gO jaar Basisschool De Landweert Prijswinnaars snuffelstage Raayland College ieuwe brandweerwagen Zorgen over sluiting Rabobanken in dorpen Meer doden maar minder gewonden in verkeer Pauselijke onderscheiding voor P. Reijnders ening jeu de oules baan in oenderstraat Ouderen lissen de trein' Mammateam start met poliklinisch spreekuur Ga dan naar Capac Werken bij Vitesse? Te&iooofjj)~ l sCA I MAAS jaar is Basisschool andwcert uitgegroeid 00 leerlingen, 29 perso- eden en zeventien groe- )e school beschik over (woningen waar vier en les krijgen. Bij het gebouw zijn noodloka- •plaatst waar nog eens roepen gehuisvest zijn. nr„ tp' choül kenmerkt zich door ede zorg vor de ontwikke- m de kinderen. Een uitge breid zorgsysteem en adaptief onderwijs binnen de groepen maakt dat de school probeert de kinderen te volgen in hun ontwik keling. Zelfstandig werken en het geven van directe instructie in een grote of in een kleine groep staat daarbij centraal. In de kleu tergroepen wordt vooral gewerkt vanuit de naaste ontwikkeling van het kind. Dit krijgt vorm in diver se speel-werkhoeken en projec ten waaraan gewerkt wordt. Bin nen de school wordt in alle groepen gewerkt aan een veilig en prettig speel-werkklimaat voor leerlingen en leerkrachten. Er wordt wekelijks aandacht besteed aan normen en waarden en het omgaan met elkaar binnen en bui ten de groep. Het team kenmerkt zich door een goede samenwer king, gezelligheid en een enorme inzet voor het onderwijs aan kin deren. Daarbij kan de school altijd rekenen op hulp van ouders die zich breed inzetten op de school. Ook het jubileumfeest is mede door hun ondersteuning tot stand gekomen. De afgelopen twee weken is er door de groepen 1 tot en met gewerkt aan het thema circus en door de groepen 5 tot en met 8 aan het thema: 'een werelds feest'. De cultuur, tradi ties en feesten van acht verschil lende landen over de hele wereld zijn aan de orde geweest (Indone sië. Turkye. Aruba, Italië, Austra lië, China, Spanje en Brazilië). Vrijdag 26 april wordt er de hele dag feest gevierd. Alle feeste lijke activiteiten staan in het teken van circus. De dag wordt feeste lijk geopend door een clown en het loslaten van ballonnen. Onder leiding van de oudere leeringen zullen groepjes kinde ren allerlei activiteiten langsgaan, wordt er gezamenlijk op school gegeten en presenteren enkele leerkrachten 's middags een cir cusvoorstelling aan alle kinderen in sporthal De Weert. Donderdag 25 april 2002 - Pagina 7 De CDA-fractie in Venray uit in een brief aan de directie van de Rabobank haar grote bezorgdheid over het besluit om kantoren te sluiten in een aantal dorpen in de regio, waaronder ook de Venrayse kerkdorpen Oostrum, Oirlo en Merselo. Ook het opheffen van de tweewekelijkse zitting in bejaardencentrum De Oever in Venray (Schuttters- veld) baart de CDA-fractie zor gen. 'Het zijn vooral de mensen die minder mobiel zijn, die gebruik maken van deze voorzieningen, zowel in Den Oever als in de dor pen', aldus de fractie in de brief. 'Het CDA hecht groot belang aan de leefbaarheid in de kleine ker nen. In onze opinie hoort daar zeker ook een bankkantoor bij. De Rabobank kent een grote ver bondenheid met de mensen in de dorpen. Zij hebben toch mede de bank grootgemaakt'. De CDA-fractie vraagt de direc tie van de Rabobank om de plan nen nog eens grondig te bestude ren en te kijken naar eventuele alternatieven, zodat de mensen in de dorpen en in het bejaarden centrum hun bankzaken dicht bij huis kunnen blijven regelen. 