Verbouwing Islamitisch jongerencentrum in Oostrum stilgelegd erdcn "Rabo laat de dorpen vallen" Nieuwe badkamerP GRATIS HOES LAKEN DE GROOT B.V. de graaf Bouw - Tegels - Sanitair En verder: Venray heeft prachtige- bibliotheek Venray zuinig langs Venlo rs meer winst? andoetere u ook naar dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! HOTEL ASTERIA VENRAY Maasheseweg 80a. 5804 AD Venray Inl. en reseveringen: Tel. 0478-511466 E E T C A F E Vanaf maandag 6 mei iedere dag om 12:00 geopend! LUNCHEN - DINEREN - BORRELEN Stationsweg I 5802 AA Venray tel. 0478 511 330, fax 0478-515 933 OPEL GHIËLËN www.opelghielen.nl OP=OP^ Bij aankoop van dekbedovertrek, (afmeting hoeslaken i.o.m. dekbedovertrek) Een uitgebreid assortiment; dekbedden, hoofdkussens, dek bedovertrekken, hoeslakens, moltons, tafelkleden, baddoeken, badjassen, theedoeken etc. De Bleek 76 Venray tel.(0478) 56 94 55- J Bezoek onze sanitair- showroom en we tonen u graag alle mogelijkheden. Voor grote en kleine ruimtes, van standaard tot zeer luxe, alle gerenommeerde merken. De vakmensen van ons bouwbedrijf kunnen zelfs m de complete uitvoering verzorgen. Alles in één hand! éfrv/?£s lm üCg-e- Cm Kloosterstraat 18, Stevensbeek. Telefoon: (0485) 38 23 05 Noorderhof 8, Postbus 68. S800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33. fax (0478) 58 46 24 e-mail: lnfo@rha.nl internet; www.rha.nl VAN DE VEN SCHOENMODE BIJ ONS FILIAAL IN HORST speciale kinderschoenenafdeling Voor de betere merken met een prachtige collectie voor de communieschoenen Voor ieder kind een leuke attentie Hoofdstraat 14 Horst Honderddrieëntwintigste jaargang - week 16 - donderdag 18 april 2002 EN MAAS L Verkeersexamen 7 Kunst Cultuur 11 Sport 14-19 Gemeentelijke mededelingen 20 Kerkelijke diensten 22 Diner en theater in Hotel Asteria Q 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 Op last van bouw- en woningtoezicht zijn verbou wingsactiviteiten aan de Stationsweg in Oostrum stilge legd. De stichting Islamitisch jongerencentrum heeft daar een leegstaand bedrijfsge bouw gehuurd. Dat werd intern verbouwd tot ontmoe tingscentrum met leslokalen en sanitaire voorzieningen. Het Islamitisch jongerencen trum is al langer op zoek naar een geschikte ontmoetingsruimte die het wil gebruiken voor educatie ve activiteiten. Aan de Stationsweg in Oostrum, schuin tegenover het NS-station, heeft het bedrijf Top Support ruimte over die het te huur aanbiedt. Vanaf 1 maart heeft de Islamitische stichting een gedeel te van het gebouw gehuurd. Zonder dat een bouwvergunning was aangevraagd waren de huur ders alvast begonnen met verbou wingsactiviteiten. Na tips en vra gen van omwonenden ging een toezichthouder van de gemeente twee weken geleden een kijkje nemen. Bouw- en woningtoezicht heeft toen verzocht de verbouw onmiddelijk te staken. "Een ont moetingscentrum is bovendien in strijd met het geldende bestem mingsplan. Voordat een bouwver gunning verleend kan worden zul len B en W eerst een vrijstelling moeten verlenen van het bestem mingsplan. We hebben de stich ting een handreiking gedaan en ze uitgenodigd voor een gesprek"; zegt gemeentevoorlichter Claudia Hendrickx. Morgen (vrijdag) heeft een afvaardiging van de stichting Islamitisch jongerencentrum een gesprek met de afdeling welzijn over haar plannen. "Want het is de vraag of de gemeente dit soort activiteiten wel wil op die plaats. Het bestemmingsplan ligt er niet voor niets", aldus de woordvoer ster. Eigenaar van het gebouw is het dakbedrijf Top Support. Het pand ligt op de hoek van de Stationsweg richting NS-station. Het voorste woongedeelte is eigendom van de familie Raedts die het verhuurd beeft aan het COA (Centraal Orgaan Asielzoekers). Momenteel zijn er