iemeente kampt met zware isten oud-milieustation Merselo wil geldautomaat behouden De Waan toont haar gezicht Promotie Euterpe nu met gratis Kermi designradiator rs ja n i d r 1 ome im 319.000 euro tevergeefs geinvesteerd op locatie De Brier A A \N\eVeis ngezonden EEL EN MAAS Peel en Maas tijdens de feestdagen Gedupeerde dorpen krijgen 20.000 euro van Rabobank Bromfietsster overleden Weinig ruimte voor nieuw beleid minimalistische badkamer met maximale invulling Compleet met bad-, douche-, wastafel-, en closetcombinatie en voorzien van accessoires en aansluitmaterialen, in wit voor 4 482,-. t.w.v. €284,-* ("of de helft in contanten). De actie loopt tot 1 april 2002 Keijsers-Manders Keizersveld 40, Venray, Tel.: (0478) 550 670 Na een maandenlange voor bereiding heeft Venray's Koninklijke Harmonie Euter pe afgelopen zondag met sus- ces deelgenomen aan de con certwedstrijden in het Brabantse Etten-Leur. Dit con cours werd georganiseerd door de lokale harmonie Con- stantia onder auspiciën van de Brabantse Bond van Muziek verenigingen. Euterpe werd eerste in de ere-afdeling en promoveert naar de superieu re afdeling. Er deden acht korpsen mee aan het concours, op Euterpe na alle afkomstig uit Midden- en West- Brabant. De Venrayse harmonie was de hekkensluiter van het wedstrijdprogramma en moest om 17.15 uur het podium betre den. Er werden twee stukken ten gehore gebracht, Apocalyps 11 van de Belgische componist Piet Swerts als verplicht werk en Variations on a Korean Folksong, een stuk van de Amerikaan John B. Chance als keuzewerk. Het uur van de waarheid was aangebro ken. Onder de bezielende leiding van dirigent Peter Bongaerts gaven de 65 Venrayse muzikanten alles wat ze hadden. Aan het einde van hun optreden viel hen dan ook een enthousiast applaus uit de zaal ten deel. Vervolgens spannende minuten bij het wach ten op de uitslag. In de ochtend was duidelijk geworden dat er met de jury, bestaande uit de heren A. de Vries, T. Botma en W. Jongen niet te spotten viel. De vier korpsen die eerder op de dag waren opgetreden, waren zeer kritisch beoordeeld en hadden relatief weinig punten gescoord. Dat deed het ergste vrezen voor de gezelschappen die na de mid dag voor het voetlicht waren getreden. De zenuwen werden dan ook behoorlijk op de proef gesteld. De ontlading van de span ningen van de middag kwam om kwart over zes, toen voorzitter P.Klasens van de Brabantse Bond van Muziekverenigingen de uit slag bekend maakte: 86,75 pun- Dirigènt Peter Bongaerts op de schouders na het fantastische succes afgelopen zondag ten, een dikke eerste prijs voor Euterpe met promotie naar de superieure afdeling. Er barstte een spontaan gejuich los in de zaal, die bevolkt werd door de meege reisde supporters en ook de muzi kanten van Euterpe, die nog steeds op het podium zaten felici teerden elkaar met dit geweldige succes. Het korps oogstte veel bij val van de jury, die in haar rapport woorden gebruikte als sfeervol, overtuigend en dynamisch. Ook was er lof voor Flans Evers voor zijn hobosolo in het keuzewerk. Bovendien scoorde Euterpe het hoogste aantal punten, dat op deze concoursdag werd toege kend. Teruggekeerd in Venray wachtte de muzikanten een hart verwarmend onthaal door hun collega's van de drumband van Euterpe. Zij vormden een ere wacht bij het binnenkomen van de bebouwde kom. en met de drumband voorop wrerden de twee touringcars naar de Perdstal begeleid. Maar na enkele meters werd halt gehouden en stapten de muzikanten uit om