Gezicht van de muziek erselo Grenzeloos Burgers Zoo Muziekfeesten rug van weggeweest eanette naar Venray de lucht in Limburg vol 'knooppunten' Asperges in de hoofdrol Wijk Zuid Vrijwilligers- centrale Synthese De Springplank Paranormale avond Oud papier KBO Venray Voor het vierde opeenvolgende jaar Den Hoender Lourdescomité Venray Op 't Nipperke Ituren vermengd met de sfeer van voorheen Niets! pa, EN MAAS Donderdag 25 april 2002 - Pagina 23 Vrijdag 26 april kienen in het wijkgebouw aan de Beukenlaan 4. Aanvang 20.00 uur. Er zijn prach tige prijzen en een superkien. Voor het asielzoekerscentrum in Stevensbeek zoekt Synthese een medewerkster voor de crèche. De werkzaamheden bestaan uit het begeleiden en sti muleren van kinderen. Dit in samenwerking met in- en externe vrijwilligers. Reiskosten naar Ste vensbeek v.v. worden vergoed. U dient goed met kinderen om te kunnen gaan, flexibel, enthou siast,in teamverband kunnen wer ken en affiniteit met asielzoekers te hebben. De werktijden zijn op maandag- en vrijdagmorgen. Meer informatie: Vrijwilligers- centrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel.'0478-516995. Donderdag 25 april (vanavond) knutselen voor de kinderen van de groepen 5 en 6. van 18.30 tot 20.00 uur gaan ze iets maken voor moederdag. Wat, dat wordt natuurlijk niet verklapt. Maandag 29 apirl, club voor de kinderen van de groepen 3 en 4. De clubavond duurt van 18.30 tot 20.00 uur. Vanavond moet ieder een de fiets meebrengen, want die gaat versiert worden voor koninginnedag. Dinsdag 30 april is er geen club voor de jeugd van de groepen 7 en 8 plus de schoolverlaters. Ener zijds vanwege koninginnedag, anderzijds vanwege het inleveren van de bagage voor het kamp. Woensdag 1 mei vertrek naar kampplaats in Oosterbeek. Dit staat gepland om 17.00 uur Donderdag 2 mei géén club voor de kinderen van de groepen 5 en 6, dit in verband met de kampacti viteiten. In Den Hoender aan de Urselas- traat 2 in Venray is er op donder dag 26 april (vanavond) weer een paranormale avond. Deze avond wordt gehouden door Mieke uit Boxmeer. De zaal gaat open om 19.15 uur en de avond begint om 20.00 uur. Voor afspraken kunt u bellen van maandag t/m donderdag van 12.00 tot 13 00 en van 18.00 tot 18.45 uur: tel. 06-51469711. 'T DESSELKE Vrijdag 26 april wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke, het gebied gelegen tussen Lange- weg, St. Jozefweg, Noordsingel. Westsingel, Merseloseweg en alle tussenliggende straten.. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het oud papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container op de par keerplaats bij de Hubenhofis elke zaterdag geopend van 08.30 tot 17.00 uur. Iedereen kan hier zijn papier deponeren ten bate van Heil der Zieken. VREDESKERK Woensdag 1 mei wordt er papier opgehaald route Vredes- kerk, Langeweg, Merseloseweg, Westsingel, Langstraat en alle tus senliggende straten. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsin gel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier deponeren ten bate van Heil der Zieken. Veltum Vrijdag 26 april zal er door leden van DOS Venray wederom het oud papier op worden gehaald in de wijk Veltum. Het betreft het gedeelte van Veltum dat omsloten wordt door Weg in de Berg-Kempweg-Westsingel en Langstraat. Om 13-30 uur 's mid dags word met het inzamelen begonnen en daarom wordt eenieder verzocht het papier goed gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. KBO district Venray houdt op 16 mei pm 14.00 uur een themamid dag in de