asielzoekers in gehuisvest. Het achterliggende bedrijvengedeelte is destijds gekocht door Top Support. Maar het Venrayse bedrijf heeft voor z'n activiteiten slechts zo'n tweederde deel van de oppervlakte nodig. Eigenaar Frank Schaeffers probeert daarom al twee jaar een gedeelte van het pand te verhuren. "Vorig jaar was ik rond met 't Raayke uit Tienray. Zij wilden de ruimte gebruiken voor een kinderdagverblijf bui tenshuis. Er zou alleen maar dag opvang in komen. Maar goedkeu ring van de gemeente bleef uit omdat dat volgens het bestem mingsplan niet kon." Volgens Schaeffers mag de ruimte wel gebruikt worden voor horeca, bedrijven, kantoren of woningen. Nu doen zich vergelijkbare pro blemen voor met de Islamitische stichting die bovendien geen bouwvergunning heeft aange vraagd. "Daarvoor heb ik ze wel gewaarschuwd. In het huurcon tract zijn ook ontbindende voor waarden opgenomen. Het is jam mer want ik heb al eens bakzeil gehaald. Het is een uitermate geschikte ruimte die de huurders ook aanstond. Bovendien schij nen ze toezeggingen van de gemeente te hebben dat die zou meewerken indien ze een onder komen hadden gevonden", aldus Frank Schaeffers. Rühl Haegens van Aar, management,consultants Sluiting kantoren in Oostrum, Oirio, Merselo, Meerlö en Blitterswijck Rabobank Venray Meerlo- Wanssum sluit haar kantoren in Oostrum, Oirio, Merselo, Blitterswijck, Meerlo. Daarnaast wordt de tweeweke lijkse zitting in bejaardencen trum De Oever Venray (Schuttersveld) opgeheven. De geldautomaten in Oirio en Merselo verdwijnen. In de loop van dit jaar zal er een wijziging plaatsvinden in het kan torennetwerk van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum. Reden voor de wijziging is volgens de Rabobank dat ze een goede dienstverlening wil bieden vanuit een aantal goed ingerichte kanto ren. 'Kantoren waarin klanten vlot en zo volledig mogelijk gehol pen wordt met zijn bankzaken, waar ze op een prettige manier advies krijgen en waar de veilig heidsaspecten gewaarborgd, zijn'. Een aantal van de kantoren vol doet volgens de Rabobank niet meer aan deze eisen. Bovendien wordt volgens de barik uit bezoe kersaantallen duidelijk dat ook de klanten minder behoefte hebben aan deze kantoren als gevolg van ontwikkelingen op het gebied van internet en telefoon. Om die reden zullen de kanto ren in Blitterswijck, Meerlo, Merselo, Oirio en Oostrum gaan sluiten. Daarnaast wordt de twee wekelijkse zitting in Bejaardencentrum De Oever opgeheven. De geldautomaten in Oirio en Merselo zullen verdwij nen. Deze geldautomaten worden volgens de Rabobank zó weinig gebruikt dat het om kostentechni- sche redenen niet verantwoord is om ze in bedrijf te houden. Bovendien blijkt dat klanten steeds meer geld opnemen op plaatsen waar zij het ook kunnen besteden. VERBETERING KANTOREN De kantoren in Leunen, Venray en Wanssum worden verbeterd en optimaal voor de klant inge richt. Het kantoor in Ysselsteyn, waar de afdeling Bedrijven is gehuisvest, behoudt zijn huidige functie. De op te heffen kantoren zullen overigens pas gesloten worden wanneer er gezorgd is voor vol doende personele bezetting en outillage op de kantoren waar de dienstverlening in de toekomst zal plaatsvinden. Ook zullen er alter natieve services worden aangebo den zoals cursussen over het gebruik van de geldautomaat en cursussen internetbankieren. Voor klanten met mobiliteitspro blemen wordt gewerkt aan een geldbezorgservice. Verder zijn er middelen gereserveerd om een bijdrage te leveren aan de verbe tering van de leefbaarheid in de dorpen waar het kantoor buiten gebruik wordt gesteld. Aan het besluit zijn diverse onderzoeken voorafgegaan. Behoeftenpatronen van de klan ten en hun eisen voor een vlotte, eigentijdse