ong en oud gloreert in De Kans Gevoel van vrijheid terug ■25% Sponsoractie voor blindenproject Open dag op luchtmachtbasis Internationale expositie in Mariakapel Venrayse Oldtimer Toertocht ïste waardering oor Yvonne Poels ff ff Honderddrieëntwintigste jaargang - week 17 - donderdag 25 april 2002 EEL EN MAAS or Marijn Poels) Jopen dinsdag vond rde tweede voorronde van de talentenjacht De een gelukkig iets vol- chouwburg en passeerde uw een reeks aan artie- de revue. De tweede Iwerd op ludieke wijze ondersteund door pre- ir Rob van Lieshout die jn voorgelezen grappen len aardig en humoris- overkwam bij het Niet verrassend, en dikverdiend was dat de iep Impuls, op het laat- iment ingevalllen voor isgroep Take Off, door ibliek als beste werd rdeerd. Impuls is dan tweede finalist van De 2002, nadat vorige de jonge zangeres de eerste voorronde ronnen. deposition stonden dins- twee jongens en twee van de band Jemmyn. Het en uitvoeren van eigen ïers dwingt, goed of slecht eld, altijd respect af. iwoördig lijkt alles al eld en iedere verzonnen ie wel ergens anders afkom- in te zijn en valt originaliteit als eerste af. Zo ook bij Dat neemt niet weg dat nd er in slaagde een goede itatie neer te zetten en i hun jonge leeftijd hebben ruim de tijd om te zoeken ten eigen geluid dat ik nog De band straalde enthou- en beweeglijkheid uit rich- i et publiek en wellicht geno- I e bezoekers daar van. Erg F was het (eigen) nummer "Npom dat begon met de zang kei ondersteund door ritme p vervolgens de vaste melo- na enige tijd pas bij kwam geheel nagenoeg precies in goede toonsoort viel. teur Peter de Neef van de irstal sprak in zijn eindrap- irecht lovende woorden, ld stond er lekker losjes en tglijk bij, dat ging soms wel ite van de goede rtoten en jen, maar ervan uitgaand jj de meeste bezoekers het veel opvangt van het muzi- moeten ze hier nooit aan twijfelen of zelfs achterwege De dansgroep Impuls veroverde een plaatsje in de finale van De Kans laten. Dit stond in schril contrast tot de twee zangeressen Manon en Fieke onder gitaarbegeleiding van Alwin Vos die als tweede act liedjes van onder andere Anouk en K s Choice speelden. Ze ston den er wat stilletjes bij. Zangeres Manon uit Wanssum heeft een prachtige stem en collega zange res Fieke ook. Echter het samen brengen van de twee zangtalen ten ging met name het eerste nummer een paar keer de mist in en de tweede stem belandde enkele keren net niet bij de goede toon en moest, al zingend, zoeken naar de juiste klanken. Eenmaal aangekomen op de goede toon hoogte klonk het als één mooi geheel en deed het me denken aan de jaren dat Kaja ook met deze line-up op de planken stond. Kwalitatief deden de beide dames zker niet onder voor de twee zan geressen van Kaja die op dit moment landelijke furore maken. Speciaal was wel hun eigen draai aan het nummer van Anouk die ze op een heel verfrissende en niet al te makkelijke manier wisten te brengen. VERNIEUWEND De derde act stond niet bepaald stil op het podium. Door het weg vallen van de dansgroeg Take Off kreeg Myrna van den Bosch volop de mogelijkheid om met haar dansgroep Impuls een kans te wagen hun splinternieuwe dans te presenteren aan het Venrayse publiek. En om op zo n manier ook nog eens een plaats in de fina le te halen is voor de groep al helemaal te mooi om waar te zijn. Het eerste dansstuk begon bijzon der knap zonder muziek of ande re begeleiding, erg origineel en vernieuwend. Later in het stuk werden de meiden ondersteund door de eigenzinnige muzikale klanken van Vanessa Mae, achter eenvolgens werd er door zange res Amielies Reynders het num mer Ave Maria van the Westside Story op heldere en ervaren manier gezongen. Kippenvel! In de afsluitende dans bleven jam mer