Kemphaan met als onderwerp persoonsgebonden budget. Inleidingen worden ver zorgd door afgevaardigden van het Regionaal Indicatie Orgaan. Zorgkantoor Noord Limburg en de Sociale verzekeringsbank en de onderwerpen zijn Wat is de inhoud van een persoonsgebon den budget, Wat kan het zorgkan toor voor u betekenen en Hoe wordt het financieel afgewerkt. Na de pauze is er ruim de gelegen heid tot het stellen van vragen. Vanwege de grote veranderingen in de ouderen en gehandicapten zorg is het zeer belangrijk dat iedereen hiervan kennis neemt.. Woensdag 1 mei is het kienen in de Kemphaan, aanvang 14,00 uur. Het programma in wijkcentrum Den Hoender in Venray ziet er als volgt uit: donderdag 25 april 14.00 uur activiteitenmiddag ouderenvereniging; 20.00 uur paranormale avond door Mieke en Theo de Hoog. Maandag 29 april 13 30 uur vergadering Zon nebloem-De Burggraaf; 20.00 uur Clubavond sjoelclub Den Hoen der. Dinsdag 30 april 13-15 uur handwerken Vlijtige Liesjes. Wijk centrum Den Hoender is gelegen aan de St. Ursulastraat 2 in Ven ray. Van 29 april tot en met 11 mei is de jaarlijkse huis aan huis col lecte van het Lourdeswerk van de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes. De opbrengst van deze collecte komt geheel ten goede aan de kosten van Lourdes- bedevaart reizen voor de zieken van Venray en haar kerkdorpen. Elk jaar kunnen dank zij deze col lecte een behoorlijk aantal zieken en/of gehandicapten deze bede vaartreis naar Lourdes maken. Maandag 29 april: Om 10.30 uur Volksdansen; 19-00 uur Biljart club Op 't Nipperke; 14.00 Kie nen OOMA. Dinsdag 30 april: gesloten wegens koninginnedag Woensdag 1 mei: Om 09.00 uur Beter bewegen, daarna koersbal: 20.00 uur Country- en dansgroep Green River met Country-dansles. Voor het vierde opeenvolgende jaar organiseert Dans en Partycen trum Janssen aan de Raadhuis straat te Venray op zondag 25 augustus het evenement "Venray de lucht in". Voor een bedrag van 175 euro kunt ook u een onverge telijke ervaring opdoen die u zich de rest van u w leven zult blijven herinneren. Tijdens deze vaart bent u even helemaal los van de wereld. Het uitzicht is spectacu lair. Na afloop ontvangt elke deel nemer behalve een glas champag ne een origineel luchtdoopcertificaat. Behalve dat u zichzelf een plezier doet steunt u tevens het goede doel want vijf tien euro van elke deelnemer Het netwerk van fietsroutes met de genummerde 'knoop punten' in Limburg is vol tooid. Met de opening van het fietsroutenetwerk in de Maas duinen-regio sluit zich een netwerk van fietsroutes met een totale lengte van 1.850 km. Limburg is de eerste provincie in Nederland, waar alle toeristi sche fietsroutes aan elkaar gekop peld zijn in zogenaamde 'knoop punten'. Die knooppunten zijn genummerd en worden op de kaart aangegeven, evenals de lengtes van de trajecten ertussen. Het hele routenetwerk is voorzien wordt gestort op de rekening ter restauratie van de Grote Kerk, waarvoor de middelen nog steeds niet bij elkaar zijn. Het unieke van deze ballonvaarten is dat de bal lonnen opstijgen vanaf het gras veld pal naast de Grote Kerk, zodat u sowieso kunt genieten van een prachtig uitzicht over Venray. Aanmelding is mogelijk zolang er vluchtplaatsen zijn, bij Dans en Partvcentryum Janssen, tel. 0478-510500 of 511925. De opbouw van de ballonnen op deze dag begint vanaf 18.00 uur. Voor iedereen die een dergelijke ballonvaart aan iemand cadeau wil doen zijn er ook speciale cadeaubonnen beschikbaar. van opvallend groen-witte borden met de nummers van de knoop punten. De