v indervakantiewer naar het circus! Ingezonden unt Brukske N eer aandacht voor sierteelt' 'Brandalarm' op Focus Drie nieuwe stadswachten Audiologisch Centrum bestaat tien jaar immerfiëste steunt goede doel CT Nationaal Museumweekend N Wig Mijn u*>espEi,etM, Ucog&TEL! Bonnen Autoruit reparatie! Opbrengst collecte Reumafonds Bekeuringen Donderdag 11 april 2002 - Pagina 15 Venray, onderne- voor zorg en welzijn tse en de politie basis- li jd Venray hebben het ef genomen om een ormatiepunt in te rich- nr de bewoners van de cftler gehouden enquêtes olgens de initiatiefnemers verbeteren van de com- fe tussen de bewoners en igen in Brukske dringend tis. Ook de communicatie aiming tussen de instellin- iderling moeten worden ld. Wonen Venray, Syn these en de politie denken dit voor Brukske kunnen doen door het inrichten van een wijkinfor- matiepunt, centraal in de wijk, in wijkcentrum de Kiosk. Uitgangspunt is: buurtbewo ners te stimuleren om -met respect voor verschillen in leef stijl en cultuur- gezamenlijk te werken aan een veilige en pretti ge leefomgeving, waarin iedereen zich thuis kan voelen. Vertrek punt hierbij is de vaste overtui ging dat elke burger waarde hecht aan een veilige, schone en aange name leefomgeving. Wonen Ven ray, Synthese en de politie roepen wijkbewoners op hun vragen, klachten en creatieve ideeën voor verbetering van de leefomgeving uit te spreken in het wijkinfo- punt. Het wijkinfopunt is geo pend van maandag tot en met vrij dag van 10.00 tot 12.00 uur. Elke ochtend is de infopuntmedewer- ker aanwezig om vragen, ideeën, klachten en wensen aan te nemen. Elke woensdagochtend houden Wonen Venray, Synthese wijkconsulent, politie en stads wachten inloopspreekuur in het wijkinfopunt. Zaterdag vond de feestelijke opening plaats van het wijkinfo punt in Brukske [gratieplannen ZON Fresh Park en FloraHolland k lieur v :s Te< imakii egionale overheid moet erdiepen in de interna- rol die de Nederlandse It vervult. Alleen als de er is en het belang onderkend, kan Neder- c internationale positie {sierteelt ondersteunen, ze dit ook met de Rotter- haven en Schiphol Dit stelde de algemeen van FloraHolland, Teelen, tijdens een ngsbijeenkomst in Vertegenwoordigers uit neentelijke en provin- lolitiek, uit het bedrijfs- de tuinbouwbelan- liartiging waren hierbij rol van de sierteelt gaat te ter het ruimtebeslag, maar irlandse sierteeltcomplex Ier dan alleen ruimtelijke lg. Het netwerk van kwe- lelaren, veredelaars, toe iers, veilingen, kennis- Jen financiële instellingen len voor de ijzersterke male positie van de sierteelt. Dat moeten lerlandse tuinbouw nog tdragen. Om die reden is het goed dat de overheid in haar Vijfde nota ruimtelijke ordening de glastuinbouw een duurzame positie geeft," aldus Teelen. Met name in de euregio heeft de regionale politiek een belang rijke faciliterende rol. De regio Zuidoost-Nederland maakt, als tweede belangrijke productiege bied in Nederland met een pro- ductiewaarde van 250 miljoen euro, deel uit van het internatio nale sierteeltcomplex. Om die reden wil FloraHolland investeren in de verdere ontwikkeling van dit gebied, zowel aan de produc tiekant als aan de afzetzijde. Een voorbeeld hiervan is de op stapel staande beslissing voor de bouw van een totaal nieuwe Cash Carry tegenover ZON Sierteelt, die wordt verbonden met een ondergrondse productstraat. Financieel directeur van ZON Holding, Frans van Dijck, vervolg de dat voor ZON de voorgeno men plannen tot integratie