achter de drumband aan door de straten van het Bergkwartier te trekken. Zij werden daarbij toegejuicht door de wijkbewoners die daarvoor uit hun huizen waren gekomen. Bij verenigingslokaal de Perdstal aan de Kempweg werden de muzi kanten met een luid applaus ver welkomd door supporters, fami lieleden en vrienden. Een trotse president Hans Thomassen prees de leden van het korps en dirigent Peter Bongaerts voor hun indruk wekkende prestatie. In zijn toe spraak memoreerde hij het vele werk dat aan dit concours was voorafgegaan, de vele uren van repeteren en thuis oefenen. Een bijzonder woord van dank en trots richtte Thomassen aan de jeugdige leden van Euterpe, die op hun jonge leeftijd al hebben bijgedragen aan deze fantastische prestatie. Ook.dirigent Peter Bon gaerts kreeg lof toegewuifd. Sinds anderhalf jaar staat hij bij Euterpe 'op de bok' en nu heeft hij het korps op het hoogste niveau gebracht. Een prestatie om trots op te zijn. Namens de Stichting Vrienden van Euterpe sprak Joep Vossen de muzikanten toe. "Wat jullie vandaag hebben laten zien' en horen was fantastisch. Euterpe is terug op het niveau van de superieure afdeling. Een niveau, dat het korps en ook Venray waar dig is!'', aldus een al even trotse Vossen. Uiteraard ging Peter Bon gaerts op de schouders, en werd tot in de kleine uurtjes gefeest om dit succes uitbundig te vieren. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: redactie@vandenmunckhof.nl Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. i EN MAAS en de gemeenteraad in 1999 besloot om het 41, custation te verplaatsen ''industrieterrein Smakter- I waarschuwden de or- gleden Wiel Michiels uit en Ike Busser (Samen- Mi: ftng) al voor kapitaalsver- !""j iging- Er waren immers 15 el door xle gemeente als AVL (nu Essent) investe- 1cn gedaan op de toenmali- icatie in De Brier. Pas nu dt bekend dat de kosten Tan ruim 700.000 gulden 1,000 euro) bedragen. gemeente zit nu met deze kostenpost in de maag. Het 11ste gedeelte betreft voorzie ningen die AVL destijds op het milieu,slation aan de Acaciastraat (bedrijventerrein De Brier) heeft gemaakt. De gemeente heeft inmiddels hiervoor 420.000 gul den (ruim 190.000 euro) aan de afvalverwerker betaald: Ook de gemeente heeft, achteraf gezien, onnodige kosten gemaakt. Zo is er ondermeer een nieuwe toe gangsweg aangelegd, totale kos ten 283-194 gulden (128.508 euro). Vanwege klachten van bewo ners uit de nabijgelegen wijk Brukske en een veel betere bereikbaarheid van de locatie aan de Metaalweg op Smakterheide I is destijds voor verhuizing van het milieustation gekozen. Bovendien zag de gemeente nieuwe kansen voor De Brier dat een vestigings- gebied voor kleinschalige en schone bedrijvigheid moest wor den. De exploitatie en investering van het regionale milieustation is helemaal uitbesteed aan AVL. De voorloper van Esserit kocht van het Zuiveringschap Limburg een stuk grond aan de Metaalweg. De gemeenteraad ging akkoord, ondanks de hogere exploitatie kosten van 1,21 gulden per inwo ner, maar onwetend over de al gepleegde dure investeringen op de oude locatie. Die komen pas nu boven water. Flet college van B en W stemde er vorige week mee in om de totale desinvestering ten laste te bren gen van de toekomstige exploita tie van bedrijventerrein De Brier. De vergoede kosten (420.000 gulden) aan Essent waren daar al aan toe geschreven. Wat er met gedane investeringen door de gemeente moest gebeuren, dat was nog de vraag. Want de gemeenteraad heeft