pijlen op de borden geven de juiste richting aan. Prachtige fietstochten maken in het Limburgse land is vanaf nu kinderlijk eenvoudig. De lengte van de fietsroutes wordt bepaald door het aantal nummers dat gevolgd wordt. Het gehele Lim burgse netwerk is op drie fiets kaarten illustratief in beeld gebracht en zijn verkrijgbaar bij de WV-kantoren in Limburg. De prijs per kaart is vijf euro. Meer informatie? Bel 0485-341922 of stuur een mailtje naar bergen@regiovw.nl In gemeentelijk museum De Oude Pastorie in Sambeek vindt van 3 tot en met 20 mei de expositie 'Gezicht van de muziek in de gemeente Box meer' plaats. Het is een over zicht van de muzikale geschie denis in de kerkdorpen Beugen, Boxmeer, Groenin gen, Holthees, Maashees, Oef feit, Overloon, Sambeek, Rijk evoort, Vierlingsbeek en Vortum-Mullem. De Stichting Cultureel Erfgoed is verantwoordelijk voor de opzet en organisatie van deze expositie en draagt hiermee bij tot realise ring van een van de doelstellingen van de stichting: het bij de inwo ners van de gemeente Boxmeer opwekken van interesse voor de eigen historie. De uitvoering van deze tentoonstelling komt overi gens tot stand in nauwe samen werking met vrijwel alle bestaan de muziekgezelschappen (harmo nieën, fanfares, zangkoren, strijk- ensembles) uit de hele gemeente. De muziek en het traditionele muziek(verenigings)leven hebben altijd een grote sociale betekenis gehad en waren c.q. zijn een sterk bindende factor binnen de dorps gemeenschappen. De Stichting Cultureel Erfgoed heeft daarom voor de geschiedenis van de muziek en het muziekleven (in de 20e eeuw) gekozen om eenieder kennis te laten maken met een belangrijk deel van de eigen dorpshistorie en die van de gehe le gemeente Boxmeer. Ook zal aandacht besteed worden aan orgels en carillons. Geëxposeerd zullen worden ondermeer foto's, oprichtingsoorkonden, oude ins trumenten, vaandels en stan daards, affiches en programma boekjes, prijzen en diploma's, muziekboeken en partituren. En voorts oude uniformen, tenues en kostuums. Al het gene wat ten toongesteld wordt, alsmede rele vante achtergronden, zal beschre ven worden in een catalogus. Hierin zal ook worden opgeno men een zo compleet mogelijke inventarisatie van de traditionele muziekverenigingen. Bovendien is aanvullende achtergrondinfor matie per muziekgezelschap beschikbaar in gemakkelijk toe gankelijke klappers. De deelne mers zijn onder andere: fanfare St. Cecilia uit Maashees, fanfare de. Vriendenkring (incl. Freunde Echo) uit Overloon, gemengde zangvereniging Logeko uit Over loon, harmonie de Herleving uit Vierlingsbeek, zangvereniging Vondel uit Vierlingsbeek, fanfare St. Cornelius uit Vortum-Mullem en zanggroep Vomuzi uit Vortum- Mullum. Aid Merselse Dag tweede ksterdag in Merselo zal dit in een heel nieuw jasje loken zijn. Dit mag ook wel !1 jaar. Gedeeltelijk zal de Ie herkenbare elementen ben, zoals een selectie e ambachten, gezellige ter- ten en een countryplein, sfeerbrengers van voor nmaar vanaf 12.00 uur zal 10k een grootse multicultu- happening plaatsvinden. it multicultureel festijn begint erwege de route en loopt uit in de feesthal waar non stop festival plaatsvindt. De rou- van het evenemententerrein 11 vanaf de molen Nooit acht via het sportpark De ft tot in de feesthal op-de Hees fobij de molen starten ze met countryplein met line dance demonstraties en een terras, rbij muziek van de bekende Ville countryband. Bij de nieuwe accommodatie Den Hoek bij het sportpark is een kinder plein, ook daar efcn terras om de