met FloraHolland uitstekend in de ZON Fresh Park filosofie passen. Deze gaat uit van werken in brede samenwerkings- en netwerkver banden in de verssector. FloraHolland en ZON Sierteelt hebben een reeks bijeenkomsten' in Limburg en Duitsland georgani seerd waarin met leden, kopers en andere betrokkenen van gedachten wordt gewisseld over de voorgenomen integratie. Van daag stond een uitgebreide bijeen komst met vertegenwoordigers uit de gemeentelijke en provincia le politiek, uit het bedrijfsleven en de tuinbouwbelangenbehartiging op het programma. Zo werden honderd Limburgse ondernemers in het veilingcomplex rondgeleid, die zijn verenigd in de LOZO (Limburgse Organisatie voor Zelf standige Ondernemers). Verder spraken burgemeesters Jan Schrij- en van Venlo, Paul Mengde van Sevenum en Leon Frissen van Horst aan de Maas met directie en bestuur van beide organisaties. Zoals bekend, hebben ZON Holding en FloraHolland de inten tie uitgesproken om per 1 juli aan staande te komen tot de integratie van de sierteeltactiviteiten van ZON in de FloraHollandorganisa- tie. Op het moment dat de Alge mene Ledenvergadering van ZON Coöperatie op 19 juni akkoord gaat met deze plannen, wordt vanaf 1 juli vestiging ZON geïnte greerd in FloraHolland. Ijks worden op het dorps in Leunen de Leun.se Zom- jste gehouden. Dit is een Bid vol met festiviteiten png en oud. Zo is er ook dit [het weekend van 29 en 30 peer veel te beleven. Op pond is het feesten met een goede band en op zondag een sportieve competitie met allerlei doe-activiteiten, De opbrengst van deze dag gaat altijd naar een goed doel. Voor de jaargang 2001 was er gekozen voor de afdeling Leunen, Veulen, Heide van de Zonnebloem, die allerlei activitei ten voor zieken en ouderen in de drie dorpen op touw zet. Tijdens de paasviering van de afdeling in Smakt werd de opbrengst van 1600 euro officieel overhandigd door de heren Barry Willems en Eddy Hendrix van de Leunse Zom- merfiëste. pkele maanden is de organi- tn het Kindervakantiewerk I weer volop bezig. Ieder- Ihard aan het werk om er tjaar weer voor te zorgen I kinderen een spannende T wachten staat. Dit jaar zal IKindervakantiewerkweek linden van 12 t/m 16 juli en pema Circus. |jn er dus allerlei leuke acti- 1 die met het circus te hebben, ook zullen de kin- zelf mogen knutselen, is er kker actieve sportdag en wgezwommen. Natuurlijk 1 de week weer heel speci aal! Blijf dus niet thuis zitten en ga met ons mee en beleef de mooiste tijd van je vakantie. Deze week krijgen de kinderen van groep 3 t/m 7 van de Venray- se basisscholen het informatie boekje met aanmeldingsformulier op school uitgedeeld. Ook kun je zelf kijken op www.kvw- venray.nl. De aanmeldingsformu lieren kun je bij de school weer inleveren. Inschrijven is mogelijk tot uiterlijk 16 april. Kindervakantiewerk is ook dit jaar weer op zoek naar leiding. Leiding geven kan vanaf 15 jaar, maar iedereen kan helpen. Alle hulp is welkom, ook als je maar een of meerdere dagen kunt hel pen. Voor meer informatie is Kin dervakantiewerk bereikbaar (tus sen 18.00 en 19.00 uur) op tel. 0478-584687. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Het motto van het Museum weekend 2002 is: 'De kunst van het genieten'. En dat kunt u ook doen in Museum 't Freulekes- huus. Op zaterdag en zondag wor den speciale activiteiten georgani seerd in aansluiting op de tentoonstelling over Merselo, Van Peeldorp naar woondorp. Om 11.30, 13.30 en 15.00 uur: drie generaties boerinnen in kle derdracht vertellen hun eigen ver haal. Kinderactiviteiten: van 13.00 tot 16.00 uur historische kinder spelen onder begeleiding. Er is een lesbrief beschikbaar voor groep 7 en 8 van het basison derwijs. Deze lesbrief kan ook door kinderen in het museum gemaakt worden onder begelei ding van hun ouders. Het museum is op deze dagen extra lang open: van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. De tentoonstelling Merselo, van Peeldorp naar woondorp, schetst een beeld over hoe een dorp zich ontwikkelt van een zelfvoorzie nend landbouwdorp naar een woondorp. Als momentopnamen is gekozen voor 1875, 1930, I960 en 1990. Hierin worden de ver wikkelingen en ontwikkelingen rondom een bestaande boerderij en haar bewoners in beeld gebracht. Dit gebeurt aan de hand van eigendomskaarten, koopak ten, overzichten van de veestapel en de gezinssamenstelling. Kort om, hoe leefde de boerenfamilie in de betreffende periode en wat kwam erbij kijken om te overle ven, zowel voor het bedrijf als de mensen. Op een video over Merselo uit 1968 kunt u zien hoe het leven er in die tijd uit zag. De tentoonstelling is samenge steld door een werkgroep bestaande uit Merselonaren en medewerkers van Museum 't Freulekeshuus. Focus, school voor speciaal basisonderwijs in Venray, is dit schooljaar intensief bezig geweest om de school zo veilig mogelijk te maken. De risico's met betrekking tot veiligheid, gezondheid, wel zijn en geweld zijn in de afgelo pen maanden zo goed mogelijk in beeld gebracht. Punten ter verbetering worden ook onder de aandacht van de leerlingen gebracht door bijvoor beeld lessen te verzorgen waarin het thema veiligheid centraal staat. In het kader hiervan ver zorgde Ronald McDonald, in samenwerking met de stichting Consument en Veiligheid, donder dag een optreden waarin de vei ligheid in en om de school aan de orde kwam. Tijdens dit optreden werd er ook een brandalarm gege ven, waarna een ontruimingsoefe ning volgde. De oefening wordt met de plaatselijke brandweer geëvalueerd. De school wil vanaf volgend schooljaar een veilig heidsvignet gaan voeren, dat wordt uitgegeven door Consu ment en Veiligheid. Burgemeester Waals van Venray heeft drie nieuwe stadswachten geinstalleerd. Het aantal stads wachten is langere tijd onderbe zet geweest, maar door de komst van het drietal telt Vënray weer vijf stadswachten. Geen overbodi ge luxe volgens Waals: "Want vei ligheid in Venray staat hoog op de politieke agenda. Stadswachten vervullen hierin een belangrijke rol. Stadswachten hebben een open oor en oog voor de mensen, kunnen problemen op tijd signa leren waardoor er preventief kan worden opgetreden", aldus Waals. "Het is belangrijk dat zij in de wijken aanwezig zijn en con tact hebben met de mensen op straat." De gemeente Venray beschikt sinds 1995 over stads wachten. De nieuwe stadswachten vanaf links Jan Noyeti, Petra Duykers en Rajdei Koeheer Het Audiologisch Centrum in Venlo bestaat op woensdag 17 april tien jaar. Deze mijlpaal vormt een mooie aanleiding om meer bekendheid te geven aan de onderzoeks- en begeleidingsmo gelijkheden van dit centrum. Op het programma staan een mini symposium voor genodigden en de introductie van de nieuwe naam: Venlo Audiologisch Cen trum. Volgende week woensdag wordt een minisymposium gehouden in het st. Maartens Gas thuis, waarvoor onder andere art sen, logopedisten en vertegen woordigers van scholen zijn uitgenodigd. Tijdens dit minisym posium komen recente