besloten dat de kosten niet mogen drukken op de afvalstoffenheffing. De afdeling Econ is het er ech ter niet mee eens om deze kosten ten laste van De Brier te brengen. Want de destijds aangelegde weg blijkt niet meer te passen in de huidige plannen. De weg zal ver legd moeten worden in zuidelijke richting. Bovendien bestaat er nog grote onzekerheid over de toekomst van De Brier. Het zou nog een mogelijkheid zijn om de desinvestering te dek ken uit de post 'onvoorziene uit gaven'. Dan komt het bedrag ten laste van de algemene middelen. Maar de algemene dienst draagt nog 'jaarlijks S2.000 gulden (37.252 euro) bij aan het exploita tietekort van de voormalige gcmeentewerf. Terwijl het gebouw nog amper gebruikt wordt, alleen als gronddepot en voor zoutopslag. Ondanks dat de afdeling Econ tegen is, kiest het college er toch voor om de exploitatie van De Brier met de totale desinvestering te belasten. Donderdag 25 april 2002 - Pagina 3 i maandag gesloten ndstraat 12, tel. 581553 1de rubriek Ingezonden krijgt Ilezer de kans om uw mening jtntileren over actuele nieuws- Én, De redactie behoudt zich Trecht voor brieven te weige- |fin te korten. De lengte van Brieven wordt beperkt tot inml 200 woorden. Brieven der naam en adres worden geplaatst. er( irpsgenoten, rat U ook zo geschrokken van berichten in de krant over het J [halen van de pinautomaat in Oeldere? Laten we dit zomaar Hoe moet dit met de zonder vervoer? Moeten Hok maar extra geld in huis Hl nemen voor de enkele keer ze zouden kunnen gaan pin- intle buurtdorpen? Zou weer nen leiden tot een hogere cri- uliteit. Hoe moet dit met de aande jeugd die voor het uit-' itoch nog even gaan pinnen, 11 ze de pinpas niet mee naar Ij uitgaansgelegenheid hoeven lemen. Hoe moet dit bij activi- in de Linde, met de carna- kermis etl. We zijn dan steeds plicht om van te voren het leiders te gaan halen.Mocht onverhoopt het geld eerder hebben dan gedacht, jammer Dan kan men naar huis. De ik wil dan wel een bezorg- ist in het leven roepen, maar doen ze ook niet voor niets, extra kosten die dit met zich ibrengen zijn toch maar weer aanslag op de beurs van ligeen.En na een jaar heeft het ihet beoogde resultaat en dan linten er toch weer mee. Wil- we nog wat bereiken,dan zul- |we ons naar alle kanten mon- loeten opstellen,en zoveel gelijk de publiciteit ken.We moeten met zijn allen laatste stukje service wat we his dorp hebben niet laten ver- Jijnen. De «bank is groot gewor- h 'door de dorpen o.a. de agra- 15, nu ze op eigen benen ien staan hebben ze de klei dorpen en dus de agrariërs 'meer nodig. We worden afge- icept met een,voor de bank, 'el bedrag (vergelijk het met soort oprotpremie)om de L* fbaarheid in het dorp uit te ,n tiden. Ik denk dat we met dit adwJ 'drag niet blij hoeven te zijn,de M 'fbaarheid in ons dorp worclt ier een stukje vermoord. Men- "dit moeten we niet over onsi w en laten gaan. Laten we ons aensdag, op de dorpsraadverga- fing, van de beste kant zien en s nu niet zoveel mogelijk mensen '4 de Linde om ons ongenoe- g(ia n via de dorpsraad, bij de Uk,gemeente en de pers ken- irte maken. Het sluiten van de 'Utomaat moet door de bank iedraaid worden. Het weg- 'n van de pinautomaat kan en jg niet zo maar eenzijdig wor- opgezegd. Laten we hier met allen voor vechten. Met het dorp moeten we tegen deze .lissing in het geweer komen, 'koop dat velen in Oeldere •Ifde gedachten hebben als ik [dit niet zomaar over zich heen gaan. Jans Maas, een zeer verontrus- fOirlonaar e-mail: redactie® ndenmunckhof.nl Dc komende weken zijn er weer diverse feestdagen, die van invloed zijn op de verschijning van Peel cn Maas. In verband met Koninginnedag, dinsdag 30 april, zijn de aanlevertijden voor sport en verenigtngsnieuws aangepast. Deze berichten dienen uiterlijk maandag 29 april 12.00 uur in ons bezit te zijn. Advertenties kunnen tot uiterlijk maandag 18.00 uur worden aangeleverd. Overigens is onze boek- en kan toorboekhandel op Koninginne dag gesloten. In verband met Hemelvaartsdag verschijnt Peel en Maas al op woensdag 8 mei i.p.v, donderdag 9 mei. Ook voor deze week geldt dat sport- en verenigihgsberichten op maan dag 12.00 uur ingeleverd moeten zijn. Advertenties kunnen ook tot maandag 6 mei 18.00 uur. In de pinksterweek verschijnt Peel en Maas normaal op donderdag 23 mei. In verband met de kortere werkweek dienen sport- en ver- enigingsberichten uiterlijk zater dag 18 mei 17.00 uur ingeleverd te zijn. Eventuele wedstrijdversla gen van dat weekend kunnen tot maandagavond 18.00 uur ingele verd worden. Advertenties kun nen normaal tot dinsdagavond aangeleverd worden. In de loop van dit jaar wor den de kantoren van de Rabo bank in Merselo, Oirlo, Oos trum, Blitterswijck en Meerlo gesloten. Bovendien verdwij nen de geldautomaten in Mer selo en Oirlo. De Rabobank schenkt deze dorpen allemaal 20.000 euro om het verlies te compenseren. De dorpsraad van Merselo laat het er niet bij zitten. Zij gaat proberen de geldautomaat te behouden voor het dorp. "Dat het kantoor in Merselo een De 44-jarige vrouw uit Meerlo die vorige, week woensdag betrokken was bij een ongeluk op op de Spurkterweg in Venray is in de loop van diezelfde avond in liet ziekenhuis in Nijmegen aan haar verwondingen overleden. Het ongeluk gebeurde toen een 42-jarige automobilist uit Gorin- chem vanaf een bedrijfsterrein de Spurkterweg weg opreed en de bromfietsster achter op de auto botste. De vrouw was per ambu lance naar het ziekenhuis gebracht, begeleidt door een trau ma-arts die door een traunva-heli naar de plaats van het ongeluk was gebracht. PEEL EN MAAS een abonnement waard keer gesloten zou worden was geen verrassing. Dat hebben we wel zien aankomen. Alhoewel we betreuren dat er weer minder dienstverlening in het dorp over blijft", zegt dorpsraadvoorziter Theo Zegers. "Maar het verdwij nen van de geldautomaat heeft ons overvallen, Daar hebben we grote bezwaren tegen, Dat is vooral voor mensen die minder mobiel zijn heel vervelend. Daar over gaan we praten met de bank." De kosten voor het instandhou den van een geldautomaat bedraagt 20.000 euro per jaai7 "Een geldautomaat is nooit renda bel omdat deze dienst voor de klanten gratis is\ laat Paul Hal mans van de Rabobank weten. "Wij vinden een aantal van 6.000 bezoekers per maand aanvaard baar." In Merselo en Oirlo maken gemiddeld per* maand 1.200 men sen van de automaat gebruik, In Oostrum ligt dit aantal op 3-500. "De geldautomaat in Oostrum handhaven we wel omdat daar nog voldoende winkels zijn. In Merselo en Oirlo is dat niet het geval. Want mensen pinnen steeds vaker op plekken waar ze het geld ook kunnen uitgeven", zegt Halmans die behoud van de beide pinautomaten uitsluit. "Daar moet ik duidelijk in zijn. Dat besluit staat vast." Theo Zegers wil ook bereiken dat de Merselonaren een vaste bankmedewerker krijgen toege wezen. "Dat mensen niet verzui pen in zo'n grote bank waar ze tien keer worden doorverbonden. Er moet één vast aanspreekpunt komen die hen goed kan helpen. Daar