uinhoop in de Griegstraat Jan en May stoppen met De Evenaar Josée Ruiter speelt Louis Couperus Contactlenzen? Calm Versleijen Oirlo viert verjaardag met open dag <m> KURSTJENS CONTACTLENZEN funhoek rijwilligers ezocht oor De Waan >p de bon Leon Mooren opvolger Venrays horecapaar Wij hebben ruime ervaring en hoog opgeleide contactlensspecialisten L VENRAY NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 J Vijfenzeventig jaar geleden startte Sef Versleijen in het Venrayse kerkdorp Oirlo een dorpsmidse dat mede dankzij zijn zonen en kleinkinderen is uitgegroeid tot een grote en moderne onderneming met drie afdelingen. Zondag 14 april viert het Oirlose bedrijf aan de Castenrayseweg te Oirlo haar 75-jarig jubileum met een open dag van 11.00 tot 16.00 uur en veel demon straties en veel aantrekkelijke aanbiedingen. De Versleijen-groep bestaat uit drie ondernemingen. Op de eer ste plaats is dat de bekende detail- winkel Fixet tussen Oirlo en Cas- tenray, een begrip in de regio. Daar is werkelijk alles te koop van tuinmeubelen, grasmaaiers, gereedschap, speelgoed tot en met veel doe-het-zelf spullen. De tweede poot van Versleijen Oirlo is de installatieondememing Vers leijen Installatie Techniek voor onder meer aanleg en onderhoud Bij Versleijen Oirlo bent U op zondag 14 april van harte wel kom. van centrale verwarmingen, sani tair en installatiewerkzaamheden in woningen en bedrijven. Voor de 24-uurs service heeft Versle ijen Oirlo een team van specialis ten klaar staan die zeven dagen per week bereikbaar zijn voor de klant. Tenslotte maakt Versleijen Agri deel uit van de Versleijen groep, de afdeling is gespeciali seerd in het installeren van com plete computergestuurde inrich tingen t.b.v. agrarische bedrijven. De agri-afdeling heeft zich als geen andere onderneming aange past aan de eisen van deze tijd en bij veel agrarische bedrijven in de regio en ver daarbuiten de meest moderne en gespecialiseerde installatie geïnstalleerd. Bij Versleijen Oirlo werken in totaal zo'n 50 mensen. Het bedrijf heeft de afgelopen vijfenzeventig jaar een enorme ontwikkeling doorgemaakt. De zonen van Sef: Jan, Hay en Piet en Jos werkten op zeker moment allemaal mee in het bedrijf dat zich niet alleen bezig hield met de smederij maar ook met hoefbeslag voor paarden, een kachelbedrijf en een loodgie- terbedrijf. Na het overlijden van de oprichter zetten de zoons de onderneming voort onder leiding van Hay Versleijen en Mia Versle- ijen-Driessen. Zij liield zich vooral bezig met de winkel in huishou delijke artikelen en speelgoed. Versleijen Oirlo was er als de kip pen bij toen de agrarische sector aan het automatiseren ging. En ook op de komst van de compu tergestuurde installaties reageerde het Oirlose bedrijf snel, professio neel en kundig. In 1978 werd de afdeling cen trale verwarming toegevoegd aan het Oirlose bedrijf en zijn in de hele regio vele honderden wonin gen, industriële bedrijven en stal len voorzien van de modernste cv- installaties. In 1993 kwamen Sjef en Paul, die zich in het bedrijf hadden opgewerkt, in de directie. Na het veel te vroeg overlijden van Hay Versleijen in 1997 namen ze de bedrijfsvoering over. In 1998 werd Versleijen C.V. omge vormd tot 4 BV'3 t.w.: Versleijen Venray Beheer BV met de werk maatschappijen Versleijen Agri BV, Versleijen Detail BV en Versle ijen Installatie Techniek BV. De winkel werd in 1998 grondig ver bouwd en onder de franchise for mule van Fixet verder voortgezet. 