genoeg in de overgangen van dans naar zang gaten zitten en werd me het verband niet hele maal duidelijk. Misschien leuk om er een verhaal aan vast te knopen. De geboren en getogen Venraynaar Chris, van Goch. nu wonend in Nederweert, deed ook een gooi naar een plaatsje in de finale in september. Duitse slagers zitten hem blijkbaar in het bloed, vlekkeloos, zelfverzekerd en gepaard met een vlotte babbel legde hij twintig minuten lang zijn hart en ziel helemaal bloot. Ondanks een perfecte uitvoering van Junge, komm bald wieder van Freddy Quinn en het nummer You never walk alone, dat emo ties bij het publiek losmaakte, had ik me er toch beter bij gevoeld wanneer ik in mijn rechterhand een volle pul bier, en in mijn lin kerhand een Duitse braadworst had gehad. Geen act voor in ten theater. Jammer ook dat Chris, zeker gezien zijn lange ervaring in de muziek, nog steeds alle teksten niet uit zijn hoofd kent en regel matig spiekbriefjes nodig heeft. Het spreekt voor hem dat alles wat hij deed recht uit zijn hart kwam en de liederen met passie en overgave werden gezongen. Marinda Peeters en haar leerlin gen van de VMBO-afdeling van het Raayland kollege stonden als ware kunstenaars hun slag te slaan en expirimenteerden met dé act Colour Confusion met kleu ren, ringen, doeken en andere stofjes die het goed bleken te doen in de aanwezige blacklights. Compleet opgeschilderde bouw werken vielen in het decor terwijl de danseressen met gekleurde hoepels de begane grondscenes verrichtten. Een leuk en origineel schouwspel waar, duidelijk zicht baar, erg veel werk aan te pas is gekomen. De leerlingen van de VMBO-klas waren een waardige aflsuiter van de tweede voorronde van De Kans. olisten- en ensembleconcours in Oirlo üiekvereniging Ons Ge- .'n hield dit jaar in gemeen- ishuis De Linde in Oirlo het kse solisten- en ensemble- lurs van de Federatie van jkgezelschappen in de ge- Venray. hoogste aantal punten (56) it concours werd door jury- Lamerigts gegeven aan ie Poels uit Merselo, één solisten. [uitslagen: tog 3: punten: Robbert de Ir (Euterpe Venrav; hoorn) ine van Gorp (Leunen, trom- >L5 punten: Anouk Loonen en, alt-sax) 51 punten: Lieke (Oirlo, alt-sax) 52 punten: e Peeters (Oirlo, alt-sax), 'Janssen (Oirlo, alt-sax) 51 n: Rian Litjens (Ysselsteyn, 50,5 punten: Koen er (MMSK Venray, trompet) lunten Auke Classens (Oirlo, sax) 54 punten: Bernadette iens (Ysselsteyn, bugel) 51,5 m Caspar Baeten (Leunen, 53 punten: Riahne sen (MMSK Venray, alt-sax) punten: Loes Claessens Üsteyn, slagwerk) 52,5 pun- Ton Wilmsen (Ysselsteyn, erk) 52 punten: Sandra man (Ysselsteyn, alt-sax) punten: Ellen Egelmeers Istevnalt-sax) 50,5 punten: Maas (Oirlo, kleine trom) punten: Loes Hellegers alt-sax). leling 2: Punten: Wil Vissers (Oirlo, 0.51,5 punten: Imke Jacobs bugel) 50,5 punten Anne 1 (Oostrum, klarinet) 50 n: Elke Euwes (Oostrum, alt- 53 punten: Maartje van Hees lcn. klarinet) 51,5 punten: van Gorp (Leunen, trombo- 53,5 punten: Femke- Dirkx lfn, klarinet), 52,5 punten: Derikx (Leunen, hobo), 52 F Maarten Wijnen (Leunen, 'erk), 50,5 punten: Yvonne Theunis (Leunen, cornet), 52,5 punten: Sjors Janssen (Leunen, kleine trom), 50,5 punten: Floor v/d Giessen (Euterpe Venray, hobo), 53,5 Moniek Classens (MMSK Venray, alt-sax), 52,5 pun ten: Luc Jacobs (Oirlo, slagwerk) en Rob Jacobs (Oirlo, cornet) 50 punten: Caroline Herraets (Euterpe Venray, fluit), Helene van Eyk. Afdeling 1: 50 punten: len Vissers (Oirlo, hoorn), Dory Peeters (Oirlo, bugel) 50,5 punten Imke Claessens (Leunen, trompet) 51,5 punten: Niek Janssen (Oirlo, bugel) 51 punten: M. Claéssens/ Luc Janssen (Ysselsteyn, slagwerk) 51,5 punten: Jasper Geurts (MMSK Venray, kleine trom), 53,5 punten: Paul Ghielen (MMSK Venray, kleine trom) 