kleintjes bezig te zien op het springkussen en met diverse spel len, en hun gezicht te laten schminken. Heel apart en mooi is het optreden van clown Paul Lins- sen compleet met Pipowagen en helpers. Het hoofdveld van het sportpark wordt cultuurplein. Hierop een gemaleerd aanbod van bezienswaardigheden uit binnen en buitenland, van stenen slijpen, klompen maken, glasblazen en graveren tot Afrikaanse sieraden, Malinese armbandjes en touareg- kettingen, een Afrikaanse lemen hut met erf, kalabas beschilderen en een nomadenkamp waarin je je kunt laten fotograferen, o.a. op een kamelenzadel. Om 15.00 uur is er een spetterende show op het cultuurplein van de drumfanfare van de Koninklijke Luchtmacht, Op een marktplein richting feest hal is een podium met een dans vloer, waarop optredens van ver schillende muzikanten en dans groepen, Ook hier een sfeervol terras. Verder lopend kom je vlak bij de feesthal op het Afrikaplein met diverse exotische artikelen, ruimte voor ideëele instellingen. Een -in stijl aangekleed terras waar het Ghanesche Mongozo bier ver tapt wordt en de Aziatische keu ken geproefd kan worden. In de feesthal vindt vanaf 13.00 uur een multicultureel festival plaats. Tot 19.00 uur spelen daar achtereen volgens de Djembe groep Doun Doun in Venray alom bekend gezien en geprezen. De groep Da Gaia uit Amsterdam maakt muziek uit de hele wereld. Een verras send zwoele opzwepende dansba re combinatie van Zuid Ameri kaans flamenco en Raï met een vleugje Afrikaanse highlife en klezmermuziek. Na Da Gaia treed Rebecca Atanga met haar band op met o.a. kologomuziek uit Ghana. Zij is de absolute top voor wat betreft dit genre. Met haar negen- persoons band trekt Rebecca alleen maar volle zalen in de Nederlandse theaters. Kortom absoluut een must. Als laatste treedt op Grupo Melao. De carrière van orkestlei der Roberto Cuello Ramirez begon in zijn geboorteland de Dominicaanse Republiek, bij een van de bekendste meren- quebands: Rasputin. Na een suc cesvolle tournee door de Verenig de Staten en Europa besloot Roberto zich te vestigen in Neder land, waar hij de formatie Hur- acan oprichtte en enige tijd later zijn virtuoze Grupo Melao. Het is een verfijnde selectie van zes getalenteerde Dominicaanse musici ui t het befaamde meren- que-orkest Huracan. Om circa 19.00 uur sluit het festival waarna de totale Muziekfeesten afgeslo ten worden door de groep V- Male. Nationaal Aspergemuseum De Locht in Melderslo vormde het decor voor tal van activi teiten met in de hoofdrol de asperge. Aanleiding hiervoor was niet alleen de officiële opening van het aspergesei zoen in het Limburgpaviljoen op de Floriade, maar vooral de opening van de nieuwbouw van het Nationaal Aspergemu seum. Ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe gedeelte van De Locht, werd door gedeputeer de Ger Driessen samen met Theo Kuijpers, loco-burgemeester van Apeldoorn en Raymond Knops, loco-burgemeester van Horst aan de. Maas symbolisch asperges gestoken. Aansluitend werd door gedeputeerde Driessen het start sein gegeven voor de eerste AA- estafette van Melderslo naar Atle- tiekstad Apeldoorn. Bekende en minder bekende sporters gaven tijdens deze estafette het (asper- ge)stokje door, om te eindigen in Apeldoorn, waar vanavond tijdens een aspergefestival voor genodig den door mevrouw Erica Terpstra een kistje asperges wordt geveild voor het goede doel: de nationale gehandicaptensport. Op de derde donderdag van april is in het Lim burgpaviljoen op de Floriade pat- ron-cuisinier Henk Savelberg van