'Juist deze mensen zullen geen gebruik maken van de geldautomaten, daarom vragen wij u het uiterste te doen om deze in de dorpen en in bejaardencentrum Den Oever te behouden ofte plaatsen'. In 2001 heeft het verkeer in Limburg 99 doden geëist, 670 mensen moesten in een zie kenhuis worden behandeld en/of worden opgenomen en 1970 mensen liepen als gevolg van een ongeval letsel op zon der dat ziekenhuisopname noodzakelijk was. Dat zijn de cijfers voor Limburg die demissionair minister van Verkeer en Waterstaat Nete lenbos bekend heeft gemaakt. Het aantal dodelijke verkeers slachtoffers is in 2001 ten opzich te van 2000 gestegen van 87 naar 99- Een stijging van 14 procent. Het aantal ziekenhuisgewonden liep tërug van 821 in 2000 naar 670 in 2001, een daling van 18 procent. Het aantal overige gewonden liep tenig van 2135 in 2000 naar 1970 in 2001, een daling van 8 procent. Het totale aantal mensen dat slachtoffer werd van een verkeersongeval liep terug van 3043 in 2000 naar 2739 in 2001, een daling van 10 procent. Dit blijkt uit de door het Adviesdienst Verkeer en Vervoer (AW) verstrekte ongevallencij- fers. De heer Vestjens, voorzitter van het ROVL en verkeersgedepu- teerde gaf in een korte eerste reactie aan 'dat de cijfers stof tot nadenken geven' Wel was de ROVL voorzitter verheugd dat het totaal aantal verkeersslachtoffers is gedaald. 'We zullen op korte termijn onderzoeken hoe we de cijfers moeten interpreteren en wat dat voor de toekomst bete kent', aldus de voorzitter. Na het desastreuze paasweekend, deed de heer Vestjens al een beroep op bestuurders en politici om meer aandacht te schenken aan de aan pak van de verkeersonveiligheid. Met glunderende gezichten kwamen de leerlingen van Vmbo G/T 3 weer terug op school, nadat ze in de voorafgaande week te gast waren geweest in diverse instellingen, winkels en bedrijven in de regio Venray, Zoals elk jaar betrof het een project ter onder steuning voor de moeilijke beroeps/studiekeuze in leerjaar 3- Half maart waren al 150 11 van de clerde klas van de afdeling B en K (Basisberoeps en Kaderberoeps gerichte leerweg), deze jongens en meisjes voor gegaan. Ook de leerlingen van het vierde jaar Vmbo waren al in het najaar van 2001 veertien dagen op beroeps- stage geweest als voorbereiding op de echte werksituatie na het behalen van hun diploma, of op de gekozen middelbare beroeps opleiding. Gedurende een week in april konden ook de leerlingen van VMBO G/T 3 (Gemengde en Theoretische leerweg) een kijkje nemen op de werkvloer. Het ging hier om 105 leerlingen die hun vleugels buiten het Raayland Col lege uitsloegen, met het doel een beter inzicht te krijgen in de mogelijk te kiezen studierichting na het Vmbo. Zeer veel bedrijven, instellingen en winkels hadden weer hun diensten aangeboden, hetgeen nog eens het belang onderstreept, dat ook van die kant aan zo'n stageweek gehecht wordt. In de weken voorafgaand aan deze stage, is er door verschil lende docenten in hun lessen aan dacht besteed aan dit project. Zij offerden een aantal van hun les sen op om daarvoor in de plaats dan één van de aspecten van arbeid te behandelen. Tijdens de stageweek zelf zijn alle leerkrach ten van klas 3 bij diverse leerlin gen op hun werkplek op bezoek geweest. Tijdens een evaluatiedag wer den de belevenissen uitgewisseld en in klasseverband gewerkt aan het maken van een poster/pre- sentatiekaart over hun stage plaats. Dit leverde een groot aan tal prachtige kleurrijke werken op, die momenteel te bewonde ren zijn in de gangen op de twee de en derde verdieping van gebouw B. Zoals elk jaar was ook nu weer de LOZO/VZO(Limburg- se Organisatie voor Zelfstandige Ondernemers afdeling Venrayse Zelfstandige Ondernemers) bereid gevonden een prijsje beschikbaar te stellen voor de leukste, origineelste presentatie- kaart. Namens deze organisatie werd door G. van Dijck, van Plus markt Van Dijck, de moeilijke klus geklaard, om uit 105 werkstukken de mooiste uit te kiezen. Maar zoals elk jaar kweet de heer Van Dijck zich deskundig van deze taak en kon hij na enige tijd over gaan tot het uitreiken van prijzen. Priscilla Bahadur ontving voor het beste werkstuk een tegoedbon van 20 euro, de nummers twee en drie Steve Cornelissen en Kelly Willems werden verblijd met 12,5 en 10 euro. De heer Van Dijck met de drie prijswinnaars De heer Pierre Reijnders uit Ysselsteyn heeft afgelopen zon dag de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice ontvan gen. Hij kreeg de onderscheiding vanwege zijn jarenlange inzet voor de kerk. Nu op 