten en uiteraard een goed glas drinken wederom garant staan voor een topnacht. De volgende artiesten zullen hun opwachting maken: Leste Aom uit Roermond; vorig jaar ook present (wie kent ze niet!), John ny Romeijn; winnaa'r Jordaanfesti- val 2000 en 2001, Pascalle; "de Parel van Mokum" en winnares Westertorenaward, Barry van Vliet de alombekende zanger van het Nederlandse lied. Het geheel wordt aangevuld met de discotheek Trend Produc tions. De prijs voor deze Konin ginnenacht met zang, veel lol, drank en buffet bedraagt 36,50 euro all-in. Kaartverkoop bij bovenstaande personen en Bloe- menhuis Angèle, firma Thetru en de Witte Hoeve. In de maanden mei en juni staat de Jongeren Infotheek in Venray in het teken van het verkeer. De medewerkers kunnen de jeugdige bezoekers onder andere informa tie over veilig verkeer, het Cen traal Bureau Rijvaardigheid (CBR), de verschillende rijschoolhouders in Venray, spoedcursussen van de ANWB en een lijst met alle moge lijke verkeersboetes verstrekken. Tevens is er een prijsvraag op touw gezet. De prijsvraag is bedoeld voor jongeren in de leef tijd van 15 tot 24 jaar, die in de infotheek, een onderdeel van wel zijnsorganisatie Synthese, een theorietest voor de brommer kun nen doen. Te winnen zijn twee theorie-examens voor de brom mer. Jongeren in de leeftijd van 17 tot en met 24 jaar kunnen een theorietest voor de auto doen. Ook hierbij zijn prijzen te win nen, zoals een praktijkles en een theórie-examen voor de auto. De prijsvraag geldt van 1 mei tot en met 17 mei 2002. Jongeren Infotheek Venray, Schoolstraat 16, tel: 0478-588147. Openingstijden: van maandag tot en met donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur. Voor de vijftiende keer zullen in café De Bonte Koe smartlappen herleven op koninginnedag. Het feest voor jong en oud is voor Venray en omgeving niet meer weg te denken. Denk alleen maar aan de unieke manier waarop deze happening plaatsvindt, waar bij iedereen die wil zijn eigen favoriete smartlap kan en mag zin gen en dat onder begeleiding van het Bonte Koe smartlappenor- kest. Voor alle zangers en zange ressen zal een presentje aanwezig zijn en de Koe zal wederom stijl vol verkleed zijn zoals eén echt smartlappenhuiskamer dat behoort te zijn. Tekstboeken zijn aanwezig, dus schroom je niet. Meld je aan of zing spontaan en dat alles kan vanaf de klok van 15.00 uur. Op Koninginnedag 30 april zal de uit Rips afkomstige formatie "Shunt" het podium van Merlin beklimmen en haar muziek ten gehore brengen. "Shunt" zal deze avond heel wat rock-covers ver zorgen en haar muzikaal talent ten gehore brengen. Het op Peschweg 1 gevestigde OJC Mer lin, zal om 16.00 uur haar deuren openen en "Shunt" zal om 19.00 beginnen. De entree bedraagt 2,50 euro. De coming band Syringe is op zaterdag 27 april vanaf 21.00 uur te zien in De Bonte Koe. Tijdens dit optreden dat tot 23 00 uur duurt, hoor je muziek die je kunt omschrijven als melodieuze blues- achtige rock met onverwachte wendingen. De band, die bestaat uit een dame en vijf heren, zal nummers spelen van ondermeer Pearl Jam. De teksten en melodi euze zanglijnen van de zangeres worden aangevuld door de instru mentale creativiteit van de overi ge bandleden. De entree is vrij en na elven is het weer tijd voor de eigen DJ. De langverwachte sport quiz staat gepland voor zondag 28 april p, 14.00 uur. De organisatie hiervan is in handen van zaalvoet balvereniging BDZ. De deelne mende teams worden aan de hand van dia's en beeldfragmen ten getest op de kennis van diver se sporten, 's Avonds om 20.00 uur volgt er een show van de Bra bantse band Bony Moronie, die twee jaar geleden De Bonte Koe trakteerde op een te gek optre den. Nummers van ondermeer Black Crowes en AC/DC zullen de revue passeren. De entree