ontwikke lingen op het gebied van gehoor en spraak- en taaidiagnostiek aan bod. Deskundigen houden lezin gen over: 'De taaistandaard en het Communicatieve intentie Onder zoek', 'Diagnostiek voor spraak- Li W.eei ■gAAW -Uo&Z', Hf MMAlSeS mu vi-m*<2My n* ue&e*JSSS \xseë»i!e£rri& sw W0i\iierc4>f.' en taalgestoorde kinderen', 'Lan delijke gehoorscreening' en 'Deregulering hoorhulpmiddelen- verstrekking; hoe verder'. Verder worden de genodigden op die dag nader geïnformeerd over de dia gnostiek en zorg van het centrum, waarbij ook de Nederlandse Ver eniging van Slechthorenden (NWS) acte de presence geeft. Vanaf 17 april wijzigt de naam van het centrum in: 'Venlo Audio logisch Centrum'. Hiervoor is gekozen om de herkenbaarheid in de regio te verbeteren. De oude naam 'Floensbroeck Audiologisch Centrum, locatie Venlo' bleek voor velen verwarrend, Met deze nieuwe naam komt ook meer tot uitdrukking dat het hier gaat om een functioneel zelfstandige een heid met 2500 patiënten. Het cen trum beschikt over alle benodigde apparatuur en deskundigheid (audiologie, logopedie, psycholo gie en maatschappelijk werk). Het centrum is gevestigd in het st. Maartens Gasthuis. Het verricht onderzoeken in de ziekenhuizen in Venlo en Venray. Wie meer informatie wenst: tel. 077- 3205097 (op werkdagen tussen 8.30 en 10.30 uur) of e-mail venlo- ac@zonnet.nl of website www.srLnl Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Op de Maasheseweg in Vneray zijn maandag 279 automobilisten bekeurd. De hoogst gemeten snel heid van de 1930 gecontroleerde voertuigen bedroeg 90 km/uur waar maximaal 50 km/uur is toe gestaan. Dit levert een boete op van 216 euro. Op de Venrayseweg in Wans- sum zijn 212 automobilisten bekeurd. De hoogst gemeten snel heid van de 3200 gecontroleerde voertuigen bedroeg 89 km/uur waar maximaal 50 km/uur is toe gestaan. Dit levert een boete op van 216 euo. Gratis ruitreparatie vanaf WA+.Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw autoruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kostenloos laten repareren, geen eigen risico en geen aan tasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voorruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Auto- ruitservice zorgt voor de afwikkeling met alle verzekeraars behal ve Centraal Beheer. U hoeft dus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reklamestand. vrijdag 12 april in Venray op de parkeerplaats nabij zwembad De Sprank van 10.00 - 16.30 uur U kunt hier ook het kenteken in de autoruiten laten graveren €12,- p/auto. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Jongerencentrum: Verbazing?!? Met nog meer verbazing dan die blijkbaar bij jullie in OJC Wat- jang?!? in Oirlo is ontstaan naar aanleiding van onze reactie op het stuk van Joep Gielens richting Dingus, hebben wij jullie stukje ('verbazing') in de Peel en Maas van twee weken gelezen. Wij gaan er vanuit dat Bart Pluk, de secretaris van OJC Watjang?!? het stukje namens heel Watjang geschreven heeft. Op zich ook een goede zaak! Inderdaad, wij (en zeker wij niet alleen bij Din gus) voelden ons aangevallen en hebben ons toen verweerd. De onware beweringen van Joep Gie lens hebben we dan ook volgens velen goed aan de kant gescho ven. Wij geloven best dat Watjang als jongerensoos met dit verhaal van Joep Gielens niets te maken had en er ook niets mee te maken wil hebben. Dat snapt ook ieder een wel! Zouden wij tyj Dingus met betrekking tot zo'n artikel ook niet