Restaurant Savelberg in Voorburg geïnstalleerd als de eerste asper geambassadeur van Nederland. Hiermee werd het startsein gege ven voor het begin van het Neder landse aspergeseizoen 2002. Met het installeren van de eerste asperge-ambassadeur wil de Stich ting Dubbel A bereiken dat het product asperges ook buiten de grenzen van Limburg meer bekendheid krijgt en vaker op de menukaart van de consument komt te staan. De eerste officiële actie van de kersverse aspergeambassadeur vond meteen al op diezelfde dag plaats: tijdens het symposium De smaak van Samenwerking van de Rabobank heeft hij het eerste kist je asperges van de volle grond officieel overhandigd aan de Duit se staatssecretaris van Landbouw, Martin Wille. De bezoekers van het symposium hebben, 11a een toelichting van Henk Savelberg op het thema Taste in relatie tot asperges, aansluitend kunnen genieten van heerlijke Noord- en Midden-Limburgse asperges. Bovendien heeft Henk Savelberg aangekondigd om op een later tijdstip samen met de chefkok van Hostellerie De Hamert een asper gesmaaltijd te bereiden voor de bewoners van het Toon Hermans huis in Venlo. Naast de installatie van de asperge-ambassadeur is in het Limburgpaviljoen een nieuw aspergemagazine gepresenteerd. Het magazine is gemaakt door de stichting Dubbel A en draagt de titel "Asperge, van bed tot bord". In dit magazine is voor de consu ment leuke informatie opgeno men over zowel aspergeteelt, als toeristische en culinaire informa tie om optimaal van de asperges te kunnen genieten. Het aspergemagazine is op te vragen bij VW Noord- en Midden- Limburg, tel. 077-477 3666 of info@regiovw.nl. De opening van het seizoen werd afgesloten in het vocdingstuinbouwpaviljoen Taste, waar Henk Savelberg samen met Bertus Liefting van Hostellerie De Hamert een kook demonstratie gaf, uiteraard met als thema asperges. Deze officiële opening en de uitgifte van het aspergemagazine, en de activitei ten in Nationaal Aspergemuseum De Locht zijn verzorgd door de recentelijk opgerichte stichting Dubbel A. Een toepasselijke naam voor een stichting die zich vooral tot taak heeft gesteld om elk jaar aan de opening van het asperge seizoen zoveel mogelijk inhoud, imago en bekendheid te geven. In Dubbel A zijn vertegenwoor digd de 'Stichting Afzetbevorde ring Asperge, Asparagus Centre, ZON, museum 'De Locht', VW Noord- en Midden-Limburg en de Confrérie de T Asperge Limbourg- ondië. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS 11 (ie weken voor Pasen ld Jan Linders supermarkt "ray een paasei versierwetl- ijd vo r kinderen. Hiervoor toten de kinderen hun U fantasie gebruiken om door Jan Linders aanreikte 20 creatief mogelijk te ver- Rn, Uit de vele inzendingen rdcn dooor een vakkundige l'de volgende prijswinnaars Azen; Hoofdprijs:Jeanette Krouwel Mr): vier toegangskaarten rgers Zoo. toostprijzen: Michelle Cor psen (8 jaar), Anouk Vul- '8S 11 jaar), Lisette Heijnen jaar). Zij ontvingen een lrr)' Potter leesboek. De prij- werden onlangs uitgereikt mevrouw C. Visser vin de 'kling manager boetiek en W. 