voor deze avond bedraagt 2,50 euro. Op maandag 29 april, the day before koninginnedag, is het tijd vóór de inmiddels traditionele Queensnight. Muziek door en voor koninginnen zal bestaan uit veel foute nummers. Vaag? Echt wel! Er is onder andere een Geor ge Baker Top 10 en Iaat je verder maar verrassen. Ook dit jaar bruist het van de activiteiten rond de viering van e verjaardag van onze koninginne dag bij Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat in Venray in samenwerking met het Oranjeco mité Venray. Op maandag 29 april zijn dansliefhebbers vanaf 21.99 uur welkom op het traditionele Oranjebal in een zeer fraaie en feestelijke omgeving. Deze keer Op dinsdag 30 april is het weer Koninginnedag. De ondernemers van Winkel Centrum Venray zet ten dan hun deuren gastvrij open. U bent van harte welkom tus sen 12.00 en 17.00 uur. Naast gezellig winkelen in het centrum is er nog veel meer te doen. Ver spreid: over het centrum organi seert het Oranjecomité activitei ten voor jong en oud. Onder meer de jaarlijkse kin derrommelmarkt op het Schouw burg- en Henseniusplein, demon straties streetdancing. judo en gymnastiek, torenbeklimming St. Petrus' Bandehkerk, gratis huif- karritten voor de jeugd en een concert van Jeugdharmonie Euterpe aan de voorzijde van de schouwburg. Ook Hemelvaartsdag, donder dag 9 mei, zijn de winkels geo- pend van 12.00 tot 17.00 uur. met medewerking van orkest Jer sey. Tevens wordt er gedurende deze avond een ballonvaart ver loot ter waarde van 175 euro. Op dinsdagochtend vanaf 09-30 uur gaan de deuren dan weer open voor een feestelijke dans- dag, waaraan deelgenomen wordt door Venrayse kinderen in de leef tijd vanaf 8 jaar, jeugdige dansers van het eigen danscentrum en een aantal collega-danscentra uit de wijde regio, en een afdeling Streetdance, eveneens uit het eigen danscentrum. Onder het deskundig oog van een drietal juryleden dansen zij deze dag om de beste plaatsen, wat natuurlijk een prachtig schouwspel ople vert. Aan het einde van de middag rond 17.00 is een afvaardiging van het plaatselijke Oranjecomité onder leiding van burgemeester Waals aanwezig om de prijswin naars te huldigen. De politie stelt een nader onderzoek in naar een mogelijke brandstichting dinsdagnacht g op de Twistweg in Vredepeel. Rond 02.30 uur kregen politie en brand weer een melding van de brand en het bleek te gaan om een grote hoop afvalhout die brandde. Een nabij gelegen loods met enkele tienduizenden kippen werd door de brandweer nat gehouden om te voorkomen dat de vlammen oversloegen. Het vuur kon wor den geblust. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. renals in voorafgaande en zal Venray ook in J2 met de viering van ininginnedag zijn naam faam gestand doen. Met cces heeft het Oranjeco- té weer een beroep ogen doen op de hulp en 'i Edewerking van de plaat- lijke middenstand, de 'i' Ie verenigingen en sport- ibs, de VW, de Venra jse horeca en de gemeen- ■erauten te paard zullen tra- ioneel weer aankondigen, -het feest al om 09.30 uur jonnen is met het bijna t traditionele Koninginne- ournooi bij Restaurant itenlust. Om 10.00 uur ginnen bij Danscentrum ossen de danswedstrijden, irvan tegen 17.00 uur de jswinnaars bekend zullen Ook zal in deWieën weer Oranjevoetbaltournooi gespeeld, dat om 10.30 uur begint. Op het gemeentehuis zal de burge meester, eveneens om 10.30 uur, de gedecoreerden ontvan gen en toespreken, waarna zij muzikaal zullen worden gehul digd door de Koninklijke Har monie Euterpe. De teken- en schilderartiesten in cle dop kunnen hun kunsten vanaf 10.30 uur botvieren op het pla veisel van de Merseloseweg tegenover de Rabobank. En natuurlijk zullen er van 11.00- 15.00 uur op het Schouwburg en Henscheniusplein weer door kinderen tot 12 jaar kost baarheden