'Koop bij de man die ook repare ren kan' was de basis van het suc ces. Zondag 14 april tijdens de Open Dag laten directie en perso neel van Versleijen Oirlo Noord- Limburg graag zien wat er in 75 jaar Versleijen Oirlo allemaal tot stand is gekomen. PEEL EN MAAS eèn abonnement waard rbdk Bij Rien van Mierlo Tuinen kunt u zich verbazen over een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin of serre. Nederlandse topontwerpers bogen zich over de tafel om de klassiekers van de toekomst te ontwerpen. Het resultaat is verbluffend. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weerbestendig en superkwallteit. Een combinatie van teakhout met gietaluminium in een strakke vormgeving voor alle weersomstandigheden geschikt. Tijdloze vormgeving in combinatie met een fraaie tuin of serre? U bent welkom bij Rien van Mierlo. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur len maas Donderdag 4 april 2002 - Pagina 5 'ö(l yoetle en onbegrip bij een "9 jital bewoners van de Grieg- jjt vanwege de grote rotzooi van hun straat tijdens de paasda- Vlak voor het weekend werd cen woning ontruimd en de )e inboedel buiten gezet, deels fs vanaf de tweede verdieping het raam gegooid. De spullen rden niet met een container fvoerd, maar bleven gewoon het trottoir liggen. Buurtbewo- [S waren in de veronderstelling medewerkers van woning- uwvereniging Wonen Venray jjg waren met een ontruiming, wordt echter tegengesproken or woordvoerder P. Lambrichts O de woningbouwvereniging, insdagmorgen hebben wij tal- je klachten ontvangen over de orme puinzooi in de Grieg- aat. Er is echter helemaal geen ifuiming door ons verricht. De oroner van het pand is onlangs lieden en de erfgenamen heb- n de woning leeggemaakt, jat deze weer verhuurd kan orden. Zij hebben jammer noeg alle spullen gewoon op iaat gezet en niets opgeruimd", |us Lambrichts. "Wij hebben mddels contact gehad met de na genanten en hen verzocht de -mntel op te rumen." De Grieg- ||jai was tijdens de paasdagen SB grote puinhoop. Bankstelkus- K waren kapot gescheurd, Opschuim waaide door de hele hurt, bedden werden als trampo- ■fc gebruikt en stoelen werden ^Br spelende kinderen als doel- «en gebruikt. Bruikbare spullen «Jaien vrijdagavond al door Meanders meegenomen. ™De Hoveniers"j voor de complete \\voorjaarsbeurt van uw tuin www.gunhoek.nl Venray 0478-571800 De Waan, een manifestatie over te nst en psychiatrie, is op zoek jkha if vrijwilligers. Gelet op het ma van de spraakmakende, emationale manifestatie én het idat het Annaterrein als decor :nst doet, hoopt de organisatie De Waan dat er veel mensen rcid zijn om vrijwilligerswerk verrichten. e De Waan is op zoek naar sup- sia «sten die een oogje in het zeil «fiKlen, dg infobalie bemannen, zoekers te woord staan, ze egwijs maken op het Annater- n en vertellen over (de histo- van het Vincent van Gogh Ituut; vrijwilligers die verant- irdelijk zijn voor het openen [het sluiten van de gebouwen; illigers die hand- en span- iten verrichten voor het iationale gezelschap kunste- 'S. Die waar mogelijk de kun- s ondersteunen bij het ver- ligen van de kunstwerken; :n die groen rondleiden over taterrein. )e waan kan op donderdag, 'ig, zaterdag en zondag van tot 17.00 uur worden zocht. De manifestatie begint 2 mei en duurt tot en met sep- ïber. Vrijwilligers kunnen aan- en op welke dagen of dagde ze beschikbaar zijn. je interesse om samen met •llega, partner of familielid 'illiger te zijn bij De Waan? fld je dan op woensdag, don- lag of vrijdag tussen 09.00 en •00 uur aan bij het projectbu- iu in de voormalige portierslo- van het Annaterrein. Je kunt Kik bellen: 0478-569126. De politie heeft bij verkeers- •ntroles in Oostrum en Heide 18 leuringen uitgedeeld. Op de fflri Dunantstraat in Oostrum n donderdagmorgen zes bekeu ren uitgedeeld. De bekeurin- i zijn opgemaakt voor het niet 58en van de autogordel (2), ver- ipen APK-keuringsdatum (1), fen verzekering (1), gebreken lnde aanhangwagen (1) en rij- L'D zonder goed vastgemaakte cltn(i). Dp de Deurneseweg in Heide ja donderdagmiddag twaalf [keuringen uitgedeeld. De ^keuringen zijn opgemaakt voor 11 niet dragen van de autogordel te hoge snelheid (1) en rij- cn zonder goed vastgemaakte <b elm(i). 