hebben vooral ouderen grote behoefte aan." Het kantoor in Merselo is nog slechts een dag in de week open, oji donderdag van 10.00 tot 17.00 uur. Het bankgebouw aan de Hoofdstraat in Oirlo is op vier ochtenden, dinsdag tot en met vrijdag, van 9.00 tot 12.00 geo pend. Oirlonaar Jan Vocrmans had tot de fusie per 1 januari 2001 zitting in het bestuur van de toenmalige bank Zevenrode. "Over het ver dwijnen van de kantoren was toen nog niets bekend. Maar dit is toch een ontwikkeling die niet valt tegen te houden. Als ik zie dat er 's ochtends maar twee of drie mensen de bank in Oirlo bezoe ken. Daarvoor kun je het kantoor niet bemannen met capabel per soneel." Voermans weet dat het bankfili aal in de maanden rond de jaar wisseling wel een grote toeloop kende. Maar dat had alles te maken met de invoering van de euro. Flij toont zich wel verrast over het verdwijnen van de geld automaat. "Maar ook dat zal wen nen. Ik weet nog dat er in Casten- ray veel opstand was toen daar de bank gesloten werd. Nu zijn de mensen er ook aan gewend geraakt." De dorpen die hun bank kwijt raken krijgen van de Rabobank een 'afkoopsom' van 20.000 euro. De dorpsraden kunnen ideeën aandragen voor besteding ervan. "Ik denk dat de mensen liever de bank openhouden dat ze er een kunstwerk voor terugkrijgen", zegt Flarrie Holtackers, voorzitter van de dorpsraad Oostrum. "We beseffen dat sluiting van de kantoren een negatieve impuls betekent voor de leefbaarheid aldus Halmans. "Daarom willen we iets terug doen. We willen niet met de stille trom uit de dor pen vertrekken." Vervolg pag. 1 Fractie Van de Vorle hoeft geen nieuw raadslid te benoemen omdat wethouder Frits Ruyten niet op de verkiezingslijst stond. De vier wethouders krijgen de volgende taken. Jan Driesseu (CDA), Stedelijk Beheer: loco-burgemeester, openbare werken, milieu, bouw- en woningtoezicht en sociale veiligheid. Lei Heidens (CDA), Middelen: personeel en organisatie, communi catie, informatisering, financiën, economische zaken, plattelandsont wikkeling, grondbedrijf, dienstverlening en huisvesting. Mathieu Emonts (PvdA), Maatschappelijke Diensten: welzijn, dorps- en wijkraden, cultuur, onderwijs, sport, sociale zaken en volksge zondheid. Frits Ruyten (Van de Vorle), Stedelijke Ontwikkeling: planologie en stedenbouw, volkshuisvesting, beleidsontwikkeling milieu, verkeer, natuur eri landschap. Mensen lijken steeds minder echt met elkaar te praten, waardoor er meer afstand ontstaat tussen individuen. De doeken vormen een symbolische verbinding tussen het St. Anna- terrein van het Vincent van Gogh Instituut aan de Noordsingel 39 en het Odapark aan de Merseloseweg 117. Dit zijn twee locaties waar De Waan plaatsvindt. Flet Annaterrein is de hoofdlocatie waar de grote internationale tentoonstelling gehouden wordt. In het Odapark wordt werk van Willem van Genk, psychiatrisch patiënt, geëxposeerd. Vanaf deze week bepalen opvallende billboards het straatbeeld aan de Noordsingel en Westsingel in Venray. Met de zes doeken, bewerkte zwart-wit foto's van twee bij drie meter, toont De Waan Venray haar gezicht. De zes verschillende gezichten, fors uitvergroot, schreeuwen het uit. De afgebeelde personen lijken het uit te schreeuwen van angst. De maakster van de foto's, Mijntje Wismans: "Ik zie het als een aan klacht tegen de.afvlakking van de communicatie tussen mensen. Com municatie vindt steeds meer plaats via allerlei (digitale) hulpmiddelen.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3