willen. Maar het is toch wel zo dat Joep Gielens de jonge- rensozen in Ysselsteyn en Oirlo, en dat kunnen dan niet anders dan Watjang en Jera zijn, zoals algemeen bekend is, afmeet en in vergelijking trekt met Dingus, en dat op een totaal verkeerde manier. Joep Gielens maakt in zijn stuk ook heel duidelijk in de orga nisatie van Watjang en Jera betrokken te zijn. Bij een aantal mensen bij Dingus was het, in de dagen waarin wij onze reactie schreven, ook bekend dat Joep Gielens in ieder geval bij de Wat jang organisatie betrokken is. Hij heeft dat zelf ook bepaald nooit onder stoelen of banken gesto ken. Op de eerste plaats vinden wij dat jullie nu wat overtrokken reageren. Het is Joep Gielens geweest die, oké, op een niet directe manier begonnen is met onjuiste vergelijkingen te trekken en daarbij wel duidelijk aanwijzin gen geeft over wie en wat het vol gens hem baat. Op de tweede plaats is het zo dat Watjang nu eenmaal een jongerensoos is, dus een maatschappelijke organisatie, dus wordt zo'n naam nu eenmaal in het dagelijks gebeuren genoemd. Dat hoort er gewoon bij, moet je niet zo ontzettend moeilijk over doen, vinden wij. Dat gebeurt ook met de schouw burg, de Artiest, het politiebu reau, het Raayland, de Sprank en noem maar op, en vooral niet te vergeten Dingus! Als Dingus altijd op alles op deze manier had moe ten reageren, kwam de Peel en Maas plaats tekort! Moeten we maar niet aan beginnen, is dan ook normaal gesproken de beleidslijn van Dingus. Wij horen al jaren dat achter de schermen er tussen Dingus (Venray centnim) en de sozen op de dorpen gestookt wordt. Ook worden de jongeren en sinds korte tijd (maar ondertussen ook al best wel lang) de jeugdigen tegen elkaar uitge speeld. Het is duidelijk dat hier politiek Venray en dan met name, om maar eens namen te noemen, het CDA en de PvdA, samen met de instelling die dat nou net nooit had mogen doen, Synthese dus, daar allemaal achter zitten. Din gus wil een open bovenwijks jon gerencentrum zijn en blijven. Dus ook voor jullie mensen!!! En dat wordt nou net door de laatstge noemden, ondanks hun achter de schermen politiek, mooie praatjes en loze beloftes, onmogelijk gemaakt! Door deze clubs is er al jarenlang tegen Dingus en tegen de mensen die zich voor Dingus in hebben gezet persoonlijk, een oneerlijke hetze gevoerd. Joep Gielens heeft hieraan, door hem deze keer waarschijnlijk ook nog eens onbedoeld, weer eens een bijdrage geleverd. Bij Dingus zijn we deze gang van zaken helemaal beu! We hopen nu wel duidelijk gemaakt te hebben niets tegen Watjang?!? te hebben. Volgens ons kun je ons vorige stuk ook zo niet opvatten. Anri Kirkoryan, Robbert Gossens, Koen Schrooten, Pirn van Hoek, Venray Jongerencentrum Via dit ingezonden stuk willen wij reageren op de ingezonden stukken in de Peel en Maas van 14, 21 en 28 maart met de titels 'Jongerencentrum' Qoep Gie lens), 'Reactie' (Anri Kirkoryan, Robbert Gossens, Koen Schroot- en, Pim van Hoek, alle vier beken den en collega's van ons bij Din gus) en 'Verbazing' (Bart Pluk, secretaris van OJC Watjang?!?). Wij komen zelf uit de kerkdorpen en zijn al jarenlang vrijwilliger bij OJC Dingus. Met jarenlang bedoe len wij vele jaren langer al dan onze vier jongere collega's, die in hun stuk 'Reactie' op een volgens ons en. heel veel andere Dingus aanhangers, erg goede manier met het ingezonden stuk van Joep Gielens hebben afgerekend. Het was weer eens zo'n stuk uit de hele reeks anti-stukken tegen Din gus in de