81-jarige leef- tijd, nadat hij samen met zijn vrouw afgelopen week de gouden bruiloft heeft gevierd, wil hij zijn loopbaan als koster beëindigen. In de jaren dat hij in Horst woon de en werkte, was Reijnders actief als collectant in de Norbertuspa- rochie. Verder is hij medeoprich ter van het (kerkelijk) bejaarden koor in Ysselsteyn. In het Venrayse kerkdorp is hij vijftien jajir een toegewijde koster geweest. •lopen vrijdag overhandigde meester Waals de sleutels nieuwe brandweerwagen antlweercommandant Peter ma. De wagen zou eigenlijk- week later komen, maar Hissing reed burgemeester nu al hoogstpersoonlijk de i naar danscentrum Janssen op dat moment een feestje v, c brandweer aan de gang 'aals, die voor het eerst een auto bestuurde, békende ]n jongensdroom om ooit pier het stuur van een jerwagen te mogen rijden [[gekomen, al mocht hij (stapvoets op een afgesloten lor hel gemeentehuis rij- )e nieuwe wagen komt ter nging van een ouder voer- lat inmiddels niet meer echt 11e moderne voorschriften ted. Deze is een continue ielaangedreven wagen op oger chassis, vanwege het at Venray in een bosrijke ring is gesitueerd, maar ook winters geeft de vierwiel- jjving een betere en veilige- jligging. De wagen beschikt :n drieduizend liter bluswa- ik. duizend liter meer dan iiide voertuig, en dertig {meer aan slangen. Voor een zichtbaarheid voor het je verkeer zijn er zes zwaai- in een V-vorm op het dak waardoor de lichten in de zijkant beter te zien ladder komt door middel arische bediening omlaag, 'door Arbo-wetregels mag iet meer boven op het dak Verder is er aan de voorzijde de moderne gekleurde retro-reflecterende striping aange bracht, welke inmiddels landelijk wordt toegepast op vrijwel alle brandweervoertuigen. Door deze striping is de wagen van de voor zijde beter zichtbaar, zeker in het donker. Er kunnen acht personen in plaats nemen, inclusief de chauffeur. Het Venrayse brand weerkorps beschikt nu over vijf uitrakvoertuigen. zaterdag 27 april wordt aangelegde jeu de bou- in op de hoek Hoender- It-Deken Thielenstraat (ieel in gebruik genomen, wijkplatform Venray cen- ziet daarmee een lang- ichte wens in vervulling braakliggende stuk grond liet wijkplatform al langer Torn in het oog. Het deed dienst als openbaar toilet llnisbelt. -Na een grondige lapbeurt werd er onlangs een Ie boules baan aangelegd. Het .in is omsloten met een hek werk en een poort. Jan en Mariet- je Oudenhoven, de oud-bewoners van dit perceel, zullen zaterdag om 14.30 uur de openingshande ling verrichten. Zij gooien de eer ste boules in hun voormalige ach tertuin, Er worden daarna wedstrijdjes georganiseerd tussen direct aanwonenden en genodig den. Iedereen is welkom om een potje jeu de boules te spelen. De sleutel kan worden afgehaald bij W. van Bakel. Hoenderstraat 31 of J. Lamers, Hoenderstraat 24. Het wijkplatform hoopt dat alle cen trumbewoners gebruik gaan maken van dit klein stukje Frans vertier in Venravs centrum. let de toegankelijkheid van NS-stations is het nog steeds •lit gesteld. Dat concluderen de ouderenbonden ANBO, en Unie KBO na een inventarisatie onder hun achter- 'hts twee van de achttien stations die als 'minder goed toegan gemeid zijn bij de ouderenbonden, staan ook vermeld op de van NS en het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Overigens ten ook de lijsten van deze béide partijen niet met elkaar. Op het richt van het ministerie van staan tweemaal zoveel 'niet toegan- 'ie stations' als op de lijst van de NS. afmeldingen die de ouderenbonden krijgen, variëren van slech- irmatievoorziening, onbenutte wachtruimten tot stdlë trappen ontbreken van liften. Ook het 'tijdelijk uit dienst zijn' van voor- igen als liften en roltrappen levert nogal wat problemen op. ttloor wordt het voor mensen die wat moeilijker ter been zijn. ronder veel ouderen, lastiger om gebruik te blijven maken van hét abaar vervoer. s ouderenbonden dringen er bij NS en het ministerie met klem op om tot één goed toegankelijke lijst te konten waarop een g omvbaar overzicht