aan de man worden gebracht. De jonge zakenlieden zullen weer alle trucjes verzin nen om u van uw kostbare euro's af te helpen. Om 11.00 uur begint Op de Wieïn het hockeytournooi. Laat u deze kans, om de kunstenaars met de hockeysticks in actie te zien, niet ontgaan. Degenen met de langste adem hebben van 11.00-16.00 uur de moge lijkheid om de toren van de Grote Kerk te beklimmen. Heel Venray zal, vanuit die hoogte, aan uw voeten liggen. Voor een feestelijk tochtje kunt u vanaf 11.00 uur met een huifkar meerijden; opstappen op de Grote Markt. Op diverse pun ten in het centrum van Venray zullen er de hele dag attracties voor de kinderen zijn. Dat Koninginnedag in Venra)' met muziek gepaard gaat, weet u van voorafgegane jaren. Om 12.00 uur zal de Jeugdharmo nie van onze Koninklijke Euter pe u laten horen wat zij kun nen. En de Liedertafel zal weer door het centrum trekken om u te laten genieten van liede ren die u kent of misschien voor het eerst hoort. Om 12.30 uur begint een carilloncon cert, dat een uur lang vanuit de toren van de Grote Kerk te horen zal zijn. Door het hele dorp zullen een aantal joekska- pellen u laten meedeinen en meezingen op de spitsen van hun muzikale kunnen. En Bol- leke zal met haar accordeon door de straten zwerven en haar liedjes ten gehore bren gen. Om 15.30 uur begint, zoals de traditie dat voor schrijft, in café De Bonte Koe het Smartlappen-festival, ter wijl in de Evenaar zes bands het Oranjepop zul len verzorgen. Aan de achterzij de van de Schouwburg geeft de Fotoclub Venray acte de presence en maakt u duidelijk wat u met uw camera nog méér kunt dan u tot nu toe dacht. Op de Grote Markt kunt 11 demonstraties van de edele judosport kunt bijwonen. Judo is een snelle sport en de demonstraties zijn van 14.00 tot 14.40 uur. Nadat de judo ka's in actie zijn geweest, zul len .op de Grote Markt tot 16.00 uur gymnastiekdemon- straties worden gehouden. Op het grasveld bij de Grote Kerk gaan van 14.30 tot 16.00 uur demonstraties plaatsvinden met politiehonden. U kunt beleven tot welke prestaties deze dieren in staat zijn. Op het Henscheniusplein kunnen kinderen tot 8 jaar van 15.00-16.30 uur wellicht een uiterst kostbare schat vinden. Maar zij zullen er wel voor moeten graven. Traditiegetrouw worden de evenementen van Koninginne dag in Venray besloten met de Bridgedrive, die om 19.30 uur in de Schouwburg begint. Koninginnedag in Venray belooft ook in 2002 weer een groot en kleurrijk feest te wor den. U zult er volop van kun nen genieten. En bent u het lopen zat, strijk dan neer op een van de terrasjes om gezel lig van een hapje of drankje te genieten. Het programma voor Koninginnedag 2002 ziet er als volgt uit: Koninginnegolftournooi 09.30 uur Buitenlust Danswedstrijden 10.00 uur Danscentrum Janssen Oranjevoetbaltournooi 10.30 uur DeWieën Ontvangst gedecoreerden 10.30 uur gemeentehuis Straattekenen 10.30-12.00 uur Merseloseweg bij Rabobank Streetdancing 10.30-12.00 uur centrum Hockeytournooi 11.00 uur DeWieën Kindermarkt (tot 12 jaar) 11.00-15.00 uur Schouwburgpl./Henscheniusplein. Torenbeklimmen 14.00-16.00 uur Grote Kerk Huifkartocht 11.00-16.00 uur vanaf Grote Markt Aubade 11.15 uur gemeentehuis Jeugdharmonie 12.00-13.00 uur voor de Schouwburg Iiederentafel 12.00-16.30 uur centrum Carillonconcert 12.30-13.30 uur Grote Kerk Bolleke' 13-00-16.00 uur centrum Fotoclub 14.00-16.00 uur achter de Schouwburg Turndemonstraties 14.00-15.00 uur Grote Markt Demonstraties Politiehonden 14.30-16.00 uur grasveld Grote Kerk Judodemonstraties 15.00-16.00 uur Grote Markt Schatgraven 15.30-16.30 uur Henscheniusplein Smartlappenfestival 15.30 uur café De Bonte Koe Oranjepop 15.30 uur De Evenaar Bridgedrive 19.30 uur Schouwburg.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9