laatste jaren, waar dan ook nog eens ten aanzien van de bekende clichés, soft drugs gebruik, coffeeshop in Dingus, het bestuur deugt niet, terwijl dat nou net doet wat wij van hun vra gen en willen, Dingus doet er zelf niks voor, bij Dingus is niks meer te doen (zouden ze willen!) enz., enz., nooit de waarheid wordt gesproken. Jammer! Dit begint zo'n beetje iedereen hier wel heel erg de keel uit te hangen. Het ligt niet aan Dingus, al helemaal niet aan het bestuur van Dingus of haar voorzitter Pieter Gijsbers, ook niet aan de sozen op de kerk dorpen of andere goedwillenden. Het is de politiek van Venray, het CDA voorop, met name Jan Dries- sen, de PvdA, daar vooral Bert Kersten, Truus Kemmelings en Mathieu Emonts die hier de schul digen zijn. Je moet niet eerst jarenlang van alles (het ging en gaat hier om ons gebouw en niets anders dan dat, de subsidie mogen ze houden!) beloven en hét dan niet nakomen. Ook de burgemeester, Jos Waals, die bij ons anderhalf jaar geleden de vre desduif uit kwam hangen (we stonden er met z'n honderden bij!) en daarna niets maar dan ook niets waar kon (wilde?) maken en voor het gemak de schuld van dit alles maar weer afschoof in de schoenen van Dingus, haar bestuur en vrijwilligers en alweer helemaal in die van de (voor hun gelukkig lastige) Pieter Gijsbers en Gerard Thijssen, mogen we hier niet vergeten te noemen. Eind februari, bij de laatste verga dering van de vorige gemeente raad stonden er trouwens geen 80 maar 140 (vooral de jongste bij Dingus) jongeren beh beh beh te roepen, gewapend met spandoe ken. Een groot aantal jongeren was gevraagd maar niet mee te gaan, waarom laat zich wel raden. Het is een groot schandaal wat alle jongeren, dus ook die van bui ten Venray centrum hier al een heel, veel te lange tijd wordt aan gedaan. Het wordt dan ook hoog tijd dat dit maar eens helemaal rechtgezet gaat worden, maar wel bij de rechter natuurlijk! Dingus is nog lang niet verslagen! Dingus zal wat ons betreft overwinnen! Daar zullen wij, ondanks de oneerlijke en ongelijke strijd die wij moeten voeren, voor gaan! Wat wij heel er betreuren is dat nu door de laatste ingezonden stukken in de Peel en Maas de sfeer tussen Dingus en de sozen op de dorpen weer verziekt dreigt te gaan worden. Komt de echte vijanden van het Jongerenwerk weer eens heel goed uit! Die heb ben het altijd al van valse propa ganda en heers- en verdeelpolitie moeten hebben. Ze hebben zelfs het onbeschofte onfatsoen gehad sinds de laatste jaren om ook de jeugd (12-16 jaar) als speelbal in de strijd in te zetten. Wat wordt vergeten is dat Dingus en mannen als Ton Jans als enigen voor een echte tienerdisco hebben willen gaan. Beste mensen, trap hier als tublieft niet meer in. Maalt je ogen open! Dingus strijdt voor haar voortbestaan als bovenwijks open jongerencentrum, dus voor alle jongeren! Dat is Dingus dan ook altijd geweest. Aan dat Dingus is destijds de renovatie beloofd en aan niemand anders! Martijn Timmermans, Leunen, Bob Kuypers, Castenray, Josh Ver rijdt, Oostrum, Roel Bos, Leunen. Ik ben trots op de jongerenkrant! Nu heb ik het ingezonden stuk in de Peel en Maas van 14 maart 2002 van dhr. Tön Jans gelezen, Saar. En, heb evenals hij, zo mijn bedenkingen bij het niveau van de nieuwe jongerenkrant en sluit mij daarbij aan. Je opmerking dat Ton Jans dan beter moet schrijven wordt door hem ook volledig beantwoord. Zijn schrijven gaat ook namelijk inhoudelijk ergens over, hetgeen ik in jouw ingezon