53 punten: Wouter de Weert (Ysselsteyn, kleine trom) 52,5 punten: Martijn Claessens (Ysselsteyn, kleine trom) 56 punten: Yvonne Poels (Merselo, bugel) 51,5 punten: Marlies Verheijen (Ysselsteyn, alt sax) 52,5 punten (Miranda Mulders (Oirlo, bugel) 51,5 pun ten: Mieke Reintjes/ Anke Spee (Leunen, klarinet) 52,5 punten: Kristie Ambrosius (Oirlo, alt-sax). Ere-afdeling: 54 punten: Luc Janssen (Ysselsteyn, percussion) ferl TOTALE LEEGVRKOOP LIJSTA EN ALBUMS SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY Tel. 0478-512567 Ook APS in 1 uur Op 26 april aanstaande vindt weer de jaarlijkse koninginnedag plaats voor de leerlingen van de basisschool St. Oda in Ysselsteyn. Om het project for the blind, Tibet van Venraynaar Paul Kronenberg met een financiële bijdrage te ondersteunen, willen ze op deze koninginnedag een activiteit organiseren, waarbij de leerlingen door middel van het zoeken van sponsors geld bij elkaar gaan brengen. Uiteraard zullen zij daar zelf een tegenpres tatie voor gaan verrichten. De leerlingen zullen in groepjes van 11 personen (van groep 1 t/m 5) geblinddoekt zoveel mogelijk bal len binnen een bepaalde tijd te gaan doorgeven, en deze verza melen. Ook zal groep 6 t/m 8 deze activiteit gaan uitvoeren. De leerlingen zullen in 5 minuten zoveel mogelijk ballen proberen te verzamelen. Een proef op school wees uit dat 20-30 ballen voor groep 1 t/m 5 haalbaar is; voor groep 6 t/m 8 zal dit aantal tussen de 40 en 50 liggen. De sponsors kunnen inzetten op het aantal ballen dat zij denken dat hun groep in deze vijf minuten bij elkaar gaat brengen. Er kan inge zet worden op een bedrag per bal, of een vast bedrag van bij voorbeeld 2 euro. Omdat zij mee doen voor het goede doel veel belangrijker vinden als het spon sorbedrag, vinden zij dat de maxi male inleg per sponsor niet meer mag bedragen als 2 euro 50. Het maximum aantal sponsors bedraagt drie. De Groep Geleide Wapens opent op zaterdag 27 april aan staande de poorten van de Luchtmachtbasis. Dit evenement wordt georganiseerd om de regio te laten zien wat de taak van dit luchtmachtonderdeel is. Daar naast heeft deze dag als doel zoveel mogelijk jongeren te wer ven voor een baan op Lucht machtbasis De Peel. Bezoekers kunnen van 10.00 tot l6.00uur kennismaken met personeel en materieel van de Groep Geleide Wapens. Er zullen veel interactieve demonstraties te zien zijn op het onderdeel. Bezoekers kunnen onder andere proefrijden in allerlei voertuigen, de klimwand bedwingen en demonstraties met bewakings honden bijwonen. Naast het bezichtigen van de geleide wapens (Hawk, Patriot en Stinger) kan er ook een vliegshow (met onder meer het F-16 demo team) bekeken worden. Het geheel wordt omlijst met muzika le optredens (Band Zonder Banaan) en- er is voldoende gele genheid voor een hapje en drank je. De toegang is gratis. De organisatie van de Mariakapel in Holthees is er in geslaagd een bijzonder fraaie internationale expositie naar de Mariakapel te halen, waaraan tien kunstenaars hun medewerking hebben toegezegd. De kunste naars komen uit Frankrijk en Nederland, en vormen gezamen lijk het kunstenaarscollectief Aftenco. Vier schilders, vijf beeld houwers en een ontwerpster van zeer bijzondere sieraden tonen hun werken in deze expositie. De schilders zijn Elise Hansz, Francoise le Paulmier, Christine Marin en Jean Luc Roth, allen afkomstig uit Frankrijk. De groep beeldhouwers bestaat uit: Juul Camps, Els Kolff, Teun de Weger uit Nederland, en Danielle Jacquinot en Jean Francois Laurent uit Frankrijk. De sieraden zijn van Clémence uit Frankrijk. De kunstenaars hebben al vaker in wisselende samenstelling zowel in Nederland als in Frankrijk geëxposeerd. De grote variatie in werk, de verschillende