8 8 e-mail: redactie® denmunckhof.nl EL EN MAAS Het was kiezen of delen voor Jan Fleurkens en May van der Zanden: twee dingen half doen of eentje met volle overgave. De keuze was niet moeilijk. Jan en May stoppen in september van dit jaar na ruim vijf jaar als uitbaters van café-zaal De Evenaar in Ven ray. Hun opvolger is al bekend: Leon Mooren van De Bonte Koe. Met in de bagage horeca-erva- ring, reizen als favoriete bezigheid en een muziekachtergrond namen Jan en May vijf jaar geleden De Volle Maan aan de Merseloweg in Venray over. Na een noodzakelij ke verbouwing van de zaal gaf het tweetal zich over aan de doelstel ling die hen voor ogen stond: De Evenaar een nieuw, eigen gezicht geven. De conclusie na die jaren is duidelijk, het horecapaar is cum laude geslaagd. De Evenaar mag gerust als vernieuwend worden aangemerkt in het Venrayse hore- ca-aanbod. "Omdat we niet op een A-locatie zaten, waren we wel genoodzaakt het anders te doen dan anderen om mensen hier naartoe te halen", verduidelijkt Jan Fleurkens de insteek om fees ten in De Evenaar net even iets anders aan te kleden. May vult aan: "We hadden ons voorgeno men om van ieder feest iets bij zonders te maken. Bijvoorbeeld door er een exotisch tintje aan te geven en te kiezen voor entertain ment in de meest brede zin." Niet alleen bruiloften en partijen kre gen een eigen stempel. De Eve naar heeft zich met name de laat ste jaren onderscheiden door een programmering waarin kunst, cul tuur en muziek met respectieve lijk een grote K, C en M werden geschreven. Een band uit Mongo lië, Afrikaanse avonden, Eten rond de Evenaar, theaterproducties, Thaise avonden, sing-a-songwri- ters en tijdens de afgelopen paas dagen nog Mission Art and Music, kunst, muziek en poëzie gepre senteerd onder een dak. De Eve naar stond en staat voor net even iets anders; een vorm van horeca bedrijven waar Jan en May zich in al die jaren gelukkig bij hebben gevoeld. Met pijn in het hart nemen ze in dit najaar dan ook afscheid. "Maar we zijn er van overtuigd dat Leon een uitsteken de opvolger zal zijn." MONGOZO De reden om te stoppen met De Evenaar voert terug naar een etentje drie jaar geleden in een Afrikaans restaurant in Utrecht. Jan en May maakten voor de eer ste keer kennis met het Mongozo- bier. Ook de stamgasten van het Venrayse café proefden al snel van het Afrikaanse speciaalbier. Het werd voor Jan Fleurkens uit eindelijk een uit de hand gelopen hobby. Samen met De Brouwke tel, een dochteronderneming van Heineken, en zijn compagnon Henrique Kabia ging Jan met het Mongozo-bier de boer op. De twee brachten het bier aan de man bij horeca-gelegenheden in heel het land, tijdens (multicultu rele) festivals en in de Fare Trade- sfeer. Inmiddels gaat het Mong- ozo-bier (in de smaken palmnoten, bananen en mais) van uit de brouwerij in België naar zeventien landen in de wereld. Jan Fleurkens en De Evenaar waren publicitair zelfs 'hot' met hun Afrikaanse speciaalbier. De voorpagina van De Telegraaf, horecabladen en ook Hart van Nederland (SBS6) besteedden ruim aandacht aan de 'Mongozo-mania'. In Venray werd in 1999 de titel 'Ondernemer van het Jaar' in de wacht gesleept. Voor Fleurkens is het aan de man brengen van het Mongozo-bier inmiddels een dagtaak. "En daar lag ook het probleem. Het werd teveel van het goede. Weinig pri vacy, weinig tijd voor elkaar En voor je fouten gaat maken, heb ben we besloten een keuze te maken", zegt May. Het werd geen moeilijke keuze: reislustig als de uitbater van De Evenaar is, werd