staat van niet goed toegankelijke stations. /I naast zouden tie beide partijen prioriteit dienen te geven aan een 'ge cn comfortabele stationssituatie, ook wanneer er werk in uit- fing is, De meldingsactie is verwerkt in het rapport 'Ouderen mis- <lc trein'. Deze week is in de Ziekenhui zen Noord-Limburg een multidis ciplinair mammateam met een poliklinisch spreekuur voor patiënten met borstkanker van start gegaan. Door de bundeling van de kennis en kunde van diver se specialismen zal de kwaliteit van de zorg voor deze vrouwen op veel gebieden aanmerkelijk verbeteren. Zo is elders gebleken dat de inzet van een mammateam tegemoet komt aan de wensen van de patiënten. Zo wordt de periode tussen de diagnose en beharfdeling aanmerkelijk ver kort. Deze service is voor patiën ten op de ziekenhuislocaties in Venlo en Venray beschikbaar. Voor de vrouwen met een moge lijke mammacarcinoom is een ding enorm belangrijk. Zo snel mogelijk uitsluitsel of de afwijking go'edaardig of kwaadaardig is. Voor het mammateam is daarin een belangrijke rol weggelegd. In het team werken de specialismen chirurgie, pathologie, radiologie en interne geneeskunde en niet te vergeten de mammateamver- pleegkundigen intensief samen. Een aantal ziekenhuizen in Nederland werkt al met succes met mammateams. De praktijk heeft intussen uitgewezen dat bepaalde onderzoeken overbodig blijken en dat de informatiestro men sneller verlopen en dus tijd winst opleveren. Daarnaast kan door de inzet van het mamma team de therapiekeuze beter wor den gemaakt door multidiscipli naire aanpak. En dat alles leidt tot betere medische en maatschappe lijke resultaten. Daarnaast tonen onderzoeken overduidelijk aan dat de prognose verbetert wan neer patiënten worden behandeld door specialisten met een specia le belangstelling en expertise in de behandeling van patiënten met een mammacarcinoom. Gebleken is dat de vrouwen vooral veel behoefte hebben aan uitgebreide voorlichting over de diverse behandelmethoden, een multidisciplinaire benadering en- bovenal aan een snelle diagnos tiek. Door de diagnostiek en behandeling goed op elkaar af te stemmen, kan aan de individuele patiënt de beste zorg worden geboden. Een richtlijn van het Kwaliteitsinstituut voor de ge zondheidszorg dient als leidraad. De-ze richtlijn gaat niet alleen in op de medisch inhoudelijke aspecten, maar ook op de organi satie en communicatie binnen het zorgtraject dat de vrouw met ver denking op een mammacarci noom doorloopt. Al enkele jaren is op Smakter- heide Vitesse Warehousing Dis tribution gevestigd. Vitesse ver zorgt logistieke werkzaamheden voor diverse grote bedrijven zoals DSM, Xerox. Henzo en Imation. Sinds kort heeft Vitesse de distri butie van videomateriaal van een grote filmmaatschappij onder haar hoede. Vanuit Venray wordt de Benelux en Duitsland aangele verd. De kans is niet uitgesloten dat Venray het distributiecentrum voor heel Europa gaat worden. Omdat flexibele werktijden bin nen Vitesse een grote rol spelen is binnen het bedrijf Capac Inhouse Services gevestigd. Capac, onder deel van Randstad, verzorgt het complete personeelsmanagement waar het gaat om de flexwerkers bij Vitesse. Het feit dat Capac 'in huis' is gevestigd heeft vele voor delen: een betere kennis van het bedrijf en dichter bij het vuur dus sneller reageren op veranderende situaties. Capac kent een unieke formule omdat bemiddeld wordt voor bedrijven die voortdurend werk hebben voor veel uitzend krachten. Hierdoor is de kans dat je aan de slag kunt heel groot. Lang wachten op een passende baan is er dus niet meer bij. Capac verzorgt sinds eind vorige jaar het flexwerk bij Vitesse in Venray. De vestiging in Venlo werkt al langer met Vitesse samen. Ook daar staan nog diverse vacatures open. Wie geïnteresseerd is om bij Vitesse te werken, kan contact opnemen met Yuksel Konar van Capac Inhouse Services, tel. 0478- 515292 of 06-20491960 of met Capac in Venlo, Dunja Aerts, tel. 077-3894566.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7