'totlissen, supermarktma- Utojan Linders Venray. tal van nummers te horen van de laatste cd van Froger, Internal Affairs. Nadat het Venrays Man nenkoor op zondagochtend 19 mei de pinkstermis heeft opge-' luisterd zal Fanfare St. Oda uit Merselo een uitvoering ten geho re brengen. De Fanfare heeft onlangs een nieuwe weg ingesla gen en dat zal zeker te horen zijn. Vanaf 13-30 uur is het Country tijd met Montana Blaze en dj On the road again. Vooral de liefheb bers van het populaire line-dance zullen ongetwijfeld aan hun trek ken komen. Ooit zijn de Muziek feesten begonnen met een drièka- pellenshow. Die show, waarin drie blaaskapellen gezamenlijk optreden, maakt nog steeds deel uit van de Muziekfeesten. Zondag avond spelen vanaf 20.30 uur beurtelings en soms gezamenlijk De Cormbacher Muzikanten uit Kerkrade, Die Reifholzakapelle uit Boven-Leeuwen en Die Fidelen Rosentaler uit Merselo. Drie kapellen die al vele jaren een goede naam hebben in de muziek wereld. De slotdag, maandag 20 mei, staat in het teken van Merselo Grenzenloos. Een multiculturele happening waarin de bezoeker kennis kan maken met talloze cul turen vanuit de hele wereld. De manifestatie wordt opgeluisterd door vier muzikale acts, de Djem be groep Doun Doun uit Venray, Grupo Melao uit de Dominicaanse Republiek, Rebecca Atanga een Ghanese schone met Afrikaanse dans en zang en tenslotte Da Gaia een zestal uit Amsterdam dat met LI een muzikale wereldreis zal maken. De optredens vinden plaats in de feesthal. Buiten zijn er talloze stands en terrassen waar door de sfeer van de oud-Merselo- sedag behouden blijft. Op de val reep heeft de organisatie voor deze middag nog een act kunnen vastleggen. En niet de minste want om 15 .00 uur zal de drum fanfare van de Konklijke Lucht macht een wervelende show ver zorgen op een van de pleinen: pittige regimentsmarsen, stemmi ge koralen, swingende big band- niuziek en bekende feestnum mers. De Muziekfeesten zullen worden afgesloten door de Noordlimburgse band V-male, Een band die al vele jaren in het Nederlandse discothekencircuit rondtoert. om in een agrarisch gebied een dergelijk feest te organiseren, met alle risico's van dien. Maar dit jaar zijn de feesten weer terug met een programma dat weer klinkt als een klok. Vrijdagavond 17 mei is het party-time in Merselo met niemand minder dan Eric Dikeb. Samen met het Flügel promo-team en de Cool Down Café zal hij de gehele feesthal op stelten zetten. Dikeb is natuurlijk bekend van Big Diët en 3FM. Onlangs kwam Dikeb nog in opspraak met zijn dance-versie van Adios Nonino, die uiteindelijk verboden werd. Inventief zoals Dikeb is, heeft hij daar weer een andere draai aan weten te geven. Traditioneel staat zaterdagmid dag 18 mei in het teken van de jeugd. De Otreb kindershow zal de jeugd met een groot aantal vreemde typetjes weten te boei en. Een show die geen tien minu ten hetzelfde is met tal van dol dwaze situaties. Die avond is het de beurt aan René Froger, Samen met The Frogettes, het Orkest Lou Roman en de Blues Brothers Dedi cation Revue staat hij garant voor een muzikaal spektakel van de bovenste plank. Natuurlijk zijn er Muziekfeesten Merselo ,e feer terug. Na een jaar Uri bezigheid zal Merselo s het Pinksterweekend bol van activiteiten en en Jens staan. Toppers zijn nijfeld René Froger en unifanfare van de Lucht- ikapel. iw dit jaar is Merselo Gren- is, een mix van een multi- ecl festival met tal van icn die u nog kent van de crselosedag. Nieuw is ook atie. De bekende feesttent abij het voetbalveld vele dienst heeft gedaan is ver- n door een feesthal aan De s j in Merselo. De Muziekfecs- erselo is een bijzonder eve nt, Vier dagen lang spant ieg het hele dorp zich in feesten te doen slagen. En Tf icbben we het nog niet over de organisatie die aan 6*5 (jen voorafgaan. Veel Merse- verenigingen zijn bij de kfeesten betrokken, al bijna ig jaar kreeg de organisatie omper te verwerken. Door [Z-crisis vond men uiteinde- it het niet verantwoord was

Peel en Maas | 2002 | | pagina 23