en efficiënte dienstver-, lening zijn hierbij volgens de bank als uitgangspunt genomen. Naast klantenpanels zijn bij dit besluit het Bestuur, de Raad van Toezicht en de medewerkers van de bank nauw betrokken geweest, Harrie Holtackers, voorzitter dorpsraad Oostrum en dorpsra- denoverleg, reageert 'geschrok ken' op het nieuws. Woensdagmiddag (gisteren) om 16.00 uur zijn alle dorpsraadvoor zitters naar de Rabobank geroe pen voor tekst en uitleg. "Ik vraag me af wat we daar nog moeten gaan doen. Vorige week kregen we een brief met een uitnodiging voor een gesprek. Toen ging er bij mij wel een lichtje branden. Maar dat de banken in Oirio, Merselo en vooral in Oostrum verdwijnen dat is een kwalijke zaak", aldus Holtackers. Oostrum behoudt nog wel zijn geldautomataat maar de pinauto maten in Merselo en Oirio ver dwijnen ook, "De Rabobank is groot geworden door de dorpen. Want daar zaten vooral de leden. Maar nu de bank op eigen benen staat, laten ze de dorpen vallen. Zo valt er weer een stuk leefbaar heid op de dorpen weg. Dat neem ik de bank kwalijk zegt Harrie Holtackers die ook van het bank- bestuur wil weten of deze plan nen al bekend waren voor de fusie die op 1 januari 2001 inging. "Want anders hadden óp de dor pen toen veel meer mensen tegen de fusie gestemd." In een persoonlijke, brief heeft de Rabobank inmiddels al haar klanten over de voorgenomen wijzigingen op de hoogte gebracht. Tot 1 mei is een speci aal telefoonnummer (0478- 530227) opengesteld waar klan ten terecht kunnen voor nadere informatie. Vreemd (2) ft C coalitiebesprektngen zijn jdclds in volle gang. Vorige ■-k gaf ik aan dal deze coalitie vreemde combinatie vind. mening ben ik nog steeds gedaan. Maar er was meer itid. p feit dat. bet VVD door het geen gewilde partner is tkt duidelijk hoe de verhou- •en afgelopen vier jaar hin kt college gelegen hceft idek'ritiek van de VVD-frac- ift de vorige raadsperiode ertoe bijgedragen dat dc lulling tussen deze twee p, I tijen niet van dien aard is om IN er met elkaar in zee te gaan. t vreemd dus. rol van Samenwerking mag iteraf bekeken wèl als vreemd rden beschouwd. Deze partij "aan mee te willen regeren, derde grootste partij in de neenteraad wilde Sa'mcn- rking echter veel, In hun ogen dc vijf zetels net zoveel, arcl als de acht zetels van CDA. ten al om het feit dat aenwerking de meeste zetels innen had. Toch blijft acht het dubbele van vijf... emd dus. 'reemd ook dat Samen- fking van'de Vorlc snel bui- zette. Door een coalitie van de Vorle uit te sluiten g| eft de partij achteraf zichzelf 9 u'ienspel gezet. De voortva- I ndheid waarmee Samen- I erking een coalitie heeft willen )rmen heeft de partij nu opge loken. let meest vreemde blijft de eis Samenwerking voor twee ihouders. Nog geen jaar gele- was juist deze partij tegen wethouder, tóen Truus wethouder Kersten vangen. Een vijfde wet- liad geen toegevoegde zeker niet gezien de «kosten van 70.000 gulden. j eis van twee wethouders een college van vijf wethou- onvermijdelijk. Vreemd, het nu te vormen college met vier wethouders wel dit standpunt van Samen- Je zou je af kunnen vra- amenwerking überhaupt te regeren. Immers, waar Christ vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 ivivtv. rongenvof.nl Jan Driessen wethouder Verkeer van de gemeente Venray, over handigde woensdagmorgen de voorlichtingsboekjes met de titel 'Kinderen in het Verkeer' aan de leerlingen van groep 7 van basis school De Toverbal in Venray. Na deze officiële uitreiking van het eerste boekje ontvangen alle leerlingen van alle basisscholen in de gemeente Venray in de komende week een boekje. Zie verder pagina 3 Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u

Peel en Maas | 2002 | | pagina 1