stijlen, van impressionistisch tot robuust in het schilderwerk, de verschillende materialen in het beeldhouwwerk, van leisteen tot brons, moderne werken met strakke en ronde vormen en meer klassiek georiënteerde werken, de totale collectie boeit door haar variatie, maar ook door de een heid die het geheel biedt. De ver scheidenheid toont confrontatie in stijl en vorm, in kleur en idee. en tegelijkertijd is er sprake van communicatie tussen de deelne mende kunstenaars en hun wer ken. Het hoge professionele gehalte van deze expositie nodigt uit om een bezoek te brengen aan de Mariakapel, en er de tijd voor te nemen om het werk op je in te laten werken. De tentoonstelling wordt zaterdag, 27 april geopend om 14.30 uur, en is dan verder te bezichtigen op zondag 28 april, op vrijdag, zaterdag en zondag 3, 4 en 5 mei, en op donderdag, vrij dag, zaterdag en zondag, 9, 10, 11 en 12 mei, iedere dag van 11.00 uur tot 17.00 uur. De entree is gratis. Wie alvast een voorproefje wil hebben van deze expositie kan ook de website van de Mariakapel raadplegen, www. mariakapel.nl, waarvan sommige werken afbeeldingen te zien zijn, en waar nadere informatie over deze expositie te vinden is. Voor het achtste opeenvolgen de jaar wordt ook dit jaar in Venray weer de Venrayse Oldtimer Toertocht gehouden. De organisatie is in handen van de stichting Venrayse Oldtimer Toertocht. Ook nu weer zal de happening plaatsvinden op de tra ditionele zondag voor de Venrayse kermis, dus op 28 juli 2002. Op deze dag zal het cen trum van Venray weer in het teken staan van vele en mooie auto's .gebouwd in de vorige eeuw. Niet alleen bij de deelne mers maar zeker ook bij de toe schouwers zal dit nog veel nostal gie oproepen. Oude stijl met schitterende vormen en model len welke blinkend gepoetst zijn en waar het glimmende chroom- werk op een goede manier bij past. Het afgelopen jaar, op 29 juli 2001, hadden zich ruim 300 oldti mers gemeld om aan de toertocht deel te nemen. Dit succes heeft ons ertoe gebracht om voor dit jaar het evenement verder te ont wikkelen waardoor zowel de deelnemers als de toeschouwers nog meer plezier zullen beleven aan deze happening. Dit jaar is er gekozen voor een ruimere opzet met een nog grotere vrijheid voor zowel de deelnemers als de toe schouwers. Zo zal het mogelijk zijn voor de deelnemers om op een zelf gewenst tijdstip tussen 11.00 uur en 15.00 uur te starten. Voor de eerste keer dit jaar zullen de deelnemers vrije keuzes heb ben om zelf gedeeltes van de route in te vullen en de lengte van de tocht zelf te bepalen. Aanbevelingen voor leuke en bezienswaardigheden onderweg zullen niet ontbreken. Als de toe schouwers heeft men nu dan ook de mogelijkheid om tussen 11.00 en 16.00 uur zelf te bepalen wan neer men op de Venrayse pleinen de happening van nabij mee wil maken. Gedurende deze periode zal er volop activiteit zijn waarbij niet alleen het kijken naar maar ook een vraag of een babbeltje met de trotse bezitters van de oude auto's tot de mogelijkheden behoren. Deelname staat open voor klassieke personenauto's met een bouwjaar van 1975 of eerder. Om een juiste presentatie en aandacht vast te kunnen hou den zal het bouwjaar 1975 echt bepalend zijn voor het al dan niet kunnen deelnemen. De happe ning zal ook dit jaar weer zijn cen trum hebben voor start-, rust- en finish activiteiten op het Schouwburg- en Hensenius plein in het centrum van Venray. Inschrijven (kosten vijf euro per auto) kan op 28 juli tussen 11.00 en 15.00 uur op het Schouwburgplein. Nieuw is dus dat de deelnemers zelf bepalen op welk moment tussen 11.00 en 15.00 uur er ingeschreven en gestart gaat worden.. Een publieksjury met ondersteuning van vakkundige KNAC deskundi ge zullen beoordelen welke