het Mongozo-bier op de eerste plaats gezet. In september wordt de tapkraan definitief vaarwel gezegd. "Maar niet voordat we eerst een knallend feest hebben gegeven. Dat hebben onze klan ten dikverdiend." UITDAGING Dezelfde boekhouder bracht de uitbaters van De Evenaar en Leon Mooren enkele maanden geleden bij elkaar. De exploitant van De Bonte Koe ziet er wel brood in om met ingang van september De Evenaar onder zijn hoede te nemen. De kogel was dan ook vrij snel door de kerk. "Alles is in goede harmonie met Jan en May verlopen. Het is absoluut een enorme uitdaging. Heel anders dan De Bonte Koe, maar daarom niet minder interessant." Mooren ziet vooral het organiseren van feesten als de grootste drijfveer om de sprong in het diepe te wagen. "Het verhaal blijft in prin cipe hetzelfde. In beginsel zal er ook weinig veranderen. Is het een kwestie van ontdekken, leren hoe het hier reilt en zeilt. Het mag dui delijk zijn dat je in een later stadi um een persoonlijk tintje gaat geven aan de invulling." Mooren geniet daarbij de onvoorwaardelij ke steun van de huidige uitbaters. Jan "We zullen Leon waar nodig ondersteunen en begeleiden." "Maar uiteindelijk zul je zelf toch er voor moeten zorgen dat de mensen komen, en blijven komen. Dat is bij 'de Koe' zo en hier zal het niet anders zijn", trapt Mooren een open deur in. De huidige en nieuwe uitba ters van De Evenaar: vanaf links Jan Fleurkens, May van der Zan den en Leon Mooren met zijn dochtertje. De samenwerking tussen het Literair Café Venray-regio en Schouwburg Venray heeft de afgelopen jaren al heel wat bijzondere producties laten zien in Schouwburg Venray. Donderdag 18 april is er weer zo'n resultaat te bewonderen in de schouwburg met de solo voorstelling van Josée Ruiter. Zij speelt Louis Couperus 'een grote ziel' een liefdevol biogra fisch portret van de grote schrij ver, zijn persoonlijkheid, zijn lief des, zijn twijfels en zijn dualiteit. Het solotoneel van Josée Ruiter begint om 20.00 uur en duurt 90 minuten. Kaartjes zijn verkrijg baar aan de kassa van Schouw burg Venray en donateurs van het Literair Café Venray-regio krijgen de gebruikelijke korting. Actrice Josée Ruiter, die eerder de theatersolo Wilhelmina zonder franje speelde, is tijdens deze voorstelling met een intrigerend dubbelspel met zichzelf en Cou perus bezig: zij speelt -in heren kostuum maar verder geen poes pas- de schrijver die zich richt tot simpel; en helder uit. De vak vrouw Ruiter geeft een beeld van een man die nooit helemaal kon kiezen, niet uit angst, maar omdat hij eigenlijk in twee werelden thuishoorde. Met een geluidsband voor de couleur locale, komt Josée Ruiter heel dicht bij het por tret van Couperus, zoals ze dat bestudeerde in de magistrale bio grafie over Couperus van Frédéric Bastet. Josée Ruiter zegt over haar rtieuwe theatersolo dat ze toe was aan een nieuw uitdaging. "Na meer dan 110 voorstellingen van mijn solo over het leven van koningin Wilhelmina en nadat vele grote vrouwenfiguren de revue waren gepasseerd -Virginia Wolf, Golda Meir en Edith Stein- was ik inderdaad toe aan iets nieuws. Ook ditmaal ontstond de fascinatie langzaam maar onver mijdelijk. De relatie tussen Louis en mij zal dan ook weer een duur zame zijn, dat is zeker", aldus de actrice. Geen nostalgische terug blik, maar een actuele confronta tie tussen de schrijver en zijn actrice. die actrice die zij ook is. Ze Iaat via veranderingen in houding en stem een aantal centrale figuren uit het leven van de schrijver Cou perus tot leven komen: zijn vrouw Elisabeth Baud, zijn nichtje Minta, zijn vader en moeder en zijn jeugdvriend Ram. Het klinkt gecompliceerd maar het ziet er bij Josée Ruiter allemaal verrassend

Peel en Maas | 2002 | | pagina 5