den stuk 'Ik ben trots op de jonge renkrant' van 28 maart 2002 niét heb aangetroffen. Wellicht dat zijn kritiek dan ook juist is. Ton Jans weet ook iets van het gemeentelijk beleid ten aanzien van jeugd en jongeren en ook die kritiek kan ik onderschrijven. Met name de opmerkingen over de politieke partijen is volkomen in de roos. Misschien moet jij je er ook eens in verdiepen. Het. gemeentelijk propaganda niveau is tamelijk hoog namelijk, en van een werkelijk inhoudelijk jeugd- en jongerenbeleid wil het maar niet komen. Of heb jij je tevreden gesteld met wat de gemeente voor je bedacht heeft? Ik had ook een inhoudelijker schrijven van jou verwacht gezien je betrokkenheid bij de krant, of minstens, dat je de kritiek van Ton Jans met steekhoudende argumenten zou weerleggen. Ik lees echter niets dat ook maar ingaat op de inhoud van zijn schrijven, want, zijn kritiek afdoen met 'kinderachtig' is wel er kort door de bocht en onvol wassen. Je had wat mij betreft je de moeite van het schrijven ook kunnen besparen. Het stuk van Jans is misschien voor jou wat minder leuk of wellicht verkeerd gevallen, maar is feitelijk en bear gumenteerd. Niet tegen jou of wie dan ook bij de nieuwe jonge renkrant betrokkenen gericht, maar tegen de krant zelf en/of de inhoud. Juist jij doet niets anders dan tegen de persoon Jans fulmi nerend uitvaren door het schrij ven van een scheldkanonnade. Inhoudelijk voer je niets aan, net zoals je krant naar mijn mening. Overigens ben ik het wel eens dat jongeren vroeg genoeg in contact moeten (kunnen) komen met de politiek. En zeker, het is hun toe komst. Reden te meer, Saar, om op je qui-vive te zijn. Immers, het gaat hier om politici, en die staan er niet echt om bekend, het beste met de mensen voor te hebben. Ook (nog) niet met de jeugd en jongeren, al beweren ze het tegendeel. Het gaat er nu juist om dat ZIJ gaan doen wat goed is voor jullie -jeugd en jongeren- en niet dat jij goed moet vinden wat ZIJ doen. En dat ZIJ luisteren naar anderen (bv Ton Jans), die onder andere, ook jou vertegenwoordi gen en niet wat ZIJ van hen vin den. De/onze democratie wordt door ons allen vormgegeven en niet door de politici of de poli tiek. Veel succes met je volgende num mer en met vriendelijke groet, Betrokken burger, ook bij het gemeentelijk jeugd- en jongeren beleid Henk Elegeert De landelijke inzameling van het Nationaal Reumafonds, die in maart in Venray en omstreken is gehouden heeft een bedrag van 9.943,72 euro opgebracht. Gezien het kleiner aantal collec tanten, met name in Venray, is dit bedrag goed en wij danken dan ook alle commissieleden en col lectantyen voor hun geweldige inzet en organisatievermogen. De opbrengst verschilde nauwelijks met die van vorig jaar. De landelij ke opbrengst 2001, het jubileum jaar, bedroeg 2.920.970 euro. Mocht u de collectant gemist hebben dan kunt u alsnog uw bij drage storten op giro 324 of bank nummer 35.76.74.812 ten name van Nationaal Reumafonds Amsterdam. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Rie- neke Rust, tel. 020-5896490. Bij verkeerscontroles op diver se locaties in het bewakingsge bied van de basiseenheid Venray zijn maandag negentien bekeurin gen uitgedeeld. De bekeuringen zijn opgemaakt voor het niet dra gen van de autogordel (16) en overige bekeuringen (3). De con troles vonden plaats op de Deur- neseweg in Heide, de Albionstraat in Leunen en de Stationsweg in Oostrum.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15