trotse eigenaar de wisselbeker verdient voor de meest mooie en originele oldtimer. Indien U nog aanvullen de informatie wilt over deze hap pening kunt u contact opnemen met: Henk Achten telefoon 0478- 585140 of Henk Willems telefoon 0478-586329. Jenniskens Installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Tel: 047S-571 481 Venraynaar ontwikkelt camper voor nierdialysepatiënten Voor nierpatiënt Geert Koppes (35) gaat binnenkort een grote droom in vervulling. De Venraynaar ontwikkelde namelijk samen met een aan tal deskundigen een plan om een vakantiecamper uit te rus ten met een dialysestation, zodat nierpatiënten tijdens hun vakantie niet meer afhan kelijk zijn van een ziekenhuis of een speciaal vakantiecen- trum. In september wordt de camper officieel aan het grote publiek gepresenteerd. "Een uniek project", vertelt Geert Koppes enthousiast. "Nierpatiënten krijgen door deze camper hun gevoel van vrijheid terug en kunnen tij dens hun vakantie gaan en staan waar ze willen. Je bent zo vrij als een vogeltje en dat is echt kicken." Geert Koppes heeft het er maar druk mee. Na het bekend worden van zijn unieke project, dat onder andere in nauwe samenwerking met het Sint Maartens Gasthuis in Venlo is ontwikkeld, staat de tele foon roodgloeiend bij de Venraynaar. "Ik kom bijna niet meer aan mijn werk toe", zegt de medewerker van Geelen-Beton in Wanssum grijnzend. "Landelijke en regionale media hebben me al gebeld. Maar een camper met een dialysestation is dan ook uniek in de wereld." Het idee voor een camper voor nierpatiënten kreeg Koppes drie jaar geleden toen hij samen met zijn vrouw op huwelijksreis wilde naar Australië. Maar dat plan bleek moeilijk te realiseren, omdat Koppes drie keer per week een nierdialyse moet krijgen. "Om mijn bloed te laten spoelen. In het dagelijks leven doe ik dat thuis, met behulp van mijn vrouw. De dialyse wordt gedaan met leiding water dat eerst gezuiverd moet worden. Een nierpatiënt die op vakantie wil, moet dus een bestemming in de buurt van een dialysecentrum uitzoeken. Er zijn namelijk nog geen caravans of campers met dialysevoorzienin gen op de markt. Daardoor kreeg ik het idee om een camper uit te rusten met een dialysestation." BELANGSTELLING Hij legde zijn idee voor aan de manager van de nierdialyse-afde ling van het Sint Maartens Gasthuis in Venlo, Max Gaasbeek, en samen met een internist uit het Radboudziekenhuis in Nijmegen, medewerkers van een camper bouwer uit Utrecht, de stichting Dianet (voor thuisdialyse) en een producent van dialyse-apparatuur ging het duo aan de slag. "Het is een gewone camper, iets groter dan normaal, met een speciale steriele ruimte waarin de dialyse-apparatuur wordt onder gebracht. Verder heeft de appara tuur een speciaal beveiligingssys teem dat het water test", legt Koppes uit. "Iedereen met een B- rijbewijs moet met het voertuig kunnen rijden. Een veertigtal nier patiënten heeft al belangstelling getoond en aangegeven graag met de camper op vakantie te willen. Ja, de camper voldoet aan een enorme behoefte." Een groot gedeelte van de finan ciën voor de camper, die 200.000 euro kost, wordt opgebracht door enkele fabrikanten van nierdialy- se-apparatuur. "We hebben nog een gat van 81.000 euro, maar hopen toch over twee maanden met het project te kunnen starten. Eerst willen we proefdraaien op camping Klein Vink in Arcen, dat één van de vijf vakantiecentra voor nierdialysepatiënten in Nederland is, maar in januari 2003 moet iedere nierpatiënt gebruik kunnen maken van de camper." Lachend: "Ja, waarschijnlijk ga ik de camper als eerste testen." Geert Koppes uit Venray: "Je bent zo vrij als een vogeltje en dat is echt kicken

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15